13.1
13.1
13.1
5.1
3.1
9.12
12.1
4.12
7‐8.1
10.1
9.1
9.1
8.1
8‐9.1
11.12
8‐9.1
8.1
7.1
6.1
6.1
8.1
27.12
14.12
9.12
6.12
4.1
4.1
4.1
30.12
30.12
4.1
6.1
6.1
9.1
6.1
2.1
2.1
28.12
31.12
29.12
11.12
27.11
13.11
16.10
9.11
17.10
27.12
6.11
20.11
31.10
2.10
2.10
9.10
6.11
21.12
18.12
30.11
28.12
26.12
16.10
6.11
6.11
6.11
20.12
20.12
16.10
18.12
13.12
18.12
2.10
2.10
20.12
18.12
19.12
16.10
18.12
19.12
18.12
16.12
17‐18.12
16.12
13.11
14.12
15.12
11.12
10.12
16.12
11.12
11.12
15.12
11.12
12.12
12.12
16.10
4.11
12.12
11.12
10‐12.12
11.12
9.10
Tävlande: 243 (160+83)   Starter: 261 (170+91)

Män
M 100 m     

Vind: -1.2

Final A

Final

Vind: -1.2
1Jaysuma Saidy Ndure
Jaysuma Saidy Ndure 84, NOR
10.50
84NOR
10.50
  
2Hannes Dreyer
Hannes Dreyer 85, RSA
10.54
85RSA
10.54
  
3Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS
10.77
  
4Sulayman Bah
10.93
Ullevi FK
10.93
  
5Mathias DufournierIF Göta Karlstad
10.99
  
6Carl Armfelt
Carl Armfelt 84, Spårvägen
11.08
Spårvägens FK
11.08
  
Mickey Grimes
Mickey Grimes 76, USA
DQ
76USA
DQ
  
Final B
Vind: +1.3
Vind: +1.3
1Maximus Fröjd
10.86
Ullevi FK
10.86
  
2Patrik AnderssonUllevi FK
10.92
  
3Jakob Mast LarssonIF Göta Karlstad
11.11
PB
  
4Robin Nordkvist
11.14
Huddinge AIS
11.14
  
5Rasmus KarlssonIK Orient
11.24
SB
  
6Erik Annerfalk
Erik Annerfalk 94, Mariestads AIF
11.30
Mariestads AIF
11.30
SB
  
7Gustav Kjell
11.41
Turebergs FK
11.41
=PB
  
M 200 m     

Vind: -0.9

Final A

Final

Vind: -0.9
1Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS
21.22
  
2Hannes Dreyer
Hannes Dreyer 85, RSA
21.39
85RSA
21.39
  
3Mickey Grimes
Mickey Grimes 76, USA
21.56
76USA
21.56
  
4Alexander NordkvistHuddinge AIS
22.12
  
5Carl Sjöstedt
22.69
IF Göta Karlstad
22.69
  
Final B
Vind: -0.8
Vind: -0.8
1Felix Francois
21.87
Örgryte IS
21.87
  
2Carl Armfelt
Carl Armfelt 84, Spårvägen
21.94
Spårvägens FK
21.94
  
3Emil Lyrberg
22.15
Ullevi FK
22.15
PB
  
4Maximus Fröjd
22.15
Ullevi FK
22.15
PB
  
5Patrik AnderssonUllevi FK
22.50
SB
  
Final C
Vind: -0.4
Vind: -0.4
1Andreas Roth
Andreas Roth 93, NOR
22.21
93NOR
22.21
PB
  
