27.11
23.11
28.11
27.11
27.11
8.8
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
22.10
22.10
18.8
22.10
17.10
26.8
Tävlande: 494 (251+243)   Starter: 860 (455+405)

Män
M22 60 m     
Inne 26 feb

Final A

Final
Inne 26 feb
1David Sennung
6.79
Ullevi FK
6.79
PB
  
2Alexander Brorsson
6.82
IFK Växjö
6.82
PB
  
3Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS
6.83
  
4Benjamin Olsson
6.89
IFK Helsingborg
6.89
  
5Shahbaz SafdarIF Kville
6.96
PB
  
6André Drummond
7.09
Spårvägens FK
7.09
  
Semi 1
26 feb
26 feb
1Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS
6.84
  
2David Sennung
6.86
Ullevi FK
6.86
  
3Shahbaz SafdarIF Kville
7.01
PB
  
4Patrik AnderssonIF Kville
7.05
  
5Niklas JohanssonUllevi FK
7.11
  
6Marcel Elmir
Marcel Elmir 90, Helsingborg
7.23
IFK Helsingborg
7.23
  
Semi 2
26 feb
26 feb
1Benjamin Olsson
6.88
IFK Helsingborg
6.88
SB
  
2Alexander Brorsson
6.92
IFK Växjö
6.92
  
3André Drummond
6.96
Spårvägens FK
6.96
SB
  
4Rasmus KarlssonIK Orient
7.15
  
Erik NilssonIFK Lund
DQ
  
Hugo Jansson
Hugo Jansson 92, Glanshammar
DNS
Glanshammars IF
DNS
  
Heat 1
26 feb
26 feb
1Alexander Brorsson
6.98
IFK Växjö
6.98
  
2André Drummond
7.08
Spårvägens FK
7.08
  
3Marcel Elmir
Marcel Elmir 90, Helsingborg
7.17
IFK Helsingborg
7.17
=PB
  
4Johan Forsberg
7.19
IFK Lidingö
7.19
SB
  
David Persson
DQ
Turebergs FK
DQ
  
Heat 2
26 feb
26 feb
1David Sennung
7.06
Ullevi FK
7.06
  
2Hugo Jansson
Hugo Jansson 92, Glanshammar
7.09
Glanshammars IF
7.09
=PB
  
3Shahbaz SafdarIF Kville
7.13
PB
  
4Rasmus KarlssonIK Orient
7.14
  
5Douglas Stenberg
7.20
IF Göta Karlstad
7.20
SB
  
Heat 3
26 feb
26 feb
1Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS
6.85
  
2Niklas JohanssonUllevi FK
7.10
  
3Oscar Johansson
7.21
Spårvägens FK
7.21
=PB
  
4Mikael Storm
Mikael Storm 91, Eksjö Södra
7.23
Eksjö Södra IK
7.23
SB
  
Tobias CarlssonIF Kville
DQ
  
Heat 4
26 feb
26 feb
1Benjamin Olsson
7.02
IFK Helsingborg
7.02
  
2Patrik AnderssonIF Kville
7.04
  
3Erik NilssonIFK Lund
7.14
PB
  
4Anders LeifssonIK Orient
7.22
  
M22 400 m     
Inne 26 feb

Final A

Final
Inne 26 feb
1Joel Groth
Joel Groth 91, Bollnäs
49.30
Bollnäs FIK
49.30
PB
  
2Martin BengtssonUllevi FK
49.90
PB
  
3Patrik Sjöö
49.93
Hässelby SK
49.93
  
4Rickard Gunnarsson
50.37
Hässelby SK
50.37
  
Semi 1
25 feb
25 feb
1Martin BengtssonUllevi FK
50.10
PB
  
2Patrik Sjöö
50.24
Hässelby SK
50.24
  
3Oliwer ÅstrandIK Ymer
50.84
  
4Tomas Hultgren
51.03
Ludvika FFI
51.03
  
Semi 2
25 feb
25 feb
1Joel Groth
Joel Groth 91, Bollnäs
50.06
Bollnäs FIK
50.06
  
2Rickard Gunnarsson
50.30
Hässelby SK
50.30
  
3Erik Lindahl
50.31
Ullevi FK
50.31
  
4Desmond Manu
Desmond Manu 92, Sävedalen
50.85
Sävedalens AIK
50.85
  
Heat 1
25 feb
25 feb
1Erik Lindahl
50.44
Ullevi FK
50.44
  
2Desmond Manu
Desmond Manu 92, Sävedalen
50.58
Sävedalens AIK
50.58
  
3Niklas Ragneberg
Niklas Ragneberg 91, Trollhättan FIK
51.37
Trollhättan FIK
51.37
  
4Ahmed Tahir
52.53
Falu IK
52.53
PB
  
Heat 2
25 feb
25 feb
1Martin BengtssonUllevi FK
50.11
PB
  
2Tomas Hultgren
50.15
Ludvika FFI
50.15
PB
  
3Mattias Bäckman
50.93
Bollnäs FIK
50.93
  
4Arvid Berglund
54.03
Tranås AIF
54.03
SB
  
Heat 3
25 feb
25 feb
1Joel Groth
Joel Groth 91, Bollnäs
49.85
Bollnäs FIK
49.85
PB
  
2Rickard Gunnarsson
49.96
Hässelby SK
49.96
PB
  
3Markus Johansson
51.09
IFK Umeå
51.09
SB
  
4Nuraldin EljammalRiviera FI
54.05
PB
  
Heat 4
25 feb
25 feb
1Oliwer ÅstrandIK Ymer
50.09
PB
  
2Patrik Sjöö
50.12
Hässelby SK
50.12
  
3Oliver WillskyttUllevi FK
51.67
  
M22 1500 m     
Inne 26 feb

Final A

Final
Inne 26 feb
1Anton Wåhlin
3:55.90
Malmö AI
3:55.90
  
2Rickard Gunnarsson
3:57.19
Hässelby SK
3:57.19
SB
  
3Elmar Engholm
3:57.55
Hässelby SK
3:57.55
  
4Robin Lindgren FjellnerÖrgryte IS
3:58.53
PB
  
5Anton Danielson
4:00.32
GoIF Tjalve
4:00.32
SB
  
6Albin Olausson
Albin Olausson 92, KFUM Örebro
4:02.67
KFUM Örebro
4:02.67
  
7André Rangelind
4:10.73
IF Göta Karlstad
4:10.73
SB
  
M22 60 m häck     
Inne 25 feb

Final A

Final
Inne 25 feb
1Marvin Tay
Marvin Tay 90, Spårvägen
7.94
Spårvägens FK
7.94
  
2Filip LöövKils AIK
8.17
  
3Anton Levin
Anton Levin 92, Helsingborg
8.19
IFK Helsingborg
8.19
=PB
  
4Anders LeifssonIK Orient
8.32
  
5Anton Forsberg
8.33
Turebergs FK
8.33
  
Martin KallurFalu IK
DQ
  
Heat 1
25 feb
25 feb
1Marvin Tay
Marvin Tay 90, Spårvägen
7.90
Spårvägens FK
7.90
PB
  
2Filip LöövKils AIK
8.22
  
3Anders LeifssonIK Orient
8.27
=PB
  
4Anton Forsberg
8.28
Turebergs FK
8.28
PB
  
Heat 2
25 feb
25 feb
1Anton Levin
Anton Levin 92, Helsingborg
8.19
IFK Helsingborg
8.19
PB
  
2Martin KallurFalu IK
8.26
  
3Arvid Berglund
9.01
Tranås AIF
9.01
  
Alexander BrorssonIFK Växjö
DQ
  
M22 Höjd     
Inne 25 feb

Final A

Final
Inne 25 feb
1Adam Chiguer
2.08
Huddinge AIS
2.08
PB
  
2Arlind Shaluni
Arlind Shaluni 92, IK Norrköping FI
2.08
IK Norrköping FI
2.08
SB
  
