26.1
27.1
26.1
27.1
22.1
22.1
25.1
22‐23.1
21.1
22.1
20.1
19.1
15.1
23.1
22.1
22.1
21.1
22.1
22.1
15.1
22.1
21.1
20.1
17.1
21‐23.1
4.12
31.12
19.1
16.1
15‐16.1
15.1
15.1
11.1
6.12
16.1
15.1
31.12
31.12
9.1
17.1
15‐16.1
15.1
15.1
19.12
16.1
14.1
31.12
31.12
9.1
2.1
15.1
13.1
13.1
13.1
5.1
3.1
9.12
12.1
4.12
7‐8.1
10.1
9.1
9.1
8.1
8‐9.1
11.12
8‐9.1
8.1
7.1
6.1
6.1
8.1
27.12
14.12
9.12
6.12
4.1
4.1
4.1
30.12
30.12
4.1
8.1
6.1
6.1
9.1
6.1
2.1
2.1
28.12
31.12
29.12
11.12
27.11
13.11
16.10
9.11
17.10
27.12
6.11
Arena: Baldershovs IP
Tävlande: 66 (38+28)   Starter: 114 (65+49)

Män
M 100 m     

Vind: +1.5

Final A

Final

Vind: +1.5
1Kemarley Brown
Kemarley Brown 92, JAM
10.09
92JAM
10.09
  
2Julian Forte
Julian Forte 93, JAM
10.19
93JAM
10.19
  
3Evan Scott
Evan Scott 88, USA
10.32
88USA
10.32
  
4Andrew Fisher
Andrew Fisher 91, JAM
10.32
91JAM
10.32
  
5Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS
10.42
  
7Tony Darkwah
10.55
Hammarby IF
10.55
SB
  
Jaysuma Saidy Ndure
Jaysuma Saidy Ndure 84, NOR
DQ
84NOR
DQ
  
Final B
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1Patrik AnderssonUllevi FK
10.56
  
2Nil de Oliveira
10.60
Spårvägens FK
10.60
SB
  
3Stefan Tärnhuvud
10.66
Sundsvalls FI
10.66
  
4Kristoffer Buhagen
Kristoffer Buhagen 92, NOR
10.69
92NOR
10.69
  
5Anders Erlend Idås
Anders Erlend Idås 90, NOR
10.72
90NOR
10.72
SB
  
6David Sennung
10.78
Ullevi FK
10.78
  
Final C
Vind: +1.5
Vind: +1.5
1Erik Hagberg
10.59
Upsala IF
10.59
SB
  
2Carl Armfelt
Carl Armfelt 84, Spårvägen
10.65
Spårvägens FK
10.65
=PB
  
3Johan Lilja
Johan Lilja 95, Sundsvall
10.68
Sundsvalls FI
10.68
PB
  
4Emil von Barth
10.76
Ullevi FK
10.76
  
5Jean-Christian ZirignonPiteå IF
10.85
PB
  
6Jostein Joshua Fossøy
Jostein Joshua Fossøy 92, NOR
10.86
92NOR
10.86
  
Final D
Vind: +3.1
Vind: +3.1
1Robin Nordkvist
10.68w
Huddinge AIS
10.68w
  
2Lars Jøran Storhaug
Lars Jøran Storhaug 89, NOR
10.73w
89NOR
10.73w
  
3Gustav Kjell
10.74w
Turebergs FK
10.74w
  
4Andreas Engwall
10.78w
Hammarby IF
10.78w
  
5Jonas André Grønnhaug
Jonas André Grønnhaug 89, NOR
10.83w
89NOR
10.83w
  
6Yonathan Helsing
10.84w
Sundsvalls FI
10.84w
  
Final E
Vind: +2.1
Vind: +2.1
1Sondre Nyvold Lid
Sondre Nyvold Lid 94, NOR
10.81w
94NOR
10.81w
  
Heat 1
Vind: +1.4
Vind: +1.4
1Emil von Barth
10.79
Ullevi FK
10.79
  
Heat 3
Vind: +0.8
Vind: +0.8
1Sunday Ojuri
10.85
Hammarby IF
10.85
SB
  
Heat 5
Vind: +0.5
Vind: +0.5
1Jacob Ewertzh
10.79
Hammarby IF
10.79
PB
  
Heat 6
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Tony Darkwah
10.57
Hammarby IF
10.57
SB
  
