8.8
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
5.8
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
22.10
22.10
18.8
22.10
17.10
26.8
21‐22.9
24.10
24.10
9.10


select distinct results15.*, womenpbestsweden.BB AS PBwomen, womensbestsweden.BB AS SBwomen, CASE WHEN EventN IN (910, 193, 9998, 9999) THEN EventN+RealMetres/100 ELSE EventN END AS RealEventN, RealEventN AS RealEventN2, '' AS SM, countries.Countryfull, Events.Event AS eventry, results15.Ind AS Indiiy, results15.ID AS ID, results15.ID AS IDI, Events.TF AS type, results15.eventname AS en2, results15.Country AS RealCountry, IF(EndDate Is Null,'',CONCAT(DAYOFMONTH(results15.Date),' ')) AS Datti1, IF(EndDate Is Null,'',substring(Monthname(results15.Date),1,3)) AS Datti2, Round.Roundname, Events.Eventname, Pos.PosName, Sex.Sexi, CASE WHEN results15.AGO IN (12,15) THEN b.AGName ELSE a.AGName END AS AGName, CASE WHEN results15.AGO IN (12,15) THEN b.AGO ELSE a.AGO END AS agoo, `2010`.irrelagularities.Irrname, CASE WHEN results15.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.BB ELSE `2010`.womenwl.BB END AS WL, CASE WHEN results15.Sex = 1 THEN `2010`.menwl.Standing ELSE `2010`.womenwl.Standing END AS Standingi, CASE WHEN results15.Date<=Club10end THEN Club10 WHEN results15.Date<=Club9end THEN Club9 WHEN results15.Date<=Club8end THEN Club8 WHEN results15.Date<=Club7end THEN Club7 WHEN results15.Date<=Club6end THEN Club6 WHEN results15.Date<=Club5end THEN Club5 WHEN results15.Date<=Club4end THEN Club4 WHEN results15.Date<=Club3end THEN Club3 WHEN results15.Date<=Club2end THEN Club2 ELSE sweclubsat.Club END AS RealClub, posswe.PosName AS posswe, combinedmen.eventno AS combM, combinedwomen.eventno AS combW FROM results15 LEFT JOIN `2010`.sweclubsat ON sweclubsat.ID=results15.ID AND CASE WHEN results15.Sex=1 and (results15.secondarypos not rlike ('K|F') or results15.secondarypos is null) THEN sweclubsat.gender='M' ELSE sweclubsat.gender='W' END LEFT JOIN (SELECT events.*, eventsext.Orderi AS RealEventN FROM events LEFT JOIN `2010`.eventsext ON events.Event=eventsext.Event) AS Events ON CAST(results15.EventN AS UNSIGNED) = Events.Orderi LEFT JOIN Sex ON results15.Sex = Sex.Sex LEFT JOIN Comp ON results15.CID = Comp.CID LEFT JOIN AG as a ON results15.AGO = a.AGO LEFT JOIN AG as b ON results15.Points = b.AgeGroup LEFT OUTER JOIN Pos ON results15.PosOrderg = Pos.Orderi LEFT OUTER JOIN Round ON results15.Round = Round.Ro LEFT JOIN `2010`.irrelagularities ON `2010`.irrelagularities.Irr = results15.Irr LEFT JOIN `2010`.menwl ON `2010`.menwl.iid = results15.iid LEFT JOIN `2010`.womenwl ON `2010`.womenwl.iid = results15.iid LEFT JOIN world.countries ON results15.Country=countries.Country LEFT JOIN results.posswe ON results15.PosOrderg = posswe.Orderi LEFT JOIN `2010`.combinedmen ON results15.IID=combinedmen.parentid AND results15.Sex=1 LEFT JOIN `2010`.combinedwomen ON results15.IID=combinedwomen.parentid AND results15.Sex=2 LEFT JOIN `2010`.womenpbestsweden ON results15.iid=womenpbestsweden.iid AND (results15.Sex=2 OR results15.secondarypos rlike ('K|F')) AND womenpbestsweden.Roundi IS NULL LEFT JOIN `2010`.womensbestsweden ON results15.iid=womensbestsweden.iid AND (results15.Sex=2 OR results15.secondarypos rlike ('K|F')) AND womensbestsweden.Roundi IS NULL WHERE results15.CID= 12865216 AND `2010`.womenwl.Roundi IS NULL AND `2010`.menwl.Roundi IS NULL ORDER BY Sex, CASE WHEN results15.AGO=15 THEN COALESCE(agoo,0)+100000 ELSE agoo END, combM, combW, RealEventN2, RealEventN, CASE WHEN results15.AGO=12 THEN 999999 ELSE results15.AGO END, results15.Round, Posorderg, CASE WHEN Remarks Is Not Null THEN CASE WHEN Pos1>0 THEN 2 ELSE 3 END ELSE CASE WHEN Pos1>0 THEN 0 ELSE 1 END END, CASE WHEN Pos1 IS NOT NULL THEN Pos1 ELSE 999999 END, SortResult, RealMetres DESC

