0

25.2
25.2
24‐25.2
24.2
24‐25.2
21.2
22.2
22.2
21.2
16.2
19.2
19.2
18.2
18.2
13.2
18.2
18.2
18.2
18.2
18.2
17‐18.2
16‐18.2
17.2
17.2
17.2
17.2
10.2
14.2
14.2
14.2
12.2
13.2
12.2
10.2
7.2
12.2
11.2
10‐11.2
10‐11.2
10‐11.2
9‐11.2
11.2
10‐11.2
10.2
8.2
10.2
8.2
4.1
7.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
27.1
1.2
5.2
5.2
1.2
5.2
3.2
2‐4.2
4.2
4.2
3.2
4.2
3.2
3.2
3.2
3‐4.2
3.2
2‐4.2
29.1
18.12
22.1
18.12
31.1
31.1
30.1
29.1
26‐28.1
27.1
28.1
27.1
27‐28.1
27‐28.1
27‐28.1
27‐28.1
26‐28.1
27.1
25.1
24.1
24.1
24.1
23.1
15.1
22.1
23.1
23.1
Tävlande: 62 (29+33)   Starter: 71 (32+39)

Män
M 400 m     


Final A

Final

1Christian Sonehag
51.64
Upsala IF
51.64
SB
  
M 800 m     


Final A

Final

2Philip Engblom
1:58.77
Ärla IF
1:58.77
SB
  
3Anton Lundin
1:59.05
IFK Umeå
1:59.05
SB
  
M 1500 m     


Final A

Final

2Henrik Jakobsson
4:12.91
Rånäs 4H
4:12.91
PB
  
6Christofer Rydstedt
4:26.16
Ärla IF
4:26.16
SB
  
M 3000 m     


Final A

Final

2Per Sjögren
Per Sjögren 79, KFUM Örebro
8:46.95
KFUM Örebro
8:46.95
SB
  
3Niklas Berglund
8:48.36
IFK Umeå
8:48.36
PB
  
4Fredrik Swahn
8:53.64
Rånäs 4H
8:53.64
SB
  
5Johan Lindkvist
9:13.14
FK Studenterna
9:13.14
PB
  
M 5000 m     


Final A

Final

1Anders Herrmann
15:55.23
Rånäs 4H
15:55.23
SB
  
M 400 m häck     


Final A

Final

1Marcus Gunderyd
1:02.98
Täby IS
1:02.98
PB
  
2Dag Dacke
1:03.16
Rånäs 4H
1:03.16
SB
  
Final B
2Christian Sonehag
1:00.92
Upsala IF
1:00.92
PB
  
3Jacob Shatohin
Jacob Shatohin 94, Gotländsk FI
1:01.85
F Gotländsk FI
1:01.85
PB
  
4Martin Andersson
1:04.66
Ärla IF
1:04.66
PB
  
5Sebastian SvedhammerHellas FK
1:08.90
SB
  
M Höjd     


Final A

Final

3Andreas Fröjd
Andreas Fröjd 70, Oskarshamns SK
1.80
Oskarshamns SK
1.80
SB
  
3Adrian Ravenell
1.80
Ärla IF
1.80
SB
  
5Christian Norstedt
1.75
Eskilstuna FI
1.75
SB
  
M Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
2Viktor Ohlsson
Viktor Ohlsson 89, Eskilstuna FI
3.50
Eskilstuna FI
3.50
SB
  