2Erik Annerfalk
Erik Annerfalk 94, Mariestads AIF
22.45
Mariestads AIF
22.45
SB
  
3Salah Al-Ajmi
Salah Al-Ajmi 93, OMA
22.55
93OMA
22.55
PB
  
4Alexander LesserUllevi FK
22.62
SB
  
5Elias Amado
22.65
Falu IK
22.65
  
Final D
Vind: +0.2
Vind: +0.2
1Jakob Mast LarssonIF Göta Karlstad
22.37
PB
  
2Adam DanielssonUllevi FK
22.52
PB
  
3Michael SkaleniusIF Kville
23.46
  
4Christopher SentellTurebergs FK
24.08
SB
  
M 800 m     


Final A

Final

1Mark Wieczorek
Mark Wieczorek 84, USA
1:46.16
84USA
1:46.16
  
2Mohamed Ahmed Hamada
Mohamed Ahmed Hamada 92, EGY
1:46.36
92EGY
1:46.36
  
3Casimir Loxsom
Casimir Loxsom 91, USA
1:46.46
91USA
1:46.46
  
4Anthony Romaniw
Anthony Romaniw 91, CAN
1:46.48
91CAN
1:46.48
  
5Johan Svensson
Johan Svensson 89, Spårvägen
1:47.15
Spårvägens FK
1:47.15
PB
  
20 SWE AT
6Rickard Gunnarsson
1:47.51
Hässelby SK
1:47.51
PB
  
7Abdulrahman Musaeb Balla
Abdulrahman Musaeb Balla 89, QAT
1:47.65
89QAT
1:47.65
  
8Thomas Roth
Thomas Roth 91, NOR
1:48.28
91NOR
1:48.28
  
9Karim Mohammadi
1:49.18
Spårvägens FK
1:49.18
SB
  
10Mattias Claesson
1:49.83
Hässelby SK
1:49.83
SB
  
11Johan Rogestedt
Johan Rogestedt 93, Stenungsunds FI
1:53.87
F Stenungsunds FI
1:53.87
  
12Anton Asplund
1:55.65
Turebergs FK
1:55.65
  
Gideon Kipngetich
Gideon Kipngetich 90, KEN
DNF
90KEN
DNF
  pace
Final B
1Ådne Svahn Dæhlin
Ådne Svahn Dæhlin 82, NOR
1:49.75
82NOR
1:49.75
  
2Nick Jensen
Nick Jensen 91, DEN
1:50.19
91DEN
1:50.19
SB
  
3Emil Oustad
Emil Oustad 89, NOR
1:50.23
89NOR
1:50.23
  
4Vidar Dahle
Vidar Dahle 88, NOR
1:50.34
88NOR
1:50.34
SB
  
5Adnan Taees Akkar
Adnan Taees Akkar 80, Eskilstuna FI
1:50.35
Eskilstuna FI
1:50.35
  
6Luc Bruchet
Luc Bruchet 91, CAN
1:50.54
91CAN
1:50.54
PB
  
7Jamal Al-Hayrani
Jamal Al-Hayrani 93, QAT
1:50.60
93QAT
1:50.60
  
8Mohamed El Nour Mohamed
Mohamed El Nour Mohamed 96, QAT
1:50.83
96QAT
1:50.83
  
9Klas Persson
1:51.04
Turebergs FK
1:51.04
PB
  
10Johan Eriksson
1:52.38
Turebergs FK
1:52.38
PB
  
11Cho Mihn Kyun
Cho Mihn Kyun 94, DEN
1:53.35
94DEN
1:53.35
  
Dávid Takács
Dávid Takács 86, HUN
DNF
86HUN
DNF
  pace
Final C
1Viktor Ekelund
1:52.04
Malmö AI
1:52.04
SB
  
2Jonas Wahl-SjömanBromma IF
1:52.31
=PB
  
3Henrik Hansson
Henrik Hansson 89, Strömstad LK
1:53.01
Strömstad LK
1:53.01
SB
  
4Ahmed Tahir
1:53.21
Malmö AI
1:53.21
PB
  
5Warsame Hassan
1:54.29
Malmö AI
1:54.29
PB
  
6Gustav Karnebäck
1:54.31
Turebergs FK
1:54.31
PB
  
7Daniel Gleimar
1:54.60
Turebergs FK
1:54.60
  
8Kristoffer Janson Grindedal
Kristoffer Janson Grindedal 89, NOR
1:55.33
89NOR
1:55.33
PB
  
