24.10
24.10
24.10
21.10
17.10
23.10
23‐24.10
9.9
17.10
16.10
23.10
23.10
22.10
21.10
10.10
9.10
10.10
27.9
3.10
9.10
18.9
2.10
17.10
2.10
18.9
16.10
10.10
14.10
30.9
30.9
16.10
16.10
16.10
3.10
17.10
14.10
9.10
3.10
10.10
17.10
17.10
16.10
16.10
3.10
26.9
13.10
7.10
14.10
9.10
28.8
6.10
9.10
13.10
9.10
9.10
9.10
12.10
9.10
19.9
12.10
10.10
10.10
9.10
10.10
3.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
9.10
9.10
3.10
30.9
10.10
25.9
13.9
27.9
19.9
9.10
3.10
26.9
9.10
7.10
7.10
6.10
10.10
9.10
9.10
9.10
7.10
7.10
30.9
9.10
9.10
2.10
Tävlande: 383 (242+141)   Starter: 402 (257+145)


select distinct results18.*, womenpbestsweden.BB AS PBwomen, womensbestsweden.BB AS SBwomen, CASE WHEN EventN IN (910, 193) THEN EventN+RealMetres/100 ELSE EventN END AS RealEventN, RealEventN AS RealEventN2, '' AS SM, countries.Countryfull, Events.Event AS eventry, results18.Ind AS Indiiy, results18.ID AS ID, results18.ID AS IDI, Events.TF AS type, results18.eventname AS en2, results18.Country AS RealCountry, IF(EndDate Is Null,'',CONCAT(DAYOFMONTH(results18.Date),' ')) AS Datti1, IF(EndDate Is Null,'',substring(Monthname(results18.Date),1,3)) AS Datti2, Round.Roundname, Events.Eventname, Pos.PosName, Sex.Sexi, CASE WHEN results18.AGO IN (12,15) THEN b.AGName ELSE a.AGName END AS AGName, CASE WHEN results18.AGO IN (12,15) THEN b.AGO ELSE a.AGO END AS agoo, `2010`.irrelagularities.Irrname, CASE WHEN results18.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.BB ELSE `2010`.womenwl.BB END AS WL, CASE WHEN results18.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.Standing ELSE `2010`.womenwl.Standing END AS Standingi, CASE WHEN results18.Date<=Club10end THEN Club10 WHEN results18.Date<=Club9end THEN Club9 WHEN results18.Date<=Club8end THEN Club8 WHEN results18.Date<=Club7end THEN Club7 WHEN results18.Date<=Club6end THEN Club6 WHEN results18.Date<=Club5end THEN Club5 WHEN results18.Date<=Club4end THEN Club4 WHEN results18.Date<=Club3end THEN Club3 WHEN results18.Date<=Club2end THEN Club2 ELSE sweclubsat.Club END AS RealClub, posswe.PosName AS posswe, combinedmen.eventno AS combM, combinedwomen.eventno AS combW FROM results18 LEFT JOIN `2010`.sweclubsat ON sweclubsat.ID=results18.ID AND CASE WHEN results18.Sex=1 and (results18.secondarypos not rlike ('K|F') or results18.secondarypos is null) THEN sweclubsat.gender='M' ELSE sweclubsat.gender='W' END LEFT JOIN (SELECT events.*, eventsext.Orderi AS RealEventN FROM events LEFT JOIN `2010`.eventsext ON events.Event=eventsext.Event) AS Events ON CAST(results18.EventN AS UNSIGNED) = Events.Orderi LEFT JOIN Sex ON results18.Sex = Sex.Sex LEFT JOIN Comp ON results18.CID = Comp.CID LEFT JOIN AG as a ON results18.AGO = a.AGO LEFT JOIN AG as b ON results18.Points = b.AgeGroup LEFT OUTER JOIN Pos ON results18.PosOrderg = Pos.Orderi LEFT OUTER JOIN Round ON results18.Round = Round.Ro LEFT JOIN `2010`.irrelagularities ON `2010`.irrelagularities.Irr = results18.Irr LEFT JOIN `2010`.menwl ON `2010`.menwl.iid = results18.iid LEFT JOIN `2010`.womenwl ON `2010`.womenwl.iid = results18.iid LEFT JOIN world.countries ON results18.Country=countries.Country LEFT JOIN results.posswe ON results18.PosOrderg = posswe.Orderi LEFT JOIN `2010`.combinedmen ON results18.IID=combinedmen.parentid AND results18.Sex=1 LEFT JOIN `2010`.combinedwomen ON results18.IID=combinedwomen.parentid AND results18.Sex=2 LEFT JOIN `2010`.womenpbestsweden ON results18.iid=womenpbestsweden.iid AND (results18.Sex=2 OR results18.secondarypos rlike ('K|F')) AND womenpbestsweden.Roundi IS NULL LEFT JOIN `2010`.womensbestsweden ON results18.iid=womensbestsweden.iid AND (results18.Sex=2 OR results18.secondarypos rlike ('K|F')) AND womensbestsweden.Roundi IS NULL WHERE results18.CID= 12910931 AND `2010`.womenwl.Roundi IS NULL AND `2010`.menwl.Roundi IS NULL ORDER BY Sex, CASE WHEN results18.AGO=15 THEN COALESCE(agoo,0)+100000 ELSE agoo END, combM, combW, RealEventN2, RealEventN, CASE WHEN results18.AGO=12 THEN 999999 ELSE results18.AGO END, results18.Round, Posorderg, CASE WHEN Remarks Is Not Null THEN CASE WHEN Pos1>0 THEN 2 ELSE 3 END ELSE CASE WHEN Pos1>0 THEN 0 ELSE 1 END END, CASE WHEN Pos1 IS NOT NULL THEN Pos1 ELSE 999999 END, SortResult, RealMetres DESC

Män
M 100 m     

Vind: +2.1

Final A

Final

Vind: +2.1
1Aska Cambridge
Aska Cambridge 93, JPN
10.15w
93JPN
10.15w
  
2Deji Tobais
Deji Tobais 91, GBR
10.32w
91GBR
10.32w
  
3Erik Hagberg
10.37w
Upsala IF
10.37w
  
4Dennis Leal
Dennis Leal 94, Spårvägen
10.41w
Spårvägens FK
10.41w
  
5Henrik Larsson
10.42w
IF Göta Karlstad
10.42w
  
6Chad Miller
Chad Miller 00, GBR
10.45w
00GBR
10.45w
  
7Edel Amores
Edel Amores 98, CUB
10.47w
98CUB
10.47w
  
Final B
Vind: +1.5
Vind: +1.5
1Jonas Tapani Halonen
Jonas Tapani Halonen 95, NOR
10.51
95NOR
10.51
  
