0

1.4
14.4
17.3
7.4
16.3
29.3
7.4
7.4
14.4
13.4
10.4
27.3
7.4
6.4
9.4
7.4
1.4
6.4
7.4
6.4
28.3
23.3
16.3
4.2
16.3
29.3
29.3
23.3
26.3
21.3
19.3
23‐24.3
23‐24.3
23‐24.3
23.3
22.3
23.3
23.3
23.3
23.3
23‐24.3
19‐21.3
15‐16.3
15‐16.3
21.3
19.3
17.3
10.3
3.3
16.3
9.3
9.3
17.3
16‐17.3
16‐17.3
16.3
16.3
9.3
2.3
14.3
9.3
24.2
27.2
5.3
10.3
9‐10.3
9.3
9.3
9.3
9.3
3.3
21.2
5.3
2.3
2‐3.3
3.3
2‐3.3
2‐3.3
1‐3.3
2.3
29.2
27.2
29.2
27.2
14.2
27.2
27.2
25.2
25.2
24‐25.2
24.2
24‐25.2
21.2
22.2
22.2
21.2
16.2
19.2
19.2
18.2
Arena: Eva Lisa Holtz arena   Arrangör: IF Göta Karlstad
Tävlande: 296 (145+151)   Starter: 521 (260+261)

Män
P17 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Markus Le Fjeld
Markus Le Fjeld 07, NOR
7.24
07NOR
7.24
  
2Marcus Devantés Gardner Stålby
Marcus Devantés Gardner Stålby 07, NOR
7.36
07NOR
7.36
SB
  
3Jenson King
7.51
KFUM Arvika
7.51
  
4Lucas Øverbakke Løn-Haakanes
Lucas Øverbakke Løn-Haakanes 07, NOR
7.53
07NOR
7.53
SB
  
5Algot FlodmarkIK Ymer
7.67
  
6Abbe Norlund
7.70
IFK Halmstad
7.70
PB
  
Final B
1Christopher Ekene Nordlie
Christopher Ekene Nordlie 07, NOR
7.07
07NOR
7.07
PB
  
2Benjamin Altmann Opuama
Benjamin Altmann Opuama 08, NOR
7.11
08NOR
7.11
PB
  
3Josh Anthony Bjerke
Josh Anthony Bjerke 07, NOR
7.45
07NOR
7.45
PB
  
4Manne Moberg
7.87
IF Göta Karlstad
7.87
PB
  
5Albin Påfvelsson
7.95
Alingsås IF
7.95
PB
  
6Theo Valström
8.81
IFK Halmstad
8.81
SB
  
P17 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Christopher Ekene Nordlie
Christopher Ekene Nordlie 07, NOR
22.45
07NOR
22.45
PB
  
2Jenson King
23.63
KFUM Arvika
23.63
PB
  
3Malte Zettergren
23.85
Varbergs GIF
23.85
PB
  
4Josh Anthony Bjerke
Josh Anthony Bjerke 07, NOR
23.88
07NOR
23.88
PB
  
Final B
1Eric Nilsson StruckIstrums SK
22.80
SB
  
2Markus Le Fjeld
Markus Le Fjeld 07, NOR
23.88
07NOR
23.88
SB
  
3Lucas Øverbakke Løn-Haakanes
Lucas Øverbakke Løn-Haakanes 07, NOR
23.94
07NOR
23.94
SB
  
4Thomas Ferletta
24.05
Karlskoga FIF
24.05
PB
  
Final C
1Benjamin Altmann Opuama
Benjamin Altmann Opuama 08, NOR
22.43
08NOR
22.43
PB
  
2Marcus Devantés Gardner Stålby
Marcus Devantés Gardner Stålby 07, NOR
23.37
07NOR
23.37
SB
  
3Algot FlodmarkIK Ymer
23.99
PB
  
P17 1500 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Aron Mathisen Askim
Aron Mathisen Askim 07, NOR
4:09.16
07NOR
4:09.16
PB
  
2Lukas Buncic
Lukas Buncic 07, NOR
4:09.55
07NOR
4:09.55
PB
  
3Jacob Åhman
4:10.78
IF Göta Karlstad
4:10.78
SB
  
4Haakon Heltzer Sørstad
Haakon Heltzer Sørstad 08, NOR
4:12.38
08NOR
4:12.38
PB
  
5Fredrik Hesjedal-Tronstad
Fredrik Hesjedal-Tronstad 07, NOR
4:13.46
07NOR
4:13.46
PB
  
6Axel Wold Møller
Axel Wold Møller 08, NOR
4:15.46
08NOR
4:15.46
PB
  
7Thomas Ferletta
4:28.92
Karlskoga FIF
4:28.92
PB
  
8Mikael Girma Worku
Mikael Girma Worku 08, NOR
4:45.38
08NOR
4:45.38
PB
  
9Theo Valström
4:46.01
IFK Halmstad
4:46.01
PB
  
10Melker Engström
Melker Engström 08, Trollhättan FIK
4:50.66
Trollhättan FIK
4:50.66
PB
  
11Linus Pålsson
Linus Pålsson 08, Trollhättan FIK
5:06.74
Trollhättan FIK
5:06.74
  
P17 60 m häck (91.4 cm)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Eskil Ekenes
Eskil Ekenes 07, NOR
8.50
07NOR
8.50
PB
  
2Even Ragnhildsløkken
Even Ragnhildsløkken 08, NOR
9.28
08NOR
9.28
PB
  
3Even Bogen Nørjordet
Even Bogen Nørjordet 08, NOR
9.29
08NOR
9.29
PB
  
4Lucas Andersson
9.74
IFK Halmstad
9.74
PB
  
5Ludvig WalanKils AIK
11.45
PB
  
6Linus Pålsson
Linus Pålsson 08, Trollhättan FIK
11.48
Trollhättan FIK
11.48
PB
  
Final B
1Markus Le Fjeld
Markus Le Fjeld 07, NOR
8.38
07NOR
8.38
SB
  
2Malte Andreasson
9.32
Alingsås IF
9.32
PB
  
3Morten Husebø Hestnes
Morten Husebø Hestnes 07, NOR
9.73
07NOR
9.73
SB
  
4Mikael Girma Worku
Mikael Girma Worku 08, NOR
10.12
08NOR
10.12
PB
  
5Lukas ErikssonKils AIK
10.67
PB
  
P17 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Robin Lövdal
1.91
Karlskoga FIF
1.91
PB
  
2Albin WestlundKils AIK
1.85
PB
  
3Even Ragnhildsløkken
Even Ragnhildsløkken 08, NOR
1.78
08NOR
1.78
  
4Thomas Viksaas Biermann
Thomas Viksaas Biermann 07, NOR
1.78
07NOR
1.78
  
5August Høgvold
August Høgvold 07, NOR
1.74
07NOR
1.74
SB
  
6Nicholas Reklev
Nicholas Reklev 07, NOR
1.74
07NOR
1.74
  
7Lucas Andersson
1.70
IFK Halmstad
1.70
  
8Morten Husebø Hestnes
Morten Husebø Hestnes 07, NOR
1.65
07NOR
1.65
=PB
  
9Adrian Sandholtbråten
Adrian Sandholtbråten 07, NOR
1.60
07NOR
1.60
SB
  
10Melker Engström
Melker Engström 08, Trollhättan FIK
1.50
Trollhättan FIK
1.50
PB
  
11Jonathan Lindblom
Jonathan Lindblom 08, Trollhättan FIK
1.45
Trollhättan FIK
1.45
PB
  
12Theo Valström
1.35
IFK Halmstad
1.35
SB
  
1.35
1.74
1.40
1.78
1.45
1.82
1.50
1.85
1.55
1.88
1.60
1.91
1.65
1.95
1.70
Lövdal-
-
-
xo
-
o
-
o
-
o
-
xxo
-
xxx
-
Westlund-
-
-
o
-
o
-
xo
-
xxx
-
-
-
Ragnhildsløkken-
o
-
xo
-
xxx
-
-
-
-
o
Biermann-
xxo
-
xo
-
xxx
-
-
o
o
o
Høgvold-
o
-
xxx
-
-
-
o
o
o
Reklev-
xo
-
xxx
-
-
-
o
o
o
Andersson-
xxx
-
-
-
-
o
o
o
Hestnes-
-
-
o
o
o
o
xxx
Sandholtbråten-
-
-
-
xo
o
xxx

Engströmo
o
o
xo
xxx



Lindblomo
xo
xxo
xxxx




Valströmxo







P17 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Morten Husebø Hestnes
Morten Husebø Hestnes 07, NOR
3.50
07NOR
3.50
  