9Daniel Norberg
Daniel Norberg 78, Spårvägen
1:56.01
Spårvägens FK
1:56.01
  
10Anton Persson
1:57.46
Hässelby SK
1:57.46
  
Elias AmadoFalu IK
DNF
  pace
Final D
1Abshir Awees
Abshir Awees 95, KFUM Örebro
1:55.30
KFUM Örebro
1:55.30
=PB
  
2Abdiqani Khadar
Abdiqani Khadar 97, KFUM Örebro
1:55.52
KFUM Örebro
1:55.52
PB
  
3Albert Mollén
1:55.63
Sävedalens AIK
1:55.63
SB
  
4Hampus Börjesson
1:56.05
Ullevi FK
1:56.05
PB
  
5Albin Sjöblom
1:56.38
Turebergs FK
1:56.38
PB
  
6Samuel Lundell VakkuriEnhörna IF
1:57.27
PB
  
7Martin Hammar
1:57.32
Rånäs 4H
1:57.32
  
8Trygve Feidje Mjelde
Trygve Feidje Mjelde 94, NOR
1:57.65
94NOR
1:57.65
PB
  
9Kristian Nedregård
Kristian Nedregård 74, NOR
1:58.09
74NOR
1:58.09
SB
  
Tim Sundström
Tim Sundström 89, KFUM Örebro
DNF
KFUM Örebro
DNF
  
Vebjørn Borge
Vebjørn Borge 94, NOR
DNF
94NOR
DNF
  
Patrik Sjöö
DNF
Hässelby SK
DNF
  pace
Final E
1Elias Johansson
1:57.03
Sävedalens AIK
1:57.03
PB
  
2Marcus Waerme
1:58.18
Ullevi FK
1:58.18
SB
  
3Njord Erlend Wiker
Njord Erlend Wiker 91, NOR
1:58.60
91NOR
1:58.60
PB
  
4Karl Wallén
Karl Wallén 96, Sävedalen
1:59.10
Sävedalens AIK
1:59.10
SB
  
5Einar Furulund
Einar Furulund 89, NOR
2:00.68
89NOR
2:00.68
PB
  
6Daniel Skatt
2:00.99
Örgryte IS
2:00.99
  
7Tobias Karlsson
2:01.01
Sävedalens AIK
2:01.01
PB
  
8Fredrik Orrsveden
2:02.34
Sundbybergs IK
2:02.34
  
9Benjamin Akyol
2:02.50
Ullevi FK
2:02.50
  
Albin Johansson
DNF
Hässelby SK
DNF
  pace
Final F
1Andreas Kramer
1:56.61
Sävedalens AIK
1:56.61
PB
  
2Simon Wallenlind
1:56.92
Mölndals AIK
1:56.92
PB
  
3Johan Lindgren
1:58.05
Mölndals AIK
1:58.05
PB
  
4Simon Sundström
2:00.71
IFK Lidingö
2:00.71
  
5Isac Larsson
Isac Larsson 97, Sävedalen
2:00.79
Sävedalens AIK
2:00.79
PB
  
6Awet Mengsteab
2:01.81
Örgryte IS
2:01.81
  
7Hampus Eriksson
2:01.83
Sävedalens AIK
2:01.83
PB
  
8Adam Abdirezak
2:02.73
Malmö AI
2:02.73
=PB
  
Mikael Röjerås
Mikael Röjerås 90, Västerås FK
DNF
Västerås FK
DNF
  pace
M 3000 m     


Final A

Final

1Cornelius Kangogo
Cornelius Kangogo 93, KEN
7:49.98
93KEN
7:49.98
  
2Youssouf Hiss Bachir
Youssouf Hiss Bachir 87, DJI
7:50.96
87DJI
7:50.96
PB
  
3Tiidrek Nurme
Tiidrek Nurme 85, EST
7:51.49
85EST
7:51.49
PB
  
4Moses Mukono
Moses Mukono 95, KEN
7:55.05
95KEN
7:55.05
  
5Ross Proudfoot
Ross Proudfoot 92, CAN
7:57.47
92CAN
7:57.47
PB
  
6Ababa Lama
7:59.53
Hälle IF
7:59.53
PB
  
7Riley Masters
Riley Masters 90, USA
8:00.16
90USA
8:00.16
PB
  
8Taylor Milne
Taylor Milne 81, CAN
8:07.98
81CAN
8:07.98
SB
  
9Asbjørn Ellefsen Persen
Asbjørn Ellefsen Persen 87, NOR
8:08.24
87NOR
8:08.24
PB
  
