0

10.4
27.3
7.4
6.4
9.4
7.4
1.4
6.4
7.4
6.4
28.3
23.3
16.3
4.2
16.3
29.3
29.3
23.3
26.3
21.3
19.3
23‐24.3
23‐24.3
23‐24.3
23.3
22.3
23.3
23.3
23.3
23.3
23‐24.3
19‐21.3
15‐16.3
15‐16.3
21.3
19.3
17.3
10.3
3.3
16.3
9.3
9.3
17.3
16‐17.3
16‐17.3
16.3
16.3
9.3
2.3
14.3
9.3
24.2
27.2
5.3
10.3
9‐10.3
9.3
9.3
9.3
9.3
3.3
21.2
5.3
2.3
2‐3.3
3.3
2‐3.3
2‐3.3
1‐3.3
2.3
29.2
27.2
29.2
27.2
14.2
27.2
27.2
25.2
25.2
24‐25.2
24.2
24‐25.2
21.2
22.2
22.2
21.2
16.2
19.2
19.2
18.2
18.2
13.2
18.2
18.2
18.2
18.2
18.2
17‐18.2
16‐18.2
17.2
Arena: Tingvalla IP
Tävlande: 197 (126+71)   Starter: 205 (128+77)

Män
M 100 m     

Vind: +2.2

Final A

Final

Vind: +2.2
1Ramon Gittens
Ramon Gittens 87, BAR
10.21w
87BAR
10.21w
  
2Sheldon Mitchell
Sheldon Mitchell 90, JAM
10.39w
90JAM
10.39w
  
3Everett Walker
Everett Walker 90, USA
10.41w
90USA
10.41w
  
4Evan Scott
Evan Scott 88, USA
10.50w
88USA
10.50w
  
5Tom Kling-Baptiste
10.52w
Huddinge AIS
10.52w
  
6Odain Rose
Odain Rose 92, IFK Umeå
10.55w
IFK Umeå
10.55w
  
7Sulayman Bah
10.57w
Ullevi FK
10.57w
  
Final B
Vind: +2.5
Vind: +2.5
1David Sennung
10.73w
Ullevi FK
10.73w
  
2Richard Browne
Richard Browne 91, USA
10.94w
91USA
10.94w
  
3Lars Jøran Storhaug
Lars Jøran Storhaug 89, NOR
10.97w
89NOR
10.97w
  
4Robin Nordkvist
11.02w
Huddinge AIS
11.02w
  
5Erik Annerfalk
Erik Annerfalk 94, Mariestads AIF
11.02w
Mariestads AIF
11.02w
  
Final C
Vind: +3.0
Vind: +3.0
1David Östling
11.14w
IF Göta Karlstad
11.14w
  
2Johan Forsberg
11.25w
Huddinge AIS
11.25w
  
3Martin Jonsson
11.84w
Torsby S&E IF
11.84w
  
M 400 m     


Final A

Final

1Rabah Yousif
Rabah Yousif 86, GBR
45.67
86GBR
45.67
  
2Nick Ekelund-ArenanderMalmö AI
46.52
  
3Jarryd Dunn
Jarryd Dunn 92, GBR
46.93
92GBR
46.93
  
4Felix Francois
48.05
Örgryte IS
48.05
  
5Andrew Barnes
Andrew Barnes 88, RSA
48.96
88RSA
48.96
  
6Adam DanielssonUllevi FK
49.35
  
Final B
1Edwin Råsberg
49.07
Hässelby SK
49.07
  
2Benjamin Mullen
49.34
Turebergs FK
49.34
  
3Olle Forslin
49.94
Hässelby SK
49.94
  
4Carl Sjöstedt
50.12
IF Göta Karlstad
50.12
  
5Alexander LesserUllevi FK
50.80
  
Final C
1Oliwer Åstrand
49.88
Örgryte IS
49.88
SB
  
2David Kallebäck
50.49
Varbergs GIF
50.49
SB
  
3Eric Larsson
Eric Larsson 93, IK Hakarpspojkarna
50.81
IK Hakarpspojkarna
50.81
  
4Martin Cameron
Martin Cameron 85, Spårvägen
51.04
Spårvägens FK
51.04
  
5Andreas Kramer
51.66
Sävedalens AIK
51.66
SB
  
Final D
1Daniel Skatt
53.89
Örgryte IS
53.89
  
2Michael SkaleniusIF Kville
54.43
  
M 800 m     


Final A

Final

1Edwin Melly
Edwin Melly 94, KEN
1:48.64
94KEN
1:48.64
  
2Artur Kuciapski
Artur Kuciapski 93, POL
1:48.65
93POL
1:48.65
  
3Andreas Bube
Andreas Bube 87, DEN
1:48.99
87DEN
1:48.99
  
4Johan Rogestedt
Johan Rogestedt 93, Stenungsunds FI
1:49.16
F Stenungsunds FI
1:49.16
  
