13.8
14.8
13‐14.8
13.8
11.8
14.8
13.8
13.8
13.8
11.8
11.8
11.8
9.8
10.8
3.8
6.8
9.8
6.8
3.8
9.8
9.8
6.8
9.8
9.8
21.7
3.8
6.8
9.8
9.8
6.8
4.8
23.7
19.7
6.8
30.7
27.7
7.8
7.8
6.8
6.8
6.8
2.8
5.8
5‐7.8
27.7
2.8
3.8
2.7
23.7
6.7
18.6
22.7
23.7
30.6
30.6
2.8
1.8
31.7
23‐24.7
30.7
1.8
29‐31.7
31.7
31.7
31.7
26.7
1.8
28.7
30‐31.7
28.7
31.7
31.7
30.7
30.7
26.7
30.7
30‐31.7
30.7
13.7
28.7
27.7
23.7
12.7
9.7
18.7
25.7
18.7
26.7
26.7
25‐26.7
26.7
23‐24.7
24.7
16.7
23.6
24.7
20.7
23.7
23.7
21.7
Arrangör: OK Kolmården

Män
M 5.2 km     


Final A

Final

1Olle Staaf
Olle Staaf 04, Linköpings GIF
20:18
Linköpings GIF
20:18
  
2Robin Almqvist
21:40
  
3Aleksander Årevall
22:09
IFK Växjö
22:09
  
M 10.6 km     


Final A

Final

1Emil Millán de la Oliva
33:25
Eskilstuna FI
33:25
  
2Johan Fagerberg
33:39
Spårvägens FK
33:39
  
3Nils Magnusson
37:05
OK Denseln
37:05
  
4Albin Lillieström
37:17
Malungs OK Skogsmårdarna
37:17
  
5Mika Sällinen
37:27
Ununge IF
37:27
  
6William PommerIK Akele
38:22
  
7Emil Grehn
38:48
OK Rodhen
38:48
  
8William Nordström
38:52
  
9Emil Bergkvist
Emil Bergkvist 02, Linköpings GIF
39:33
Linköpings GIF
39:33
  
10Edvin FranssonIK Akele
39:36
  
11Andreas Mannberg
39:40
Malungs IF
39:40
  
12Tommy Söderberg
39:51
  
13Oskar Svahn
Oskar Svahn 00, Eksjö Södra
39:52
Eksjö Södra IK
39:52
  
14Serge Le NormandIK Akele
39:56
  
P12 2.3 km     


Final A

Final

1Abdinasir Abdiasis
7:49
  
2Lukas Ledel
Lukas Ledel 10, Linköpings GIF
8:31
Linköpings GIF
8:31
  
3Leon Skuthälla
8:36
IF Tjalve
8:36
  
Kvinnor
K 5.2 km     


Final A

Final

1Elin Arshi
Elin Arshi 93, IF Tjalve
24:22
IF Tjalve
24:22
  
2Elsa Pettersson
25:06
Finspångs AIK
25:06
  
3Emma Engström
Emma Engström 07, Finspångs SOK
25:58
Finspångs SOK
25:58
  
K 10.6 km     


Final A

Final

1Ida Burrows
41:18
Malmö AI
41:18
  
2Frida Michold
41:45
IK Akele
41:45
  
3Lina El Kott Helander
42:24
  
4Emelie Eriksson
Emelie Eriksson 00, Stora Skedvi
42:49
Stora Skedvi IK
42:49
  
5Sanna El Kott Helander
43:08
  
F14 2.3 km     


Final A

Final

1Sofia Skuthälla
8:20
IF Tjalve
8:20
  
F12 2.3 km     


Final A

Final

1Malin Göhl
Malin Göhl 09, Finspång
8:12
Finspångs AIK
8:12
  
2Vera Nygren
Vera Nygren 09, IF Tjalve
9:27
IF Tjalve
9:27
  
3Hanna Thapper
Hanna Thapper 10, Västerås SOK
9:34
Västerås SOK
9:34
  

© 2022 Friidrottsstatistik