9.10
18.9
2.10
17.10
2.10
18.9
16.10
10.10
14.10
30.9
30.9
16.10
16.10
16.10
3.10
17.10
14.10
9.10
3.10
10.10
17.10
17.10
16.10
16.10
3.10
26.9
13.10
7.10
14.10
9.10
28.8
6.10
9.10
13.10
9.10
9.10
9.10
12.10
9.10
19.9
12.10
10.10
10.10
9.10
10.10
3.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
9.10
9.10
3.10
30.9
10.10
25.9
13.9
27.9
19.9
9.10
3.10
26.9
9.10
7.10
7.10
6.10
10.10
9.10
9.10
9.10
7.10
7.10
30.9
9.10
9.10
2.10
2.10
26.9
26.9
5.10
2.10
2.10
3.10
2.10
26.9
29.9
27.9
22.9
20.9
15.9
3.10
26.9
2.10
2.10
2.10
Tävlande: 214 (111+103)   Starter: 246 (124+122)

Män
M 200 m     
3 jun
Vind: -0.8

Final A

Final
3 jun
Vind: -0.8
1Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS
21.12
SB
  
2Edel Amores
Edel Amores 98, CUB
21.22
98CUB
21.22
SB
  
3Dennis Leal
Dennis Leal 94, Spårvägen
21.27
Spårvägens FK
21.27
SB
  
4Erik Annerfalk
21.34
Ullevi FK
21.34
PB
  
5Vidar StenqvistTäby IS
21.35
PB
  
6Sunday Ojuri
22.04
Hammarby IF
22.04
SB
  
Final B
3 jun Vind: -1.4
3 junVind: -1.4
1Michael LuxemburgTäby IS
22.01
PB
  
2Fritz Ekane
Fritz Ekane 90, Spårvägen
22.37
Spårvägens FK
22.37
SB
  
6Mikael Gerlach
22.91
Sundsvalls FI
22.91
SB
  
7Markus Ögren
23.02
Hammarby IF
23.02
SB
  
Final C
3 jun Vind: +1.0
3 junVind: +1.0
1Julian Gabert
22.81
Upsala IF
22.81
PB
  
2Jakob Samuelsson
22.81
Hässelby SK
22.81
PB
  
3Fredrik Kihlblom
22.96
Huddinge AIS
22.96
PB
  
4Eric Hallquist
Eric Hallquist 96, Östersunds GIF
23.56
Östersunds GIF
23.56
PB
  
M 800 m     
2 jun

Final A

Final
2 jun
1Yared Kidane
Yared Kidane 99, Eskilstuna
1:50.95
Eskilstuna FI
1:50.95
PB
  
2Gustav Berlin
1:51.02
Hässelby SK
1:51.02
SB
  
3Anton Axelsson
1:52.38
Hässelby SK
1:52.38
PB
  
4Björn Seifert
1:53.07
Upsala IF
1:53.07
SB
  
5Iyuel Ayele
1:53.70
Hammarby IF
1:53.70
PB
  
6Albert Nygren
1:54.35
Upsala IF
1:54.35
PB
  
7Aleksej Pirgholizadeh
1:55.78
Eskilstuna FI
1:55.78
PB
  
8Mohammed Loukili
1:56.18
IFK Lidingö
1:56.18
SB
  
9Daniel Tegbrant
1:57.93
Hammarby IF
1:57.93
SB
  
Final B
2 jun
2 jun
1Alexander Nyström
1:55.29
Bollnäs FIK
1:55.29
PB
  
3Axel Djurberg
1:56.26
Upsala IF
1:56.26
PB
  
4Nils Jonsson
1:57.02
Danderyds SK
1:57.02
PB
  
6Anton Ledell
1:59.10
Huddinge AIS
1:59.10
PB
  
7David Cannmo
David Cannmo 01, Trollhättan FIK
2:00.39
Trollhättan FIK
2:00.39
SB
  
