27.11
23.11
28.11
27.11
27.11
8.8
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
22.10
22.10
18.8
22.10
17.10
26.8
Tävlande: 89 (43+46)   Starter: 108 (51+57)

Män
M 100 m     

Vind: +1.5

Final A

Final

Vind: +1.5
1Michael LuxemburgTäby IS
10.83
PB
  
2Elias Sahlin
11.48
Hellas FK
11.48
PB
  
Final B
Vind: +1.7
Vind: +1.7
1Alexander Lundholm
11.57
Stockholms Snipers IF
11.57
SB
  
2Magnus Nilsson
Magnus Nilsson 72, Spårvägen
11.66
Spårvägens FK
11.66
PB
  
M 200 m     

Vind: +0.8

Final A

Final

Vind: +0.8
1Vidar StenqvistTäby IS
21.49
PB
  
M 400 m     


Final A

Final

1Robin Rohlén
51.71
IFK Umeå
51.71
SB
  
2Axel Alness-Borg
52.42
IFK Lidingö
52.42
PB
  
4August Kallin
August Kallin 02, Västerås
55.55
Västerås FK
55.55
PB
  
M 800 m     


Final A

Final

1Abdelfath Yassin
1:57.17
Gefle IF
1:57.17
SB
  
3Robin Rohlén
1:58.09
IFK Umeå
1:58.09
SB
  
5Axel Glavare KarlssonTäby IS
2:06.71
PB
  
M 1500 m     


Final A

Final

5Jacob Klinth
4:40.65
IFK Lidingö
4:40.65
PB
  
M 3000 m     


Final A

Final

1Patrik Wikström
9:02.79
IFK Umeå
9:02.79
PB
  
2Hassan Abdiqadir
9:04.99
Västerås FK
9:04.99
PB
  
M 2000 m hinder     


Final A

Final

1Hassan Abdiqadir
6:17.32
Västerås FK
6:17.32
PB
  
3Hannes HejdebäckGefle IF
6:30.37
PB
  
4Lukas Borgemo
6:58.17
IFK Umeå
6:58.17
PB
  
5Lucas Grönborg
7:26.84
Hellas FK
7:26.84
SB
  
M 110 m häck     

Vind: +1.1

Final A

Final

Vind: +1.1
1Rickard Willman
14.91
Västerås FK
14.91
PB
  
3Gustaf Heikki
18.24
Gefle IF
18.24
PB
  
4Leo BergströmTäby IS
18.36
SB
  
Final B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Mattias Gradin
19.43
Stockholms Snipers IF
19.43
SB
  
M 400 m häck     


Final A

Final

2Ludwig Sjödin
59.11
IFK Umeå
59.11
SB
  
4Olle Billgren
1:03.95
Hellas FK
1:03.95
PB
  
5Jakob Dalenbring
1:05.04
Västerås FK
1:05.04
PB
  
M Höjd     


Final A

Final

2Leo BergströmTäby IS
1.88
SB
  
5Jakob Lillberg
1.75
Västerås FK
1.75
SB
  
M Stav     


Final A

Final

1Björn Johansson
4.40
Västerås FK
4.40
SB
  
6Hannes GidlöfGefle IF
3.00
SB
  
M Längd     


Final A

Final

1Matthias Johansson
7.15w
IFK Umeå
7.15w
+2.8
  
2Rickard Willman
7.02
Västerås FK
7.02
0.0 SB
  
Final B
1Johan Ndure
Johan Ndure 81, Snipers IF
6.57
Stockholms Snipers IF
6.57
+1.1 SB
  