2Even Bogen Nørjordet
Even Bogen Nørjordet 08, NOR
3.40
08NOR
3.40
PB
  
3Andreas Nordgård
Andreas Nordgård 09, NOR
3.30
09NOR
3.30
PB
  
4Mats Klungland
Mats Klungland 08, NOR
3.20
08NOR
3.20
  
5Even Ragnhildsløkken
Even Ragnhildsløkken 08, NOR
3.10
08NOR
3.10
PB
  
6Mikkel Trageton
Mikkel Trageton 10, NOR
2.60
10NOR
2.60
PB
  
7Mats Emilsen Bäckstrøm
Mats Emilsen Bäckstrøm 08, NOR
2.50
08NOR
2.50
PB
  
8Alve Weber
Alve Weber 10, Halmstad
2.50
IFK Halmstad
2.50
PB
  
8Anton Söderberg
2.50
IFK Halmstad
2.50
PB
  
10Hubert Drapella
Hubert Drapella 11, Trollhättan FIK
2.50
Trollhättan FIK
2.50
PB
  
11Philip Brattin
2.40
Brattås CK
2.40
PB
  
12Noel Henriksson
2.30
Falkenbergs IK
2.30
PB
  
13Nicholas von Jakitsch Garvik
Nicholas von Jakitsch Garvik 10, NOR
2.20
10NOR
2.20
PB
  
14Efraim Jonsson
Efraim Jonsson 09, Lidköpings IS
2.10
Lidköpings IS
2.10
PB
  
14Constantin Jansson BanickiIF Göta Karlstad
2.10
PB
  
16Gustav Hallgren
1.70
IF Göta Karlstad
1.70
PB
  
1.60
2.40
1.70
2.50
1.80
2.60
1.90
2.70
2.00
2.80
2.10
2.90
2.20
3.00
2.30
3.10
Hestnes-
-
-
o
-
-
-
-
-
-
-
-
-
o
-
-
Nørjordet-
-
-
-
-
o
-
-
-
-
-
-
-
o
-
-
Nordgård-
-
-
-
-
xo
-
xo
-
o
-
o
-
o
-
o
Klungland-
-
-
-
-
o
-
-
-
o
-
-
-
-
-
o
Ragnhildsløkken-
-
-
-
-
o
-
o
-
-
-
o
-
o
-
o
Trageton-
o
-
o
-
xo
-
xxx
-
-
o
o
Bäckstrøm-
xxo
-
o
-
xxx
-
-
-
-
-
Weber-
xxo
-
xxo
-
xxx
-
-
-
o
o
Söderberg-
xxo
-
xxo
-
xxx
-
-
o
o
o
Drapella-
o
-
xxo
xxo
xxx
o
o
o
xo
o
Brattino
o
o
xxx
o
o
o
xo
o
o
Henrikssono
xxx
o
o
xxo
o
o
xxo
xxo
Garvik-
-
-
o
o
xo
o
xxx
Jonssono
o
o
o
o
xxo
xxx

Jansson Banicki-
o
o
o
o
xxo
xxx

Hallgren-
xxo
xxp
-
-
x


P17 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Thomas Viksaas Biermann
Thomas Viksaas Biermann 07, NOR
6.41
07NOR
6.41
PB
  
2Eric Nilsson StruckIstrums SK
6.35
PB
  
3Martin Gjørvad
Martin Gjørvad 07, NOR
6.30
07NOR
6.30
  
4August Høgvold
August Høgvold 07, NOR
5.84
07NOR
5.84
SB
  
5Even Bogen Nørjordet
Even Bogen Nørjordet 08, NOR
5.78
08NOR
5.78
PB
  
6Mikkel Mæland
Mikkel Mæland 08, NOR
5.77
08NOR
5.77
  
7Albin WestlundKils AIK
5.62
SB
  
8Benjamin Altmann Opuama
Benjamin Altmann Opuama 08, NOR
5.57
08NOR
5.57
PB
  
9Abbe Norlund
5.49
IFK Halmstad
5.49
PB
  
10Robin Lövdal
5.43
Karlskoga FIF
5.43
PB
  
11Malte Andreasson
5.19
Alingsås IF
5.19
PB
  
12Malte ZettergrenVarbergs GIF
3.12
SB
  
Biermann6.326.086.126.026.176.41
Nilsson Struck5.94xx6.34x6.35
Gjørvadx6.305.924.87x6.23
Høgvold5.845.645.69x
Nørjordet5.78x5.415.465.705.65
Mæland5.765.715.655.775.585.46
Westlund5.595.295.405.415.445.62
Opuama5.455.354.545.574.173.67
Norlund5.165.23x4.945.225.49
Lövdal5.435.354.975.095.254.75
Andreasson5.124.925.195.014.995.10
Zettergren3.12
P17 Kula (5.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Eivind Aakra Indahl
Eivind Aakra Indahl 08, NOR
13.11
08NOR
13.11
PB
  
2Elijah Narciso Ramirez
Elijah Narciso Ramirez 07, NOR
12.41
07NOR
12.41
PB
  
3Lucas Andersson
12.40
IFK Halmstad
12.40
PB
  
4Albin WestlundKils AIK
12.31
PB
  
5Linus Engqvist
11.33
IF Hagen
11.33
PB
  
6Daniel Tagge
Daniel Tagge 07, NOR
10.71
07NOR
10.71
PB
  
7Gustav Höök
10.52
Säffle FIK
10.52
PB
  
8Malte Zettergren
10.45
Varbergs GIF
10.45
  
9Albin Påfvelsson
10.43
Alingsås IF
10.43
PB
  
10Christopher Ekene Nordlie
Christopher Ekene Nordlie 07, NOR
10.18
07NOR
10.18
PB
  
11Håkon Klausen Holth
Håkon Klausen Holth 08, NOR
9.78
08NOR
9.78
PB
  
12Mats Emilsen Bäckstrøm
Mats Emilsen Bäckstrøm 08, NOR
9.72
08NOR
9.72
PB
  
Indahl11.8013.11xxxx
Ramirez11.7211.9612.17x12.4112.26
Andersson10.9710.6311.1612.4011.4811.89
Westlund12.3111.1810.87
Engqvist9.8211.2510.92x11.3311.18
Tagge9.6310.6510.7110.31xx
Höök9.789.186.739.2810.5210.19
Zettergren9.829.449.639.8110.45
Påfvelsson10.439.859.579.74
Nordlie8.77x10.1810.109.69
Holth9.169.78xx
Bäckstrømx9.659.729.53
P15 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Thor Adam Morados Alfheim
Thor Adam Morados Alfheim 09, NOR
7.68
09NOR
7.68
  
2Isac Sehlstedt
7.95
Falkenbergs IK
7.95
PB
  
3Marcus Folland Dahl
Marcus Folland Dahl 10, NOR
8.00
10NOR
8.00
PB
  
4Sverre Hansen Munkvold
Sverre Hansen Munkvold 09, NOR
8.01
09NOR
8.01
PB
  
5Charlie Jullien PerssonSOK Träff
8.04
  
6Erik Uddegård
8.55
IF Göta Karlstad
8.55
PB
  
Final B
1Sigurd Letnes Østensen
Sigurd Letnes Østensen 09, NOR
7.76
09NOR
7.76
  
2Luka Sokrates Torsen Trivigno
Luka Sokrates Torsen Trivigno 09, NOR
7.92
09NOR
7.92
PB
  
3Jonathan Rinman
8.11
IFK Halmstad
8.11
  
4Ivar Malmering
8.16
Alingsås IF
8.16
  
5David Sindre Risberg
David Sindre Risberg 09, NOR
8.33
09NOR
8.33
PB
  
6Linus Ahlin
Linus Ahlin 09, Karlskoga
8.54
Karlskoga FIF
8.54
PB
  
P15 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Thor Adam Morados Alfheim
Thor Adam Morados Alfheim 09, NOR
24.71
09NOR
24.71
  
2Sindre Klausen Veggan
Sindre Klausen Veggan 09, NOR
25.03
09NOR
25.03
PB
  
3Alfred Tersing
Alfred Tersing 09, Trollhättan FIK
26.12
Trollhättan FIK
26.12
PB
  
4Gustav Hallgren
28.50
IF Göta Karlstad
28.50
PB
  
Final B
1Gabriel Wennerström
Gabriel Wennerström 09, NOR
25.66
09NOR
25.66
  
2Vetle Lier
Vetle Lier 10, NOR
25.88
10NOR
25.88
PB
  
3Olivié Hanna
27.26
Istrums SK
27.26
  
4Anton Söderberg
27.52
IFK Halmstad
27.52
PB
  
Final C
1Sverre Hansen Munkvold
Sverre Hansen Munkvold 09, NOR
25.63
09NOR
25.63
PB
  
2David Sindre Risberg
David Sindre Risberg 09, NOR
26.52
09NOR
26.52
PB
  
3Alve Weber
Alve Weber 10, Halmstad
27.71
IFK Halmstad
27.71
PB
  
4Linus Ahlin
Linus Ahlin 09, Karlskoga
27.85
Karlskoga FIF
27.85
PB
  
P15 1000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Sebastian Brunsdon
Sebastian Brunsdon 09, NOR
2:46.32
09NOR
2:46.32
PB
  