5Andreas Almgren
1:49.45
Turebergs FK
1:49.45
  
6Rickard Gunnarsson
1:49.69
Hässelby SK
1:49.69
  
7Johan Svensson
Johan Svensson 89, Spårvägen
1:50.51
Spårvägens FK
1:50.51
  
8Kalle Berglund
Kalle Berglund 96, Spårvägen
1:50.80
Spårvägens FK
1:50.80
  
Mukhtar Mohammed
Mukhtar Mohammed 90, GBR
DNF
90GBR
DNF
  
Elias Ottosen
Elias Ottosen 93, NOR
DNF
93NOR
DNF
  pace
Final B
1Mattias Claesson
1:51.11
Hässelby SK
1:51.11
  
2Johan Walldén
Johan Walldén 87, Spårvägen
1:51.31
Spårvägens FK
1:51.31
=SB
  
3Jonas Wahl-SjömanBromma IF
1:53.81
  
4Johan Eriksson
1:54.86
Turebergs FK
1:54.86
  
5Tim Sundström
Tim Sundström 89, KFUM Örebro
1:55.76
KFUM Örebro
1:55.76
  
6Sigurd Blom Breivik
Sigurd Blom Breivik 96, NOR
1:57.30
96NOR
1:57.30
  
7Alexander Holmblad
1:59.28
Spårvägens FK
1:59.28
  
Benjamin MullenTurebergs FK
DNF
  pace
Final C
1John Foitzik
John Foitzik 91, Spårvägen
1:55.23
Spårvägens FK
1:55.23
PB
  