Män
M km terräng     
24 okt

Final A

Final
24 okt
1Jonas LeandersonMalmö AI
11:33
  
1Adhanom Abraha
37:02
Eskilstuna FI
37:02
  
2Adhanom Abraha
11:37
Eskilstuna FI
11:37
  
2Mustafa MohamedHälle IF
37:25
  
3Olle Walleräng
11:37
Spårvägens FK
11:37
  
3Ababa Lama
37:28
Hälle IF
37:28
  
4Staffan Ek
Staffan Ek 91, Huddinge
11:45
Huddinge AIS
11:45
  
4David Nilsson
37:28
Högby IF
37:28
  
5Nasir Dawoud
Nasir Dawoud 91, Eskilstuna
11:48
Eskilstuna FI
11:48
  
5Johan Larsson
Johan Larsson 83, Strömstad LK
37:40
Strömstad LK
37:40
  
6Andreas Åhwall
11:48
Hässelby SK
11:48
  
6Lars Södergård
37:48
Spårvägens FK
37:48
  
7Napoleon Solomon
11:49
Fredrikshofs FIF
11:49
  
7Andreas Åhwall
37:59
Hässelby SK
37:59
  
8Emil Blomberg
11:55
Hässelby SK
11:55
  
8Nasir Dawoud
Nasir Dawoud 91, Eskilstuna
38:14
Eskilstuna FI
38:14
  
9Robin Lindgren FjellnerÖrgryte IS
11:57
  
9Scott Fraser
38:17
Hälle IF
38:17
  
10Scott Fraser
12:00
Hälle IF
12:00
  
10Robin Lindgren FjellnerÖrgryte IS
38:20
  
11John Kingstedt
12:02
Huddinge AIS
12:02
  
11Fredrik Uhrbom
Fredrik Uhrbom 77, Spårvägen
38:22
Spårvägens FK
38:22
  
12Johan Rogestedt
Johan Rogestedt 93, Stenungsunds FI
12:03
F Stenungsunds FI
12:03
  
