21.10
10.10
9.10
10.10
27.9
3.10
9.10
18.9
2.10
17.10
2.10
18.9
16.10
10.10
14.10
30.9
30.9
16.10
16.10
16.10
3.10
17.10
14.10
9.10
3.10
10.10
17.10
17.10
16.10
16.10
3.10
26.9
13.10
7.10
14.10
9.10
28.8
6.10
9.10
13.10
9.10
9.10
9.10
12.10
9.10
19.9
12.10
10.10
10.10
9.10
10.10
3.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
9.10
9.10
3.10
30.9
10.10
25.9
13.9
27.9
19.9
9.10
3.10
26.9
9.10
7.10
7.10
6.10
10.10
9.10
9.10
9.10
7.10
7.10
30.9
9.10
9.10
2.10
2.10
26.9
26.9
5.10
2.10
2.10
3.10
2.10
26.9
29.9
27.9
22.9
20.9
Arena: Gavlehov arenaby
Tävlande: 292 (155+137)   Starter: 421 (225+196)


select distinct results18.*, womenpbestsweden.BB AS PBwomen, womensbestsweden.BB AS SBwomen, CASE WHEN EventN IN (910, 193) THEN EventN+RealMetres/100 ELSE EventN END AS RealEventN, RealEventN AS RealEventN2, '' AS SM, countries.Countryfull, Events.Event AS eventry, results18.Ind AS Indiiy, results18.ID AS ID, results18.ID AS IDI, Events.TF AS type, results18.eventname AS en2, results18.Country AS RealCountry, IF(EndDate Is Null,'',CONCAT(DAYOFMONTH(results18.Date),' ')) AS Datti1, IF(EndDate Is Null,'',substring(Monthname(results18.Date),1,3)) AS Datti2, Round.Roundname, Events.Eventname, Pos.PosName, Sex.Sexi, CASE WHEN results18.AGO IN (12,15) THEN b.AGName ELSE a.AGName END AS AGName, CASE WHEN results18.AGO IN (12,15) THEN b.AGO ELSE a.AGO END AS agoo, `2010`.irrelagularities.Irrname, CASE WHEN results18.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.BB ELSE `2010`.womenwl.BB END AS WL, CASE WHEN results18.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.Standing ELSE `2010`.womenwl.Standing END AS Standingi, CASE WHEN results18.Date<=Club10end THEN Club10 WHEN results18.Date<=Club9end THEN Club9 WHEN results18.Date<=Club8end THEN Club8 WHEN results18.Date<=Club7end THEN Club7 WHEN results18.Date<=Club6end THEN Club6 WHEN results18.Date<=Club5end THEN Club5 WHEN results18.Date<=Club4end THEN Club4 WHEN results18.Date<=Club3end THEN Club3 WHEN results18.Date<=Club2end THEN Club2 ELSE sweclubsat.Club END AS RealClub, posswe.PosName AS posswe, combinedmen.eventno AS combM, combinedwomen.eventno AS combW FROM results18 LEFT JOIN `2010`.sweclubsat ON sweclubsat.ID=results18.ID AND CASE WHEN results18.Sex=1 and (results18.secondarypos not rlike ('K|F') or results18.secondarypos is null) THEN sweclubsat.gender='M' ELSE sweclubsat.gender='W' END LEFT JOIN (SELECT events.*, eventsext.Orderi AS RealEventN FROM events LEFT JOIN `2010`.eventsext ON events.Event=eventsext.Event) AS Events ON CAST(results18.EventN AS UNSIGNED) = Events.Orderi LEFT JOIN Sex ON results18.Sex = Sex.Sex LEFT JOIN Comp ON results18.CID = Comp.CID LEFT JOIN AG as a ON results18.AGO = a.AGO LEFT JOIN AG as b ON results18.Points = b.AgeGroup LEFT OUTER JOIN Pos ON results18.PosOrderg = Pos.Orderi LEFT OUTER JOIN Round ON results18.Round = Round.Ro LEFT JOIN `2010`.irrelagularities ON `2010`.irrelagularities.Irr = results18.Irr LEFT JOIN `2010`.menwl ON `2010`.menwl.iid = results18.iid LEFT JOIN `2010`.womenwl ON `2010`.womenwl.iid = results18.iid LEFT JOIN world.countries ON results18.Country=countries.Country LEFT JOIN results.posswe ON results18.PosOrderg = posswe.Orderi LEFT JOIN `2010`.combinedmen ON results18.IID=combinedmen.parentid AND results18.Sex=1 LEFT JOIN `2010`.combinedwomen ON results18.IID=combinedwomen.parentid AND results18.Sex=2 LEFT JOIN `2010`.womenpbestsweden ON results18.iid=womenpbestsweden.iid AND (results18.Sex=2 OR results18.secondarypos rlike ('K|F')) AND womenpbestsweden.Roundi IS NULL LEFT JOIN `2010`.womensbestsweden ON results18.iid=womensbestsweden.iid AND (results18.Sex=2 OR results18.secondarypos rlike ('K|F')) AND womensbestsweden.Roundi IS NULL WHERE results18.CID= 12904063 AND `2010`.womenwl.Roundi IS NULL AND `2010`.menwl.Roundi IS NULL ORDER BY Sex, CASE WHEN results18.AGO=15 THEN COALESCE(agoo,0)+100000 ELSE agoo END, combM, combW, RealEventN2, RealEventN, CASE WHEN results18.AGO=12 THEN 999999 ELSE results18.AGO END, results18.Round, Posorderg, CASE WHEN Remarks Is Not Null THEN CASE WHEN Pos1>0 THEN 2 ELSE 3 END ELSE CASE WHEN Pos1>0 THEN 0 ELSE 1 END END, CASE WHEN Pos1 IS NOT NULL THEN Pos1 ELSE 999999 END, SortResult, RealMetres DESC

