9.10
18.9
2.10
17.10
2.10
18.9
16.10
10.10
14.10
30.9
30.9
16.10
16.10
16.10
3.10
17.10
14.10
9.10
3.10
10.10
17.10
17.10
16.10
16.10
3.10
26.9
13.10
7.10
14.10
9.10
28.8
6.10
9.10
13.10
9.10
9.10
9.10
12.10
9.10
19.9
12.10
10.10
10.10
9.10
10.10
3.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
9.10
9.10
3.10
30.9
10.10
25.9
13.9
27.9
19.9
9.10
3.10
26.9
9.10
7.10
7.10
6.10
10.10
9.10
9.10
9.10
7.10
7.10
30.9
9.10
9.10
2.10
2.10
26.9
26.9
5.10
2.10
2.10
3.10
2.10
26.9
29.9
27.9
22.9
20.9
15.9
3.10
26.9
2.10
2.10
2.10
Tävlande: 38 (16+22)   Starter: 40 (18+22)

Män
M Kula     
27 jun

Final A

Final
27 jun
1Tim Nedow
Tim Nedow 90, CAN
20.59
90CAN
20.59
  
2Mesud Pezer
Mesud Pezer 94, BIH
19.38
94BIH
19.38
  
3Niklas Arrhenius
18.88
Spårvägens FK
18.88
SB
  
4Kristo Galeta
Kristo Galeta 83, EST
18.70
83EST
18.70
  
5Daniel Ståhl
Daniel Ståhl 92, Spårvägen
17.73
Spårvägens FK
17.73
  
6Mats Olsson
Mats Olsson 86, Hässelby
17.71
Hässelby SK
17.71
SB
  
Nedow19.7620.5920.3120.0820.2819.99
Pezerx19.20x19.38xx
Arrhenius
Galeta
Ståhl
Olsson
Final B
27 jun
27 jun
1Lasse Larsen
Lasse Larsen 90, DEN
17.61
90DEN
17.61
PB
  
M Diskus     
27 jun

Final A

Final
27 jun
1Axel Härstedt
64.72
Malmö AI
64.72
PB
  
2Daniel Ståhl
Daniel Ståhl 92, Spårvägen
62.85
Spårvägens FK
62.85
  
3Märt Israel
Märt Israel 83, EST
62.16
83EST
62.16
SB
  
4Niklas Arrhenius
60.14
Spårvägens FK
60.14
  
5Simon Pettersson
58.67
Upsala IF
58.67
  
6Nicholas Percy
Nicholas Percy 94, GBR
56.37
94GBR
56.37
  
Härstedt64.43x64.2163.9564.72
Ståhlx59.57x62.85xx
Israelx58.3162.16x61.1459.65
Arrhenius57.3259.9058.8060.14xx
Pettersson54.8057.1258.67xxx
Percy
Final B
27 jun
27 jun
1Viktor GardenkransMalmö AI
55.96
PB
  
M Slägga     
28 jun

Final A

Final
28 jun
1Oscar Vestlund
69.22
IF Göta Karlstad
69.22
PB
  
M Spjut     
28 jun

Final A

Final
28 jun
1Quincy AnderssonMalmö AI
70.25
  
P19 Diskus (1.75 kg)     
27 jun

Final A

Final
27 jun
1Jakob GardenkransMalmö AI
52.82
SB
  
P17 Diskus (1.5 kg)     
27 jun

Final A

Final
27 jun
1Wictor PeterssonMalmö AI
64.25
PB
  
Kvinnor
K Kula     
28 jun

Final A

Final
28 jun
1Fanny Roos
Fanny Roos 95, Atleticum Växjö
16.73
Atleticum Växjö SK
16.73
  
2Trine Mulbjerg
Trine Mulbjerg 90, DEN
15.88
90DEN
15.88
  
3Frida Åkerström
15.44
Huddinge AIS
15.44
  
Roos16.0816.73x15.8416.3716.19
Mulbjerg
Åkerström
K Diskus     
27 jun

Final A

Final
27 jun
1Julia Viberg
Julia Viberg 92, Spårvägen
55.09
Spårvägens FK
55.09
  
2Kathrine Bebe
Kathrine Bebe 91, DEN
53.75
91DEN
53.75
  
3Heidi Schmidt
Heidi Schmidt 93, Spårvägen
50.75
Spårvägens FK
50.75
  
4Emma Ljungberg
49.60
Nyköpings BIS
49.60
  
Viberg49.04x55.0953.0651.6553.49
Bebe
Schmidt
Ljungberg
K Slägga     
28 jun

Final A

Final
28 jun
1Kathrin Klaas
Kathrin Klaas 84, GER
71.37
84GER
71.37
  
2Sophie Hitchon
Sophie Hitchon 91, GBR
69.80
91GBR
69.80
  
3Eleni Larsson
66.36
Huddinge AIS
66.36
  
4Marinda PeterssonMalmö AI
64.62
  
5Ida Storm
Ida Storm 91, Hässelby
63.00
Hässelby SK
63.00
  
6Emma Thor
Emma Thor 97, Tureberg
60.76
Turebergs FK
60.76
PB
  
7Celina Julin
Celina Julin 94, DEN
60.58
94DEN
60.58
  
8Josefin Berg
59.52
IF Göta Karlstad
59.52
  
Klaas71.37x70.62x68.4569.28
Hitchonxxx69.3269.8069.38
Larssonxx65.6866.3665.6065.85
Petersson
Storm
Thor
Julin
Berg
Final B
28 jun
28 jun
1Rebecka Kvist
57.24
Alvesta FI
57.24
SB
  
2Linnéa Jönsson
56.80
Upsala IF
56.80
  
3Linn Forssell
55.74
Motala AIF
55.74
  
4Louise Odgaard
Louise Odgaard 93, DEN
53.13
93DEN
53.13
  
Final C
28 jun
28 jun
1Annika Larsson
54.68
Upsala IF
54.68
PB
  
2Mathilda BjörklundF Bålsta IK
52.80
PB
  
3Rebecka HallerthHellas FK
52.34
PB