12Staffan Ek
Staffan Ek 91, Huddinge
38:31
Huddinge AIS
38:31
  
13Anton DanielsonMalmö AI
12:05
  
13John BörjessonUllevi FK
38:45
  
14Haben Idris
Haben Idris 87, Hässelby
12:08
Hässelby SK
12:08
  
14John Kingstedt
39:04
Huddinge AIS
39:04
  
15Rasmus Grelsson
Rasmus Grelsson 88, Trångsviken
12:08
Trångsvikens IF
12:08
  
15Marcus Åberg
39:06
Hässelby SK
39:06
  
16Alexander Söderberg
12:12
Spårvägens FK
12:12
  
16Linus Rosdal
Linus Rosdal 92, KFUM Örebro
39:11
KFUM Örebro
39:11
  
17Tom Honig
Tom Honig 91, Mantra Sport
12:16
IF Mantra Sport
12:16
  
17Martin LundqvistIK Sisu
39:17
  
18Jonathan Cleghorn
12:20
Spårvägens FK
12:20
  
18Martin Regborn
Martin Regborn 92, KFUM Örebro
39:20
KFUM Örebro
39:20
  
19Johan Hydén
12:20
Huddinge AIS
12:20
  
19Alexander Söderberg
39:27
Spårvägens FK
39:27
  
20Jonatan Fridolfsson
12:21
Sävedalens AIK
12:21
  
20Haben Idris
Haben Idris 87, Hässelby
39:45
Hässelby SK
39:45
  
21Martin Stjernlöf
12:23
Eskilstuna FI
12:23
  
21Linus Hultegård
39:46
Sävedalens AIK
39:46
  
22Marcus Gustafsson
12:24
Spårvägens FK
12:24
  
22Johannes Fahlström
39:50
FK Studenterna
39:50
  
23Hampus BörjessonUllevi FK
12:26
  
23Oscar Carlsson
39:53
Hässelby SK
39:53
  
24Daniel Gleimar
12:30
Turebergs FK
12:30
  
24Daniel Berggren
Daniel Berggren 87, Strömstad LK
39:58
Strömstad LK
39:58
  
25Amanuel Gergis
12:31
Hässelby SK
12:31
  
25Johan Hydén
39:59
Huddinge AIS
39:59
  
26Johan Fagerberg
12:31
Finspångs AIK
12:31
  
26Johan Fagerberg
40:03
Finspångs AIK
40:03
  
27Johan Strand
12:31
Ullevi FK
12:31
  
27Martin Stjernlöf
40:07
Eskilstuna FI
40:07
  
28Oscar Majling
12:37
Hässelby SK
12:37
  
28Rasmus Grelsson
Rasmus Grelsson 88, Trångsviken
40:07
Trångsvikens IF
40:07
  
29John Foitzik
John Foitzik 91, Spårvägen
12:40
Spårvägens FK
12:40
  
29Martin Öhman
40:14
Hässelby SK
40:14
  
30Albert Mollén
12:40
Sävedalens AIK
12:40
  
30Gustav MilessonHögby IF
40:23
  
31Oskar Danielsson
12:47
GoIF Tjalve
12:47
  
31Johan Strand
40:32
Ullevi FK
40:32
  
32Robin Leanderson
12:52
Spårvägens FK
12:52
  
32Marcus Gustafsson
40:36
Spårvägens FK
40:36
  
33Pontus Karlström
13:02
Hässelby SK
13:02
  
33Andreas McConville
40:44
FK Studenterna
40:44
  
34Alexander Persson
13:08
Huddinge AIS
13:08
  
34Björn Hammar
Björn Hammar 92, Sävedalen
40:47
Sävedalens AIK
40:47
  
35Rickard Gunnarsson
13:13
Hässelby SK
13:13
  
35Haben Kidane
Haben Kidane 98, Eskilstuna
40:52
Eskilstuna FI
40:52
  
36Abdelfath YassinGefle IF
13:13
  
36Oscar Majling
40:53
Hässelby SK
40:53
  
37Christopher KoosMalmö AI
13:14
  
37Anton Rehn
41:02
Högby IF
41:02
  
38Mathias Stjernlöf
13:16
Eskilstuna FI
13:16
  
38Oskar Danielsson
41:05
GoIF Tjalve
41:05
  
39Erik ThorstenssonÄrla IF
13:16
  
39Chris Gray
Chris Gray 92, Örgryte
41:25
Örgryte IS
41:25
  
40Marcus Waerme
13:17
Ullevi FK
13:17
  
40Martin Holm
Martin Holm 84, Studenterna
41:29
FK Studenterna
41:29
  
41Alexander Holmblad
13:19
Spårvägens FK
13:19
  
41Pontus Svensson
41:32
Örgryte IS
41:32
  
42Matan Irsi
13:20
IK Akele
13:20
  
42Nuray Yassin
42:02
Ullevi FK
42:02
  
43Nuray Yassin
13:23
Ullevi FK
13:23
  
43Andreas Åkesson
42:04
Örgryte IS
42:04
  
44Soufian Elbouchti
13:24
Hovslätts IK
13:24
  
44Niklas Andersson
42:15
Hässelby SK
42:15
  
45David KarlssonIK Akele
13:29
  
45Mikael BäcklundHögby IF
42:21
  
46Peter Gross
Peter Gross 85, Hässelby