2Gustav Berlin
1:56.21
IK Akele
1:56.21
  
3Sverre Blom Breivik
Sverre Blom Breivik 96, NOR
1:57.36
96NOR
1:57.36
PB
  
4Gustav Bivstedt
1:57.57
Hässelby SK
1:57.57
  
5Ådne Norland
Ådne Norland 95, NOR
1:57.86
95NOR
1:57.86
PB
  
Erik Smedhs
DNF
Turebergs FK
DNF
  
Patrik Sjöö
DNF
Hässelby SK
DNF
  
Karl Wallén
Karl Wallén 96, Sävedalen
DNF
Sävedalens AIK
DNF
  
Final D
1Torsten Moss
1:56.15
PB
  
2Fredrik Orrsveden
1:56.45
Hammarby IF
1:56.45
PB
  
3Bienvenue Musore
1:56.74
Tyresö FK
1:56.74
SB
  
4Elias Johansson
1:57.49
Sävedalens AIK
1:57.49
SB
  
5Erik Tholén
1:57.52
Ununge IF
1:57.52
PB
  
6Christopher NilssonUllevi FK
1:57.72
  
7Hauk Are Fjeld
Hauk Are Fjeld 94, NOR
1:58.20
94NOR
1:58.20
PB
  
Albert Mollén
DNF
Sävedalens AIK
DNF
  
Mathias Stjernlöf
DNF
Eskilstuna FI
DNF
  
M 3000 m hinder     


Final A

Final

1Mountasser Zaghou
Mountasser Zaghou 89, MAR
8:34.04
89MAR
8:34.04
  
2Łukasz Parszczyński
Łukasz Parszczyński 85, POL
8:35.31
85POL
8:35.31
  
3Cory Leslie
Cory Leslie 89, USA
8:36.42
89USA
8:36.42
  
4Daniel Lundgren
8:41.63
Turebergs FK
8:41.63
  
5Chris Dulhanty
Chris Dulhanty 92, CAN
8:42.42
92CAN
8:42.42
  
6Tom Erling Kårbø
Tom Erling Kårbø 89, NOR
8:48.69
89NOR
8:48.69
  
7Napoleon Solomon
8:50.75
Fredrikshofs FIF
8:50.75
  
8Harald Kårbø
Harald Kårbø 92, NOR
9:00.78
92NOR
9:00.78
  
9Ferdinand Kvan Edman
Ferdinand Kvan Edman 93, NOR
9:04.90
93NOR
9:04.90
PB
  
10Ole Hesselbjerg
Ole Hesselbjerg 90, DEN
9:05.22
90DEN
9:05.22
  
11Christoph Sander
Christoph Sander 88, AUT
9:17.05
88AUT
9:17.05
  
12Henrik Jakobsson
9:24.93
Spårvägens FK
9:24.93
SB
  
13Khavaquiah Rasmusen
Khavaquiah Rasmusen 92, DEN
9:26.36
92DEN
9:26.36
  
14Erik Norrbom
9:30.57
Turebergs FK
9:30.57
PB
  
Emil Blomberg
DNF
Hässelby SK
DNF
  pace
M 110 m häck     

Vind: +2.1

Final A

Final

Vind: +2.1
1Amir Shaker
Amir Shaker 89, Råby-Rekarne
13.94w
Råby-Rekarne FIF
13.94w
  
2Mikołaj Justyński
Mikołaj Justyński 92, POL
14.00w
92POL
14.00w
  
3Marvin Tay
Marvin Tay 90, Spårvägen
14.02w
Spårvägens FK
14.02w
  
4Petter Olson
14.34w
Hässelby SK
14.34w
  
5Anders Leifsson
14.94w
IK Orient
14.94w
  
Philip NossmyMalmö AI
DQ
  
Jonathan HolmStrands IF
DNF
  
Final B
Vind: -0.8
Vind: -0.8
1Petter Gustafsson
Petter Gustafsson 94, IK Hakarpspojkarna
14.77
IK Hakarpspojkarna
14.77
PB
  
2Filip Lööv
15.03
IF Göta Karlstad
15.03
SB
  
3Anders LeifssonIK Orient
15.10
  
4Rasmus Nim
Rasmus Nim 89, IF Göta
15.86
IF Göta Karlstad
15.86
PB
  
M Höjd     


Final A

Final

1Emil Svensson
2.19
Örgryte IS
2.19
PB
  
24 SWE AT
2Mehdi Alkhatib
2.11
Hammarby IF
2.11
  
3Jakob ThorvaldssonIFK Lidingö
2.11
SB
  
4Philip Frifelt LundqvistIF Göta Karlstad
2.08
SB
  
5Henrik Thoms
2.04
Hanvikens SK
2.04
  
6Adam Chiguer
Adam Chiguer 91, Spårvägen
2.00
Spårvägens FK
2.00
  
7Fredrik LöfgrenIFK Lund
2.00
  
8Yuan-Zhong Wu
Yuan-Zhong Wu 91, IFK Växjö
2.00
IFK Växjö
2.00
  
1.952.002.042.082.112.142.192.23
Svensson-o-ooxoxoxxx
Alkhatib-ooooxxx
Thorvaldsson-xo-xxoxxoxxx
Frifelt Lundqvistxooooxxx
Thomsoxooxxx
Chigueroxoxxx
Löfgrenoxxoxxx
Wuxxoxxoxxx
M Längd     