2Fabian Vibekken
Fabian Vibekken 09, NOR
2:49.67
09NOR
2:49.67
PB
  
3Per August Halle Haugen
Per August Halle Haugen 09, NOR
2:50.81
09NOR
2:50.81
PB
  
4Sverre Hansen Munkvold
Sverre Hansen Munkvold 09, NOR
2:54.35
09NOR
2:54.35
PB
  
5Vetle Titlestad Bye
Vetle Titlestad Bye 09, NOR
2:57.65
09NOR
2:57.65
PB
  
6Olivié Hanna
3:01.91
Istrums SK
3:01.91
  
7Erik Uddegård
3:04.86
IF Göta Karlstad
3:04.86
PB
  
8Alfred Lindgren
3:04.99
IF Hagen
3:04.99
PB
  
9Silas Andersson
3:13.09
Falkenbergs IK
3:13.09
PB
  
10Constantin Jansson BanickiIF Göta Karlstad
3:22.09
PB
  
11Noah Alexander Schibbye
Noah Alexander Schibbye 10, NOR
3:23.82
10NOR
3:23.82
PB
  
12Anton Söderberg
3:46.74
IFK Halmstad
3:46.74
PB
  
P15 60 m häck (83.8 cm, 8.5 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Fredrik Kvarberg Henriksen
Fredrik Kvarberg Henriksen 09, NOR
9.41
09NOR
9.41
PB
  
2Noel Henriksson
9.80
Falkenbergs IK
9.80
  
3Vetle Lier
Vetle Lier 10, NOR
9.89
10NOR
9.89
PB
  
4Dante Ek
Dante Ek 10, IF Göta
10.35
IF Göta Karlstad
10.35
PB
  
5Ivar Malmering
10.44
Alingsås IF
10.44
PB
  
6Laurits Halkier Egelie
Laurits Halkier Egelie 10, NOR
11.16
10NOR
11.16
PB
  
Final B
1Jonas Longrée
10.90
IF Göta Karlstad
10.90
PB
  
2Gabriel Ratikainen Jensen
Gabriel Ratikainen Jensen 10, NOR
11.00
10NOR
11.00
PB
  
3Torbjørn Smaadahl
Torbjørn Smaadahl 10, NOR
11.24
10NOR
11.24
PB
  
4Silas Andersson
11.59
Falkenbergs IK
11.59
PB
  
5Oskar Gram Amundsen
Oskar Gram Amundsen 10, NOR
11.70
10NOR
11.70
PB
  
P15 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Joel Persson
1.66
IFK Halmstad
1.66
  
2Sigurd Letnes Østensen
Sigurd Letnes Østensen 09, NOR
1.63
09NOR
1.63
SB
  
3David Sindre Risberg
David Sindre Risberg 09, NOR
1.63
09NOR
1.63
PB
  
4Felix Andersson
Felix Andersson 09, Håfreström
1.55
Håfreströms IF
1.55
  
5Hugo Öhrvall
1.55
IFK Halmstad
1.55
  
6Henrik Høgvold
Henrik Høgvold 09, NOR
1.50
09NOR
1.50
PB
  
7Sigge Gustavsson
Sigge Gustavsson 10, Trollhättan FIK
1.50
Trollhättan FIK
1.50
PB
  
8Aldric Kenarlikdjian
Aldric Kenarlikdjian 09, NOR
1.45
09NOR
1.45
  
9Gunnar Erik Furu
Gunnar Erik Furu 09, NOR
1.45
09NOR
1.45
=PB
  
10Jonas Longrée
1.45
IF Göta Karlstad
1.45
PB
  
11Dante Ek
Dante Ek 10, IF Göta
1.40
IF Göta Karlstad
1.40
PB
  
12Noah Alexander Schibbye
Noah Alexander Schibbye 10, NOR
1.40
10NOR
1.40
PB
  
1.20
1.63
1.28
1.66
1.35
1.40
1.45
1.50
1.55
1.60
Persson-
o
-
o
-
-
-
o
o
o
Østensen-
o
-
x
-
o
o
o
o
o
Risberg-
xo
-
xxx
o
o
o
o
o
o
Andersson-
-
-
o
o
o
o
xxx
Öhrvall-
-
-
-
o
xo
xo
xxx
Høgvold-
-
o
o
o
xo
xp

Gustavsson-
-
o
o
o
xxo
xxx

Kenarlikdjian-
-
o
o
o
xxx


Furu-
-
o
xo
o
xxx


Longréeo
o
o
xxo
o
xxx


Ek-
o
o
o
xxx



Schibbyeo
o
o
xo
xxx



P15 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Isac Sehlstedt
5.63
Falkenbergs IK
5.63
  
2Philip Brattin
5.52
Brattås CK
5.52
PB
  
3Thor Adam Morados Alfheim
Thor Adam Morados Alfheim 09, NOR
5.38
09NOR
5.38
PB
  
4Joel Persson
5.18
IFK Halmstad
5.18
  
5Fredrik Kvarberg Henriksen
Fredrik Kvarberg Henriksen 09, NOR
5.02
09NOR
5.02
PB
  
6Charlie Jullien PerssonSOK Träff
4.95
  
7Marcus Folland Dahl
Marcus Folland Dahl 10, NOR
4.94
10NOR
4.94
PB
  
8Henrik Høgvold
Henrik Høgvold 09, NOR
4.79
09NOR
4.79
PB
  
9Alexander Christian Moen
Alexander Christian Moen 10, NOR
4.77
10NOR
4.77
PB
  
10Oskar Gram Amundsen
Oskar Gram Amundsen 10, NOR
4.44
10NOR
4.44
PB
  
11Jonas Longrée
4.10
IF Göta Karlstad
4.10
PB
  
Sehlstedtxxx5.425.615.63
Brattin5.44x5.445.235.525.46
Alfheimxx4.654.745.115.38
Persson4.995.18x4.724.754.87
Henriksen5.024.694.324.464.694.82
Jullien Persson4.914.954.574.784.544.90
Dahl4.944.744.734.814.84x
Høgvold3.41xx4.234.594.79
Moenx4.434.624.484.77x
Amundsen4.114.134.40x4.444.44
Longrée2.364.10
P15 Kula (4.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Anton Pranjic
15.18
IF Göta Karlstad
15.18
  
2Jonathan Rinman
13.82
IFK Halmstad
13.82
PB
  
3Aldric Kenarlikdjian
Aldric Kenarlikdjian 09, NOR
10.63
09NOR
10.63
PB
  
4Rowan James Else
Rowan James Else 09, NOR
10.29
09NOR
10.29
PB
  
5Isac Sehlstedt
10.20
Falkenbergs IK
10.20
  
6Laurits Halkier Egelie
Laurits Halkier Egelie 10, NOR
10.12
10NOR
10.12
PB
  
7Pelle Ihlebæk Haugarvoll
Pelle Ihlebæk Haugarvoll 10, NOR
9.98
10NOR
9.98
PB
  
8Efraim Jonsson
Efraim Jonsson 09, Lidköpings IS
9.46
Lidköpings IS
9.46
PB
  
9Rasmus Fors
Rasmus Fors 10, Håfreström
9.06
Håfreströms IF
9.06
  
10Luka Sokrates Torsen Trivigno
Luka Sokrates Torsen Trivigno 09, NOR
8.85
09NOR
8.85
PB
  
11Vetle Lier
Vetle Lier 10, NOR
6.11
10NOR
6.11
PB
  
Pranjicx14.1215.0715.18xx
Rinmanxxx13.8113.5713.82
Kenarlikdjian10.6310.639.659.629.7210.48
Else10.0310.2910.2810.2110.0410.09
Sehlstedt9.359.639.509.7110.0810.20
Egelie10.129.729.949.72x9.89
Haugarvollx8.239.989.459.079.06
Jonsson8.629.46x9.138.559.36
Forsx8.568.859.068.828.62
Trivigno8.858.586.567.948.296.48
Lier5.616.045.645.456.115.12
P13 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Johan Le Fjeld
Johan Le Fjeld 11, NOR
8.08
11NOR
8.08
PB
  
2Eirik Gulowsen Mørck
Eirik Gulowsen Mørck 11, NOR
8.45
11NOR
8.45
PB
  
3Max Hartvigsson
8.66
IFK Halmstad
8.66
  
4Emil NordlundKils AIK
8.68
PB
  
5Benjamin NettelbladIF Hagen
8.75
PB
  
6Olav Daniel Dybvik Haugse
Olav Daniel Dybvik Haugse 11, NOR
9.44
11NOR
9.44
PB
  
Final B
1Jonas Emmanuel Zibell
Jonas Emmanuel Zibell 11, NOR
8.33
11NOR
8.33
PB
  
2Brian Kato Aalberg
Brian Kato Aalberg 11, NOR
8.63
11NOR
8.63
  
3Sebastian Holm-GladKFUM Arvika
8.77
PB
  
4Charlie Selstad
8.95
IFK Halmstad
8.95
PB
  
5Kasper Elias Bulling-Ottesen
Kasper Elias Bulling-Ottesen 11, NOR
9.16
11NOR
9.16
PB
  
