24.5
24.5
24.5
22.5
18.5
23.5
12.5
21.5
22.5
11.5
22.5
21.5
22.5
22.5
22.5
21.5
21‐22.5
22.5
22.5
21‐22.5
21‐22.5
21‐22.5
21.5
20.5
21.5
21.5
18‐19.5
12.5
18.5
17.5
19.5
19.5
17‐19.5
18.5
4.5
17.5
7.5
16.5
2.4
7.5
10.4
16.4
11.5
15.5
15.5
14.5
12.5
11.5
7.5
15.5
15.5
15.5
15.5
8.5
14‐15.5
14.5
14.5
12.5
10.5
15.5
14.5
14‐15.5
7.5
23.4
18.4
9.4
6.4
3.4
27.3
26.3
7.5
12.5
30.4
8.5
10.5
11.5
8.5
10.5
8.5
7.5
4.5
4.5
4.5
23.4
23.4
7.5
8.5
7.5
8.5
7.5
7.5
30.4
30.4
15.4
28.4
1.5
30.4
30.4
1.5
1.5
Arena: Tybblelundshallen   Arrangör: IF Start
Tävlande: 46 (35+11)   Starter: 46 (35+11)

Män
M 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Peter Ström
1:05.75
Kumla SF
1:05.75
PB
  
2Axel Östh
Axel Östh 12, Åsbro
1:14.51
12Åsbro GoIF
1:14.51
PB
  
3Alfred Pihel
Alfred Pihel 11, Åsbro
1:19.28
11Åsbro GoIF
1:19.28
PB
  
4Oskar Pihel
Oskar Pihel 11, Åsbro
1:21.10
11Åsbro GoIF
1:21.10
PB
  
M 1 mile     
Inne
Inne
Final A
1Rasmus Ahlgren
Rasmus Ahlgren 99, KFUM Örebro
4:24.77
KFUM Örebro
4:24.77
PB
  
2Jack Karlsson
Jack Karlsson 99, KFUM Örebro
4:31.81
KFUM Örebro
4:31.81
PB
  
3Hugo Örn
4:45.50
IF Start
4:45.50
PB
  
4Emil Larsson
4:45.77
OK Tisaren
4:45.77
PB
  
5Håkan Eriksson
Håkan Eriksson 61, Malungs SoFK
4:54.60
Malungs SoFK
4:54.60
  
6Oskar Hansson
Oskar Hansson 97, KFUM Örebro
4:58.72
KFUM Örebro
4:58.72
PB
  
7Elias Zika
5:07.47
IF Start
5:07.47
PB
  
8Liduina van Sitteren
5:22.93
Örebro AIK
5:22.93
PB
  
K 1
Final B
1Viktor Wikdahl
Viktor Wikdahl 88, Örebro AIK
5:10.15
Örebro AIK
5:10.15
PB
  
2Stefan Sager
Stefan Sager 77, Örebro AIK
5:12.13
Örebro AIK
5:12.13
PB
  
3Daniel Wärnelid
5:15.49
Örebro AIK
5:15.49
PB
  
4Henrik Hellborg
5:33.06
Örebro AIK
5:33.06
PB
  
5Andreas Gummi AdolfssonÅsbro GoIF
5:33.24
PB
  
6Svante Jorstig
Svante Jorstig 08, KFUM Örebro
5:33.68
KFUM Örebro
5:33.68
PB
  
7Mikael Hansson
5:36.05
IF Start
5:36.05
PB
  
8Marie Dasler
5:38.17
IF Start
5:38.17
PB NR50
  
K 1
Final C
1Måns Dahlberg
5:48.99
IF Start
5:48.99
PB
  
2Albin Wallgren
5:49.70
Åsbro GoIF
5:49.70
PB
  
3Maria Nagle
5:51.93
IF Start
5:51.93
NR45
  
K 1
4Sixten Didriksson
5:59.73
KFUM Örebro
5:59.73
PB
  
5Roger SköldqvistIF Start
5:59.86
PB
  
6Bo Persson
6:07.46
Almby IK
6:07.46
PB NR70
  
7Ester Skoglund
Ester Skoglund 07, Östansjö SK
6:08.16
Östansjö SK
6:08.16
PB
  
K 2
Final D
1Håkan Palm
Håkan Palm 89, Östansjö SK
5:51.58
Östansjö SK
5:51.58
PB
  
2Mikael Sandberg
6:02.90
Örebro AIK
6:02.90
PB
  
3Thomas SöderkvistKumla SF
6:27.55
PB
  
4Malin Sjödin
6:29.94
Kumla SF
6:29.94
  
K 1
5Edwin Wallgren
6:30.46
Åsbro GOIF
6:30.46
PB
  
6Lars Karlsson
Lars Karlsson 64, Östansjö SK
6:42.65
Östansjö SK
6:42.65
SB
  
Final E
1Jonas Ahlsson
6:34.72
Kumla SF
6:34.72
PB
  
2William SallrosIFK Nora
7:01.96
PB
  
3Jimmy Glinnerås
7:08.90
Örebro AIK
7:08.90
PB
  
4Ove Karasiak
7:26.12
Åsbro GoIF
7:26.12
SB
  
5Thomas Lindström
7:27.24
Åsbro GOIF
7:27.24
PB
  
6Susanne MalmqvistIF Start
7:41.40
PB NR70
  
K 1
7Mattias Larsson
Mattias Larsson 72, Östansjö SK
7:52.49
Östansjö SK
7:52.49
PB
  
8Catharina WahlstedtIF Start
9:57.68
  
K 2
9Isak Hallin
10:17.00
IF Start
10:17.00
PB
  
Kvinnor
K 400 m     
Inne

Final A

Final
Inne
1Tuva Frih
1:03.67
Åsbro GoIF
1:03.67
PB
  
2Siri Englund
Siri Englund 91, Örebro AIK
1:09.33
Örebro AIK
1:09.33
PB
  
3Ebba Fryxell
Ebba Fryxell 08, Dala-Järna
1:12.38
Dala-Järna IK
1:12.38
PB
  
4Alice Gustavsson
1:18.54
Åsbro GoIF
1:18.54
PB
  

© 2022 Friidrottsstatistik