2Sulayman Bah
10.54
Ullevi FK
10.54
  
3Jean-Christian ZirignonHammarby IF
10.69
=PB
  
4Douglas Hellbratt
11.00
Hammarby IF
11.00
  
5Jacob Ewertzh
11.24
Hammarby IF
11.24
  
Final C
Vind: +1.6
Vind: +1.6
1Edem Agbo
Edem Agbo 99, NOR
11.05
99NOR
11.05
SB
  
2Isak Barrow
11.08
Ullevi FK
11.08
  
3Eric Larsson
Eric Larsson 93, Thorengruppen
11.22
Thorengruppen TFC
11.22
SB
  
4Adam Elhendy GunnarssonKarlskoga FI
11.25
SB
  
5Jacob Helsing
11.69
IK Orient
11.69
  
Emanuel Lindberg
Emanuel Lindberg 93, Thorengruppen
DNF
Thorengruppen TFC
DNF
  
Final D
Vind: +1.9
Vind: +1.9
1Tobias Carlryd
11.51
Örgryte IS
11.51
PB
  
2Erik Dahlqvist
11.56
IK Orient
11.56
  
3Otto Hammarström
11.75
Örgryte IS
11.75
  
4Gustav Ölund
11.94
Örgryte IS
11.94
SB
  
M 200 m     

Vind: +0.9

Final A

Final

Vind: +0.9
1Deji Tobais
Deji Tobais 91, GBR
21.01
91GBR
21.01
SB
  
2Jonathan Quarcoo
Jonathan Quarcoo 96, NOR
21.04
96NOR
21.04
  
3Chad Miller
Chad Miller 00, GBR
21.08
00GBR
21.08
  
4Mathias Hove Johansen
Mathias Hove Johansen 98, NOR
21.25
98NOR
21.25
  
5Edel Amores
Edel Amores 98, CUB
21.32
98CUB
21.32
  
Final B
Vind: +0.7
Vind: +0.7
1Even Pettersen
Even Pettersen 93, NOR
21.72
93NOR
21.72
  
2Vidar StenqvistTäby IS
21.72
  
3Mike Lubsen
Mike Lubsen 95, NOR
21.73
95NOR
21.73
  
4Elijah Mensah
22.03
Hässelby SK
22.03
SB
  
5Douglas Hellbratt
22.06
Hammarby IF
22.06
  
Final C
Vind: -0.3
Vind: -0.3
1Even Meinseth
Even Meinseth 96, NOR
21.75
96NOR
21.75
SB
  
2Sulayman Bah
21.83
Ullevi FK
21.83
  
3Alexander LesserUllevi FK
22.19
  
4Jacob Ewertzh
22.27
Hammarby IF
22.27
  
5Eric Larsson
Eric Larsson 93, Thorengruppen
22.53
Thorengruppen TFC
22.53
  
6Rasmus Hugosson
Rasmus Hugosson 01, KFUM Örebro
22.60
KFUM Örebro
22.60
SB
  
Final D
Vind: +1.0
Vind: +1.0
1Marcus Tornée
Marcus Tornée 98, Helsingborg
21.68
IFK Helsingborg
21.68
SB
  