10Sindre Løchting
Sindre Løchting 93, NOR
8:09.96
93NOR
8:09.96
PB
  
11Musael Temesghen
8:12.51
Hälle IF
8:12.51
PB
  
12Marius Øyre Vedvik
Marius Øyre Vedvik 92, NOR
8:13.77
92NOR
8:13.77
PB
  
13Staffan Ek
Staffan Ek 91, Björnstorp
8:15.31
Björnstorps IF
8:15.31
SB
  
14Dadafo Dhaqiba
Dadafo Dhaqiba 89, ETH
8:15.56
89ETH
8:15.56
PB
  
15Erik Widing
8:17.23
Turebergs FK
8:17.23
PB
  
16Andrew Nixon
Andrew Nixon 91, CAN
8:28.46
91CAN
8:28.46
PB
  
17Moussa Omar Wais
Moussa Omar Wais 90, DJI
8:28.56
90DJI
8:28.56
PB
  
Silas Too
Silas Too 89, KEN
DNF
89KEN
DNF
  pace
Adil Bouafif
DNF
Hässelby SK
DNF
  
Final B
1Abdikadir Abdi
8:30.36
Ullevi FK
8:30.36
  
2Tom Erling Kårbø
Tom Erling Kårbø 89, NOR
8:31.13
89NOR
8:31.13
SB
  
3Meberhatom Yamana
8:31.47
Spårvägens FK
8:31.47
PB
  
4Anders Grahl
8:31.67
Enhörna IF
8:31.67
PB
  
5Andreas Jansson
8:32.84
Hässelby SK
8:32.84
PB
  
6Martin Stjernlöf
Martin Stjernlöf 87, Eskilstuna FI
8:34.58
Eskilstuna FI
8:34.58
PB
  
7Alexander Palm
Alexander Palm 93, Spårvägen
8:37.49
Spårvägens FK
8:37.49
SB
  
8Alexander Nilsson
8:52.34
Mölndals AIK
8:52.34
SB
  
9Erik Norrbom
8:54.55
Turebergs FK
8:54.55
  
10André Rangelind
8:57.12
IF Göta Karlstad
8:57.12
SB
  
11Niklas Jonsson
8:57.52
Hammarby IF
8:57.52
PB
  
12Said Nur
9:16.39
Malmö AI
9:16.39
PB
  
13Daniel Bucht
Daniel Bucht 96, Sävedalen
9:28.68
Sävedalens AIK
9:28.68
  
John Kingstedt
DNF
Hammarby IF
DNF
  pace
Mikael Röjerås
Mikael Röjerås 90, Västerås FK
DNF
Västerås FK
DNF
  
M 110 m häck     

Vind: -0.4

Final A

Final

Vind: -0.4
1Francisco Javier López
Francisco Javier López 89, ESP
13.78
89ESP
13.78
  
