0

19.11
29.9
3‐4.12
26.11
5.11
3.12
3.12
3.12
3.12
3.12
3‐4.12
24.8
16.10
11.9
13.11
12.11
27.11
26.11
26.11
27.11
26.11
19.11
5.11
19.11
23.10
5.11
15.11
12.11
16.8
19‐20.11
19‐20.11
19‐20.11
19.11
20.11
19‐20.11
29.10
15.10
6.10
12.11
11‐13.11
12.11
22.10
5.11
5.11
30.10
15.10
8.9
1.9
30.8
25.8
23.8
30.10
29.10
15.10
29.10
24.9
20.9
16.10
9.10
22.10
15.10
29.10
10.9
2.10
16.10
23.10
15.10
18.9
10.9
8‐9.10
22‐23.10
22.10
23.10
23.10
23.10
22.10
8.10
1.10
15.10
16.10
16.10
22.10
18.9
23.10
23.10
23.10
22.10
15.10
20.10
19.10
15.10
16.10
16.10
18.10
15.10
25.9
23‐25.9
18.9
15.10
15.10
Tävlande: 139 (67+72)   Starter: 154 (77+77)

Män
M 100 m     
16 jun
Vind: -0.3

Final A

Final
16 jun
Vind: -0.3
1Amadou Sussoho
10.94
Hammarby IF
10.94
SB
  
2Lion Martinez
Lion Martinez 78, Spårvägen
10.99
Spårvägens FK
10.99
  
Heat 1
16 jun Vind: +2.4
16 junVind: +2.4
1Lion Martinez
Lion Martinez 78, Spårvägen
10.88w
Spårvägens FK
10.88w
  
2Amadou Sussoho
10.88w
Hammarby IF
10.88w
  
3Oskar Motta
Oskar Motta 98, Upsala IF
10.92w
Upsala IF
10.92w
  
Heat 2
16 jun Vind: +0.3
16 junVind: +0.3
1Erik Ahlfont
11.41
Turebergs FK
11.41
PB
  
7Sebastian IsaksonTäby IS
11.91
PB
  
M 400 m     
16 jun

Final A

Final
16 jun
1Benjamin Mullen
48.29
Turebergs FK
48.29
SB
  
2Edom Abreham
48.68
Hässelby SK
48.68
PB
  
6Erik RosqvistAIK
50.64
PB
  
7Fritz Ekane
Fritz Ekane 90, Spårvägen
51.51
Spårvägens FK
51.51
PB
  
Final B
16 jun
16 jun
1Ahmed Bahaa
Ahmed Bahaa 00, Hässelby
51.76
Hässelby SK
51.76
PB
  