2Grigorios KyriakoudisHässelby SK
22.19
PB
  
3Anders Pihlblad
Anders Pihlblad 98, KFUM Örebro
22.34
KFUM Örebro
22.34
PB
  
4Adam Elhendy GunnarssonKarlskoga FI
22.48
SB
  
5Anton BengtssonUllevi FK
22.58
  
Final E
Vind: +2.1
Vind: +2.1
1David Sennung
22.72w
Ullevi FK
22.72w
  
2Simon Sharapo
Simon Sharapo 01, KFUM Örebro
22.76w
KFUM Örebro
22.76w
  
3Chidozie Abika
23.15w
IF Kville
23.15w
  
4Jacob Helsing
23.30w
IK Orient
23.30w
  
Final F
Vind: +1.7
Vind: +1.7
1Victor Koch
22.58
Örgryte IS
22.58
SB
  
2Braulio RibeiroIFK Nora
23.29
SB
  
3Gustav Ölund
24.31
Örgryte IS
24.31
PB
  
M 300 m     


Final A

Final

6Mattias Sunneborn
38.24
Spårvägens FK
38.24
SB
  
M 400 m     


Final A

Final

1Dennis Forsman
47.88
Ullevi FK
47.88
SB
  
2Felix Francois
48.12
Örgryte IS
48.12
SB
  
3Edvin Hagberg
48.35
Turebergs FK
48.35
  
4Alexander LundskogUllevi FK
48.37
  
5Benjamin Mullen
48.96
Turebergs FK
48.96
  
6Martin Astner
49.55
Ullevi FK
49.55
  
Final B
1Erik MartinssonGefle IF
46.97
  
2Edom Abreham
48.77
Hässelby SK
48.77
  
3Oskar Greilert
49.16
Ullevi FK
49.16
  
4Jonathan Carbe
49.44
Örgryte IS
49.44
SB
  
5Samuel Wiik
49.52
Örgryte IS
49.52
  
6Johan Claeson
Johan Claeson 01, Linköpings GIF
49.89
Linköpings GIF
49.89
  
Final C
1Fredrik Øvereng
Fredrik Øvereng 99, NOR
49.39
99NOR
49.39
SB
  
2Joakim KarlssonUllevi FK
50.09
  
3Lars Gausemel Stølen
Lars Gausemel Stølen 97, NOR
51.04
97NOR
51.04
  
4Gustav Gahne
52.34
Hässelby SK
52.34
  
5Jouko Juntunen
Jouko Juntunen 81, FIN
52.62
81FIN
52.62
SB
  
Final D
1Arvid Gustafsson
49.66
Upsala IF
49.66
PB
  
2Anders Logg
50.50
Hälle IF
50.50
PB
  
3Andreas Movin
50.78
IFK Lidingö
50.78
  
4Svante Wester
52.49
Örgryte IS
52.49
PB
  
5Felix Larsen NilssonÖrgryte IS
54.01
  
M 800 m     


Final A

Final

1Henrik Petersson
1:58.33
Malmö AI
1:58.33
SB
  
1Gustav Harning
1:59.21
Upsala IF
1:59.21
PB
  
2Michael Welday
Michael Welday 99, Stocksäter
2:00.18
Stocksäters IF
2:00.18
SB
  
2Carl Malmström
2:04.10
Kongahälla AIK
2:04.10
PB
  
3Daniel Lundborg
2:00.38
Malmö AI
2:00.38
PB
  
3Hassan Jirrabey
2:00.58
Malmö AI
2:00.58
PB
  
4Rasmus Ahlgren
Rasmus Ahlgren 99, Spårvägen
2:01.47
Spårvägens FK
2:01.47
PB
  
4Amrullah StanikzaiIF Kville
2:05.02
PB
  
5Alexander Bucht
2:01.86
Sävedalens AIK
2:01.86
PB
  
7Nils Ekroth
Nils Ekroth 03, Upsala IF
2:09.63
Upsala IF
2:09.63
PB
  
1Andreas Kramer
1:45.03
Sävedalens AIK
1:45.03
PB NR NU23R
  
2Cornelius Tuwei
Cornelius Tuwei 93, KEN
1:45.47
93KEN
1:45.47
  
3Antoine Gakeme
Antoine Gakeme 91, BDI
1:45.60
91BDI
1:45.60
  
4Thomas Roth
Thomas Roth 91, NOR
1:46.00
91NOR
1:46.00
  
5Kalle Berglund
Kalle Berglund 96, Spårvägen
1:46.63
Spårvägens FK
1:46.63
PB
  
15 SWE AT
6Alfred Kipketer
Alfred Kipketer 96, KEN
1:46.68
96KEN
1:46.68
  
7Boris Berian
Boris Berian 92, USA
1:49.33
92USA
1:49.33
  
8Andreas Almgren
1:50.74
Turebergs FK
1:50.74
  
Andreas Roth
Andreas Roth 93, NOR
DNF
93NOR
DNF
  
Final B
1Elmar Engholm
1:49.42
Hässelby SK
1:49.42
  
2Markus Einan
Markus Einan 97, NOR
1:49.46
97NOR
1:49.46
  
3Paris Simmons
Paris Simmons 91, USA
1:49.49
91USA
1:49.49
  
4Rasmus Kisel
Rasmus Kisel 96, EST
1:49.91
96EST
1:49.91
SB
  
5Benediktas Mickus
Benediktas Mickus 97, LTU
1:49.95
97LTU
1:49.95
  
6Rickard Gunnarsson
1:50.52
Hässelby SK
1:50.52
SB
  
7Duran Faro
Duran Faro 94, RSA
1:50.87
94RSA
1:50.87
  
Joakim Andersson
DNF
IFK Trelleborg
DNF
  
Håkon Mushom
Håkon Mushom 93, NOR
DNF
93NOR
DNF
  
Final C
1Yared Kidane
Yared Kidane 99, Eskilstuna
1:51.01
Eskilstuna FI
1:51.01
  
2Gustav Berlin
1:51.71
Hässelby SK
1:51.71
  
3Anton Persson
1:51.85
Hässelby SK
1:51.85
  
4Mattias Ohlsson
1:52.19
Heleneholms IF
1:52.19
  
5Emil Oustad
Emil Oustad 89, NOR
1:52.46
89NOR
1:52.46
  
6Abdurrahman Hir
Abdurrahman Hir 97, NOR
1:52.88
97NOR
1:52.88
  
7Sebastian Saville
Sebastian Saville 94, CAN
1:54.72
94CAN
1:54.72
  
8Sondre Dingsør
Sondre Dingsør 96, NOR
1:57.96
96NOR
1:57.96
  
Jeffery Fisher
Jeffery Fisher 82, USA
DNF
82USA
DNF
  
Final D
1Johan Eriksson
1:51.22
Turebergs FK
1:51.22
SB
  
2Luca Thompson
Luca Thompson 00, NOR
1:51.67
00NOR
1:51.67
PB
  
3Terje Snarby
Terje Snarby 89, NOR
1:51.96
89NOR
1:51.96
SB
  
4Leo Magnusson
Leo Magnusson 98, Sävedalen
1:52.04
Sävedalens AIK
1:52.04
PB
  
5Anders Bjørndal
Anders Bjørndal 95, NOR
1:52.06
95NOR
1:52.06
PB
  
6Björn Seifert
1:54.76
Upsala IF
1:54.76
  
7Gustav Bivstedt
1:55.31
Hässelby SK
1:55.31
  
8Benjamin Åberg
1:55.64
Hälle IF
1:55.64
  
Erik MartinssonGefle IF
DNF
  
Final E
1Iyuel Ayele
1:53.52
Hammarby IF
1:53.52
PB
  
2Kristoffer Janson Grindedal
Kristoffer Janson Grindedal 89, NOR
1:53.78
89NOR
1:53.78
  
3Johan Lamm
Johan Lamm 98, Mölndal
1:54.73
Mölndals AIK
1:54.73
  
4Johan Henningsson
1:54.78
Malmö AI
1:54.78
SB
  
5Albert Nygren
1:55.74
Upsala IF
1:55.74
  
6Erik Hovlandsdal
Erik Hovlandsdal 89, NOR
1:55.78
89NOR
1:55.78
  
7Simon Wallenlind
1:56.69
Mölndals AIK
1:56.69
SB
  
Jonathan Carbe
DNF
Örgryte IS
DNF
  
Final F
1Abubakar AbdullahiMalmö AI
1:52.31
PB
  
1Abubakar AbdullahiMalmö AI
1:52.31
=PB
  
2Josef Wallenlind
1:54.29
Mölndals AIK
1:54.29
PB
  
2Bienvenue Musore
1:54.29
Spårvägens FK
1:54.29
SB
  
4Mathias Söder
1:55.35
Ullevi FK
1:55.35
  
5Aleksej Pirgholizadeh
1:55.41
Eskilstuna FI
1:55.41
PB
  
6Leon Douglas
Leon Douglas 00, NOR
1:59.53
00NOR
1:59.53
PB
  
7Alexander Nyström
2:01.50
Bollnäs FIK
2:01.50
  
8Rasmus Tidestad
2:12.60
IF Göta Karlstad
2:12.60
  
Marius Frøvig Schneider
Marius Frøvig Schneider 86, NOR
DNF
86NOR
DNF
  
Final G
1Henry Jacobson
1:54.49
Hammarby IF
1:54.49
PB
  
2Erik Jälknäs
1:55.45
Sävedalens AIK
1:55.45
PB
  
3Desmond Amakye
1:55.75
Sävedalens AIK
1:55.75
PB
  
4William Wickholm
William Wickholm 98, KFUM Örebro
1:56.36
KFUM Örebro
1:56.36
PB
  