6Theo Swärd
9.63
Tibro AIK
9.63
PB
  
P13 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Johan Le Fjeld
Johan Le Fjeld 11, NOR
25.38
11NOR
25.38
PB
  
2Jonas Emmanuel Zibell
Jonas Emmanuel Zibell 11, NOR
27.02
11NOR
27.02
PB
  
3Alfred Lindkvist
28.72
Falkenbergs IK
28.72
PB
  
4Edvin Lindblom
Edvin Lindblom 11, Trollhättan FIK
33.73
Trollhättan FIK
33.73
PB
  
Final B
1Eirik Gulowsen Mørck
Eirik Gulowsen Mørck 11, NOR
29.09
11NOR
29.09
PB
  
2Charlie Selstad
29.73
IFK Halmstad
29.73
PB
  
3Olav Daniel Dybvik Haugse
Olav Daniel Dybvik Haugse 11, NOR
30.83
11NOR
30.83
PB
  
4Arvid Öberg
32.84
IF Göta Karlstad
32.84
  
Final C
1Brian Kato Aalberg
Brian Kato Aalberg 11, NOR
27.72
11NOR
27.72
  
2Erik Bækkevold Kloster
Erik Bækkevold Kloster 12, NOR
28.47
12NOR
28.47
PB
  
3Sebastian Holm-GladKFUM Arvika
29.99
PB
  
4Rasmus WallströmHälle IF
31.77
PB
  
P13 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Lasse Lysgård-Andersen
Lasse Lysgård-Andersen 11, NOR
2:23.34
11NOR
2:23.34
PB
  
2Adrian Wasswa Aalberg
Adrian Wasswa Aalberg 11, NOR
2:24.61
11NOR
2:24.61
  
3Filip Bøe Johannessen
Filip Bøe Johannessen 11, NOR
2:25.73
11NOR
2:25.73
PB
  
4Christopher Wiig
Christopher Wiig 11, NOR
2:25.80
11NOR
2:25.80
PB
  
5Haakon Fritzen
Haakon Fritzen 12, NOR
2:33.08
12NOR
2:33.08
PB
  
6Hubert Drapella
Hubert Drapella 11, Trollhättan FIK
2:33.35
Trollhättan FIK
2:33.35
  
7Erik Bækkevold Kloster
Erik Bækkevold Kloster 12, NOR
2:38.10
12NOR
2:38.10
PB
  
8Rasmus Wallström
2:38.24
Hälle IF
2:38.24
SB
  
9Sixten Elofsson
2:51.35
Falkenbergs IK
2:51.35
SB
  
10Charlie Selstad
2:53.21
IFK Halmstad
2:53.21
SB
  
11Joshua Hermansson
3:24.93
IF Göta Karlstad
3:24.93
PB
  
Liam MattiassonKils AIK
DNF
  
P13 60 m häck (76.2 cm, 7.65 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Eirik Gulowsen Mørck
Eirik Gulowsen Mørck 11, NOR
10.61
11NOR
10.61
PB
  
2Max Hartvigsson
10.68
IFK Halmstad
10.68
PB
  
3Sander Tørvold Gulbrandsen
Sander Tørvold Gulbrandsen 12, NOR
11.33
12NOR
11.33
PB
  
4Karl Landet Danielsen
Karl Landet Danielsen 12, NOR
12.07
12NOR
12.07
PB
  
5Edvin Lindblom
Edvin Lindblom 11, Trollhättan FIK
12.62
Trollhättan FIK
12.62
PB
  
6Oliver Dimming
15.74
IF Göta Karlstad
15.74
SB
  
Final B
1Erik Bækkevold Kloster
Erik Bækkevold Kloster 12, NOR
11.70
12NOR
11.70
PB
  
2Rasmus WallströmHälle IF
11.96
PB
  
3Emil Olsen Orskaug
Emil Olsen Orskaug 12, NOR
12.80
12NOR
12.80
PB
  
4Georg Henne-Madsen
Georg Henne-Madsen 12, NOR
13.38
12NOR
13.38
PB
  
5Joshua Hermansson
13.73
IF Göta Karlstad
13.73
PB
  
P13 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Benjamin NettelbladIF Hagen
1.46
PB
  
2Liam Olsson
1.43
IF Göta Karlstad
1.43
  
3Endre Løke
Endre Løke 11, NOR
1.43
11NOR
1.43
PB
  
4Oliver Aasbø Hytten
Oliver Aasbø Hytten 12, NOR
1.40
12NOR
1.40
PB
  
5Elliot Hallquist
Elliot Hallquist 11, Stenungsunds FI
1.35
F Stenungsunds FI
1.35
PB
  
6Sander Tørvold Gulbrandsen
Sander Tørvold Gulbrandsen 12, NOR
1.35
12NOR
1.35
PB
  
7Jacob Tidemann Moen Borgås
Jacob Tidemann Moen Borgås 11, NOR
1.35
11NOR
1.35
PB
  
8Emil NordlundKils AIK
1.30
PB
  
8Alfred Lindkvist
1.30
Falkenbergs IK
1.30
PB
  
10Sixten Elofsson
1.25
Falkenbergs IK
1.25
PB
  
11Gustav Refvem Kolderup
Gustav Refvem Kolderup 11, NOR
1.20
11NOR
1.20
PB
  
12Emil Olsen Orskaug
Emil Olsen Orskaug 12, NOR
1.05
12NOR
1.05
PB
  
1.05
1.46
1.13
1.50
1.20
1.25
1.30
1.35
1.40
1.43
Nettelblad-
xxo
-
xxx
-
o
o
o
xo
o
Olsson-
xxx
-
-
-
-
o
o
o
Løke-
xxx
o
o
o
o
o
o
xo
Hytten-
-
-
-
o
o
o
xxx
Hallquist-
o
o
o
o
o
xxx

Gulbrandsen-
-
xo
xo
xxo
o
xxx

Borgås-
o
o
o
o
xo
xxx

Nordlund-
-
o
o
o
xxx


Lindkvisto
o
o
o
o
xxx


Elofssono
o
o
xxo
xxx



Kolderupo
xo
o
xxx




Orskaugo
xxx






P13 Längd (zon)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Johan Le Fjeld
Johan Le Fjeld 11, NOR
5.35
11NOR
5.35
PB
  
2Adrian Wasswa Aalberg
Adrian Wasswa Aalberg 11, NOR
5.02
11NOR
5.02
  
3Benjamin NettelbladIF Hagen
4.59
PB
  
4Emil NordlundKils AIK
4.50
PB
  
5Philip Wood Bråten
Philip Wood Bråten 12, NOR
4.47
12NOR
4.47
PB
  
6Liam Olsson
4.39
IF Göta Karlstad
4.39
  
7Endre Løke
Endre Løke 11, NOR
4.35
11NOR
4.35
PB
  
8Sixten Elofsson
4.28
Falkenbergs IK
4.28
  
9Elliot Hallquist
Elliot Hallquist 11, Stenungsunds FI
4.17
F Stenungsunds FI
4.17
PB
  
10Max Hartvigsson
4.16
IFK Halmstad
4.16
  
11Jacob Landmark Sahlin
Jacob Landmark Sahlin 11, NOR
4.10
11NOR
4.10
PB
  
12Henrik Henne-Madsen
Henrik Henne-Madsen 11, NOR
3.75
11NOR
3.75
PB
  
Le Fjeld5.355.14
Aalberg4.984.915.02
Nettelblad4.574.514.49x4.384.59
Nordlund4.454.404.254.184.224.50
Bråten4.404.364.344.364.474.36
Olsson4.174.354.394.26
Løke4.35x4.233.96x4.24
Elofsson4.283.893.704.023.95
Hallquist4.173.993.933.863.813.91
Hartvigsson4.043.803.854.164.033.92
Sahlin3.763.963.973.784.104.08
Henne-Madsenx3.75x3.433.663.29
P13 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Olle Olsson
10.04
SK Bore
10.04
PB
  
2Oliver Wiik
Oliver Wiik 11, NOR
8.23
11NOR
8.23
PB
  
3Sigve Lindberg Asdøl
Sigve Lindberg Asdøl 12, NOR
7.88
12NOR
7.88
PB
  
4Kasper Elias Bulling-Ottesen
Kasper Elias Bulling-Ottesen 11, NOR
7.79
11NOR
7.79
PB
  
5Adrian Wasswa Aalberg
Adrian Wasswa Aalberg 11, NOR
7.55
11NOR
7.55
PB
  
6Alfred Lindkvist
7.40
Falkenbergs IK
7.40
PB
  
7Brian Kato Aalberg
Brian Kato Aalberg 11, NOR
7.33
11NOR
7.33
PB
  
8Elliot Hallquist
Elliot Hallquist 11, Stenungsunds FI
7.30
F Stenungsunds FI
7.30
  