3Samiel Berhe
52.93
Hammarby IF
52.93
SB
  
M 800 m     
16 jun

Final A

Final
16 jun
1Anton Persson
1:52.04
Hässelby SK
1:52.04
PB
  
2Anton Axelsson
1:53.83
Hässelby SK
1:53.83
  
3Estifanos Faid
Estifanos Faid 92, Spårvägen
1:54.20
Spårvägens FK
1:54.20
SB
  
4Alexander Holmblad
1:54.59
Spårvägens FK
1:54.59
SB
  
5Eric Källman
1:55.02
IK Ymer
1:55.02
SB
  
6Akile Mehari
1:55.97
Hammarby IF
1:55.97
SB
  
Final B
16 jun
16 jun
4Abdullahi Adan
2:00.17
Hässelby SK
2:00.17
SB
  
Final C
16 jun
16 jun
1Faustin Mugabo
2:01.89
Väsby IK
2:01.89
PB
  
3Jesper Sjölund
2:02.62
Spårvägens FK
2:02.62
PB
  
M 400 m häck     
15 jun

Final A

Final
15 jun
1Ludvig HillenfjärdHuddinge AIS
52.95
SB
  
M Höjd     
16 jun

Final A

Final
16 jun
1Oskar Lundqvist
2.14
Upsala IF
2.14
PB
  
42 SWE AT
3Carl Windmar
Carl Windmar 00, Spårvägen
1.89
Spårvägens FK
1.89
SB
  
4Alexander Nyman
1.80
Hanvikens SK
1.80
=PB
  
5Jesper Nyman
1.75
Hanvikens SK
1.75
SB
  
M Stav     
15 jun

Final A

Final
15 jun
3Dennis Elms JanssonHuddinge AIS
3.51
PB
  
M Längd     
15 jun

Final A

Final
15 jun
5Wilhelm EidenstedtHässelby SK
6.39
+1.1 SB
  
9Fotios MakrostergiosHuddinge AIS
6.05
+1.9 SB
  
M Kula     
16 jun

Final A

Final
16 jun
2Niklas Lindstedt
15.90
Hässelby SK
15.90
SB
  
P19 Diskus (1.75 kg)     
15 jun

Final A

Final
15 jun
2Malex Åkerblom
32.81
IFK Lidingö
32.81
PB
  
P17 400 m     
16 jun

Final A

Final
16 jun
3Axel Glavare KarlssonTäby IS
53.29
PB
  
P17 800 m     
16 jun

Final A

Final
16 jun
3Ludvig Rasmusson
2:10.50
LK Roslagen
2:10.50
PB
  
P17 300 m häck (83.8 cm)     
15 jun

Final A

Final
15 jun
1Sidrak Afework
Sidrak Afework 01, Spårvägen
41.04
Spårvägens FK
41.04
PB
  
P17 Stav     
16 jun

Final A

Final
16 jun
1Tobias Solberg
4.20
Hässelby SK
4.20
PB
  
2Theodor Duvert
3.54
Turebergs FK
3.54
PB
  
P16 100 m     
15 jun
Vind: +1.0

Final A

Final
15 jun
Vind: +1.0
1Zion Eriksson
10.91
Täby IS
10.91
PB
  
3Anton Runemar
11.46
Täby IS
11.46
PB
  
4Robin Isaksson
11.71
IFK Lidingö
11.71
PB
  
5Mikael Agge
11.74
Hammarby IF
11.74
PB
  
P16 400 m     
16 jun

Final A

Final
16 jun
1Fred ÖsterblomTäby IS
53.31
PB
  
2Sebastian IsaksonTäby IS
54.06
PB
  
P16 800 m     
16 jun

Final A

Final
16 jun
5Alexander Andersson
2:15.36
Turebergs FK
2:15.36
  
P16 300 m häck (83.8 cm)     
15 jun

Final A

Final
15 jun
1Ludvig All
38.82
Täby IS
38.82
PB
  
3Melker Tingberg
43.12
Hässelby SK
43.12
PB
  
P16 Längd     
16 jun

Final A

Final
16 jun
1Zion ErikssonTäby IS
6.61
+0.5 PB
  
2André Barroso JohanssonHammarby IF
6.51
+1.0 PB
  
3Ludvig All
6.42
Täby IS
6.42
+0.2 PB
  
P16 Tresteg     
15 jun

Final A

Final
15 jun
2Ludvig All
12.62
Täby IS
12.62
–0.3 PB
  
3Caspar Larsson
11.50
Huddinge AIS
11.50
0.0 PB
  
P16 Kula (5.0 kg)     
15 jun

Final A

Final
15 jun
4Mert Affan
Mert Affan 02, Mälarhöjden
10.48
Mälarhöjdens IK
10.48
PB
  
P16 Diskus (1.5 kg)     
16 jun

Final A

Final
16 jun
5Mert Affan
Mert Affan 02, Mälarhöjden
25.82
Mälarhöjdens IK
25.82
PB
  
P15 80 m     
Heat 1
16 jun Vind: -1.0
16 junVind: -1.0
3Colin Von Hofsten
10.03
IFK Lidingö
10.03
PB
  