5Tim Yngesjö
Tim Yngesjö 97, Linköpings GIF
1:56.75
Linköpings GIF
1:56.75
PB
  
6Andreas Davidsson
1:57.63
Högby IF
1:57.63
  
7Chris Gray
Chris Gray 92, Örgryte
1:57.65
Örgryte IS
1:57.65
PB
  
Nils Jonsson
DNF
Danderyds SK
DNF
  
Joel Norling
DNF
Turebergs FK
DNF
  
Final H
1Leonard Johan Nesheim
Leonard Johan Nesheim 95, NOR
1:57.43
95NOR
1:57.43
SB
  
2Daniel Tegbrant
1:58.66
Hammarby IF
1:58.66
  
3Viktor Frisk
1:58.90
Huddinge AIS
1:58.90
PB
  
4Victor Wahlgren
1:59.81
Mölndals AIK
1:59.81
PB
  
5Anton Ledell
1:59.82
Huddinge AIS
1:59.82
  
6Bendik Schartum Thorbjørnsen
Bendik Schartum Thorbjørnsen 98, NOR
1:59.84
98NOR
1:59.84
PB
  
7Marius Liljeberg Wang
Marius Liljeberg Wang 01, NOR
2:00.31
01NOR
2:00.31
PB
  
8Abdullahi Adan
2:04.46
Hässelby SK
2:04.46
  
Joel Durén
Joel Durén 94, Hässelby
DNF
Hässelby SK
DNF
  
Final L
2Olle Tyrsmo
Olle Tyrsmo 00, KFUM Örebro
2:05.19
KFUM Örebro
2:05.19
PB
  
M 3000 m     


Final A

Final

1Suldan Hassan
8:08.81
Ullevi FK
8:08.81
SB
  
2Emil Danielsson
8:10.25
Spårvägens FK
8:10.25
  
3Erik Udø Pedersen
Erik Udø Pedersen 94, NOR
8:12.67
94NOR
8:12.67
SB
  
4Amanuel Gergis
8:15.10
Turebergs FK
8:15.10
SB
  
5Arttu Vattulainen
Arttu Vattulainen 91, FIN
8:26.08
91FIN
8:26.08
SB
  
6John Foitzik
John Foitzik 91, Spårvägen
8:27.66
Spårvägens FK
8:27.66
SB
  
7Håkon Stavik
Håkon Stavik 00, NOR
8:31.77
00NOR
8:31.77
  
8Emil Blomberg
8:32.94
Hässelby SK
8:32.94
PB
  
9Anders Grahl
8:33.71
Hälle IF
8:33.71
SB
  
10Robel Fsiha
Robel Fsiha 96, Spårvägen
8:34.51
Spårvägens FK
8:34.51
SB
  
11Narve Gilje Nordås
Narve Gilje Nordås 98, NOR
8:35.02
98NOR
8:35.02
SB
  
12Gabriel Steffensen
8:36.40
Mölndals AIK
8:36.40
SB
  
Gergő Kiss
Gergő Kiss 95, HUN
DNF
95HUN
DNF
  
Final B
1Oscar Claesson
8:28.93
Sävedalens AIK
8:28.93
PB
  
2Hampus Börjesson
8:33.08
Ullevi FK
8:33.08
SB
  
3Samuel FitsumbrhanHälle IF
8:35.92
PB
  
4Yousif Abdalla Targan
Yousif Abdalla Targan 96, SUD
8:36.31
96SUD
8:36.31
  
5Tedros Gebretensai Haile
Tedros Gebretensai Haile 99, ERI
8:39.17
99ERI
8:39.17
  
6Miguel Palm
8:42.11
Mölndals AIK
8:42.11
PB
  
7Jonatan Andersen Vedvik
Jonatan Andersen Vedvik 00, NOR
8:44.86
00NOR
8:44.86
  
8Alexander Nilsson
8:49.99
Mölndals AIK
8:49.99
SB
  
9Simon Nebijo Steinshamn
Simon Nebijo Steinshamn 99, NOR
8:50.81
99NOR
8:50.81
  
10Jonathan Edman
8:51.48
Umedalens IF
8:51.48
PB
  
11Daniel Gleimar
Daniel Gleimar 92, Spårvägen
8:52.03
Spårvägens FK
8:52.03
SB
  
12Anders Fox
Anders Fox 95, Spårvägen
9:02.70
Spårvägens FK
9:02.70
  
13Anton Axelsson
9:05.80
Hässelby SK
9:05.80
SB
  
14Trym Tönnesen
Trym Tönnesen 00, NOR
9:08.30
00NOR
9:08.30
  
15Martin Kirkeberg Mørk
Martin Kirkeberg Mørk 01, NOR
9:16.19
01NOR
9:16.19
  
16Dominic Poschenrieder
Dominic Poschenrieder 89, GER
9:37.90
89GER
9:37.90
PB
  
Vidar Johansson
DNF
Sävedalens AIK
DNF
  
Abdullahi Hassan
Abdullahi Hassan 94, NOR
DNF
94NOR
DNF
  
Final C
1Axel Djurberg
8:41.24
Upsala IF
8:41.24
PB
  
2Jens Petrusson
8:51.76
Ullevi FK
8:51.76
SB
  
3Filmon Fshseayen
8:53.39
Hälle IF
8:53.39
PB
  
4Erik Djurberg
8:59.84
Hässelby SK
8:59.84
SB
  
5Martin LundqvistIK Sisu
9:00.94
SB
  
6Jonathan Weichbrodt
9:01.37
Mölndals AIK
9:01.37
SB
  
7Emil Ohlsson
9:01.55
LK Roslagen
9:01.55
PB
  
8Roderick Duodu
Roderick Duodu 02, NOR
9:03.76
02NOR
9:03.76
PB
  
9Merhawi Seifu
9:03.79
Hälle IF
9:03.79
PB
  
10Adam Månsson
9:04.62
Malmö AI
9:04.62
  
11Olof Silvander
9:05.68
IFK Lidingö
9:05.68
PB
  
12David Kjellén
9:06.00
IF Göta Karlstad
9:06.00
PB
  
13Heshlu AndemariamIF Start
9:07.74
  
14Sharmarke Ahmed
9:08.31
Hälle IF
9:08.31
PB
  
15Erik Karlsson
9:11.89
Högby IF
9:11.89
  
16Dennis Olsson
Dennis Olsson 97, Spårvägen
9:19.81
Spårvägens FK
9:19.81
