24.6
23.6
20.6
23.6
23.6
23.6
21.6
19.6
12.6
20.6
15‐16.6
22.6
22.6
21.6
21.6
19.6
19.6
19.6
19.6
22.6
22.6
22.6
22.6
22.6
23.6
12.6
12.6
17.6
19.6
22.6
22.6
19.6
19.6
16.6
3.6
22.6
16.6
19‐20.6
20.6
19‐20.6
19.6
19.6
12.6
17.6
17.6
16.6
15.6
8.6
6.6
19.6
3.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
8.6
17.6
16.6
18.6
11.6
20.6
20.6
20.6
20.6
15.6
10.6
19‐20.6
20.6
20.6
20.6
20.6
20.6
20.6
19‐20.6
19.6
19‐20.6
19.6
20.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
15.6
15.6
16.6
12.6
11‐13.6
17.6
17.6
17.6
16.6
17.6
16.6
17.6
Tävlande: 51 (26+25)   Starter: 65 (32+33)
Män
M 100 m     
9 jun
Vind: 0.0

Final A

Final
9 jun
Vind: 0.0
1Dennis Leal
Dennis Leal 94, Spårvägen
10.58
Spårvägens FK
10.58
  
2Nil de Oliveira
10.85
Spårvägens FK
10.85
  
3Vidar StenqvistTäby IS
10.94
  
4Michael LuxemburgTäby IS
10.96
  
5Victor Jansson
11.13
IF Kville
11.13
  
Heat 1
9 jun Vind: +1.7
9 junVind: +1.7
1Nil de Oliveira
10.77
Spårvägens FK
10.77
SB
  
2Vidar StenqvistTäby IS
10.89
PB
  
3Michael LuxemburgTäby IS
10.93
PB
  
Heat 2
9 jun Vind: +1.0
9 junVind: +1.0
1Linus Kapstad
10.97
Umedalens IF
10.97
  
2Victor Jansson
11.11
IF Kville
11.11
SB
  
Heat 3
9 jun Vind: +2.4
9 junVind: +2.4
1Dennis Leal
Dennis Leal 94, Spårvägen
10.62w
Spårvägens FK
10.62w
  
2Jean-Christian ZirignonHammarby IF
10.86w
  
M 400 m     
9 jun

Final A

Final
9 jun
1Niklas Bergman Larsson
48.11
Linköpings GIF
48.11
PB
  
2Alexander NordkvistHuddinge AIS
49.20
SB
  
3Andreas Movin
49.37
IFK Lidingö
49.37
SB
  
4Fredrik Samuelsson
49.55
Hässelby SK
49.55
  
M 3000 m     
9 jun

Final A

Final
9 jun
1Mohammad Reza
Mohammad Reza 89, Spårvägen
8:12.72
Spårvägens FK
8:12.72
PB
  
2John Kingstedt
8:15.35
Huddinge AIS
8:15.35
PB
  
3Abdelfath Yassin
8:20.95
Gefle IF
8:20.95
=PB
  
5Otto Kingstedt
8:26.19
Huddinge AIS
8:26.19
PB
  
6Ludvig Danielsson
Ludvig Danielsson 95, IK Norrköping FI
8:36.08
IK Norrköping FI
8:36.08
PB
  