3Mehdi AlkhatibHellas FK
3.50
PB
  
3Andreas Karlsson
Andreas Karlsson 88, KFUM Örebro
3.30
KFUM Örebro
3.30
PB
  
M Tresteg     


Final A

Final

4Mattias Jällrud
12.62
Rånäs 4H
12.62
+1.3 PB
  
7Gustav CarlsteinTäby IS
11.74
+1.4 PB
  
M Kula     


Final A

Final

4Kent Larsson
12.49
Upsala IF
12.49
SB
  
5Teddy Jonasson
12.05
Rånäs 4H
12.05
SB
  
M Diskus     


Final A

Final

2Michael Welin
39.84
IFK Lidingö
39.84
SB
  
3Kaj Jokinen
Kaj Jokinen 81, Eskilstuna FI
38.93
Eskilstuna FI
38.93
PB
  
M Slägga     


Final A

Final

2Anders Holmström
46.58
KFUM Örebro
46.58
SB
  
4Michael Welin
37.71
IFK Lidingö
37.71
SB
  
M Spjut     


Final A

Final

1Kaj Jokinen
Kaj Jokinen 81, Eskilstuna FI
52.41
Eskilstuna FI
52.41
SB
  
3Axel Lönegren
51.74
Upsala IF
51.74
PB
  
Kvinnor
K 200 m     

Vind: -1.4

Final A

Final

Vind: -1.4
1Madeleine NilssonGefle IF
25.94
PB
  
3Mikaela Lindqvist
26.59
Upsala IF
26.59
PB
  
K 400 m     


Final A

Final

4Alva Sandström
1:05.27
Upsala IF
1:05.27
SB
  
K 800 m     


Final A

Final

3Ylva Stenström
2:25.52
Upsala IF
2:25.52
SB
  
K 1500 m     


Final A

Final

2Anna Ställberg
4:43.88
Tullinge SK
4:43.88
PB
  
3Gabriella Samuelsson
4:45.92
F Gotländsk FI
4:45.92
PB
  
4Moa Westman
4:53.52
Rånäs 4H
4:53.52
SB
  
K 3000 m     


Final A

Final

1Anna Ställberg
10:07.07
Tullinge SK
10:07.07
PB
  
3Viktoria Ämting
10:44.61
Hellas FK
10:44.61
PB
  
4Frida Flodström
10:56.47
Turebergs FK
10:56.47
SB
  
5Maria Ekblad
11:57.17
Upsala IF
11:57.17
PB
  
K 100 m häck     

Vind: +0.1

Final A

Final

Vind: +0.1
1Anna Troije
16.21
Turebergs FK
16.21
SB
  
2Julia Wigren
16.25
Gefle IF
16.25
SB
  
3Frida Björkegren
Frida Björkegren 92, Gotländsk FI
16.71
F Gotländsk FI
16.71
SB
  
4Louise Thornander
16.74
Upsala IF
16.74
PB
  
5Hannah RosslandIFK Tumba
17.08
PB
  
6Kristina ErikssonRånäs 4H
18.04
PB
  
7Fredrika Norén
18.09
Kvarnsvedens GoIF
18.09
PB
  
8Melina NordströmHellas FK
18.63
PB
  
K 400 m häck     


Final A

Final

2Matilda Andersson
1:09.89
Rånäs 4H
1:09.89
PB
  
3Melina Nordström
1:10.25
Hellas FK
1:10.25
SB
  
4Fanny Anonsen
1:11.27
Gefle IF
1:11.27
PB
  
Final B
3Klara Helander
1:14.46
Upsala IF
1:14.46
PB
  
K Höjd     


Final A

Final

1Kajsa Bergqvist
1.75
Turebergs FK
1.75
SB
  
2Alexandra Hjorth
1.66
Upsala IF
1.66
SB
  
5Fredrika Norén
1.50
Kvarnsvedens GoIF
1.50
SB
  
6Julia WigrenGefle IF
1.50
SB
  
7Katarina RönnmarkIFK Tumba
1.50
PB
  
7Milla Olsson
1.50
PB
  
K Längd     


Final A

Final

2Louise Thornander
5.20
Upsala IF
5.20
+1.1 SB
  
K Tresteg     


Final A

Final

1Helena Redborg
11.74w
Turebergs FK
11.74w
+3.3
  
6Astrid MolanderIFK Tumba
10.01w
+2.9
  
K Kula     


Final A

Final

2Johanna Höglund
10.97
Upsala IF
10.97
SB
  
4Åsa LarssonVisby IF Gute
9.11
SB
  
K Diskus     


Final A

Final

4Emilia Eklund
29.70
Upsala IF
29.70
PB
  
5Åsa Larsson
28.46
Visby IF Gute
28.46
SB
  
K Slägga     


Final A

Final

1Linda Drougge
43.25
Rånäs 4H
43.25
SB
  
4Ann-Britt Jakobsson
36.94
F Gotländsk FI
36.94
SB
  
K Spjut     


Final A

Final

1Jennie Hurkmans
40.72
Turebergs FK
40.72
SB