9Liam MattiassonKils AIK
7.12
PB
  
10Edvin Lindblom
Edvin Lindblom 11, Trollhättan FIK
6.87
Trollhättan FIK
6.87
PB
  
11Henrik Henne-Madsen
Henrik Henne-Madsen 11, NOR
6.63
11NOR
6.63
PB
  
Olsson9.659.179.2510.049.809.75
Wiik7.99x8.158.238.208.10
Asdøl7.327.287.386.977.027.88
Bulling-Ottesen7.197.79
Aalberg7.166.847.317.557.23
Lindkvistx7.086.927.40
Aalberg7.027.33
Hallquist7.246.857.007.30
Mattiasson6.807.126.91x6.576.99
Lindblom6.876.395.906.626.216.54
Henne-Madsen6.056.255.786.356.63
Kvinnor
F17 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Evelina OlssonIFK Sunne
7.78
SB
  
2Lilje Lopes Patey
Lilje Lopes Patey 07, NOR
8.04
07NOR
8.04
SB
  
3Freia Haraldsen Skaset
Freia Haraldsen Skaset 07, NOR
8.16
07NOR
8.16
SB
  
4Esther JohanssonVarbergs GIF
8.31
  
5Ellen Perman
Ellen Perman 07, Stenungsunds FI
8.47
F Stenungsunds FI
8.47
=SB
  
6Marie Øverli
Marie Øverli 08, NOR
8.64
08NOR
8.64
SB
  
Final B
1Laura Koubova Tangen
Laura Koubova Tangen 07, NOR
8.12
07NOR
8.12
PB
  
2Abby Andersson
8.20
Falkenbergs IK
8.20
PB
  
3Jostin King
8.29
KFUM Arvika
8.29
PB
  
4Hedda Endsjø
Hedda Endsjø 08, NOR
8.47
08NOR
8.47
  
5Ingrid Louise Selseth
Ingrid Louise Selseth 07, NOR
8.56
07NOR
8.56
SB
  
6Maja Andersson
8.57
IF Hagen
8.57
PB
  
F17 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Lilje Lopes Patey
Lilje Lopes Patey 07, NOR
25.15
07NOR
25.15
  
2Evelina OlssonIFK Sunne
25.37
SB
  
3Hannia Börjeson
Hannia Börjeson 08, Lidköpings IS
27.19
Lidköpings IS
27.19
SB
  
4Nellie Sturesson
28.12
Falkenbergs IK
28.12
SB
  
Final B
1Freia Haraldsen Skaset
Freia Haraldsen Skaset 07, NOR
26.43
07NOR
26.43
SB
  
2Susanne Tveit Amundsen
Susanne Tveit Amundsen 07, NOR
26.77
07NOR
26.77
SB
  
3Laura Koubova Tangen
Laura Koubova Tangen 07, NOR
26.89
07NOR
26.89
PB
  
4Jostin King
28.36
KFUM Arvika
28.36
SB
  
Final C
1Esther Johansson
27.43
Varbergs GIF
27.43
PB
  
2Hedda Endsjø
Hedda Endsjø 08, NOR
27.89
08NOR
27.89
SB
  
3Klara Rickardsson
Klara Rickardsson 07, Lidköpings IS
28.49
Lidköpings IS
28.49
PB
  
4Henriette Kjærås
Henriette Kjærås 07, NOR
28.63
07NOR
28.63
SB
  
F17 1500 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Aurora Kanutte Brandt Sande
Aurora Kanutte Brandt Sande 08, NOR
4:51.40
08NOR
4:51.40
PB
  
2Aurora Kristiansen Langbakk
Aurora Kristiansen Langbakk 07, NOR
4:54.27
07NOR
4:54.27
SB
  
3Ester Strand
4:55.86
Hälle IF
4:55.86
PB
  
4Mia Sofie Borchgrevink Skarbøvik
Mia Sofie Borchgrevink Skarbøvik 07, NOR
5:04.5m
07NOR
5:04.5m
PB
  
5Ellinor Fossheim Solberg
Ellinor Fossheim Solberg 07, NOR
5:16.80
07NOR
5:16.80
PB
  
6Linnéa Nilsson
Linnéa Nilsson 08, Trollhättan FIK
5:28.79
Trollhättan FIK
5:28.79
  
7Moa Karlsson
5:32.69
IF Göta Karlstad
5:32.69
PB
  
8Moa Åberg
Moa Åberg 08, IF Göta
5:34.80
IF Göta Karlstad
5:34.80
PB
  
9Malin Gallis
Malin Gallis 07, NOR
5:35.06
07NOR
5:35.06
PB
  
10Olivia Lindgren
5:35.58
Falkenbergs IK
5:35.58
PB
  
11Abby Andersson
8:27.16
Falkenbergs IK
8:27.16
PB
  
F17 60 m häck (76.2 cm, 8.5 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Oda Lier
Oda Lier 08, NOR
8.96
08NOR
8.96
PB
  
2Susanne Tveit Amundsen
Susanne Tveit Amundsen 07, NOR
9.10
07NOR
9.10
SB
  
3Ingrid Louise Selseth
Ingrid Louise Selseth 07, NOR
9.31
07NOR
9.31
SB
  
4Hannia Börjeson
Hannia Börjeson 08, Lidköpings IS
9.88
Lidköpings IS
9.88
  
5Elin LarssonIF Rigor
9.90
PB
  
6Elsa Sjögren
11.14
Säffle FIK
11.14
PB
  
Final B
1Freia Haraldsen Skaset
Freia Haraldsen Skaset 07, NOR
9.28
07NOR
9.28
PB
  
2Frida Rimstad
Frida Rimstad 07, NOR
9.64
07NOR
9.64
PB
  
3Olga Drapella
Olga Drapella 07, Trollhättan FIK
10.72
Trollhättan FIK
10.72
PB
  
4Amanda Minstedt
10.96
Karlskoga FIF
10.96
PB
  
5Nellie Sturesson
11.02
Falkenbergs IK
11.02
PB
  
6Antzela Gkiona
Antzela Gkiona 08, NOR
11.38
08NOR
11.38
SB
  
F17 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Nathalie Wiman AhlstedtIF Göta Karlstad
1.64
PB
  
2Elsa Ekgrim
1.61
IF Rigor
1.61
SB
  
3Lina Svarlien
Lina Svarlien 08, NOR
1.58
08NOR
1.58
  
4Liv Kulle Andreassen
Liv Kulle Andreassen 07, NOR
1.58
07NOR
1.58
PB
  
5Elin LarssonIF Rigor
1.50
  
6Hanna Fiva Øiestad
Hanna Fiva Øiestad 08, NOR
1.45
08NOR
1.45
=PB
  
6Maja Barndik
Maja Barndik 08, Lidköpings IS
1.45
Lidköpings IS
1.45
  
8Elsa Sjögren
1.45
Säffle FIK
1.45
SB
  
9Mari Thelle Vegsund
Mari Thelle Vegsund 07, NOR
1.45
07NOR
1.45
PB
  
10Svea Pellmé
Svea Pellmé 08, Stenungsunds FI
1.40
F Stenungsunds FI
1.40
  
11Ingrid Mæland Andersen
Ingrid Mæland Andersen 07, NOR
1.40
07NOR
1.40
=PB
  
12Malin Gallis
Malin Gallis 07, NOR
1.20
07NOR
1.20
PB
  
1.10
1.50
1.15
1.55
1.20
1.58
1.25
1.61
1.30
1.64
1.35
1.66
1.40
1.45
Wiman Ahlstedt-
o
-
o
-
xo
-
o
-
o
-
xxx
-
-
Ekgrim-
xo
-
o
-
o
-
xo
-
xxx
-
-
-
Svarlien-
o
-
xo
-
xo
-
xxx
-
-
-
-
Andreassen-
o
-
xxo
-
xxo
-
xxx
-
o
o
o
Larsson-
o
-
xxx
-
-
-
-
o
o
Øiestad-
xxx
-
-
-
-
o
o
o
Barndik-
xxx
-
-
-
-
o
o
o
Sjögren-
xxx
-
-
-
-
-
o
xo
Vegsund-
xxx
-
-
o
o
o
o
xxo
Pellmé-
-
-
-
o
o
o
xxx
Andersen-
-
-
o
xo
xxo
xxo
xxx
Galliso
o
o