2Amir Shaker
Amir Shaker 89, Råby-Rekarne
13.89
Råby-Rekarne FIF
13.89
  
3Caleb Cross
Caleb Cross 91, USA
14.34
91USA
14.34
  
4Petter Olson
14.54
Hässelby SK
14.54
  
5Martin Kallur
14.61
Falu IK
14.61
  
M 400 m häck     


Final A

Final

1Øyvind Kjerpeset
Øyvind Kjerpeset 91, NOR
51.06
91NOR
51.06
  
2Oliwer Åstrand
52.96
Örgryte IS
52.96
  
3Marius Bakken Støle
Marius Bakken Støle 93, NOR
53.11
93NOR
53.11
  
4Mitchell Switzer
Mitchell Switzer 91, USA
53.11
91USA
53.11
  
5Kristian Berg
Kristian Berg 94, NOR
54.38
94NOR
54.38
PB
  
6Simon Paul Sandbakken
Simon Paul Sandbakken 95, NOR
55.90
95NOR
55.90
PB
  
M Längd     


Final A

Final

1Ignisious Gaisah
Ignisious Gaisah 83, NED
7.78
83NED
7.78
+1.1
  
2Michel Tornéus
7.77
Hammarby IF
7.77
+0.6
  
3Adrian Strzałkowski
Adrian Strzałkowski 90, POL
7.63
90POL
7.63
+0.7
  
4Jānis Leitis
Jānis Leitis 89, LAT
7.62
89LAT
7.62
+1.1
  
5Morten Jensen
Morten Jensen 82, DEN
7.60
82DEN
7.60
+0.7
  
6Simon Karlén
7.20
IF Göta Karlstad
7.20
0.0 SB
  
7Mattias Sunneborn
7.10
Spårvägens FK
7.10
+0.5
  
M Slägga     


Final A

Final

1Primož Kozmus
Primož Kozmus 79, SLO
77.69
79SLO
77.69
  
2Marcel Lomnický
Marcel Lomnický 87, SVK
76.66
87SVK
76.66
  
3Aleksey Sokirskiy
Aleksey Sokirskiy 85, UKR
76.35
85UKR
76.35
  
4Szymon Ziółkowski
Szymon Ziółkowski 76, POL
74.52
76POL
74.52
  
5Markus Johansson
73.14
IF Göta Karlstad
73.14
SB
  
6Mattias Jons
72.81
Hässelby SK
72.81
  
7Eivind Henriksen
Eivind Henriksen 90, NOR
71.49
90NOR
71.49
  
8Hassan Mohamed Mahmoud
Hassan Mohamed Mahmoud 84, EGY
71.46
84EGY
71.46
  
Paweł Fajdek
Paweł Fajdek 89, POL
NM
89POL
NM
  
M Spjut     


Final A

Final

1Risto Mätas
Risto Mätas 84, EST
81.36
84EST
81.36
  
2Kim Amb
Kim Amb 90, Bålsta
79.79
F Bålsta IK
79.79
  
3Gabriel Wallin
Gabriel Wallin 81, Södertälje IF
74.41
Södertälje IF
74.41
  
4Jiannis Smalios
Jiannis Smalios 87, KFUM Örebro
70.02
KFUM Örebro
70.02
  
5Hubert Chmielak
Hubert Chmielak 89, POL
68.80
89POL
68.80
  
M Nationell Höjd     


Final A

Final

1Mehdi Alkhatib
2.09
Hammarby IF
2.09
  
2Jakob ThorvaldssonIFK Lidingö
2.09
  
3Erik Liberg
2.06
Ullevi FK
2.06
  
4Henrik Thoms
2.03
Hanvikens SK
2.03
  
Kvinnor
K 100 m     

Vind: -0.2

Final A

Final

Vind: -0.2
1Ezinne Okparaebo
Ezinne Okparaebo 88, NOR
11.56
88NOR
11.56
  
2Cleo VanBuren
Cleo VanBuren 86, USA
11.62
86USA
11.62
  
3Irene EkelundKils AIK
11.66
  
4Caroline Sandsjoe
12.10
IF Göta Karlstad
12.10
  
5Emilia KjellbergIFK Sunne
12.21
  
6Elina PalmquistUllevi FK
12.25
SB
  
Final B
Vind: -0.1
Vind: -0.1
1Mari Gilde Brubak
Mari Gilde Brubak 90, NOR
12.30
90NOR
12.30
SB
  