Män
M 60 m     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Austin HamiltonMalmö AI
6.69
  
2Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS
6.71
SB
  
3Dennis Leal
Dennis Leal 94, Spårvägen
6.78
Spårvägens FK
6.78
PB
  
4Patrik AnderssonUllevi FK
6.81
=SB
  
5Stefan Tärnhuvud
6.83
Sundsvalls FI
6.83
  
6Jean-Christian ZirignonHammarby IF
6.92
=SB
  
Odain Rose
Odain Rose 92, Thorengruppen
DQ
Thorengruppen TFC
DQ
  
Filip Schwartz
DNS
Mölndals AIK
DNS
  
Heat 1
17 feb
17 feb
1Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS
6.79
Q
  
2Odain Rose
Odain Rose 92, Thorengruppen
6.86
Thorengruppen TFC
6.86
Q
  
3Patrik AnderssonUllevi FK
6.94
Q
  
4Filip Schwartz
6.96
Mölndals AIK
6.96
q
  
5Lion Martinez
Lion Martinez 78, Spårvägen
7.07
Spårvägens FK
7.07
  
6Alexander AndreassonÖrgryte IS
7.13
  
6Viktor Thor
7.13
Strands IF
7.13
PB
  
8Ludwig Sjödin
7.19
IFK Umeå
7.19
PB
  
Heat 2
17 feb
17 feb
1Austin HamiltonMalmö AI
6.79
Q
  
2Stefan Tärnhuvud
6.80
Sundsvalls FI
6.80
SB
Q
  
3Dennis Leal
Dennis Leal 94, Spårvägen
6.83
Spårvägens FK
6.83
Q
  
4Jean-Christian ZirignonHammarby IF
6.92
=SB
q
  
5Omar Chaaban
Omar Chaaban 00, Helsingborg
6.99
IFK Helsingborg
6.99
  
6Nils Thornberg
7.05
Bollnäs FIK
7.05
  
7William Thor
7.23
Strands IF
7.23
PB
  
8Mikael Gerlach
7.33
Sundsvalls FI
7.33
SB
  
M 200 m     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS
20.95
PB
  
2 SWE AT
2Vidar StenqvistTäby IS
21.47
  
3Kasper KadestålMalmö AI
21.50
  
4Dennis Leal
Dennis Leal 94, Spårvägen
21.57
Spårvägens FK
21.57
  
5Alexander LesserUllevi FK
21.85
  
6Marcus Tornée
Marcus Tornée 98, Helsingborg
22.51
IFK Helsingborg
22.51
  
Heat 1
18 feb
18 feb
1Dennis Leal
Dennis Leal 94, Spårvägen
21.54
Spårvägens FK
21.54
PB
Q
  
2Marcus Tornée
Marcus Tornée 98, Helsingborg
21.63
IFK Helsingborg
21.63
q
  
3Hamza Volume Kamara
Hamza Volume Kamara 90, Tjalve IF Norrköping
22.18
Tjalve IF Norrköping
22.18
PB
  
4Fredrik ÅströmTäby IS
22.65
PB
  
5Mikael Gerlach
23.17
Sundsvalls FI
23.17
SB
  
Heat 2
18 feb
18 feb
1Kasper KadestålMalmö AI
21.58
Q
  
2Alexander LesserUllevi FK
21.61
PB
q
  
3Sunday Ojuri
22.29
Hammarby IF
22.29
  
4Emil Johansson
22.64
Turebergs FK
22.64
  
5Lion Martinez
Lion Martinez 78, Spårvägen
22.68
Spårvägens FK
22.68
  
Heat 3
18 feb
18 feb
1Vidar StenqvistTäby IS
21.32
PB
Q
  
2 SWE P19 AT
2Omar Chaaban
Omar Chaaban 00, Helsingborg
22.34
IFK Helsingborg
22.34
  
3Nils Thornberg
22.55
Bollnäs FIK
22.55
PB
  
4Victor Koch
22.81
Örgryte IS
22.81
PB
  
Erik AnnerfalkUllevi FK
DQ
  
Heat 4
18 feb
18 feb
1Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS
21.32
SB
Q
  
2Tony Darkwah
22.20
Hammarby IF
22.20
  
3Filip NilssonIFK Lund
22.37
  
4Arvid Gustafsson
22.53
Upsala IF
22.53
PB
  
5Alexander AndreassonÖrgryte IS
22.76
  
M 400 m     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Carl Bengtström
47.59
Örgryte IS
47.59
PB
  