7Archibald Casteel
8:36.61
Spårvägens FK
8:36.61
PB
  
8Erik Djurberg
8:43.28
Hässelby SK
8:43.28
PB
  
9Rickard Emilsson
8:45.66
Tjalve IF Norrköping
8:45.66
SB
  
M Tresteg     
9 jun

Final A

Final
9 jun
1Jesper Hellström
14.85
Hässelby SK
14.85
+0.6 SB
  
M Kula     
9 jun

Final A

Final
9 jun
1Gabriel Heen
17.29
Hässelby SK
17.29
PB
  
2Mats Olsson
Mats Olsson 86, Hässelby
16.77
Hässelby SK
16.77
SB
  
3Tim Wunger
16.01
Upsala IF
16.01
SB
  
M Slägga     
9 jun

Final A

Final
9 jun
1Oscar Vestlund
68.29
IF Göta Karlstad
68.29
  
2Mattias Lindberg
66.80
Skellefteå AIK
66.80
  
3Alexander LarssonUpsala IF
61.40
  
P19 110 m häck (99.1 cm)     
9 jun
Vind: +1.4

Final A

Final
9 jun
Vind: +1.4
1Linus Kapstad
14.29
Umedalens IF
14.29
PB
  
Kvinnor
K 100 m     
9 jun
Vind: +1.7

Final A

Final
9 jun
Vind: +1.7
1Claudia Payton
11.95
IF Göta Karlstad
11.95
=PB
  
2Nikki Sjöberg
12.00
Bollnäs FIK
12.00
  
3Hanna Wiss
Hanna Wiss 91, KFUM Örebro
12.06
KFUM Örebro
12.06
  
4Hanna Adriansson NordbergIFK Lidingö
12.07
  
5Hanna Axelsson
12.35
Upsala IF
12.35
  
6Sofia MossbergFalu IK
12.54
PB
  
Heat 1
9 jun Vind: +2.4
9 junVind: +2.4
1Amanda Hansson
11.89w
Hässelby SK
11.89w
  
2Hanna Adriansson NordbergIFK Lidingö
11.97w
  
Heat 2
9 jun Vind: +1.5
9 junVind: +1.5
1Claudia Payton
11.95
IF Göta Karlstad
11.95
PB
  
2Nikki Sjöberg
12.02
Bollnäs FIK
12.02
  
Heat 3
9 jun Vind: +1.0
9 junVind: +1.0
1Hanna Wiss
Hanna Wiss 91, KFUM Örebro
12.01
KFUM Örebro
12.01
=PB
  
2Hanna Axelsson
12.31
Upsala IF
12.31
  
K 400 m     
9 jun

Final A

Final
9 jun
1Klara Helander
57.43
Upsala IF
57.43
SB
  
K 100 m häck     
9 jun
Vind: +1.8

Final A

Final
9 jun
Vind: +1.8
1Amanda Hansson
13.73
Hässelby SK
13.73
SB
  
2Sofia MossbergFalu IK
13.89
SB
  
3Emma Tuvesson
14.12
Hammarby IF
14.12
  
4Ida Thunberg
Ida Thunberg 99, KFUM Örebro
14.39
KFUM Örebro
14.39
  
K Höjd     
9 jun

Final A

Final
9 jun
1Linda Skantze
1.72
IFK Lidingö
1.72
SB
  
2Madeleine SerenhovIFK Lidingö
1.67
SB
  
K Kula     
9 jun

Final A

Final
9 jun
1Vanessa Kamga
14.11
Upsala IF
14.11
PB
  
K Diskus     
9 jun

Final A

Final
9 jun
1Vanessa Kamga
47.62
Upsala IF
47.62
  
2Lydia Sundin
46.64
IFK Mora
46.64
  
3Caisa-Marie LindforsUpsala IF
44.19
  
4Fanny Öhrn Selahn
Fanny Öhrn Selahn 95, Södertälje IF
40.80
Södertälje IF
40.80
  
K Slägga     
9 jun

Final A

Final
9 jun
1Eleni Larsson
63.13
Huddinge AIS
63.13
  
2Frida Bååth
61.30
Timrå AIF
61.30
  
3Hanna Mårtensson
55.69
Turebergs FK
55.69
  
4Mathilda BjörklundF Bålsta IK
54.42
  
5Matilda ÅströmGefle IF
53.98
SB
  
6Maja Eklund
Maja Eklund 94, Atleticum Växjö
53.89
Atleticum Växjö SK
53.89
PB
  
7Jessica Mattsson
53.48
Spårvägens FK
53.48
  
8Michaela NorrbeliusGefle IF
52.82
SB
  
9Rebecka HallerthHellas FK
48.84
SB