0
1.4 | |
27.4 | |
28.4 | |
27.4 | |
27.4 | |
25.4 | |
20.4 | |
24.4 | |
24.4 | |
20.4 | |
13.4 | |
22.4 | |
17.4 | |
17.4 | |
21.4 | |
1.4 | |
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 | |
5.3 | |
2.3 | |
2‐3.3 | |
3.3 | |
2‐3.3 | |
2‐3.3 | |
1‐3.3 | |
2.3 | |
29.2 | |
27.2 | |
29.2 | |
27.2 | |
14.2 |
Män | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 200 m Vind: +0.3 Final A Final | Vind: +0.3 | ||||||||
1 | Simon Strand Simon Strand 00, Högby 24.16 | 00 | Högby IF | 24.16 | =PB | ||||
M 3000 m hinder Final A Final | |||||||||
1 | Ken Slättengren Ken Slättengren 95, Högby 10:28.37 | 95 | Högby IF | 10:28.37 | =SB | ||||
2 | Fredrik Lundqvist Fredrik Lundqvist 77, Sisu 11:21.74 | 77 | IK Sisu | 11:21.74 | =SB | ||||
M 110 m häck Vind: +3.2 Final A Final | Vind: +3.2 | ||||||||
1 | Mikael Hernberg Mikael Hernberg 82, Sisu 18.22w | 82 | IK Sisu | 18.22w | |||||
M 400 m häck Final A Final | |||||||||
2 | Hannes Assarsson Hannes Assarsson 91, Sisu 1:02.16 | 91 | IK Sisu | 1:02.16 | =SB | ||||
M Stav Final A Final | |||||||||
1 | Otto Nilsson Otto Nilsson 01, Sisu 4.10 | 01 | IK Sisu | 4.10 | =PB | ||||
M Längd Final A Final | |||||||||
1 | Adam Björling Adam Björling 90, Högby 6.33 | 90 | Högby IF | 6.33 | –0.7 =SB | ||||
M Tresteg Final A Final | |||||||||
2 | Melker Torslén Melker Torslén 00, Högby 11.44w | 00 | Högby IF | 11.44w | +3.0 | ||||
Melker Torslén Melker Torslén 00, Högby 11.16 | 00 | Högby IF | 11.16 | +2.0 =PB | |||||
M Diskus Final A Final | |||||||||
1 | David Kallebäck David Kallebäck 89, Högby 42.46 | 89 | Högby IF | 42.46 | =SB | ||||
2 | Mikael Hernberg Mikael Hernberg 82, Sisu 40.02 | 82 | IK Sisu | 40.02 | =SB | ||||
M Slägga Final A Final | |||||||||
1 | David Kallebäck David Kallebäck 89, Högby 35.44 | 89 | Högby IF | 35.44 | =PB | ||||
2 | Peter Fritz Peter Fritz 74, Sisu 35.33 | 74 | IK Sisu | 35.33 | =PB | ||||
M Spjut Final A Final | |||||||||
1 | Adam Björling Adam Björling 90, Högby 51.52 | 90 | Högby IF | 51.52 | =SB | ||||
Kvinnor | |||||||||
K 100 m Vind: -0.6 Final A Final | Vind: -0.6 | ||||||||
2 | Sofie Borssén Sofie Borssén 98, Kalmar SK 13.33 | 98 | Kalmar SK | 13.33 | =SB | ||||
K 200 m Vind: +2.1 Final A Final | Vind: +2.1 | ||||||||
1 | Stina Östklint Stina Östklint 01, Hovslätt 27.24w | 01 | Hovslätts IK | 27.24w | |||||
K 400 m Final A Final | |||||||||
2 | Nelly Össmar Nelly Össmar 03, Högby 1:04.65 | 03 | Högby IF | 1:04.65 | =PB | ||||
K 1500 m Final A Final | |||||||||
2 | Linda Damgren Linda Damgren 79, Habo 5:06.60 | 79 | Habo FIF-04 | 5:06.60 | =SB | ||||
