27.11
23.11
28.11
27.11
27.11
8.8
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
22.10
22.10
18.8
22.10
17.10
26.8
Arena: Start och mål på Grönsta gärde   Arrangör: IFK Lidingö och IFK Lidingö SOK

Män
P15 6 km terräng     


Final A

Final

1Karl Ottfalk
18:44
IFK Lidingö
18:44
  
2Max Österberg
19:37
Värmdö IF
19:37
  
3Erik NederheimTäby IS
19:56
  
4Alvar Myhlback
Alvar Myhlback 06, NOR
20:26
06NOR
20:26
  
5Albert Ziegler
20:52
Turebergs FK
20:52
  
6Lowe Fuxe BarkvallTurebergs FK
21:25
  
7Oskar Flygare
21:39
Enhörna IF
21:39
  
8William Nilsson
22:05
IFK Lidingö
22:05
  
9Elton Hedberg
22:41
Hammarby IF
22:41
  
10Malte Lessing
22:42
Täby IS
22:42
  
11Theo Eriksson
Theo Eriksson 06, IFK Växjö
23:40
IFK Växjö
23:40
  
12Erik Palm
Erik Palm 06, Västerås
23:46
Västerås FK
23:46
  
13Oliver Bergan
24:17
  
14Oskar Bergman
24:19
IFK Mora
24:19
  
15Edvin Halldin
25:11
  
16Marcus Ahlepil
25:19
Hanvikens SK
25:19
  
17Rasmus Öberg
25:59
  
18Ingmar Wallin
26:31
  
19Teo Sjögren
27:38
  
20Pontus Åkerlund
27:54
Hässelby SK
27:54
  
P14 6 km terräng     


Final A

Final

1Vilhelm Lood FalgénTurebergs FK
20:30
  
2Ludvig Eggöy MarkhesterHuddinge AIS
20:58
  
3Tage BörjessonIK Akele
21:19
  
4Ted LagerströmTäby IS
21:43
  
5Edvin Åtting
22:08
IK Akele
22:08
  
6Leo Papinski
22:18
Täby IS
22:18
  
7Valdemar Hamilton
22:22
  
8Liam Tannlund
22:40
Täby IS
22:40
  
9Noel Hellberg
22:59
  
10Iker Garcia LundströmTurebergs FK
23:02
  
11Babak Lindberg
23:12
Genarps IF
23:12
  
12Olle Sehlstedt
23:26
IFK Umeå
23:26
  
13Rex Domeij
23:40
  
14Erik Wiklund
23:48
IFK Lidingö
23:48
  
15Viktor Östberg
23:52
Domnarvets GoIF
23:52
  
16Emil Ling
Emil Ling 07, IKHP Huskvarna
23:54
IKHP Huskvarna
23:54
  
17Oskar OlssonIK Ymer
24:13
  
18David Thapper
David Thapper 07, Västerås SOK
24:15
Västerås SOK
24:15
  
19Botvid Simonsson
25:10
Danderyds SK
25:10
  
20Vincent Arn
25:11
IFK Lidingö
25:11
  
21Oliver Persson
26:23
Danderyds SK
26:23
  
22Philip Persson
26:32
Danderyds SK
26:32
  
P13 3 km terräng     


Final A

Final

1Sebastian LörstadIFK Lidingö
9:34
  
2Sebastian Stagh
9:51
IFK Lidingö
9:51
  
3Jonas Atlassi
10:28
Hammarby IF
10:28
  
4Tage Askling
10:29
IK Akele
10:29
  
5David Wallén
David Wallén 08, Västerås
10:40
Västerås FK
10:40
  
6Gustav MattssonIF Skade
10:50
  
7Theo Malm
11:01
IK Akele
11:01
  
8Hugo Persson
Hugo Persson 08, Östersunds SK
11:01
Östersunds SK
11:01
  
9Oskar Kaipe
11:08
  
10Rasmus Berglund
11:27
Huddinge AIS
11:27
  
11Edvin Eriksson
11:31
IFK Mora
11:31
  
12Axel Vikman
11:36
OK Linné
11:36
  
13Arvin Ostner
11:38
IFK Lidingö
11:38
  
14Tim Larsson
Tim Larsson 08, Lekeryd-Svarttorp
11:39
Lekeryd-Svarttorps SK
11:39
  