3Alexander HåkanssonUmedalens IF
2.06
  
4Fredrik SangbergIF Kville
2.04
SB
  
5Yuan-Zhong Wu
Yuan-Zhong Wu 91, IFK Växjö
1.96
IFK Växjö
1.96
SB
  
5Kristian OlofssonIK Ymer
1.96
  
7Douglas Stenberg
1.88
IF Göta Karlstad
1.88
SB
  
M22 Stav     
Inne 26 feb

Final A

Final
Inne 26 feb
1Arvid LindahlKA 2 IF
4.71
  
2Jonathan Jansson
4.71
Östhammar FI
4.71
PB
  
3Dennis Fransson BergetoftKFUM Örebro
4.49
  
Björn AnderssonF Bålsta IK
NH
  
M22 Längd     
Inne 26 feb

Final A

Final
Inne 26 feb
1Fabian Rosenquist
7.36
GoIF Tjalve
7.36
PB
  
2Ritchie MobaIFK Tumba
7.25
PB
  
3Adam Chiguer
7.19
Huddinge AIS
7.19
  
4Mattias Abulu
6.94
Ullevi FK
6.94
SB
  
5Milan Jovanovic
6.89
Huddinge AIS
6.89
  
6Adam Stålberg
Adam Stålberg 91, KFUM Örebro
6.84
KFUM Örebro
6.84
  
7Matthias Johansson
6.75
Nedre Soppero IK
6.75
  
8Douglas Stenberg
6.74
IF Göta Karlstad
6.74
PB
  
9David Östling
6.73
Rånäs 4H
6.73
  
10Cedric Borglund JansonMalmö AI
6.61
  
11Erik Ehrlin
6.49
Ärla IF
6.49
PB
  
12Richard Berg
5.71
IFK Halmstad
5.71
PB
  
David Persson
NH
Turebergs FK
NH
  
Adam Johansson
DNS
Mölndals AIK
DNS
  
Hugo Jansson
Hugo Jansson 92, Glanshammar
DNS
Glanshammars IF
DNS
  
M22 Tresteg     
Inne 25 feb

Final A

Final
Inne 25 feb
1Erik Ehrlin
14.86
Ärla IF
14.86
  
2Sadeeh Mbye
14.49
Ullevi FK
14.49
PB
  
3Milan Jovanovic
13.98
Huddinge AIS
13.98
PB
  
4Mattias Karlsson
13.72
Västerås FK
13.72
SB
  
5Richard Berg
13.08
IFK Halmstad
13.08
PB
  
M22 Kula     
Inne 26 feb

Final A

Final
Inne 26 feb
1Daniel Ståhl
Daniel Ståhl 92, Spårvägen
16.70
Spårvägens FK
16.70
  
2Jonas Meyer
16.31
IK Orient
16.31
PB
  
3Pontus Rabe
15.58
F Bålsta IK
15.58
PB
  
4Elias Håkansson
14.58
Spårvägens FK
14.58
PB
  
5Oskar TörnrosIFK Sala
13.71
PB
  
6Martin JönssonUllevi FK
13.11
PB
  
7Robin Hägg
Robin Hägg 90, Eslövs AI
11.49
Eslövs AI
11.49
  
8Fredrik Persson
11.10
Riviera FI
11.10
  
M22 Vikt     
Inne 25 feb

Final A

Final
Inne 25 feb
1Elias Håkansson
18.68
Spårvägens FK
18.68
  
2Daniel Ståhl
Daniel Ståhl 92, Spårvägen
17.31
Spårvägens FK
17.31
PB
  
3Johan BjörnstadUllevi FK
14.67
  
4Martin JönssonUllevi FK
14.48
  
5Fredric Andersson
14.33
Bollnäs FIK
14.33
  
P19 60 m     
Inne 26 feb

Final A

Final
Inne 26 feb
1Jonathan Wulff
6.97
Hammarby IF
6.97
PB
  
2Sunday Ojuri
7.01
Hammarby IF
7.01
PB
  
3Daniel Nordmark
7.03
Västerås FK
7.03
PB
  
4Emil Thessén
Emil Thessén 94, Västerås
7.11
Västerås FK
7.11
  
5Robin Nordkvist
7.13
Huddinge AIS
7.13
=PB
  
6Martin Astner
7.13
Ullevi FK
7.13
  
Semi 1
26 feb
26 feb
1Emil Thessén
Emil Thessén 94, Västerås
7.07
Västerås FK
7.07
PB
  
2Daniel Nordmark
7.08
Västerås FK
7.08
PB
  
3Martin Astner
7.11
Ullevi FK
7.11
PB
  
4Hannes Kvist Wirdmo
7.14
IFK Växjö
7.14
PB
  
5Nils Thornberg
7.32
Bollnäs FIK
7.32
  
6Johan Karlsson
7.35
Västerås FK
7.35
  
Semi 2
26 feb
26 feb
1Jonathan Wulff
7.09
Hammarby IF
7.09
  
2Robin Nordkvist
7.13
Huddinge AIS
7.13
=PB
  
3Edwin Råsberg
7.23
Hässelby SK
7.23
  
Anton Nordback
DNS
Upsala IF
DNS
  
Victor Ivarsson
DNS
IFK Växjö
DNS
  
Adam DenguirLomma FIK
DNS
  
Semi 3
26 feb
26 feb
1Sunday Ojuri
7.11
Hammarby IF
7.11
  
2Oscar Olausson
Oscar Olausson 93, Kristianstad
7.16
KFUM Kristianstad
7.16
=PB
  
3Alexander Andersson
Alexander Andersson 94, IK Hakarpspojkarna
7.17
IK Hakarpspojkarna
7.17
  
4Joakim Djuvfeldt
7.22
IF Göta Karlstad
7.22
  
5David Sundström
7.38
Hammarby IF
7.38
  
Ulrik SköldkvistIFK Lidingö
DNS
  
Heat 1
26 feb
26 feb
1Emil Thessén
Emil Thessén 94, Västerås
7.10
Västerås FK
7.10
  
2Joakim Djuvfeldt
7.20
IF Göta Karlstad
7.20
  
3Nils Thornberg
7.27
Bollnäs FIK
7.27
PB
  
4David Sundström
7.30
Hammarby IF
7.30
  
5Eric Bergvall
7.58
Hässelby SK
7.58
SB
  
6Christoffer AnderssonIK Akele
7.89
PB
  
Heat 2
26 feb
26 feb
1Alexander Andersson
Alexander Andersson 94, IK Hakarpspojkarna
7.13
IK Hakarpspojkarna
7.13
  
2Robin Nordkvist
7.15
Huddinge AIS
7.15
SB
  
3Edwin Råsberg
7.18
Hässelby SK
7.18
PB
  
4Daniel Kamlin
7.44
Karlskoga FI
7.44
  
5Jesper Kärki
Jesper Kärki 94, Haparanda SKT
7.66
Haparanda SKT
7.66
  
6Jonathan JohanssonSälens IF
7.88
PB
  
Heat 3
26 feb
26 feb
1Daniel Nordmark
7.11
Västerås FK
7.11
PB
  
2Martin Astner
7.17
Ullevi FK
7.17
PB
  
3Anton Nordback
7.30
Upsala IF
7.30
  
4Marcus Backman
7.34
Eskilstuna FI
7.34
  
5Jesper Lundberg
7.52
IFK Växjö
7.52
  
6Robin SkärströmTanums IF
7.53
  
Heat 4
26 feb
26 feb
1Sunday Ojuri
7.07
Hammarby IF
7.07
SB
  
2Oscar Olausson
Oscar Olausson 93, Kristianstad
7.16
KFUM Kristianstad
7.16
PB
  
3Ulrik SköldkvistIFK Lidingö
7.24
PB
  
4Jacob Rhan
Jacob Rhan 94, Glanshammar
7.35
Glanshammars IF
7.35
  
5Trolle Olson
Trolle Olson 94, Spårvägen
7.40
Spårvägens FK
7.40
PB
  
6Samuel Grip
7.46
IK Orient
7.46
PB
  
Heat 5
26 feb
26 feb
1Jonathan Wulff
7.03
Hammarby IF
7.03
PB
  
2Hannes Kvist Wirdmo
7.18
IFK Växjö
7.18
PB
  
3Johan Karlsson
7.27
Västerås FK
7.27
  
4Marcus Persson
7.52
Bollnäs FIK
7.52
SB
  
5Sven VisserSK Bore
7.82
SB
  
Olle Forslin
DNS
Hässelby SK
DNS
  
Heat 6
26 feb
26 feb
1Victor Ivarsson
7.25
IFK Växjö
7.25
  
2Adam DenguirLomma FIK
7.29
  
3Tim Jonsson
Tim Jonsson 94, Hässelby
7.35
Hässelby SK
7.35
PB
  
4Oscar VestlundKils AIK
7.45
  
5Mattias HåkanssonIK Orient
7.53
  
P19 400 m     
Inne 26 feb

Final A

Final
Inne 26 feb
1Alexander LesserUllevi FK
49.94
  
2Alexander Björnberg MowinskiHuddinge AIS
50.29
PB
  
3Christoffer OhlssonUmedalens IF
51.10
  
4Philip Green
51.69
Hammarby IF
51.69
  
Semi 1
25 feb
25 feb
1Alexander LesserUllevi FK
50.37
  
2Christoffer OhlssonUmedalens IF
50.39
  
3Philip Green
51.30
Hammarby IF
51.30
  
4Gustav Schölin
53.48
Finspångs AIK
53.48
  
Semi 2
25 feb
25 feb
1Alexander Björnberg MowinskiHuddinge AIS
51.48
  
2Olle Forslin
51.52
Hässelby SK
51.52
  
3Ken Braesch-AndersenHammarby IF
52.46
  
Tim Jonsson
Tim Jonsson 94, Hässelby
DNS
Hässelby SK
DNS
  
Heat 1
25 feb
25 feb
1Christoffer OhlssonUmedalens IF
52.21
  
2Gustav Schölin
52.76
Finspångs AIK
52.76
  
3Dennis Wikström-Roos
53.20
Skellefteå AIK
53.20
PB
  
Heat 2
25 feb
25 feb
1Alexander Björnberg MowinskiHuddinge AIS
51.26
PB
  
2Ken Braesch-AndersenHammarby IF
51.38
PB
  
3Tim Jonsson
Tim Jonsson 94, Hässelby
52.96
Hässelby SK
52.96
PB
  
Heat 3
25 feb
25 feb
1Alexander LesserUllevi FK
52.33
  
2Pontus AhlstedtIK Lerum FI
53.37
  
3Robin SkärströmTanums IF
53.52
  
Heat 4
25 feb
25 feb
1Olle Forslin
52.67
Hässelby SK
52.67
  
2Philip Green
52.84
Hammarby IF
52.84
  
3Christoffer AnderssonIK Akele
55.24
PB
  
4Sven Visser
58.14
SK Bore
58.14
SB
  
P19 1500 m     
Inne 26 feb

Final A

Final
Inne 26 feb
1Elias Bjuhr
Elias Bjuhr 93, IFK Umeå
4:04.22
IFK Umeå
4:04.22
  
2Alexander Palm
Alexander Palm 93, IK Norrköping FI
4:04.86
IK Norrköping FI
4:04.86
  
