29.7
3.8
26.7
31.7‐1.8
31.7‐1.8
27.6
31.7
31.7
24.7
29.7
29.7
28.7
26.7
7.7
28.7
27.7
28.7
28.7
28.7
28.7
27.7
27.7
28.7
28.7
28.7
24.7
25.7
27.7
24.7
27.7
26.7
25.7
21.7
21.7
19.7
27.7
25‐26.7
28.6
19.7
26.7
25.7
24.7
21.7
21.7
24.7
24‐25.7
24‐25.7
21.7
21.7
24‐25.7
25.7
25.7
25.7
24.7
24.7
23.7
22.7
24.7
24.7
24.7
24.7
22.7
20.7
17.7
24.6
24.7
22.7
22.7
19.7
22.7
21.7
20.7
16.7
21.7
21.7
20.7
17.7
10.7
3.7
20.7
17.7
14.7
17‐18.7
20.7
20.7
19.7
19.7
19.7
20.7
18.7
3.7
17‐18.7
19.7
18.7
18.7
18.7
18.7
17.7
17.7
17.7
Tävlande: 48 (16+32)   Starter: 57 (19+38)

Män
M 100 m     
28 jul
Vind: 0.0

Final A

Final
28 jul
Vind: 0.0
1Gabriel GunnarssonIF Göta Karlstad
11.11
  
3Victor Pettersson
11.28
IF Göta Karlstad
11.28
SB
  
M 200 m     
29 jul
Vind: +2.3

Final A

Final
29 jul
Vind: +2.3
2Daniel Andersson
22.63w
Istrums SK
22.63w
  
M Höjd     
29 jul

Final A

Final
29 jul
1Jakob ThorvaldssonIFK Lidingö
2.09
  
2Arvid Ryberg
2.03
IF Göta Karlstad
2.03
  
3Markus Asplund
2.00
IF Göta Karlstad
2.00
PB
  
M Slägga     
29 jul

Final A

Final
29 jul
1Oscar Vestlund
71.34
IF Göta Karlstad
71.34
SB
  
2Tobias HagströmHälle IF
58.11
  
M Spjut     
29 jul

Final A

Final
29 jul
1Jarl Bjørklund
Jarl Bjørklund 97, NOR
66.16
97NOR
66.16
  
P19 Kula (6.0 kg)     
28 jul

Final A

Final
28 jul
1Patrik Lindstedt
16.80
Hässelby SK
16.80
  
P19 Diskus (1.75 kg)     
28 jul

Final A

Final
28 jul
1Patrik Lindstedt
49.52
Hässelby SK
49.52
  
P19 Slägga (6.0 kg)     
29 jul

Final A

Final
29 jul
1Patrik Lindstedt
62.02
Hässelby SK
62.02
  
P17 Höjd     
29 jul

Final A

Final
29 jul
1Johan Lennvik
Johan Lennvik 02, Kongahälla
1.73
Kongahälla AIK
1.73
SB
  