SB
  
17Daniel Alemu
Daniel Alemu 97, Spårvägen
9:36.73
Spårvägens FK
9:36.73
SB
  
18Tord Franke Ulset
Tord Franke Ulset 03, NOR
9:56.54
03NOR
9:56.54
PB
  
19Erwan Weber
10:17.29
PB
  
Mikael AnderssonSäffle FIK
DNF
  
Joel Durén
Joel Durén 94, Hässelby
DNF
Hässelby SK
DNF
  
M 110 m häck     

Vind: +2.8

Final A

Final

Vind: +2.8
1Fredrick Ekholm
13.90w
IFK Lidingö
13.90w
  
2Max Hrelja
13.95w
Malmö AI
13.95w
  
3Hampus Widlund
Hampus Widlund 93, IFK Växjö
14.23w
IFK Växjö
14.23w
  
4Oscar Hjerm
14.44w
KA 2 IF
14.44w
  
5Amir Shaker
14.68w
Hammarby IF
14.68w
  
6Joel Bengtsson
Joel Bengtsson 99, Helsingborg
14.78w
IFK Helsingborg
14.78w
  
M Höjd     


Final A

Final

1Hamdi Mahamat Alamine Saleh
Hamdi Mahamat Alamine Saleh 97, QAT
2.27
97QAT
2.27
PB
  
2Jakob ThorvaldssonIFK Lidingö
2.07
  
3Oskar Lundqvist
2.07
Upsala IF
2.07
  
4Filip Björklund
2.03
Upsala IF
2.03
SB
  
4Arvid Ryberg
2.03
IF Göta Karlstad
2.03
  
6Philip Frifelt LundqvistMölndals AIK
2.03
  
7Simon Andersson
1.89
IF Göta Karlstad
1.89
SB
  
8Markus Asplund
1.84
IF Göta Karlstad
1.84
SB
  
1.84
2.30
1.89
1.94
1.99
2.03
2.07
2.10
2.13
2.18
2.23
2.27
Alamine Saleh-
xxx
-
-
-
-
o
-
o
o
xxo
xo
Thorvaldsson-
-
xo
o
o
o
xxx




Lundqvist-
-
xo
xo
xo
xxo
xxx




Björklund-
-
o
o
o
xxx





Rybergo
o
o
o
o
xxx





Frifelt Lundqvist-
-
-
o
xo
o
xxx




Anderssonxo
xo
xxx








Asplundo
xxx









M Stav     


Final A

Final

1Armand Duplantis
5.80
Upsala IF
5.80
  
2Georgiy Gorokhov
Georgiy Gorokhov 93, RUS
5.60
93RUS
5.60
SB
  
3Sondre Guttormsen
Sondre Guttormsen 99, NOR
5.60
99NOR
5.60
PB NU20R
  
4Pål Haugen Lillefosse
Pål Haugen Lillefosse 01, NOR
5.45
01NOR
5.45
  
5Daniel Clemens
Daniel Clemens 92, GER
5.45
92GER
5.45
  
5.305.455.555.605.655.705.805.94
Duplantis--xxo-o-xxoxxx
Gorokhovo-xoo-xxx
Guttormsenoo-xxo-xxx
Lillefosseooxxx
Clemensxxoxxoxxx
M Längd     


Final A

Final

1Thobias Nilsson MontlerMalmö AI
7.73
0.0
  
2Michel Tornéus
7.66
Hammarby IF
7.66
+0.9
  
3Jarvis Gotch
Jarvis Gotch 92, USA
7.62
92USA
7.62
+1.8
  
4Andreas OtterlingIFK Lidingö
7.53
+0.5
  
5Benjamin Gabrielsen
Benjamin Gabrielsen 95, DEN
7.43
95DEN
7.43
+1.7
  
6Ingar Kiplesund
Ingar Kiplesund 96, NOR
7.33
96NOR
7.33
+1.2
  
Nilsson Montler7.67
+1.8
7.737.67
+1.7
7.64
+1.0
7.52
-0.4
7.73
Tornéusx
+1.7
7.54
-0.5
7.64
+1.6
7.66
+0.9
x
-0.1
x
-0.3
Gotch7.58
+1.5
7.45
+0.2
x
+0.3
7.62
+1.8
7.49
+1.0
7.44
-0.5
Otterling7.41
+1.8
x
+1.7
x
+0.9
5.86
+1.3
7.53
+0.5
7.45
+0.3
Gabrielsenx
+1.8
7.43
+1.7
x
+0.9
7.36
+1.9
7.24
-0.2
7.28
+0.4
Kiplesund7.27
+0.3
7.20
+1.5
x
+1.9
7.33
+1.2
x
+0.4
x
-0.4
Final B
1Johan Talèus
Johan Talèus 94, Eskilstuna
7.19
Eskilstuna FI
7.19
+0.9
  
2Andreas CarlssonIK Ymer
7.19
+0.9
  
3Erik DahlqvistIK Orient
6.36
+1.9
  
Talèus6.87
-2.3
7.09
-0.5
7.19
+0.9
7.13
+1.7
7.16
+0.7
5.88
+0.7
Carlssonx
-1.2
7.10
-0.1
x
+0.8
7.00
+0.2
7.15
+0.3
7.19
+0.9
Dahlqvist6.26
+0.2
6.36
+1.9
x
-0.1
6.35
-0.5
x
+2.1
x
+0.6
M Diskus     


Final A

Final

1Daniel Ståhl
Daniel Ståhl 92, Spårvägen
69.11
Spårvägens FK
69.11
SB
  
2Chad Wright
Chad Wright 91, JAM
64.15
91JAM
64.15
SB
  
3Sam Mattis
Sam Mattis 94, USA
63.40
94USA
63.40
  
4Reggie Jagers III
Reggie Jagers III 94, USA
62.53
94USA
62.53
  
5Simon Pettersson
62.12
Hässelby SK
62.12
  
6Sven Martin Skagestad
Sven Martin Skagestad 95, NOR
60.06
95NOR
60.06
  
7Ola Stunes Isene
Ola Stunes Isene 95, NOR
57.88
95NOR
57.88
  
8Nicholas Percy
Nicholas Percy 94, GBR
56.86
94GBR
56.86
  
Ståhlxx66.3169.11xx
Wright55.8362.5058.9962.4962.8464.15
Mattisx62.2961.32x63.40x
Jagers III56.0162.53xxx60.81
Pettersson62.1260.0462.0161.9261.23x
Skagestadx58.6959.9758.4960.0658.02
Isene57.88xxxxx
Percyx55.7354.43xx56.86
M Slägga     


