24.7
29.7
29.7
28.7
26.7
7.7
28.7
27.7
28.7
28.7
28.7
28.7
27.7
27.7
28.7
28.7
28.7
24.7
25.7
27.7
24.7
27.7
26.7
25.7
21.7
21.7
19.7
27.7
25‐26.7
28.6
19.7
26.7
25.7
24.7
21.7
21.7
24.7
24‐25.7
24‐25.7
21.7
21.7
24‐25.7
25.7
25.7
25.7
24.7
24.7
23.7
22.7
24.7
24.7
24.7
24.7
22.7
20.7
17.7
24.6
24.7
22.7
22.7
19.7
22.7
21.7
20.7
16.7
21.7
21.7
20.7
17.7
10.7
3.7
20.7
17.7
14.7
17‐18.7
20.7
20.7
19.7
19.7
19.7
20.7
18.7
3.7
17‐18.7
19.7
18.7
18.7
18.7
18.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
16.7
15.7
15.7
15.7
13.7
Tävlande: 94 (41+53)   Starter: 105 (47+58)

Män
M 100 m     

Vind: +0.1

Final A

Final

Vind: +0.1
1Henrik Larsson
10.83
IF Göta Karlstad
10.83
SB
  
2Jean-Christian ZirignonHammarby IF
11.00
SB
  
3Lukas Nordèn
Lukas Nordèn 98, Västerås
11.22
Västerås FK
11.22
SB
  
M 200 m     

Vind: +1.1

Final A

Final

Vind: +1.1
1Jacob Ewertzh
21.67
Hammarby IF
21.67
SB
  
2Henrik Larsson
21.85
IF Göta Karlstad
21.85
PB
  
3Lukas Nordèn
Lukas Nordèn 98, Västerås
22.53
Västerås FK
22.53
SB
  
5Sebastian LandströmIFK Lidingö
23.20
SB
  
M 5000 m     


Final A

Final

1Jonatan Alvaeus
15:50.76
Upsala IF
15:50.76
SB
  
3Patrik Wikström
15:57.46
IFK Umeå
15:57.46
PB
  
5Mohammed Loukili
16:12.29
IFK Lidingö
16:12.29
PB
  
6Christoffer Hagman
17:02.83
Västerås FK
17:02.83
PB
  
M 3000 m hinder     


Final A

Final

2Jonas Carrass
Jonas Carrass 91, Västerås
9:59.16
Västerås FK
9:59.16
SB
  
4Elias Dahl
Elias Dahl 76, Hammarby
10:21.48
Hammarby IF
10:21.48
PB
  
5Niklas Wassberg
10:34.59
IF Göta Karlstad
10:34.59
PB
  
6Oskar Bäckström
11:54.27
IFK Umeå
11:54.27
PB
  
M 110 m häck     

Vind: +0.6

Final A

Final

Vind: +0.6
1Rafael Askros
14.98
IFK Lidingö
14.98
SB
  
2Linus Otto BoyerUpsala IF
15.25
SB
  
4Filip Ottosson
17.93
IFK Umeå
17.93
PB
  
5Rasmus Nim
Rasmus Nim 89, IF Göta
19.17
IF Göta Karlstad
19.17
SB
  
6Felix Prins
19.67
Hammarby IF
19.67
PB
  
M 400 m häck     


Final A

Final

1Isak Andersson
53.86
Upsala IF
53.86
SB
  
2Kristian Efremov
55.76
Hammarby IF
55.76
PB
  
3Mathieu Nilsson
55.94
IF Göta Karlstad
55.94
SB
  
6Henrik Astfors
1:00.21
Västerås FK
1:00.21
SB
  
M Höjd     


Final A

Final

1Mehdi Katib
2.09
Hammarby IF
2.09
SB
  
2Oskar LundqvistUpsala IF
2.06
SB
  
3Adam Lindhe
2.03
IFK Lidingö
2.03
SB
  
5Jakob Lillberg
1.82
Västerås FK
1.82
PB
  
M Stav     


Final A

Final

3Rasmus Nim
Rasmus Nim 89, IF Göta
