0

2.3
2‐3.3
3.3
2‐3.3
2‐3.3
1‐3.3
2.3
29.2
27.2
29.2
27.2
14.2
24.2
27.2
27.2
25.2
25.2
24‐25.2
24.2
24‐25.2
21.2
22.2
22.2
21.2
16.2
19.2
19.2
18.2
18.2
13.2
18.2
18.2
18.2
18.2
18.2
17‐18.2
16‐18.2
17.2
17.2
17.2
17.2
10.2
14.2
14.2
14.2
12.2
13.2
12.2
10.2
7.2
12.2
11.2
10‐11.2
10‐11.2
10‐11.2
9‐11.2
11.2
10‐11.2
10.2
8.2
10.2
8.2
4.1
7.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
27.1
1.2
5.2
5.2
1.2
5.2
3.2
2‐4.2
4.2
4.2
3.2
4.2
3.2
3.2
3.2
3‐4.2
3.2
2‐4.2
29.1
18.12
22.1
18.12
31.1
31.1
30.1
29.1
26‐28.1
27.1
28.1
27.1
Arena: Tybblelundshallen   Arrangör: IF Start
Tävlande: 38 (29+9)   Starter: 38 (29+9)

Män
M 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Sören Persson
59.37
IF Göta Karlstad
59.37
SB
  
2Magnus ThorstenssonIF Göta Karlstad
59.51
PB
  
3Rodney HundermarkIFK Nora
1:00.06
SB
  
4Peter Ström
1:06.49
Kumla SF
1:06.49
SB
  
5Emmi Koskinen
Emmi Koskinen 08, KFUM Örebro
1:08.78
KFUM Örebro
1:08.78
PB
  
K 1
6Johan FredrikssonKumla SF
1:11.38
PB
  
7Nuel Habtom
Nuel Habtom 08, KFUM Örebro
1:41.49
KFUM Örebro
1:41.49
PB
  
8Esrom Habtom
Esrom Habtom 08, KFUM Örebro
1:47.03
KFUM Örebro
1:47.03
PB
  
M 1 mile     
Inne

Final A

Final
Inne
1Jack Karlsson
Jack Karlsson 99, KFUM Örebro
4:28.63
KFUM Örebro
4:28.63
PB
  
2Erik Berzell
4:36.85
Järla IF
4:36.85
PB
  
3Kasper Lagerström
4:38.38
OK Hällen
4:38.38
PB
  
4Joel Aristondo MagnussonÄrla IF
4:41.52
PB
  
5Oskar Hansson
Oskar Hansson 97, Tisdagsklubben
4:53.91
Tisdagsklubben Örebro
4:53.91
SB
  
6Karl-Martin Nordling
5:11.68
IF Göta Karlstad
5:11.68
SB
  
Christoffer SkantzIF Göta Karlstad
DNF
  
Final B
1Daniel Wärnelid
5:05.95
Örebro AIK
5:05.95
SB
  
2Anders Montén
5:07.60
IF Start
5:07.60
PB
  
3Albin Wallgren
5:27.73
Åsbro GoIF
5:27.73
PB
  
4Arvid Andersson
5:33.19
IF Start
5:33.19
PB
  
5Svante Jorstig
Svante Jorstig 08, KFUM Örebro
5:42.85
KFUM Örebro
5:42.85
SB
  
6Wera Falk
Wera Falk 06, KFUM Örebro
5:45.68
KFUM Örebro
5:45.68
PB
  
K 1
Måns DahlbergIF Start
DNF
  
Final C
1Emma Reinhed LiljeqvistIF Start
5:33.03
PB
  
K 1
2Mikael Hansson
5:33.27
IF Start
5:33.27
PB
  
3Henrik Hellborg
5:41.27
Örebro AIK
5:41.27
SB
  
4Marie Dasler
5:49.58
IF Start
5:49.58
SB
  
K 2
5Johanna Berg
Johanna Berg 05, KFUM Örebro
6:09.79
KFUM Örebro
6:09.79
PB
  
K 3
6Roger SköldqvistIF Start
6:16.33
SB
  
7Bo Persson
6:22.34
Almby IK
6:22.34
SB NR75
  
Final D
1Oskar Granberg
Oskar Granberg 13, KFUM Örebro
6:07.93
13KFUM Örebro
6:07.93
PB
  
2Torbjörn Sjölander
6:12.70
Örebro AIK
6:12.70
PB
  
3Torbjörn Eriksson
6:19.24
VarjeStegs LK
6:19.24
PB
  
4Tuwa Montén
6:25.03
IF Start
6:25.03
PB
  
K 1
5Thomas SöderkvistKumla SF
6:39.35
SB
  
6Lars Karlsson
Lars Karlsson 64, Östansjö SK
6:58.12
Östansjö SK
6:58.12
SB
  
7Alice Luthman
Alice Luthman 11, Stocksäter
7:16.70
Stocksäters IF
7:16.70
PB
  
K 2
8Annica Sjölund
7:33.63
IF Start
7:33.63
SB
  
K 3
9Catharina WahlstedtIF Start
11:54.70
SB NR80
  
K 4