0

19.2
19.2
18.2
18.2
13.2
18.2
18.2
18.2
18.2
18.2
17‐18.2
16‐18.2
17.2
17.2
17.2
17.2
10.2
14.2
14.2
14.2
12.2
13.2
12.2
10.2
7.2
12.2
11.2
10‐11.2
10‐11.2
10‐11.2
9‐11.2
11.2
10‐11.2
10.2
8.2
10.2
8.2
4.1
7.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
27.1
1.2
5.2
5.2
1.2
3.2
2‐4.2
4.2
4.2
3.2
4.2
3.2
3.2
3.2
3‐4.2
3.2
2‐4.2
29.1
18.12
22.1
18.12
31.1
31.1
30.1
29.1
26‐28.1
27.1
28.1
27.1
27‐28.1
27‐28.1
27‐28.1
27‐28.1
26‐28.1
27.1
25.1
24.1
24.1
24.1
23.1
15.1
22.1
23.1
23.1
19.1
22.1
16.1
20.1
13.1
21.1
20‐21.1
20‐21.1
19‐21.1
20‐21.1
19‐21.1
Arena: Skölvboslätt IP   Arrangör: Glanshammars IF
Tävlande: 120 (41+79)   Starter: 342 (104+238)

Män
M 100 m     

Vind: +0.1

Final A

Final

Vind: +0.1
1Adam Mittjas
11.97
Strands IF
11.97
PB
  
2Linn von Hofsten
12.95
Glanshammars IF
12.95
SB
  
K 1
3Agnes Bjerke
Agnes Bjerke 04, Glanshammar
13.44
Glanshammars IF
13.44
SB
  
K 2
4Iris Svensson
Iris Svensson 07, Glanshammar
15.78
Glanshammars IF
15.78
PB
  
K 3
M 200 m     

Vind: +1.4

Final A

Final

Vind: +1.4
1Rodney HundermarkIFK Nora
28.68
SB
  
2Emelina Olofsson
30.57
IFK Umeå
30.57
PB
  
K 1
M Kula     


Final A

Final

1Erik HenryssonIFK Nora
10.01
SB
  
Henrysson9.5810.019.809.669.82x
M Spjut     


Final A

Final

1Theodor Thor
Theodor Thor 93, Eskilstuna FI
66.19
Eskilstuna FI
66.19
  
Thor66.1964.7162.6064.6064.37x
P17 Spjut (700 g)     


Final A

Final

1Oscar Setthammar
Oscar Setthammar 06, Västerås FK
35.48
Västerås FK
35.48
PB
  
Setthammarxxx35.48x
P15 80 m     

Vind: +0.5

Final A

Final

Vind: +0.5
1Marvin Hallin
Marvin Hallin 08, Katrineholm
9.76
Katrineholms SK
9.76
  
2Teodor Mattsson
Teodor Mattsson 09, KFUM Örebro
10.03
KFUM Örebro
10.03
  
3Lukas EinarssonIK Akele
10.42
  
4Olivie Hanna
10.70
IK Wilske
10.70
PB
  
5Alexander OlssonIstrums SK
10.75
  
6William Daun
William Daun 09, Katrineholm
10.91
Katrineholms SK
10.91
  
7Lukas Kellner
Lukas Kellner 08, Glanshammar
11.45
Glanshammars IF
11.45
PB
  
Heat 1
Vind: +0.4
Vind: +0.4
1Marvin Hallin
Marvin Hallin 08, Katrineholm
9.70
Katrineholms SK
9.70
PB
Q
  
2Teodor Mattsson
Teodor Mattsson 09, KFUM Örebro
10.02
KFUM Örebro
10.02
PB
q
  
3Olivie Hanna
10.73
IK Wilske
10.73
PB
q
  
4William Daun
William Daun 09, Katrineholm
10.77
Katrineholms SK
10.77
PB
q
  
5Lukas Kellner
Lukas Kellner 08, Glanshammar
11.52
Glanshammars IF
11.52
PB
q
  
Heat 2
Vind: +0.5
Vind: +0.5
1Lukas EinarssonIK Akele
10.39
Q
  
2Alexander OlssonIstrums SK
10.74
PB
q
  
3Felix Sjöstedt
11.24
Glanshammars IF
11.24
PB
q
  
4Gustav Forsling
Gustav Forsling 09, KFUM Örebro
11.63
KFUM Örebro
11.63
PB
  
5Frans Jorbrant
Frans Jorbrant 09, KFUM Örebro
11.82
KFUM Örebro
11.82
PB
  
P15 200 m     

Vind: +0.2

Final A

Final

Vind: +0.2
1Teodor Mattsson
Teodor Mattsson 09, KFUM Örebro
25.83
KFUM Örebro
25.83
PB
  
2William Daun
William Daun 09, Katrineholm
26.97
Katrineholms SK
26.97
PB
  
3Olivie Hanna
27.14
IK Wilske
27.14
PB
  
4Alexander OlssonIstrums SK
27.16
PB
  
5Frans Jorbrant
Frans Jorbrant 09, KFUM Örebro
30.72
KFUM Örebro
30.72
PB
  
P15 800 m     


Final A

Final

1Jonathan Enarsson
2:16.34
IK Westmannia
2:16.34
PB
  
2Olivie Hanna
2:21.47
IK Wilske
2:21.47
PB
  
3Alexander Olsson
2:21.52
Istrums SK
2:21.52
PB
  
P15 80 m häck (83.8 cm)     

Vind: 0.0

Final A

Final

Vind: 0.0
1Karl Setthammar
Karl Setthammar 08, Västerås FK
12.50
Västerås FK
12.50
PB
  
P15 Höjd     


Final A

Final

1Marvin Hallin
Marvin Hallin 08, Katrineholm
1.61
Katrineholms SK
1.61
PB
  
1.25
1.67
1.29
1.33
1.45
1.49
1.53
1.57
1.61
Hallino
xxx
o
o
xxo
o
o
o
o
P15 Längd     


Final A

Final

1Marvin Hallin
Marvin Hallin 08, Katrineholm
6.13
Katrineholms SK
6.13
+1.1 PB
  
2Karl Setthammar
Karl Setthammar 08, Västerås FK
5.09
Västerås FK
5.09
+1.4 PB
  
3William Daun
William Daun 09, Katrineholm
4.69
Katrineholms SK
4.69
0.0 PB
  
4Lukas Kellner
Lukas Kellner 08, Glanshammar
4.32
Glanshammars IF
4.32
0.0 PB
  
Hallinx
+1.2
5.96
+0.2
6.13
+1.1
x
+1.1
5.65
+1.7
x
+0.2
Setthammar3.19
+1.3
x
0.0
x
0.0
5.09
+1.4
Daun4.43
+1.3
4.69
0.0
3.34
+1.4
4.37
0.0
Kellner4.16
+0.3
4.10
0.0
x
+1.9
4.32
0.0
x
+0.6
x
+1.3
P15 Kula (4.0 kg)     