Final C
2 jun
2 jun
5Alexander Andersson
2:11.44
Turebergs FK
2:11.44
PB
  
M 1500 m     
3 jun

Final A

Final
3 jun
1Abdelfath Yassin
3:53.53
Gefle IF
3:53.53
SB
  
2Estifanos Faid
Estifanos Faid 92, Spårvägen
3:53.64
Spårvägens FK
3:53.64
PB
  
4Anton Persson
3:56.25
Hässelby SK
3:56.25
PB
  
12Wilhelm Olofsson
4:09.83
IFK Umeå
4:09.83
PB
  
13Jack Karlsson
Jack Karlsson 99, KFUM Örebro
4:10.05
KFUM Örebro
4:10.05
SB
  
15Samuel Eriksson Lidbrink
4:15.27
Spårvägens FK
4:15.27
SB
  
Final B
3 jun
3 jun
2Simon GudmundssonFalu IK
4:14.46
PB
  
M 2000 m hinder     
3 jun

Final A

Final
3 jun
1Jacob Klinth
7:03.00
IFK Lidingö
7:03.00
PB
  
M 400 m häck     
2 jun

Final A

Final
2 jun
1Isak Andersson
52.68
Upsala IF
52.68
  
2William Frobe
53.39
Täby IS
53.39
SB
  
3Ludvig HillenfjärdHuddinge AIS
53.58
SB
  
4Benjamin Mullen
53.85
Turebergs FK
53.85
SB
  
6Fredrik Kihlblom
56.16
Huddinge AIS
56.16
SB
  
Final B
2 jun
2 jun
2Arvid Friberg
57.92
Täby IS
57.92
PB
  
M Längd     
2 jun

Final A

Final
2 jun
1Max Andersson
7.34
Upsala IF
7.34
–0.1
  
2Johan Talèus
Johan Talèus 94, Eskilstuna
7.25
Eskilstuna FI
7.25
+1.1 SB
  
3Rickard Willman
6.97
Västerås FK
6.97
–0.5
  
10Frank Ude
6.14
Falu IK
6.14
–0.7 SB
  
P19 100 m     
2 jun
Vind: +0.4

Final A

Final
2 jun
Vind: +0.4
3Jakob Dalenbring
11.27
Västerås FK
11.27
PB
  
P19 200 m     
3 jun
Vind: +1.3

Final A

Final
3 jun
Vind: +1.3
1Gustav Magnusson
23.16
Nyköpings BIS
23.16
PB
  
5Gabriel Bäcke
24.00
Bollnäs FIK
24.00
SB
  
P19 Kula (6.0 kg)     
2 jun

Final A

Final
2 jun
1Patrik Lindstedt
17.75
Hässelby SK
17.75
  
P19 Diskus (1.75 kg)     
2 jun

Final A

Final
2 jun
1Lukas Björninger
51.16
Turebergs FK
51.16
PB
  
2Lukas Hamrin
49.15
Timrå AIF
49.15
SB
  
P19 Slägga (6.0 kg)     
3 jun

Final A

Final
3 jun
1Ragnar CarlssonFalu IK
71.49
SB
  
4Jacob Krumlinde
46.84
IFK Lidingö
46.84
SB
  
5Philip Anbakk
42.00
Upsala IF
42.00
SB
  
P17 100 m     
2 jun
Vind: +1.1

Final A

Final
2 jun
Vind: +1.1
1Zion Eriksson
10.93
Täby IS
10.93
PB
  
2Bimo Soenarso
Bimo Soenarso 01, KFUM Örebro
11.05
KFUM Örebro
11.05
=PB
  
3Gabriel Vikic
11.27
Visby IF Gute
11.27
PB
  
Heat 1
2 jun Vind: +0.7
2 junVind: +0.7
3Elias Lindahl
11.79
Täby IS
11.79
SB
  
Heat 2
2 jun Vind: -1.8
2 junVind: -1.8
2Rasmus Hugosson
Rasmus Hugosson 01, KFUM Örebro
11.52
KFUM Örebro
11.52
SB
  
4Filip EngströmAIK
11.89
PB
  
Heat 4
2 jun Vind: +0.9
2 junVind: +0.9
1Lukas Sällström
11.55
Umeå TFC
11.55
PB
  
P17 200 m     
3 jun
Vind: -0.1

Final A

Final
3 jun
Vind: -0.1
1Gabriel Vikic
22.75
Visby IF Gute
22.75
PB
  
2Ludvig All
22.87
Täby IS
22.87
PB
  
Final B
3 jun Vind: -0.8
3 junVind: -0.8
1Erik Ahlfont
23.31
Turebergs FK
23.31
PB
  