3Oliver Lämber
4:05.69
Hälle IF
4:05.69
  
4Adam Lindström
4:06.58
Hässelby SK
4:06.58
PB
  
5Carl Senorski
4:08.54
Örgryte IS
4:08.54
  
6Hampus Börjesson
4:08.86
Ullevi FK
4:08.86
PB
  
7Linus Wirén
4:08.98
IK Ymer
4:08.98
PB
  
8Joel Zachrisson
4:10.25
Ullevi FK
4:10.25
  
Heat 1
25 feb
25 feb
1Elias Bjuhr
Elias Bjuhr 93, IFK Umeå
4:14.08
IFK Umeå
4:14.08
  
2Adam Lindström
4:14.25
Hässelby SK
4:14.25
PB
  
3Linus Wirén
4:14.79
IK Ymer
4:14.79
PB
  
4Hampus Börjesson
4:15.09
Ullevi FK
4:15.09
PB
  
5Niklas Könberg
4:15.61
Spårvägens FK
4:15.61
  
6Dejen Kahsay
4:17.88
Järvsö IF
4:17.88
PB
  
7Leo Brodin
4:37.40
Hellas FK
4:37.40
SB
  
8Jonathan JärveläIK Akele
4:42.67
  
Heat 2
25 feb
25 feb
1Oliver Lämber
4:08.87
Hälle IF
4:08.87
  
2Carl Senorski
4:10.25
Örgryte IS
4:10.25
  
3Alexander Palm
Alexander Palm 93, IK Norrköping FI
4:11.54
IK Norrköping FI
4:11.54
  
4Joel Zachrisson
4:14.64
Ullevi FK
4:14.64
  
5Emanuel Örtengren
4:21.60
IFK Lidingö
4:21.60
  
6Matan Mohamed
4:25.90
IK Akele
4:25.90
PB
  
7Simon Ståhl
4:33.64
Tranås AIF
4:33.64
PB
  
8Philip Örnborg
4:37.05
Danderyds SK
4:37.05
PB
  
P19 60 m häck (99.1 cm)     
Inne 25 feb

Final A

Final
Inne 25 feb
1Fredrick Ekholm
8.05
Huddinge AIS
8.05
PB
  
2Hannes Kvist Wirdmo
8.16
IFK Växjö
8.16
PB
  
3Gunnar Odenman
8.29
Hammarby IF
8.29
  
4Anton Nordback
8.36
Upsala IF
8.36
PB
  
5Jesper Lundberg
8.40
IFK Växjö
8.40
PB
  
6Philip Green
8.56
Hammarby IF
8.56
  
Heat 1
25 feb
25 feb
1Fredrick Ekholm
8.30
Huddinge AIS
8.30
  
2Jesper Lundberg
8.46
IFK Växjö
8.46
PB
  
3Simon Pettersson
8.52
Örbyhus IF
8.52
PB
  
4Petter Gustafsson
Petter Gustafsson 94, IK Hakarpspojkarna
8.99
IK Hakarpspojkarna
8.99
PB
  
5Andreas JohanssonRiviera FI
10.26
PB
  
Heat 2
25 feb
25 feb
1Hannes Kvist Wirdmo
8.17
IFK Växjö
8.17
PB
  
2Philip Green
8.44
Hammarby IF
8.44
PB
  
3Dennis Eriksson
8.53
Sundsvalls FI
8.53
PB
  
4Eric Bergvall
8.65
Hässelby SK
8.65
PB
  
Heat 3
25 feb
25 feb
1Gunnar Odenman
8.27
Hammarby IF
8.27
PB
  
2Anton Nordback
8.37
Upsala IF
8.37
PB
  
3Filip HjorthGefle IF
8.53
PB
  
Ayad Shaker Anid
Ayad Shaker Anid 94, Råby-Rekarne
DNF
Råby-Rekarne FIF
DNF
  
P19 Höjd     
Inne 25 feb

Final A

Final
Inne 25 feb
1Erik Liberg
2.06
Ullevi FK
2.06
PB
  
2Fredrik KonradssonIFK Umeå
2.06
PB
  
3Fredrik LöfgrenIFK Lund
1.97
SB
  
4Jesper Borg
1.97
IK Lerum FI
1.97
PB
  
5Jonathan Holm
1.90
Strands IF
1.90
  
6Jakob Sandman
Jakob Sandman 93, Helsingborg
1.90
IFK Helsingborg
1.90
  
7Edvin Heggemann
Edvin Heggemann 94, KFUM Örebro
1.86
KFUM Örebro
1.86
  
7Olle Willsund
1.86
Högby IF
1.86
  
9Adam Lindhe
1.86
IFK Lidingö
1.86
PB
  
10Johannes SchüttRånäs 4H
1.80
  
10Petter Gustafsson
Petter Gustafsson 94, IK Hakarpspojkarna
1.80
IK Hakarpspojkarna
1.80
PB
  
12Trolle Olson
Trolle Olson 94, Spårvägen
1.80
Spårvägens FK
1.80
PB
  
P19 Stav     
Inne 26 feb

Final A

Final
Inne 26 feb
1Carl Sténson
4.87
Hellas FK
4.87
PB
  
2Filip HjorthGefle IF
4.67
PB
  
3Viktor Moen
4.42
IF Kville
4.42
PB
  
4Trolle Olson
Trolle Olson 94, Spårvägen
4.22
Spårvägens FK
4.22
  
P19 Längd     
Inne 26 feb

Final A

Final
Inne 26 feb
1Simon Karlén
7.24
KFUM Arvika
7.24
  
2Johan Talèus
Johan Talèus 94, Eskilstuna
7.07
Eskilstuna FI
7.07
  
3Gunnar Odenman
6.89
Hammarby IF
6.89
  
4Rickard Willman
6.80
Västerås FK
6.80
PB
  
5Filip HjorthGefle IF
6.72
SB
  
6Patric Hjort
Patric Hjort 93, Västerås
6.69
Västerås FK
6.69
  
7Fredrick Ekholm
6.62
Huddinge AIS
6.62
  
8Simon Pettersson
6.60
Örbyhus IF
6.60
SB
  
9Viktor Warg
6.49
KFUM Arvika
6.49
  
10Dennis Eriksson
6.43
Sundsvalls FI
6.43
  
11Joel ValdemarssonIF Göta Karlstad
6.25
  
12Magnus Almegius
6.17
Brattås CK
6.17
  
13Daniel Kamlin
6.14
Karlskoga FI
6.14
  
14Samuel Grip
6.12
IK Orient
6.12
  
15Gustav Nyberg
5.93
Strands IF
5.93
PB
  
16Jonathan JohanssonSälens IF
5.83
PB
  
17Eric Bergvall
5.79
Hässelby SK
5.79
  
18Nils AnderssonSK Bore
5.71
SB
  
19Victor Ivarsson
4.74
IFK Växjö
4.74
SB
  
Adam DenguirLomma FIK
DNS
  
P19 Tresteg     
Inne 25 feb

Final A

Final
Inne 25 feb
1Simon Karlén
15.65
KFUM Arvika
15.65
  
2Simon Pettersson
14.27
Örbyhus IF
14.27
PB
  
3Joel Valdemarsson
14.19
IF Göta Karlstad
14.19
PB
  
4Fredrik Konradsson
13.93
IFK Umeå
13.93
PB
  
5Fabrel Kibondzi
13.04
Filipstads IF
13.04
  
6Jonas Arbinge
12.99
Hellas FK
12.99
  
7Oscar Wahlqvist
12.51
Örgryte IS
12.51
  
P19 Kula     
Inne 26 feb

Final A

Final
Inne 26 feb
1Tim Wunger
Tim Wunger 94, Enköping
16.72
Enköpings AI
16.72
PB
  
