0
27.4 | |
27.4 | |
28.4 | |
1.5 | |
1.5 | |
27.4 | |
1.5 | |
28.4 | |
13.4 | |
27‐28.4 | |
27‐28.4 | |
27.4 | |
29.4 | |
1.4 | |
27.4 | |
28.4 | |
27.4 | |
27.4 | |
25.4 | |
20.4 | |
24.4 | |
24.4 | |
20.4 | |
13.4 | |
22.4 | |
17.4 | |
17.4 | |
21.4 | |
1.4 | |
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 |
Men | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
U23 M 200m | |||||||||
Heat 1 Wind: +1.9 | Wind: +1.9 | ||||||||
6 | Jonas Arnsten Jonas Arnsten 80, Trångsviken 23.44 | 80 | Trångsvikens IF | 23.44 | =PB | ||||
U23 M 800m Final A Final | |||||||||
6 | Erik Emilsson Erik Emilsson 82, Malmö 1:52.18 | 82 | Malmö AI | 1:52.18 | =PB | ||||
U23 M 5000m Final A Final | |||||||||
1 | Thomas Johansson Thomas Johansson 81, Sävedalen 14:46.07 | 81 | Sävedalens AIK | 14:46.07 | =PB | ||||
5 | Erik Öhlund Erik Öhlund 80, Hälle 15:10.00 | 80 | Hälle IF | 15:10.00 | =PB | ||||
6 | Björn Ahlepil Björn Ahlepil 80, Rånäs 15:26.81 | 80 | Rånäs 4H | 15:26.81 | = | ||||
U23 M 400m Hurdles Final A Final | |||||||||
2 | Nicklas Dackheden Nicklas Dackheden 82, Malmö 55.30 | 82 | Malmö AI | 55.30 | =PB | ||||
3 | Andreas Rehnborg Andreas Rehnborg 80, Hässelby 55.37 | 80 | Hässelby SK | 55.37 | = | ||||
4 | Pär Liljegren Pär Liljegren 82, Trångsviken 56.42 | 82 | Trångsvikens IF | 56.42 | =PB | ||||
5 | Albin Johansson Albin Johansson 81, Hässelby 57.95 | 81 | Hässelby SK | 57.95 | =PB | ||||
U23 M Triple Jump Final A Final | |||||||||
3 | Daniel Abrahamsson Daniel Abrahamsson 82, Hammarby 14.13 | 82 | Hammarby IF | 14.13 | +0.9 = | ||||
4 | Alen Rakovic Alen Rakovic 82, Ullevi 13.87 | 82 | Ullevi FK | 13.87 | +0.2 = | ||||
5 | Andreas Daun Andreas Daun 80, Spårvägen 13.84 | 80 | Spårvägens FK | 13.84 | +0.4 =PB | ||||
U20 M 200m Wind: +1.2 Final A Final | Wind: +1.2 | ||||||||
2 | Andreas Mokdasi Andreas Mokdasi 84, Hässelby 22.17 | 84 | Hässelby SK | 22.17 | =PB | ||||
Heat 1 Wind: +1.3 | Wind: +1.3 | ||||||||
5 | Petter Hemph Petter Hemph 83, Gotländsk FI 23.35 | 83 | F Gotländsk FI | 23.35 | = | ||||
Heat 2 Wind: +2.0 | Wind: +2.0 | ||||||||
1 | Stuart Mulondo Stuart Mulondo 84, Hellas 22.43 | 84 | Hellas FK | 22.43 | =PB | ||||
4 | Tomas Olszowy Tomas Olszowy 83, Spårvägen 22.92 | 83 | Spårvägens FK | 22.92 | =PB | ||||
5 | Daniel Karakas Daniel Karakas 84, Angereds IS 22.98 | 84 | Angereds IS | 22.98 | = | ||||
7 | Anders Nordlund Anders Nordlund 83, Vingarna 23.98 | 83 | IF Vingarna | 23.98 | =PB | ||||
Heat 3 Wind: +1.1 | Wind: +1.1 | ||||||||
4 | David Holmqvist David Holmqvist 83, Eksjö Södra 23.11 | 83 | Eksjö Södra IK | 23.11 | = | ||||
U20 M 800m Final A Final | |||||||||
7 | Joel Lennartsson Joel Lennartsson 83, IF Göta 1:57.09 | 83 | IF Göta | 1:57.09 | = | ||||
U20 M 5000m Final A Final | |||||||||
4 | Henrik Löfås Henrik Löfås 83, Kvarnsveden 16:14.05 | 83 | Kvarnsvedens GoIF | 16:14.05 | =PB | ||||
5 | Carl Emilsson Carl Emilsson 84, Heleneholm 16:16.34 | 84 | Heleneholms IF | 16:16.34 | =PB | ||||
6 | Michel Aronsson Michel Aronsson 84, Rånäs 16:24.01 | 84 | Rånäs 4H | 16:24.01 | =PB | ||||
U20 M 300m Hurdles Final A Final | |||||||||
1 | Björn Johansson Björn Johansson 84, Trollhättans SK 38.89 | 84 | Trollhättans SK | 38.89 | =PB | ||||