Final A

Final

1Karl Setthammar
Karl Setthammar 08, Västerås FK
13.49
Västerås FK
13.49
PB
  
2Felix Sjöstedt
11.85
Glanshammars IF
11.85
PB
  
3Isak Olsson
Isak Olsson 08, Glanshammar
9.57
Glanshammars IF
9.57
PB
  
Setthammar13.2412.8113.49xx12.50
Sjöstedt10.77x11.3111.8510.3810.20
Olssonx8.748.83x9.578.96
P15 Spjut (600 g)     


Final A

Final

1Vilmer Dahlqvist
36.88
Upsala IF
36.88
PB
  
2Vilhelm Borssén
34.72
IFK Umeå
34.72
PB
  
3Felix Sjöstedt
26.50
Glanshammars IF
26.50
PB
  
4Isak Olsson
Isak Olsson 08, Glanshammar
18.55
Glanshammars IF
18.55
SB
  
Karl Setthammar
Karl Setthammar 08, Västerås FK
NM
Västerås FK
NM
  
Dahlqvist36.8833.9634.0133.8232.4934.60
Borssén34.3434.7229.5527.7724.33x
Sjöstedt19.1322.3923.5322.8426.0226.50
Olsson18.55xx18.16x
Setthammarx
P13 60 m     

Vind: +0.8

Final A

Final

Vind: +0.8
1Lukas EinarssonIK Akele
7.94
  
2Malte Nyqvist
Malte Nyqvist 10, Västerås FK
8.00
Västerås FK
8.00
PB
  
3Loe Asph Hennerdal
8.42
Västerås FK
8.42
PB
  
4Edvin Unosson
Edvin Unosson 10, KFUM Örebro
8.76
KFUM Örebro
8.76
PB
  
5Noel Seger
Noel Seger 10, Glanshammar
8.83
Glanshammars IF
8.83
PB
  
6William Danielsson WellsénStocksäters IF
9.50
PB
  
7Einar Sartz
Einar Sartz 10, Stocksäter
9.87
Stocksäters IF
9.87
PB
  
P13 200 m     

Vind: +0.5

Final A

Final

Vind: +0.5
1Lukas EinarssonIK Akele
26.86
  
2Karl Vinblad
Karl Vinblad 10, KFUM Örebro
28.40
KFUM Örebro
28.40
PB
  
3William Danielsson WellsénStocksäters IF
32.09
PB
  
P13 600 m     


Final A

Final

1Casper Enarsson
1:45.44
IK Westmannia
1:45.44
PB
  
2Noel Seger
Noel Seger 10, Glanshammar
1:49.72
Glanshammars IF
1:49.72
PB
  
3Karl Vinblad
Karl Vinblad 10, KFUM Örebro
1:52.81
KFUM Örebro
1:52.81
PB
  
4Elmer Larsson
Elmer Larsson 11, Västerås FK
2:07.88
Västerås FK
2:07.88
SB
  
P13 60 m häck (76.2 cm, 7.65 m)     

Vind: +1.4

Final A

Final

Vind: +1.4
1Malte Nyqvist
Malte Nyqvist 10, Västerås FK
9.31
Västerås FK
9.31
PB
  
P13 Höjd     


Final A

Final

1Loe Asph Hennerdal
1.49
Västerås FK
1.49
PB
  
2Noel Seger
Noel Seger 10, Glanshammar
1.45
Glanshammars IF
1.45
PB
  
3Alfred Olsson
Alfred Olsson 10, KFUM Örebro
1.45
KFUM Örebro
1.45
PB
  
1.17
1.49
1.21
1.51
1.25
1.29
1.33
1.37
1.41
1.45
Asph Hennerdal-
xo
-
xxx
-
o
o
o
o
xo
Seger-
xxx
o
-
o
o
o
o
xxo
Olssono
xxx
o
o
o
o
xo
o
xxo
P13 Längd (zon)     


Final A

Final

1Loe Asph Hennerdal
5.07
Västerås FK
5.07
+0.5 PB
  
2Noel Seger
Noel Seger 10, Glanshammar
4.50
Glanshammars IF
4.50
+1.1 PB
  
3William Danielsson WellsénStocksäters IF
3.97
+0.8 PB
  
4Einar Sartz
Einar Sartz 10, Stocksäter
3.67
Stocksäters IF
3.67
–0.8 PB
  
5Arvid Edenholm
Arvid Edenholm 10, Stocksäter
2.83
Stocksäters IF
2.83
0.0 =PB
  
Asph Hennerdal4.96
0.0
4.97
+0.4
4.86
0.0
5.05
+1.6
5.07
+0.5
5.05
+1.7
Seger4.48
+1.1
4.50
+1.1
4.30
+1.8
4.49
+1.1
3.96
+1.6
4.43
0.0
Danielsson Wellsén3.82w
+2.1
3.79
+1.8
3.79
+0.6
3.97
+0.8
3.83
+0.6
3.90
+0.6
Sartz3.67
-0.8
3.63w
+2.8
3.50
-1.2
3.36
0.0
3.55
+0.9
3.41
+0.8
Edenholm2.76
0.0
2.83
+0.7
2.83
0.0
2.58
-0.1
2.27
+1.1
2.52
+0.8
P13 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Loe Asph Hennerdal
11.20
Västerås FK
11.20
PB
  
2Ruben Tesell
Ruben Tesell 10, Glanshammar
7.88
Glanshammars IF
7.88
PB
  
3Abd Alnafra
7.56
Åsbro GOIF
7.56
PB
  
4Arvid Edenholm
Arvid Edenholm 10, Stocksäter
7.43
Stocksäters IF
7.43
PB
  
5Noel Seger
Noel Seger 10, Glanshammar
6.82
Glanshammars IF
6.82
PB
  
6William Danielsson WellsénStocksäters IF
6.49
PB
  
Asph Hennerdalx10.089.7510.399.7611.20
Tesell7.267.887.367.357.097.12
Alnafra6.377.566.606.216.547.52
Edenholm6.196.867.21x7.437.32
Seger6.316.826.256.246.616.13
Danielsson Wellsén5.616.495.746.236.426.24
P13 Spjut (400 g)     


Final A

Final

1Ruben Tesell
Ruben Tesell 10, Glanshammar
26.28
Glanshammars IF
26.28
PB
  
2Loe Asph Hennerdal
25.47
Västerås FK
25.47
PB
  
3Alfred Olsson
Alfred Olsson 10, KFUM Örebro
22.40
KFUM Örebro
22.40
PB
  
4William Danielsson WellsénStocksäters IF
22.18
PB
  
5Karl Vinblad
Karl Vinblad 10, KFUM Örebro
20.67
KFUM Örebro
20.67
PB
  
6Arvid Edenholm
Arvid Edenholm 10, Stocksäter
15.23
Stocksäters IF
15.23
PB
  
7Valter Carlbäck Lundh
14.70
KFUM Örebro
14.70
PB
  
8Einar Sartz
Einar Sartz 10, Stocksäter
8.57
Stocksäters IF
8.57
PB
  
Tesell25.9121.8822.2022.2926.2825.41
Asph Hennerdal23.1822.9625.4721.22x21.76
Olssonx12.9522.4020.1513.6320.32
Danielsson Wellsén18.6821.6720.5522.1820.1118.85
Vinblad16.9416.3915.0917.6920.6717.77
Edenholm9.487.8410.6414.6415.2313.63
Carlbäck Lundh13.2010.6814.70x13.6413.98
Sartz8.256.64x8.577.788.25
P12 60 m     