P17 Kula (5.0 kg)     
28 jul

Final A

Final
28 jul
1Andreas HenrikssonMalmö AI
15.51
PB
  
P17 Diskus (1.75 kg)     
28 jul

Final A

Final
28 jul
2Erik VestlundKils AIK
47.98
SB
  
P16 Slägga (5.0 kg)     
29 jul

Final A

Final
29 jul
1Andreas HenrikssonMalmö AI
67.08
PB
  
P15 Höjd     
29 jul

Final A

Final
29 jul
2Jakob Friberg
1.67
IF Göta Karlstad
1.67
PB
  
P15 Diskus (1.0 kg)     
28 jul

Final A

Final
28 jul
4Oliver Ellström
35.01
IF Göta Karlstad
35.01
PB
  
P14 Kula (4.0 kg)     
28 jul

Final A

Final
28 jul
4Filip Sundin
10.40
IF Göta Karlstad
10.40
PB
  
Kvinnor
K 200 m     
29 jul
Vind: +1.9

Final A

Final
29 jul
Vind: +1.9
1Olivia Österling StrömstedtIF Göta Karlstad
26.34
PB
  
1Elisabeth HvalgrenIFK Lidingö
26.79
PB
  
3Minna Geerts
Minna Geerts 03, Håfreström
27.42
Håfreströms IF
27.42
PB
  
K 800 m     
29 jul

Final A

Final
29 jul
3Agnes Andersén
2:33.45
Istrums SK
2:33.45
PB
  
K 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     
28 jul
Vind: -1.8

Final A

Final
28 jul
Vind: -1.8
1Gabriella LindströmFalu IK
15.15
PB
  
K Höjd     
28 jul

Final A

Final
28 jul
2Lisa BäckströmIstrums SK
1.51
PB
  
K Längd     
28 jul

Final A

Final
28 jul
2Tuva Wikman
5.37
KFUM Arvika
5.37
+0.9 PB
  
K Tresteg     
29 jul

Final A

Final
29 jul
1Frida Johansson
12.03
Tjalve IF Norrköping
12.03
+0.2
  
1Emma Carlsson
10.65
Istrums SK
10.65
+1.3 PB
  
1Agnes Brunnsgård
9.68
IFK Kristinehamn
9.68
+0.7 SB
  
2Sophie SäweKils AIK
10.38
0.0 PB
  
2Lisa BäckströmIstrums SK
9.65
–0.7 PB
  
K Kula     
28 jul

Final A

Final
28 jul
1Lin Chia-Ying 
Lin Chia-Ying  82, TPE
16.51
82TPE
16.51
  
2Amanda Malmehed
14.55
IF Göta Karlstad
14.55
  
K Slägga     
29 jul

Final A

Final
29 jul
1Sabine Steen
Sabine Steen 97, KFUM Örebro
54.79
KFUM Örebro
54.79
PB
  
2Sarah Mikkelsen
Sarah Mikkelsen 02, NOR
50.04
02NOR
50.04
PB
  
K Spjut     
29 jul

Final A

Final
29 jul
1Hanna Borgemyr
Hanna Borgemyr 99, Trollhättan FIK
37.95
Trollhättan FIK
37.95
PB
  
F19 Slägga     
29 jul

Final A

Final
29 jul
1Helle Henriksen Hvidsten
Helle Henriksen Hvidsten 01, NOR
50.19
01NOR
50.19
  
2Ida StenbäckSK Bore
49.84
  
3Alice Nilsson
Alice Nilsson 00, Thorengruppen
43.24
Thorengruppen TFC
43.24
PB
  
F17 Kula (3.0 kg)     
28 jul

Final A

Final
28 jul
1Emilia Malmehed
Emilia Malmehed 01, Linköpings GIF
13.85
Linköpings GIF
13.85
PB
  
F17 Slägga (3.0 kg)     
29 jul

Final A

Final
29 jul
1Emma Palmgren
58.80
Nyköpings BIS
58.80
PB
  
2Anna Götberg
Anna Götberg 01, Västerås
56.20
Västerås FK
56.20
  
F16 Kula (3.0 kg)     
28 jul

Final A

Final
28 jul
1Amanda Fridberg
13.81
IF Göta Karlstad
13.81
PB
  
2Lotta Flatum Fallingen
Lotta Flatum Fallingen 02, NOR
13.08
02NOR
13.08
PB
  
F16 Diskus     
28 jul

Final A

Final
28 jul
1Lotta Flatum Fallingen
Lotta Flatum Fallingen 02, NOR
42.00
02NOR
42.00
  
F16 Slägga (3.0 kg)     
29 jul

Final A

Final
29 jul
1Amanda Fridberg
60.64
IF Göta Karlstad
60.64
PB
  
F15 200 m     
29 jul
Vind: +0.1

Final A

Final
29 jul
Vind: +0.1
1Henriette Jæger
Henriette Jæger 03, NOR
24.91
03NOR
24.91
  
F15 Längd     
28 jul

Final A

Final
28 jul
1Henriette Jæger
Henriette Jæger 03, NOR
5.74
03NOR
5.74
+0.5
  
F15 Kula (3.0 kg)     
28 jul

Final A

Final
28 jul
4Amanda Olsson
10.47
Säffle FIK
10.47
PB
  
5Ebba Wulcan
10.44
Säffle FIK
10.44
PB
  
F15 Diskus (0.75 kg)     
28 jul

Final A

Final
28 jul
3Maria Grenegård
29.79
IF Göta Karlstad
29.79
PB
  
4Ebba Wulcan
28.06
Säffle FIK
28.06
SB
  
F15 Spjut (500 g)     
29 jul

Final A

Final
29 jul
3Cornelia KennerstadKils AIK
29.60
PB
  
4Ida Svensson
25.75
Istrums SK
25.75
PB
  
F14 Slägga (3.0 kg)     
29 jul

Final A

Final
29 jul
2Alva Nilsson
Alva Nilsson 04, Thorengruppen
41.26
Thorengruppen TFC
41.26
  
F14 Spjut (500 g)     
29 jul

Final A

Final
29 jul
4Irma Andersson JägerIK Viking
25.50
PB
  
5Sophie SäweKils AIK
25.40
PB