20‐21.11
4‐5.12
5.12
2.12
31.10
4‐5.12
4.12
27.11
23.11
28.11
27.11
27.11
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
Tävlande: 39 (13+26)   Starter: 43 (14+29)

Män
M 100 m     

Vind: +1.7

Final A

Final

Vind: +1.7
2Johannes Turesson
11.41
Högbo GIF
11.41
PB
  
M 200 m     

Vind: +1.3

Final A

Final

Vind: +1.3
1Johannes Turesson
22.79
Högbo GIF
22.79
SB
  
2Henning André
22.83
Nyköpings BIS
22.83
PB
  
M 80 m häck (83.8 cm)     

Vind: 0.0

Final A

Final

Vind: 0.0
3Jack Tranderyd
Jack Tranderyd 00, KFUM Örebro
12.88
KFUM Örebro
12.88
PB
  
4Simon Styrefors
12.92
Sundsvalls FI
12.92
PB
  
Final C
Vind: +0.7
Vind: +0.7
3Emil Uhlin
12.90
Falu IK
12.90
PB
  
M 110 m häck     

Vind: +1.0

Final A

Final

Vind: +1.0
1Jonathan Holm
14.74
Strands IF
14.74
SB
  
M 400 m häck     


Final A

Final

1Isak Andersson
54.02
Upsala IF
54.02
SB
  
3Albin Johansson
57.41
Högbo GIF
57.41
PB
  
M Längd     


Final A

Final

1Max AnderssonTierps IF
7.22
+0.1 SB
  
3Marcus HanssonFalu IK
6.68
0.0 PB
  
M Slägga     


Final A

Final

1Tim Wunger
47.18
Falu IK
47.18
SB
  
P17 100 m     

Vind: +0.2

Final A

Final

Vind: +0.2
1David SvenssonIFK Tumba
11.36
PB
  
P17 Spjut (700 g)     


Final A

Final

4Anton Vuontisvaara
38.33
Östhammar FI
38.33
PB
  
Kvinnor
K 100 m     

Vind: +1.7

Final A

Final

Vind: +1.7
2Magdalena Mosell
13.27
Söderhamns IF
13.27
SB
  
K 200 m     

Vind: +1.2

Final A

Final

Vind: +1.2
1Evelin Hindrikes
Evelin Hindrikes 91, Atleticum Växjö
25.83
Atleticum Växjö SK
25.83
SB
  
K 400 m     


Final A

Final

1Agnes Johansson
1:03.01
Högbo GIF
1:03.01
SB
  
K 80 m häck (76.2 cm, 8 m)     

Vind: +1.9

Final A

Final

Vind: +1.9
4Melisa Zilic
13.12
Falu IK
13.12
PB
  
Final C
Vind: +1.3
Vind: +1.3
1Anna Götberg
Anna Götberg 01, Västerås
12.77
Västerås FK
12.77
PB
  
K 100 m häck     

Vind: +2.1

Final A

Final

Vind: +2.1
2Emilia Karlsson
14.49w
Nyköpings BIS
14.49w
  
3Ellinor PerssonTäby IS
14.81w
  
K Höjd     


Final A

Final

2Mathilda Fästh
1.51
Upsala IF
1.51
SB
  
K Stav     


Final A

Final

1Elin Olsson
Elin Olsson 93, Kvarnsveden
3.76
Kvarnsvedens GoIF
3.76
PB
  
K Längd     


Final A

Final

1Ida Thunberg
5.81w
IK Stål
5.81w
+2.3
  
2Ellinor PerssonTäby IS
5.65
+1.1 PB
  
K Slägga     


Final A

Final

1Amanda Eriksson
54.22
IFK Umeå
54.22
  
2Marie Nordahl
Marie Nordahl 81, KFUM Örebro
52.65
KFUM Örebro
52.65
  
5Hanna Orre
42.16
Säters IF
42.16
SB
  
K Spjut     


Final A

Final

3Klara Helander
36.22
Upsala IF
36.22
SB
  
F17 100 m     

Vind: +1.0

Final A

Final

Vind: +1.0
3Emelie HammarströmFalu IK
13.16
=PB
  
F17 200 m     

Vind: +1.2

Final A

Final

Vind: +1.2
1Hanna Aabakken
27.09
Västerås FK
27.09
SB
  
F17 Längd     


Final A

Final

3Felicia Engberg
Felicia Engberg 98, Leksands FIK
5.09
Leksands FIK
5.09
+0.7 PB
  
6Sandra Höglund
4.81w
Högbo GIF
4.81w
+3.4
  
F17 Slägga (3.0 kg)     


Final A

Final

1Grete Ahlberg
57.62
Hammarby IF
57.62
  
4Johanna EdgrenSK Bore
43.62
SB
  
F17 Spjut (500 g)     


Final A

Final

2Johanna EdgrenSK Bore
33.71
PB
  
3Lina BonanderSK Bore
33.50
PB
  
4Emelie HammarströmFalu IK
32.77
PB
  
F15 80 m häck (76.2 cm, 8 m)     

Vind: +2.8

Final A

Final

Vind: +2.8
1Hanna Säfström
Hanna Säfström 00, KFUM Örebro
13.27w
KFUM Örebro
13.27w
  
F15 300 m häck     


Final A

Final

1Tyra Landin
Tyra Landin 02, Västerås
50.07
Västerås FK
50.07
PB
  
F15 Stav     


Final A

Final

2Amanda Bollmann
Amanda Bollmann 00, KFUM Örebro
2.36
KFUM Örebro
2.36
PB
  
F15 Spjut (500 g)     


Final A

Final

2Ida Åslund
Ida Åslund 01, Sundsvall
26.72
Sundsvalls FI
26.72
PB
  
3Tilde Eliasson
26.21
IFK Mora
26.21
PB