0
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 | |
27.2 | |
27.2 | |
25.2 | |
25.2 | |
24‐25.2 | |
24.2 | |
24‐25.2 | |
21.2 | |
22.2 | |
22.2 | |
21.2 | |
16.2 | |
19.2 | |
19.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
13.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
18.2 | |
17‐18.2 | |
16‐18.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
17.2 | |
10.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
14.2 | |
12.2 | |
13.2 | |
12.2 | |
10.2 | |
7.2 | |
12.2 | |
11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 | |
10‐11.2 | |
9‐11.2 | |
11.2 | |
10‐11.2 | |
10.2 | |
8.2 | |
10.2 | |
8.2 | |
4.1 | |
7.2 | |
6.2 | |
6.2 | |
6.2 | |
6.2 | |
6.2 | |
6.2 | |
27.1 | |
1.2 | |
5.2 | |
5.2 | |
1.2 | |
5.2 | |
3.2 | |
2‐4.2 | |
4.2 |
Män | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 4 km terräng 21 sep Final A Final | 21 sep | ||||||||
1 | Habtom Asgede Habtom Asgede 95, Löparnas vänner 13:09 | 95 | Löparnas vänner IF | 13:09 | = | ||||
2 | Fredrik Nybäck Fredrik Nybäck 70, Spårvägen 14:16 | 70 | Spårvägens FK | 14:16 | = | ||||
3 | Martin Törnqvist Martin Törnqvist 71, Tureberg 14:18 | 71 | Turebergs FK | 14:18 | = | ||||
4 | Felix Davidsson-Berndtsson Felix Davidsson-Berndtsson 96, Hammarby 14:25 | 96 | Hammarby IF | 14:25 | = | ||||
5 | Ulf Eriksson Ulf Eriksson 74, Huddinge 14:47 | 74 | Huddinge AIS | 14:47 | = | ||||
6 | Fredrik Govenius Fredrik Govenius 99, Hammarby 16:03 | 99 | Hammarby IF | 16:03 | = | ||||
7 | Fredrik Rosenqvist Fredrik Rosenqvist 83, Huddinge 16:10 | 83 | Huddinge AIS | 16:10 | = | ||||
8 | Michael Manske Michael Manske 67, Runacademy 16:56 | 67 | Runacademy IF | 16:56 | = | ||||
9 | Mårten Westberg Mårten Westberg 61, Rinkeby Run 17:05 | 61 | IF Rinkeby Run | 17:05 | = | ||||
10 | Martin Larsson Martin Larsson 71, IKJ Haninge 19:21 | 71 | IKJ Haninge | 19:21 | = | ||||
11 | Lars Söderberg Lars Söderberg 48, Vallentuna 19:22 | 48 | Vallentuna FK | 19:22 | = | ||||
12 | Jan Förberg Jan Förberg 42, Löparnas vänner 20:08 | 42 | Löparnas vänner IF | 20:08 | = | ||||
13 | Kjell Kvarfordt Kjell Kvarfordt 59, Fredrikshof 21:20 | 59 | Fredrikshofs FIF | 21:20 | = | ||||
M 10 km terräng 22 sep Final A Final | 22 sep | ||||||||
1 | Fredrik Billström Fredrik Billström 90, Studenterna 34:20 | 90 | FK Studenterna | 34:20 | = | ||||
2 | Robert Löfgren Robert Löfgren 67, Linnéa 35:55 | 67 | IF Linnéa | 35:55 | = | ||||
3 | Andreas Westlund Andreas Westlund 78, Tureberg 38:52 | 78 | Turebergs FK | 38:52 | = | ||||
4 | Lars Hansson Lars Hansson 62, Tureberg 44:15 | 62 | Turebergs FK | 44:15 | = | ||||
5 | Michael Manske Michael Manske 67, Runacademy 44:21 | 67 | Runacademy IF | 44:21 | = | ||||
6 | Lars Hagström Lars Hagström 55, Spårvägen 46:16 | 55 | Spårvägens FK | 46:16 | = | ||||