Final A

Final

1Oscar Vestlund
69.04
IF Göta Karlstad
69.04
  
2Tim SöderqvistHälle IF
64.75
  
3Ragnar CarlssonFalu IK
63.97
SB
  
4Alexander Larsson
60.46
Upsala IF
60.46
  
Vestlundx66.7569.04x67.5466.28
Söderqvist61.94x62.8963.4064.7563.41
Carlssonxx63.97xx63.31
Larsson60.4059.0659.78x58.7860.46
M Spjut     


Final A

Final

1Cheng Chao-Tsun 
Cheng Chao-Tsun  93, TPE
83.67
93TPE
83.67
  
2Jiannis Smalios
Jiannis Smalios 87, Thorengruppen
79.78
Thoréngruppen TFC
79.78
  
3Huang Shih-Feng 
Huang Shih-Feng  92, TPE
76.77
92TPE
76.77
  
4Isak Oskarsson
Isak Oskarsson 96, IFK Växjö
70.75
IFK Växjö
70.75
SB
  
5Sebastian Thörngren
68.13
IFK Växjö
68.13
  
6Theodor Thor
Theodor Thor 93, Thorengruppen
67.53
Thoréngruppen TFC
67.53
  
7Jakob Eriksson
66.11
IF Göta Karlstad
66.11
SB
  
8Rasmus ErikssonKils AIK
61.38
  
9Kamil Kaminski
59.80
Hässelby SK
59.80
  
Cheng Chao-Tsun80.3483.0082.1783.67
Smalios74.9374.4371.63x79.7878.01
Huang Shih-Feng76.77xxxxx
Oskarsson70.7566.7469.5764.48
Thörngren67.7768.1364.8566.6967.1066.03
Thor62.86x67.53xxx
Eriksson60.7662.6066.11xx65.25
Eriksson59.9160.8061.38xx
Kaminski59.8058.1757.62
Kvinnor
K 100 m     

Vind: +1.6

Final A

Final

Vind: +1.6
1Irene Ekelund
Irene Ekelund 97, Spårvägen
11.75
Spårvägens FK
11.75
  
2Claudia Payton
11.77
Ullevi FK
11.77
  
3Larissa Pasternatsky
Larissa Pasternatsky 91, AUS
11.81
91AUS
11.81
  
4Daniella Busk
11.89
Malmö AI
11.89
SB
  
5Malin Ström
11.90
Bollnäs FIK
11.90
  
6Astrid Mangen Cederkvist
Astrid Mangen Cederkvist 94, NOR
11.93
94NOR
11.93
  
7Ingvild Meinseth
Ingvild Meinseth 99, NOR
11.94
99NOR
11.94
  
Final B
Vind: -0.3
Vind: -0.3
1Fatou Sowe
11.83
Malmö AI
11.83
PB
  
2Lisa Lilja
11.92
Ullevi FK
11.92
PB
  
3Kajsa Kjellergren
11.93
IFK Halmstad
11.93
  
4Jessica Östlund
11.93
Hässelby SK
11.93
  
5Emelie RantzowIK Ymer
11.95
SB
  
6Linnea Tillman
Linnea Tillman 98, Helsingborg
12.35
IFK Helsingborg
12.35
  
Final C
Vind: +3.3
Vind: +3.3
1Fanny Runheim
Fanny Runheim 99, Thorengruppen
11.64w
Thorengruppen TFC
11.64w
  
2Amanda Hansson
11.70w
Hässelby SK
11.70w
  
3Linn Bäcklin
12.27w
IF Göta Karlstad
12.27w
  
4Rebecca Strand
12.41w
Ullevi FK
12.41w
  
5Sandra Jonsson LorentssonÖrgryte IS
12.53w
  
K 800 m     


Final A

Final

1Ce’Aira Brown
Ce’Aira Brown 93, USA
1:58.01
93USA
1:58.01
PB
  
2Laura Roesler
Laura Roesler 91, USA
2:00.63
91USA
2:00.63
  
3Līga Velvere
Līga Velvere 90, LAT
2:00.85
90LAT
2:00.85
PB
  
4Sarah McDonald
Sarah McDonald 93, GBR
2:01.30
93GBR
2:01.30
SB
  
5Hanna Hermansson
2:01.32
Turebergs FK
2:01.32
SB
  
6Hanna Green
Hanna Green 94, USA
2:01.92
94USA
2:01.92
  
7Jenna Westaway
Jenna Westaway 94, CAN
2:03.12
94CAN
2:03.12
  
8Yngvild Elvemo
Yngvild Elvemo 90, NOR
2:08.13
90NOR
2:08.13
  
Dana Mecke
Dana Mecke 87, USA
DNF
87USA
DNF
  
Final B
1Hannah Segrave
Hannah Segrave 95, GBR
2:03.29
95GBR
2:03.29
  
2Kendra Chambers
Kendra Chambers 90, USA
2:04.15
90USA
2:04.15
  
3Stephanie Herrick
Stephanie Herrick 87, USA
2:05.54
87USA
2:05.54
SB
  
4Madison Clarke
Madison Clarke 95, CAN
2:08.22
95CAN
2:08.22
  
5Astrid Rosvall
2:09.81
Hässelby SK
2:09.81
  
6Lovisa Bivstedt
2:11.03
Hässelby SK
2:11.03
  
7Eilén Brenne
Eilén Brenne 03, NOR
2:11.64
03NOR
2:11.64
  
8Malin Edland
Malin Edland 99, NOR
2:19.35
99NOR
2:19.35
  
Lovisa LindeTäby IS
DNF
  
Final C
1Ingrid Kristiansen
Ingrid Kristiansen 92, NOR
2:10.99
92NOR
2:10.99
SB
  
2Elin Brink
Elin Brink 97, Mölndal
2:11.65
Mölndals AIK
2:11.65
SB
  
3Sofia Johansson
Sofia Johansson 98, Linköpings GIF
2:12.23
Linköpings GIF
2:12.23
  