13:40
Hässelby SK
13:40
  
46Pontus Karlström
43:21
Hässelby SK
43:21
  
47Geert Tuinstra
13:59
Sävedalens AIK
13:59
  
47Oskar Rydén
Oskar Rydén 90, Falkenberg
43:38
Falkenbergs IK
43:38
  
48Karl Wilenius
Karl Wilenius 85, Lidköpings VSK
14:04
Lidköpings VSK
14:04
  
48Anton Landgren
Anton Landgren 89, Strömstad LK
44:27
Strömstad LK
44:27
  
49Andreas Pettersson
14:24
Eskilstuna FI
14:24
  
49Mikael Nilsson
44:43
Huddinge AIS
44:43
  
50Mohammed Ali
Mohammed Ali 97, Eskilstuna
14:34
Eskilstuna FI
14:34
  
50Karl Wilenius
Karl Wilenius 85, Lidköpings VSK
45:57
Lidköpings VSK
45:57
  
51Patrik Broberg
Patrik Broberg 83, Trollhättans IF
14:36
Trollhättans IF
14:36
  
51Patrik Broberg
Patrik Broberg 83, Trollhättans IF
46:01
Trollhättans IF
46:01
  
52Alejandro Velasco CastanedaHovslätts IK
15:01
  
M 4 km terräng     
24 okt

Final A

Final
24 okt
1Jonas LeandersonMalmö AI
11:33
  
3Olle Walleräng
11:37
Spårvägens FK
11:37
  
4Staffan Ek
Staffan Ek 91, Huddinge
11:45
Huddinge AIS
11:45
  
5Nasir Dawoud
Nasir Dawoud 91, Eskilstuna
11:48
Eskilstuna FI
11:48
  
6Andreas Åhwall
11:48
Hässelby SK
11:48
  
7Napoleon Solomon
11:49
Fredrikshofs FIF
11:49
  
8Emil Blomberg
11:55
Hässelby SK
11:55
  
9Robin Lindgren FjellnerÖrgryte IS
11:57
  
10Scott Fraser
12:00
Hälle IF
12:00
  
M 12 km terräng     
25 okt

Final A

Final
25 okt
2Mustafa MohamedHälle IF
37:25
  
3Ababa Lama
37:28
Hälle IF
37:28
  
4David Nilsson
37:28
Högby IF
37:28
  
5Johan Larsson
Johan Larsson 83, Strömstad LK
37:40
Strömstad LK
37:40
  
6Lars Södergård
37:48
Spårvägens FK
37:48
  
7Andreas Åhwall
37:59
Hässelby SK
37:59
  
8Nasir Dawoud
Nasir Dawoud 91, Eskilstuna
38:14
Eskilstuna FI
38:14
  
9Scott Fraser
38:17
Hälle IF
38:17
  
10Robin Lindgren FjellnerÖrgryte IS
38:20
  
M22 km terräng     
25 okt

Final A

Final
25 okt
1Napoleon Solomon
25:29
Fredrikshofs FIF
25:29
  
2Anders Fox
Anders Fox 95, Spårvägen
26:00
Spårvägens FK
26:00
  
3Joel ZachrissonUllevi FK
26:07
  
4Abdelfath YassinGefle IF
26:09
  
5Jonathan WeichbrodtMölndals AIK
26:25
  
6Hampus BörjessonUllevi FK
26:36
  
7Daniel AntonssonRoma IF
26:42
  
8Alexander Nilsson
26:50
Mölndals AIK
26:50
  
9Martin Nilsson
Martin Nilsson 95, Stigmännen
26:56
Stigmännen Karlshamns OK
26:56
  
10Oscar Claesson
27:08
IF Hallby
27:08
  
11Hugo Lindell
27:13
Rånäs 4H
27:13
  
12Ludvig Danielsson
Ludvig Danielsson 95, IK Norrköping FI
27:24
IK Norrköping FI
27:24
  
13Ken SlättengrenHögby IF
27:33
  
14Adam Abdirezak
27:33
Malmö AI
27:33
  
15Daniel StrandbergMalmö AI
27:38
  
16Robert Kallin
Robert Kallin 93, Trollhättans IF
28:13
Trollhättans IF
28:13
  
17Jens Petrusson
28:25
Ullevi FK
28:25
  
18Martin Ahlberger
29:09
Runacademy IF
29:09
  
19Emil Tostrup
29:14
Malmö AI
29:14
  
20Oliver Wykman
29:27
Högby IF
29:27
  
21Andreas DavidssonHögby IF
29:33
  
22Ludvig Eriksson
31:40
Kils OK
31:40
  
23Adrian Eriksson
33:30
Mölndals AIK
33:30
  
24Agaba Amis
33:30
Ullevi FK
33:30
  
P19 km terräng     
25 okt

Final A

Final
25 okt
1Emil Danielsson
19:19
Dala-Järna IK
19:19
  
2Gabriel SandörIK Akele
19:31
  
3Amanuel Gergis
19:36
Hässelby SK
19:36
  
4Mohammed MohamoudUllevi FK
19:51
  
5Adelegn Zewdu
19:55
Keep Up RC
19:55
  
6Vidar Johansson
19:58
Sävedalens AIK
19:58
  
7Abdelhafiz Ibrahim
Abdelhafiz Ibrahim 96, Lidköpings VSK
20:00
Lidköpings VSK
20:00
  