Vind: +0.9

Final A

Final

Vind: +0.9
1Oliver Antic
Oliver Antic 11, Westmannia
8.94
IK Westmannia
8.94
PB
  
2Ivar Steinbergs
9.21
Huddinge AIS
9.21
PB
  
3Holger SpännarIFK Nora
10.68
PB
  
P12 200 m     

Vind: 0.0

Final A

Final

Vind: 0.0
1Nils Ekvall
Nils Ekvall 11, KFUM Örebro
29.51
KFUM Örebro
29.51
PB
  
2Bruno Thuvander
Bruno Thuvander 11, KFUM Örebro
30.02
KFUM Örebro
30.02
PB
  
3Elmer Larsson
Elmer Larsson 11, Västerås FK
32.68
Västerås FK
32.68
PB
  
4Kevin Eidersten
Kevin Eidersten 12, IFK Mora FIK
34.00
IFK Mora FIK
34.00
SB
  
P12 Höjd     


Final A

Final

1Hugo Victorén
Hugo Victorén 11, KFUM Örebro
1.45
KFUM Örebro
1.45
PB
  
2Nils Ekvall
Nils Ekvall 11, KFUM Örebro
1.41
KFUM Örebro
1.41
PB
  
3Bruno Thuvander
Bruno Thuvander 11, KFUM Örebro
1.29
KFUM Örebro
1.29
  
4Ivar Steinbergs
1.21
Huddinge AIS
1.21
  
1.17
1.49
1.21
1.25
1.29
1.33
1.37
1.41
1.45
Victorén-
xxx
-
-
-
-
o
o
xo
Ekvall-
-
-
o
o
o
xo
xxx
Thuvandero
o
o
o
xxx



Steinbergsxo
xo
xxx





P12 Längd (zon)     


Final A

Final

1Ivar Steinbergs
4.28
Huddinge AIS
4.28
–0.3 PB
  
2Bruno Thuvander
Bruno Thuvander 11, KFUM Örebro
4.27
KFUM Örebro
4.27
–0.2 PB
  
3Nils Ekvall
Nils Ekvall 11, KFUM Örebro
4.15
KFUM Örebro
4.15
+1.2 SB
  
4Elmer Larsson
Elmer Larsson 11, Västerås FK
3.93
Västerås FK
3.93
+1.5 PB
  
5Holger SpännarIFK Nora
3.12
–0.6 SB
  
Steinbergs4.18
-1.0
4.25
0.0
4.28
-0.3
4.27
0.0
4.06
-0.4
3.86
+1.9
Thuvander4.09
+1.3
4.16
+1.7
4.26
+0.5
4.19
+0.2
4.14
-0.4
4.27
-0.2
Ekvall4.15
+1.2
4.03
+0.4
3.33
-0.7
x
0.0
4.02
-0.4
4.15
+1.9
Larssonx
+1.4
3.93
+1.5
3.63
+1.7
3.90
+0.1
3.73
0.0
3.79
+0.7
Spännar3.12
-0.6
3.10
+0.6
2.93
+0.7
2.89
+1.8
3.10w
+2.1
3.07
+0.5
P12 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Ivar Steinbergs
8.24
Huddinge AIS
8.24
  
2Elmer Larsson
Elmer Larsson 11, Västerås FK
6.63
Västerås FK
6.63
SB
  
3Holger SpännarIFK Nora
5.18
SB
  
Steinbergsx7.877.508.24x6.41
Larsson6.635.786.175.705.206.23
Spännar4.593.674.81x4.935.18
P12 Spjut (400 g)     


Final A

Final

1Ivar Steinbergs
27.06
Huddinge AIS
27.06
PB
  
2Nils Ekvall
Nils Ekvall 11, KFUM Örebro
24.86
KFUM Örebro
24.86
PB
  
3Bruno Thuvander
Bruno Thuvander 11, KFUM Örebro
17.84
KFUM Örebro
17.84
PB
  
4Elmer Larsson
Elmer Larsson 11, Västerås FK
13.77
Västerås FK
13.77
PB
  
Steinbergs22.9226.2926.4027.0624.2220.20
Ekvall19.6924.2221.1519.8322.3224.86
Thuvander17.8416.42x16.6514.27
Larsson13.0512.8111.9810.0013.77x
Kvinnor
K Höjd     


Final A

Final

1Agnes Bjerke
Agnes Bjerke 04, Glanshammar
1.45
Glanshammars IF
1.45
PB
  
2Charlott Johansson
1.13
Stocksäters IF
1.13
PB
  
1.05
1.45
1.09
1.49
1.13
1.17
1.29
1.33
1.37
1.41
Bjerke-
xxo
-
xxx
-
-
o
o
o
o
Johanssono
xxo
o
xxx




K Längd     


Final A

Final

1Ebba Melin
Ebba Melin 02, IF Göta
5.06
IF Göta Karlstad
5.06
+1.5 SB
  
2Emma Eriksson
4.03
Karlskoga FIF
4.03
0.0 SB
  
Melin5.02
+1.4
4.90
+0.1
4.90
0.0
4.89
-0.1
5.06
+1.5
4.94
+0.9
Erikssonx
+1.0
4.03
0.0
x
0.0
x
0.0
x
0.0
x
+1.3
K Kula     


Final A

Final

1Tilda Bernhult
Tilda Bernhult 04, KFUM Örebro
12.09
KFUM Örebro
12.09
  
2Rebecca Edberg
Rebecca Edberg 98, KFUM Örebro
10.01
KFUM Örebro
10.01
=PB
  
3Sara Angelmyr
Sara Angelmyr 94, KFUM Örebro
9.50
KFUM Örebro
9.50
PB
  
Bernhultx12.0911.85x12.03x
Edberg10.019.45x9.259.20x
Angelmyr9.409.508.738.869.198.99
K Spjut     


Final A

Final

1Tilda Bernhult
Tilda Bernhult 04, KFUM Örebro
41.52
KFUM Örebro
41.52
  
2Martina EfraimssonMotala AIF
33.31
  
3Sara Angelmyr
Sara Angelmyr 94, KFUM Örebro
28.51
KFUM Örebro
28.51
PB
  
4Frida Jonsson
23.95
IFK Umeå
23.95
SB
  
5Emelina Olofsson
15.61
IFK Umeå
15.61
PB
  
6Irma Granberg
12.78
IFK Umeå
12.78
PB
  
7Thea Thafvelin
6.94
IFK Umeå
6.94
PB
  
Bernhult39.55x40.3640.4841.5240.56
Efraimsson31.5032.6033.2330.5131.1433.31
Angelmyr27.2627.1728.5125.50x25.38
Jonsson22.9423.7323.95x20.5223.18
Olofsson15.61x
Granbergxx8.717.35x12.78
Thafvelin6.94xx
F17 800 m     


