18.9
21.9
17.9
2.10
3.10
3.10
2.10
2.10
2.10
2.10
2.10
2.10
29.9
26.9
25.9
18.9
13.8
2.10
2.10
24.9
1.10
28.9
1.10
2.10
25.9
18.9
8.9
2.10
2.10
2.10
1.10
1.10
1.10
1.10
24.9
18.9
5.9
30.7
29.9
3.9
3.9
6.9
27.9
28.9
11.9
12.9
22.9
26.9
20.9
13.9
24.9
26.9
25.9
6.9
24.9
21.9
18.9
24.9
24.9
22.9
25.9
24.9
28.9
28.9
22.9
24.9
10.9
7.9
25.9
24.9
24.9
21.9
17.9
26.9
25.9
25.9
25.9
17.9
10.9
25.9
25.9
25.9
25.9
25.9
25.9
25.9
25.9
24.9
25.9
25.9
22.9
24.9
24.9
24.9
23.9
21.9
18.9
17.9
17.9
17.9
Tävlande: 100 (50+50)   Starter: 117 (60+57)

Män
M 100 m     

Vind: +1.3

Final A

Final

Vind: +1.3
1Henrik Larsson
10.47
IF Göta Karlstad
10.47
SB
  
2Erik Hagberg
10.58
Upsala IF
10.58
SB
  
3Linus Kapstad
10.83
Turebergs FK
10.83
SB
  
4David Adrian
11.92
Huddinge AIS
11.92
PB
  
M 200 m     

Vind: +1.5

Final A

Final

Vind: +1.5
1Henrik Larsson
21.44
IF Göta Karlstad
21.44
SB
  
2Douglas Hellbratt
21.70
Hammarby IF
21.70
SB
  
3Fredrick Ekholm
22.01
IFK Lidingö
22.01
PB
  
6Mikael Lundkvist
23.12
Huddinge AIS
23.12
PB
  
M 400 m     


Final A

Final

1Niklas Bergman LarssonIF Göta Karlstad
48.98
SB
  
3Sunday Ojuri
50.43
Hammarby IF
50.43
PB
  
M 800 m     


Final A

Final

5Thobias Ekhamre
2:04.18
Huddinge AIS
2:04.18
SB
  
M 1500 m     


Final A

Final

2Erik Lagerlöf
4:01.94
IFK Lidingö
4:01.94
SB
  
M 5000 m     


Final A

Final

4Jonatan Alvaeus
16:02.80
Upsala IF
16:02.80
SB
  
5André Rangelind
16:03.81
IF Göta Karlstad
16:03.81
SB
  
M 3000 m hinder     


Final A

Final

1Simon Sundström
9:02.22
IFK Lidingö
9:02.22
SB
  
2Albin Andersson
10:20.66
Hammarby IF
10:20.66
PB
  
3Anton Ledell
10:27.98
Huddinge AIS
10:27.98
PB
  
4Johan Lindberg
10:46.15
Upsala IF
10:46.15
SB
  
5Olle Wahlström
12:16.02
IF Göta Karlstad
12:16.02
PB
  
M 110 m häck     

Vind: +0.2

Final A

Final

Vind: +0.2
1Fredrick Ekholm
13.92
IFK Lidingö
13.92
PB
  
17 SWE AT
2Amir Shaker
14.34
Hammarby IF
14.34
SB
  
3Ludvig HillenfjärdHuddinge AIS
15.55
SB
  
4Filip Lööv
15.94
IF Göta Karlstad
15.94
SB
  
5Staffan Risberg
16.59
Turebergs FK
16.59
PB
  
6Oskar Lundqvist
17.04
Upsala IF
17.04
PB
  
M 400 m häck     


Final A

Final

1Isak Andersson
51.83
Upsala IF
51.83
SB
  
3Staffan Risberg
57.06
Turebergs FK
57.06
PB
  
4Kristian Efremov
58.16
Hammarby IF
58.16
=SB
  
4Kristian Efremov
58.16
Hammarby IF
58.16
SB
  
6Daniel Grenegård
1:00.57
IF Göta Karlstad
1:00.57
PB
  
M Höjd     


Final A

Final

1Jakob ThorvaldssonIFK Lidingö
2.03
SB
  
2Arvid Ryberg
2.03
IF Göta Karlstad
2.03
PB
  
5Martin Forsberg
1.75
Hammarby IF
1.75
PB
  
M Stav     


Final A

Final

2Felix Siljebäck LarsenIF Göta Karlstad
4.31
SB
  
2Felix Siljebäck LarsenIF Göta Karlstad
4.31
=SB
  
3Noah Ander