8Gustav Nordling
20:03
Spårvägens FK
20:03
  
9Martin Wuopio
20:26
IK Akele
20:26
  
10Christopher KoosMalmö AI
20:31
  
11Simon Wallenlind
20:37
Mölndals AIK
20:37
  
12Martin Herbert
20:45
Hässelby SK
20:45
  
13Mechiel Abraham
20:47
Örgryte IS
20:47
  
14Edvin Andersson
Edvin Andersson 97, Norrvirdarna
20:48
OK Norrvirdarna
20:48
  
15Christoffer Hagman
20:51
Västerås FK
20:51
  
16Oskar Rosenlund
20:59
Björnstorps IF
20:59
  
17Valdemar Crispin QuinonezSpårvägens FK
20:59
  
18Erik Djurberg
21:09
Upsala IF
21:09
  
19Ville Johansson
21:13
OK Kolmården
21:13
  
20Pontus Hagman
Pontus Hagman 97, Västerås
21:15
Västerås FK
21:15
  
21Daniel Eriksson
21:20
Mölndals AIK
21:20
  
22Edwin Claesson
21:22
IF Hallby
21:22
  
23Daniel Alemu
Daniel Alemu 97, Spårvägen
21:25
Spårvägens FK
21:25
  
24William Fransson
William Fransson 96, KFUM Örebro
21:33
KFUM Örebro
21:33
  
25Mohammed Loukili
21:34
IFK Lidingö
21:34
  
26Olof Nordling
Olof Nordling 97, Spårvägen
21:56
Spårvägens FK
21:56
  
27Merhawi Negasi
Merhawi Negasi 97, Kroppefjäll
22:14
OK Kroppefjäll
22:14
  
28Anton Persson
22:21
Hässelby SK
22:21
  
29Alexander WaermeUllevi FK
22:44
  
30Mohammed Ali
Mohammed Ali 97, Eskilstuna
22:58
Eskilstuna FI
22:58
  
31Jacob Lidman
23:01
Hälle IF
23:01
  
32Russom WeldemichaelMölndals AIK
23:03
  
P17 km terräng     
24 okt

Final A

Final
24 okt
1Suldan Hassan
12:16
Ullevi FK
12:16
  
2Mahamuud Ahmed
12:17
Örgryte IS
12:17
  
3Leo Magnusson
Leo Magnusson 98, Sävedalen
12:27
Sävedalens AIK
12:27
  
4Simon Sundström
12:34
IFK Lidingö
12:34
  
5Haben Kidane
Haben Kidane 98, Eskilstuna
12:35
Eskilstuna FI
12:35
  
6Omar Abdullahi
12:46
Sävedalens AIK
12:46
  
7August Mollén
August Mollén 99, GoIF Tjalve
12:51
GoIF Tjalve
12:51
  
8Gustav NorlanderÄrla IF
13:04
  
9Miguel Palm
13:06
Mölndals AIK
13:06
  
10Olle Meijer
Olle Meijer 98, T Blekinge
13:06
Team Blekinge LF
13:06
  
11Hussein IbrahimUllevi FK
13:11
  
12Ahmed AbdullahiUllevi FK
13:13
  
13Lukas MårtenssonIF Udd
13:14
  
14Stefan Stojanovic
13:17
Hässelby SK
13:17
  
15Erik Karlsson
13:22
Högby IF
13:22
  
16Mowlid Dahur NurUllevi FK
13:23
  
17Linus Nygren
Linus Nygren 99, Ulricehamn
13:26
Ulricehamns FK
13:26
  
18Jack Karlsson
Jack Karlsson 99, KFUM Örebro
13:28
KFUM Örebro
13:28
  
19Fabian Olsson
13:28
Hässelby SK
13:28
  
20Sebastian Nilsson
13:28
Mölndals AIK
13:28
  
21Johan Lamm
Johan Lamm 98, Mölndal
13:32
Mölndals AIK
13:32
  
22Markus Hjält
13:33
Mölndals AIK
13:33
  
23Samuel Nilsson HaglandHuddinge AIS
13:35
  
24Iyuel Ayele
13:37
Huddinge AIS
13:37
  
25Abdikhalaq NoohUllevi FK
13:39
  
26Edvin Hagberg
13:44
Turebergs FK
13:44
  