2Anton SigurdssonMalmö AI
48.50
PB
  
3Martin Astner
48.63
Ullevi FK
48.63
PB
  
4Samuel Wiik
49.28
Örgryte IS
49.28
PB
  
5Oskar Greilert
50.87
Ullevi FK
50.87
  
Andreas Kramer
DNF
Sävedalens AIK
DNF
  
Heat 1
17 feb
17 feb
1Andreas Kramer
48.15
Sävedalens AIK
48.15
PB
Q
  
2Anton SigurdssonMalmö AI
48.80
q
  
3William Frobe
49.91
Täby IS
49.91
PB
  
Benjamin MullenTurebergs FK
DNF
  
Heat 2
17 feb
17 feb
1Oskar Greilert
49.25
Ullevi FK
49.25
Q
  
2Samuel Wiik
49.29
Örgryte IS
49.29
PB
q
  
3Fredrik ÅströmTäby IS
50.10
PB
  
4Erik RosqvistAIK
51.51
  
Felix FrancoisÖrgryte IS
DQ
  
Heat 3
17 feb
17 feb
1Carl Bengtström
49.02
Örgryte IS
49.02
Q
  
2Martin Astner
49.18
Ullevi FK
49.18
SB
q
  
3Alexander LesserUllevi FK
49.60
SB
  
4Albert Nygren
50.95
Upsala IF
50.95
PB
  
5Joakim KarlssonUllevi FK
51.00
  
M 800 m     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Andreas Kramer
1:50.61
Sävedalens AIK
1:50.61
  
2Andreas Almgren
1:50.76
Turebergs FK
1:50.76
  
3Joakim Andersson
1:52.18
IFK Trelleborg
1:52.18
PB
  
4Johan Eriksson
1:52.56
Turebergs FK
1:52.56
  
5Yared Kidane
Yared Kidane 99, Eskilstuna
1:54.04
Eskilstuna FI
1:54.04
  
6Björn Seifert
1:54.41
Upsala IF
1:54.41
  
Heat 1
18 feb
18 feb
1Andreas Kramer
1:53.82
Sävedalens AIK
1:53.82
Q
  
2Joakim Andersson
1:54.15
IFK Trelleborg
1:54.15
SB
Q
  
3Rickard Gunnarsson
1:54.53
Hässelby SK
1:54.53
  
4Benjamin Åberg
1:55.65
Hälle IF
1:55.65
SB
  
5Felix Francois
1:59.62
Örgryte IS
1:59.62
  
6Dennis Vikström RoosTurebergs FK
1:59.92
PB
  
7Johan Lamm
Johan Lamm 98, Mölndal
2:03.32
Mölndals AIK
2:03.32
  
Heat 2
17 feb
17 feb
1Andreas Almgren
1:53.43
Turebergs FK
1:53.43
Q
  
2Johan Eriksson
1:53.64
Turebergs FK
1:53.64
Q
  
3Yared Kidane
Yared Kidane 99, Eskilstuna
1:53.70
Eskilstuna FI
1:53.70
q
  
4Björn Seifert
1:53.86
Upsala IF
1:53.86
q
  
5Robin Johansson
1:58.84
Turebergs FK
1:58.84
  
6Alexander Nyström
1:59.93
Bollnäs FIK
1:59.93
PB
  
M 1500 m     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Kalle Berglund
Kalle Berglund 96, Spårvägen
3:43.60
Spårvägens FK
3:43.60
  
2Amanuel Gergis
3:48.41
Turebergs FK
3:48.41
PB
  
3Elmar Engholm
3:49.55
Hässelby SK
3:49.55
  
4Leo Magnusson
Leo Magnusson 98, Sävedalen
3:53.00
Sävedalens AIK
3:53.00
PB
  
5Alexander Nilsson
3:53.43
Mölndals AIK
3:53.43
PB
  
6Warsame Doley
3:53.66
Malmö AI
3:53.66
PB
  
7Efrem Brhane
Efrem Brhane 94, Västerås
3:53.93
Västerås FK
3:53.93
PB
  
8Tim Sundström
3:54.01
Turebergs FK
3:54.01
SB
  
9Johan Walldén
Johan Walldén 87, Spårvägen
3:56.14
Spårvägens FK
3:56.14
  
Heat 1
17 feb
17 feb
1Kalle Berglund
Kalle Berglund 96, Spårvägen
3:53.88
Spårvägens FK
3:53.88
Q
  
2Johan Walldén
Johan Walldén 87, Spårvägen
3:54.27
Spårvägens FK
3:54.27
SB
Q
  
3Amanuel Gergis
3:54.89
Turebergs FK
3:54.89
SB
Q
  
4Alexander Nilsson
3:56.43
Mölndals AIK
3:56.43
q
  
5Warsame Doley
3:58.57
Malmö AI
3:58.57
q
  
6Erik Jälknäs
3:58.64
Sävedalens AIK
3:58.64
PB
  
7Anton Axelsson
4:04.96
Hässelby SK
4:04.96
PB
  
8Erik Djurberg
4:17.02
Hässelby SK
4:17.02
SB
  
Karim Mohammadi
DNF
Spårvägens FK
DNF
  
Heat 2
17 feb
17 feb
1Elmar Engholm
3:56.89
Hässelby SK
3:56.89
Q
  
2Leo Magnusson
Leo Magnusson 98, Sävedalen
3:57.13
Sävedalens AIK
3:57.13
Q
  
3Efrem Brhane
Efrem Brhane 94, Västerås
3:57.51
Västerås FK
3:57.51
Q
  
4Tim Sundström
3:58.10
Turebergs FK
3:58.10
q
  
5Estifanos Faid
Estifanos Faid 92, Spårvägen
3:58.90
Spårvägens FK
3:58.90
PB
  
6Jonatan Fridolfsson
4:03.82
Sävedalens AIK
4:03.82
  
7Gustav Nordling
4:09.94
Spårvägens FK
4:09.94
  
8Andreas Jansson
4:11.86
Hässelby SK
4:11.86
SB
  
Daniel LundgrenTurebergs FK
DNF
  
M 3000 m     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Jonas Leanderson
8:02.97
Malmö AI
8:02.97
SB
  