Noah Ander 01, Hammarby
4.16
Hammarby IF
4.16
PB
  
4Stellan Back
4.00
Turebergs FK
4.00
SB
  
M Längd     


Final A

Final

1Andreas OtterlingIFK Lidingö
7.46
+1.5 SB
  
2Max Andersson
7.35
Upsala IF
7.35
–0.7 SB
  
M Tresteg     


Final A

Final

1Timothy Olsson
14.24
Huddinge AIS
14.24
0.0 SB
  
2David Svensson
14.05
Hammarby IF
14.05
+1.5 PB
  
3Markus Asplund
13.30
IF Göta Karlstad
13.30
+1.6 PB
  
5Filip Nyström
13.18
Turebergs FK
13.18
+1.1 PB
  
6Adam Stålberg
13.15
Upsala IF
13.15
+1.2 SB
  
M Kula     


Final A

Final

1Jesper Arbinge
15.64
Huddinge AIS
15.64
SB
  
3Oscar Vestlund
15.04
IF Göta Karlstad
15.04
SB
  
4Lukas Björninger
14.68
Turebergs FK
14.68
PB
  
5Matt Brown
Matt Brown 80, Hammarby
12.11
Hammarby IF
12.11
SB
  
6Christian Hansson-BergénIFK Lidingö
11.44
SB
  
M Diskus     


Final A

Final

1Matt Brown
Matt Brown 80, Hammarby
49.56
Hammarby IF
49.56
SB
  
2Jesper Arbinge
43.29
Huddinge AIS
43.29
SB
  
3Victor Wisén
40.85
Upsala IF
40.85
PB
  
5Emil Nilsson
36.73
IF Göta Karlstad
36.73
PB
  
M Slägga     


Final A

Final

1Oscar Vestlund
70.37
IF Göta Karlstad
70.37
SB
  
4Alexander Persson
46.50
Huddinge AIS
46.50
SB
  
5Christian Hansson-BergénIFK Lidingö
41.04
SB
  
Vestlundx65.8570.37x68.2368.86
Persson
Hansson-Bergén
M Spjut     


Final A

Final

1Johannes HenrikssonIF Göta Karlstad
62.13
SB
  
2Lasse Ohtamaa
60.62
Huddinge AIS
60.62
SB
  
5Jakob ThorvaldssonIFK Lidingö
56.59
PB
  
6Jacob Palmerstedt
46.49
Hammarby IF
46.49
PB
  
Kvinnor
K 100 m     

Vind: +0.4

Final A

Final

Vind: +0.4
1Sandra TörnrosGefle IF
12.26
SB
  
2Greta Deltin
12.27
Hammarby IF
12.27
SB
  
3Ida Hansen
Ida Hansen 93, IF Göta
12.39
IF Göta Karlstad
12.39
SB
  
5Hanna Axelsson
12.54
Upsala IF
12.54
SB
  
6Astrid Eggesjö
Astrid Eggesjö 01, Västerås FK
12.86
Västerås FK
12.86
SB
  
K 200 m     

Vind: +0.8

Final A

Final

Vind: +0.8
1Ida Hansen
Ida Hansen 93, IF Göta
25.05
IF Göta Karlstad
25.05
SB
  
5Melina Mancuso
Melina Mancuso 01, Västerås FK
27.22
Västerås FK
27.22
PB
  
6Maja Swang
27.34
Gefle IF
27.34
SB
  
K 400 m     


Final A

Final

1Klara Helander
57.13
Upsala IF
57.13
SB
  
2Linn Bäcklin
59.19
IF Göta Karlstad
59.19
PB
  
3Freja Nygren
59.21
Gefle IF
59.21
PB
  
4Elwira Ripsweden
1:00.99
Huddinge AIS
1:00.99
PB
  
5Tyra Landin
Tyra Landin 02, Västerås FK
1:01.94
Västerås FK
1:01.94
PB
  
K 800 m     


Final A

Final

3Lova Perman
2:20.99
IF Göta Karlstad
2:20.99
PB
  
K 1500 m     


Final A

Final

1Olivia Weslien
4:50.97
IF Göta Karlstad
4:50.97
SB
  
K 5000 m     


Final A

Final

1Hanna Lindholm
17:30.31
Huddinge AIS
17:30.31
SB
  
2Nadja Strandberg
Nadja Strandberg 96, Västerås FK
18:33.44
Västerås FK
18:33.44
PB
  