7 | Berzani Anter Berzani Anter 58, Runacademy 49:16 | 58 | Runacademy IF | 49:16 | = | ||||
8 | Birger Forsberg Birger Forsberg 52, Tureberg 49:25 | 52 | Turebergs FK | 49:25 | = | ||||
P19 4 km terräng 21 sep Final A Final | 21 sep | ||||||||
1 | Theodor Broms Theodor Broms 02, Löparnas vänner 14:15 | 02 | Löparnas vänner IF | 14:15 | = | ||||
2 | Simon Wernersson Simon Wernersson 03, Bromma 15:17 | 03 | Bromma IF | 15:17 | = | ||||
P17 4 km terräng 21 sep Final A Final | 21 sep | ||||||||
1 | Jonas Serry Jonas Serry 04, Rinkeby Run 14:23 | 04 | IF Rinkeby Run | 14:23 | = | ||||
P16 4 km terräng 21 sep Final A Final | 21 sep | ||||||||
1 | Michael Negasi Michael Negasi 06, Löparnas vänner 13:42 | 06 | Löparnas vänner IF | 13:42 | = | ||||
2 | Leonardo Garavini Leonardo Garavini 05, Lidingö 13:55 | 05 | IFK Lidingö | 13:55 | = | ||||
3 | Elton Hedberg Elton Hedberg 06, Hammarby 14:42 | 06 | Hammarby IF | 14:42 | = | ||||
4 | Benjamin Grahm Benjamin Grahm 05, Bromma 15:29 | 05 | Bromma IF | 15:29 | = | ||||
5 | Martin Omberg Martin Omberg 05, Löparnas vänner 16:24 | 05 | Löparnas vänner IF | 16:24 | = | ||||
P15 4 km terräng 22 sep Final A Final | 22 sep | ||||||||
1 | Karl Ottfalk Karl Ottfalk 06, Lidingö 12:25 | 06 | IFK Lidingö | 12:25 | = | ||||
2 | Max Österberg Max Österberg 06, Värmdö 13:00 | 06 | Värmdö IF | 13:00 | = | ||||
3 | Alexander Hägg Alexander Hägg 06, Hässelby 13:19 | 06 | Hässelby SK | 13:19 | = | ||||
4 | Albert Ziegler Albert Ziegler 06, Tureberg 13:23 | 06 | Turebergs FK | 13:23 | = | ||||
5 | Anton Petersson Anton Petersson 06, Hässelby 13:44 | 06 | Hässelby SK | 13:44 | = | ||||
6 | William Nilsson William Nilsson 06, Lidingö 13:59 | 06 | IFK Lidingö | 13:59 | = | ||||
7 | Lowe Fuxe Barkvall Lowe Fuxe Barkvall 06, Tureberg 14:06 | 06 | Turebergs FK | 14:06 | = | ||||
8 | Sebastian Salgado Bengtsson Sebastian Salgado Bengtsson 06, Spårvägen 15:51 | 06 | Spårvägens FK | 15:51 | = | ||||
9 | Philip Byman Philip Byman 06, Lidingö 16:10 | 06 | IFK Lidingö | 16:10 | = | ||||
P14 4 km terräng 22 sep Final A Final | 22 sep | ||||||||
1 | Vilhelm Lood Falgén Vilhelm Lood Falgén 07, Tureberg 13:17 | 07 | Turebergs FK | 13:17 | = | ||||
2 | Leo Papinski Leo Papinski 07, Täby 14:18 | 07 | Täby IS | 14:18 | = | ||||
3 | Liam Tannlund Liam Tannlund 07, Täby 14:24 | 07 | Täby IS | 14:24 | = | ||||
4 | Ted Lagerström Ted Lagerström 07, Tureberg 14:28 | 07 | Turebergs FK | 14:28 | = | ||||
5 | Iker Garcia Lundström Iker Garcia Lundström 07, Tureberg 14:38 | 07 | Turebergs FK | 14:38 | = | ||||
6 | Oliver Sörman Oliver Sörman 07, Hässelby 15:13 | 07 | Hässelby SK | 15:13 | = | ||||
7 | Simon Berhane Simon Berhane 07, Hässelby 15:14 | 07 | Hässelby SK | 15:14 | = | ||||