2Jonatan HåkanssonHammarby IF
23.49
PB
  
4Elias Lindahl
23.73
Täby IS
23.73
PB
  
5Sidrak Afework
Sidrak Afework 01, Spårvägen
23.81
Spårvägens FK
23.81
PB
  
Final C
3 jun Vind: +2.7
3 junVind: +2.7
1Lukas Sällström
23.35w
Umeå TFC
23.35w
  
3Mattias Waernulf
24.04w
Västerås FK
24.04w
  
P17 400 m     
3 jun

Final A

Final
3 jun
2Robin Isaksson
50.31
IFK Lidingö
50.31
PB
  
3Linus Simmerlein
50.42
Huddinge AIS
50.42
PB
  
4Gustav Harning
51.28
Upsala IF
51.28
PB
  
P17 400 m häck (83.8 cm)     
2 jun

Final A

Final
2 jun
1Johan Claeson
Johan Claeson 01, Linköpings GIF
52.92
Linköpings GIF
52.92
PB
  
P17 Stav     
2 jun

Final A

Final
2 jun
3Jonatan HåkanssonHammarby IF
3.65
PB
  
4Melvin WahlströmMotala AIF
3.65
SB
  
P17 Längd     
2 jun

Final A

Final
2 jun
1Simon Plesse
6.68
Upsala IF
6.68
+0.9 PB
  
5Måns Boshuis
6.02
IFK Lidingö
6.02
–0.2 PB
  
6Maximiliano Díaz ArayaHammarby IF
5.99
+0.5 PB
  
P17 Kula (5.0 kg)     
3 jun

Final A

Final
3 jun
4Leo Raksanyi
Leo Raksanyi 02, Mälarhöjden
11.40
Mälarhöjdens IK
11.40
PB
  
5Martin Sundberg
11.37
Hammarby IF
11.37
PB
  
7Anton Harrysson
Anton Harrysson 02, Mälarhöjden
10.13
Mälarhöjdens IK
10.13
PB
  
P17 Diskus (1.5 kg)     
2 jun

Final A

Final
2 jun
6Rasmus Hellberg
38.98
Piteå IF
38.98
PB
  
P17 Slägga (5.0 kg)     
3 jun

Final A

Final
3 jun
1Andreas HenrikssonMalmö AI
62.03
  
2Karl Ludvik
60.09
Turebergs FK
60.09
PB
  
6Emil Holm
Emil Holm 01, Tureberg
42.64
Turebergs FK
42.64
PB
  
P17 Spjut (700 g)     
3 jun

Final A

Final
3 jun
3Theodor Duvert
44.01
Turebergs FK
44.01
PB
  
4Emil Arntsén
Emil Arntsén 01, Östersunds GIF
41.33
Östersunds GIF
41.33
PB
  
P15 80 m     
2 jun
Vind: -0.3

Final A

Final
2 jun
Vind: -0.3
3Alexander NyströmBollnäs FIK
9.34
PB
  
5Vilmer Vännman
9.69
IFK Umeå
9.69
PB
  
Heat 3
2 jun Vind: -0.8
2 junVind: -0.8
4Anton Säll
10.02
Huddinge AIS
10.02
PB
  
P15 300 m     
3 jun

Final A

Final
3 jun
3Noah Bucht WesslénHammarby IF
37.81
PB
  
4Sebastian ErikssonAlunda SK
38.11
PB
  
6Hugo Wallberg
Hugo Wallberg 03, Östersunds GIF
39.53
Östersunds GIF
39.53
PB
  
Final B
3 jun
3 jun
1Liam Wiklander
Liam Wiklander 03, Tjalve IF Norrköping
39.87
Tjalve IF Norrköping
39.87
PB
  
2Hugo Liljegren
40.09
Turebergs FK
40.09
PB
  
Final C
3 jun
3 jun
1Markus Moberg
38.39
Hammarby IF
38.39
PB
  
2Emil Sörqvist
39.84
Huddinge AIS
39.84
PB
  
P15 80 m häck (83.8 cm)     
3 jun
Vind: +1.3

Final A

Final
3 jun
Vind: +1.3
3David Thid
11.79
Tyresö FK
11.79
PB
  
4Hugo Wallberg
Hugo Wallberg 03, Östersunds GIF
11.87
Östersunds GIF
11.87
PB
  
6Vilmer Vännman
12.36
IFK Umeå
12.36
PB
  
P15 Höjd     
3 jun

Final A

Final
3 jun
1Elliot Duvert
1.94
Turebergs FK
1.94
PB
  
P15 Längd     
2 jun

Final A

Final
2 jun
6Erik Wrede
Erik Wrede 03, Råby-Rekarne
5.67
Råby-Rekarne FIF
5.67
+0.7 PB
  
