0
1.4 | |
27.4 | |
28.4 | |
27.4 | |
27.4 | |
25.4 | |
20.4 | |
24.4 | |
24.4 | |
20.4 | |
13.4 | |
22.4 | |
17.4 | |
17.4 | |
21.4 | |
1.4 | |
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 |
Men | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Men 60m Indoor Final A Final | Indoor | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Yunier Pérez Yunier Pérez 85, ESP 6.61 | 85 | ESP | 6.61 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | D'Angelo Cherry D'Angelo Cherry 90, USA 6.62 | 90 | USA | 6.62 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Christophe Lemaitre Christophe Lemaitre 90, FRA 6.64 | 90 | FRA | 6.64 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Josh Swaray Josh Swaray 86, SEN 6.72 | 86 | SEN | 6.72 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Peter Emelieze Peter Emelieze 88, GER 6.81 | 88 | GER | 6.81 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Gregory Mornet Gregory Mornet 87, FRA 6.85 | 87 | FRA | 6.85 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Race B | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Gildas Toyb Gildas Toyb 97, FRA 6.91 | 97 | FRA | 6.91 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Arnold Zdebiak Arnold Zdebiak 93, POL 6.96 | 93 | POL | 6.96 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Corentin Bacquet Corentin Bacquet 94, FRA 7.07 | 94 | FRA | 7.07 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Valentin Thomet Valentin Thomet 96, FRA DNS | 96 | FRA | DNS | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Yunier Pérez Yunier Pérez 85, ESP 6.74 | 85 | ESP | 6.74 | = | Q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Josh Swaray Josh Swaray 86, SEN 6.74 | 86 | SEN | 6.74 | = | q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Gildas Toyb Gildas Toyb 97, FRA 6.89 | 97 | FRA | 6.89 | = | q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Valentin Thomet Valentin Thomet 96, FRA 6.98 | 96 | FRA | 6.98 | =PB | q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Arnold Zdebiak Arnold Zdebiak 93, POL 7.00 | 93 | POL | 7.00 | = | q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Brahim Raggui Brahim Raggui 87, MAR 7.01 | 87 | MAR | 7.01 | = | q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Christophe Lemaitre Christophe Lemaitre 90, FRA 6.63 | 90 | FRA | 6.63 | = | Q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | D'Angelo Cherry D'Angelo Cherry 90, USA 6.67 | 90 | USA | 6.67 | =SB | q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Peter Emelieze Peter Emelieze 88, GER 6.83 | 88 | GER | 6.83 | = | q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Gregory Mornet Gregory Mornet 87, FRA 6.89 | 87 | FRA | 6.89 | = | q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Corentin Bacquet Corentin Bacquet 94, FRA 7.05 | 94 | FRA | 7.05 | =PB | q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Jeffery Josephs Jeffery Josephs 91, JAM DQ | 91 | JAM | DQ | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Men 800m Indoor Final A Final | Indoor | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Paul Renaudie Paul Renaudie 90, FRA 1:48.12 | 90 | FRA | 1:48.12 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Kevin Gobillard Kevin Gobillard 85, FRA 1:50.50 | 85 | FRA | 1:50.50 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Matěj Pavlíček Matěj Pavlíček 92, CZE 1:50.98 | 92 | CZE | 1:50.98 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Ali Ben el Hadj Ali Ben el Hadj 90, TUN 1:51.36 | 90 | TUN | 1:51.36 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Leo Morgana Leo Morgana 94, FRA 1:51.46 | 94 | FRA | 1:51.46 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Mathieu Laurain Mathieu Laurain 90, FRA 1:53.15 | 90 | FRA | 1:53.15 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sofiane Selmouni Sofiane Selmouni 89, FRA DNF | 89 | FRA | DNF | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Thomas Larchaud Thomas Larchaud 86, FRA DNF | 86 | FRA | DNF | = | pace | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Race B | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Rabah Houali Rabah Houali 97, FRA 1:53.46 | 97 | FRA | 1:53.46 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Christophe Bestgen Christophe Bestgen 88, LUX 1:53.74 | 88 | LUX | 1:53.74 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Arthur Six Arthur Six 95, FRA 1:54.63 | 95 | FRA | 1:54.63 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Luc Hensgen Luc Hensgen 96, LUX 1:54.67 | 96 | LUX | 1:54.67 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Christian Marx Christian Marx 96, LUX 1:54.97 | 96 | LUX | 1:54.97 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Maxime Anouche Maxime Anouche 99, FRA 1:55.72 | 99 | FRA | 1:55.72 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Arnaud Zoschke Arnaud Zoschke 94, FRA 1:56.23 | 94 | FRA | 1:56.23 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Bastien Pernet Bastien Pernet 93, FRA DNF | 93 | FRA | DNF | = | pace | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Salim Mettaourou-Taleb Salim Mettaourou-Taleb 94, ESP DNF | 94 | ESP | DNF | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Daniel Němeček Daniel Němeček 91, CZE DNF | 91 | CZE | DNF | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Men 1500m Indoor Final A Final | Indoor | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Alexandre Saddedine Alexandre Saddedine 94, FRA 3:44.01 | 94 | FRA | 3:44.01 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Yani Khelaf Yani Khelaf 98, FRA 3:45.32 | 98 | FRA | 3:45.32 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Abdelmajid Azzaoui Abdelmajid Azzaoui 87, MAR 3:46.74 | 87 | MAR | 3:46.74 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Mohammed Moussaoui Mohammed Moussaoui 90, FRA 3:47.85 | 90 | FRA | 3:47.85 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Yann Schrub Yann Schrub 96, FRA 3:48.49 | 96 | FRA | 3:48.49 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Denis Bäuerle Denis Bäuerle 89, GER 3:51.67 | 89 | GER | 3:51.67 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Cyril Vincent-Viry Cyril Vincent-Viry 89, FRA 3:52.02 | 89 | FRA | 3:52.02 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Johan Walldén Johan Walldén 87, SWE 3:56.46 | 87 | SWE | 3:56.46 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Fidelio Klein Fidelio Klein 96, FRA 3:57.16 | 96 | FRA | 3:57.16 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Andrea Baratte Andrea Baratte 97, LUX 4:01.59 | 97 | LUX | 4:01.59 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Bob Bertemes Bob Bertemes 94, LUX DNF | 94 | LUX | DNF | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Mounir Akbache Mounir Akbache 86, FRA DNF | 86 | FRA | DNF | = | pace | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Men 3000m Indoor Final A Final | Indoor | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Morhad Amdouni Morhad Amdouni 88, FRA 7:44.55 | 88 | FRA | 7:44.55 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Mekonnen Gebremedhin Mekonnen Gebremedhin 88, ETH 7:44.95 | 88 | ETH | 7:44.95 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Hayle Ibrahimov Hayle Ibrahimov 90, AZE 7:48.39 | 90 | AZE | 7:48.39 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Brahim Kaazouzi Brahim Kaazouzi 90, MAR 7:50.33 | 90 | MAR | 7:50.33 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Samir Dahmani Samir Dahmani 91, FRA 7:54.47 | 91 | FRA | 7:54.47 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Abderrahmane Anou Abderrahmane Anou 91, ALG 7:58.50 | 91 | ALG | 7:58.50 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Emmanuel Roudolff-Levisse Emmanuel Roudolff-Levisse 95, FRA 8:11.90 | 95 | FRA | 8:11.90 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Benjamin Pires Benjamin Pires 90, FRA 8:12.02 | 90 | FRA | 8:12.02 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Félix Bour Félix Bour 94, FRA 8:22.54 | 94 | FRA | 8:22.54 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Romain Collenot-Spriet Romain Collenot-Spriet 92, FRA DNF | 92 | FRA | DNF | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Aman Kedi Aman Kedi 94, ETH DNF | 94 | ETH | DNF | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Abdel Mahmoudi Abdel Mahmoudi 83, FRA DNF | 83 | FRA | DNF | = | pace | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Men 60m Hurdles Indoor Final A Final | Indoor | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Dondre Echols Dondre Echols 93, USA 7.66 | 93 | USA | 7.66 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Simon Krauss Simon Krauss 92, FRA 7.68 | 92 | FRA | 7.68 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Wilhem Belocian Wilhem Belocian 95, FRA 7.68 | 95 | FRA | 7.68 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Damian Czykier Damian Czykier 92, POL 7.78 | 92 | POL | 7.78 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Thomas Martinot-Lagarde Thomas Martinot-Lagarde 88, FRA 7.95 | 88 | FRA | 7.95 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