3.80
IF Göta Karlstad
3.80
SB
  
4Rickard Willman
3.60
Västerås FK
3.60
PB
  
5Linus Otto BoyerUpsala IF
3.40
SB
  
M Längd     


Final A

Final

1Patric Hjort
Patric Hjort 93, Västerås
7.12
Västerås FK
7.12
0.0 SB
  
2Max Andersson
6.90
Upsala IF
6.90
+1.6 SB
  
M Tresteg     


Final A

Final

1Erik Ehrlin
15.69
Hammarby IF
15.69
+1.0 SB
  
2Antonis DinopoulosUpsala IF
14.43
+1.1 SB
  
3Simon Karlén
14.24
IF Göta Karlstad
14.24
+1.2 SB
  
5Anton Sjöström
11.72
IFK Umeå
11.72
+1.2 PB
  
M Kula     


Final A

Final

4Felix Siljebäck LarsenIF Göta Karlstad
11.68
SB
  
M Diskus     


Final A

Final

1Simon PetterssonUpsala IF
61.93
PB
  
2Matt Brown
Matt Brown 80, Hammarby
51.69
Hammarby IF
51.69
SB
  
2Matt Brown
Matt Brown 80, Hammarby
51.69
Hammarby IF
51.69
=SB
  
Pettersson61.93xxx57.8260.25
Brown
Brown
M Slägga     


Final A

Final

1Oscar Vestlund
68.37
IF Göta Karlstad
68.37
SB
  
4Tommy Kristiansen
40.60
IFK Umeå
40.60
SB
  
6Jacob Krumlinde
30.34
IFK Lidingö
30.34
PB
  
M Spjut     


Final A

Final

1Axel Lönegren
62.03
Upsala IF
62.03
SB
  
5Björn Brink
54.27
Hammarby IF
54.27
SB
  
6Patric Hjort
Patric Hjort 93, Västerås
48.11
Västerås FK
48.11
PB
  
Kvinnor
K 100 m     

Vind: -0.1

Final A

Final

Vind: -0.1
1Hanna Adriansson NordbergIFK Lidingö
12.01
SB
  
2Stina Gustavsson
12.19
Hammarby IF
12.19
PB
  
4Amanda Sundstedt
12.76
Västerås FK
12.76
SB
  
6Emma GällstedtGefle IF
12.85
SB
  
K 200 m     

Vind: +0.4

Final A

Final

Vind: +0.4
1Hanna Adriansson NordbergIFK Lidingö
24.66
SB
  
2Stina Gustavsson
25.03
Hammarby IF
25.03
PB
  
3Virva Rylander
25.41
Västerås FK
25.41
PB
  
4Frida HogstrandTäby IS
25.57
=PB
  
5Malin AnderssonGefle IF
25.95
SB
  
6Anna Westher
Anna Westher 97, KFUM Örebro
27.43
KFUM Örebro
27.43
SB
  
K 400 m     


Final A

Final

2Ida Holm
58.88
Täby IS
58.88
SB
  
4Hanna Säfström
Hanna Säfström 00, KFUM Örebro
1:01.99
KFUM Örebro
1:01.99
PB
  
K 800 m     


Final A

Final

1Vilma Jonsson
2:15.57
IFK Lidingö
2:15.57
SB
  
K 1500 m     


Final A

Final

1Erika Bergentz
Erika Bergentz 73, KFUM Örebro
4:55.12
KFUM Örebro
4:55.12
SB
  
3Cornelia Alm
5:07.83
Täby IS
5:07.83
SB
  
4Hilda Lindberg
5:28.14
Västerås FK
5:28.14
SB
  
5Ellen Westman PerssonHammarby IF
5:31.44
SB
  
K 5000 m     


Final A

Final

1Charlotte Schönbeck
17:53.61
IFK Lidingö
17:53.61
PB
  
2Nadja Strandberg
20:18.02
Västerås FK