2Amanuel Gergis
8:06.98
Turebergs FK
8:06.98
  
3Robel Fsiha
Robel Fsiha 96, Spårvägen
8:07.84
Spårvägens FK
8:07.84
PB
  
4Mikael Ekvall
Mikael Ekvall 89, Strömstad LK
8:09.90
Strömstad LK
8:09.90
PB
  
5Jonas Leandersson
8:11.00
Enhörna IF
8:11.00
PB
  
6Gabriel Steffensen
8:13.91
Mölndals AIK
8:13.91
PB
  
7Jonatan Fridolfsson
8:21.48
Sävedalens AIK
8:21.48
PB
  
8Simon Sundström
8:22.41
IFK Lidingö
8:22.41
PB
  
9Daniel Lundgren
8:26.85
Turebergs FK
8:26.85
  
10Anders Grahl
8:31.08
Hälle IF
8:31.08
  
11Oliver Löfqvist
8:31.21
Spårvägens FK
8:31.21
SB
  
12Elmar Engholm
8:33.72
Hässelby SK
8:33.72
  
13Andreas Jansson
8:45.19
Hässelby SK
8:45.19
  
Joel ZachrissonUllevi FK
DNF
  
Emil Blomberg
DNF
Hässelby SK
DNF
  
Final B
17 feb
17 feb
1Archibald Casteel
8:29.45
Spårvägens FK
8:29.45
PB
  
2Fredrik Johansson
8:31.76
IFK Växjö
8:31.76
SB
  
3Emil Millán de la OlivaEskilstuna FI
8:38.22
  
4Jonathan Weichbrodt
8:42.10
Mölndals AIK
8:42.10
  
5Thomas Chaillou
Thomas Chaillou 85, KFUM Örebro
8:44.18
KFUM Örebro
8:44.18
SB
  
6Jonatan Alvaeus
8:47.64
Upsala IF
8:47.64
PB
  
7August Mollén
August Mollén 99, Tjalve IF Norrköping
8:55.17
Tjalve IF Norrköping
8:55.17
  
8Ludvig Danielsson
Ludvig Danielsson 95, IK Norrköping FI
8:57.30
IK Norrköping FI
8:57.30
PB
  
Adil Bouafif
DNF
Hässelby SK
DNF
  
M 60 m häck     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Jonathan Holm
7.84
Strands IF
7.84
PB
  
2Max Hrelja
7.95
Malmö AI
7.95
  
3Elias Martinsson
8.11
Mölndals AIK
8.11
=PB
  
4Hampus Widlund
Hampus Widlund 93, IFK Växjö
8.12
IFK Växjö
8.12
SB
  
5Fredrik SamuelssonHässelby SK
8.13
  
6Filip Björklund
8.23
Upsala IF
8.23
PB
  
7Hannes Kvist Wirdmo
Hannes Kvist Wirdmo 94, Athletics 24Seven
8.24
Athletics 24Seven SK
8.24
  
8Viktor Wahlén DiederichsenSpårvägens FK
8.32
PB
  
Heat 1
18 feb
18 feb
1Max Hrelja
7.98
Malmö AI
7.98
Q
  
2Fredrik SamuelssonHässelby SK
8.21
Q
  
3Hampus Widlund
Hampus Widlund 93, IFK Växjö
8.36
IFK Växjö
8.36
q
  
4Viktor Wahlén DiederichsenSpårvägens FK
8.46
PB
q
  
Heat 2
18 feb
18 feb
1Jonathan Holm
7.92
Strands IF
7.92
Q
  
2Filip Björklund
8.24
Upsala IF
8.24
PB
Q
  
3Elias Martinsson
8.26
Mölndals AIK
8.26
q
  
4Hannes Kvist Wirdmo
Hannes Kvist Wirdmo 94, Athletics 24Seven
8.27
Athletics 24Seven SK
8.27
q
  
5Ludwig Sjödin
8.65
IFK Umeå
8.65
  
M Höjd     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Fabian DelrydTäby IS
2.22
  
2Arvid Ryberg
2.08
IF Göta Karlstad
2.08
PB
  
3Adam Chiguer
Adam Chiguer 91, Spårvägen
2.01
Spårvägens FK
2.01
=SB
  
4Filip Björklund
1.97
Upsala IF
1.97
  
5Oscar SöderberghUllevi FK
1.97
  
6Hampus Carlens
1.97
IFK Lidingö
1.97
  
7Fredrik SamuelssonHässelby SK
1.97
  
8Philip Frifelt LundqvistMölndals AIK
1.91
  
M Stav     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Rasmus Carlsson
Rasmus Carlsson 88, KFUM Örebro
5.14
KFUM Örebro
5.14
SB
  
2Filip GyllenstenIF Kville
5.14
  
3Marcus NilssonHögby IF
5.08
PB
  
4Oscar Janson
5.02
Ullevi FK
5.02
SB
  
5Erik Thorstensson
4.93
Spårvägens FK
4.93
SB
  
6Micael Fagö
4.84
Kalmar SK
4.84
  
7Dennis Fransson BergetoftKFUM Örebro
4.70
  
8David Kappelin
4.70
Örgryte IS
4.70
SB
  
8Simon Thor
4.70
IFK Märsta
4.70
  
10Jonathan RuffieuxÖrgryte IS
4.55
  
11Tom Johansson
Tom Johansson 99, KFUM Örebro
4.55
KFUM Örebro
4.55
  
11Björn Andersson
4.55
IFK Lidingö
4.55
  
13Emil Östergren
4.35
IFK Växjö
4.35
  
M Längd     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Andreas OtterlingIFK Lidingö
7.77
  