2Anders Erlend Idås
Anders Erlend Idås 90, NOR
10.74
90NOR
10.74
SB
  
3Carl Armfelt
Carl Armfelt 84, Spårvägen
10.80
Spårvägens FK
10.80
SB
  
4Johan Lilja
Johan Lilja 95, Sundsvall
10.80
Sundsvalls FI
10.80
PB
  
Heat 7
Vind: +1.5
Vind: +1.5
1Evan Scott
Evan Scott 88, USA
10.38
88USA
10.38
  
2Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS
10.45
  
3Sulayman Bah
10.48
Ullevi FK
10.48
=PB
  
4Joel Groth
Joel Groth 91, Bollnäs
10.57
Bollnäs FIK
10.57
PB
  
5Kristoffer Buhagen
Kristoffer Buhagen 92, NOR
10.61
92NOR
10.61
  
6Sulayman Bah
10.48
Ullevi FK
10.48
=PB
  
6Erik Hagberg
10.64
Upsala IF
10.64
=SB
  
7David Sennung
10.65
Ullevi FK
10.65
  
8Even Pettersen
Even Pettersen 93, NOR
10.67
93NOR
10.67
  
M 200 m     

Vind: +1.1

Final A

Final

Vind: +1.1
1Jaysuma Saidy Ndure
Jaysuma Saidy Ndure 84, NOR
20.61
84NOR
20.61
  
2Julian Forte
Julian Forte 93, JAM
20.65
93JAM
20.65
  
3Johan Wissman
20.67
Hässelby SK
20.67
SB
  
4Patrik AnderssonUllevi FK
21.28
  
5Kemarley Brown
Kemarley Brown 92, JAM
21.40
92JAM
21.40
  
Final B
Vind: +2.1
Vind: +2.1
1Nil de Oliveira
21.09w
Spårvägens FK
21.09w
  
2Joel Groth
Joel Groth 91, Bollnäs
21.35w
Bollnäs FIK
21.35w
  
3Emil von Barth
21.70w
Ullevi FK
21.70w
  
4Jonas André Grønnhaug
Jonas André Grønnhaug 89, NOR
21.73w
89NOR
21.73w
  
5Sunday Ojuri
21.84w
Hammarby IF
21.84w
  
Final C
Vind: +1.5
Vind: +1.5
1Carl Armfelt
Carl Armfelt 84, Spårvägen
21.51
Spårvägens FK
21.51
PB
  
2Johan Lilja
Johan Lilja 95, Sundsvall
21.60
Sundsvalls FI
21.60
PB
  
3Jacob Ewertzh
21.73
Hammarby IF
21.73
PB
  
Final D
Vind: +1.2
Vind: +1.2
1Sondre Nyvold Lid
Sondre Nyvold Lid 94, NOR
21.83
94NOR
21.83
SB
  
M 110 m häck     
Final 1
Vind: +2.2
Vind: +2.2
1Andreas Martinsen
Andreas Martinsen 90, DEN
13.77w
90DEN
13.77w
  
2Marvin Tay
Marvin Tay 90, Spårvägen
13.94w
Spårvägens FK
13.94w
  
Filip Lööv
DNF
IF Göta Karlstad
DNF
  
Fred Townsend
Fred Townsend 82, USA
DQ
82USA
DQ
  
Final 2
Vind: +0.4
Vind: +0.4
1Fred Townsend
Fred Townsend 82, USA
13.79
82USA
13.79
  
2Amir Shaker
Amir Shaker 89, Råby-Rekarne
13.98
Råby-Rekarne FIF
13.98
SB
  
3Marvin Tay
Marvin Tay 90, Spårvägen
14.07
Spårvägens FK
14.07
  
4Anton Levin
14.39
Malmö AI
14.39
  
Andreas Martinsen
Andreas Martinsen 90, DEN
DNF
90DEN
DNF
  
Kvinnor
K 100 m     

Vind: +1.2

Final A

Final

Vind: +1.2
1Christania Williams
Christania Williams 94, JAM
11.24
94JAM
11.24
  
2Ezinne Okparaebo
Ezinne Okparaebo 88, NOR
11.32
88NOR
11.32
  
3Natasha Morrison
Natasha Morrison 92, JAM
11.34
92JAM
11.34
  
4Isabelle Eurenius
11.83
Spårvägens FK
11.83
PB
  
5Hanna Adriansson
11.92
IFK Lidingö
11.92
  
6Elisabeth Slettum
Elisabeth Slettum 86, NOR
12.04
86NOR
12.04
  
7Lynette Morgan
12.06
Hammarby IF
12.06
PB
  
8Karolina Nikamo
12.07
Upsala IF
12.07
  
Final B
Vind: +2.3
Vind: +2.3
1Gladys Bamane
Gladys Bamane 89, Spårvägen
11.99w
Spårvägens FK
11.99w
  
