27.11
23.11
28.11
27.11
27.11
8.8
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
22.10
22.10
18.8
22.10
17.10
26.8
Tävlande: 35 (19+16)   Starter: 38 (21+17)

Män
M Kula     


Final A

Final

1Jesper Arbinge
14.79
Huddinge AIS
14.79
SB
  
3Sebastian Ruthström
12.92
Spårvägens FK
12.92
SB
  
M Diskus     


Final A

Final

1Simon Pettersson
64.88
Upsala IF
64.88
PB
  
2Axel Härstedt
63.71
Malmö AI
63.71
  
3Jussi Kiviniemi
Jussi Kiviniemi 93, Södertälje IF
53.85
Södertälje IF
53.85
SB
  
4Oscar Gustafsson
Oscar Gustafsson 97, Trosa Atletik
46.62
Trosa Atletik IF
46.62
SB
  
5Jesper Arbinge
45.19
Huddinge AIS
45.19
PB
  
6Fredrik Samuelsson
43.16
Hässelby SK
43.16
SB
  
7Sebastian Ruthström
40.68
Spårvägens FK
40.68
SB
  
8Ramon Gabrail
Ramon Gabrail 95, Södertälje IF
38.80
Södertälje IF
38.80
SB
  
Pettersson64.8862.0062.4962.15xx
Härstedt60.0562.4061.5263.7162.35x
Kiviniemi
Gustafsson
Arbinge
Samuelsson
Ruthström
Gabrail
M Spjut     


Final A

Final

1Gabriel Wallin
Gabriel Wallin 81, Södertälje IF
82.01
Södertälje IF
82.01
SB
  
1Jakob Eriksson
64.73
IF Göta Karlstad
64.73
PB
  
2Jiannis Smalios
Jiannis Smalios 87, Thorengruppen
76.90
Thoréngruppen TFC
76.90
  
2Jakob Samuelsson
63.13
Hässelby SK
63.13
  
3Theodor Thor
Theodor Thor 93, Thorengruppen
66.86
Thoréngruppen TFC
66.86
SB
  
4Sebastian Thörngren
64.52
IFK Växjö
64.52
  
5Joachim Ivarsson
64.33
Spårvägens FK
64.33
  
6Tuukka Taitonen
Tuukka Taitonen 92, FIN
63.90
92FIN
63.90
SB
  
8Fredrik Andersson
Fredrik Andersson 93, Södertälje IF
54.01
Södertälje IF
54.01
PB
  
Wallin76.0874.8076.0672.6876.7382.01
Eriksson
Smalios76.8476.9073.1873.43xx
Samuelsson
Thor
Thörngren
Ivarsson
Taitonen
Andersson
P15 Spjut (600 g)     


Final A

Final

1Pontus Gustavsson
50.92
Västerås FK
50.92
PB
  
2Filip Lublin
40.22
IFK Tumba
40.22
PB
  
Kvinnor
K Kula     


Final A

Final

1Amanda Malmehed
14.13
IF Göta Karlstad
14.13
  
2Mathilda Eriksson
12.83
Huddinge AIS
12.83
  
K Diskus     


Final A

Final

1Mathilda Eriksson
48.86
Huddinge AIS
48.86
  
2Vanessa Kamga
48.73
Upsala IF
48.73
  
3Lydia Sundin
48.23
IFK Mora
48.23
PB
  
4Caisa-Marie LindforsUpsala IF
46.74
PB
  
5Erica Larsson
Erica Larsson 90, Falkenberg
44.26
Falkenbergs IK
44.26
  
6Fanny Öhrn Selahn
Fanny Öhrn Selahn 95, Södertälje IF
43.38
Södertälje IF
43.38
  
K Spjut     


Final A

Final

1Sofi Flink
Sofi Flink 95, Västerås
58.39
Västerås FK
58.39
SB
  
2Elisabeth Lithell
53.68
KFUM Örebro
53.68
SB
  
3Carolin NäslundSK Bore
53.59
PB
  
3 SWE F19 AT
4Jennifer Björklund
48.45
Spårvägens FK
48.45
SB
  
5Linn Peura
Linn Peura 97, Södertälje IF
46.41
Södertälje IF
46.41
SB
  
6Eunice Eunice Nilsson
38.35
Thorengruppen TFC
38.35
PB
  
Flink56.3155.9058.3957.4353.7754.63
Lithell51.61x47.7553.6848.8451.63
Näslund49.61x50.6953.59x51.67
Björklund
Peura
Eunice Nilsson
F17 Spjut (500 g)     


Final A

Final

1Filippa Norberg
Filippa Norberg 01, Linköpings GIF
42.72
Linköpings GIF
42.72
  
F15 800 m     


Final A

Final

1Emilia Rydensjö
2:21.52
Eskilstuna FI
2:21.52
PB
  
F13 800 m     


Final A

Final

1Agnes Hanell
2:24.88
IFK Tumba
2:24.88
PB