15Jonatan Haglund
11:40
  
16Edwin Otterborg
11:47
  
17Arvid TögenmarkOK Linné
11:50
  
18Sten Hellmark
11:53
Enhörna IF
11:53
  
19Jakob Willuhn
11:54
IFK Lidingö
11:54
  
20Johan Utsi Häggrud
11:55
  
21Milton Dahlerus
12:05
IFK Lidingö
12:05
  
P12 3 km terräng     


Final A

Final

1Frans Lessing
10:48
Täby IS
10:48
  
2Gustav Eggöy MarkhesterHuddinge AIS
10:51
  
3Erik Jansson
Erik Jansson 09, Västerås
11:00
Västerås FK
11:00
  
4Hugo Lindgren
11:00
IFK Umeå
11:00
  
5Jeppe Karlsson
11:07
IFK Lidingö
11:07
  
6Malcolm Kärde
11:15
  
7Theo Gomis
11:22
  
8Aron Hyttinen
11:23
  
9Teodor Westman
11:25
IFK Umeå
11:25
  
10Love Willén HolgerssonIFK Lidingö
11:26
  
11Ville Åman KlasénIFK Lidingö
11:35
  
12Måns DahlbergIF Start
11:39
  
13Sixten Floric
11:45
  
14Oskar Bonnevier
11:50
IFK Lidingö
11:50
  
15Emil Corlevi
11:50
IFK Lidingö
11:50
  
16Tom Lundborg
Tom Lundborg 09, Lidingö SOK
11:59
IFK Lidingö SOK
11:59
  
17Ludvig Linder
12:10
IFK Lidingö
12:10
  
18Luca Garavini
12:18
IFK Lidingö
12:18
  
19Ole Breistrand
12:26
  
20Anton ThermaeniusTäby IS
12:29
  
Kvinnor
F15 6 km terräng     


Final A

Final

1Ella Laine
Ella Laine 06, Karlskoga
23:09
Karlskoga FI
23:09
  
2Moa Lindgren
24:48
IFK Umeå
24:48
  
3Olivia Grahn
25:37
Hammarby IF
25:37
  
4Elin Gezelius
26:03
IFK Mora
26:03
  
5Kajsa Limby
26:21
IFK Mora
26:21
  
6Ellen Wångberg AnelandOK Ravinen
26:28
  
7Tilde Gyllbäck
27:53
Hässelby SK
27:53
  
8Klara Grundin
28:01
Turebergs FK
28:01
  
9Ella Thunell
30:38
IFK Lidingö
30:38
  
10Ellen ThermaeniusTäby IS
32:06
  
11Eleonora WahlinTäby IS
32:37
  
11Emilia HermanssonTäby IS
32:37
  
13Pauline Haglund
39:28
  
14Wilma Moretti
44:15
  
15Veda Nalla
54:50
  
F14 6 km terräng     


Final A

Final

1Freja Bjerström
22:27
Björnstorps IF
22:27
  
2Ester Strand
23:20
Hälle IF
23:20
  
3Ottilia AlvarssonTäby IS
24:04
  
4Astrid Hermansson
24:16
Kvarnsvedens GoIF
24:16
  
5Venla Engström
24:29
Turebergs FK
24:29
  
6Zara Klouda
24:29
Turebergs FK
24:29
  
7Ida Zeffer
Ida Zeffer 07, Mälarö
24:33
Mälarö SOK
24:33
  
8Greta Sjögren
24:44
Motala AIF
24:44
  
9Selma Partanen
24:44
Högbo GIF
24:44
  
10Minna TuressonOK Renen
25:49
  
11Nora Ekdahl Nyström
26:03
  
12Amanda Solén
26:14
Turebergs FK
26:14
  
13Matilda Solén
26:15
Turebergs FK
26:15
  
14Saga  Gustafsson
26:17
Turebergs FK
26:17
  
15Anine Karlsson
26:51