2Niklas Lindstedt
16.41
Hässelby SK
16.41
PB
  
3Simon Pettersson
16.28
Örbyhus IF
16.28
PB
  
4Alexander Larsson
15.66
Upsala IF
15.66
PB
  
5Simon Karlén
15.11
KFUM Arvika
15.11
PB
  
6Anton Larsson
14.98
Järvsö IF
14.98
PB
  
7Johan Berggren
14.41
Eslövs AI
14.41
PB
  
8Edwin Råsberg
12.74
Hässelby SK
12.74
PB
  
9Marcus Hawkins
12.60
Rånäs 4H
12.60
PB
  
10Fredrick Ekholm
11.84
Huddinge AIS
11.84
PB
  
P19 Vikt     
Inne 25 feb

Final A

Final
Inne 25 feb
1Alexander Larsson
16.45
Upsala IF
16.45
PB
  
2Tim Wunger
Tim Wunger 94, Enköping
14.60
Enköpings AI
14.60
PB
  
3Niklas Lindstedt
12.95
Hässelby SK
12.95
SB
  
4Dennis Martinsson
10.35
Bollnäs FIK
10.35
  
P17 60 m     
Inne 26 feb

Final A

Final
Inne 26 feb
1Jean-Christian ZirignonPiteå IF
7.06
  
2Eddy MeyerdierksUllevi FK
7.15
=PB
  
3Henrik Malmberg
7.21
Huddinge AIS
7.21
PB
  
4Filip SjövallLomma FIK
7.24
  
5Jacob Ewertzh
7.27
Hammarby IF
7.27
  
6Martin AnderssonIK Ymer
7.30
  
Semi 1
26 feb
26 feb
1Eddy MeyerdierksUllevi FK
7.15
PB
  
2Henrik Malmberg
7.25
Huddinge AIS
7.25
  
3Martin AnderssonIK Ymer
7.28
  
4Johan Lilja
Johan Lilja 95, Sundsvall
7.31
Sundsvalls FI
7.31
=SB
  
5Abdiaziz Warsame AbdulleRåby-Rekarne FIF
7.42
  
6Amadou Sussoho
7.45
Huddinge AIS
7.45
  
Semi 2
26 feb
26 feb
1Jean-Christian ZirignonPiteå IF
7.05
  
2Filip SjövallLomma FIK
7.25
  
3Jacob Ewertzh
7.27
Hammarby IF
7.27
  
4Fabian Revilla
7.34
Rånäs 4H
7.34
  
5Christopher SwenningMalmö AI
7.37
  
6Daniel Börjesson-Rintala
7.54
Trollhättan FIK
7.54
  
Heat 1
26 feb
26 feb
1Filip SjövallLomma FIK
7.31
  
2Christopher SwenningMalmö AI
7.32
  
3Amadou Sussoho
7.42
Huddinge AIS
7.42
  
4Niklas Alsing
Niklas Alsing 95, Östersunds GIF
7.48
Östersunds GIF
7.48
  
5André Andersson
7.76
Brattås CK
7.76
SB
  
Heat 2
26 feb
26 feb
1Eddy MeyerdierksUllevi FK
7.20
PB
  
2Martin AnderssonIK Ymer
7.32
  
3Felix Ericsson
Felix Ericsson 95, Helsingborg
7.47
IFK Helsingborg
7.47
  
4Dennis Elms JanssonHuddinge AIS
7.48
  
5Carl Dath
7.62
Täby IS
7.62
  
6Martin JonssonSK Bore
7.80
PB
  
Heat 3
26 feb
26 feb
1Henrik Malmberg
7.24
Huddinge AIS
7.24
PB
  
2Jacob Ewertzh
7.28
Hammarby IF
7.28
  
3Johan Lilja
Johan Lilja 95, Sundsvall
7.33
Sundsvalls FI
7.33
  
4Daniel Börjesson-Rintala
7.45
Trollhättan FIK
7.45
PB
  
5Sami Gassan
Sami Gassan 95, Råby-Rekarne
7.63
Råby-Rekarne FIF
7.63
PB
  
Heat 4
26 feb
26 feb
1Jean-Christian ZirignonPiteå IF
7.14
  
2Abdiaziz Warsame AbdulleRåby-Rekarne FIF
7.30
  
3Fabian Revilla
7.33
Rånäs 4H
7.33
  
4Martin Löfblom
7.63
Hanvikens SK
7.63
PB
  
5Adrian Almqvist
Adrian Almqvist 95, IK Hakarpspojkarna
7.65
IK Hakarpspojkarna
7.65
PB
  
P17 400 m     
Inne 26 feb

Final A

Final
Inne 26 feb
1Dennis Forsman
49.87
Ullevi FK
49.87
PB
  
2Marcus MårtenssonIFK Lidingö
50.29
PB
  
3Abdiaziz Warsame Abdulle
50.74
Råby-Rekarne FIF
50.74
PB
  
4Dennis Elms JanssonHuddinge AIS
53.00
  
Heat 1
25 feb
25 feb
1Dennis Forsman
50.88
Ullevi FK
50.88
PB
  
2Kevin Hermansson
Kevin Hermansson 95, Trollhättan FIK
53.09
Trollhättan FIK
53.09
PB
  
3Carl Dath
53.29
Täby IS
53.29
PB
  
Heat 2
25 feb
25 feb
1Marcus MårtenssonIFK Lidingö
51.29
PB
  
2Oskar Greilert
52.87
Hanvikens SK
52.87
PB
  
3Staffan Åkesson
53.63
Hammarby IF
53.63
PB
  
Heat 3
25 feb
25 feb
1Abdiaziz Warsame Abdulle
52.24
Råby-Rekarne FIF
52.24
  
2Dennis Elms JanssonHuddinge AIS
52.50
PB
  
3Albin Broman
Albin Broman 95, Skellefteå AIK
53.96
Skellefteå AIK
53.96
PB
  
4Sami Gassan
Sami Gassan 95, Råby-Rekarne
55.27
Råby-Rekarne FIF
55.27
  
P17 1500 m     
Inne 26 feb

Final A

Final
Inne 26 feb
1Alexander Nilsson
4:09.68
Mölndals AIK
4:09.68
PB
  
2Daniel Strandberg
4:11.51
Malmö AI
4:11.51
PB
  
3Samuel Lundell VakkuriEnhörna IF
4:14.16
PB
  
4Jakob Ranglin GrisslerMajornas IK
4:15.90
PB
  
5Ken Slättengren
4:20.24
Högby IF
4:20.24
  
6Christian Runge WildnerTäby IS
4:24.64
PB
  
7Ludvig Danielson
Ludvig Danielson 95, IK Norrköping FI
4:26.37
IK Norrköping FI
4:26.37
PB
  