Final A

Final

1Rebecka Albinsson
2:38.05
Karlskoga FIF
2:38.05
PB
  
2Ester Skoglund
Ester Skoglund 07, Östansjö SK
2:47.42
Östansjö SK
2:47.42
SB
  
3Josefine Strand
Josefine Strand 09, KFUM Örebro
3:26.49
KFUM Örebro
3:26.49
PB
  
4Julia Eriksson
Julia Eriksson 09, KFUM Örebro
3:27.39
KFUM Örebro
3:27.39
  
F17 Höjd     


Final A

Final

1Hilma Sevelin
Hilma Sevelin 07, Katrineholm
1.41
Katrineholms SK
1.41
SB
  
1.411.45
Sevelinoxxx
F17 Längd     


Final A

Final

1Johanna Fernberg
Johanna Fernberg 06, Västerås FK
5.29
Västerås FK
5.29
+1.1 PB
  
2Felicia Persson
4.30
Katrineholms SK
4.30
0.0 SB
  
3Hilma Sevelin
Hilma Sevelin 07, Katrineholm
4.12
Katrineholms SK
4.12
+0.4 SB
  
4Iris Svensson
Iris Svensson 07, Glanshammar
3.78
Glanshammars IF
3.78
0.0
  
Fernbergx
+1.0
5.15
0.0
3.65
0.0
5.05
0.0
5.26
+1.9
5.29
+1.1
Persson4.30
0.0
4.26
0.0
4.17
0.0
4.24
-0.7
4.24
+1.9
4.27
+1.1
Sevelin4.03
+1.7
3.75
0.0
x
+1.0
4.12
+0.4
4.09
+1.1
x
+1.1
Svensson3.65
+1.0
3.53
0.0
3.56
0.0
3.78
0.0
3.66
0.0
3.42
+1.3
F17 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Julia Karlsson
Julia Karlsson 07, KFUM Örebro
11.75
KFUM Örebro
11.75
  
2Felicia Persson
9.83
Katrineholms SK
9.83
SB
  
3Signe SpännarIFK Nora
8.25
SB
  
4Linn von Hofsten
8.00
Glanshammars IF
8.00
PB
  
5Elvira SpalinIFK Nora
6.82
PB
  
6Iris Svensson
Iris Svensson 07, Glanshammar
6.76
Glanshammars IF
6.76
PB
  
Karlsson11.07x11.75x10.9211.31
Persson9.389.839.459.759.399.76
Spännar7.177.357.237.577.138.25
Hofsten8.007.657.677.727.02x
Spalin6.446.556.776.826.336.51
Svensson5.475.486.406.356.666.76
F17 Spjut (500 g)     


Final A

Final

1Felicia Persson
21.93
Katrineholms SK
21.93
SB
  
2Elvira SpalinIFK Nora
17.85
PB
  
3Hilma Sevelin
Hilma Sevelin 07, Katrineholm
17.76
Katrineholms SK
17.76
SB
  
4Iris Svensson
Iris Svensson 07, Glanshammar
14.62
Glanshammars IF
14.62
  
5Signe SpännarIFK Nora
13.72
SB
  
Persson20.7818.8421.9319.0419.57x
Spalin17.8516.9714.5915.3913.24x
Sevelinx17.76x16.6016.5717.74
Svensson14.62xx11.96xx
Spännar13.0512.5211.42x10.7113.72
F15 80 m     

Vind: +1.7

Final A

Final

Vind: +1.7
1Nellie Garmland
10.45
Katrineholms SK
10.45
PB
  
2Miranda Koubek
Miranda Koubek 08, Stocksäter
10.70
Stocksäters IF
10.70
PB
  
3Emmi Koskinen
Emmi Koskinen 08, KFUM Örebro
10.96
KFUM Örebro
10.96
PB
  
4Naomi Ohron
11.00
Istrums SK
11.00
PB
  
5Stina Östholm
Stina Östholm 09, Eskilstuna FI
11.04
Eskilstuna FI
11.04
PB
  
6Emelie Rasmussen
Emelie Rasmussen 09, KFUM Örebro
11.19
KFUM Örebro
11.19
PB
  
7Irma Granberg
11.31
IFK Umeå
11.31
SB
  
8Julia Eriksson
Julia Eriksson 09, KFUM Örebro
11.33
KFUM Örebro
11.33
PB
  
Heat 1
Vind: +2.2
Vind: +2.2
1Naomi Ohron
11.07w
Istrums SK
11.07w
Q
  
2Emelie Rasmussen
Emelie Rasmussen 09, KFUM Örebro
11.12w
KFUM Örebro
11.12w
q
  
3Irma Granberg
11.14w
IFK Umeå
11.14w
q
  
4Julia Eriksson
Julia Eriksson 09, KFUM Örebro
11.26w
KFUM Örebro
11.26w
q
  
5Tove Norrby
11.38w
F Bålsta IK
11.38w
  
6Leia Kjellbom
Leia Kjellbom 09, KFUM Örebro
11.46w
KFUM Örebro
11.46w
  
7Tuvalie Medberg
Tuvalie Medberg 09, KFUM Örebro
11.94w
KFUM Örebro
11.94w
  
8Leonie Käll
Leonie Käll 09, Glanshammar
12.92w
Glanshammars IF
12.92w
  
Heat 2
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Nellie Garmland
10.49
Katrineholms SK
10.49
PB
Q
  
2Miranda Koubek
Miranda Koubek 08, Stocksäter
10.83
Stocksäters IF
10.83
PB
q
  
3Emmi Koskinen
Emmi Koskinen 08, KFUM Örebro
11.04
KFUM Örebro
11.04
PB
q
  
4Stina Östholm
Stina Östholm 09, Eskilstuna FI
11.15
Eskilstuna FI
11.15
PB
q
  
5Josefine Strand
Josefine Strand 09, KFUM Örebro
11.56
KFUM Örebro
11.56
PB
  
6Thea Hillerström
11.99
KFUM Örebro
11.99
PB
  
F15 200 m     

Vind: -0.1

Final A

Final

Vind: -0.1
1Nellie Garmland
26.73
Katrineholms SK
26.73
SB
  
2Miranda Koubek
Miranda Koubek 08, Stocksäter
27.82
Stocksäters IF
27.82
PB
  
3Stina Östholm
Stina Östholm 09, Eskilstuna FI
28.36
Eskilstuna FI
28.36
PB
  
4Emelie Rasmussen
Emelie Rasmussen 09, KFUM Örebro
28.39
KFUM Örebro
28.39
PB
  
5Klara Johansson
28.84
Stocksäters IF
28.84
PB
  
Final B
Vind: +0.2
Vind: +0.2
1Emmi Koskinen
Emmi Koskinen 08, KFUM Örebro
28.78
KFUM Örebro
28.78
PB
  