Heat 3
16 jun Vind: -1.1
16 junVind: -1.1
4David Thid
10.03
Tyresö FK
10.03
PB
  
P15 1500 m hinder (76.2 cm)     
15 jun

Final A

Final
15 jun
1Evert Jonsson
Evert Jonsson 03, Eskilstuna FI
4:51.85
Eskilstuna FI
4:51.85
PB
  
2Linus Jansson
Linus Jansson 04, Oxelösund
4:56.24
SLK Oxelösund
4:56.24
PB
  
7Izak Warma
Izak Warma 04, Tjalve IF Norrköping
5:42.27
Tjalve IF Norrköping
5:42.27
PB
  
P15 300 m häck (76.2 cm)     
15 jun

Final A

Final
15 jun
1Viktor Wall
39.99
Tyresö FK
39.99
PB
  
4Casper Elliot
42.25
Huddinge AIS
42.25
PB
  
5David Thid
42.33
Tyresö FK
42.33
PB
  
6Hugo Liljegren
43.06
Turebergs FK
43.06
PB
  
P15 Höjd     
15 jun

Final A

Final
15 jun
3David Thid
1.79
Tyresö FK
1.79
PB
  
P15 Diskus (1.0 kg)     
15 jun

Final A

Final
15 jun
4August Schmidt
August Schmidt 03, Mälarhöjden
41.21
Mälarhöjdens IK
41.21
PB
  
P14 80 m     
Heat 4
16 jun Vind: +1.4
16 junVind: +1.4
1Linus Jönsson
Linus Jönsson 05, Tjalve IF Norrköping
10.10
Tjalve IF Norrköping
10.10
PB
  
P14 800 m     
16 jun

Final A

Final
16 jun
3Fabian Olin
Fabian Olin 04, Hässelby
2:16.74
Hässelby SK
2:16.74
PB
  
P14 300 m häck (76.2 cm)     
15 jun

Final A

Final
15 jun
1Olle Billgren
42.45
Hellas FK
42.45
PB
  
2Hugo Winther
42.55
Turebergs FK
42.55
PB
  
4Conor Hogan
48.05
Turebergs FK
48.05
PB
  
5David Höglund
48.53
Huddinge AIS
48.53
PB
  
P14 Höjd     
16 jun

Final A

Final
16 jun
1Eli Dahl Oud
1.67
Hässelby SK
1.67
PB
  
P14 Tresteg     
16 jun

Final A

Final
16 jun
1Oscar Niklasson
12.29
Hanvikens SK
12.29
+1.8 PB
  
P14 Diskus (1.0 kg)     
16 jun

Final A

Final
16 jun
1Linus Jönsson
Linus Jönsson 05, Tjalve IF Norrköping
39.78
Tjalve IF Norrköping
39.78
PB
  
3Adam Eriksson
27.00
Hanvikens SK
27.00
PB
  
P13 Stav     
16 jun

Final A

Final
16 jun
1Victor TörnströmDanderyds SK
2.54
PB
  
2Lucas TörnströmDanderyds SK
2.54
PB
  
3Joel EnanderTäby IS
2.44
PB
  
Kvinnor
K 60 m     
16 jun
Vind: +1.2

Final A

Final
16 jun
Vind: +1.2
2Ida Egnell
Ida Egnell 05, Lidingö
8.24
IFK Lidingö
8.24
PB
  
K 100 m     
15 jun
Vind: -1.7

Final A

Final
15 jun
Vind: -1.7
1Hanna EnlundAIK
12.94
SB
  
Final B
16 jun Vind: -0.4
16 junVind: -0.4
3Marie Sönnerfors
12.90
Spårvägens FK
12.90
SB
  
Heat 3
16 jun Vind: 0.0
16 junVind: 0.0
3Lena Axelson
Lena Axelson 72, Spårvägen
12.79
Spårvägens FK
12.79
PB
  
Heat 4
16 jun Vind: +2.5
16 junVind: +2.5
2Amanda Eriksson
12.76w
Spårvägens FK
12.76w
  