8Hugo Lindell
4:26.99
Rånäs 4H
4:26.99
PB
  
9Anders Zetterberg
4:44.66
Hellas FK
4:44.66
PB
  
P17 60 m häck (91.4 cm)     
Inne 25 feb

Final A

Final
Inne 25 feb
1Gustav MagnussonIK Orient
8.16
PB
  
2Andreas Almlöf
8.29
Hammarby IF
8.29
  
3Linus Boyer
Linus Boyer 95, Upsala IF
8.32
Upsala IF
8.32
=PB
  
4Fredrik SamuelssonHässelby SK
8.32
PB
  
5Noak Ringman
Noak Ringman 95, IK Norrköping FI
8.32
IK Norrköping FI
8.32
PB
  
6Johan Lilja
Johan Lilja 95, Sundsvall
8.54
Sundsvalls FI
8.54
  
Heat 1
25 feb
25 feb
1Andreas Almlöf
8.25
Hammarby IF
8.25
PB
  
2Linus Boyer
Linus Boyer 95, Upsala IF
8.32
Upsala IF
8.32
PB
  
3Noak Ringman
Noak Ringman 95, IK Norrköping FI
8.43
IK Norrköping FI
8.43
PB
  
4Fabian Revilla
8.48
Rånäs 4H
8.48
PB
  
5Philip Ngwe
8.67
Mölndals AIK
8.67
PB
  
6Felix Norén
Felix Norén 95, Katrineholm
8.86
Katrineholms SK
8.86
PB
  
Heat 2
25 feb
25 feb
1Gustav MagnussonIK Orient
8.22
PB
  
2Johan Lilja
Johan Lilja 95, Sundsvall
8.33
Sundsvalls FI
8.33
PB
  
3Fredrik SamuelssonHässelby SK
8.36
PB
  
4Wilhelm Wegendal-RundströmTäby IS
8.65
PB
  
5Ludwig Sjödin
Ludwig Sjödin 95, Skellefteå AIK
8.75
Skellefteå AIK
8.75
PB
  
Karl Persson
DNS
Wärnamo SK
DNS
  
P17 Höjd     
Inne 25 feb

Final A

Final
Inne 25 feb
1Andreas CarlssonIK Ymer
1.95
PB
  
2Johan Lilja
Johan Lilja 95, Sundsvall
1.92
Sundsvalls FI
1.92
  
3Fredrik SamuelssonHässelby SK
1.92
PB
  
4Max AnderssonTierps IF
1.92
PB
  
5Filip Danielsson
1.89
IFK Växjö
1.89
PB
  
6Carl Lindman
1.75
IF Castor
1.75
PB
  
Erik BryngelssonIK Orient
DNS
  
P17 Stav     
Inne 26 feb

Final A

Final
Inne 26 feb
1David Kappelin
4.46
Örgryte IS
4.46
PB
  
2Magnus Jomyr
4.46
Örgryte IS
4.46
SB
  
3Harry Pihl
Harry Pihl 95, Piteå IF
3.89
Piteå IF
3.89
PB
  
4Anton EvertssonHabo FIF-04
3.89
  
Andreas CarlssonIK Ymer
NH
  
Johan KnutssonMalmö AI
NH
  
P17 Längd     
Inne 26 feb

Final A

Final
Inne 26 feb
1Andreas CarlssonIK Ymer
6.64
PB
  
2Christopher SwenningMalmö AI
6.56
PB
  
3Johan Lilja
Johan Lilja 95, Sundsvall
6.52
Sundsvalls FI
6.52
SB
  
4Johan MeckbachTäby IS
6.51
PB
  
5Fredrik SamuelssonHässelby SK
6.48
PB
  
6Max AnderssonTierps IF
6.28
SB
  
7Linus Boyer
Linus Boyer 95, Upsala IF
6.27
Upsala IF
6.27
SB
  
8Noak Ringman
Noak Ringman 95, IK Norrköping FI
6.15
IK Norrköping FI
6.15
SB
  
9Adrian Almqvist
Adrian Almqvist 95, IK Hakarpspojkarna
6.13
IK Hakarpspojkarna
6.13
  
10Ludwig Sjödin
Ludwig Sjödin 95, Skellefteå AIK
6.04
Skellefteå AIK
6.04
PB
  
11Jesper Hellström
6.00
Hässelby SK
6.00
PB
  
12Martin Selin
5.94
Ullevi FK
5.94
  
13Staffan Åkesson
5.92
Hammarby IF
5.92
PB
  
14Henrik Malmberg
5.87
Huddinge AIS
5.87
  
15Felix Ericsson
Felix Ericsson 95, Helsingborg
5.82
IFK Helsingborg
5.82
  
16Oskar Greilert
5.79
Hanvikens SK
5.79
PB
  
17André Andersson
5.78
Brattås CK
5.78
  
18Arvid Sylvan
Arvid Sylvan 95, IK Norrköping FI
5.37
IK Norrköping FI
5.37
PB
  
19Martin JonssonSK Bore
5.23
PB
  
Anton JahnkeIF Kronan
NM
  
Niklas Alsing
Niklas Alsing 95, Östersunds GIF
NM
Östersunds GIF
NM
  
Karl Persson
DNS
Wärnamo SK
DNS
  
P17 Tresteg     
Inne 25 feb

Final A

Final
Inne 25 feb
1Andreas CarlssonIK Ymer
13.88
PB
  
2Noak Ringman
Noak Ringman 95, IK Norrköping FI
13.72
IK Norrköping FI
13.72
PB
  
3Fredrik Samuelsson
13.42
Hässelby SK
13.42
PB
  
4Martin Selin
13.37
Ullevi FK
13.37
PB
  
5Jesper Hellström
13.17
Hässelby SK
13.17
PB
  
6Isak SundströmBromma IF
12.64
PB
  
7Jesper Norén
12.46
Gefle IF
12.46
PB
  
8Arvid Sylvan
Arvid Sylvan 95, IK Norrköping FI
11.68
IK Norrköping FI
11.68
  
P17 Kula (5.0 kg)     
Inne 26 feb

Final A

Final
Inne 26 feb
1Viktor GardenkransMalmö AI
18.81
  
2Gabriel Heen
16.99
Huddinge AIS
16.99
PB
  
3Erik Hagberg
15.57
Upsala IF
15.57
PB
  
4Gustav Liberg
15.51
Ullevi FK
15.51
  
5Tim Söderqvist
15.08
Dals Södra FFI
15.08
  
6Alexander Persson
14.94
Huddinge AIS
14.94
PB
  
7Quincy Andersson
13.93
Eslövs AI
13.93
  
8Ali Alsaadi
Ali Alsaadi 95, Råby-Rekarne
13.07
Råby-Rekarne FIF
13.07
PB
  
9Andreas Almlöf
12.92
Hammarby IF
12.92
PB
  
10Martin Löfblom
12.37
Hanvikens SK
12.37
  
11Fabian Revilla
12.23
Rånäs 4H
12.23
  
Johan Lilja
Johan Lilja 95, Sundsvall
DNS
Sundsvalls FI
DNS
  
P17 Vikt (11.34 kg)     
Inne 25 feb

Final A

Final
Inne 25 feb
1Viktor GardenkransMalmö AI
19.89
PB
  
2Tim Söderqvist
17.01
Dals Södra FFI
17.01
PB
  
3Simon Persson
Simon Persson 95, Västerås
16.25
Västerås FK
16.25
PB
  
4Alexander Persson
15.92
Huddinge AIS
15.92
PB
  
5Johan Green PetterssonIK Orient
15.22
PB
  
6Andreas RingstamGefle IF
13.54
PB
  
7André NymanIK Ymer
13.52
SB
  
Kvinnor
K22 60 m     
Inne 25 feb

Final A

Final
Inne 25 feb
1Caroline SandsjoeIF Göta Karlstad
7.49
  
2Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
7.55
Spårvägens FK
7.55
  
3Elin Östlund
Elin Östlund 91, KFUM Örebro
7.60
KFUM Örebro
7.60
  
4Hanna Adriansson
7.65
IFK Lidingö
7.65
  
5Elina Palmquist
7.69
IF Göta Karlstad
7.69
  
6Freja Jernstig
7.74
IF Göta Karlstad
7.74
  
Heat 1
25 feb
25 feb
1Elin Östlund
Elin Östlund 91, KFUM Örebro
7.66
KFUM Örebro
7.66
  
2Erica Pettersson
7.76
IF Göta Karlstad
7.76
  
3Mary Ann AndreassonIF Göta Karlstad
7.80
  
4Caroline Tegel
8.14
IF Göta Karlstad
8.14
  
5Lovisa Bauer
Lovisa Bauer 92, Eksjö Södra
8.58
Eksjö Södra IK
8.58
PB
  
Heat 2
25 feb
25 feb
1Hanna Adriansson
7.63
IFK Lidingö
7.63
PB
  
2Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
7.65
Spårvägens FK
7.65
  
3Hanna MattissonUllevi FK
7.80
  
4Malin Eriksson
Malin Eriksson 91, KFUM Örebro
7.89
KFUM Örebro
7.89
PB
  
5Lisa SkagerstenVarbergs GIF
7.99
  
6Elisabeth Hedlund
8.91
PB
  
Heat 3
25 feb
25 feb
1Caroline SandsjoeIF Göta Karlstad
7.58
  
2Elina Palmquist
7.67
IF Göta Karlstad
7.67
SB
  
3Freja Jernstig
7.68
IF Göta Karlstad
7.68
SB
  
4Erica Graveley
8.12
Hässelby SK
8.12
PB
  
5Linnéa LammiGefle IF
8.17
  
K22 400 m     
Inne 26 feb

Final A

Final
Inne 26 feb
1Emilia Granqvist
Emilia Granqvist 90, Östersunds GIF
55.87
Östersunds GIF
55.87
  
2Elin Moraiti
56.34
Falu IK
56.34
  
3Therese Jernbeck
56.93
IFK Lidingö
56.93
PB
  
4Malin Lindblom
57.30
Turebergs FK
57.30
  
Heat 1
25 feb
25 feb
1Elin Moraiti
56.27
Falu IK
56.27
  
2Lovisa Lindh
57.40
Ullevi FK
57.40
PB
  
3Sara Bley
Sara Bley 91, GoIF Tjalve
57.50
GoIF Tjalve
57.50
PB
  
Heat 2
25 feb
25 feb
1Emilia Granqvist
Emilia Granqvist 90, Östersunds GIF
56.88
Östersunds GIF
56.88
  
2Malin Lindblom
57.25
Turebergs FK
57.25
PB
  
3Evelin Hindrikes
57.58
Kvarnsvedens GoIF
57.58
PB
  
Heat 3
25 feb
25 feb
1Therese Jernbeck
57.54
IFK Lidingö
57.54
PB
  
2Lynette Morgan
57.76
Hammarby IF
57.76
PB
  
3Linnéa Harrysson
1:03.15
Ullevi FK
1:03.15
SB
  
K22 1500 m     
Inne 26 feb

Final A

Final
Inne 26 feb
1Lovisa Lindh
4:26.15
Ullevi FK
4:26.15
PB
  
2Linn Nilsson
4:32.23
Hälle IF
4:32.23
  
3Nathalie Rohlén
4:49.48
Spårvägens FK
4:49.48
SB
  
4Emma Jansson
4:58.14
Falu IK
4:58.14
PB
  
K22 60 m häck     
Inne 26 feb

Final A

Final
Inne 26 feb
1Caroline LundahlKA 2 IF
8.37
PB
  
2Emma Tuvesson
Emma Tuvesson 91, Helsingborg
8.38
IFK Helsingborg
8.38
SB
  
3Malin Eriksson
Malin Eriksson 91, KFUM Örebro
8.63
KFUM Örebro
8.63
  
4Mary Ann AndreassonIF Göta Karlstad
8.73
  
5Emma Fredriksson
8.75
Hammarby IF
8.75
PB
  
6Martina Salander
8.78
Fredrikshofs FIF
8.78
SB
  
Heat 1
26 feb
26 feb
1Emma Tuvesson
Emma Tuvesson 91, Helsingborg
8.50
IFK Helsingborg
8.50
  