2Josefine Strand
Josefine Strand 09, KFUM Örebro
29.89
KFUM Örebro
29.89
PB
  
3Julia Eriksson
Julia Eriksson 09, KFUM Örebro
30.87
KFUM Örebro
30.87
PB
  
4Thea Thafvelin
31.74
IFK Umeå
31.74
PB
  
F15 80 m häck (76.2 cm, 8 m)     

Vind: 0.0

Final A

Final

Vind: 0.0
1Klara Johansson
12.93
Stocksäters IF
12.93
PB
  
2Stina Östholm
Stina Östholm 09, Eskilstuna FI
13.12
Eskilstuna FI
13.12
PB
  
3Rebecka Albinsson
13.87
Karlskoga FIF
13.87
PB
  
4Naomi Ohron
14.41
Istrums SK
14.41
PB
  
5Tove Norrby
15.13
F Bålsta IK
15.13
PB
  
F15 Höjd     


Final A

Final

1Edla Danielsson
1.53
IK Westmannia
1.53
PB
  
2Klara Johansson
1.49
Stocksäters IF
1.49
SB
  
3Milla Svensson
Milla Svensson 09, Glanshammar
1.41
Glanshammars IF
1.41
SB
  
4Agnes Steinberga
1.29
Huddinge AIS
1.29
SB
  
1.17
1.53
1.25
1.57
1.29
1.33
1.37
1.41
1.45
1.49
Danielsson-
xxo
-
xxx
-
-
o
o
o
xo
Johansson-
xxx
-
-
-
-
o
xxo
xxo
Svensson-
-
-
o
o
xo
xxx

Steinbergao
o
o
xxx




F15 Längd     


Final A

Final

1Nellie Garmland
5.01
Katrineholms SK
5.01
0.0 PB
  
2Stina Östholm
Stina Östholm 09, Eskilstuna FI
4.92
Eskilstuna FI
4.92
+0.6 PB
  
3Josefine Strand
Josefine Strand 09, KFUM Örebro
4.60
KFUM Örebro
4.60
0.0 PB
  
4Emelie Rasmussen
Emelie Rasmussen 09, KFUM Örebro
4.59
KFUM Örebro
4.59
+0.7 PB
  
5Tuvalie Medberg
Tuvalie Medberg 09, KFUM Örebro
4.46
KFUM Örebro
4.46
0.0 PB
  
6Julia Eriksson
Julia Eriksson 09, KFUM Örebro
4.37
KFUM Örebro
4.37
0.0
  
7Tove Norrby
4.22
F Bålsta IK
4.22
+1.0 PB
  
8Alva Lilja
Alva Lilja 09, Glanshammar
4.01
Glanshammars IF
4.01
+2.0 PB
  
9Milla Svensson
Milla Svensson 09, Glanshammar
4.00
Glanshammars IF
4.00
+0.5
  
11Leia Kjellbom
Leia Kjellbom 09, KFUM Örebro
3.85
KFUM Örebro
3.85
+1.7 PB
  
12Leonie Käll
Leonie Käll 09, Glanshammar
3.76w
Glanshammars IF
3.76w
+2.2
  
13Emmi Koskinen
Emmi Koskinen 08, KFUM Örebro
3.74
KFUM Örebro
3.74
+1.6 PB
  
14Thea Hillerström
3.66
KFUM Örebro
3.66
0.0 PB
  
15Ebba Johansson
Ebba Johansson 09, Glanshammar
3.65
Glanshammars IF
3.65
+1.6 PB
  
16Hedvig Alexandersson
3.49w
Glanshammars IF
3.49w
+2.1
  
Garmland4.86
+1.5
4.96
+0.3
4.88
0.0
5.01
0.0
4.91
+1.5
4.89
+1.3
Östholmx
0.0
4.65
0.0
4.92
+0.6
4.80
+0.6
x
+0.8
x
+1.2
Strand4.59
+1.0
4.24
+0.3
4.48
0.0
4.60
0.0
x
+0.8
4.43
+0.2
Rasmussen4.27
+0.7
4.50
+0.9
4.18
+0.1
4.59
+0.7
x
+1.8
4.44
+0.4
Medbergx
+1.4
4.46
0.0
4.41
+0.4
4.29
+0.7
4.36
+1.9
4.42w
+2.2
Eriksson4.10
0.0
4.34
+0.9
4.37
0.0
4.16
+0.9
3.97
0.0
4.19w
+2.2
Norrby3.97
-0.2
3.83
-0.3
4.12
+1.0
4.20
+1.2
4.08
+1.0
4.22
+1.0
Liljax
+0.2
4.01
+2.0
3.88
0.0
3.77
+0.5
x
+1.4
3.90
0.0
Svensson4.00
+0.5
x
+1.7
4.00
+0.5
Kjellbom3.85
+1.7
x
0.0
x
+1.1
Käll3.76w
+2.2
3.46
0.0
x
0.0
Koskinenx
+1.3
3.74
+1.6
3.50
+1.5
Hillerström3.33
0.0
3.65
+0.7
3.66
0.0
Johansson3.58
+1.3
3.65
+1.6
3.54
+1.5
Alexandersson3.49w
+2.1
3.47
+0.1
3.06
-0.3
F15 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Vendela Dekreon
Vendela Dekreon 09, Råby-Rekarne
9.61
Råby-Rekarne FIF
9.61
PB
  
2Ebba Johansson
Ebba Johansson 09, Glanshammar
8.41
Glanshammars IF
8.41
PB
  
3Tove Andersson
Tove Andersson 08, Leksands FIK
8.21
Leksands FIK
8.21
PB
  
4Agnes Steinberga
7.52
Huddinge AIS
7.52
PB
  
5Tuva Wistrand
Tuva Wistrand 09, Glanshammar
7.30
Glanshammars IF
7.30
PB
  
6Jonna Berndt
Jonna Berndt 09, KFUM Örebro
7.13
KFUM Örebro
7.13
PB
  
7Rebecca Carlsson
7.04
Karlskoga FIF
7.04
PB
  
Dekreonx9.028.968.869.619.39
Johansson7.707.477.767.627.858.41
Andersson8.217.987.86x7.387.52
Steinberga6.646.907.52x6.49
Wistrand7.30x6.886.927.15x
Berndt6.827.017.046.707.136.84
Carlsson6.657.046.996.776.176.37
F15 Spjut (500 g)     


Final A

Final

1Vendela Dekreon
Vendela Dekreon 09, Råby-Rekarne
31.24
Råby-Rekarne FIF
31.24
  
2Tove Andersson
Tove Andersson 08, Leksands FIK
28.50
Leksands FIK
28.50
SB
  
3Tove Norrby
23.00
F Bålsta IK
23.00
  
4Rebecca Carlsson
20.39
Karlskoga FIF
20.39
PB
  
5Tuva Wistrand
Tuva Wistrand 09, Glanshammar
18.73
Glanshammars IF
18.73
PB
  
6Alva Lilja
Alva Lilja 09, Glanshammar
17.55
Glanshammars IF
17.55
PB
  
7Jonna Berndt
Jonna Berndt 09, KFUM Örebro
17.25
KFUM Örebro
17.25
PB
  
8Milla Svensson
Milla Svensson 09, Glanshammar
10.32
Glanshammars IF
10.32
PB
  
Dekreonxx31.2428.75x
Andersson28.5027.2326.3626.8927.1226.52
Norrby23.0022.90x21.3922.5021.10
Carlsson18.5814.7013.92x20.3919.26
Wistrandx11.4618.73xx13.98
Lilja13.1612.5017.55
Berndt14.9415.0717.03x17.2514.77
Svensson10.329.0310.32
F13 60 m     

