28.6
19.7
26.7
25.7
24.7
21.7
21.7
24.7
24‐25.7
25.7
24‐25.7
21.7
21.7
24‐25.7
25.7
25.7
25.7
24.7
24.7
23.7
22.7
24.7
24.7
24.7
24.7
22.7
20.7
17.7
24.6
24.7
22.7
22.7
19.7
22.7
21.7
20.7
16.7
21.7
21.7
20.7
17.7
10.7
3.7
20.7
17.7
14.7
17‐18.7
20.7
20.7
19.7
19.7
19.7
20.7
18.7
3.7
17‐18.7
19.7
18.7
18.7
18.7
18.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
17.7
16.7
15.7
15.7
15.7
13.7
13.7
12.7
8.7
8.7
7.7
6.7
4.7
3.7
16.7
14.7
14.7
15.7
13.7
13.7
14.7
14.7
14.7
13.7
13.7
13.7
13.7
12.7
12.7
12.7
7.7
6.7
3.7
14.7
Tävlande: 109 (55+54)   Starter: 113 (56+57)

Män
M 200 m     

Vind: +0.6

Final A

Final

Vind: +0.6
3Carlos Jonsson
24.31
Hässelby SK
24.31
PB
  
1Sunday Ojuri
21.66w
Hammarby IF
21.66w
  
1Jacob Ewertzh
22.05
Hammarby IF
22.05
PB
  
1Andreas Movin
22.87
IFK Lidingö
22.87
PB
  
2Mats Boman
Mats Boman 85, FIN
22.05w
85FIN
22.05w
  
3Fredrik ÅströmTäby IS
22.14w
  
3Nicklas Holm
23.18
Hellas FK
23.18
PB
  
4Fredrick Gustavsson
22.39w
Spårvägens FK
22.39w
  
4Tarley Allison
23.64
Järvsö IF
23.64
PB
  
5Viktor Jönsson
Viktor Jönsson 92, Råby-Rekarne
22.56w
Råby-Rekarne FIF
22.56w
  
5Amadou Sussoho
22.81
Huddinge AIS
22.81
PB
  
5Isak Hampel Klang
23.86
Hässelby SK
23.86
PB
  
6Niklas Alsing
Niklas Alsing 95, Östersunds GIF
23.45
Östersunds GIF
23.45
PB
  
6Christopher SvenssonIF Kville
23.63
SB
  
7Nils-Göran Nilsson
22.97w
Turebergs FK
22.97w
  
Final B
Vind: +0.5
Vind: +0.5
1Max Andersson
23.11
Tierps IF
23.11
PB
  
2Anton Öhman
23.27
Huddinge AIS
23.27
PB
  
4Ludvig HillenfjärdHuddinge AIS
23.61
PB
  
5Abdiaziz Warsame Abdulle
23.63
Råby-Rekarne FIF
23.63
SB
  
Final C
Vind: +1.8
Vind: +1.8
1Niklas Larsson
22.83
Hässelby SK
22.83
SB
  
1Simon Waldaeus
23.97
Turebergs FK
23.97
PB
  
2Daniel Katuric
23.15
Hässelby SK
23.15
SB
  
3Linus Gustafsson
23.26
Västerås FK
23.26
SB
  
4Patrik Holmberg
23.50
Huddinge AIS
23.50
SB
  
M 600 m     


Final A

Final

1Mattias Sunneborn
1:22.99
Spårvägens FK
1:22.99
PB
  
M 1500 m     


Final A

Final

1John Kingstedt
4:00.64
Hammarby IF
4:00.64
SB
  
1Meberhatom Yamana
4:03.30
Spårvägens FK
4:03.30
PB
  
1Alexander Persson
4:05.13
Hammarby IF
4:05.13
SB
  
3Niklas Jonsson
3:55.02
Hammarby IF
3:55.02
PB
  
4Viktor Hedlöf
3:55.58
Rånäs 4H
3:55.58
PB
  
8Andreas Jansson
3:58.57
Hässelby SK
3:58.57
PB
  
Final B
5Christian Runge WildnerTäby IS
4:23.94
PB
  
P19 1500 m     


Final A

Final

1Otto Kingstedt
4:06.78
Huddinge AIS
4:06.78
PB
  
3Hugo Lindell
4:15.27
Rånäs 4H
4:15.27
SB
  
P19 110 m häck (99.1 cm)     