F17 Stav     
Inne

Final A

Final
Inne
1Hanna Rimstad
Hanna Rimstad 10, NOR
3.00
10NOR
3.00
PB
  
2Marie Øverli
Marie Øverli 08, NOR
2.90
08NOR
2.90
=PB
  
3Nathalie Wiman AhlstedtIF Göta Karlstad
2.70
SB
  
3Tuvali Åhser
2.70
IF Göta Karlstad
2.70
SB
  
5Alma Auk-Emblem
Alma Auk-Emblem 09, NOR
2.50
09NOR
2.50
PB
  
6Signe Therese Kvalheim
Signe Therese Kvalheim 10, NOR
2.40
10NOR
2.40
PB
  
7Siri Fellbrant
2.20
IF Hagen
2.20
PB
  
8Mari Helene Brandstadmoen
Mari Helene Brandstadmoen 09, NOR
2.10
09NOR
2.10
PB
  
9Alva Bengtsson
2.00
Falkenbergs IK
2.00
PB
  
10Tilda Thelander
2.00
Karlskoga FIF
2.00
PB
  
11Ella Evald
1.80
Varbergs GIF
1.80
PB
  
12Elvira Berg
1.80
IK Orient
1.80
SB
  
13Svea Karlsson
1.80
Varbergs GIF
1.80
PB
  
14Anna-Eline Tørnby Thoresen
Anna-Eline Tørnby Thoresen 12, NOR
1.70
12NOR
1.70
PB
  
15Ida SkälegårdIK Orient
1.60
PB
  
1.60
2.40
1.70
2.50
1.80
2.60
1.90
2.70
2.00
2.80
2.10
2.90
2.20
3.00
2.30
3.10
Rimstad-
-
-
o
-
o
-
xo
-
xo
-
o
-
o
-
xxx
Øverli-
-
-
-
-
xxo
-
xxo
-
xo
-
xo
-
xxx
-
Wiman Ahlstedt-
-
-
o
-
o
-
o
-
xxx
-
-
-
Åhser-
o
-
o
-
o
-
o
-
xxx
-
-
-
Auk-Emblem-
o
-
xxo
-
xxx
-
o
o
o
o
Kvalheim-
xo
-
xxx
o
o
xo
o
o
o
Fellbrant-
o
o
o
xo
xo
xo
xxx
Brandstadmoeno
o
o
o
o
xo
xxx

Bengtssono
o
o
xxo
o
xxx


Thelandero
o
o
o
xo
xxx


Evaldo
o
o
xxx




Bergxo
o
o
xxx




Karlssonxo
o
xo
xxx




Thoreseno
o
xxx





Skälegårdo
xxx






F17 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Evelina OlssonIFK Sunne
5.70
PB
  
2Oda Lier
Oda Lier 08, NOR
5.68
08NOR
5.68
PB
  
3Lina Svarlien
Lina Svarlien 08, NOR
5.42
08NOR
5.42
PB
  
4Frida Rimstad
Frida Rimstad 07, NOR
5.06
07NOR
5.06
SB
  
5Elsa Ekgrim
5.00
IF Rigor
5.00
PB
  
6Ellen Perman
Ellen Perman 07, Stenungsunds FI
4.91
F Stenungsunds FI
4.91
SB
  
7Nellie Sturesson
4.73
Falkenbergs IK
4.73
SB
  
8Ingrid Louise Selseth
Ingrid Louise Selseth 07, NOR
4.65
07NOR
4.65
SB
  
9Amanda Minstedt
4.39
Karlskoga FIF
4.39
SB
  
10Henriette Kjærås
Henriette Kjærås 07, NOR
4.33
07NOR
4.33
SB
  
11Hannia Börjeson
Hannia Börjeson 08, Lidköpings IS
4.19
Lidköpings IS
4.19
  
12Antzela Gkiona
Antzela Gkiona 08, NOR
3.76
08NOR
3.76
SB
  
Olsson5.235.475.225.38x5.70
Lier5.68x5.17xx
Svarlien5.274.67x5.345.425.11
Rimstad5.06xxxx
Ekgrim4.824.704.825.004.72
Perman4.674.564.914.634.554.72
Sturessonx4.47x4.734.13
Selseth4.654.62
Minstedt4.234.254.39xx
Kjærås4.274.334.104.194.10
Börjeson3.74x4.024.19x
Gkiona3.76xxxx
F17 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Alma Olsson
13.29
Bokenäs IF
13.29
PB
  
2Susanne Tveit Amundsen
Susanne Tveit Amundsen 07, NOR
12.70
07NOR
12.70
PB
  
3Amanda Minstedt
11.95
Karlskoga FIF
11.95
PB
  
4Alma Jolbäck
Alma Jolbäck 07, Lidköpings IS
11.88
Lidköpings IS
11.88
PB
  
5Frida Rimstad
Frida Rimstad 07, NOR
11.13
07NOR
11.13
PB
  
6Elin Larsson
10.93
IF Rigor
10.93
  
7Antzela Gkiona
Antzela Gkiona 08, NOR
10.15
08NOR
10.15
PB
  
8Jostin King
10.03
KFUM Arvika
10.03
  
9Abby Andersson
9.11
Falkenbergs IK
9.11
  
10Liv Kulle Andreassen
Liv Kulle Andreassen 07, NOR
8.19
07NOR
8.19
SB
  
11Henriette Kjærås
Henriette Kjærås 07, NOR
8.14
07NOR
8.14
PB
  
12Ingrid Mæland Andersen
Ingrid Mæland Andersen 07, NOR
6.62
07NOR
6.62
PB
  
Olssonx11.7013.2911.79xx
Amundsen12.2212.2112.51x12.3112.70
Minstedt11.1410.9611.4611.95x10.17
Jolbäck11.5811.8811.64xxx
Rimstad10.1211.1310.2210.2810.8210.87
Larssonxx9.81x10.9310.86
Gkiona9.729.61xx9.9310.15
King9.9710.03x9.59x9.72
Andersson9.118.618.877.669.098.97
Andreassen6.347.657.408.066.928.19
Kjærås7.557.187.047.828.148.09
Andersen5.916.086.476.626.616.47
F15 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Lotte Koubova Tangen
Lotte Koubova Tangen 09, NOR
8.15
09NOR
8.15
SB
  
2Sofie Johnskareng
Sofie Johnskareng 09, NOR
8.28
09NOR
8.28
  
3Olivia Ståhl
8.37
IFK Halmstad
8.37
  
4Trulsa LechSK Bore
8.38
PB
  
5Naomi Ohron
8.47
Istrums SK
8.47
PB
  
6Vigdis Sigurdsdottir
Vigdis Sigurdsdottir 09, NOR
8.50
09NOR
8.50
  
Final B
1Lisa-Marie Finstad
Lisa-Marie Finstad 10, NOR
8.22
10NOR
8.22
  
2Nova Siljan
8.41
IFK Halmstad
8.41
  
3Mari Helene Brandstadmoen
Mari Helene Brandstadmoen 09, NOR
8.54
09NOR
8.54
PB
  
4Jonna Svensson
Jonna Svensson 09, Trollhättan FIK
8.63
Trollhättan FIK
8.63
PB
  
5Agnes SchröderKFUM Arvika
8.67
  
6Eva Sofia Nilsen-Wivestad
Eva Sofia Nilsen-Wivestad 09, NOR
8.82
09NOR
8.82
PB
  
F15 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1My Olsson
My Olsson 09, IF Göta
26.41
IF Göta Karlstad
26.41
SB
  
2Elise S Tornberg
Elise S Tornberg 09, NOR
26.90
09NOR
26.90
  
3Lotte Koubova Tangen
Lotte Koubova Tangen 09, NOR
26.95
09NOR
26.95
SB
  
4Luna Andrine Stang
Luna Andrine Stang 09, NOR
28.14
09NOR
28.14
PB
  
Final B
1Marika Söderlund Larsson
26.32
F Stenungsunds FI
26.32
  
2Maja Brandstadmoen Ellingsen
Maja Brandstadmoen Ellingsen 10, NOR
27.52
10NOR
27.52
PB
  
3Nova Siljan
27.58
IFK Halmstad
27.58
  
4Eva Sofia Nilsen-Wivestad
Eva Sofia Nilsen-Wivestad 09, NOR
28.67
09NOR
28.67
PB
  
Final C
1Rebecka Albinsson
27.08
Karlskoga FIF
27.08
  
2Ingrid Taggart
Ingrid Taggart 09, NOR
27.40
09NOR
27.40
SB
  
3Svea Karlsson
28.66
Varbergs GIF
28.66
PB
  
4Hanna Andersson
29.43
IF Hagen
29.43
PB
  
F15 1000 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Hanna Strand
2:58.07
Hälle IF
2:58.07
SB
  
2Klara Helen Homlung Prøitz
Klara Helen Homlung Prøitz 10, NOR
3:15.36
10NOR
3:15.36
PB
  
3Mia Mathilda Andersen
Mia Mathilda Andersen 09, NOR
3:16.58
09NOR
3:16.58
SB
  
4Frida Sønsteby-Larsen
Frida Sønsteby-Larsen 09, NOR
3:16.59
09NOR
3:16.59
SB
  
5Hermine Marie Torgersen
Hermine Marie Torgersen 10, NOR
3:19.69
10NOR
3:19.69
  
6Alice Odervång
Alice Odervång 10, Strömstads IF
3:21.23
Strömstads IF
3:21.23
  
7Telma Tagesson
3:25.91
IFK Halmstad
3:25.91
  
8Meja Grangéus
3:26.87
Falkenbergs IK
3:26.87
PB
  
9Erica Berglund
3:28.72
IF Göta Karlstad
3:28.72
PB
  
10Rebecka Albinsson
3:29.86
Karlskoga FIF
3:29.86
SB
  
F15 60 m häck (76.2 cm, 8 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Olivia Ståhl
9.20
IFK Halmstad
9.20
  