Vind: +1.3

Final A

Final

Vind: +1.3
1Elisa Östin
8.44
Karlskoga FIF
8.44
PB
  
2Enya Kojic
Enya Kojic 10, KFUM Örebro
8.53
KFUM Örebro
8.53
PB
  
3Siri BogehällÅsbro GoIF
8.73
PB
  
4Maja Lilja
Maja Lilja 10, KFUM Örebro
8.78
KFUM Örebro
8.78
PB
  
5Maja Sevelin
Maja Sevelin 10, Katrineholm
9.00
Katrineholms SK
9.00
PB
  
6Laura Karlsson
Laura Karlsson 10, Västerås FK
9.48
Västerås FK
9.48
PB
  
Heat 1
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Elisa Östin
8.57
Karlskoga FIF
8.57
SB
Q
  
2Siri BogehällÅsbro GoIF
8.78
PB
q
  
3Maja Lilja
Maja Lilja 10, KFUM Örebro
8.88
KFUM Örebro
8.88
PB
q
  
4Laura Karlsson
Laura Karlsson 10, Västerås FK
9.53
Västerås FK
9.53
PB
q
  
5Tuva Petersson
Tuva Petersson 10, Stocksäter
9.61
Stocksäters IF
9.61
PB
  
Heat 2
Vind: +2.2
Vind: +2.2
1Enya Kojic
Enya Kojic 10, KFUM Örebro
8.58w
KFUM Örebro
8.58w
Q
  
2Ebba Forslund Ekberg
8.70w
KFUM Örebro
8.70w
q
  
3Antonia Clavell
Antonia Clavell 10, Västerås FK
9.02w
Västerås FK
9.02w
q
  
4Maja Sevelin
Maja Sevelin 10, Katrineholm
9.18w
Katrineholms SK
9.18w
q
  
5Linnea Danielsson WellsénStocksäters IF
9.66w
  
F13 200 m     

Vind: +1.7

Final A

Final

Vind: +1.7
1Elisa Östin
28.00
Karlskoga FIF
28.00
PB
  
2Enya Kojic
Enya Kojic 10, KFUM Örebro
28.86
KFUM Örebro
28.86
PB
  
3Siri Bogehäll
29.10
Åsbro GoIF
29.10
PB
  
4Maja Lilja
Maja Lilja 10, KFUM Örebro
29.41
KFUM Örebro
29.41
PB
  
Final B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Julia Olofsson
29.38
IFK Umeå
29.38
PB
  
2Antonia Clavell
Antonia Clavell 10, Västerås FK
30.35
Västerås FK
30.35
PB
  
3Maja Sevelin
Maja Sevelin 10, Katrineholm
30.37
Katrineholms SK
30.37
PB
  
4Linnea Danielsson WellsénStocksäters IF
34.14
PB
  
F13 600 m     


Final A

Final

1Svea Andersson-Junkka
1:52.76
IFK Umeå
1:52.76
PB
  
2Lovisa Daun
Lovisa Daun 11, Katrineholm
1:53.09
Katrineholms SK
1:53.09
PB
  
3Julia Olofsson
1:55.79
IFK Umeå
1:55.79
PB
  
4Hilde Andersson
Hilde Andersson 11, Leksands FIK
2:01.46
Leksands FIK
2:01.46
SB
  
5Alice Luthman
Alice Luthman 11, Stocksäter
2:19.28
Stocksäters IF
2:19.28
PB
  
F13 60 m häck (68.6 cm, 7.65 m)     

Vind: +1.8

Final A

Final

Vind: +1.8
1Elisa Östin
9.59
Karlskoga FIF
9.59
PB
  
2Ebba Forslund Ekberg
10.83
KFUM Örebro
10.83
PB
  
3Svea Andersson-JunkkaIFK Umeå
10.98
PB
  
4Linnea Danielsson WellsénStocksäters IF
11.43
PB
  
5Tuva Petersson
Tuva Petersson 10, Stocksäter
12.31
Stocksäters IF
12.31
PB
  
F13 Höjd     


Final A

Final

1Ebba Forslund Ekberg
1.37
KFUM Örebro
1.37
PB
  
2Maja Sevelin
Maja Sevelin 10, Katrineholm
1.37
Katrineholms SK
1.37
=PB
  
3Laura Karlsson
Laura Karlsson 10, Västerås FK
1.33
Västerås FK
1.33
PB
  
4Tuva Petersson
Tuva Petersson 10, Stocksäter
1.29
Stocksäters IF
1.29
PB
  
1.171.211.251.291.331.371.41
Forslund Ekberg-ooxoooxxx
Sevelin--ooxoxxoxxx
Karlsson-oxooxoxxx
Peterssonoxxooxoxxx
F13 Längd (zon)     


Final A

Final

1Ebba Forslund Ekberg
4.96
KFUM Örebro
4.96
+0.1 PB
  
2Elisa Östin
4.82
Karlskoga FIF
4.82
+1.4 PB
  
3Siri BogehällÅsbro GoIF
4.68
+0.2 PB
  
4Maja Sevelin
Maja Sevelin 10, Katrineholm
4.46
Katrineholms SK
4.46
0.0 PB
  
5Maja Lilja
Maja Lilja 10, KFUM Örebro
4.45
KFUM Örebro
4.45
0.0 PB
  
6Svea Andersson-JunkkaIFK Umeå
4.35
0.0 PB
  
7Moa Ekblad Haarala
4.17
IK Westmannia
4.17
+1.1 PB
  
8Linnea Danielsson WellsénStocksäters IF
3.94
+1.0 PB
  
9Tuva Petersson
Tuva Petersson 10, Stocksäter
3.90
Stocksäters IF
3.90
0.0 PB
  
10Laura Karlsson
Laura Karlsson 10, Västerås FK
3.89
Västerås FK
3.89
0.0 PB
  
Forslund Ekberg4.73
0.0
4.96
+0.1
4.89
+0.7
4.93
+0.7
4.83
+1.7
2.04w
+2.1
Östin4.76
+0.8
4.77
+1.2
4.69
0.0
4.79
+0.2
4.81
0.0
4.82
+1.4
Bogehäll4.30
-0.3
4.49
+0.6
4.33
0.0
4.40
0.0
4.68
+0.2
4.47
+1.0
Sevelinx
+1.2
2.44
0.0
4.46
0.0
3.59
+1.4
4.38
+1.0
3.76
+0.8
Lilja4.45
0.0
4.43
0.0
4.30
+0.9
4.41
+0.3
4.36
0.0
4.22
+1.4
Andersson-Junkka4.35
0.0
4.17
+0.4
4.23
+0.9
x
0.0
4.27
0.0
x
0.0
Ekblad Haarala4.06
+0.3
4.01
0.0
x
+1.0
4.11
+0.9
4.17
+1.1
1.80
+0.9
Danielsson Wellsén3.94
+1.0
3.82
-0.1
3.90
0.0
3.89
-0.3
3.31
-0.4
x
+1.1
Petersson3.90
0.0
x
0.0
3.88
+0.4
Karlsson3.83
+0.9
3.89
0.0
3.83
+0.6
F13 Kula (2.0 kg)     