Final A

Final

1Michel Tornéus
8.10w
Hammarby IF
8.10w
+2.5
  
2Tyrone Smith
Tyrone Smith 84, BER
7.89w
84BER
7.89w
+2.4
  
3Tomas Vitonis
Tomas Vitonis 91, LTU
7.76w
91LTU
7.76w
+2.6
  
4Povilas Mykolaitis
Povilas Mykolaitis 83, LTU
7.58
83LTU
7.58
+0.6
  
5Kota Minemura
Kota Minemura 92, JPN
7.57w
92JPN
7.57w
+2.1
  
6Andreas Trajkovski
Andreas Trajkovski 93, DEN
7.48w
93DEN
7.48w
+2.4
  
7Johan Talèus
Johan Talèus 94, Eskilstuna FI
7.37
Eskilstuna FI
7.37
+1.3
  
8Adrian Vasile
Adrian Vasile 86, ROU
7.01
86ROU
7.01
+0.9
  
9Ritchie Moba
6.96w
Hammarby IF
6.96w
+2.3
  
10Simon Karlén
6.94
IF Göta Karlstad
6.94
+1.9 SB
  
Tornéusx
+2.0
8.10w
+2.5
7.70w
+2.3
7.68w
+2.1
Smith7.70
+0.6
7.62w
+2.1
7.62w
+2.7
7.50w
+2.1
7.61w
+2.4
7.89w
+2.4
Vitonis7.56
+1.1
7.42
+2.0
4.62
+1.1
7.26
+1.8
7.76w
+2.6
x
+1.2
Mykolaitisx
+2.7
7.50w
+3.5
7.58
+0.6
7.48w
+2.5
7.47
+1.4
Minemura7.57w
+2.1
7.44
+1.9
7.49w
+2.6
6.88
+1.9
7.19
+1.6
x
+2.0
Trajkovski7.10w
+2.4
7.27
+1.2
7.30w
+3.5
7.48w
+2.4
x
+3.6
7.23
+1.9
Talèus7.10w
+3.2
7.29
+1.7
7.32w
+3.9
7.37
+1.3
6.38
+1.5
7.07
+0.9
Vasile7.01
+0.9
6.95
+1.4
6.77
+1.2
Moba6.91w
+3.8
6.96w
+2.3
6.77
+1.8
Karlén6.86
+1.5
6.94
+1.9
6.88w
+2.1
M Slägga     


Final A

Final

1Dilshod Nazarov
Dilshod Nazarov 82, TJK
79.62
82TJK
79.62
  
2Marcel Lomnický
Marcel Lomnický 87, SVK
77.93
87SVK
77.93
  
3David Söderberg
David Söderberg 79, FIN
77.57
79FIN
77.57
SB
  
4Szymon Ziółkowski
Szymon Ziółkowski 76, POL
75.40
76POL
75.40
  
5Pavel Bareisha
Pavel Bareisha 91, BLR
74.98
91BLR
74.98
  
6Eivind Prestegård Henriksen
Eivind Prestegård Henriksen 90, NOR
69.18
90NOR
69.18
  
7Oscar VestlundKils AIK
65.92
  
Sergey Litvinov
Sergey Litvinov 86, RUS
74.94DQDR 2.2
86RUS
74.94DQDR 2.2
  
Nazarov75.5479.6277.7377.3475.7278.05
Lomnický76.7376.8777.93x76.5677.26
Söderberg74.7775.2677.5776.9373.8174.78
Ziółkowski73.6775.4074.3073.0574.3974.51
Bareisha72.9573.4173.5474.2373.3774.98
Henriksen68.0468.2768.2969.1868.5468.25
Vestlundx63.79x64.5765.92x
Litvinovx74.94xx73.3272.52
M Spjut     


Final A

Final

1Ryohei Arai
Ryohei Arai 91, JPN
82.24
91JPN
82.24
  
2Vítězslav Veselý
Vítězslav Veselý 83, CZE
81.36
83CZE
81.36
  
3Ivan Zaytsev
Ivan Zaytsev 88, UZB
81.03
88UZB
81.03
  
4Kim Amb
Kim Amb 90, Bålsta
79.11
F Bålsta IK
79.11
  
5Jiannis Smalios
Jiannis Smalios 87, KFUM Örebro
75.80
KFUM Örebro
75.80
SB
  
6Tuomas Laaksonen
Tuomas Laaksonen 90, FIN
75.15
90FIN
75.15
  
7Bartosz Osewski
Bartosz Osewski 91, POL
73.79
91POL
73.79
  
8Cyrus Hostetler
Cyrus Hostetler 86, USA
73.27
86USA
73.27
  
Arai71.7874.6780.01x78.0982.24
Veselý78.0478.1479.73xx81.36
Zaytsev76.9981.03x76.77xx
Amb77.34x79.11xx78.35
Smalios71.2073.6373.0173.8175.8073.26
Laaksonen75.1571.78
Osewski73.7970.6871.0969.49x72.76
Hostetler73.15xxxx73.27
Kvinnor
K 100 m     

Vind: +2.7

Final A

Final

Vind: +2.7
1Cleo VanBuren
Cleo VanBuren 86, USA
11.49w
86USA
11.49w
  
2Irene Ekelund
11.54w
Malmö AI
11.54w
  
3Kineke Alexander
Kineke Alexander 86, VIN
11.70w
86VIN
11.70w
  
4Emilia KjellbergIFK Sunne
11.79w
  
5Erica Pettersson
11.98w
IF Göta Karlstad
11.98w
  
6Caroline Larsson
12.11w
IK Orient
12.11w
  
7Caroline Andersson
12.76w
IF Göta Karlstad
12.76w
  
Final B
Vind: +2.8
Vind: +2.8
1Evelina Nilsson
Evelina Nilsson 94, Skellefteå AIK
12.57w
Skellefteå AIK
12.57w
  