3Linda Take
Linda Take 73, IF Göta
19:03.15
IF Göta Karlstad
19:03.15
SB
  
4Mathilda Ogden
19:26.96
Upsala IF
19:26.96
PB
  
K 3000 m hinder     


Final A

Final

1Moa Rothman
Moa Rothman 96, Västerås FK
10:44.70
Västerås FK
10:44.70
SB
  
2Olivia Weslien
11:15.16
IF Göta Karlstad
11:15.16
PB
  
3Hanna Bergström
11:54.23
Huddinge AIS
11:54.23
PB
  
4Helena Thim
Helena Thim 98, Upsala IF
13:52.98
Upsala IF
13:52.98
PB
  
K 100 m häck     

Vind: 0.0

Final A

Final

Vind: 0.0
1Sofia Mossberg
14.47
Upsala IF
14.47
SB
  
5Jonna Uttman
17.82
IF Göta Karlstad
17.82
SB
  
K 400 m häck     


Final A

Final

1Hanna Karlsson
1:03.82
IF Göta Karlstad
1:03.82
PB
  
2Emma Larsson
Emma Larsson 94, Västerås FK
1:04.76
Västerås FK
1:04.76
SB
  
4Malin Lindblom
1:07.68
Gefle IF
1:07.68
SB
  
5Cornelia Böhnke
1:09.55
Huddinge AIS
1:09.55
PB
  
K Höjd     


Final A

Final

1Sofie Skoog
1.82
IF Göta Karlstad
1.82
SB
  
2Emma Stenlöf
Emma Stenlöf 96, Västerås FK
1.73
Västerås FK
1.73
SB
  
K Stav     


Final A

Final

1Erica Edström
3.00
IF Göta Karlstad
3.00
SB
  
4Denise ErikssonGefle IF
2.30
SB
  
K Längd     


Final A

Final

1Malin Marmbrandt
Malin Marmbrandt 85, Västerås FK
6.07
Västerås FK
6.07
+0.2 SB
  
2Kaiza Karlén
5.88
IF Göta Karlstad
5.88
+0.8 SB
  
3Sandra TörnrosGefle IF
5.88
0.0 SB
  
4Victoria Almerén HanssonHammarby IF
5.71
–0.3 SB
  
5Claudia Spanier
5.43
Upsala IF
5.43
+0.3 SB
  
K Tresteg     


Final A

Final

1Malin Marmbrandt
Malin Marmbrandt 85, Västerås FK
12.68
Västerås FK
12.68
+1.2 SB
  
2Jasmin Sabir
12.26
Hammarby IF
12.26
+1.3 SB
  
3Lisa Weyhenmeyer
12.09
Upsala IF
12.09
+0.9 PB
  
4Evelina ErlandssonIF Göta Karlstad
11.80
–0.7 PB
  
6Frida Lindström
10.48
Huddinge AIS
10.48
+1.9 SB
  
K Kula     


Final A

Final

1Amanda Malmehed
14.43
IF Göta Karlstad
14.43
  
3Mathilda Eriksson
12.70
Huddinge AIS
12.70
SB
  
4Johanna EdvallGefle IF
11.67
SB
  
6Embla Wihk
Embla Wihk 02, Hammarby
9.35
Hammarby IF
9.35
PB
  
K Diskus     


Final A

Final

1Vanessa Kamga
51.29
Upsala IF
51.29
  
2Erica Larsson
50.07
IF Göta Karlstad
50.07
PB
  
3Mathilda Eriksson
47.24
Huddinge AIS
47.24
  
4Grete Ahlberg
40.04
Hammarby IF
40.04
PB
  
K Slägga     


Final A

Final

1Grete Ahlberg
63.42
Hammarby IF
63.42
SB
  
2Michaela NorrbeliusGefle IF
55.16
  
3Josefin Berg
55.06
IF Göta Karlstad
55.06
SB
  
4Vanessa Kamga
53.44
Upsala IF
53.44
  
K Spjut     


Final A

Final

1Sofi Flink
Sofi Flink 95, Västerås FK
55.69
Västerås FK
55.69
SB
  
2Carolin Näslund
48.16
IF Göta Karlstad
48.16
SB
  
Flink55.6953.2352.85x51.3451.35
Näslund

© 2022 Friidrottsstatistik