2Mary Ann AndreassonIF Göta Karlstad
8.77
  
3Martina Salander
8.83
Fredrikshofs FIF
8.83
SB
  
4Caroline Tegel
9.07
IF Göta Karlstad
9.07
  
5Therese Lindhe
9.33
IF Göta Karlstad
9.33
  
Heat 2
26 feb
26 feb
1Caroline LundahlKA 2 IF
8.58
  
2Malin Eriksson
Malin Eriksson 91, KFUM Örebro
8.73
KFUM Örebro
8.73
  
3Emma Fredriksson
8.87
Hammarby IF
8.87
  
4Elina Palmquist
8.92
IF Göta Karlstad
8.92
  
5Lovisa Bauer
Lovisa Bauer 92, Eksjö Södra
9.81
Eksjö Södra IK
9.81
  
K22 Höjd     
Inne 26 feb

Final A

Final
Inne 26 feb
1My Nordström
My Nordström 90, IK Norrköping FI
1.80
IK Norrköping FI
1.80
=PB
  
2Erika Chytraeus
1.69
Huddinge AIS
1.69
  
3Moa Thorstensson
1.65
Spårvägens FK
1.65
  
4Ellinor Snickars
1.61
Hässelby SK
1.61
  
Johanna HellgrenF Bålsta IK
DNS
  
Sophie Jensen
Sophie Jensen 92, Spårvägen
DNS
Spårvägens FK
DNS
  
K22 Stav     
Inne 25 feb

Final A

Final
Inne 25 feb
1Madeleine Nilsson
4.06
Kvarnsvedens GoIF
4.06
PB
  
2Linda CarlssonIK Ymer
3.86
PB
  
3Sara Eriksson
3.76
Ullevi FK
3.76
  
4Moa Thorstensson
3.24
Spårvägens FK
3.24
SB
  
5Lisa Torell
3.06
Mölndals AIK
3.06
  
K22 Längd     
Inne 25 feb

Final A

Final
Inne 25 feb
1Malin Olsson
5.93
Malmö AI
5.93
  
2Johanna Nilsson
5.80
Mölndals AIK
5.80
SB
  
3Kim McCabe
5.80
IFK Lund
5.80
SB
  
4Martina Salander
5.71
Fredrikshofs FIF
5.71
SB
  
5Malin Eriksson
Malin Eriksson 91, KFUM Örebro
5.54
KFUM Örebro
5.54
SB
  
6Frida McCabeIFK Lund
5.51
  
7Hanna Adriansson
5.36
IFK Lidingö
5.36
PB
  
8Elin Östlund
Elin Östlund 91, KFUM Örebro
5.34
KFUM Örebro
5.34
SB
  
9Therese Lindhe
5.28
IF Göta Karlstad
5.28
  
10Johanna HellgrenF Bålsta IK
5.02
PB
  
Sophie Jensen
Sophie Jensen 92, Spårvägen
NM
Spårvägens FK
NM
  
K22 Tresteg     
Inne 26 feb

Final A

Final
Inne 26 feb
1Frida Lindström
12.14
Huddinge AIS
12.14
PB
  
2Diana Nilsson
11.77
Varbergs GIF
11.77
SB
  
3Madeleine NilssonGefle IF
11.47
SB
  
4Josefin Thompson
Josefin Thompson 92, Göteborgs KIK
10.89
Göteborgs KIK
10.89
SB
  
5Sofie Hallman
10.80
Ullevi FK
10.80
SB
  
6Sabina Hedhag
10.61
Ullevi FK
10.61
PB
  
K22 Kula     
Inne 26 feb

Final A

Final
Inne 26 feb
1Johanna Larsson
13.26
Filipstads IF
13.26
  
2Martina Salander
13.25
Fredrikshofs FIF
13.25
SB
  
3Frida Linde
12.62
Täby IS
12.62
  
4Hanna Bengtson
12.10
Öresund FK
12.10
  
5Isabelle KarlssonIK Orient
7.88
PB
  
K22 Vikt     
Inne 25 feb

Final A

Final
Inne 25 feb
1Hanna Bengtson
15.54
Öresund FK
15.54
PB
  
2Johanna Larsson
15.44
Filipstads IF
15.44
SB
  
3Isabelle KarlssonIK Orient
9.37
PB
  
F19 60 m     
Inne 25 feb

Final A

Final
Inne 25 feb
1Matilda HellqvistIK Orient
7.67
PB
  
2Jenny Melin
7.69
Strands IF
7.69
  
3Angelica KarlssonTanums IF
7.71
PB
  
4Josefin PalmGefle IF
7.73
PB
  
5Marine AlfredssonRånäs 4H
7.81
  
6Fanny LindströmMalmö AI
7.85
  
Semi 1
25 feb
25 feb
1Angelica KarlssonTanums IF
7.75
PB
  
2Josefin PalmGefle IF
7.79
  
3Fanny LindströmMalmö AI
7.83
  
4Ellen Wikström
Ellen Wikström 93, IK Hakarpspojkarna
7.90
IK Hakarpspojkarna
7.90
  
5Caroline Ståhl
Caroline Ståhl 93, KFUM Örebro
7.90
KFUM Örebro
7.90
  
6Julia Hässel
7.94
Turebergs FK
7.94
  
Semi 2
25 feb
25 feb
1Jenny Melin
7.67
Strands IF
7.67
  
2Matilda HellqvistIK Orient
7.72
PB
  
3Marine AlfredssonRånäs 4H
7.81
  
4Evelina Nilsson
Evelina Nilsson 94, Skellefteå AIK
7.86
Skellefteå AIK
7.86
  
5Farydah Inoussa
7.88
Hässelby SK
7.88
  
6Marie Sönnerfors
8.00
Spårvägens FK
8.00
  
Heat 1
25 feb
25 feb
1Matilda HellqvistIK Orient
7.79
PB
  
2Caroline Ståhl
Caroline Ståhl 93, KFUM Örebro
7.89
KFUM Örebro
7.89
  
3Marie Sönnerfors
7.97
Spårvägens FK
7.97
  
4Sofia Johnsson
8.11
Hässelby SK
8.11
PB
  
5Anna Birgersson
8.17
Karlskoga FI
8.17
  
Heat 2
25 feb
25 feb
1Jenny Melin
7.65
Strands IF
7.65
PB
  
2Farydah Inoussa
7.86
Hässelby SK
7.86
=SB
  
3Madeleine ErikssonGefle IF
8.00
  
4Ellen Hjort
Ellen Hjort 93, KFUM Örebro
8.08
KFUM Örebro
8.08
  
5Sofia Jäger StenbergSundbybergs IK
8.10
=PB
  
Heat 3
25 feb
25 feb
1Marine AlfredssonRånäs 4H
7.79
PB
  
2Evelina Nilsson
Evelina Nilsson 94, Skellefteå AIK
7.86
Skellefteå AIK
7.86
  
3Rebecca Larsson
7.97
Hässelby SK
7.97
  
4Elina Gunnarsson
8.05
Hovslätts IK
8.05
  
5Linnea Styrman
Linnea Styrman 94, Haparanda SKT
8.29
Haparanda SKT
8.29
  
Heat 4
25 feb
25 feb
1Angelica KarlssonTanums IF
7.77
PB
  
2Fanny LindströmMalmö AI
7.84
  
3Johanna HermanssonHellas FK
8.05
  
4Alexi Ramskog
8.18
Hammarby IF
8.18
PB
  
5Ellinor Sundstrand
8.58
F Gotländsk FI
8.58
PB
  
Heat 5
25 feb
25 feb
1Josefin PalmGefle IF
7.76
PB
  
2Ellen Wikström
Ellen Wikström 93, IK Hakarpspojkarna
7.84
IK Hakarpspojkarna
7.84
PB
  