2Ida Lindskog
12.68w
IF Kville
12.68w
  
K 200 m     

Vind: +1.8

Final A

Final

Vind: +1.8
1Kineke Alexander
Kineke Alexander 86, VIN
23.40
86VIN
23.40
  
2Irene Ekelund
23.43
Malmö AI
23.43
SB
  
3Cleo VanBuren
Cleo VanBuren 86, USA
24.16
86USA
24.16
  
4Matilda HellqvistIK Orient
24.88
  
5Erica Pettersson
24.92
IF Göta Karlstad
24.92
  
6Caroline AnderssonIF Göta Karlstad
26.09
  
Final B
Vind: +2.5
Vind: +2.5
1Sara Rönnby
Sara Rönnby 93, GoIF Tjalve
27.08w
GoIF Tjalve
27.08w
  
2Emelie Gabrielsson
27.17w
GoIF Tjalve
27.17w
  
3Emelie Bley
Emelie Bley 93, GoIF Tjalve
27.42w
GoIF Tjalve
27.42w
  
K 1500 m     


Final A

Final

1Charlotta FougbergUllevi FK
4:11.89
PB
  
21 SWE AT
2Lauren Johnson
Lauren Johnson 87, USA
4:12.32
87USA
4:12.32
  
3Giulia Viola
Giulia Viola 91, ITA
4:12.35
91ITA
4:12.35
  
4Danuta Urbanik
Danuta Urbanik 89, POL
4:13.64
89POL
4:13.64
  
5Cory McGee
Cory McGee 92, USA
4:19.95
92USA
4:19.95
  
6Viktoria Tegenfeldt
4:20.79
IFK Umeå
4:20.79
  
7Linn Nilsson
4:21.85
Hälle IF
4:21.85
  
8Sara Kuivisto
Sara Kuivisto 91, FIN
4:25.38
91FIN
4:25.38
  
9Maya Rehberg
Maya Rehberg 94, GER
4:29.97
94GER
4:29.97
SB
  
10Lisa Forsberg
Lisa Forsberg 89, Spårvägen
4:33.95
Spårvägens FK
4:33.95
  
11Patricia Striner
4:43.21
Malmö AI
4:43.21
PB
  
Karolina Karolina Półrola
Karolina Karolina Półrola 89, POL
DNF
89POL
DNF
  pace
Final B
1Ronja Fjellner
4:28.55
Örgryte IS
4:28.55
  
2Rebecca Hammond
Rebecca Hammond 91, USA
4:32.57
91USA
4:32.57
  
3Frida KristianssonIK Ymer
4:33.49
PB
  
4Nathalie Rohlén
4:36.09
Spårvägens FK
4:36.09
SB
  
5Elin Borglund
Elin Borglund 91, Sävedalen
4:36.51
Sävedalens AIK
4:36.51
  
6Kajsa Petersson
4:39.07
Hässelby SK
4:39.07
SB
  
7Live Solheimdal
Live Solheimdal 96, NOR
4:40.12
96NOR
4:40.12
PB
  
8Emma Jansson
4:40.47
Hässelby SK
4:40.47
PB
  
9Isabella Andersson
4:43.26
Turebergs FK
4:43.26
SB
  
10Lovisa Bivstedt
4:49.46
Hässelby SK
4:49.46
  
Elina Johansson
DNF
Spårvägens FK
DNF
  
Linn Söderholm
DNF
Sävedalens AIK
DNF
  
K 100 m häck     

Vind: +2.2

Final A

Final

Vind: +2.2
1Isabelle Pedersen
Isabelle Pedersen 92, NOR
13.09w
92NOR
13.09w
  
2Karolina Kołeczek
Karolina Kołeczek 93, POL
13.10w
93POL
13.10w
  
3Maja Rogemyr
13.58w
IF Göta Karlstad
13.58w
  
4Ellinore Hallin
13.72w
IFK Växjö
13.72w
  
5Madeleine Eriksson
13.79w
IFK Lidingö
13.79w
  
6Malin Eriksson
Malin Eriksson 91, KFUM Örebro
14.79w
KFUM Örebro
14.79w
  
K Höjd     


Final A

Final

1Iryna Kovalenko
Iryna Kovalenko 86, UKR
1.90
86UKR
1.90
=SB
  
2Vita Palamar
Vita Palamar 77, UKR
1.84
77UKR
1.84
  
3My Nordström
My Nordström 90, IK Norrköping FI
1.84
IK Norrköping FI
1.84
SB
  
4Erika Kinsey
Erika Kinsey 88, Trångsviken
1.81
Trångsvikens IF
1.81
  
5Victoria DronsfieldIF Göta Karlstad
1.78
  
6Vendela von CorswantÖrgryte IS
1.74
  
7Sofie Skoog
1.74
IF Göta Karlstad
1.74
  
8Evelina Erlandsson
Evelina Erlandsson 94, Nyköpings BIS
1.74
Nyköpings BIS
1.74
  
Tonje Angelsen
Tonje Angelsen 90, NOR
NH
90NOR
NH
  
1.701.741.781.811.841.871.901.93
Kovalenko--o-xoooxxx
Palamar--o-o-xxx
Nordström-oooxxoxxx
Kinseyooxoxxoxxx
Dronsfieldoxoxxoxxx
von Corswantxooxxx
Skoogoxoxxx
Erlandssonoxxoxxx
Angelsen---xxx
K Stav     