2Alice Ulla Berg
Alice Ulla Berg 97, NOR
12.55
97NOR
12.55
PB
  
3Susanne SchüsslerIF Göta Karlstad
12.63
  
4Mary Ann AndreassonIF Göta Karlstad
12.69
  
5Caroline Tegel
12.91
IF Göta Karlstad
12.91
  
6Tove Lagerlöf
Tove Lagerlöf 90, Göteborgs KIK
13.08
Göteborgs KIK
13.08
  
7Ebba Svantesson
13.21
Sävedalens AIK
13.21
  
K 200 m     

Vind: -0.4

Final A

Final

Vind: -0.4
1Irene EkelundKils AIK
23.27
  
2Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
23.54
Spårvägens FK
23.54
  
3Elisabeth Slettum
Elisabeth Slettum 86, NOR
24.30
86NOR
24.30
  
4Pernilla TornemarkMalmö AI
24.80
  
5Linda Frödin GladTurebergs FK
25.06
  
Final B
Vind: -1.6
Vind: -1.6
1Lisa Duffy
Lisa Duffy 93, Hässelby
24.75
Hässelby SK
24.75
PB
  
2Josefin MagnussonMalmö AI
24.95
SB
  
3Pernilla NilssonMalmö AI
25.01
SB
  
4Anne Skudal Dolvik
Anne Skudal Dolvik 88, NOR
25.13
88NOR
25.13
SB
  
5Emelie SvenssonUllevi FK
25.23
  
Final C
Vind: -1.4
Vind: -1.4
1Rebecca Högberg
25.50
Hammarby IF
25.50
  
2Alice Ulla Berg
Alice Ulla Berg 97, NOR
25.68
97NOR
25.68
PB
  
3Marie Sönnerfors
25.74
Spårvägens FK
25.74
  
4Ebba Svantesson
26.18
Sävedalens AIK
26.18
SB
  
5Tove Lagerlöf
Tove Lagerlöf 90, Göteborgs KIK
26.89
Göteborgs KIK
26.89
  
K 1500 m     


Final A

Final

1Meraf Bahta
4:12.63
Hälle IF
4:12.63
  
2Brie Felnagle
Brie Felnagle 86, USA
4:12.66
86USA
4:12.66
  
3Liina Tšernov
Liina Tšernov 87, EST
4:14.93
87EST
4:14.93
PB
  
4Sinimole Markose
Sinimole Markose 83, IND
4:16.06
83IND
4:16.06
SB
  
5Morag MacLarty
Morag MacLarty 86, GBR
4:16.07
86GBR
4:16.07
  
6Melissa Courtney
Melissa Courtney 93, GBR
4:17.87
93GBR
4:17.87
PB
  
7Sofia Öberg
4:17.89
IFK Lidingö
4:17.89
SB
  
8Kajsa Barr
Kajsa Barr 92, Sundbyberg
4:18.20
Sundbybergs IK
4:18.20
PB
  
45 SWE AT
9Deborah Maier
Deborah Maier 90, USA
4:18.25
90USA
4:18.25
PB
  
10Kristine Eikrem Engeset
Kristine Eikrem Engeset 88, NOR
4:19.47
88NOR
4:19.47
SB
  
11Andrea Seccafien
Andrea Seccafien 90, CAN
4:22.13
90CAN
4:22.13
PB
  
12Alia Mohamed Saeed
Alia Mohamed Saeed 91, UAE
4:22.26
91UAE
4:22.26
SB
  
13Ingeborg Løvnes
Ingeborg Løvnes 92, NOR
4:23.29
92NOR
4:23.29
  
14Linn Nilsson
4:23.90
Hälle IF
4:23.90
  
Rachel Aubry
Rachel Aubry 90, CAN
DNF
90CAN
DNF
  pace
Final B
1Ronja Fjellner
4:30.10
Örgryte IS
4:30.10
PB
  
