0
27.4 | |
27.4 | |
28.4 | |
1.5 | |
1.5 | |
27.4 | |
1.5 | |
28.4 | |
13.4 | |
27‐28.4 | |
27‐28.4 | |
27.4 | |
29.4 | |
1.4 | |
27.4 | |
28.4 | |
27.4 | |
27.4 | |
25.4 | |
20.4 | |
24.4 | |
24.4 | |
20.4 | |
13.4 | |
22.4 | |
17.4 | |
17.4 | |
21.4 | |
1.4 | |
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 |
Men | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Men 200m Hurdles Wind: +1.4 Final A Final | Wind: +1.4 | ||||||||
1 | Niklas Larsson Niklas Larsson 85, Hässelby 24.47 | 85 | Hässelby SK | 24.47 | =PB | ||||
2 | Rafael Askros Rafael Askros 81, Lidingö 24.65 | 81 | IFK Lidingö | 24.65 | =PB | ||||
Men Pole Vault Final A Final | |||||||||
5 | Björn Andersson Björn Andersson 91, Bålsta 4.63 | 91 | F Bålsta IK | 4.63 | =PB | ||||
Men Long Jump Final A Final | |||||||||
5 | Fotios Makrostergios Fotios Makrostergios 75, Huddinge 6.21 | 75 | Huddinge AIS | 6.21 | +1.2 =SB | ||||
U20 M 100m Wind: +1.1 Final A Final | Wind: +1.1 | ||||||||
3 | Dennis Elms Jansson Dennis Elms Jansson 95, Huddinge 11.43 | 95 | Huddinge AIS | 11.43 | =PB | ||||
3 | Joel Ekelöf Joel Ekelöf 94, Tureberg 11.93 | 94 | Turebergs FK | 11.93 | =PB | ||||
4 | Erik Holmberg Erik Holmberg 93, Rånäs 11.96 | 93 | Rånäs 4H | 11.96 | =SB | ||||
Heat 1 Wind: +2.7 | Wind: +2.7 | ||||||||
1 | Johan Talèus Johan Talèus 94, Eskilstuna FI 11.15w | 94 | Eskilstuna FI | 11.15w | |||||
4 | Joel Ekelöf Joel Ekelöf 94, Tureberg 11.93w | 94 | Turebergs FK | 11.93w | |||||
Heat 2 Wind: +1.5 | Wind: +1.5 | ||||||||
1 | Adam Chiguer Adam Chiguer 91, Huddinge 11.15 | 91 | Huddinge AIS | 11.15 | =SB | ||||
U20 M 2000m Steeplechase Final A Final | |||||||||
4 | Samuel Lundell Vakkuri Samuel Lundell Vakkuri 95, Enhörna 6:18.40 | 95 | Enhörna IF | 6:18.40 | =PB | ||||
U20 M 300m Hurdles Final A Final | |||||||||
3 | Nils Werner Nils Werner 94, Lidingö 46.11 | 94 | IFK Lidingö | 46.11 | =PB | ||||
U20 M Triple Jump Final A Final | |||||||||
1 | Adam Lindhe Adam Lindhe 94, Lidingö 12.98 | 94 | IFK Lidingö | 12.98 | +1.8 =PB | ||||
U20 M Discus Throw (1.75kg) Final A Final | |||||||||
2 | Salvador Marttinen Salvador Marttinen 93, Tullinge- Tumba 37.38 | 93 | Tullinge-Tumba FF | 37.38 | =PB | ||||
U18 M 100m Wind: +1.1 Final A Final | Wind: +1.1 | ||||||||
2 | Abdiaziz Warsame Abdulle Abdiaziz Warsame Abdulle 95, Råby-Rekarne 11.33 | 95 | Råby-Rekarne FIF | 11.33 | =SB | ||||
Heat 1 Wind: -0.9 | Wind: -0.9 | ||||||||
5 | Martin Löfblom Martin Löfblom 95, Hanviken 11.93 | 95 | Hanvikens SK | 11.93 | =PB | ||||
Heat 2 Wind: +0.8 | Wind: +0.8 | ||||||||
1 | Henrik Malmberg Henrik Malmberg 95, Huddinge 11.36 | 95 | Huddinge AIS | 11.36 | =SB | ||||
U18 M 300m Hurdles (84cm) Final A Final | |||||||||
2 | Sami Gassan Sami Gassan 95, Råby-Rekarne 41.43 | 95 | Råby-Rekarne FIF | 41.43 | =SB | ||||
U17 M 100m Wind: +1.4 Final A Final | Wind: +1.4 | ||||||||
4 | Erik Lidén Erik Lidén 96, Lidingö 11.89 | 96 | IFK Lidingö | 11.89 | =PB | ||||
U16 M 1500m Steeplechase, 76.2cm Final A Final | |||||||||
3 | Pontus Hagman Pontus Hagman 97, Västerås FK 4:50.56 | 97 | Västerås FK | 4:50.56 | =PB | ||||
4 | Gustav Nordling Gustav Nordling 97, Spårvägen 4:56.21 | 97 | Spårvägens FK | 4:56.21 | =PB | ||||
6 | Timothy Olsson Timothy Olsson 98, Hammarby 5:04.03 | 98 | Hammarby IF | 5:04.03 | =PB | ||||
U16 M Shot Put (4kg) Final A Final | |||||||||
1 | Oliver Tered Oliver Tered 97, Hässelby 13.41 | 97 | Hässelby SK | 13.41 | =PB | ||||
U16 M Discus Throw (1kg) Final A Final | |||||||||
2 | Jesper Arbinge Jesper Arbinge 97, Huddinge 40.80 | 97 | Huddinge AIS | 40.80 | =PB | ||||