K 400 m     
16 jun

Final A

Final
16 jun
1Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
53.45
Spårvägens FK
53.45
SB
  
2Caroline KihlblomTäby IS
55.65
PB
  
6Astrid Rosvall
58.58
Hässelby SK
58.58
PB
  
8Anna Engelin
Anna Engelin 98, Östersunds GIF
59.37
Östersunds GIF
59.37
SB
  
Final B
16 jun
16 jun
1Sofia HultgrenTäby IS
58.72
SB
  
2Ida Holm
59.55
Täby IS
59.55
SB
  
3Therese Bjureby
Therese Bjureby 97, Linköpings GIF
59.96
Linköpings GIF
59.96
PB
  
5Linn Alness-Borg
1:02.97
IFK Lidingö
1:02.97
PB
  
6Jenny Åkervall
1:03.07
Spårvägens FK
1:03.07
SB
  
K 800 m     
16 jun

Final A

Final
16 jun
1Hanna Bergström
2:15.18
Huddinge AIS
2:15.18
PB
  
1Louise Eliasson
2:20.38
Bromma IF
2:20.38
PB
  
1Emilia Larson
2:32.22
Täby IS
2:32.22
PB
  
2Maja Sund
Maja Sund 01, Tureberg
2:18.11
Turebergs FK
2:18.11
SB
  
2Lia Cederberg
2:20.45
Täby IS
2:20.45
PB
  
3Elina Johansson
2:18.52
Spårvägens FK
2:18.52
SB
  
3Amanda Helgesson
2:22.80
Hanvikens SK
2:22.80
SB
  
3Ida Blom
Ida Blom 02, Hässelby
2:27.68
Hässelby SK
2:27.68
PB
  
5Fredrika Karlsson
2:20.32
LK Roslagen
2:20.32
PB
  
6Linda Nyblom
2:20.54
Turebergs FK
2:20.54
PB
  
7Emma Gustafsson
2:24.11
Hässelby SK
2:24.11
SB
  
8Filippa Hörnberg
2:27.28
Hässelby SK
2:27.28
SB
  
K 1500 m hinder     
15 jun

Final A

Final
15 jun
1Elvira Bredin
5:39.94
Turebergs FK
5:39.94
SB
  
2Carolina Larson
5:57.54
IFK Lidingö
5:57.54
SB
  
3Sofia Amini
Sofia Amini 03, Upsala IF
5:42.48
Upsala IF
5:42.48
PB
  
3Ebba Fock
Ebba Fock 02, Upsala IF
6:24.07
Upsala IF
6:24.07
PB
  
4Clara Lidén
5:44.33
Hammarby IF
5:44.33
PB
  
5Linnea Svensson
Linnea Svensson 03, Tjalve IF Norrköping
5:52.40
Tjalve IF Norrköping
5:52.40
PB
  
7Albertina Brandt
5:57.67
Hammarby IF
5:57.67
PB
  
8Tuva Kjellström
6:25.95
Hässelby SK
6:25.95
SB
  
K 400 m häck     
15 jun

Final A

Final
15 jun
1Sofia Johnsson
59.76
Hässelby SK
59.76
SB
  
K Höjd     
16 jun

Final A

Final
16 jun
1Lovisa Lindholm
Lovisa Lindholm 01, Linköpings GIF
1.71
Linköpings GIF
1.71
  
2Sanna Pettersson
Sanna Pettersson 99, Östersunds GIF
1.68
Östersunds GIF
1.68
SB
  