Final A

Final

1Michaela Meijer
4.17
Örgryte IS
4.17
  
2Iben Høgh-Pedersen
Iben Høgh-Pedersen 90, DEN
3.92
90DEN
3.92
  
3Line Renée Jensen
Line Renée Jensen 92, DEN
3.82
92DEN
3.82
  
4Sara Eriksson
3.82
Ullevi FK
3.82
SB
  
5Minna Svärd
3.48
IF Göta Karlstad
3.48
  
6Amanda GabrielssonWärnamo SK
3.48
  
Claire Mann
Claire Mann 85, RSA
NH
85RSA
NH
  
Madeleine Nilsson
NH
Kvarnsvedens GoIF
NH
  
Theresia Wängborg NybergÖrgryte IS
NH
  
3.10
4.17
3.32
4.35
3.48
3.60
3.72
3.82
3.92
4.02
Meijer-
xo
-
xxx
-
-
-
-
-
o
Høgh-Pedersen-
-
-
-
-
xo
o
xxx
Jensen-
-
-
-
-
o
xxx

Eriksson-
-
-
o
o
xxo
xxx

Svärd-
o
o
xxx




Gabrielsson-
-
xo
xxx




Mannxxx







Nilsson-
-
-
-
-
xxx


Wängborg Nyberg-
-
-
xxx




K Längd     


Final A

Final

1Linque Beneke
Linque Beneke 91, RSA
6.26
91RSA
6.26
+1.9
  
3Jasmin Sabir
5.96w
Hammarby IF
5.96w
+2.6
  
4Malin Marmbrandt
Malin Marmbrandt 85, Västerås FK
5.95w
Västerås FK
5.95w
+3.6
  
5Kaiza Karlén
5.92w
KFUM Arvika
5.92w
+2.2
  
6Ida Hansen
Ida Hansen 93, IF Göta
5.91w
IF Göta Karlstad
5.91w
+3.2
  
7Matilda HellqvistIK Orient
5.89w
+4.3
  
8Linda Bergh
Linda Bergh 89, Hässelby
5.78
Hässelby SK
5.78
+1.5
  
9Andrea Nybäck
5.66w
IF Göta Karlstad
5.66w
+2.9
  
10Moa Ullgren
Moa Ullgren 96, GoIF Tjalve
5.63w
GoIF Tjalve
5.63w
+2.8
  
11Elvira Richardsson
5.52w
IFK Kristinehamn
5.52w
+3.0
  
12Sofia Jäger StenbergSundbybergs IK
5.24
+1.8
  
Beneke6.18w
+4.3
6.26
+1.9
6.26w
+2.3
6.14
+1.0
x
+0.9
6.26w
+2.2
Sabir5.81w
+3.0
5.96w
+2.6
5.80
+1.9
5.54w
+3.2
5.69w
+2.5
x
+4.2
Marmbrandtx
+5.4
5.90w
+2.2
5.95w
+3.6
5.84w
+2.4
x
+3.1
x
+2.7
Karlén5.68
+1.8
5.90
+2.0
5.79w
+2.7
x
+2.2
5.92w
+2.2
5.76w
+3.6
Hansen5.71
+1.8
5.82w
+4.0
x
+3.3
5.91w
+3.2
x
+3.6
x
+1.2
Hellqvist5.70w
+4.0
5.85w
+2.8
5.89w
+4.3
5.70
+1.0
5.84
+1.4
Bergh5.58w
+3.5
5.78
+1.5
x
+3.8
5.77w
+2.7
5.55w
+3.5
Nybäckx
+3.0
5.66w
+2.9
5.63
+1.7
Ullgren5.63w
+2.8
5.63w
+2.6
5.26
-0.3
Richardssonx
+1.8
x
+1.0
5.52w
+3.0
Jäger Stenberg5.18w
+3.1
5.24
+1.8
x
+3.5