7Liam Wiklander
Liam Wiklander 03, Tjalve IF Norrköping
5.58
Tjalve IF Norrköping
5.58
+0.1 PB
  
8Vilmer Vännman
5.57
IFK Umeå
5.57
+0.9 PB
  
P15 Kula (4.0 kg)     
2 jun

Final A

Final
2 jun
6Albin Silén
12.75
Strands IF
12.75
PB
  
P15 Diskus (1.0 kg)     
2 jun

Final A

Final
2 jun
7Esbjörn Eriksson
33.90
Turebergs FK
33.90
PB
  
8Viktor Sandström
32.62
Turebergs FK
32.62
PB
  
P15 Spjut (600 g)     
2 jun

Final A

Final
2 jun
3Leo Bystedt
Leo Bystedt 03, Västerås
40.76
Västerås FK
40.76
PB
  
P14 80 m     
2 jun
Vind: -0.9

Final A

Final
2 jun
Vind: -0.9
1Oscar Niklasson
9.89
Hanvikens SK
9.89
PB
  
2Edvin Gustafsson
9.90
Upsala IF
9.90
PB
  
3Erik Skoglund
10.04
Danderyds SK
10.04
PB
  
P14 300 m     
3 jun

Final A

Final
3 jun
1Olle Billgren
38.96
Hellas FK
38.96
PB
  
2Hugo Winther
39.41
Turebergs FK
39.41
PB
  
3Viktor Skoglund
39.52
Danderyds SK
39.52
PB
  
5Edvin Gustafsson
40.31
Upsala IF
40.31
PB
  
P14 Höjd     
3 jun

Final A

Final
3 jun
1Rufus ArvénAIK
1.73
PB
  
4Omer Amir
1.63
Väsby IK
1.63
PB
  
P14 Längd     
2 jun

Final A

Final
2 jun
2Aron Swartz
Aron Swartz 04, Östersunds GIF
5.76
Östersunds GIF
5.76
–0.4 PB
  
3Hugo Winther
5.70
Turebergs FK
5.70
+0.1 PB
  
4Olle Billgren
5.60
Hellas FK
5.60
–1.7 PB
  
P14 Slägga (4.0 kg)     
3 jun

Final A

Final
3 jun
2Elias Boman
Elias Boman 04, Hässelby
23.55
Hässelby SK
23.55
PB
  
3Eli Dahl Oud
21.31
Hässelby SK
21.31
PB
  
Kvinnor
K 60 m     
2 jun
Vind: -1.1

Final A

Final
2 jun
Vind: -1.1
1Alexandra HovenäsHuddinge AIS
8.12
PB
  
K 100 m     
2 jun
Vind: +0.1

Final A

Final
2 jun
Vind: +0.1
2Maja Åskag
Maja Åskag 02, Råby-Rekarne
12.82
Råby-Rekarne FIF
12.82
PB
  
3Marie Ebbestad
12.73w
Upsala IF
12.73w
  
5Nike Wäljegård
12.89
Mölndals AIK
12.89
PB
  
K 200 m     
3 jun
Vind: +2.0

Final A

Final
3 jun
Vind: +2.0
1Moa Hjelmer
Moa Hjelmer 90, Spårvägen
23.61
Spårvägens FK
23.61
SB
  
1Marie Ebbestad
26.70
Upsala IF
26.70
SB
  
2Irene Ekelund
Irene Ekelund 97, Spårvägen
24.02
Spårvägens FK
24.02
SB
  
2Sara Hermansson
26.84
Huddinge AIS
26.84
SB
  
3Emma Jansson
Emma Jansson 97, KFUM Örebro
24.28
KFUM Örebro
24.28
SB
  
4Nikki Sjöberg
24.32
Bollnäs FIK
24.32
SB
  
5Linnéa Frobe
24.59
Täby IS
24.59
PB
  
6Malin Ström
24.60
Bollnäs FIK
24.60
SB
  
7Ebba SvantessonUllevi FK
25.18
SB
  
Final B
3 jun Vind: -1.2
3 junVind: -1.2
1Caroline KihlblomTäby IS
24.99
SB
  
Final C
3 jun Vind: +0.8
3 junVind: +0.8
1Linnea Tillman
Linnea Tillman 98, Helsingborg
25.33
IFK Helsingborg
25.33
PB
  