2Thobias Nilsson MontlerMalmö AI
7.75
  
3Andreas CarlssonIK Ymer
7.44
  
4Johan Talèus
Johan Talèus 94, Eskilstuna
7.24
Eskilstuna FI
7.24
  
5Rickard Willman
7.21
Västerås FK
7.21
  
6Adam Chiguer
Adam Chiguer 91, Spårvägen
7.20
Spårvägens FK
7.20
SB
  
7Jesper Hellström
7.08
Hässelby SK
7.08
SB
  
8Ritchie Moba
7.01
Hammarby IF
7.01
SB
  
9Max Andersson
7.01
Upsala IF
7.01
  
10Erik Ehrlin
6.95
Hammarby IF
6.95
=PB
  
11Elias Martinsson
6.73
Mölndals AIK
6.73
  
12Tobias JonssonIK Orient
6.61
  
13Benjamin Mullen
6.51
Turebergs FK
6.51
PB
  
14Per Jonsson
6.46
Bollnäs FIK
6.46
  
15Jonatan Hirsh
Jonatan Hirsh 98, KFUM Örebro
6.44
KFUM Örebro
6.44
  
M Tresteg     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Jesper Hellström
15.59
Hässelby SK
15.59
  
2Erik Ehrlin
15.21
Hammarby IF
15.21
SB
  
3Marcus Nyberg
15.09
Malmö AI
15.09
SB
  
4Timothy Olsson
15.06
Huddinge AIS
15.06
PB
  
5Mathias Ström
14.93
Örgryte IS
14.93
  
6Moteba Mbumba
14.82
Hässelby SK
14.82
SB
  
7Carl af ForsellesHellas FK
14.50
  
8Tobias Carlryd
14.41
Örgryte IS
14.41
PB
  
9Matthias Johansson
14.29
IFK Umeå
14.29
SB
  
10Christofer Pool Wiklund
14.11
Falköpings FIK
14.11
SB
  
11Erik Olsson
13.98
Örgryte IS
13.98
SB
  
12Albin Boestad
13.70
IFK Lidingö
13.70
SB
  
M Kula     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Niklas Arrhenius
18.37
Spårvägens FK
18.37
SB
  
2Leif Arrhenius
Leif Arrhenius 86, Spårvägen
18.33
Spårvägens FK
18.33
  
3Wictor PeterssonMalmö AI
18.09
  
4Mats Olsson
Mats Olsson 86, Hässelby
16.85
Hässelby SK
16.85
SB
  
5Gustav Liberg
16.79
Ullevi FK
16.79
  
6Simon Pettersson
16.76
Hässelby SK
16.76
  
7Arwid Koskinen
16.76
Ullevi FK
16.76
SB
  
8Gabriel Heen
16.59
Hässelby SK
16.59
SB
  
9Tim Wunger
Tim Wunger 94, Upsala IF
16.04
Upsala IF
16.04
  
10Marcus Nilsson
15.83
Högby IF
15.83
SB
  
11Jonas Meyer
15.71
Örgryte IS
15.71
  
12Andreas ErikssonIK Heros
14.82
SB
  
13Ali Alsaadi
Ali Alsaadi 95, Eskilstuna
13.54
Eskilstuna FI
13.54
  
M Vikt     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Oscar Vestlund
20.28
IF Göta Karlstad
20.28
PB
  
2Elias Håkansson
20.28
Spårvägens FK
20.28
SB
  
3Gustav Liberg
20.10
Ullevi FK
20.10
PB
  
4Ragnar CarlssonFalu IK
19.75
PB
  
5Simon Pettersson
19.04
Hässelby SK
19.04
SB
  
6Tim SöderqvistHälle IF
18.85
  
7Ivar Moisander
16.19
Huddinge AIS
16.19
PB
  
Kvinnor
K 60 m     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Irene Ekelund
Irene Ekelund 97, Spårvägen
7.43
Spårvägens FK
7.43
SB
  
2Elin Östlund
Elin Östlund 91, KFUM Örebro
7.44
KFUM Örebro
7.44
SB
  
3Malin Ström
7.54
Bollnäs FIK
7.54
SB
  
4Claudia Payton
7.55
IF Göta Karlstad
7.55
  
5Hanna Adriansson NordbergIFK Lidingö
7.60
=PB
  
6Jessica Östlund
7.65
Hässelby SK
7.65
  
7Greta Deltin
7.71
Hammarby IF
7.71
  
8Sandra TörnrosGefle IF
7.73
  
Heat 1
17 feb
17 feb
1Irene Ekelund
Irene Ekelund 97, Spårvägen
7.49
Spårvägens FK
7.49
SB
Q
  
2Jessica Östlund
7.63
Hässelby SK
7.63
Q
  
3Josefin PalmFalu IK
7.64
PB
  
4Emelie RantzowIK Ymer
7.73
  
5Ida Nilsson
Ida Nilsson 98, Hovslätt
7.80
Hovslätts IK
7.80
SB
  
6Linn EgerfältGefle IF
7.89
PB
  
Heat 2
17 feb
17 feb
1Malin Ström
7.59
Bollnäs FIK
7.59
SB
Q
  
2Claudia Payton
7.61
IF Göta Karlstad
7.61
Q
  
3Greta Deltin
7.63
Hammarby IF
7.63
q
  
4Emilia KjellbergIFK Sunne
7.76
  
5Emmy Smedberg
7.81
Malmö AI
7.81
=PB
  
6Emelina CindricGefle IF
8.32
  
Heat 3
17 feb
17 feb
1Elin Östlund
Elin Östlund 91, KFUM Örebro
7.47
KFUM Örebro
7.47
Q
  