Vind: +1.9

Final A

Final

Vind: +1.9
2Andreas Almlöf
14.84
Hammarby IF
14.84
PB
  
3Rickard Willman
14.86
Västerås FK
14.86
PB
  
4Eric Bergvall
15.32
Hässelby SK
15.32
PB
  
5Felix Norén
Felix Norén 95, Katrineholm
15.65
Katrineholms SK
15.65
PB
  
P17 400 m     


Final A

Final

2Anton Persson
50.87
Hässelby SK
50.87
PB
  
4Filip WendelinIFK Sala
52.06
SB
  
P17 1500 m     


Final A

Final

1Anton Wijk
4:34.41
Upsala IF
4:34.41
SB
  
1Valdemar Crispin Quinonez
4:35.95
Spårvägens FK
4:35.95
PB
  
5Christoffer Hagman
4:22.75
Västerås FK
4:22.75
PB
  
6Rasmus Waldna
4:24.63
Hammarby IF
4:24.63
PB
  
8Pontus Hagman
Pontus Hagman 97, Västerås
4:27.75
Västerås FK
4:27.75
PB
  
P17 110 m häck (91.4 cm, 8.9 m)     

Vind: +1.6

Final A

Final

Vind: +1.6
4Albin Johansson
16.27
Högbo GIF
16.27
PB
  
P17 Stav     


Final A

Final

2Isak Hampel Klang
4.37
Hässelby SK
4.37
PB
  
P17 Kula (5.0 kg)     


Final A

Final

5Adam Nygårds JacobssonFalu IK
12.93
PB
  
6Elias Högström
12.59
Sundsvalls FI
12.59
PB
  
P15 2000 m     


Final A

Final

5Adel Araya
Adel Araya 98, Mälarhöjden
6:25.38
Mälarhöjdens IK
6:25.38
PB
  
6Marcus Häggh
6:28.93
Enhörna IF
6:28.93
PB
  
P15 100 m häck (83.8 cm, 8.25 m)     