Final A

Final

1Elisa Östin
10.74
Karlskoga FIF
10.74
SB
  
2Moa Ekblad Haarala
10.49
IK Westmannia
10.49
PB
  
3Maja Lilja
Maja Lilja 10, KFUM Örebro
10.27
KFUM Örebro
10.27
PB
  
4Astrid WetterstrandHässelby SK
9.95
PB
  
5Tuva Petersson
Tuva Petersson 10, Stocksäter
9.46
Stocksäters IF
9.46
PB
  
6Ebba Forslund Ekberg
8.42
KFUM Örebro
8.42
PB
  
7Julia Olofsson
8.38
IFK Umeå
8.38
PB
  
8Laura Karlsson
Laura Karlsson 10, Västerås FK
7.69
Västerås FK
7.69
PB
  
9Linnea Danielsson WellsénStocksäters IF
7.09
PB
  
Östin10.5710.3010.749.45x9.94
Ekblad Haarala9.499.6510.219.3810.2510.49
Lilja9.529.239.349.169.0910.27
Wetterstrand9.939.899.469.959.609.74
Petersson8.869.468.878.899.319.24
Forslund Ekberg8.058.418.427.708.126.42
Olofsson8.237.158.318.38xx
Karlsson7.557.067.357.696.887.20
Danielsson Wellsén6.456.787.09
F13 Spjut (400 g)     


Final A

Final

1Elisa Östin
32.89
Karlskoga FIF
32.89
SB
  
2Astrid Wetterstrand
21.01
Hässelby SK
21.01
PB
  
3Moa Ekblad Haarala
16.96
IK Westmannia
16.96
SB
  
4Laura Karlsson
Laura Karlsson 10, Västerås FK
13.25
Västerås FK
13.25
PB
  
5Linnea Danielsson WellsénStocksäters IF
12.08
PB
  
Östin29.4826.3329.9928.1929.0632.89
Wetterstrand19.2021.0118.9418.66x17.85
Ekblad Haarala16.6915.7916.72x16.9616.44
Karlsson12.7212.4611.1113.2511.459.03
Danielsson Wellsén7.8310.589.61x12.089.00
F12 60 m     

Vind: -0.1

Final A

Final

Vind: -0.1
1Minya Öryd
Minya Öryd 11, Västerås FK
8.75
Västerås FK
8.75
SB
  
2Linnea Adaobi HanssonIF Göta Karlstad
8.76
PB
  
3Lovisa Daun
Lovisa Daun 11, Katrineholm
9.00
Katrineholms SK
9.00
  
4Mikaela MathiassonKarlskoga FIF
9.32
  
5Vendela Jonsson SivénStocksäters IF
9.35
  
6Lina Svenzen
Lina Svenzen 11, Linköpings GIF
9.61
Linköpings GIF
9.61
  
7Cornelia Svahn
Cornelia Svahn 11, Stocksäter
9.74
Stocksäters IF
9.74
  
8Frida Simonsson
9.91
Götlunda IF
9.91
  
Heat 1
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Linnea Adaobi HanssonIF Göta Karlstad
8.86
PB
Q
  
2Lovisa Daun
Lovisa Daun 11, Katrineholm
8.96
Katrineholms SK
8.96
PB
q
  
3Vendela Jonsson SivénStocksäters IF
9.29
PB
q
  
4Cornelia Svahn
Cornelia Svahn 11, Stocksäter
9.58
Stocksäters IF
9.58
PB
q
  
5Alice Luthman
Alice Luthman 11, Stocksäter
10.29
Stocksäters IF
10.29
PB
  
Heat 2
Vind: +0.8
Vind: +0.8
1Minya Öryd
Minya Öryd 11, Västerås FK
8.87
Västerås FK
8.87
SB
Q
  
2Mikaela MathiassonKarlskoga FIF
9.10
PB
q
  
3Lina Svenzen
Lina Svenzen 11, Linköpings GIF
9.44
Linköpings GIF
9.44
PB
q
  
4Frida Simonsson
9.61
Götlunda IF
9.61
PB
q
  
5Tove Silfvast
Tove Silfvast 11, Västerås FK
10.17
Västerås FK
10.17
PB
  
F12 200 m     

Vind: +0.7

Final A

Final

Vind: +0.7
1Hilma Kabo
Hilma Kabo 12, IFK Mora FIK
29.30
IFK Mora FIK
29.30
PB
  
2Lovisa Daun
Lovisa Daun 11, Katrineholm
29.41
Katrineholms SK
29.41
PB
  
3Linnea Adaobi HanssonIF Göta Karlstad
30.55
PB
  
Final B
Vind: +1.4
Vind: +1.4
1Zara Branneby
31.71
Karlskoga FIF
31.71
PB
  
2Cornelia Svahn
Cornelia Svahn 11, Stocksäter
33.82
Stocksäters IF
33.82
PB
  
3Vendela Jonsson Sivén
34.69
Stocksäters IF
34.69
PB
  
4Alice Luthman
Alice Luthman 11, Stocksäter
35.93
Stocksäters IF
35.93
PB
  
F12 60 m häck (68.6 cm, 7.65 m)     

Vind: +0.3

Final A

Final

Vind: +0.3
1Minya Öryd
Minya Öryd 11, Västerås FK
9.86
Västerås FK
9.86
PB
  
2Hilde Andersson
Hilde Andersson 11, Leksands FIK
11.40
Leksands FIK
11.40
PB
  
3Tuva Arvidsson
Tuva Arvidsson 11, Katrineholm
11.45
Katrineholms SK
11.45
PB
  
4Lina Svenzen
Lina Svenzen 11, Linköpings GIF
12.16
Linköpings GIF
12.16
PB
  
Final B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Vendela Jonsson Sivén
12.53
Stocksäters IF
12.53
PB
  