2Sandra TörnrosGefle IF
7.60
SB
Q
  
3Hanna Adriansson NordbergIFK Lidingö
7.63
=SB
q
  
4Nikki Sjöberg
7.65
Bollnäs FIK
7.65
  
5Gladys Bamane
Gladys Bamane 89, Spårvägen
7.69
Spårvägens FK
7.69
SB
  
K 200 m     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Matilda HellqvistUllevi FK
24.01
  
2Pernilla NilssonMalmö AI
24.21
  
3Malin Ström
24.43
Bollnäs FIK
24.43
SB
  
4Fanny Runheim
Fanny Runheim 99, Thorengruppen
24.47
Thorengruppen TFC
24.47
PB
  
5Caroline KihlblomTäby IS
24.99
  
6Nikki Sjöberg
25.30
Bollnäs FIK
25.30
  
Heat 1
18 feb
18 feb
1Pernilla NilssonMalmö AI
24.28
Q
  
2Caroline KihlblomTäby IS
24.65
PB
q
  
3Nikki Sjöberg
24.71
Bollnäs FIK
24.71
PB
q
  
4Gladys Bamane
Gladys Bamane 89, Spårvägen
24.99
Spårvägens FK
24.99
SB
  
Heat 2
18 feb
18 feb
1Malin Ström
24.47
Bollnäs FIK
24.47
SB
Q
  
2Emma Jansson
24.72
Falu IK
24.72
PB
  
3Ida Hansen
Ida Hansen 93, IF Göta
25.29
IF Göta Karlstad
25.29
  
Lisa Lilja
DQ
Ullevi FK
DQ
  
Heat 3
18 feb
18 feb
1Matilda HellqvistUllevi FK
24.51
Q
  
2Linnéa Frobe
24.83
Täby IS
24.83
PB
  
3Emelie RantzowIK Ymer
24.97
  
4Felicia AscardIFK Lund
25.44
PB
  
Heat 4
18 feb
18 feb
1Fanny Runheim
Fanny Runheim 99, Thorengruppen
24.53
Thorengruppen TFC
24.53
PB
Q
  
2Wilma RosenquistMalmö AI
24.81
  
3Josephine Risberg ThoorIFK Helsingborg
25.50
  
Hanna Adriansson NordbergIFK Lidingö
DQ
  
K 400 m     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
54.77
Spårvägens FK
54.77
SB
  
2Josefin MagnussonMalmö AI
55.57
  
3Tilde Johansson
55.79
Falkenbergs IK
55.79
PB
  
4Lovisa Linde
56.02
Täby IS
56.02
PB
  
5Sofia Johnsson
56.94
Hässelby SK
56.94
  
6Alice SvantessonUllevi FK
57.22
  
Heat 1
17 feb
17 feb
1Alice SvantessonUllevi FK
56.81
PB
Q
  
2Tilde Johansson
56.81
Falkenbergs IK
56.81
q
  
3Vendela Rydbäck
Vendela Rydbäck 97, Göteborgs KIK
57.01
Göteborgs KIK
57.01
  
4Lovisa SkoglundHöörs IS
57.70
PB
  
5Åsa SöderlundUllevi FK
58.06
SB
  
6Hanna Bergqvist
58.37
Örgryte IS
58.37
SB
  
Heat 2
17 feb
17 feb
1Josefin MagnussonMalmö AI
56.34
Q
  
2Lovisa Linde
56.48
Täby IS
56.48
PB
q
  
3Josephine Risberg ThoorIFK Helsingborg
56.96
  
4Felicia AscardIFK Lund
58.41
  
5Julia WennerstenIK Ymer
58.55
  
Heat 3
17 feb
17 feb
1Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
55.81
Spårvägens FK
55.81
Q
  
2Sofia Johnsson
56.90
Hässelby SK
56.90
q
  
3Elin Tornhed
Elin Tornhed 95, IFK Växjö
57.28
IFK Växjö
57.28
SB
  
4Caroline KihlblomTäby IS
57.69
  
5Carolina SöderbomÄrla IF
59.32
  
6Maja Jönsson
59.72
Höörs IS
59.72
  
K 800 m     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Hanna Hermansson
2:05.19
Turebergs FK
2:05.19
  
2Gaël De Coninck
2:05.43
Sävedalens AIK
2:05.43
PB NU20R
  
1 SWE F19 AT
3Sofia Öberg
2:05.47
IFK Lidingö
2:05.47
PB
  
4Anna Silvander
2:05.81
IFK Lidingö
2:05.81
SB
  
5Lovisa Bivstedt
2:09.77
Hässelby SK
2:09.77
PB
  
6Madeleine Björlin-Delmar
2:13.43
IFK Göteborg
2:13.43
  
Heat 1
17 feb
17 feb
1Gaël De Coninck
2:11.54
Sävedalens AIK
2:11.54
Q
  
2Hanna Hermansson
2:11.66
Turebergs FK
2:11.66
Q
  
3Fanny Dusabimana
2:14.39
Umeå TFC
2:14.39
PB
  
4Greta Graziani
2:15.42
Täby IS
2:15.42
  
5Alicia Nilsson
Alicia Nilsson 98, Stenungsunds FI
2:19.78
F Stenungsunds FI
2:19.78
PB
  
