18.9
2.10
17.10
2.10
18.9
16.10
10.10
14.10
30.9
30.9
16.10
16.10
16.10
3.10
17.10
14.10
9.10
3.10
10.10
17.10
17.10
16.10
16.10
3.10
26.9
13.10
7.10
14.10
9.10
28.8
6.10
9.10
13.10
9.10
9.10
9.10
12.10
9.10
19.9
12.10
10.10
10.10
9.10
10.10
3.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
9.10
9.10
3.10
30.9
10.10
25.9
13.9
27.9
19.9
9.10
3.10
26.9
9.10
7.10
7.10
6.10
10.10
9.10
9.10
9.10
7.10
7.10
30.9
9.10
9.10
2.10
2.10
26.9
26.9
5.10
2.10
2.10
3.10
2.10
26.9
29.9
27.9
22.9
20.9
15.9
3.10
26.9
2.10
2.10
2.10
2.10
Tävlande: 56 (20+36)   Starter: 65 (21+44)

Män
M 100 m     

Vind: +1.9

Final A

Final

Vind: +1.9
2Erik MartinssonGefle IF
11.29
PB
  
3Anton Nordback
11.40
Upsala IF
11.40
PB
  
5Michael LuxemburgTäby IS
11.74
PB
  
M 1500 m     


Final A

Final

2Archibald Casteel
4:21.72
Hellas FK
4:21.72
PB
  
4Mohammed Loukili
4:27.22
IFK Lidingö
4:27.22
PB
  
M 3000 m     


Final A

Final

1Dennis Olsson
Dennis Olsson 97, Spårvägen
9:46.84
Spårvägens FK
9:46.84
PB
  
M 2000 m hinder     


Final A

Final

1Martin Hedlund
7:01.80
Gefle IF
7:01.80
PB
  
2Lucas Grönborg
7:18.94
Hellas FK
7:18.94
PB
  
3Christian Runge WildnerTäby IS
7:34.65
PB
  
M 110 m häck     

Vind: +2.7

Final A

Final

Vind: +2.7
1Erik Larsson
16.38w
Visby IF Gute
16.38w
  
2Fredrik Uggla StrahlHellas FK
17.79w
  
3Rikard Hällberg
19.97w
Upsala IF
19.97w
  
M Höjd     


Final A

Final

2Ali Tepe
1.92
Gefle IF
1.92
PB
  
M Stav     


Final A

Final

4Simon Söderlund
3.00
Upsala IF
3.00
SB
  
5Hunter S Mabon
Hunter S Mabon 69, Studenterna
3.00
FK Studenterna
3.00
PB
  
M Tresteg     


Final A

Final

1Jonas Arbinge
12.89
Hellas FK
12.89
+1.3 PB
  
2Johan MeckbachTäby IS
12.17
+1.5 PB
  
M Kula     


Final A

Final

3Robert AlnerothGefle IF
12.98
PB
  
M Diskus     


Final A

Final

1Patrik Melin
42.26
Gefle IF
42.26
SB
  
2Nicklas ErikssonHellas FK
34.60
SB
  
M Spjut     


Final A

Final

1Patrik Melin
56.69
Gefle IF
56.69
SB
  
Kvinnor
K 100 m     

Vind: +2.4

Final A

Final

Vind: +2.4
1Klara Helander
12.39w
Upsala IF
12.39w
  
Final B
Vind: +0.6
Vind: +0.6
1Hanna Adriansson
12.29
IFK Lidingö
12.29
SB
  
K 200 m     

Vind: +0.9

Final A

Final

Vind: +0.9
1Maria Gustafsson
25.49
IFK Lidingö
25.49
SB
  
3Madeleine NilssonGefle IF
25.99
SB
  
4Mathilda ErikssonIFK Tumba
26.63
PB
  
K 400 m     


Final A

Final

1Ann Hyvärinen
59.01
IFK Lidingö
59.01
SB
  
2Louise Ekman
59.60
Gefle IF
59.60
PB
  
3Lovisa ÖstervallIFK Tumba
1:00.88
PB
  
4Linnéa Frobe
1:01.02
Täby IS
1:01.02
PB
  
K 800 m     


Final A

Final

1Jenny Håland
2:21.34
IFK Tumba
2:21.34
SB
  
3Johanna Bromark
2:31.52
Gefle IF
2:31.52
PB
  
K 1500 m     


Final A

Final

5Lowisa Hanning
5:31.09
IFK Lidingö
5:31.09
SB
  
K 3000 m     


Final A

Final

1Kerstin Håland
11:47.32
PB
  
2Sara Nilsson TengstrandIFK Lidingö
12:04.75
PB
  
3Johanna Axelsson
12:11.52
Täby IS
12:11.52
SB
  
K 1500 m hinder     


Final A

Final

1Klara Bodinson
5:08.59
IFK Lidingö
5:08.59
SB
  
2Jenny Håland
5:16.15
IFK Tumba
5:16.15
SB
  
3Jennie Hurkmans
5:19.81
Turebergs FK
5:19.81
PB
  
K 100 m häck     

Vind: +1.1

Final A

Final

Vind: +1.1
1Sofia Linde
13.89
Täby IS
13.89
PB
  
2Johanna DyremarkIFK Tumba
14.83
PB
  
4Fanny Anonsen
15.50
Gefle IF
15.50
PB
  
5Elin Bohman
18.13
Turebergs FK
18.13
PB
  
Final B
Vind: +3.1
Vind: +3.1
1Klara Zetterberg
17.61w
Upsala IF
17.61w
  
2Ellinor Sundstrand
19.29w
F Gotländsk FI
19.29w
  
K 400 m häck     


Final A

Final

2Jennie Hurkmans
1:02.97
Turebergs FK
1:02.97
SB
  
4Karolina BusznyakIFK Tumba
1:09.72
SB
  
5Alexandra Bartee
1:14.34
Gefle IF
1:14.34
PB
  
K Stav     


Final A

Final

1Alexandra BarteeGefle IF
2.80
PB
  
2Sofie Nyman
Sofie Nyman 94, Upsala IF
2.60
Upsala IF
2.60
=PB
  
3Helena KolteTäby IS
2.60
PB
  
5Sana Rehman
2.40
IFK Tumba
2.40
SB
  
6Klara Lindström
2.20
IFK Lidingö
2.20
PB
  
K Längd     


Final A

Final

1Klara Helander
5.56w
Upsala IF
5.56w
+4.0
  
3Hanna Adriansson
5.25
IFK Lidingö
5.25
+2.0 SB
  
6Olivia Axelsson
5.06w
Turebergs FK
5.06w
+2.4
  
7Ellinor Sundstrand
5.00
F Gotländsk FI
5.00
+0.2 SB
  
K Tresteg     


Final A

Final

2Johanna DyremarkIFK Tumba
11.14
+1.7 PB
  
3Alice Eriksson
10.61
IFK Lidingö
10.61
+1.2 SB
  
K Kula     


Final A

Final

4Cornelia Hansson
Cornelia Hansson 95, Gotländsk FI
9.67
F Gotländsk FI
9.67
SB
  
5Lisa HannulaGefle IF
9.18
PB
  
K Slägga     


Final A

Final

1Freja LiljedahlGefle IF
54.38
PB
  
2Astrid MolanderIFK Tumba
50.14
PB
  
5Cornelia Hansson
Cornelia Hansson 95, Gotländsk FI
35.54
F Gotländsk FI
35.54
SB
  
K Spjut     


Final A

Final

1Sofie Davoust
44.83
IFK Tumba
44.83
PB