2Saga Drottz
9.38
IK Orient
9.38
PB
  
3Vigdis Sigurdsdottir
Vigdis Sigurdsdottir 09, NOR
9.48
09NOR
9.48
PB
  
4Lisa-Marie Finstad
Lisa-Marie Finstad 10, NOR
9.55
10NOR
9.55
  
5Elin Abelin
9.81
Säffle FIK
9.81
  
Final B
1Elisa Östin
9.25
Karlskoga FIF
9.25
PB
  
2Tilde GöranssonVarbergs GIF
9.84
  
3Vilma Andersen Rooth
Vilma Andersen Rooth 09, NOR
9.85
09NOR
9.85
PB
  
4Olivia Skovli Hermansen
Olivia Skovli Hermansen 09, NOR
9.86
09NOR
9.86
PB
  
5Maja Brandstadmoen Ellingsen
Maja Brandstadmoen Ellingsen 10, NOR
9.96
10NOR
9.96
PB
  
6Naomi Ohron
9.98
Istrums SK
9.98
PB
  
F15 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Olivia Ståhl
1.60
IFK Halmstad
1.60
  
2Julia Karlsson
1.58
Säffle FIK
1.58
=PB
  
3Hanna Rimstad
Hanna Rimstad 10, NOR
1.58
10NOR
1.58
PB
  
4Elena White
Elena White 09, NOR
1.50
09NOR
1.50
  
5Nora Johanne Lystad
Nora Johanne Lystad 10, NOR
1.50
10NOR
1.50
PB
  
6Telma Tagesson
1.45
IFK Halmstad
1.45
  
7Vilma Andersen Rooth
Vilma Andersen Rooth 09, NOR
1.45
09NOR
1.45
PB
  
8Agnes SchröderKFUM Arvika
1.45
  
9Jonna Svensson
Jonna Svensson 09, Trollhättan FIK
1.40
Trollhättan FIK
1.40
SB
  
10Ingrid Taggart
Ingrid Taggart 09, NOR
1.40
09NOR
1.40
PB
  
Julie Sofie Enga
Julie Sofie Enga 09, NOR
NH
09NOR
NH
  
Emma ReuterbergIK Orient
NH
  
1.23
1.58
1.30
1.60
1.35
1.63
1.40
1.45
1.50
1.53
1.56
Ståhl-
o
-
xxo
-
xxx
o
o
o
o
o
Karlsson-
o
-
xxx
-
o
o
o
xo
xo
Rimstad-
o
-
xxx
-
o
o
o
xxo
xo
White-
-
xo
o
o
xo
xxx

Lystado
xo
o
o
o
xxo
xxx

Tagesson-
-
o
o
o
xxx


Rootho
o
o
o
xo
xxx


Schröder-
o
o
xo
xo
xxx


Svenssonxxo
o
xo
o
xxx



Taggarto
xo
o
xo
xxx



Engaxxx







Reuterberg-
-
xxx





F15 Längd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ella Högman SkagerIF Göta Karlstad
5.33
PB
  
2Nova Siljan
5.28
IFK Halmstad
5.28
PB
  
3Elisa Östin
5.21
Karlskoga FIF
5.21
PB
  
4Tilde GöranssonVarbergs GIF
5.09
PB
  
5Marika Söderlund Larsson
5.08
F Stenungsunds FI
5.08
  
6Saga Drottz
4.94
IK Orient
4.94
=SB
  
7Elena White
Elena White 09, NOR
4.87
09NOR
4.87
PB
  
8Elise S Tornberg
Elise S Tornberg 09, NOR
4.87
09NOR
4.87
PB
  
9Vigdis Sigurdsdottir
Vigdis Sigurdsdottir 09, NOR
4.62
09NOR
4.62
  
10Ingrid Taggart
Ingrid Taggart 09, NOR
4.60
09NOR
4.60
  
11Vilje Elida Blekkerud
Vilje Elida Blekkerud 09, NOR
4.52
09NOR
4.52
PB
  
12Olivia Skovli Hermansen
Olivia Skovli Hermansen 09, NOR
4.45
09NOR
4.45
PB
  
Högman Skager5.165.335.335.135.32x
Siljanx5.284.94x4.954.98
Östin4.945.075.165.105.215.08
Göransson5.094.914.903.554.794.54
Söderlund Larsson4.874.664.775.064.965.08
Drottzx4.94xxx4.82
White4.874.754.704.774.864.75
Tornbergx4.634.684.62x4.87
Sigurdsdottir4.114.624.494.044.244.30
Taggart4.604.574.244.504.044.59
Blekkerud4.144.334.524.144.154.12
Hermansen3.973.844.334.454.074.09
F15 Kula (3.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Lisa Holmgren
11.81
IF Göta Karlstad
11.81
PB
  
2Julia BjörkmanHälle IF
10.93
PB
  
3Hanna Rimstad
Hanna Rimstad 10, NOR
10.65
10NOR
10.65
PB
  
4Molly Lindén
10.63
IF Göta Karlstad
10.63
PB
  
5Lisa-Marie Finstad
Lisa-Marie Finstad 10, NOR
10.11
10NOR
10.11
PB
  
6Tuva Wixe
Tuva Wixe 10, Falkenberg
9.01
Falkenbergs IK
9.01
PB
  
7Vilma Andersen Rooth
Vilma Andersen Rooth 09, NOR
8.97
09NOR
8.97
PB
  
8Emma ReuterbergIK Orient
8.92
  
9Ingrid Lundsrud Mjølnerød
Ingrid Lundsrud Mjølnerød 09, NOR
8.87
09NOR
8.87
PB
  
10Vilje Elida Blekkerud
Vilje Elida Blekkerud 09, NOR
8.25
09NOR
8.25
  
11Olivia Skovli Hermansen
Olivia Skovli Hermansen 09, NOR
7.99
09NOR
7.99
PB
  
12Signe Lindblad
7.58
IFK Halmstad
7.58
  
Holmgren11.7711.2511.54x11.8111.10
Björkman10.729.979.6610.9310.4910.86
Rimstad10.659.389.749.5110.4910.51
Lindén10.359.7810.6210.63x10.00
Finstad7.569.13xx10.1110.06
Wixe8.007.699.018.308.668.47
Rooth8.847.928.558.977.948.26
Reuterberg8.778.40x8.278.928.82
Mjølnerød8.618.448.508.278.128.87
Blekkerud7.898.257.657.887.947.36
Hermansen7.627.277.997.887.897.90
Lindblad7.477.586.695.826.946.61
F13 60 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Linnea Adaobi HanssonIF Göta Karlstad
8.69
  
2Oda Bekken Bjørdal
Oda Bekken Bjørdal 11, NOR
8.89
11NOR
8.89
PB
  
3Isabella Lelis Redalen-Mansell
Isabella Lelis Redalen-Mansell 12, NOR
8.95
12NOR
8.95
PB
  
4Thowa Dahl
Thowa Dahl 11, IF Hagen
8.99
IF Hagen
8.99
  
5Ismael Yordanos Abderaham
Ismael Yordanos Abderaham 11, NOR
9.48
11NOR
9.48
PB
  
6Linéa Lyckekil
9.87
IFK Halmstad
9.87
  
Final B
1Alicia StrandbergVarbergs GIF
8.68
  
2Astrid TallsäterIF Göta Karlstad
8.78
  
3Meredith Nana Ama Opoku-Agyemang
Meredith Nana Ama Opoku-Agyemang 12, NOR
8.85
12NOR
8.85
PB
  
4Elin Wretborn
9.08
Hälle IF
9.08
  
5Ane Pauline Gram Amundsen
Ane Pauline Gram Amundsen 11, NOR
9.14
11NOR
9.14
PB
  
6Matea Anne Sommerfeldt
Matea Anne Sommerfeldt 11, NOR
9.25
11NOR
9.25
PB
  
F13 200 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Siri Gisel Lebesby-Garcia
Siri Gisel Lebesby-Garcia 11, NOR
28.29
11NOR
28.29
PB
  
2Signe Misuri
28.48
Varbergs GIF
28.48
=PB
  
3Clara Viola Louise Almén-Moe
Clara Viola Louise Almén-Moe 11, NOR
30.38
11NOR
30.38
  
4Elin Wretborn
30.95
Hälle IF
30.95
  
Final B
1Emma Johansson
29.18
IF Göta Karlstad
29.18
PB
  
2Thowa Dahl
Thowa Dahl 11, IF Hagen
29.30
IF Hagen
29.30
PB
  
3Alicia StrandbergVarbergs GIF
29.33
  
4Isabella Lelis Redalen-Mansell
Isabella Lelis Redalen-Mansell 12, NOR
29.67
12NOR
29.67
PB
  