Heat 2
17 feb
17 feb
1Sofia Öberg
2:09.62
IFK Lidingö
2:09.62
Q
  
2Anna Silvander
2:10.63
IFK Lidingö
2:10.63
Q
  
3Lovisa Bivstedt
2:11.18
Hässelby SK
2:11.18
SB
q
  
4Madeleine Björlin-Delmar
2:12.74
IFK Göteborg
2:12.74
q
  
5Fredrika Karlsson
2:20.37
LK Roslagen
2:20.37
  
K 1500 m     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Anna Silvander
4:22.83
IFK Lidingö
4:22.83
PB
  
2Isabella Andersson
4:23.42
Turebergs FK
4:23.42
  
3Lisa Havell
Lisa Havell 88, Spårvägen
4:28.95
Spårvägens FK
4:28.95
  
4Elin Brink
Elin Brink 97, Mölndal
4:32.06
Mölndals AIK
4:32.06
PB
  
5Fanny Dusabimana
4:32.34
Umeå TFC
4:32.34
PB
  
6Olivia Weslien
4:35.29
IF Göta Karlstad
4:35.29
  
7Hanna Bergström
4:49.38
Huddinge AIS
4:49.38
  
K 3000 m     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Linn Nilsson
9:27.91
Hälle IF
9:27.91
  
2Lisa Havell
Lisa Havell 88, Spårvägen
9:38.26
Spårvägens FK
9:38.26
  
3Hanna Lindholm
9:42.53
Huddinge AIS
9:42.53
PB
  
4Mikaela Larsson
9:46.04
Spårvägens FK
9:46.04
PB
  
5Lisa Bergdahl
Lisa Bergdahl 95, Sävedalen
9:48.97
Sävedalens AIK
9:48.97
PB
  
6Frida Aspnäs
Frida Aspnäs 87, Spårvägen
10:03.94
Spårvägens FK
10:03.94
SB
  
7Olivia Weslien
10:06.23
IF Göta Karlstad
10:06.23
PB
  
8Alva Olsson
10:09.32
IK Akele
10:09.32
PB
  
9Malin Persson
10:33.23
Bollnäs FIK
10:33.23
  
10Kerstin Axelsson
10:37.68
Hässelby SK
10:37.68
  
11Sofia Byhlinder
10:41.48
Runnersway IF
10:41.48
PB
  
K 60 m häck     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Ida Thunberg
Ida Thunberg 99, KFUM Örebro
8.32
KFUM Örebro
8.32
PB
  
4 SWE F19 AT
2Amanda Hansson
8.33
Hässelby SK
8.33
PB
  
3Malin Skogström
8.44
Hässelby SK
8.44
  
4Emmy Smedberg
8.55
Malmö AI
8.55
  
5Johanna Holmén SvenssonUllevi FK
8.56
SB
  
6Johanna Carlsson
8.59
IFK Helsingborg
8.59
SB
  
7Emma Tuvesson
8.59
Hammarby IF
8.59
  
Elin Westerlund
DQ
Spårvägens FK
DQ
  
Heat 1
18 feb
18 feb
1Elin Westerlund
8.34
Spårvägens FK
8.34
Q
  
2Ida Thunberg
Ida Thunberg 99, KFUM Örebro
8.43
KFUM Örebro
8.43
PB
Q
  
3Emma Tuvesson
8.55
Hammarby IF
8.55
q
  
4Johanna Holmén SvenssonUllevi FK
8.63
q
  
5Johanna Carlsson
8.67
IFK Helsingborg
8.67
SB
q
  
6Moa Ullgren
Moa Ullgren 96, Athletics 24Seven
9.14
Athletics 24Seven SK
9.14
SB
  
7Bianca Salming
9.23
Turebergs FK
9.23
  
Heat 2
18 feb
18 feb
1Amanda Hansson
8.41
Hässelby SK
8.41
Q
  
2Malin Skogström
8.51
Hässelby SK
8.51
Q
  
3Emmy Smedberg
8.51
Malmö AI
8.51
PB
q
  
4Amanda ÖbergIK Ymer
8.75
SB
  
5Estelle MontlerUllevi FK
8.84
  
Tess Hertz Saebbö
Tess Hertz Saebbö 98, Göteborgs KIK
DNF
Göteborgs KIK
DNF
  
K Höjd     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Erika Kinsey
Erika Kinsey 88, Trångsviken
1.92
Trångsvikens IF
1.92
SB
  
2Sofie Skoog
1.90
IF Göta Karlstad
1.90
  
3Maja Nilsson
1.83
Motala AIF
1.83
  
4Louise EkmanGefle IF
1.80
  
5Bianca Salming
1.76
Turebergs FK
1.76
  
6Lovisa Östervall
1.76
Upsala IF
1.76
=SB
  
7Evelina ErlandssonIF Göta Karlstad
1.72
  
8Emma Söderström
Emma Söderström 98, Göteborgs KIK
1.72
Göteborgs KIK
1.72
  
8Linda Skantze
1.72
IFK Lidingö
1.72
  
10Vendela von CorswantÖrgryte IS
1.72
  
K Stav     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Hanna Jansson
4.10
Ullevi FK
4.10
  