William Sharman William Sharman 84, GBR DNS | 84 | GBR | DNS | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Race B | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Antoine Papillon Antoine Papillon 96, FRA 8.02 | 96 | FRA | 8.02 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Patrick Elger Patrick Elger 96, GER 8.11 | 96 | GER | 8.11 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Florian Somé Florian Somé 94, BUR 8.15 | 94 | BUR | 8.15 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Julien Kabatzki Julien Kabatzki 94, FRA DNS | 94 | FRA | DNS | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ramón Sosa Ramón Sosa 86, DOM DNS | 86 | DOM | DNS | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Simon Krauss Simon Krauss 92, FRA 7.72 | 92 | FRA | 7.72 | = | Q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Damian Czykier Damian Czykier 92, POL 7.80 | 92 | POL | 7.80 | = | q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Florian Somé Florian Somé 94, BUR 8.05 | 94 | BUR | 8.05 | = | q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Patrick Elger Patrick Elger 96, GER 8.08 | 96 | GER | 8.08 | = | q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Julien Kabatzki Julien Kabatzki 94, FRA 8.09 | 94 | FRA | 8.09 | =PB | q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Dondre Echols Dondre Echols 93, USA 7.73 | 93 | USA | 7.73 | = | Q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Wilhem Belocian Wilhem Belocian 95, FRA 7.75 | 95 | FRA | 7.75 | =SB | q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Thomas Martinot-Lagarde Thomas Martinot-Lagarde 88, FRA 7.89 | 88 | FRA | 7.89 | =SB | q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | William Sharman William Sharman 84, GBR 7.96 | 84 | GBR | 7.96 | = | q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Antoine Papillon Antoine Papillon 96, FRA 8.12 | 96 | FRA | 8.12 | = | q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Men Triple Jump Indoor Final A Final | Indoor | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Alexis Copello Alexis Copello 85, CUB 16.69 | 85 | CUB | 16.69 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Benjamin Compaoré Benjamin Compaoré 87, FRA 16.46 | 87 | FRA | 16.46 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Harold Correa Harold Correa 88, FRA 16.11 | 88 | FRA | 16.11 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Karol Hoffmann Karol Hoffmann 89, POL 16.09 | 89 | POL | 16.09 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Hugues Fabrice Zango Hugues Fabrice Zango 93, BUR 16.05 | 93 | BUR | 16.05 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Ulrick Bolosier Ulrick Bolosier 91, FRA 15.88 | 91 | FRA | 15.88 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Tosin Oke Tosin Oke 80, NGR 15.79 | 80 | NGR | 15.79 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Jean-Noël Cretinoir Jean-Noël Cretinoir 94, FRA 15.01 | 94 | FRA | 15.01 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Women | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Women 60m Indoor Final A Final | Indoor | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Marie Josée Ta Lou Marie Josée Ta Lou 88, CIV 7.17 | 88 | CIV | 7.17 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Jura Levy Jura Levy 90, JAM 7.30 | 90 | JAM | 7.30 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Flings Owusu-Agyapong Flings Owusu-Agyapong 88, GHA 7.31 | 88 | GHA | 7.31 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Tawanna Meadows Tawanna Meadows 86, USA 7.32 | 86 | USA | 7.32 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Tahesia Harrigan Tahesia Harrigan 82, IVB 7.34 | 82 | IVB | 7.34 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Audrea Segree Audrea Segree 90, JAM 7.35 | 90 | JAM | 7.35 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Race B | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Stella Akakpo Stella Akakpo 94, FRA 7.29 | 94 | FRA | 7.29 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Ombretta Minkue-Meye Ombretta Minkue-Meye 96, FRA 7.48 | 96 | FRA | 7.48 