4Vilde Våge Henriksen
Vilde Våge Henriksen 00, NOR
2:12.89
00NOR
2:12.89
  
5Greta Graziani
2:14.79
Täby IS
2:14.79
  
6Nadja Rugland
2:16.33
Kalmar SK
2:16.33
  
7Lovisa Skoglund
2:17.75
Höörs IS
2:17.75
  
Elin Axelsson
Elin Axelsson 94, Trollhättan FIK
DNF
Trollhättan FIK
DNF
  
Final D
1Pia Bålsrud
Pia Bålsrud 95, NOR
2:14.64
95NOR
2:14.64
  
2Ida Ekroth
Ida Ekroth 96, Upsala IF
2:15.52
Upsala IF
2:15.52
SB
  
3Hanna Bergström
2:16.89
Huddinge AIS
2:16.89
  
4Beatrice Brink
2:17.86
IF Kville
2:17.86
  
5Sandra Åberg
Sandra Åberg 03, Göteborgs KIK
2:18.93
Göteborgs KIK
2:18.93
  
6Marte Nyborg
Marte Nyborg 99, NOR
2:19.20
99NOR
2:19.20
  
Olivia Brunbäck
DNF
Sävedalens AIK
DNF
  
Maja Sund
Maja Sund 01, Tureberg
DNF
Turebergs FK
DNF
  
Final E
1Alicia Nilsson
Alicia Nilsson 98, Stenungsunds FI
2:14.66
F Stenungsunds FI
2:14.66
PB
  
2Wilma Marcusson
Wilma Marcusson 99, Trångsviken
2:14.80
Trångsvikens IF
2:14.80
PB
  
3Wilma Nielsen
Wilma Nielsen 01, Göteborgs KIK
2:15.10
Göteborgs KIK
2:15.10
PB
  
4Sara Dädeby
2:15.38
Hovslätts IK
2:15.38
SB
  
5Elsa Wallenius
2:18.52
Västerås FK
2:18.52
SB
  
6Elin Marcusson
Elin Marcusson 99, Trångsviken
2:18.54
Trångsvikens IF
2:18.54
  
7Tilda Knauer
2:18.88
Hälle IF
2:18.88
  
Matilda Hallström
Matilda Hallström 00, Göteborgs KIK
DNF
Göteborgs KIK
DNF
  
Hanna Eid
Hanna Eid 97, NOR
DNF
97NOR
DNF
  
Final F
1Klara Ygeby
Klara Ygeby 02, Upsala IF
2:20.65
Upsala IF
2:20.65
PB
  
2Emilia Rydensjö
2:20.81
Eskilstuna FI
2:20.81
PB
  
3Juni Rugland
2:21.12
Kalmar SK
2:21.12
  
4Filippa Ramberg
2:23.32
Hammarby IF
2:23.32
  
5Emelie Svensson
2:24.01
IFK Mora
2:24.01
SB
  
6Lova Perman
2:24.04
IF Göta Karlstad
2:24.04
  
7Maja Björnsson
2:24.19
Upsala IF
2:24.19
  
8Stina Pettersson
2:24.30
IK Lerum FI
2:24.30
  
Vilma HultströmHammarby IF
DNF
  
Fredrika KarlssonLK Roslagen
DNF
  
Hanna Karlsson
DNF
IF Göta Karlstad
DNF
  
Final G
1Maja Jönsson
2:19.46
Höörs IS
2:19.46
SB
  
2Elin Ekengren
Elin Ekengren 02, Eskilstuna
2:19.97
Eskilstuna FI
2:19.97
PB
  
3Kristine Alne
Kristine Alne 02, NOR
2:21.15
02NOR
2:21.15
PB
  
4Emma Gustafsson
2:25.21
Hässelby SK
2:25.21
  
5Frida Hansson
Frida Hansson 97, Stenungsunds FI
2:26.34
F Stenungsunds FI
2:26.34
  