27Rikard Karlsson
13:45
Hässelby SK
13:45
  
28Samuel Eriksson LidbrinkSpårvägens FK
13:47
  
29Abdullahi Adan
13:49
Hammarby IF
13:49
  
30Jacob ÅkerstenTäby IS
13:57
  
31Rasmus Ahlgren
Rasmus Ahlgren 99, Spårvägen
14:00
Spårvägens FK
14:00
  
32Marcus Häggh
14:03
Huddinge AIS
14:03
  
33Nils Öberg
14:05
IFK Lidingö
14:05
  
34Anton Ledell
14:14
Huddinge AIS
14:14
  
35Jonathan Bergdahl
14:18
Huddinge AIS
14:18
  
36William Måhl
William Måhl 99, Spårvägen
14:25
Spårvägens FK
14:25
  
37Erik Jaldell
14:26
IF Göta Karlstad
14:26
  
38Abdullahi Rooble
14:26
Sävedalens AIK
14:26
  
39Adam Westermark
14:28
Turebergs FK
14:28
  
40Yasin Hussein
Yasin Hussein 98, Eskilstuna
14:42
Eskilstuna FI
14:42
  
41Simon Wiklund
14:47
IK Wilske
14:47
  
42Marcus Bredberg
14:52
Mölndals AIK
14:52
  
43Noa Fridell
Noa Fridell 99, Eskilstuna
15:03
Eskilstuna FI
15:03
  
44Erik Eklund
15:04
IK Lerum FI
15:04
  
45Ludvig Johansson
15:09
IFK Lidingö
15:09
  
46Adam Friberg
Adam Friberg 98, Eksjö Södra
15:13
Eksjö Södra IK
15:13
  
47Emil Winther
15:14
Turebergs FK
15:14
  
48Emil Magnusson
15:29
Hälle IF
15:29
  
49Darshanath Gehan Munasinghe
15:40
  
P15 km terräng     
24 okt

Final A

Final
24 okt
1Jesper Persson
13:23
Åsarna IK
13:23
  
2Ludvig BjurelidHögby IF
13:23
  
3Johan Ekberg
13:45
Hammarby IF
13:45
  
4Erik Jälknäs
Erik Jälknäs 00, Trollhättan FIK
13:58
Trollhättan FIK
13:58
  
5Linus Nilsson
13:59
Umedalens IF
13:59
  
6Simon Åstot
14:00
IFK Umeå
14:00
  
7Abdirahman Ali MohamoudUtby IK
14:09
  
8Linus NäslundÄrla IF
14:16
  
9Henrik Möbius
14:22
Malmö AI
14:22
  
10Simon Hjortmark
14:31
GoIF Tjalve
14:31
  
11Axel Boij Du RietzHellas FK
14:44
  
12Carl Jälknäs
Carl Jälknäs 00, Trollhättan FIK
14:47
Trollhättan FIK
14:47
  
13Markus Asplund
15:08
Huddinge AIS
15:08
  
14Mose Hussein
Mose Hussein 00, Eskilstuna
15:48
Eskilstuna FI
15:48
  
15Malkolm Lundkvist
15:49
Sävedalens AIK
15:49
  
16Linus Nilsson
16:12
Umedalens IF
16:12
  
17Mikael Andersson
16:19
Säffle FIK
16:19
  
18Robin Holmgren
17:01
IF Göta Karlstad
17:01
  
19Gideon Mutuma MukindiaHammarby IF
17:48
  
Kvinnor
K km terräng     
24 okt

Final A

Final
24 okt
1Sarah Lahti
Sarah Lahti 95, Hässelby
13:20
Hässelby SK
13:20
  
1Sara Holmgren
Sara Holmgren 90, Sävedalen
28:43
Sävedalens AIK
28:43
  
2Klara Bodinson
13:33
Sävedalens AIK
13:33
  
2Linn Nilsson
28:59
Hälle IF
28:59
  
3Sara Holmgren
Sara Holmgren 90, Sävedalen
13:37
Sävedalens AIK
13:37
  
3Frida Aspnäs
Frida Aspnäs 87, Spårvägen
29:14
Spårvägens FK
29:14
  
4Linn Nilsson
13:50
Hälle IF
13:50
  
4Frida Lundén
Frida Lundén 84, Studenterna
29:19
FK Studenterna
29:19
  
5Frida Aspnäs