Vind: +0.1

Final A

Final

Vind: +0.1
3Johan BengtssonTäby IS
14.92
PB
  
4Nikolai Kronmann
15.04
Söderhamns IF
15.04
PB
  
6Jonas Renz
Jonas Renz 99, IK Norrköping FI
15.29
IK Norrköping FI
15.29
PB
  
P15 Höjd     


Final A

Final

4David AppelgrenTyresö FK
1.79
PB
  
P15 Längd     


Final A

Final

1Kevin Duvert
5.98
Hellas FK
5.98
+0.4 PB
  
Kvinnor
K 200 m     

Vind: +2.3

Final A

Final

Vind: +2.3
2Malin AnderssonGefle IF
25.23w
  
2Josefin Palm
25.56
Gefle IF
25.56
SB
  
3Caroline Kihlblom
24.99
Huddinge AIS
24.99
SB
  
3Karolina NikamoUpsala IF
26.23
SB
  
4Jenny Melin
25.12
Strands IF
25.12
SB
  
4Karin Grann
Karin Grann 95, Alingsås
26.64
Alingsås IF
26.64
SB
  
5Marie Sönnerfors
25.12
Spårvägens FK
25.12
SB
  
5Yasmin Jelassi
27.23w
Hammarby IF
27.23w
  
7Evelina LandstedtFalu IK
27.68
PB
  
Final B
Vind: +2.5
Vind: +2.5
1Elin Moraiti
24.96w
Hässelby SK
24.96w
  
1Alexandra BarteeGefle IF
26.16
PB
  
2Elin Lindell
26.47
Hammarby IF
26.47
SB
  
2Ellinor PerssonTäby IS
26.50
PB
  
3Amanda Jansson
27.08
Örbyhus IF
27.08
PB
  
4Lisa OlssonBoo IF
27.43
PB
  
6Elsa Herlitz
27.69
Upsala IF
27.69
PB
  
Final C
Vind: +3.4
Vind: +3.4
3Johanna BromarkGefle IF
26.97w
  
4Suzanna Filipska
26.97w
FK Studenterna
26.97w
  
K 300 m     
1Ida Fritzdorf KåbergHammarby IF
42.76
PB
  
K 1500 m     


Final A

Final

2Cecilia Kleist
4:35.56
IK Akele
4:35.56
PB
  
3Julia Forsmark
4:42.09
Falu IK
4:42.09
SB
  
4Erika Svanborg
4:42.29
Bromma IF
4:42.29
PB
  
5Josefine MalmborgHabo FIF-04
4:44.11
PB
  
K Stav     


Final A

Final

5Louise GabrielssonHuddinge AIS
3.35
PB
  
F19 Höjd     


Final A

Final

5Merily Porovart
Merily Porovart 94, EST
1.53
94EST
1.53
SB
  
F17 400 m     


Final A

Final

2Louise Ekman
59.04
Gefle IF
59.04
PB
  
F17 1500 m     


Final A

Final

3Emma Gustafsson
4:55.54
Hässelby SK
4:55.54
PB
  
4Sofia Hultgren
5:04.52
Ludvika FFI
5:04.52
PB
  
5Hanna Bergström
5:04.77
Huddinge AIS
5:04.77
PB
  
F17 100 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     

Vind: 0.0

Final A

Final

Vind: 0.0
4Moa Ullgren
Moa Ullgren 96, GoIF Tjalve
14.95
GoIF Tjalve
14.95
PB
  
6Kajsa Östman
15.52
Sundsvalls FI
15.52
PB
  
Heat 2
Vind: -0.9
Vind: -0.9
4Moa Fanqvist
15.45
Sundsvalls FI
15.45
PB
  
F17 Stav     


Final A

Final

6Klara Rådbo
2.28
Hammarby IF
2.28
PB
  
F17 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

8Elin Bohman
10.76
Turebergs FK
10.76
SB
  
9Charlott Danko
10.71
Hanvikens SK
10.71
SB
  
F17 Spjut     


Final A

Final

2Lovisa ÖstervallIFK Tumba
37.66
PB
  
5Felicia Festin
Felicia Festin 96, Östersunds GIF
33.29
Östersunds GIF
33.29
PB
  
8Sofi From
Sofi From 97, Järvsö
28.83
Järvsö IF
28.83
PB
  
9Hanna Mårtensson
27.59
Hässelby SK
27.59
SB
  
F15 300 m     


Final A

Final

9Silvia Veermäe
Silvia Veermäe 98, EST
45.23
98EST
45.23
PB
  
26Katrin Riso
Katrin Riso 98, EST
49.00
98EST
49.00
PB
  
F15 2000 m     


Final A

Final

2Isabelle Haugen
6:41.09
Hellas FK
6:41.09
SB
  
6Jessica Nylander LeslieIFK Tumba
7:44.85
PB
  
7Eleonora Olsmats
7:51.57
Danderyds SK
7:51.57
PB
  
F15 80 m häck (76.2 cm, 8 m)     

Vind: 0.0

Final A

Final

Vind: 0.0
4Amanda Lindblom
Amanda Lindblom 98, Råby-Rekarne
12.25
Råby-Rekarne FIF
12.25
PB
  
8My Samuelsson
12.73
Hammarby IF
12.73
PB
  
F15 Höjd     


Final A

Final

2Rosanna Cianelli
1.61
Hammarby IF
1.61
PB
  
5Hanna BielkeTäby IS
1.52
SB
  
15Grete Kübar
Grete Kübar 99, EST
1.37
99EST
1.37
PB
  
19Lauren Sirp
Lauren Sirp 99, EST
1.37
99EST
1.37
  
F15 Längd     


Final A

Final

21Silvia Veermäe
Silvia Veermäe 98, EST
4.39
98EST
4.39
–3.5
  
F15 Spjut (400 g)     


Final A

Final

2Lovisa Linde
37.40
Täby IS
37.40
PB
  
F14 Längd     


Final A

Final

11Lauren Sirp
Lauren Sirp 99, EST
4.37
99EST
4.37
–1.4
  
F13 200 m     

Vind: 0.0

Final A

Final

Vind: 0.0
3Kaili Nurk
Kaili Nurk 00, EST
27.72
00EST
27.72
PB
  
F13 600 m     


Final A

Final

1Kaili Nurk
Kaili Nurk 00, EST
1:40.39
00EST
1:40.39
PB
  
F13 Längd (zon)     


Final A

Final

1Kärt Õunapuu
Kärt Õunapuu 00, EST
4.96
00EST
4.96
–0.1 PB
  
10Birgit Paju
Birgit Paju 00, EST
4.30
00EST
4.30
+0.3 PB