3Julia Hässel
7.86
Turebergs FK
7.86
SB
  
4Emelie Strandberg
8.18
Eskilstuna FI
8.18
  
Jessica ÖstlundHässelby SK
DQ
  
F19 400 m     
Inne 26 feb

Final A

Final
Inne 26 feb
1Linda Frödin GladGefle IF
57.60
PB
  
2Caroline Kihlblom
57.66
Huddinge AIS
57.66
  
3Jessica BloodworthTranås AIF
57.83
SB
  
4Sara Rönnby
58.06
Enhörna IF
58.06
  
Semi 1
25 feb
25 feb
1Jessica BloodworthTranås AIF
58.69
SB
  
2Lovisa Grönros
59.33
Hammarby IF
59.33
SB
  
3Emelie Bley
Emelie Bley 93, GoIF Tjalve
1:00.91
GoIF Tjalve
1:00.91
  
4Stina M Jansson
1:01.65
Gefle IF
1:01.65
  
Semi 2
25 feb
25 feb
1Linda Frödin GladGefle IF
57.94
  
2Caroline Kihlblom
58.00
Huddinge AIS
58.00
  
3Jenny Håland
59.11
IFK Tumba
59.11
  
4Nikita Burton
Nikita Burton 94, Eskilstuna
1:01.21
Eskilstuna FI
1:01.21
  
Semi 3
25 feb
25 feb
1Sara Rönnby
57.53
Enhörna IF
57.53
PB
  
2Elin Axelsson
Elin Axelsson 94, Trollhättan FIK
58.32
Trollhättan FIK
58.32
  
3Sara Jernfält
Sara Jernfält 93, KFUM Örebro
1:01.65
KFUM Örebro
1:01.65
  
4Elsa Skagersten
1:04.94
Varbergs GIF
1:04.94
  
Heat 1
25 feb
25 feb
1Jessica BloodworthTranås AIF
58.98
SB
  
2Sara Jernfält
Sara Jernfält 93, KFUM Örebro
59.86
KFUM Örebro
59.86
  
3Sofie Tornström
1:03.28
IK Lerum FI
1:03.28
PB
  
4Helén Andreasson
1:03.63
IK Orient
1:03.63
  
Heat 2
25 feb
25 feb
1Lovisa Grönros
1:00.29
Hammarby IF
1:00.29
SB
  
2Caroline Kihlblom
1:00.50
Huddinge AIS
1:00.50
  
3Caroline Hjalmarsson
1:01.69
Hovslätts IK
1:01.69
  
Heat 3
25 feb
25 feb
1Jenny Håland
59.07
IFK Tumba
59.07
SB
  
2Nikita Burton
Nikita Burton 94, Eskilstuna
1:00.67
Eskilstuna FI
1:00.67
  
3Stina M Jansson
1:01.05
Gefle IF
1:01.05
PB
  
4Sofie Tholander
1:03.69
Hellas FK
1:03.69
PB
  
Heat 4
25 feb
25 feb
1Linda Frödin GladGefle IF
59.42
  
2Elsa Skagersten
1:01.07
Varbergs GIF
1:01.07
SB
  
3Alexi Ramskog
1:01.39
Hammarby IF
1:01.39
PB
  
Heat 5
25 feb
25 feb
1Elin Axelsson
Elin Axelsson 94, Trollhättan FIK
1:00.91
Trollhättan FIK
1:00.91
  
2Linnea Ivarsson
1:01.31
IK Lerum FI
1:01.31
PB
  
3Erica Johansson
1:03.55
Tanums IF
1:03.55
SB
  
4Sara Carlzén
Sara Carlzén 93, Nordanstig
1:07.98
Nordanstigs FK
1:07.98
PB
  
Heat 6
25 feb
25 feb
1Sara Rönnby
58.82
Enhörna IF
58.82
SB
  
2Emelie Bley
Emelie Bley 93, GoIF Tjalve
59.89
GoIF Tjalve
59.89
PB
  
3Sanna Ohlström
1:01.51
Rånäs 4H
1:01.51
PB
  
F19 1500 m     
Inne 26 feb

Final A

Final
Inne 26 feb
1Maria Larsson
4:39.28
Ullevi FK
4:39.28
PB
  
2Emilia Ohlin
4:41.92
UF Contact
4:41.92
  
3Jenny Håland
4:45.57
IFK Tumba
4:45.57
SB
  
4Anna Silvander
4:50.65
Danderyds SK
4:50.65
PB
  
5Malin Strand
Malin Strand 93, Sävedalen
4:51.68
Sävedalens AIK
4:51.68
SB
  
6Jenny Eriksson
4:53.28
Falu IK
4:53.28
SB
  
7Josefine MalmborgHabo FIF-04
4:57.36
  
8Johanna Nissén KarlssonSävedalens AIK
5:09.09
  
9Sophia Geirup
5:11.26
Ullevi FK
5:11.26
SB
  
10Maria Carlzén
5:21.67
Nordanstigs FK
5:21.67
PB
  
Alice KristiansenTanums IF
DNF
  
Lovisa GrönrosHammarby IF
DNS
  
F19 60 m häck     
Inne 26 feb

Final A

Final
Inne 26 feb
1Ida Hansen
8.82
KFUM Arvika
8.82
  
2Charlotte SkogströmHässelby SK
8.87
PB
  
3Farydah Inoussa
8.89
Hässelby SK
8.89
PB
  
4Alissa Söderberg
9.02
Spårvägens FK
9.02
PB
  
5Sofia Johnsson
9.26
Hässelby SK
9.26
  
6Madeleine ErikssonGefle IF
10.12
  
Heat 1
26 feb
26 feb
1Ida Hansen
8.92
KFUM Arvika
8.92
  
2Sofia Johnsson
9.22
Hässelby SK
9.22
  
3Ellen Wikström
Ellen Wikström 93, IK Hakarpspojkarna
9.24
IK Hakarpspojkarna
9.24
  
4Stina Jönsson
Stina Jönsson 94, IK Hakarpspojkarna
9.25
IK Hakarpspojkarna
9.25
PB
  
5Angelica Öhrn
Angelica Öhrn 94, KFUM Örebro
9.80
KFUM Örebro
9.80
  
Heat 2
26 feb
26 feb
1Alissa Söderberg
9.09
Spårvägens FK
9.09
PB
  
2Farydah Inoussa
9.18
Hässelby SK
9.18
  
3Linnea Styrman
Linnea Styrman 94, Haparanda SKT
9.38
Haparanda SKT
9.38
  
4Anna Birgersson
9.43
Karlskoga FI
9.43
  
5Sofia Jäger StenbergSundbybergs IK
9.52
PB
  
Heat 3
26 feb
26 feb
1Charlotte SkogströmHässelby SK
8.94
PB
  
2Madeleine ErikssonGefle IF
9.08
  
3Sabina Sandberg
9.28
Spårvägens FK
9.28
PB
  
4Ellen Hjort
Ellen Hjort 93, KFUM Örebro
9.39
KFUM Örebro
9.39
  
5Ellinor Sundstrand
9.93
F Gotländsk FI
9.93
PB
  
F19 Höjd     
Inne 26 feb

Final A

Final
Inne 26 feb
1Ida Virdebrant
Ida Virdebrant 94, IFK Växjö
1.81
IFK Växjö
1.81
  
2Caroline AnderssonGefle IF
1.73
  
3Sabina Sandberg
1.70
Spårvägens FK
1.70
  
4Felicia Berglind
1.70
Spårvägens FK
1.70
  
5Sofie Björklund
Sofie Björklund 93, Båstads GoIF
1.67
Båstads GoIF
1.67
SB
  
6Alexandra Hjorth
1.67
Upsala IF
1.67
=SB
  
7Lina LöfqvistTierps IF
1.63
  
8Matilda Ribaeus
1.63
IF Göta Karlstad
1.63
  
F19 Stav     
Inne 25 feb

Final A

Final
Inne 25 feb
1Michaela Meijer
4.14
Örgryte IS
4.14
SB
  
2Alissa Söderberg
4.04
Spårvägens FK
4.04
SB
  
3Emma Nors
Emma Nors 94, Hammarby
3.44
Hammarby IF
3.44
PB
  
4Olivia AxellIK Lerum FI
3.39
SB
  
5Emmy Bärjegård
3.19
Kvarnsvedens GoIF
3.19
  
6Moa Bylund
Moa Bylund 94, Huddinge
3.13
Huddinge AIS
3.13
PB
  
7Jenny Jansson
Jenny Jansson 93, Östhammar
2.91
Östhammar FI
2.91
SB
  
Johanna GregerÖrgryte IS
NH
  
F19 Längd     
Inne 25 feb

Final A

Final
Inne 25 feb
1Lynn Johnson
5.79
Ullevi FK
5.79
SB
  
2Elin Larsson
Elin Larsson 94, Falkenberg
5.78
Falkenbergs IK
5.78
PB
  
3Ida Hansen
5.69
KFUM Arvika
5.69
PB
  
4Caroline Taxén
5.57
Eskilstuna FI
5.57
  
5Julia WigrenGefle IF
5.55
SB
  
6Sofia Jäger StenbergSundbybergs IK
5.50
PB
  
7Matilda Holm
5.43
Ullevi FK
5.43
  
8Kamila Pietruszka
Kamila Pietruszka 94, Göteborgs KIK
5.40
Göteborgs KIK
5.40
PB
  
9Emma Ehrlin
5.33
Ärla IF
5.33
  
10Hanna KoberIFK Lund
5.31
  
11Aina Griksaite
Aina Griksaite 94, Spårvägen
5.29
Spårvägens FK
5.29
  
12Rebecca Andersson
5.28
KFUM Örebro
5.28
  
13Farydah Inoussa
5.21
Hässelby SK
5.21
SB
  
14Stina Jönsson
Stina Jönsson 94, IK Hakarpspojkarna
5.15
IK Hakarpspojkarna
5.15
  