IFK Mora
26:51
  
16Kajsa Sellberg
27:08
IFK Mora
27:08
  
17Emilie Grahn
27:21
Hammarby IF
27:21
  
18Sophia Henriksson
29:53
Spårvägens FK
29:53
  
19Alva Smeds
30:33
  
20Tyra Klingspor Lindholm
30:46
  
21Ellinore Sparf
Ellinore Sparf 07, Spårvägen
31:16
Spårvägens FK
31:16
  
22Vera  Forssmed
31:16
Turebergs FK
31:16
  
23Frida Lord
31:40
Täby IS
31:40
  
F13 3 km terräng     


Final A

Final

1Fanny Szalkai
Fanny Szalkai 08, Spårvägen
10:40
Spårvägens FK
10:40
  
2Elin Palm
Elin Palm 08, Västerås
11:12
Västerås FK
11:12
  
3Malva Nisen
11:37
  
4Hilma Dalin
11:44
  
5Alice Hellberg
11:49
Sundbybergs IK
11:49
  
6Ebba Fryxell
Ebba Fryxell 08, Dala-Järna
11:49
Dala-Järna IK
11:49
  
7Anna Linder
11:50
Hammarby IF
11:50
  
8Elsa Norgren
11:57
Domnarvets GoIF
11:57
  
9Alicia Ivarsson
12:04
  
10Elsa Åkerström RuschIFK Lidingö
12:06
  
11Vera Jeppsson
Vera Jeppsson 08, Högbo GIF
12:12
Högbo GIF
12:12
  
12Astrid Wallenius
12:13
Västerås FK
12:13
  
13Hilma Stenbeck
12:35
  
14Nora Lindblom
Nora Lindblom 08, FIN
12:44
08FIN
12:44
  
15Agnes Ledin
12:48
  
16Leah Palmblad
12:48
IFK Lidingö
12:48
  
17Anna Gustafsson
13:02
Turebergs FK
13:02
  
18Vilma Rasmussen
13:05
  
19Viola Stålgren
14:19
Hammarby IF
14:19
  
20Julia Ek
Julia Ek 13, Ravinen
14:21
13OK Ravinen
14:21
  
21Irma-Li GrönqvistIFK Lidingö
14:23
  
22Miriam Nunes NykvistTurebergs FK
14:31
  
F12 3 km terräng     


Final A

Final

1Hanna Strand
10:34
Hälle IF
10:34
  
2Eyja Gautadóttir
11:35
Umedalens IF
11:35
  
3Hedda Fochsen
11:38
Täby IS
11:38
  
4Sofia Dell'Orto
11:38
  
5Freja Ahlepil
11:47
Turebergs FK
11:47
  
6Noomi Zeffer
11:53
Mälarö SOK
11:53
  
7Juni Hagerman
12:04
IFK Lidingö
12:04
  
8Moa Kjöraas
12:09
F Bålsta IK
12:09
  
9My Olsson
My Olsson 09, IF Göta
12:16
IF Göta Karlstad
12:16
  
10Vera Myhlback
12:25
Falu IK
12:25
  
11Malin Göhl
Malin Göhl 09, Finspång
12:30
Finspångs AIK
12:30
  
12Freja Kagevik
12:38
Turebergs FK
12:38
  
13Gwen Fagerström
12:52
IF Linnéa
12:52
  
14Filippa Karlsson
13:01
IFK Mora
13:01
  
15Linnea Åkerlund
13:01
Hässelby SK
13:01
  
16Stella StenmanFalu IK
13:10
  
17Majken Norgren
Majken Norgren 09, Kvarnsveden
13:14
Kvarnsvedens GoIF
13:14
  
18Ebba Wärn
Ebba Wärn 09, Lidingö
13:16
IFK Lidingö
13:16
  
19Ingrid Samrud
13:17
IFK Lidingö
13:17
  
20Lily Dymling
Lily Dymling 09, Vallentuna
13:25
Vallentuna FK
13:25