Women | |||||||||
Women Pole Vault Final A Final | |||||||||
1 | Kristina Ulitina Kristina Ulitina 88, Hammarby 3.53 | 88 | Hammarby IF | 3.53 | =SB | ||||
U20 W 100m Wind: +1.9 Final A Final | Wind: +1.9 | ||||||||
2 | Susanne Schüssler Susanne Schüssler 95, IF Göta 12.47 | 95 | IF Göta Karlstad | 12.47 | =SB | ||||
3 | Caroline Kihlblom Caroline Kihlblom 94, Huddinge 12.55 | 94 | Huddinge AIS | 12.55 | =PB | ||||
4 | Lisa Duffy Lisa Duffy 93, Hässelby 12.57 | 93 | Hässelby SK | 12.57 | =SB | ||||
Heat 1 Wind: +0.8 | Wind: +0.8 | ||||||||
5 | Felicia Berglind Felicia Berglind 93, Spårvägen 13.00 | 93 | Spårvägens FK | 13.00 | =SB | ||||
Heat 2 Wind: +2.3 | Wind: +2.3 | ||||||||
1 | Susanne Schüssler Susanne Schüssler 95, IF Göta 12.42w | 95 | IF Göta Karlstad | 12.42w | |||||
3 | Caroline Kihlblom Caroline Kihlblom 94, Huddinge 12.51w | 94 | Huddinge AIS | 12.51w | |||||
4 | Aina Grikšaitė Aina Grikšaitė 94, Spårvägen 12.64w | 94 | Spårvägens FK | 12.64w | |||||
U20 W 300m Hurdles Final A Final | |||||||||
2 | Lovisa Grönros Lovisa Grönros 93, Hammarby 44.88 | 93 | Hammarby IF | 44.88 | =PB | ||||
U20 W Pole Vault Final A Final | |||||||||
1 | Emma Nors Emma Nors 94, Hammarby 3.33 | 94 | Hammarby IF | 3.33 | =SB | ||||
U20 W Triple Jump Final A Final | |||||||||
1 | Idunn Fyksen Sooaru Idunn Fyksen Sooaru 94, Huddinge 10.15 | 94 | Huddinge AIS | 10.15 | +1.1 =PB | ||||
U18 W 100m Wind: +1.8 Final A Final | Wind: +1.8 | ||||||||
2 | Ellinor Bill Ellinor Bill 95, Hammarby 12.97 | 95 | Hammarby IF | 12.97 | =SB | ||||
3 | Nathalie Erlingcarl Nathalie Erlingcarl 95, Hässelby 13.15 | 95 | Hässelby SK | 13.15 | =PB | ||||
U18 W 1500m Steeplechase Final A Final | |||||||||
2 | Vilma Jonsson Vilma Jonsson 99, Danderyd 5:19.21 | 99 | Danderyds SK | 5:19.21 | =PB | ||||
6 | Rebecka Nylin 5:47.25 | 96 | 5:47.25 | =PB | |||||
7 | Salina Kifleyesus Salina Kifleyesus 97, Hässelby 5:47.96 | 97 | Hässelby SK | 5:47.96 | =PB | ||||
U18 W 300m Hurdles Final A Final | |||||||||
1 | Hanna Johnsson Hanna Johnsson 96, Sundbyberg 48.15 | 96 | Sundbybergs IK | 48.15 | =PB | ||||
3 | Josefine Havdelin Josefine Havdelin 95, Lidingö 48.65 | 95 | IFK Lidingö | 48.65 | =PB | ||||
U18 W Triple Jump Final A Final | |||||||||
3 | Hannah Svensson Hannah Svensson 95, Huddinge 10.76 | 95 | Huddinge AIS | 10.76 | +0.8 =SB | ||||
U18 W Shot Put (3kg) Final A Final | |||||||||
2 | Emma Kullin Emma Kullin 95, Huddinge 11.73 | 95 | Huddinge AIS | 11.73 | =PB | ||||
3 | Nathalie Erlingcarl Nathalie Erlingcarl 95, Hässelby 11.45 | 95 | Hässelby SK | 11.45 | =PB | ||||
U17 W Triple Jump Final A Final | |||||||||
1 | Sara Pernbrink Sara Pernbrink 96, Hammarby 10.72 | 96 | Hammarby IF | 10.72 | +0.5 =PB | ||||
4 | Hedda Hanner Hedda Hanner 96, Lidingö 10.39 | 96 | IFK Lidingö | 10.39 | +1.2 =PB | ||||
U17 W Shot Put (3kg) Final A Final | |||||||||
4 | Rebecka Hallerth Rebecka Hallerth 96, Hellas 11.05 | 96 | Hellas FK | 11.05 | =PB | ||||
U16 W High Jump Final A Final | |||||||||
2 | Hanne Karlsson Hanne Karlsson 97, Kristinehamn 1.59 | 97 | IFK Kristinehamn | 1.59 | =SB | ||||
U16 W Shot Put (3kg) Final A Final | |||||||||
1 | Amanda Holmberg Amanda Holmberg 98, Lidköpings IS 12.06 | 98 | Lidköpings IS | 12.06 | =PB | ||||
2 | Charlott Danko Charlott Danko 97, Hanviken 10.79 | 97 | Hanvikens SK | 10.79 | =PB | ||||
3 | Sandra Kemdal Sandra Kemdal 97, Västerås FK 10.46 | 97 | Västerås FK | 10.46 | =PB | ||||
U15 W 100m | |||||||||
Heat 1 Wind: +1.2 | Wind: +1.2 | ||||||||
2 | Ida Fritzdorf Kåberg Ida Fritzdorf Kåberg 98, Hammarby 13.46 | 98 | Hammarby IF | 13.46 | =PB |