15Louise Arvidsson
5.13
Vittsjö GIK
5.13
SB
  
16Sofia Johnsson
5.13
Hässelby SK
5.13
SB
  
17Ellen Hjerpe Darrell
5.11
Göteborgs KIK
5.11
  
18Ellinor Sundstrand
5.04
F Gotländsk FI
5.04
SB
  
19Rima Beyed
5.03
IFK Lund
5.03
  
20Elina Gunnarsson
5.01
Hovslätts IK
5.01
SB
  
21Linnea Styrman
Linnea Styrman 94, Haparanda SKT
4.79
Haparanda SKT
4.79
PB
  
22Emma Ericsson
Emma Ericsson 93, Söderhamn
4.52
Söderhamns IF
4.52
PB
  
Rebecca NilssonUllevi FK
NM
  
F19 Tresteg     
Inne 26 feb

Final A

Final
Inne 26 feb
1Rebecka AbrahamssonFIF Gnistan
12.45
PB
  
2Louise Arvidsson
12.02
Vittsjö GIK
12.02
SB
  
3Aina Griksaite
Aina Griksaite 94, Spårvägen
11.90
Spårvägens FK
11.90
PB
  
4Emma Ehrlin
11.77
Ärla IF
11.77
  
5Kamila Pietruszka
Kamila Pietruszka 94, Göteborgs KIK
11.49
Göteborgs KIK
11.49
PB
  
6Linda Nilsson
Linda Nilsson 93, Södertälje IF
11.13
Södertälje IF
11.13
SB
  
7Elisabeth BäckmanBollnäs FIK
11.04
PB
  
8Sofia Johnsson
10.90
Hässelby SK
10.90
PB
  
9Johanna Pettersson
10.79
KFUM Örebro
10.79
  
10Tea SvenssonIFK Lund
10.72
  
11Ellinor Sundstrand
10.63
F Gotländsk FI
10.63
  
12Moa Karlin JosefssonUllevi FK
10.50
  
F19 Kula     
Inne 26 feb

Final A

Final
Inne 26 feb
1Jennie Söderholm
13.91
Västerås FK
13.91
PB
  
2Lina Bengtson
13.53
Öresund FK
13.53
PB
  
3Erica Lantz
Erica Lantz 94, IFK Växjö
11.93
IFK Växjö
11.93
PB
  
4Emma Ljungberg
11.89
Nyköpings BIS
11.89
PB
  
5Marielle Bengtsson
Marielle Bengtsson 93, Trollhättan FIK
11.56
Trollhättan FIK
11.56
PB
  
6Mia Border
Mia Border 94, Hanviken
11.37
Hanvikens SK
11.37
PB
  
7Matilda Brandtberg
11.37
Nyköpings BIS
11.37
PB
  
8Sofia Jäger StenbergSundbybergs IK
9.47
  
9Anna Söderberg
Anna Söderberg 93, Trångsviken
9.34
Trångsvikens IF
9.34
  
Heidi SchmidtTäby IS
DNS
  
F19 Vikt     
Inne 25 feb

Final A

Final
Inne 25 feb
1Eleni Larsson
19.09
Huddinge AIS
19.09
  
2Maria Söderqvist
15.92
Öresund FK
15.92
PB
  
3Matilda Brandtberg
15.29
Nyköpings BIS
15.29
PB
  
4Amanda Rydberg
14.54
Västerås FK
14.54
  
5Stephanie EricsonUllevi FK
12.83
PB
  
6Emelie HenningssonBollnäs FIK
11.47
SB
  
F17 60 m     
Inne 25 feb

Final A

Final
Inne 25 feb
1Elise Malmberg
Elise Malmberg 95, Hässleholm
7.59
Hässleholms AIS
7.59
PB
  
2Sandra TörnrosGefle IF
7.71
PB
  
3Wilma Kroon
7.93
Malmö AI
7.93
PB
  
4Fanny Panboon
Fanny Panboon 95, Skellefteå AIK
7.96
Skellefteå AIK
7.96
  
5Malin Citess
Malin Citess 95, IFK Växjö
7.97
IFK Växjö
7.97
  
6Louise GabrielssonHuddinge AIS
8.00
=PB
  
Heat 1
25 feb
25 feb
1Fanny Panboon
Fanny Panboon 95, Skellefteå AIK
8.00
Skellefteå AIK
8.00
  
2Louise GabrielssonHuddinge AIS
8.00
PB
  
3Hedvig Nykvist
8.03
Tranås AIF
8.03
  
4Johanna StrandbergIFK Halmstad
8.14
  
5Sanna EricssonFalu IK
8.25
  
6Nathalie ErlingcarlHässelby SK
8.30
  
Heat 2
25 feb
25 feb
1Elise Malmberg
Elise Malmberg 95, Hässleholm
7.80
Hässleholms AIS
7.80
  
2Malin Citess
Malin Citess 95, IFK Växjö
7.96
IFK Växjö
7.96
SB
  
3Wilma Kroon
7.97
Malmö AI
7.97
SB
  
4Felicia Olsson
8.06
Rånäs 4H
8.06
SB
  
5Alina LindqvistVäsby IK
8.32
SB
  
6Eva-Marie Vikström
8.40
Haparanda SKT
8.40
PB
  
Heat 3
25 feb
25 feb
1Sandra TörnrosGefle IF
7.83
=PB
  
2Erika Löke
8.01
Falu IK
8.01
SB
  
3Anna Lind
Anna Lind 95, Göteborgs KIK
8.06
Göteborgs KIK
8.06
  
4Johanna Holmén SvenssonAlingsås IF
8.12
  
5Ellen WidengårdTanums IF
8.33
  
6Madeleine Rossi
8.36
Hammarby IF
8.36
PB
  
F17 400 m     
Inne 26 feb

Final A

Final
Inne 26 feb
1Betty StrandbergGefle IF
57.07
PB
  
2Stina Kilborn
Stina Kilborn 95, Göteborgs KIK
57.91
Göteborgs KIK
57.91
PB
  
3Rakel RosshagenTäby IS
58.82
PB
  
4Elin Eriksson
1:00.48
Falu IK
1:00.48
  
Heat 1
25 feb
25 feb
1Stina Kilborn
Stina Kilborn 95, Göteborgs KIK
59.30
Göteborgs KIK
59.30
PB
  
2Rakel RosshagenTäby IS
59.52
PB
  
3Charlotta Swenson BäckelinAlingsås IF
1:01.83
PB
  
4Eveliina Hiltunen
1:04.62
Ullevi FK
1:04.62
SB
  
Heat 2
25 feb
25 feb
1Betty Strandberg
1:00.53
Gefle IF
1:00.53
SB
  
2Elin Eriksson
1:01.38
Falu IK
1:01.38
  
3Minda Langmoen
1:02.72
Ullevi FK
1:02.72
SB
  
4Nike Alfredsson
1:02.92
Rånäs 4H
1:02.92
SB
  
F17 1500 m     
Inne 26 feb

Final A

Final
Inne 26 feb
1Sarah Lahti
4:40.37
Klippans FK
4:40.37
PB
  
2Amanda Trense
Amanda Trense 95, Östersunds GIF
4:50.46
Östersunds GIF
4:50.46
PB
  
3Lisa Bergdahl
Lisa Bergdahl 95, Glanshammar
4:54.53
Glanshammars IF
4:54.53
PB
  
4Emma Fogelkvist
4:57.45
Spårvägens FK
4:57.45
PB
  
5Emilia Elofsson
5:07.86
Sävedalens AIK
5:07.86
  
6Emelie Svensson
5:20.10
IFK Mora
5:20.10
  
7Emma Löfqvist
5:42.18
IK Akele
5:42.18
PB
  
Evelina LandstedtFalu IK
DNF
  
F17 60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     
Inne 26 feb

Final A

Final
Inne 26 feb
1Sofia Linde
8.38
Täby IS
8.38
PB
  
2Elise Malmberg
Elise Malmberg 95, Hässleholm
8.44
Hässleholms AIS
8.44
PB
  
3Sofia MossbergFalu IK
8.76
PB
  
4Agnes Johansson
Agnes Johansson 95, Trollhättan FIK
8.87
Trollhättan FIK
8.87
PB
  
5Frida Johansson
8.90
IF Göta Karlstad
8.90
  
6Erika Löke
9.18
Falu IK
9.18
  
Heat 1
26 feb
26 feb
1Sofia Linde
8.58
Täby IS
8.58
PB
  
2Agnes Johansson
Agnes Johansson 95, Trollhättan FIK
9.00
Trollhättan FIK
9.00
PB
  
3Emelie Larsson
9.18
Mölndals AIK
9.18
PB
  
4Nathalie ErlingcarlHässelby SK
9.19
PB
  
5Elin Sjödin
9.92
Piteå IF
9.92
PB
  
Heat 2
26 feb
26 feb
1Elise Malmberg
Elise Malmberg 95, Hässleholm
8.84
Hässleholms AIS
8.84
  
2Erika Löke