8 | Sam Lundin Sam Lundin 07, Spårvägen 15:24 | 07 | Spårvägens FK | 15:24 | = | ||||
9 | Jonathan Lotker Jonathan Lotker 07, Hässelby 15:39 | 07 | Hässelby SK | 15:39 | = | ||||
10 | Allan Strinning Allan Strinning 07, Bromma 16:44 | 07 | Bromma IF | 16:44 | = | ||||
11 | Liam Dovander Liam Dovander 07, Tureberg 16:54 | 07 | Turebergs FK | 16:54 | = | ||||
P13 2 km terräng 22 sep Final A Final | 22 sep | ||||||||
1 | Sebastian Lörstad Sebastian Lörstad 08, Lidingö 6:24 | 08 | IFK Lidingö | 6:24 | = | ||||
2 | Jonas Atlassi Jonas Atlassi 08, Hammarby 6:52 | 08 | Hammarby IF | 6:52 | = | ||||
3 | Johan Åkerström Johan Åkerström 08, Tureberg 7:05 | 08 | Turebergs FK | 7:05 | = | ||||
4 | Rasmus Berglund Rasmus Berglund 08, Huddinge 7:07 | 08 | Huddinge AIS | 7:07 | = | ||||
5 | Levi Back Levi Back 08, Tureberg 7:25 | 08 | Turebergs FK | 7:25 | = | ||||
6 | Arvin Ostner Arvin Ostner 08, Lidingö 7:27 | 08 | IFK Lidingö | 7:27 | = | ||||
7 | Knut Arlehov Knut Arlehov 08, Tureberg 10:21 | 08 | Turebergs FK | 10:21 | = | ||||
8 | Alex Hessle Alex Hessle 08, Tureberg 10:22 | 08 | Turebergs FK | 10:22 | = | ||||
P12 2 km terräng 22 sep Final A Final | 22 sep | ||||||||
1 | Love Willén Holgersson Love Willén Holgersson 09, Lidingö 7:21 | 09 | IFK Lidingö | 7:21 | = | ||||
2 | Wilmer Hägg Wilmer Hägg 09, Hässelby 7:23 | 09 | Hässelby SK | 7:23 | = | ||||
3 | Filip Söderlund Filip Söderlund 09, Tureberg 7:34 | 09 | Turebergs FK | 7:34 | = | ||||
4 | Viktor Berg Viktor Berg 09, Tureberg 7:34 | 09 | Turebergs FK | 7:34 | = | ||||
5 | Oskar Bonnevier Oskar Bonnevier 09, Lidingö 7:38 | 09 | IFK Lidingö | 7:38 | = | ||||
6 | Emil Corlevi Emil Corlevi 09, Lidingö 7:40 | 09 | IFK Lidingö | 7:40 | = | ||||
7 | Kuzey Basol 7:41 | 10 | 7:41 | = | |||||
8 | Carl Grindange Carl Grindange 09, Tureberg 7:44 | 09 | Turebergs FK | 7:44 | = | ||||
9 | Valter Hortans Valter Hortans 09, Tureberg 8:36 | 09 | Turebergs FK | 8:36 | = | ||||
10 | Jack Forssmed Jack Forssmed 09, Tureberg 8:36 | 09 | Turebergs FK | 8:36 | = | ||||
11 | Emil Sigfridson Emil Sigfridson 09, Tureberg 9:29 | 09 | Turebergs FK | 9:29 | = | ||||
Kvinnor | |||||||||
K 4 km terräng 21 sep Final A Final | 21 sep | ||||||||
1 | Filippa Ramberg Filippa Ramberg 97, Hammarby 15:42 | 97 | Hammarby IF | 15:42 | = | ||||
2 | Nina Willén Holgersson Nina Willén Holgersson 67, Lidingö 17:46 | 67 | IFK Lidingö | 17:46 | = | ||||
3 | Anita Christensson Anita Christensson 66, Tureberg 20:18 | 66 | Turebergs FK | 20:18 | = | ||||
4 | Tsehay Gebreselassie Tsehay Gebreselassie 61, Rinkeby Run 23:19 | 61 | IF Rinkeby Run | 23:19 | = | ||||
5 | Anna Pott Anna Pott 72, Tureberg 23:20 | 72 | Turebergs FK | 23:20 | = | ||||
F19 4 km terräng 21 sep Final A Final | 21 sep | ||||||||