6Paulina Wikemar
2:27.60
Mölndals AIK
2:27.60
SB
  
7Josefina Bivstedt
2:31.61
Hässelby SK
2:31.61
  
8Wilma Karlsson
2:33.30
Säffle FIK
2:33.30
  
Frida Wistfors
Frida Wistfors 99, Linköpings GIF
DNF
Linköpings GIF
DNF
  
Åsa SöderlundUllevi FK
DNF
  
K 3000 m hinder     


Final A

Final

1Michelle Finn
Michelle Finn 89, IRL
9:56.03
89IRL
9:56.03
  
2Sandra Eriksson
10:03.11
Hammarby IF
10:03.11
SB
  
3Kristina Hendel
Kristina Hendel 96, CRO
10:12.66
96CRO
10:12.66
  
4Sara Treacy
Sara Treacy 89, IRL
10:21.59
89IRL
10:21.59
  
5Kira Garry
Kira Garry 93, USA
10:27.98
93USA
10:27.98
  
6Frida Kristiansson
10:40.15
Örgryte IS
10:40.15
  
7Eleonora Olsmats
12:06.51
Turebergs FK
12:06.51
PB
  
Valeriya Zhandarova
Valeriya Zhandarova 94, GEO
DNF
94GEO
DNF
  
K 100 m häck     

Vind: +0.9

Final A

Final

Vind: +0.9
1Erica Bougard
Erica Bougard 93, USA
12.88
93USA
12.88
  
2Annimari Korte
Annimari Korte 88, FIN
13.29
88FIN
13.29
  
3Amanda Hansson
13.73
Hässelby SK
13.73
  
4Malin Skogström
13.77
Hässelby SK
13.77
  
5Tess Hertz Saebbö
Tess Hertz Saebbö 98, Göteborgs KIK
14.16
Göteborgs KIK
14.16
  
Marlen Aakre
Marlen Aakre 93, NOR
DQ
93NOR
DQ
  
Final B
Vind: +1.6
Vind: +1.6
1Malin Skogström
13.75
Hässelby SK
13.75
  
2Johanna Carlsson
14.75
IFK Helsingborg
14.75
  
K 400 m häck     


Final A

Final

1Eilidh Doyle
Eilidh Doyle 87, GBR
55.71
87GBR
55.71
  
2Yanique Haye-Smith
Yanique Haye-Smith 90, JAM
56.06
90JAM
56.06
  
3Johanna Holmén SvenssonUllevi FK
58.06
  
4Minna Svärd
58.82
IF Göta Karlstad
58.82
  
5Elisabeth Slettum
Elisabeth Slettum 86, NOR
59.14
86NOR
59.14
  
6Nora Kollerød Wold
Nora Kollerød Wold 97, NOR
59.64
97NOR
59.64
  
Final B
1Marlen Aakre
Marlen Aakre 93, NOR
1:00.23
93NOR
1:00.23
  
2Amanda Holmberg
Amanda Holmberg 98, Lidköpings IS
1:00.58
Lidköpings IS
1:00.58
  
3Sofia Johnsson
1:02.13
Hässelby SK
1:02.13
  
4Lovisa Linde
1:03.23
Täby IS
1:03.23
  
K Höjd     


Final A

Final

1Sofie Skoog
1.90
IF Göta Karlstad
1.90
  
2Oksana Okuneva
Oksana Okuneva 90, UKR
1.87
90UKR
1.87
  
3Tonje Angelsen
Tonje Angelsen 90, NOR
1.84
90NOR
1.84
  
4Maja Nilsson
1.84
Motala AIF
1.84
  
5Jossie Graumann
Jossie Graumann 94, GER
1.81
94GER
1.81
  
6Katarina Mögenburg
Katarina Mögenburg 91, NOR
1.81
91NOR
1.81
  
7Evelina ErlandssonIF Göta Karlstad
1.81
PB
  
8Louise EkmanGefle IF
1.77
  
9Lovisa Östervall
1.77
Upsala IF
1.77
  
1.671.721.771.811.841.871.901.95
Skoog---ooxoxoxxx
Okuneva-ooxoxoxoxxx
Angelsen--ooxoxxx
Nilsson-oooxxoxxx
Graumann-oxooxxx
Mögenburg-ooxoxxx
Erlandssonoooxxoxxx
Ekmanoooxxx
Östervalloxooxxx
K Stav     


Final A

Final

1Angelica BengtssonHässelby SK
4.73
PB NR
  
2Malin Dahlström
4.10
Örgryte IS
4.10
  
3Hanna Jansson
4.10
Ullevi FK
4.10
  
4Ellen Olsson
3.90
Wärnamo SK
3.90
  
Anjuli Knäsche
Anjuli Knäsche 93, GER
NH
93GER
NH
  
3.904.104.304.454.604.734.83
Bengtsson--xxooxoxoxxx
Dahlströmoo-xxx
Janssonoxxo-xxx
Olssonxoxxx
Knäsche-xxx
K Längd     


Final A

Final

1Erica Jarder
Erica Jarder 86, Spårvägen
6.37
Spårvägens FK
6.37
+2.0
  
2Malin Marmbrandt
6.30
Västerås FK
6.30
+0.5
  
3Kylie Price
Kylie Price 93, USA
6.23
93USA
6.23
+1.9
  
4Sandra TörnrosGefle IF
6.00
+1.9
  
5Kaiza Karlén
5.96
IF Göta Karlstad
5.96
+0.1
  
6Emilia KjellbergIFK Sunne
5.94
+1.8
  
Jarderx
+2.2
6.00
+0.4
x
+1.7
6.16
+0.6
6.37
+2.0
6.28
-1.2
Marmbrandtx
+2.5
x
+0.6
6.28
-0.8
6.30
+0.5
x
+1.8
6.00
-0.1
Price5.87
+1.2
6.23
+1.9
6.08
+0.5
6.10
+1.3
x
+0.9
5.90
+0.2
Törnros6.00
+1.9
5.80
+1.0
5.83
-0.5
5.84
+0.8
x
+0.9
5.62
-0.2
Karlénx
-1.0
5.28
+0.9
5.56
-0.8
x
-0.4
x
+1.4
5.96
+0.1
Kjellbergx
+2.7
5.66
-0.5
5.79
-0.3
5.94
+1.8
5.85
+1.0
x
-0.1
Final B
1Thilda Särnevång
6.00
IFK Växjö
6.00
+0.4
  
2Malin Olsson
5.97
IFK Lidingö
5.97
+1.7 SB
  
3Rebecka AbrahamssonÖrgryte IS
5.79
–1.1
  
4Moa Ullgren
Moa Ullgren 96, Athletics 24Seven
5.65
Athletics 24Seven SK
5.65
+1.9
  
5Linn EgerfältGefle IF
5.49
–0.3
  
6Ellinor PerssonTäby IS
5.40
0.0
  
Särnevångx
-0.2
x
+0.9
5.82
-0.3
5.80
-0.3
6.00
+0.4
x
+2.1
Olsson5.73
-0.7
5.70
-0.6
5.80
+0.2
5.50
+0.4
5.77
+1.0
5.97
+1.7
Abrahamssonx
-1.5
5.79
-1.1
x
+1.9
x
+0.2
x
+0.3
x
+1.8
Ullgren5.38
-0.2
3.07
-1.7
x
-0.3
5.53
+1.0
3.60
+0.9
5.65
+1.9
Egerfält5.45
+0.8
x
+0.5
5.49
-0.3
x
+0.7
x
+2.3
5.39
-0.5
Persson5.33
+1.0
5.405.37x
+1.2
x
+0.9
5.38
+0.8
K Kula     


Final A

Final

1Brittany Crew
Brittany Crew 94, CAN
18.20
94CAN
18.20
  
2Fanny Roos
Fanny Roos 95, Athletics 24Seven
18.18
Athletics 24Seven SK
18.18
  
3Lin Chia-Ying 
Lin Chia-Ying  82, TPE
16.75
82TPE
16.75
SB
  
4Frida Åkerström
16.37
Hässelby SK
16.37
  
5Sarah Mitton
Sarah Mitton 96, CAN
16.02
96CAN
16.02
  
6Sara Lennman
Sara Lennman 96, Katrineholm
15.18
Katrineholms SK
15.18
  
7Amanda Malmehed
15.00
IF Göta Karlstad
15.00
  
8Maria Nilsson
13.84
IK Orient
13.84
  
Crew18.1817.6018.2018.1618.1617.80
Roos17.9317.4618.18xxx
Lin Chia-Ying15.1516.0016.75x16.1515.47
Åkerström15.6916.3715.68x15.40x
Mitton15.4616.02xxx15.90
Lennmanx15.0415.1814.9914.9715.18
Malmehedxx14.91x15.0014.67
Nilsson13.4213.1213.8013.84x13.55
K Slägga     


Final A

Final

1Tracey AnderssonUllevi FK
65.66
  
2Grete Ahlberg
64.59
Hammarby IF
64.59
  
3Josefin Berg
55.79
IF Göta Karlstad
55.79
  
Anderssonxx65.6663.58x62.11
Ahlberg61.0361.5864.5961.0062.28x
Berg54.24x55.79x54.5352.74