2Anna Silvander
4:33.20
Danderyds SK
4:33.20
PB
  
3Nathalie Rohlén
4:34.87
Spårvägens FK
4:34.87
  
4Cecilia Norrbom
4:37.38
Spårvägens FK
4:37.38
SB
  
5Karoline Finne
Karoline Finne 92, NOR
4:40.57
92NOR
4:40.57
PB
  
6Isabella Andersson
4:45.10
Turebergs FK
4:45.10
PB
  
7Emma Dahl
Emma Dahl 91, Örgryte
4:49.20
Örgryte IS
4:49.20
SB
  
8Anna Dahlsjö
5:00.59
Mölndals AIK
5:00.59
  
Sara Rönnby
DNF
Enhörna IF
DNF
  pace
K 3000 m hinder     


Final A

Final

1Charlotta FougbergUllevi FK
9:51.48
  
2Chantelle Groenewoud
Chantelle Groenewoud 89, CAN
9:57.33
89CAN
9:57.33
  
3Vaida Žūsinaitė
Vaida Žūsinaitė 88, LTU
10:02.70
88LTU
10:02.70
SB
  
4Rolanda Bell
Rolanda Bell 87, PAN
10:03.85
87PAN
10:03.85
  
5Jessica Furlan
Jessica Furlan 90, CAN
10:13.93
90CAN
10:13.93
  
K 100 m häck     

Vind: -1.0

Final A

Final

Vind: -1.0
1Isabelle Pedersen
Isabelle Pedersen 92, NOR
13.41
92NOR
13.41
  
2Gnima Faye
Gnima Faye 84, SEN
13.52
84SEN
13.52
  
3Adriana Janic
14.16
Malmö AI
14.16
PB
  
4Lene Secher Myrmel
Lene Secher Myrmel 86, NOR
14.19
86NOR
14.19
  
5Emma Tuvesson
Emma Tuvesson 91, Helsingborg
14.31
IFK Helsingborg
14.31
  
6Elin Westerlund
14.34
Spårvägens FK
14.34
  
7Mary Ann AndreassonIF Göta Karlstad
14.54
SB
  
Final B
Vind: -1.0
Vind: -1.0
1Therese Lindhe
14.72
Hässelby SK
14.72
  
2Caroline Tegel
15.38
IF Göta Karlstad
15.38
  
K Höjd     


Final A

Final

1Isobel Pooley
Isobel Pooley 92, GBR
1.89
92GBR
1.89
  
2Levern Spencer
Levern Spencer 84, LCA
1.86
84LCA
1.86
  
3Sofie Skoog
1.86
IF Göta Karlstad
1.86
  
4Ebba Jungmark
1.79
Mölndals AIK
1.79
  
5Jessica SamuelssonHässelby SK
1.75
SB
  
6Vendela von CorswantÖrgryte IS
1.71
  
K Stav     


Final A

Final

1Anjuli Knäsche
Anjuli Knäsche 93, GER
4.19
93GER
4.19
  
2Fanny Berglund
Fanny Berglund 88, Göteborgs KIK
4.11
Göteborgs KIK
4.11
SB
  
3Elienor Werner
3.90
Hässelby SK
3.90
  
4Madeleine Nilsson
3.75
Kvarnsvedens GoIF
3.75
  
5Sara Eriksson
3.75
Ullevi FK
3.75
  
Theresia Wängborg NybergÖrgryte IS
NH
  
Malin DahlströmUllevi FK
NH
  
K Längd     


Final A

Final

1Erica Jarder
Erica Jarder 86, Spårvägen
6.58
Spårvägens FK
6.58
+1.5
  
2Māra Grīva
Māra Grīva 89, LAT
6.38
89LAT
6.38
+1.0
  
3Alexandra Russell
Alexandra Russell 90, GBR
6.16
90GBR
6.16
+1.5 =SB
  
4Emilia KjellbergIFK Sunne
6.07
+1.0 PB
  
5Jasmine Andersson
6.00
GoIF Tjalve
6.00
+1.1
  
6Lene Secher Myrmel
Lene Secher Myrmel 86, NOR
5.98
86NOR
5.98
+0.3 SB
  
7Lisa Linnell
Lisa Linnell 91, IFK Växjö
5.87
IFK Växjö
5.87
+0.8
  
8Matilda HellqvistIK Orient
5.85w
+2.3
  
9Ida Hansen
5.78
KFUM Arvika
5.78
0.0
  
10Sofia Lund
Sofia Lund 86, Hässelby
5.66w
Hässelby SK
5.66w
+2.3
  
11Elvira Richardsson
5.49
IFK Kristinehamn
5.49
–0.1
  
12Kaiza Karlén
5.30
KFUM Arvika
5.30
+0.2
  

© 2022 Friidrottsstatistik