1 | Josefine Jerner Josefine Jerner 03, Lidingö 16:05 | 03 | IFK Lidingö | 16:05 | = | ||||
2 | Johanna Granhällen Johanna Granhällen 02, Rinkeby Run 16:32 | 02 | IF Rinkeby Run | 16:32 | = | ||||
3 | Lisen Rignell Lisen Rignell 03, Bromma 16:43 | 03 | Bromma IF | 16:43 | = | ||||
4 | Louisa Sjöholm Louisa Sjöholm 02, Hammarby 17:14 | 02 | Hammarby IF | 17:14 | = | ||||
5 | Wilma Nordgren Wilma Nordgren 03, Hammarby 17:54 | 03 | Hammarby IF | 17:54 | = | ||||
6 | Victoria Pettersson Victoria Pettersson 03, Väsby 20:23 | 03 | Väsby IK | 20:23 | = | ||||
F17 4 km terräng 21 sep Final A Final | 21 sep | ||||||||
1 | Elina Hellgren Elina Hellgren 04, Vallentuna 15:26 | 04 | Vallentuna FK | 15:26 | = | ||||
2 | Tilde Josefsson Tilde Josefsson 04, Vallentuna 16:36 | 04 | Vallentuna FK | 16:36 | = | ||||
F16 4 km terräng 21 sep Final A Final | 21 sep | ||||||||
1 | Isabella Elisson Isabella Elisson 05, Hässelby 16:09 | 05 | Hässelby SK | 16:09 | = | ||||
2 | Tyra Hedin Tyra Hedin 05, Lidingö 17:13 | 05 | IFK Lidingö | 17:13 | = | ||||
F15 4 km terräng 22 sep Final A Final | 22 sep | ||||||||
1 | Hannah Kinane Hannah Kinane 06, Hässelby 14:57 | 06 | Hässelby SK | 14:57 | = | ||||
2 | Linn Adolfsson Linn Adolfsson 06, Hässelby 15:17 | 06 | Hässelby SK | 15:17 | = | ||||
3 | Olivia Grahn Olivia Grahn 06, Hammarby 16:11 | 06 | Hammarby IF | 16:11 | = | ||||
4 | Alva Back Alva Back 06, Tureberg 16:57 | 06 | Turebergs FK | 16:57 | = | ||||
5 | Emma Hagman Emma Hagman 06, Hässelby 17:44 | 06 | Hässelby SK | 17:44 | = | ||||
F14 4 km terräng 22 sep Final A Final | 22 sep | ||||||||
1 | Venla Engström Venla Engström 07, Tureberg 15:53 | 07 | Turebergs FK | 15:53 | = | ||||
2 | Amanda Solén Amanda Solén 07, Tureberg 16:46 | 07 | Turebergs FK | 16:46 | = | ||||
3 | Matilda Solén Matilda Solén 07, Tureberg 17:08 | 07 | Turebergs FK | 17:08 | = | ||||
4 | Saga Gustafsson Saga Gustafsson 07, Tureberg 17:27 | 07 | Turebergs FK | 17:27 | = | ||||
5 | Vera Forssmed Vera Forssmed 07, Tureberg 20:02 | 07 | Turebergs FK | 20:02 | = | ||||
F13 2 km terräng 22 sep Final A Final | 22 sep | ||||||||
1 | Molly Boman Molly Boman 08, Mälarö 7:48 | 08 | Mälarö SOK | 7:48 | = | ||||
2 | Hanna Månsson Hanna Månsson 08, Väsby 7:50 | 08 | Väsby IK | 7:50 | = | ||||
3 | Linnea Ekström Linnea Ekström 08, Tureberg 8:11 | 08 | Turebergs FK | 8:11 | = | ||||
4 | Miriam Nunes Nykvist Miriam Nunes Nykvist 08, Tureberg 8:22 | 08 | Turebergs FK | 8:22 | = | ||||
5 | Lilly Selsborg Lilly Selsborg 08, Hammarby 8:25 | 08 | Hammarby IF | 8:25 | = | ||||
F12 2 km terräng 22 sep Final A Final | 22 sep | ||||||||
1 | Freja Kagevik Freja Kagevik 09, Tureberg 7:52 | 09 | Turebergs FK | 7:52 | = | ||||
2 | Elsa Danielsson Elsa Danielsson 09, Lidingö 8:14 | 09 | IFK Lidingö | 8:14 | = |