2Lovisa Östervall
25.42
Upsala IF
25.42
SB
  
K 800 m     
2 jun

Final A

Final
2 jun
1Lovisa Bivstedt
2:10.82
Hässelby SK
2:10.82
SB
  
1Elina Hellgren
2:28.72
Vallentuna FK
2:28.72
PB
  
2Greta Graziani
2:12.82
Täby IS
2:12.82
SB
  
3Fanny Amrén
Fanny Amrén 04, Tjalve IF Norrköping
2:31.79
Tjalve IF Norrköping
2:31.79
PB
  
4Elin Marcusson
Elin Marcusson 99, Trångsviken
2:18.06
Trångsvikens IF
2:18.06
PB
  
K 1500 m     
3 jun

Final A

Final
3 jun
3Dace Landström
4:47.76
Vallentuna FK
4:47.76
PB
  
5Linnéa Sennström
4:52.25
Hässelby SK
4:52.25
SB
  
6Wilma Marcusson
Wilma Marcusson 99, Trångsviken
4:55.38
Trångsvikens IF
4:55.38
PB
  
9Astou Sene
Astou Sene 02, Tullinge
5:07.74
Tullinge FI
5:07.74
PB
  
K 2000 m hinder     
3 jun

Final A

Final
3 jun
1Emilia Lillemo
6:51.68
Täby IS
6:51.68
PB
  
2Jasmina Pruginić
Jasmina Pruginić 98, SRB
7:03.71
98SRB
7:03.71
SB
  
K 80 m häck (76.2 cm, 8 m)     
3 jun
Vind: -0.7

Final A

Final
3 jun
Vind: -0.7
1Katharina GråmanTyresö FK
11.64
PB
  
5Moa Ehrenbrand
12.65
Strands IF
12.65
PB
  
5Louise Tilly
13.03
Täby IS
13.03
PB
  
K 400 m häck     
2 jun

Final A

Final
2 jun
1Amanda Holmberg
Amanda Holmberg 98, Lidköpings IS
59.75
Lidköpings IS
59.75
SB
  