2Moa Skagerlund
Moa Skagerlund 03, Mälarhöjden
1.54
Mälarhöjdens IK
1.54
PB
  
3Emilia StenströmHuddinge AIS
1.62
SB
  
3Saga Berg
Saga Berg 04, Östhammar
1.52
Östhammar FI
1.52
PB
  
3Alicia Löwhagen
1.50
Hammarby IF
1.50
SB
  
4Alice Lindgren EngelblomIFK Lidingö
1.50
PB
  
K Stav     
15 jun

Final A

Final
15 jun
1Alva Sundin
3.71
Täby IS
3.71
  
1Tilda Kapell
3.64
Hammarby IF
3.64
PB
  
1Alva Back
Alva Back 06, Tureberg
2.60
Turebergs FK
2.60
PB
  
2Frida Thornander
3.14
Upsala IF
3.14
SB
  
3Kristina Loboda
3.31
IFK Lidingö
3.31
SB
  
4Tilde Tofft
Tilde Tofft 00, Spårvägen
2.81
Spårvägens FK
2.81
PB
  
K Längd     
16 jun

Final A

Final
16 jun
1Bilge Kaya
5.49
Hellas FK
5.49
+0.3 PB
  
3Molly Freeman
5.12
Hammarby IF
5.12
0.0 SB
  
K Tresteg     
15 jun

Final A

Final
15 jun
2Emelie Eklund
11.30
Täby IS
11.30
+0.1 SB
  
2Bilge Kaya
10.64
Hellas FK
10.64
+1.2 PB
  
3Caroline Graveley
10.42
Hässelby SK
10.42
+0.5 PB
  
6Sofie Af UgglasTäby IS
10.26
0.0 PB
  
7Louise Tilly
10.24
Täby IS
10.24
0.0 PB
  
F17 400 m     
16 jun

Final A

Final
16 jun
2Walda Jonsson
Walda Jonsson 01, Eskilstuna FI
1:03.16
Eskilstuna FI
1:03.16
PB
  
3Melina Gustafson
1:05.29
Spårvägens FK
1:05.29
PB
  
F17 300 m häck     
15 jun

Final A

Final
15 jun
1Freja Nygren
44.93
Gefle IF
44.93
PB
  
F16 Diskus     
16 jun

Final A

Final
16 jun
1Hannah Hilding
35.98
Tyresö FK
35.98
PB
  
F15 300 m häck     
15 jun

Final A

Final
15 jun
1Laura Fodor
Laura Fodor 03, Hässelby
47.40
Hässelby SK
47.40
PB
  
3Madeleine SöderqvistHuddinge AIS
49.32
PB
  
4Julia Håkansson
49.45
Spårvägens FK
49.45
SB
  
F15 Kula (3.0 kg)     
15 jun

Final A

Final
15 jun
2Valentina Lindfors
10.07
Mälarhöjdens IK
10.07
SB
  
F15 Diskus (0.75 kg)     
15 jun

Final A

Final
15 jun
2Madeleine SöderqvistHuddinge AIS
28.06
SB
  
F14 80 m     
Heat 3
16 jun Vind: -0.8
16 junVind: -0.8
1Karin Bengtsson
10.57
Hanvikens SK
10.57
PB
  
Heat 4
16 jun Vind: +0.2
16 junVind: +0.2
2Tilde SöderlundAlunda SK
10.80
PB
  
F14 300 m häck     
15 jun

Final A

Final
15 jun
2Alannah HellstadiusHammarby IF
46.98
PB
  
4Agnes Hanell
48.74
IFK Tumba
48.74
PB
  
5Sara Winberg
49.33
Täby IS
49.33
PB
  
6Thea Katsoulaki
49.48
Hanvikens SK
49.48
PB
  
7Louise Tilly
49.76
Täby IS
49.76
PB
  
Final B
15 jun
15 jun
2Tilde SöderlundAlunda SK
48.45
PB
  
3Louise EliassonBromma IF
48.54
PB
  
4Maja Björk
48.91
Huddinge AIS
48.91
PB
  
5Minna Silvell
49.02
Huddinge AIS
49.02
PB
  
6Lizette Carlsson
50.20
Vallentuna FK
50.20
PB
  
F14 Kula (3.0 kg)     
16 jun

Final A

Final
16 jun
1Ebba Lind
Ebba Lind 04, Hanviken
11.89
Hanvikens SK
11.89
PB
  

© 2022 Friidrottsstatistik