27.11
23.11
28.11
27.11
27.11
8.8
26.11
20.11
27.11
27.11
27.11
27.11
24.10
17.10
4.9
21.11
10.10
26.9
17.8
25.8
26.8
6.9
19.8
8.9
9.10
31.8
23.8
4.9
20.11
21.11
13.11
10.10
16.10
21.11
19.9
20‐21.11
18.9
21.11
24.8
19.8
16.10
4.9
13.11
6.11
12‐14.11
6.11
3.10
2.10
8.10
12.9
19.8
28.8
30.10
19.9
12.9
7.11
7.11
24.10
16.10
19.9
7.11
19.9
10.10
18.9
16.10
5‐7.11
6.11
7.11
2.10
24.10
30.10
22.10
11.9
19.9
3.10
16.10
17.10
30.10
3.10
26.9
10.10
21.8
9.10
9.10
17.10
13.9
31.10
11.9
2.10
16.10
2.10
16.10
23.10
28.8
22.10
22.10
18.8
22.10
17.10
26.8
Arena: Arena Oskarshamn   Arrangör: Oskarshamns SK
Tävlande: 19 (10+9)   Starter: 33 (17+16)

Män
M 100 m     

Vind: -0.5

Final A

Final

Vind: -0.5
1Murteza Ghoraishi
11.55
Oskarshamns SK
11.55
PB
  
2Tomas Fanta
Tomas Fanta 68, Oskarshamn
13.12
Oskarshamns SK
13.12
SB
  
M 1500 m     


Final A

Final

1Elvis Eckerberg
4:51.74
Högby IF
4:51.74
PB
  
2Murteza Ghoraishi
5:16.20
Oskarshamns SK
5:16.20
PB
  
3Milo Rugland
5:28.92
Kalmar SK
5:28.92
  
4Christer Svensson
5:46.69
Växjö AIS
5:46.69
PB
  
5Emma Jonsson
5:57.13
Södra Vi IF
5:57.13
PB
  
K 1
6Malin LundqvistIK Sisu
5:58.93
PB
  
K 2
7Ann-Katrin LundqvistIK Sisu
6:12.95
PB
  
K 3
M Kula     


Final A

Final

1Murteza Ghoraishi
8.96
Oskarshamns SK
8.96
PB
  
2Tomas Fanta
Tomas Fanta 68, Oskarshamn
8.19
Oskarshamns SK
8.19
SB
  
Ghoraishi8.298.718.448.96x7.92
Fanta7.717.62x8.19x
P15 80 m     

Vind: -2.4

Final A

Final

Vind: -2.4
1Elias Unosson
Elias Unosson 07, Oskarshamn
10.85
Oskarshamns SK
10.85
PB
  
P15 Kula (4.0 kg)     


Final A

Final

1Melvin Nilsson
8.96
Turebergs FK
8.96
PB
  
Nilsson8.128.968.668.408.878.81
P13 60 m     

Vind: -0.4

Final A

Final

Vind: -0.4
1Noel Nilsson
8.67
Turebergs FK
8.67
PB
  
2Tithinan PridaenRuda IF
8.75
PB
  
3Olle Ekelund
Olle Ekelund 09, Oskarshamn
9.03
Oskarshamns SK
9.03
PB
  
P13 Längd (zon)     


Final A

Final

1Tithinan PridaenRuda IF
4.45w
+3.6
  
2Noel Nilsson
4.14
Turebergs FK
4.14
+0.5 PB
  
P13 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Tithinan PridaenRuda IF
7.47
PB
  
Pridaen7.017.086.997.337.476.88
P13 Spjut (400 g)     


Final A

Final

1Tithinan PridaenRuda IF
12.59
PB
  
Kvinnor
K Kula     


Final A

Final

1Sandra Ronneteg
6.53
Oskarshamns SK
6.53
PB
  
Ronneteg6.276.536.336.106.216.43
F15 Kula (3.0 kg)     


Final A

Final

1Emma AnderssonIF Hagen
9.19
  
Andersson9.198.238.767.669.029.00
F15 Spjut (500 g)     


Final A

Final

1Emma AnderssonIF Hagen
34.55
  
F13 60 m     

Vind: -2.3

Final A

Final

Vind: -2.3
1Maja StridsmanLuleå FIF
9.19
PB
  
2Idun VilanderRuda IF
10.88
PB
  
F13 Längd (zon)     


Final A

Final

1Maja StridsmanLuleå FIF
4.27
+1.7 PB
  
2Elin Jonsson
3.71w
Södra Vi IF
3.71w
+3.0
  
3Idun VilanderRuda IF
3.32w
+4.7
  
F13 Kula (2.0 kg)     


Final A

Final

1Maja StridsmanLuleå FIF
9.05
PB
  
2Elin Jonsson
9.04
Södra Vi IF
9.04
PB
  
3Idun VilanderRuda IF
5.47
PB
  
Stridsman8.239.057.378.658.738.68
Jonsson7.78x9.048.607.918.65
Vilander5.025.185.45x5.005.47
F13 Spjut (400 g)     


Final A

Final

1Elin Jonsson
19.28
Södra Vi IF
19.28
  
2Buthaina HamodehRuda IF
12.12
PB