2Lovisa Linde
1:02.92
Täby IS
1:02.92
  
5Josefine Sandelius
1:06.70
Hammarby IF
1:06.70
PB
  
6Jenny Wingqvist
1:07.63
Hässelby SK
1:07.63
SB
  
K Höjd     
3 jun

Final A

Final
3 jun
1Tasa Scheele BhatiaTäby IS
1.61
PB
  
1Iris Kihl
Iris Kihl 05, Mälarhöjden
1.57
Mälarhöjdens IK
1.57
PB
  
2Edda Flink
Edda Flink 03, Upsala IF
1.68
Upsala IF
1.68
PB
  
2Stella SällströmIFK Umeå
1.57
PB
  
3Casandra JohnsonStrands IF
1.57
SB
  
4Lizette Carlsson
1.52
Vallentuna FK
1.52
PB
  
K Höjd extra     
3 jun

Final A

Final
3 jun
1Vendela Einberg
1.57
Huddinge AIS
1.57
SB
  
K Stav     
2 jun

Final A

Final
2 jun
1Alva Sundin
3.75
Täby IS
3.75
  
2Hanna Viklund
3.65
Umedalens IF
3.65
SB
  
K Längd     
2 jun

Final A

Final
2 jun
1Amanda Hansson
5.95
Hässelby SK
5.95
–0.2 SB
  
1Fanny KarlssonTäby IS
5.48
+0.5 PB
  
2Lovisa Östervall
5.81
Upsala IF
5.81
+0.7
  
2Casandra JohnsonStrands IF
5.34
+0.2 PB
  
3Karolina SvenssonMarieby GIF
5.79
+0.3 SB
  
3Tindra Frykholm
5.25
Glanshammars IF
5.25
+0.4 PB
  
4Emelie Nyman Wänseth
5.65
Östersunds GIF
5.65
–0.7 SB
  
5Emelie EklundTäby IS
5.60
–0.4 PB
  
5Hannah StenbeckTäby IS
5.13w
+2.3
  
7Klara Avebäck
5.09
Hammarby IF
5.09
+1.6 PB
  
7Kajsa Åsberg
4.85
Hammarby IF
4.85
+0.4 PB
  
8Elsa Eriksson
5.04
Hässelby SK
5.04
+1.0 PB
  
10Victoria WickmanAlunda SK
4.82
–1.2 PB
  
F19 100 m     
2 jun
Vind: +2.2

Final A

Final
2 jun
Vind: +2.2
1Amanda Hansson
11.92w
Hässelby SK
11.92w
  
F19 Diskus     
2 jun

Final A

Final
2 jun
1Caisa-Marie LindforsUpsala IF
46.94
  
F19 Slägga     
3 jun

Final A

Final
3 jun
1Jennifer QuickIFK Lund
54.29
  
2Cecilia Larsson
53.16
IFK Växjö
53.16
  
F17 100 m     
Heat 1
2 jun Vind: -1.2
2 junVind: -1.2
1Junianna Larsen BrolinTäby IS
12.94
PB
  
Heat 3
2 jun Vind: -0.1
2 junVind: -0.1
2Ida Winther
12.88
Turebergs FK
12.88
PB
  
F17 200 m     
3 jun
Vind: +3.4

Final A

Final
3 jun
Vind: +3.4
1Hanna EnlundAIK
25.08w
  
2Astrid Eggesjö
25.33w
Västerås FK
25.33w
  
4Bilge Kaya
25.87w
Hellas FK
25.87w
  
6Ida Winther
26.39w
Turebergs FK
26.39w
  
Final B
3 jun Vind: +2.3
3 junVind: +2.3
1Elisabeth Hvalgren
26.35w
IFK Lidingö
26.35w
  
2Shila Fathli
26.56w
Hässelby SK
26.56w
  
3Cornelia Böhnke
27.18w
Huddinge AIS
27.18w
  
F17 400 m     
3 jun

Final A

Final
3 jun
1Elisabeth HvalgrenIFK Lidingö
59.86
PB
  
2Maja Sund
Maja Sund 01, Tureberg
1:00.10
Turebergs FK
1:00.10
SB
  
3Melina Mancuso
1:00.34
Västerås FK
1:00.34
PB
  
5Clara Billing
1:01.29
Turebergs FK
1:01.29
PB
  
6Cornelia Böhnke
1:02.76
Huddinge AIS
1:02.76
SB
  
Final B
3 jun
3 jun
2Emilia Larson
1:04.18
Täby IS
1:04.18
SB
  
F17 2000 m hinder     
3 jun

Final A

Final
3 jun
1Ellinor Aurell
6:49.92
Ängelholms IF
6:49.92
PB
  
2Elsa Wallenius
7:12.56
Västerås FK
7:12.56
SB
  
F17 400 m häck     
2 jun

Final A

Final
2 jun
1Elwira Ripsweden
1:05.00
Huddinge AIS
1:05.00
PB
  
F17 Längd     
2 jun

Final A

Final
2 jun
1Klara Rådbo
5.77
Hammarby IF
5.77
+0.6
  
F17 Kula (3.0 kg)     
3 jun

Final A

Final
3 jun
1Klara Rådbo
13.16
Hammarby IF
13.16
  
2Embla Wihk
Embla Wihk 02, Hammarby
11.43
Hammarby IF
11.43
PB
  
3Sofia Boman
Sofia Boman 02, Hässelby
10.36
Hässelby SK
10.36
PB
  
F17 Diskus     
2 jun

Final A

Final
2 jun
1Hillevi CarlssonFalu IK
41.80
  
F17 Slägga (3.0 kg)     
3 jun

Final A

Final
3 jun
1Hillevi CarlssonFalu IK
58.22
  
2Anna Götberg
Anna Götberg 01, Västerås
56.68
Västerås FK
56.68
  
3Hannah LuxemburgTäby IS
52.08
PB
  
4Isabelle Wiberg ErikssonIFK Strömsund
47.88
PB
  
8Harriet Hjern
42.51
Strands IF
42.51
PB
  
9Isabella Andersson
42.32
Vallentuna FK
42.32
SB
  
13Ida Eriksson
Ida Eriksson 02, Oxelösund
37.04
SLK Oxelösund
37.04
PB
  
F17 Spjut (500 g)     
3 jun

Final A

Final
3 jun
1Klara Rådbo
41.16
Hammarby IF
41.16
  
2Sarah Olsson
36.42
Turebergs FK
36.42
PB
  
F15 80 m     
Heat 1
2 jun Vind: +0.4
2 junVind: +0.4
1Tindra Frykholm
10.40
Glanshammars IF
10.40
PB
  