Frida Aspnäs 87, Spårvägen
14:04
Spårvägens FK
14:04
  
5Cecilia Norrbom
29:31
Spårvägens FK
29:31
  
6Cecilia Norrbom
14:05
Spårvägens FK
14:05
  
6Annelie JohanssonHälle IF
29:45
  
7Frida KristianssonÖrgryte IS
14:12
  
7Sofia Ewnert
30:03
IF Göta Karlstad
30:03
  
8Lovisa Lindh
14:17
Ullevi FK
14:17
  
8Alva Olsson
30:08
IK Akele
30:08
  
9Annelie JohanssonHälle IF
14:18
  
9Frida KristianssonÖrgryte IS
30:10
  
10Elin Borglund
Elin Borglund 91, Sävedalen
14:22
Sävedalens AIK
14:22
  
10Ronja Fjellner
30:13
Örgryte IS
30:13
  
11Lisa Öhberg
14:26
Hälle IF
14:26
  
11Hanna Karlsson
30:32
Malmö AI
30:32
  
12Ronja Fjellner
14:29
Örgryte IS
14:29
  
12Anja Tjärdal
Anja Tjärdal 76, Spårvägen
30:33
Spårvägens FK
30:33
  
13Cecilia KleistIK Akele
14:35
  
13Lisa Öhberg
30:46
Hälle IF
30:46
  
14Alva Olsson
14:38
IK Akele
14:38
  
14Jessica Österberg
31:40
Fredrikshofs FIF
31:40
  
15Anja Tjärdal
Anja Tjärdal 76, Spårvägen
14:50
Spårvägens FK
14:50
  
15Sandra SödergrenFIF Gnistan
31:59
  
16Lena Örn
Lena Örn 88, Spårvägen
14:59
Spårvägens FK
14:59
  
16Petra Skiöld
Petra Skiöld 75, Björnstorp
32:08
Björnstorps IF
32:08
  
17Karin Nilsson
15:03
Ullevi FK
15:03
  
17Erika Åhl Jensen
Erika Åhl Jensen 79, Spring Åmål
32:32
LK Spring Åmål
32:32
  
18Jessica Österberg
15:13
Fredrikshofs FIF
15:13
  
19Emma Jansson
15:16
Hässelby SK
15:16
  
20Johanna Larsson
15:25
Örgryte IS
15:25
  
21Karin Olsson
15:42
Täby IS
15:42
  
22Sylvia Gross
Sylvia Gross 92, Trollhättans IF
15:50
Trollhättans IF
15:50
  
23Jenny Nilsson
15:59
Hässelby SK
15:59
  
24Anette Lundqvist
17:02
Falkenbergs IK
17:02
  
K 4 km terräng     
24 okt

Final A

Final
24 okt
1Sarah Lahti
Sarah Lahti 95, Hässelby
13:20
Hässelby SK
13:20
  
2Klara Bodinson
13:33
Sävedalens AIK
13:33
  
3Sara Holmgren
Sara Holmgren 90, Sävedalen
13:37
Sävedalens AIK
13:37
  
4Linn Nilsson
13:50
Hälle IF
13:50
  
5Frida Aspnäs
Frida Aspnäs 87, Spårvägen
14:04
Spårvägens FK
14:04
  
6Cecilia Norrbom
14:05
Spårvägens FK
14:05
  
7Frida KristianssonÖrgryte IS
14:12
  
8Lovisa Lindh
14:17
Ullevi FK
14:17
  
9Annelie JohanssonHälle IF
14:18
  
10Elin Borglund
Elin Borglund 91, Sävedalen
14:22
Sävedalens AIK
14:22
  
K 8 km terräng     
25 okt

Final A

Final
25 okt
1Sara Holmgren
Sara Holmgren 90, Sävedalen
28:43
Sävedalens AIK
28:43
  
2Linn Nilsson
28:59
Hälle IF
28:59
  
3Frida Aspnäs
Frida Aspnäs 87, Spårvägen
29:14
Spårvägens FK
29:14
  
4Frida Lundén
Frida Lundén 84, Studenterna
29:19
FK Studenterna
29:19
  
5Cecilia Norrbom
29:31
Spårvägens FK
29:31
  
K22 km terräng     
25 okt

Final A

Final
25 okt
1Hedda Bångman
Hedda Bångman 95, Trångsviken
22:02
Trångsvikens IF
22:02
  