2Emma Kiviniemi AnderssonSpårvägens FK
4.05
PB
  
3Gabriella Jönsson
4.00
IFK Helsingborg
4.00
  
4Malin DahlströmUllevi FK
4.00
SB
  
5Alva Sundin
3.88
Täby IS
3.88
PB
  
6Fanny Berglund
3.88
Örgryte IS
3.88
SB
  
7Linnea Jönsson
3.78
IFK Helsingborg
3.78
  
8Rebecka KrüegerMalmö AI
3.78
PB
  
K Längd     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Khaddi Sagnia
6.85
Ullevi FK
6.85
PB
  
2Amanda Hansson
6.18
Hässelby SK
6.18
  
3Sandra TörnrosGefle IF
6.14
PB
  
4Malin Marmbrandt
6.14
Västerås FK
6.14
SB
  
5Erica Jarder
Erica Jarder 86, Spårvägen
6.11
Spårvägens FK
6.11
  
6Tess Hertz Saebbö
Tess Hertz Saebbö 98, Göteborgs KIK
6.07
Göteborgs KIK
6.07
PB
  
7Malin Olsson
6.03
IFK Lidingö
6.03
  
8Thilda Särnevång
5.91
IFK Växjö
5.91
PB
  
9Lovisa Östervall
5.69
Upsala IF
5.69
  
10Moa Ullgren
Moa Ullgren 96, Athletics 24Seven
5.68
Athletics 24Seven SK
5.68
  
11Sara Skogman
5.48
Örgryte IS
5.48
  
12Sara Kviberg
5.45
Hässelby SK
5.45
  
13Sara Sjögren
Sara Sjögren 98, Stenungsunds FI
5.40
F Stenungsunds FI
5.40
  
14Emilia KjellbergIFK Sunne
5.26
  
Sagniax6.67x6.856.46
Hansson
Törnros
Marmbrandt
Jarder
Hertz Saebbö
Olsson
Särnevång
Östervall
Ullgren
Skogman
Kviberg
Sjögren
Kjellberg
K Tresteg     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Aina Griksaite
Aina Griksaite 94, Spårvägen
13.16
Spårvägens FK
13.16
PB
  
2Emelie Nyman Wänseth
13.12
Östersunds GIF
13.12
PB
  
3Rebecka AbrahamssonÖrgryte IS
12.92
=SB
  
4Fatima Koné
12.87
Ullevi FK
12.87
PB
  
5Malin Marmbrandt
12.67
Västerås FK
12.67
  
6Madeleine NilssonGefle IF
12.61
SB
  
7Emilia HammarströmMölndals AIK
12.42
SB
  
8Izehi Ileso
12.23
Mölndals AIK
12.23
SB
  
9Hanna Gille
Hanna Gille 96, Sävedalen
11.99
Sävedalens AIK
11.99
PB
  
10Sara Skogman
11.97
Örgryte IS
11.97
  
11Jasmin Sabir
11.96
Hammarby IF
11.96
SB
  
12Frida Johansson
Frida Johansson 95, Tjalve IF Norrköping
11.83
Tjalve IF Norrköping
11.83
SB
  
13Alice Eriksson
11.77
IFK Lidingö
11.77
  
14Amanda Hjalmarsson
11.67
IFK Växjö
11.67
SB
  
15Sara Sjögren
Sara Sjögren 98, Stenungsunds FI
11.43
F Stenungsunds FI
11.43
  
16Lisa Weyhenmeyer
11.35
Upsala IF
11.35
  
K Kula     
Inne 17 feb

Final A

Final
Inne 17 feb
1Fanny Roos
Fanny Roos 95, Athletics 24Seven
17.22
Athletics 24Seven SK
17.22
  
2Sara Lennman
Sara Lennman 96, Katrineholm
15.24
Katrineholms SK
15.24
  
3Amanda Malmehed
15.03
IF Göta Karlstad
15.03
PB
  
4Frida Åkerström
14.96
Huddinge AIS
14.96
  
5Maria Nilsson
14.81
IK Orient
14.81
PB
  
6Axelina Johansson
14.22
Hovslätts IK
14.22
  
7Vanessa Kamga
13.84
Upsala IF
13.84
  
8Caisa-Marie LindforsUpsala IF
13.27
  
9Bianca Salming
12.91
Turebergs FK
12.91
  
10Victoria Engström KindmarkUpsala IF
12.90
  
11Amanda Lejros
12.47
Hässelby SK
12.47
SB
  
12Jennifer RudbergIK Ymer
11.15
  
Roos17.1017.22x17.0717.05x
Lennman
Malmehed
Åkerström
Nilsson
Johansson
Kamga
Lindfors
Salming
Engström Kindmark
Lejros
Rudberg
K Vikt     
Inne 18 feb

Final A

Final
Inne 18 feb
1Ida Storm
23.72
Malmö AI
23.72
SB
  
2Grete Ahlberg
18.65
Hammarby IF
18.65
  
3Marinda PeterssonMalmö AI
18.57
SB
  
4Vanessa Kamga
18.36
Upsala IF
18.36
  
5Anneli Ståhl
Anneli Ståhl 90, Spårvägen
17.72
Spårvägens FK
17.72
SB
  
6Kristina Andersson
16.89
Råby-Rekarne FIF
16.89
  
7Frida Bååth
16.87
Timrå AIF
16.87
PB
  
8Nina Björkman
16.50
Västerås FK
16.50
  
9Sara Forssell
15.58
Motala AIF
15.58
  
10Hillevi CarlssonFalu IK
15.25
PB
  
11Johanna CarlssonÄrla IF
13.60
  
Storm21.0723.7223.3523.63x22.41
Ahlberg
Petersson
Kamga
Ståhl
Andersson
Bååth
Björkman
Forssell
Carlsson
Carlsson