2Christine Bjelland Jensen
Christine Bjelland Jensen 94, NOR
12.04w
94NOR
12.04w
  
3Malin Johansson
Malin Johansson 92, Atleticum Växjö SK
12.13w
Atleticum Växjö SK
12.13w
  
4Jessica Östlund
12.14w
Hässelby SK
12.14w
  
Final C
Vind: +0.7
Vind: +0.7
1Alvilde Grønneberg
Alvilde Grønneberg 92, NOR
12.13
92NOR
12.13
  
2Heidi Hessan Næss
Heidi Hessan Næss 89, NOR
12.17
89NOR
12.17
SB
  
3Mari Gilde Brubak
Mari Gilde Brubak 90, NOR
12.18
90NOR
12.18
  
Heat 3
Vind: +1.9
Vind: +1.9
1Isabelle Eurenius
11.86
Spårvägens FK
11.86
PB
  
2Karolina Nikamo
12.06
Upsala IF
12.06
PB
  
3Lynette Morgan
12.07
Hammarby IF
12.07
PB
  
4Pernilla TornemarkMalmö AI
12.08
SB
  
5Gladys Bamane
Gladys Bamane 89, Spårvägen
12.08
Spårvägens FK
12.08
=PB
  
6Christine Bjelland Jensen
Christine Bjelland Jensen 94, NOR
12.09
94NOR
12.09
SB
  
7Marie Sönnerfors
12.15
Spårvägens FK
12.15
=PB
  
Heat 4
Vind: +1.2
Vind: +1.2
1Ezinne Okparaebo
Ezinne Okparaebo 88, NOR
11.64
88NOR
11.64
  
2Pernilla NilssonMalmö AI
11.79
=PB
  
3Hanna Adriansson
11.90
IFK Lidingö
11.90
  
4Elisabeth Slettum
Elisabeth Slettum 86, NOR
12.08
86NOR
12.08
  
5Jessica Östlund
12.17
Hässelby SK
12.17
  
K 200 m     

Vind: +2.7

Final A

Final

Vind: +2.7
1Christania Williams
Christania Williams 94, JAM
23.22w
94JAM
23.22w
  
2Ezinne Okparaebo
Ezinne Okparaebo 88, NOR
23.69w
88NOR
23.69w
  
3Pernilla Nilsson
23.94w
Malmö AI
23.94w
  
4Christine Bjelland Jensen
Christine Bjelland Jensen 94, NOR
24.36w
94NOR
24.36w
  
Final B
Vind: +1.8
Vind: +1.8
1Elisabeth Slettum
Elisabeth Slettum 86, NOR
24.11
86NOR
24.11
  
2Gladys Bamane
Gladys Bamane 89, Spårvägen
24.62
Spårvägens FK
24.62
SB
  
3Pernilla TornemarkMalmö AI
24.81
  
Final C
Vind: +1.6
Vind: +1.6
1Lynette Morgan
24.55
Hammarby IF
24.55
PB
  
Final D
Vind: +2.0
Vind: +2.0
1Jessica Samuelsson
24.57
Hässelby SK
24.57
SB
  
K 100 m häck     
Final 1
Vind: +0.9
Vind: +0.9
1Marina Tomić
Marina Tomić 83, SLO
12.95
83SLO
12.95
SB
  
2Megan Simmonds
Megan Simmonds 94, JAM
13.07
94JAM
13.07
PB
  
3Ellinore Hallin
13.55
IFK Växjö
13.55
=PB
  
4Maja Rogemyr
13.78
IF Göta Karlstad
13.78
  
5Madeleine ErikssonIFK Lidingö
13.88
  
6Tale Ørving
Tale Ørving 89, NOR
13.92
89NOR
13.92
  
7Emma Tuvesson
Emma Tuvesson 91, Helsingborg
14.61
IFK Helsingborg
14.61
  
Final 2
Vind: +1.6
Vind: +1.6
1Jessica Samuelsson
14.06
Hässelby SK
14.06
SB
  
2Mary Ann AndreassonIF Göta Karlstad
14.16
=PB
  
3Stine Meland Tomb
14.18
Hammarby IF
14.18
SB
  
Final 3
Vind: +2.0
Vind: +2.0
1Marina Tomić
Marina Tomić 83, SLO
13.09
83SLO
13.09
  
2Maja Rogemyr
13.74
IF Göta Karlstad
13.74
  
3Mary Ann AndreassonIF Göta Karlstad
14.22
  

© 2022 Friidrottsstatistik