2Mikaela Mathiasson
12.66
Karlskoga FIF
12.66
PB
  
3Cornelia Svahn
Cornelia Svahn 11, Stocksäter
13.03
Stocksäters IF
13.03
PB
  
4Stella Thyni
Stella Thyni 11, Västerås FK
13.22
Västerås FK
13.22
PB
  
5Alice Luthman
Alice Luthman 11, Stocksäter
13.90
Stocksäters IF
13.90
PB
  
F12 Höjd     


Final A

Final

1Minya Öryd
Minya Öryd 11, Västerås FK
1.50
Västerås FK
1.50
PB
  
2Vendela Jonsson SivénStocksäters IF
1.37
SB
  
3Zara Branneby
1.33
Karlskoga FIF
1.33
SB
  
4Ellinor Sjögren
1.25
Glanshammars IF
1.25
PB
  
5Lina Svenzen
Lina Svenzen 11, Linköpings GIF
1.25
Linköpings GIF
1.25
  
6Cornelia Svahn
Cornelia Svahn 11, Stocksäter
1.17
Stocksäters IF
1.17
PB
  
7Alice Luthman
Alice Luthman 11, Stocksäter
1.13
Stocksäters IF
1.13
PB
  
0.97
1.29
1.01
1.33
1.05
1.37
1.09
1.41
1.13
1.47
1.17
1.50
1.21
1.25
Öryd-
o
-
o
-
o
-
xo
-
xo
-
o
-
-
Jonsson Sivén-
xo
-
xo
-
o
-
xxx
-
o
o
o
Branneby-
o
-
o
-
xxx
-
-
o
o
o
Sjögreno
xxx
o
o
o
o
xo
o
xo
Svenzen-
xxx
-
-
-
o
o
o
xxo
Svahn-
o
o
o
o
xo
xxx

Luthman-
o
o
xo
o
xxx


F12 Längd (zon)     


Final A

Final

1Lovisa Daun
Lovisa Daun 11, Katrineholm
4.51
Katrineholms SK
4.51
+1.5 PB
  
2Minya Öryd
Minya Öryd 11, Västerås FK
4.50
Västerås FK
4.50
0.0 PB
  
3Tuva Arvidsson
Tuva Arvidsson 11, Katrineholm
4.27
Katrineholms SK
4.27
+1.5 PB
  
4Zara Branneby
4.25
Karlskoga FIF
4.25
+1.4 PB
  
5Mikaela MathiassonKarlskoga FIF
4.09
+1.5 PB
  
5Mikaela MathiassonKarlskoga FIF
4.09
+1.5 =PB
  
6Hilde Andersson
Hilde Andersson 11, Leksands FIK
4.06w
Leksands FIK
4.06w
+2.1
  
7Lina Svenzen
Lina Svenzen 11, Linköpings GIF
3.96
Linköpings GIF
3.96
+1.0 PB
  
8Frida Simonsson
3.93
Götlunda IF
3.93
+2.0 PB
  
9Elsa Hjelm
Elsa Hjelm 11, Katrineholm
3.89
Katrineholms SK
3.89
+0.3 PB
  
10Vendela Jonsson SivénStocksäters IF
3.77
+1.4 PB
  
11Ellinor Sjögren
3.69
Glanshammars IF
3.69
0.0 PB
  
12Tove Silfvast
Tove Silfvast 11, Västerås FK
3.26
Västerås FK
3.26
+2.0 PB
  
13Cornelia Svahn
Cornelia Svahn 11, Stocksäter
3.24
Stocksäters IF
3.24
+1.8 SB
  
14Stella Thyni
Stella Thyni 11, Västerås FK
3.04
Västerås FK
3.04
0.0 SB
  
15Alice Luthman
Alice Luthman 11, Stocksäter
2.96
Stocksäters IF
2.96
+0.6 PB
  
Daun4.21
+0.9
x
+0.5
4.24
+0.9
4.26
+1.3
4.35
+0.2
4.51
+1.5
Öryd2.53
0.0
4.47w
+2.1
4.47
+0.5
4.37
+0.9
4.50
0.0
Arvidsson4.27
+1.5
3.92
0.0
4.11
+2.0
4.03
+0.4
4.08
+1.2
4.18
+0.2
Branneby4.11
+0.5
4.25
+1.4
4.12
+0.9
4.04
0.0
4.23
0.0
4.06
0.0
Mathiasson4.09
+1.5
3.72
+0.8
3.96
+1.9
3.95
+0.7
4.00
+1.0
4.09
+1.5
Mathiasson4.09
+1.5
3.72
+0.8
3.96
+1.9
3.95
+0.7
4.00
+1.0
4.09
+1.5
Andersson4.05
+1.1
3.97
+1.1
4.06w
+2.1
3.93
0.0
3.85
0.0
3.92w
+2.7
Svenzen3.86
0.0
3.79
+1.9
3.96
+1.0
3.66
+0.1
3.83
+1.0
3.93
-0.8
Simonsson3.77
0.0
3.93
+2.0
3.75
0.0
x
0.0
3.41
+0.3
3.76
+1.8
Hjelm3.68
+1.8
3.88
-0.2
3.89
+0.3
Jonsson Sivén3.59
+1.1
3.77
+1.4
3.74
0.0
Sjögren3.69
0.0
3.53
-1.3
3.50
+1.8
Silfvast2.85
+0.3
3.10
0.0
3.26
+2.0
Svahn3.24
+1.8
2.99
0.0
3.05
+1.3
Thyni3.04
0.0
2.91
+1.9
2.69
+1.4
Luthman2.89
+0.8
2.87w
+2.1
2.96
+0.6
F12 Kula (2.0 kg)     


Final A

Final

1Minya Öryd
Minya Öryd 11, Västerås FK
8.75
Västerås FK
8.75
PB
  
2Zara Branneby
8.47
Karlskoga FIF
8.47
PB
  
3Vendela Jonsson SivénStocksäters IF
7.57
PB
  
4Stella Thyni
Stella Thyni 11, Västerås FK
6.74
Västerås FK
6.74
PB
  
5Tove Silfvast
Tove Silfvast 11, Västerås FK
6.73
Västerås FK
6.73
PB
  
6Frida Simonsson
6.57
Götlunda IF
6.57
PB
  
7Cornelia Svahn
Cornelia Svahn 11, Stocksäter
5.58
Stocksäters IF
5.58
PB
  
Öryd8.698.608.598.687.838.75
Branneby7.528.008.207.448.477.00
Jonsson Sivén7.317.167.407.577.527.43
Thyni6.746.315.645.846.356.31
Silfvast6.405.846.736.586.496.64
Simonssonx6.476.505.836.426.57
Svahn5.495.245.584.954.594.51
F12 Spjut (400 g)     


Final A

Final

1Zara Branneby
23.98
Karlskoga FIF
23.98
PB
  
2Bodil EfraimssonMotala AIF
19.65
  
3Minya Öryd
Minya Öryd 11, Västerås FK
18.67
Västerås FK
18.67
PB
  
4Tove Silfvast
Tove Silfvast 11, Västerås FK
16.12
Västerås FK
16.12
PB
  
5Stella Thyni
Stella Thyni 11, Västerås FK
9.26
Västerås FK
9.26
PB
  
Branneby21.2022.2723.9820.9722.5220.26
Efraimsson17.5418.5017.4119.6517.9218.85
Öryd15.9915.3616.8718.6717.4011.58
Silfvast10.9613.3713.6014.0716.1212.30
Thyni7.079.269.037.888.876.22