Final C
1Linnea Adaobi HanssonIF Göta Karlstad
29.60
PB
  
2Meredith Nana Ama Opoku-Agyemang
Meredith Nana Ama Opoku-Agyemang 12, NOR
29.61
12NOR
29.61
PB
  
3Ane Pauline Gram Amundsen
Ane Pauline Gram Amundsen 11, NOR
30.01
11NOR
30.01
PB
  
4Lisa Oline Skarbøvik
Lisa Oline Skarbøvik 11, NOR
31.23
11NOR
31.23
PB
  
F13 800 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Siri Gisel Lebesby-Garcia
Siri Gisel Lebesby-Garcia 11, NOR
2:40.23
11NOR
2:40.23
PB
  
2Mai Strøm-Andersen
Mai Strøm-Andersen 12, NOR
2:40.88
12NOR
2:40.88
PB
  
3Signe Misuri
2:44.72
Varbergs GIF
2:44.72
  
4Lisa Oline Skarbøvik
Lisa Oline Skarbøvik 11, NOR
2:48.34
11NOR
2:48.34
PB
  
5Maiken Fjeld Halvorsen
Maiken Fjeld Halvorsen 12, NOR
2:48.38
12NOR
2:48.38
PB
  
6Shelby Ljungberg
2:49.46
Hälle IF
2:49.46
PB
  
7Isabella Lelis Redalen-Mansell
Isabella Lelis Redalen-Mansell 12, NOR
2:52.51
12NOR
2:52.51
PB
  
8Sofia Stjernlöf
2:53.90
IF Göta Karlstad
2:53.90
PB
  
9Vanna Skarnfeldt
3:06.39
IF Göta Karlstad
3:06.39
PB
  
10Linéa Lyckekil
3:09.60
IFK Halmstad
3:09.60
PB
  
11Ida Skälegård
3:11.58
IK Orient
3:11.58
  
F13 60 m häck (68.6 cm, 7.65 m)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Zara Branneby
10.36
Karlskoga FIF
10.36
PB
  
2Matea Anne Sommerfeldt
Matea Anne Sommerfeldt 11, NOR
10.63
11NOR
10.63
PB
  
3Greta Sparre
Greta Sparre 12, Trollhättan FIK
11.45
Trollhättan FIK
11.45
  
4Bettina Berg Julsrud
Bettina Berg Julsrud 12, NOR
11.64
12NOR
11.64
PB
  
5Ane Pauline Gram Amundsen
Ane Pauline Gram Amundsen 11, NOR
11.67
11NOR
11.67
PB
  
6Inez Ling
Inez Ling 11, Falkenberg
11.84
Falkenbergs IK
11.84
PB
  
Final B
1Karin Wåhlberg
Karin Wåhlberg 12, NOR
10.93
12NOR
10.93
PB
  
2Stella Tryti
Stella Tryti 12, NOR
11.07
12NOR
11.07
PB
  
3Emma MattiassonKils AIK
11.37
PB
  
4Thea Miranda Falkman Myklebust
Thea Miranda Falkman Myklebust 11, NOR
11.91
11NOR
11.91
PB
  
5Ingrid Påfvelsson
12.11
Alingsås IF
12.11
  
6Hanna Bengtsson
12.40
IFK Halmstad
12.40
PB
  
F13 Höjd     
Inne

Final A

Final
Inne
1Emma Johansson
1.49
IF Göta Karlstad
1.49
  
2Zara Branneby
1.46
Karlskoga FIF
1.46
  
3Ellie Andersson
1.35
Brattås CK
1.35
PB
  
4Smilla LarssonIK Orient
1.30
  
4Indie Ryttmar Rye
Indie Ryttmar Rye 11, NOR
1.30
11NOR
1.30
PB
  
6Hanna Bengtsson
1.30
IFK Halmstad
1.30
  
6Charlotte Ubøe Møthe
Charlotte Ubøe Møthe 12, NOR
1.30
12NOR
1.30
PB
  
6Johanna Dahl-Nielsen
Johanna Dahl-Nielsen 11, NOR
1.30
11NOR
1.30
PB
  
9Sofia Svendsen Johansen
Sofia Svendsen Johansen 12, NOR
1.25
12NOR
1.25
PB
  
10Thea Miranda Falkman Myklebust
Thea Miranda Falkman Myklebust 11, NOR
1.13
11NOR
1.13
PB
  
11Clara Viola Louise Almén-Moe
Clara Viola Louise Almén-Moe 11, NOR
1.05
11NOR
1.05
PB
  
1.05
1.46
1.13
1.49
1.20
1.52
1.25
1.30
1.35
1.40
1.43
Johansson-
xxo
-
xxo
-
xxx
-
xo
o
o
o
Branneby-
xxo
-
xxx
-
o
o
o
xo
o
Andersson-
-
o
o
o
o
xxx

Larsson-
o
o
o
o
xxx


Ryeo
o
o
o
o
xxx


Bengtssono
o
o
o
xo
xxx


Møthe-
o
o
o
xo
xxx


Dahl-Nielsen-
o
o
o
xo
xxx


Johanseno
o
o
o




Myklebusto
o
xxx





Almén-Moeo







F13 Längd (zon)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Siri Gisel Lebesby-Garcia
Siri Gisel Lebesby-Garcia 11, NOR
4.73
11NOR
4.73
PB
  
2Clara Viola Louise Almén-Moe
Clara Viola Louise Almén-Moe 11, NOR
4.49
11NOR
4.49
  
3Majken AnderssonIK Orient
4.45
  
4Matea Anne Sommerfeldt
Matea Anne Sommerfeldt 11, NOR
4.40
11NOR
4.40
PB
  
5Astrid TallsäterIF Göta Karlstad
4.39
PB
  
6Signe Misuri
4.36
Varbergs GIF
4.36
  
7Emma MattiassonKils AIK
4.28
PB
  
8Oda Bekken Bjørdal
Oda Bekken Bjørdal 11, NOR
4.25
11NOR
4.25
PB
  
9Alicia StrandbergVarbergs GIF
4.22
  
10Lovisa QvarfordtHälle IF
4.14
PB
  
11Thea Miranda Falkman Myklebust
Thea Miranda Falkman Myklebust 11, NOR
4.07
11NOR
4.07
PB
  
12Helena Husum Heggem
Helena Husum Heggem 11, NOR
3.48
11NOR
3.48
PB
  
Lebesby-Garcia4.734.444.594.594.504.53
Almén-Moe4.294.334.294.394.184.49
Andersson4.373.963.974.003.614.45
Sommerfeldt4.174.394.104.094.054.40
Tallsäter4.274.334.184.284.394.20
Misuri4.364.053.983.803.923.80
Mattiasson4.284.103.923.954.104.12
Bjørdal4.254.044.224.134.164.08
Strandberg4.223.873.493.553.873.94
Qvarfordt4.143.88x4.083.91x
Myklebust3.893.944.073.673.813.72
Heggem3.423.263.153.113.193.48
F13 Kula (2.0 kg)     
Inne

Final A

Final
Inne
1Ella Hjeltnes
Ella Hjeltnes 11, NOR
11.47
11NOR
11.47
  
2Celine Azyrov
Celine Azyrov 11, NOR
11.11
11NOR
11.11
PB
  
3Aurora Ester Lobos-Jacobsen
Aurora Ester Lobos-Jacobsen 11, NOR
10.68
11NOR
10.68
PB
  
4Tilda Thelander
10.27
Karlskoga FIF
10.27
PB
  
5Ashley Arvidsson
9.95
IF Göta Karlstad
9.95
PB
  
6Charlotte Ubøe Møthe
Charlotte Ubøe Møthe 12, NOR
9.28
12NOR
9.28
PB
  
7Johanna Dahl-Nielsen
Johanna Dahl-Nielsen 11, NOR
8.54
11NOR
8.54
PB
  
8Leia Johannesson
Leia Johannesson 11, Trollhättan FIK
8.27
Trollhättan FIK
8.27
PB
  
9Hanna Bengtsson
8.22
IFK Halmstad
8.22
PB
  
10Majken AnderssonIK Orient
8.18
  
11Helena Husum Heggem
Helena Husum Heggem 11, NOR
7.49
11NOR
7.49
PB
  
12Linéa Lyckekil
5.72
IFK Halmstad
5.72
PB
  
Hjeltnes11.1510.6710.8910.9611.2811.47
Azyrov10.6810.2210.6511.1110.7210.92
Lobos-Jacobsen10.459.1910.1210.3610.6810.51
Thelander10.199.869.8210.279.97
Arvidsson9.057.889.959.088.54x
Møthe8.518.298.539.288.638.97
Dahl-Nielsenx7.667.918.547.196.60
Johannesson8.277.426.648.067.892.04
Bengtssonx8.227.487.437.358.21
Andersson7.717.828.028.188.058.16
Heggem7.426.967.197.207.277.49
Lyckekil4.725.375.725.185.065.71