M Tresteg     


Final A

Final

1Matthias Johansson
14.36
IFK Umeå
14.36
–2.3 SB
  
3Nils-Göran NilssonTäby IS
12.22
–1.6 SB
  
4Moi Wirunpan
12.11
Gefle IF
12.11
–1.0 SB
  
5Carl-Einar Söderström EskonniemiHellas FK
12.03 nwi
  
M Kula     


Final A

Final

1William Ullberg
15.02
IFK Umeå
15.02
SB
  
2William Frobe
13.04
Täby IS
13.04
PB
  
3Fred Stenberg
12.50
Gefle IF
12.50
SB
  
M Diskus     


Final A

Final

2Björn Johansson
43.33
Västerås FK
43.33
SB
  
3Anders LarssonGefle IF
41.70
SB
  
4William Frobe
37.06
Täby IS
37.06
PB
  
5Carl Sténson
31.99
Hellas FK
31.99
SB
  
M Slägga     


Final A

Final

2Stefan AlnerothGefle IF
40.93
SB
  
3Jacob Krumlinde
39.81
IFK Lidingö
39.81
SB
  
5Carl Widenholm
32.26
Hellas FK
32.26
PB
  
M Spjut     


Final A

Final

1Erik Olofsson
62.12
IFK Umeå
62.12
SB
  
2Carl Widenholm
61.18
Hellas FK
61.18
  
3Elliot CigéhnTäby IS
47.02
PB
  
4Mikael FranssonGefle IF
46.63
SB
  
5Hampus Rosén
44.02
IFK Lidingö
44.02
PB
  
Kvinnor
K 100 m     

Vind: +2.1

Final A

Final

Vind: +2.1
1Emma Jansson
Emma Jansson 97, KFUM Örebro
12.09w
KFUM Örebro
12.09w
  
2Caroline KihlblomTäby IS
12.20w
  
3Lena Axelson
Lena Axelson 72, Spårvägen
12.74w
Spårvägens FK
12.74w
  
5Draina Kintu
13.44w
Hellas FK
13.44w
  
K 200 m     

Vind: +0.8

Final A

Final

Vind: +0.8
1Elin Östlund
Elin Östlund 91, KFUM Örebro
24.26
KFUM Örebro
24.26
SB
  
5Ida Winther
26.81
Turebergs FK
26.81
SB
  
K 400 m     


Final A

Final

4Eleonore Gåvsten
1:01.02
Spårvägens FK
1:01.02
SB
  
K 800 m     


Final A

Final

1Ida Holm
2:14.56
Täby IS
2:14.56
SB
  
3Sara Jernfält
Sara Jernfält 93, KFUM Örebro
2:26.48
KFUM Örebro
2:26.48
PB
  
5Marlin Brown
Marlin Brown 75, Spårvägen
2:32.48
Spårvägens FK
2:32.48
SB
  
K 1500 m     


Final A

Final

1Greta Graziani
4:43.04
Täby IS
4:43.04
PB
  
3Tove Karlsson
5:14.01
Turebergs FK
5:14.01
PB
  
4Rebecca Ringström
5:19.62
Spårvägens FK
5:19.62
SB
  
5Antje Torstensson
5:35.81
KFUM Örebro
5:35.81
PB
  
K 3000 m     


Final A

Final

1Josefin Gerdevåg
10:40.56
KFUM Örebro
10:40.56
SB
  
2Karin Olsson
10:45.04
Täby IS
10:45.04
SB
  
3Eleonora Olsmats
10:48.21
Turebergs FK
10:48.21
SB
  
4Anja Tjärdal
Anja Tjärdal 76, Spårvägen
10:58.50
Spårvägens FK
10:58.50
SB
  
K 1500 m hinder     


Final A

Final

1Emilia Lillemo
4:59.76
Täby IS
4:59.76
PB
  
2Eleonora Olsmats
5:37.93
Turebergs FK
5:37.93
PB
  
4Cornelia Fernsten
6:35.01
KFUM Örebro
6:35.01
PB
  
K 100 m häck     

Vind: +1.9

Final A

Final

Vind: +1.9
1Ida Thunberg
Ida Thunberg 99, KFUM Örebro
13.83
KFUM Örebro
13.83
PB
  
2Maria SödergrenTäby IS
14.91
PB
  
3Clara Billing
16.11
Turebergs FK
16.11
PB
  
4Lisa Olsson
17.09
Hellas FK
17.09
SB
  
5Anna Björkstedt
18.80
Spårvägens FK
18.80
PB
  
K 400 m häck     


Final A

Final

1Lovisa Linde
1:00.05
Täby IS
1:00.05
PB
  
3Sara Angelmyr
Sara Angelmyr 94, KFUM Örebro
1:09.14
KFUM Örebro
1:09.14
PB
  
4Moa Sellergren
1:12.72
IFK Lidingö
1:12.72
PB
  
5Caroline CedergrenHellas FK
1:12.75
PB
  
6Jenny Åkervall
1:16.28
Spårvägens FK
1:16.28
SB
  
K Höjd     


Final A

Final

3Jenny Isgren
Jenny Isgren 81, Spårvägen
1.50
Spårvägens FK
1.50
SB
  
K Stav     


Final A

Final

1Ebba Blomstrand
Ebba Blomstrand 00, KFUM Örebro
3.45
KFUM Örebro
3.45
PB
  
2Johanna Hellman
3.20
IFK Lidingö
3.20
PB
  
K Längd     


Final A

Final

1Ellinor PerssonTäby IS
5.61w
+2.8
  
Emily Capobianco
Emily Capobianco 01, KFUM Örebro
5.36
KFUM Örebro
5.36
0.0 SB
  
K Tresteg     


Final A

Final

1Hanna Wiss
Hanna Wiss 91, KFUM Örebro
11.64 nwi
KFUM Örebro
11.64 nwi
  
2Anna Björkstedt
10.80
Spårvägens FK
10.80
–0.2 PB
  
3Lisa Olsson
10.64
Hellas FK
10.64
–3.0 SB
  
4Sara Winberg
10.48 nwi
Täby IS
10.48 nwi
  
5Moa Nyström
10.26
Turebergs FK
10.26
–2.5 PB
  
Hanna Wiss
Hanna Wiss 91, KFUM Örebro
11.57
KFUM Örebro
11.57
–1.7 PB
  
Sara Winberg
10.19
Täby IS
10.19
0.0 PB
  
K Kula     


Final A

Final

1Sofia Linde
14.58
Täby IS
14.58
PB
  
33 SWE AT
2Ida Thunberg
Ida Thunberg 99, KFUM Örebro
13.07
KFUM Örebro
13.07
PB
  
4Rebecka HallerthHellas FK
11.24
SB
  
K Diskus     


Final A

Final

1Fanny Öhrn SelahnTurebergs FK
42.70
  
2Lovisa Linde
32.21
Täby IS
32.21
PB
  
3Sabine Steen
Sabine Steen 97, KFUM Örebro
29.54
KFUM Örebro
29.54
SB
  
K Slägga     


Final A

Final

1Hanna Mårtensson
55.03
Turebergs FK
55.03
  
2Rebecka HallerthHellas FK
54.73
  
3Sabine Steen
Sabine Steen 97, KFUM Örebro
50.89
KFUM Örebro
50.89
  
6Alexandra LundströmIFK Lidingö
36.66
PB
  
K Spjut     


Final A

Final

1Elisabeth Lithell
47.20
KFUM Örebro
47.20
SB
  
2Sofia Linde
38.95
Täby IS
38.95
SB
  
5Vilda Dahllöf
25.12
Hellas FK
25.12
PB
  
5Vilda Dahllöf
25.12
Hellas FK
25.12
=PB