20:18.02
PB
  
K 2000 m hinder     


Final A

Final

1Mika Söderström
7:02.32
IFK Lidingö
7:02.32
PB
  
2Emilia Bentayeb
7:40.50
Täby IS
7:40.50
PB
  
3Filippa Ramberg
8:45.00
Hammarby IF
8:45.00
PB
  
4Malin Lindblom
8:53.52
Gefle IF
8:53.52
PB
  
5Erika Drageryd
Erika Drageryd 89, KFUM Örebro
9:26.53
KFUM Örebro
9:26.53
PB
  
K 100 m häck     

Vind: -1.1

Final A

Final

Vind: -1.1
1Malin Eriksson
Malin Eriksson 91, KFUM Örebro
14.17
KFUM Örebro
14.17
SB
  
2Victoria Almerén HanssonHammarby IF
14.47
PB
  
4Emma Stenlöf
Emma Stenlöf 96, Västerås
15.10
Västerås FK
15.10
SB
  
5Josefine Havdelin
16.39
IFK Lidingö
16.39
PB
  
6Veronika NordinGefle IF
18.52
SB
  
K 400 m häck     


Final A

Final

3Ebba Löfholm
Ebba Löfholm 00, KFUM Örebro
1:14.68
KFUM Örebro
1:14.68
PB
  
4Linda Skoglund
1:15.86
Gefle IF
1:15.86
PB
  
K Höjd     


Final A

Final

1Bianca SalmingTäby IS
1.76
SB
  
2Linda Skantze
1.73
IFK Lidingö
1.73
=PB
  
3Caroline AnderssonGefle IF
1.73
SB
  
4Emma Stenlöf
Emma Stenlöf 96, Västerås
1.63
Västerås FK
1.63
SB
  
K Stav     


Final A

Final

1Alexandra BarteeGefle IF
3.38
SB
  
5Louise Kvarforth
2.60
Västerås FK
2.60
PB
  
K Längd     


Final A

Final

1Malin Marmbrandt
6.07
Västerås FK
6.07
0.0 SB
  
2Jasmin Sabir
5.76
Hammarby IF
5.76
+1.7 SB
  
K Tresteg     


Final A

Final

1Ewa Marcinkiewicz
12.66w
Västerås FK
12.66w
+3.1
  
2Jasmin Sabir
12.57
Hammarby IF
12.57
0.0 SB
  
3Madeleine NilssonGefle IF
12.53
+0.8 SB
  
5Hannah StenbeckTäby IS
10.53
+0.8 PB
  
K Kula     


Final A

Final

1Bianca SalmingTäby IS
12.60
PB
  
2Isabelle Eriksson
12.57
IFK Lidingö
12.57
PB
  
3Jennie Söderholm
12.49
Västerås FK
12.49
SB
  
4Johanna EdvallGefle IF
12.21
PB
  
K Diskus     


Final A

Final

1Lena Björk
41.86
IFK Lidingö
41.86
SB
  
3Maria Olsson
30.95
Gefle IF
30.95
SB
  
4Emily Berghäll
30.01
Hammarby IF
30.01
SB
  
K Slägga     


Final A

Final

1Grete Ahlberg
56.78
Hammarby IF
56.78
PB
  
2Michaela NorrbeliusGefle IF
51.68
PB
  
4Anna Götberg
Anna Götberg 01, Västerås
39.82
Västerås FK
39.82
PB
  
6Alice Nilsson
Alice Nilsson 00, KFUM Örebro
35.58
KFUM Örebro
35.58
PB
  
K Spjut     


Final A

Final

1Sofi Flink
Sofi Flink 95, Västerås
54.41
Västerås FK
54.41
SB
  
2Lovisa Linde
39.62
Täby IS
39.62
PB
  
5Madeleine ErikssonIFK Lidingö
31.72
PB
  
6Eunice Nilsson
Eunice Nilsson 98, KFUM Örebro
27.69
KFUM Örebro
27.69
PB