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Oriane Gerardot Oriane Gerardot 90, FRA 7.71 | 90 | FRA | 7.71 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Patrizia van der Weken Patrizia van der Weken 99, LUX 7.73 | 99 | LUX | 7.73 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Marie Josée Ta Lou Marie Josée Ta Lou 88, CIV 7.17 | 88 | CIV | 7.17 | =SB | Q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Tawanna Meadows Tawanna Meadows 86, USA 7.25 | 86 | USA | 7.25 | =SB | q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Jura Levy Jura Levy 90, JAM 7.36 | 90 | JAM | 7.36 | = | q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Ombretta Minkue-Meye Ombretta Minkue-Meye 96, FRA 7.49 | 96 | FRA | 7.49 | = | q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Patrizia van der Weken Patrizia van der Weken 99, LUX 7.68 | 99 | LUX | 7.68 | = | q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Tahesia Harrigan Tahesia Harrigan 82, IVB 7.36 | 82 | IVB | 7.36 | = | Q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Audrea Segree Audrea Segree 90, JAM 7.37 | 90 | JAM | 7.37 | = | q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Flings Owusu-Agyapong Flings Owusu-Agyapong 88, GHA 7.39 | 88 | GHA | 7.39 | = | q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Stella Akakpo Stella Akakpo 94, FRA 7.40 | 94 | FRA | 7.40 | = | q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Oriane Gerardot Oriane Gerardot 90, FRA 7.70 | 90 | FRA | 7.70 | = | q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Women 400m Indoor Final A Final | Indoor | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Floria Guei Floria Guei 90, FRA 51.99 | 90 | FRA | 51.99 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Agnes Raharolahy Agnes Raharolahy 92, FRA 53.44 | 92 | FRA | 53.44 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Bianca Răzor Bianca Răzor 94, ROU 53.87 | 94 | ROU | 53.87 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Kaliese Spencer Kaliese Spencer 87, JAM 54.40 | 87 | JAM | 54.40 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Olha Zemlyak Olha Zemlyak 90, UKR 52.09DQ | 90 | UKR | 52.09DQ | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Race B | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Verone Chambers Verone Chambers 88, JAM 53.76 | 88 | JAM | 53.76 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Tetyana Melnyk Tetyana Melnyk 95, UKR 54.30 | 95 | UKR | 54.30 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Audrey Nkamsao Audrey Nkamsao 89, CMR 56.54 | 89 | CMR | 56.54 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Isabelle Steffen Isabelle Steffen 00, GER 57.85 | 00 | GER | 57.85 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Dilara Camyurdu Dilara Camyurdu 01, GER 58.28 | 01 | GER | 58.28 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Women 800m Indoor Final A Final | Indoor | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Malika Akkaoui Malika Akkaoui 87, MAR 2:00.91 | 87 | MAR | 2:00.91 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Olha Lyakhova Olha Lyakhova 92, UKR 2:00.92 | 92 | UKR | 2:00.92 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Anastasiya Tkachuk Anastasiya Tkachuk 93, UKR 2:01.57 | 93 | UKR | 2:01.57 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Clarisse Moh Clarisse Moh 86, FRA 2:02.58 | 86 | FRA | 2:02.58 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Lenka Masná Lenka Masná 85, CZE 2:03.14 | 85 | CZE | 2:03.14 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Noélie Yarigo Noélie Yarigo 85, BEN 2:03.90 | 85 | BEN | 2:03.90 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Charline Mathias Charline Mathias 92, LUX 2:04.32 | 92 | LUX | 2:04.32 | =PB NR | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Charlotte Mouchet Charlotte Mouchet 96, FRA 2:04.89 | 96 | FRA | 2:04.89 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Camille Laplace Camille Laplace 94, FRA 2:08.03 | 94 | FRA | 2:08.03 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ilona Usovich Ilona Usovich 82, BLR DNF | 82 | BLR | DNF | = | pace | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Women 1500m Indoor Final A Final | Indoor | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Emilie Jacquot-Claude Emilie Jacquot-Claude 85, FRA 4:36.30 | 85 | FRA | 4:36.30 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Aurelie