2Tova GabrielssonTäby IS
10.45
PB
  
3Kristina DahlströmTäby IS
10.84
PB
  
4Julia Nilsson
Julia Nilsson 03, Sundbyberg
10.91
Sundbybergs IK
10.91
SB
  
Heat 2
2 jun Vind: -1.5
2 junVind: -1.5
2Moa Ehrenbrand
10.87
Strands IF
10.87
SB
  
4Alicia Löwhagen
10.94
Hammarby IF
10.94
SB
  
Heat 3
2 jun Vind: -0.3
2 junVind: -0.3
2Alma Flygt
10.68
Täby IS
10.68
PB
  
Heat 4
2 jun Vind: -0.8
2 junVind: -0.8
2Bella Lindgren De FlonVisby IF Gute
10.72
PB
  
F15 300 m     
3 jun

Final A

Final
3 jun
1Bella Lindgren De FlonVisby IF Gute
41.05
PB
  
Final B
3 jun
3 jun
1Annie NorströmAlunda SK
43.24
SB
  
1Thea Katsoulaki
44.81
Hanvikens SK
44.81
PB
  
F15 80 m häck (76.2 cm, 8 m)     
Heat 1
3 jun Vind: -1.0
3 junVind: -1.0
1Julia Nilsson
Julia Nilsson 03, Sundbyberg
12.59
Sundbybergs IK
12.59
PB
  
F15 Höjd     
3 jun

Final A

Final
3 jun
1Klara Frykholm
Klara Frykholm 03, Glanshammar
1.73
Glanshammars IF
1.73
PB
  
F15 Diskus (0.75 kg)     
2 jun

Final A

Final
2 jun
6Emelie Beckman
26.87
Hässelby SK
26.87
PB
  
F15 Spjut (500 g)     
2 jun

Final A

Final
2 jun
1Emelie Beckman
30.67
Hässelby SK
30.67
PB
  
4Caroline Graveley
25.43
Hässelby SK
25.43
SB
  
F14 80 m     
Heat 1
2 jun Vind: -0.8
2 junVind: -0.8
2Sophie OkejemeTäby IS
10.63
PB
  
4Fanny KarlssonTäby IS
10.86
PB
  
Heat 2
2 jun Vind: -1.2
2 junVind: -1.2
3Lia Cederberg
10.75
Täby IS
10.75
PB
  
4Felicia Johansson
10.80
Hanvikens SK
10.80
PB
  
Heat 5
2 jun Vind: -0.9
2 junVind: -0.9
3Sara Winberg
10.88
Täby IS
10.88
PB
  
F14 300 m     
3 jun

Final A

Final
3 jun
1Lia Cederberg
41.53
Täby IS
41.53
PB
  
4Nicole Nyberg
43.15
Täby IS
43.15
PB
  
Final C
3 jun
3 jun
1Stella Sällström
43.33
IFK Umeå
43.33
PB
  
4Amanda Helgesson
44.96
Hanvikens SK
44.96
PB
  
F14 80 m häck (76.2 cm, 8 m)     
Heat 1
3 jun Vind: +1.4
3 junVind: +1.4
1Moa Granat
Moa Granat 04, Vallentuna
12.08
Vallentuna FK
12.08
PB
  
F14 Slägga (3.0 kg)     
3 jun

Final A

Final
3 jun
2Matilda Eriksson
35.46
Västerås FK
35.46
  
F14 Spjut (500 g)     
3 jun

Final A

Final
3 jun
1Olivia Sjögren
29.62
IF Triangeln
29.62
PB
  
6Sara Winberg
25.70
Täby IS
25.70
PB
  
F13 200 m     
3 jun
Vind: +0.5

Final A

Final
3 jun
Vind: +0.5
2Livia Tibbling
Livia Tibbling 05, Tjalve IF Norrköping
27.32
Tjalve IF Norrköping
27.32
PB