3 | Ellen Persson Ellen Persson 97, Högby 5:06.79 | 97 | Högby IF | 5:06.79 | =PB | ||||
4 | Erika Lindeblad Erika Lindeblad 93, Kalmar SK 5:14.49 | 93 | Kalmar SK | 5:14.49 | =SB | ||||
K 3000 m hinder Final A Final | |||||||||
1 | Sara Dädeby Sara Dädeby 99, Hovslätt 11:29.92 | 99 | Hovslätts IK | 11:29.92 | =PB | ||||
2 | Erika Lindeblad Erika Lindeblad 93, Kalmar SK 11:31.20 | 93 | Kalmar SK | 11:31.20 | =SB | ||||
3 | Frida Össmar Frida Össmar 77, Högby 12:12.02 | 77 | Högby IF | 12:12.02 | =PB | ||||
K 100 m häck Vind: +0.1 Final A Final | Vind: +0.1 | ||||||||
2 | Lovisa Karlsson Lovisa Karlsson 00, Högby 15.07 | 00 | Högby IF | 15.07 | =SB | ||||
3 | Stina Östklint Stina Östklint 01, Hovslätt 18.32 | 01 | Hovslätts IK | 18.32 | =SB | ||||
K 400 m häck Final A Final | |||||||||
2 | Tilda Fischer Tilda Fischer 02, Habo 1:10.37 | 02 | Habo FIF-04 | 1:10.37 | =PB | ||||
4 | Frida Össmar Frida Össmar 77, Högby 1:17.18 | 77 | Högby IF | 1:17.18 | =PB | ||||
K Höjd Final A Final | |||||||||
2 | Filippa Miller Filippa Miller 99, Hovslätt 1.50 | 99 | Hovslätts IK | 1.50 | =PB | ||||
K Stav Final A Final | |||||||||
4 | Hanna Lundberg Hanna Lundberg 03, Högby 2.20 | 03 | Högby IF | 2.20 | =PB | ||||
K Tresteg Final A Final | |||||||||
3 | Selma Lundin Selma Lundin 02, Högby 9.67 | 02 | Högby IF | 9.67 | +1.0 =SB | ||||
K Kula Final A Final | |||||||||
1 | Matilda Elfgaard Matilda Elfgaard 92, Habo 11.98 | 92 | Habo FIF-04 | 11.98 | =SB | ||||
K Diskus Final A Final | |||||||||
2 | Anna-Lena Wintersteller Anna-Lena Wintersteller 76, Kalmar SK 33.85 | 76 | Kalmar SK | 33.85 | =SB | ||||
4 | Emma Persson Emma Persson 93, Högby 25.12 | 93 | Högby IF | 25.12 | =SB | ||||
K Slägga Final A Final | |||||||||
1 | Axelina Johansson Axelina Johansson 00, Hovslätt 42.03 | 00 | Hovslätts IK | 42.03 | =SB | ||||
3 | Matilda Elfgaard Matilda Elfgaard 92, Habo 35.84 | 92 | Habo FIF-04 | 35.84 | =SB | ||||
4 | Anna-Lena Wintersteller Anna-Lena Wintersteller 76, Kalmar SK 29.78 | 76 | Kalmar SK | 29.78 | =SB | ||||
K Spjut Final A Final | |||||||||
1 | Katharina Ott Katharina Ott 02, Habo 31.56 | 02 | Habo FIF-04 | 31.56 | =PB | ||||
2 | Katherine Karlström Katherine Karlström 91, Högby 27.81 | 91 | Högby IF | 27.81 | =SB | ||||
F17 Diskus Final A Final | |||||||||
3 | Sandra Alvero Sandra Alvero 01, Habo 31.23 | 01 | Habo FIF-04 | 31.23 | =PB | ||||
F14 1500 m hinder Final A Final | |||||||||
1 | Hanna Lundberg Hanna Lundberg 03, Högby 5:43.23 | 03 | Högby IF | 5:43.23 | =PB |