Canu Aurelie Canu 95, FRA 4:37.20 | 95 | FRA | 4:37.20 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Alessia Bordon Alessia Bordon 97, FRA 4:39.45 | 97 | FRA | 4:39.45 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Pauline Weber Pauline Weber 00, FRA 4:52.39 | 00 | FRA | 4:52.39 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Marine Roldan Marine Roldan 00, FRA 4:53.16 | 00 | FRA | 4:53.16 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Lisa Vogrig Lisa Vogrig 96, FRA 4:53.33 | 96 | FRA | 4:53.33 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Eline Muller Eline Muller 95, FRA 5:04.57 | 95 | FRA | 5:04.57 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Women 60m Hurdles Indoor Final A Final | Indoor | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Anne Zagré Anne Zagré 90, BEL 7.98 | 90 | BEL | 7.98 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Anna Plotitsyna Anna Plotitsyna 87, UKR 8.02 | 87 | UKR | 8.02 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Lindsay Lindley Lindsay Lindley 89, NGR 8.06 | 89 | NGR | 8.06 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Laura Valette Laura Valette 97, FRA 8.18 | 97 | FRA | 8.18 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Rosvitha Okou Rosvitha Okou 86, CIV 8.32 | 86 | CIV | 8.32 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Awa Sene Awa Sene 94, FRA 8.65 | 94 | FRA | 8.65 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Olena Yanovska Olena Yanovska 90, UKR 8.33 | 90 | UKR | 8.33 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Fabiana dos Santos Fabiana dos Santos 86, BRA 8.33 | 86 | BRA | 8.33 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Pauline Lett Pauline Lett 91, FRA 8.37 | 91 | FRA | 8.37 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Chloe Fagon Chloe Fagon 95, FRA 8.41 | 95 | FRA | 8.41 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Chrystie Lange Chrystie Lange 95, FRA DNF | 95 | FRA | DNF | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Anne Zagré Anne Zagré 90, BEL 8.04 | 90 | BEL | 8.04 | = | Q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Laura Valette Laura Valette 97, FRA 8.24 | 97 | FRA | 8.24 | = | q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Awa Sene Awa Sene 94, FRA 8.24 | 94 | FRA | 8.24 | = | q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Pauline Lett Pauline Lett 91, FRA 8.31 | 91 | FRA | 8.31 | =PB | q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Fabiana dos Santos Fabiana dos Santos 86, BRA 8.32 | 86 | BRA | 8.32 | = | q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Chrystie Lange Chrystie Lange 95, FRA 8.52 | 95 | FRA | 8.52 | = | q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 3 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Anna Plotitsyna Anna Plotitsyna 87, UKR 8.06 | 87 | UKR | 8.06 | =SB | Q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Lindsay Lindley Lindsay Lindley 89, NGR 8.12 | 89 | NGR | 8.12 | =SB | q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Rosvitha Okou Rosvitha Okou 86, CIV 8.26 | 86 | CIV | 8.26 | = | q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Olena Yanovska Olena Yanovska 90, UKR 8.32 | 90 | UKR | 8.32 | =SB | q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Chloe Fagon Chloe Fagon 95, FRA 8.43 | 95 | FRA | 8.43 | = | q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Women Pole Vault Indoor Final A Final | Indoor | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Maryna Kylypko Maryna Kylypko 95, UKR 4.55 | 95 | UKR | 4.55 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Mary Saxer Mary Saxer 87, USA 4.40 | 87 | USA | 4.40 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Annika Roloff Annika Roloff 91, GER 4.35 | 91 | GER | 4.35 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Anjuli Knäsche Anjuli Knäsche 93, GER 4.35 | 93 | GER | 4.35 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Kelsie Ahbe Kelsie Ahbe 91, CAN 4.25 | 91 | CAN | 4.25 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Iryna Zhuk Iryna Zhuk 93, BLR 4.25 | 93 | BLR | 4.25 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Fanny Smets Fanny Smets 86, BEL 4.15 | 86 | BEL | 4.15 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Silke Spiegelburg Silke Spiegelburg 86, GER NH | 86 | GER | NH | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|