19.6
3.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
8.6
17.6
16.6
18.6
11.6
20.6
20.6
20.6
20.6
15.6
10.6
19‐20.6
20.6
20.6
20.6
20.6
20.6
20.6
19‐20.6
19.6
19‐20.6
19.6
20.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
19.6
15.6
15.6
16.6
12.6
11‐13.6
17.6
17.6
17.6
16.6
17.6
16.6
17.6
12.6
15.6
16.6
16.6
16.6
15.6
30.5
16.6
16.6
11.6
1.6
13.6
11.6
7.6
5.6
2.6
5.6
13.6
16.6
13.6
16.6
12.6
14.6
15.6
8.6
8.6
6.6
15.6
3.6
11.6
13.6
13.6
13.6
13.6
12.6
13.6
14.6
13.6
13.6
13.6
13.6
12.6
10.6
10.6
8.6
13.6
13.6
13.6
8.6
Arena: Sätrahallen
Tävlande: 43 (22+21)   Starter: 50 (24+26)
Män
M 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Nick Ekelund-ArenanderMalmö AI
47.98
  
M 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Johan Svensson
Johan Svensson 89, Spårvägen
1:50.67
Spårvägens FK
1:50.67
SB
  
2Andreas Almgren
1:51.26
Turebergs FK
1:51.26
PB
  
M 1500 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Lotfi Chebli
3:44.99
Hässelby SK
3:44.99
PB
  
2Johan Hydén
3:46.60
Hammarby IF
3:46.60
  
M 3000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Scott Fraser
8:15.56
Hälle IF
8:15.56
PB
  
M 60 m häck     
Inne
Inne
Final 1
1Filip Lööv
8.04
IF Göta Karlstad
8.04
  
2Amir Shaker
Amir Shaker 89, Råby-Rekarne
8.05
Råby-Rekarne FIF
8.05
  
Final 2
1Amir Shaker
Amir Shaker 89, Råby-Rekarne
8.10
Råby-Rekarne FIF
8.10
  
M Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Jakob ThorvaldssonIFK Lidingö
2.12
PB
  
2Fredrik KonradssonIFK Umeå
2.10
PB
  
M Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Erik Thorstensson
5.21
Spårvägens FK
5.21
PB
  
2Carl Sténson
5.06
Hellas FK
5.06
  
3Petter Olson
4.86
Hässelby SK
4.86
SB
  
M Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Mattias Sunneborn
7.59
Spårvägens FK
7.59
SB
  
2Andreas Otterling
7.46
KFUM Örebro
7.46
  
M Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Anders Møller
Anders Møller 77, DEN
15.92
77DEN
15.92
SB
  
2Moteba Mohamed
15.28
Hässelby SK
15.28
  
M Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
1Kim Christensen
Kim Christensen 84, DEN
19.22
84DEN
19.22
  
2Leif Arrhenius
Leif Arrhenius 86, Spårvägen
18.82
Spårvägens FK
18.82
  
3Kenneth Mertz
Kenneth Mertz 89, DEN
17.25
89DEN
17.25
  
4Daniel Ståhl
Daniel Ståhl 92, Spårvägen
16.97
Spårvägens FK
16.97
  
M Vikt     
Inne

Final A

Final
Inne
1Mattias Jons
21.16
Hässelby SK
21.16
SB
  
2Leif Arrhenius
Leif Arrhenius 86, Spårvägen
18.16
Spårvägens FK
18.16
SB
  
Kvinnor
K 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Irene EkelundKils AIK
7.38
PB
  
2Erica Jarder
Erica Jarder 86, Spårvägen
7.58
Spårvägens FK
7.58
PB
  
Heat 2
1Erica Jarder
Erica Jarder 86, Spårvägen
7.66
Spårvägens FK
7.66
SB
  
Heat 3
1Irene EkelundKils AIK
7.43
PB
  
K 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Irene EkelundKils AIK
23.52
PB
  
2Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
23.61
Spårvägens FK
23.61
PB
  
K 60 m häck     
Inne

Final A

Final
Inne
1Malin Eriksson
Malin Eriksson 91, KFUM Örebro
8.55
KFUM Örebro
8.55
PB
  
2Ellinore HallinIFK Växjö
8.55
=SB
  
Heat 1
1Malin Eriksson
Malin Eriksson 91, KFUM Örebro
8.57
KFUM Örebro
8.57
SB
  
Heat 2
1Ellinore HallinIFK Växjö
8.55
SB
  
K Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1My Nordström
My Nordström 90, IK Norrköping FI
1.87
IK Norrköping FI
1.87
PB
  
2Sofie Skoog
1.85
IF Göta Karlstad
1.85
  
3Victoria DronsfieldIF Göta Karlstad
1.81
  
4Caroline GyllenbernTurebergs FK
1.79
PB
  
5Lisa EngmanKils AIK
1.76
  
K Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Elienor Werner
3.85
Hässelby SK
3.85
PB
  
2Madeleine Nilsson
3.85
Kvarnsvedens GoIF
3.85
  
K Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Hafdís Sigurdardóttir
Hafdís Sigurdardóttir 87, ISL
6.11
87ISL
6.11
SB
  
2Nadja Casadei
6.05
IFK Lidingö
6.05
SB
  
3Sofia Lund
Sofia Lund 86, Hässelby
5.96
Hässelby SK
5.96
PB
  
4Martha Traoré
Martha Traoré 95, DEN
5.94
95DEN
5.94
PB DUR-18
  
K Tresteg     
Inne

Final A

Final
Inne
1Angelica StrömGefle IF
13.13
=PB
  
2Jasmin Sabir
12.75
Hammarby IF
12.75
PB
  
K Kula     
Inne

Final A

Final
Inne
1Anna WikströmIFK Tumba
14.15
SB
  
2Heidi Schmidt
13.72
Täby IS
13.72
  
K Vikt     
Inne

Final A

Final
Inne
1Eleni Larsson
18.93
Huddinge AIS
18.93