4 | Joel Blid Joel Blid 83, IF Göta 39.69 | 83 | IF Göta | 39.69 | =PB | ||||
6 | Martin Alfredsson Martin Alfredsson 84, IFK Umeå 40.29 | 84 | IFK Umeå | 40.29 | =PB | ||||
7 | Daniel Johansson Daniel Johansson 84, Bore 40.64 | 84 | SK Bore | 40.64 | =PB | ||||
U20 M Long Jump Final A Final | |||||||||
4 | Oskar Edqvist Oskar Edqvist 84, Frösö 6.72 | 84 | Frösö IF | 6.72 | +0.4 =PB | ||||
Women | |||||||||
U23 W 200m Wind: +1.6 Final A Final | Wind: +1.6 | ||||||||
1 | Emmelie Barenfeld Emmelie Barenfeld 81, Ullevi 24.50 | 81 | Ullevi FK | 24.50 | = | ||||
U23 W 800m Final A Final | |||||||||
1 | Kajsa Haglund Kajsa Haglund 81, Heleneholm 2:08.97 | 81 | Heleneholms IF | 2:08.97 | = | ||||
2 | Linda Olsson Linda Olsson 81, Falun 2:11.28 | 81 | Falu IK | 2:11.28 | = | ||||
3 | Madeleine Mattsson Madeleine Mattsson 81, Hovslätt 2:11.56 | 81 | Hovslätts IK | 2:11.56 | = | ||||
7 | Ann Carlsson Ann Carlsson 81, Ymer 2:16.21 | 81 | IK Ymer | 2:16.21 | =PB | ||||
U23 W 5000m Final A Final | |||||||||
1 | Isabell Ahlström Isabell Ahlström 81, Rånäs 17:39.12 | 81 | Rånäs 4H | 17:39.12 | =PB | ||||
3 | Madeleine Mattsson Madeleine Mattsson 81, Hovslätt 18:00.75 | 81 | Hovslätts IK | 18:00.75 | =PB | ||||
U23 W 400m Hurdles Final A Final | |||||||||
2 | Sandra Pode Sandra Pode 81, Heleneholm 1:01.72 | 81 | Heleneholms IF | 1:01.72 | = | ||||
3 | Louise Åkesson Louise Åkesson 80, KA2 1:02.25 | 80 | KA 2 IF | 1:02.25 | =PB | ||||
5 | Louise Gundert Louise Gundert 80, Lidingö 1:04.77 | 80 | IFK Lidingö | 1:04.77 | =PB | ||||
U23 W Pole Vault Final A Final | |||||||||
1 | Linda Persson Linda Persson 81, IFK Växjö 4.00 | 81 | IFK Växjö | 4.00 | = | ||||
U23 W Long Jump Final A Final | |||||||||
3 | Anna Wiberger Anna Wiberger 82, Mölndal 5.61 | 82 | Mölndals AIK | 5.61 | +1.0 = | ||||
4 | Angelica Ström Angelica Ström 81, Gefle 5.52 | 81 | Gefle IF | 5.52 | +0.9 = | ||||
U23 W Hammer Throw Final A Final | |||||||||
4 | Ida-Maria Holmgren Ida-Maria Holmgren 82, Kyrkhult 47.45 | 82 | Kyrkhults SK | 47.45 | =PB | ||||
U20 W 200m Wind: +1.4 Final A Final | Wind: +1.4 | ||||||||
4 | Hanna Ledin Hanna Ledin 83, Sundsvall 25.84 | 83 | Sundsvalls FI | 25.84 | =PB | ||||
5 | Jessica Nyström Jessica Nyström 83, Bollnäs 26.20 | 83 | Bollnäs FIK | 26.20 | = | ||||
U20 W 800m Final A Final | |||||||||
3 | Linn Modin Linn Modin 84, Färjestaden 2:15.48 | 84 | FIK Färjestaden | 2:15.48 | =PB | ||||
U20 W 3000m Final A Final | |||||||||
3 | Sara Ivarsson Sara Ivarsson 84, Tingberg 10:36.07 | 84 | Tingbergs AIS | 10:36.07 | = | ||||
5 | Rebecca Bakszt Rebecca Bakszt 84, Lidingö 11:09.86 | 84 | IFK Lidingö | 11:09.86 | =PB | ||||
U20 W 300m Hurdles Final A Final | |||||||||
1 | Kaisa Ulfsdotter Kaisa Ulfsdotter 83, Finish 42.43 | 83 | IK Finish | 42.43 | = | ||||
2 | Nadja Casadei Nadja Casadei 83, KA2 42.73 | 83 | KA 2 IF | 42.73 | = | ||||
3 | Nuulu Ndiwabene Nuulu Ndiwabene 84, Hofors AIF 43.15 | 84 | Hofors AIF | 43.15 | =PB | ||||
4 | Jennie Nilsson Jennie Nilsson 84, Brännans FF 43.95 | 84 | Brännans FF | 43.95 | = | ||||
U20 W Discus Throw Final A Final | |||||||||
9 | Cecilia Larsson Cecilia Larsson 83, Katrineholm 32.06 | 83 | Katrineholms SK | 32.06 | = |