2Tova Eurén Magnusson
23:20
Göteborgs KIK
23:20
  
3Malin Strand
Malin Strand 93, Sävedalen
23:39
Sävedalens AIK
23:39
  
4Johanna Larsson
23:45
Örgryte IS
23:45
  
5Frida Michold
23:50
Set Sail IF
23:50
  
6Lisa Bergdahl
Lisa Bergdahl 95, Sävedalen
24:13
Sävedalens AIK
24:13
  
7Rebecka Andersson
Rebecka Andersson 93, Strömstad LK
24:32
Strömstad LK
24:32
  
8Evelina Beramand
25:27
Mölndals AIK
25:27
  
9Malin Nyström
25:28
IFK Mora
25:28
  
10Karin Kallin
Karin Kallin 93, Trollhättans IF
25:36
Trollhättans IF
25:36
  
11Amelie Garstad
Amelie Garstad 93, GoIF Tjalve
26:15
GoIF Tjalve
26:15
  
12Sanna Skoog
30:01
Kils OK
30:01
  
F19 km terräng     
25 okt

Final A

Final
25 okt
1Amélie Svensson
14:29
Sävedalens AIK
14:29
  
2Moa Gålnander
14:29
Upsala IF
14:29
  
3Winta Mekonen
14:40
Hammarby IF
14:40
  
4Jill Höstman
14:44
Ullevi FK
14:44
  
5Malin Jonsson
Malin Jonsson 96, Sävedalen
14:56
Sävedalens AIK
14:56
  
6Ellen Persson
15:08
Högby IF
15:08
  
7Patricia StrinerMalmö AI
15:15
  
8Klara Henriksson
15:22
Hässelby SK
15:22
  
9Linn Söderholm
15:31
Sävedalens AIK
15:31
  
10Malin Börjesjö
15:33
Sundbybergs IK
15:33
  
11Sara Christiansson
Sara Christiansson 97, Trollhättan FIK
15:40
Trollhättan FIK
15:40
  
12Emma Gustafsson
15:48
Hässelby SK
15:48
  
13Hanna Bergström
15:57
Huddinge AIS
15:57
  
14Ida Tryggveson
15:58
F Bålsta IK
15:58
  
15Nicole SörensenFalu IK
16:12
  
16Lisa Hedbäck
16:15
Högby IF
16:15
  
17Freya Orban
16:26
IFK Lund
16:26
  
18Lovisa Keterlins
Lovisa Keterlins 96, Strömstad LK
16:30
Strömstad LK
16:30
  
19Maja Hultin
17:01
IK Orient
17:01
  
20Moa Ellmarker
17:19
IK Orient
17:19
  
21Laura VilkeviciuteIK Orient
18:11
  
F17 km terräng     
24 okt

Final A

Final
24 okt
1Thea Boström
Thea Boström 98, GoIF Tjalve
14:45
GoIF Tjalve
14:45
  
2Emma Magnusson
14:50
Mölndals AIK
14:50
  
3Beatrice Brink
15:01
IF Kville
15:01
  
4Alice Greberg
15:04
Mölndals AIK
15:04
  
5Sara Gunnarsson
15:40
Mölndals AIK
15:40
  
6Alexandra SimonsenMölndals AIK
15:46
  
7Linnea Smalström
15:46
Sävedalens AIK
15:46
  
8Alva Engdahl
Alva Engdahl 98, Trollhättan FIK
15:52
Trollhättan FIK
15:52
  
9Elin Marcusson
Elin Marcusson 99, Trångsviken
16:20
Trångsvikens IF
16:20
  
10Isabelle Melin
16:23
IF Kville
16:23
  
11Sandra Wikström
16:39
Umedalens IF
16:39
  
12Elsa Olsson
16:39
Umedalens IF
16:39
  
13Wilma Marcusson
Wilma Marcusson 99, Trångsviken
16:45
Trångsvikens IF
16:45
  
14Jessica Raninen
16:45
IF Göta Karlstad
16:45
  
15Matilda BrännströmUmedalens IF
16:48
  
16Isa Ek
Isa Ek 99, Björnstorp
16:58
Björnstorps IF
16:58
  
17Jennifer WikströmUmedalens IF
17:11
  
18Julia SamuelssonHögby IF
17:15
  
19Ebba Olsson
17:18
Umedalens IF
17:18
  
20Caroline Bark
17:44
IK Akele
17:44
  
21Fanny Åhl NorlingIF Kville
18:04
  
22Ida Sandör
18:28
IK Akele
18:28
  
F15 km terräng     
24 okt

Final A

Final
24 okt
1Amanda Kleijn
14:35
Enhörna IF
14:35
  
2Linnéa Sennström
15:34
Hässelby SK
15:34
  
3Hanna Näslund
Hanna Näslund 00, Trångsviken
16:02
Trångsvikens IF
16:02
  
4Amani Ismael
16:21
Malmö AI
16:21
  
5Chanell Kranning HillgrenDala-Järna IK
16:30
  
6Emilia EngströmFalu IK
16:36
  
7Filippa Hörnberg
16:37
Hässelby SK
16:37
  
8Clara Ekman
Clara Ekman 00, Lidköpings IS
16:39
Lidköpings IS
16:39
  
9Smilla Antman
16:41
IF Göta Karlstad
16:41
  
10Linn Alness-Borg
17:30
IFK Lidingö
17:30
  
11Moa Sjöberg
17:42
Majornas IK
17:42
  
12Jonna Ingman
Jonna Ingman 00, Lidköpings IS
18:26
Lidköpings IS
18:26