0
27.4 | |
27.4 | |
28.4 | |
1.5 | |
1.5 | |
27.4 | |
1.5 | |
28.4 | |
13.4 | |
27‐28.4 | |
27‐28.4 | |
27.4 | |
29.4 | |
1.4 | |
27.4 | |
28.4 | |
27.4 | |
27.4 | |
25.4 | |
20.4 | |
24.4 | |
24.4 | |
20.4 | |
13.4 | |
22.4 | |
17.4 | |
17.4 | |
21.4 | |
1.4 | |
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 |
Men | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Men 200m Wind: 0.0 Final A Final | Wind: 0.0 | ||||||||
1 | Viktor Söderberg Viktor Söderberg 87, Westmannia 22.88 | 87 | IK Westmannia | 22.88 | =PB | ||||
2 | Judel Kibondo Judel Kibondo 86, Sundbyberg 22.94 | 86 | Sundbybergs IK | 22.94 | =PB | ||||
3 | Mohanad Abdul Karim Mohanad Abdul Karim 88, Råby-Rekarne 23.12 | 88 | Råby-Rekarne FIF | 23.12 | =PB | ||||
5 | Dennis Muniale-Olsson Dennis Muniale-Olsson 88, Västerås FK 23.27 | 88 | Västerås FK | 23.27 | =SB | ||||
Men 800m Final A Final | |||||||||
4 | Joakim Frisk Joakim Frisk 90, Västerås FK 1:58.33 | 90 | Västerås FK | 1:58.33 | =PB | ||||
Men Long Jump Final A Final | |||||||||
2 | Judel Kibondo Judel Kibondo 86, Sundbyberg 6.80w | 86 | Sundbybergs IK | 6.80w | +2.4 | ||||
6 | Håkan Setthammar Håkan Setthammar 72, Västerås FK 6.42 | 72 | Västerås FK | 6.42 | +1.1 =SB | ||||
U20 M 200m Wind: -1.5 Final A Final | Wind: -1.5 | ||||||||
2 | Felix Siljebäck Larsen Felix Siljebäck Larsen 89, Västerås FK 22.87 | 89 | Västerås FK | 22.87 | =PB | ||||
3 | Robin Nordenberg Robin Nordenberg 89, Kil 23.00 | 89 | Kils AIK | 23.00 | =PB | ||||
U20 M High Jump Final A Final | |||||||||
3 | Ronald Kibirige Ronald Kibirige 90, Västerås FK 1.81 | 90 | Västerås FK | 1.81 | =SB | ||||
U20 M Pole Vault Final A Final | |||||||||
5 | David Carlsson David Carlsson 90, Östhammar 3.83 | 90 | Östhammar FI | 3.83 | =PB | ||||
U20 M Long Jump Final A Final | |||||||||
1 | Martin Bergqvist Martin Bergqvist 90, Westmannia 6.80 | 90 | IK Westmannia | 6.80 | +1.2 =PB | ||||
2 | Fredrik Jurstrand Fredrik Jurstrand 89, Nyköpings BIS 6.63 | 89 | Nyköpings BIS | 6.63 | +1.9 =SB | ||||
3 | Tim Brodin Tim Brodin 90, KFUM Örebro 6.08 | 90 | KFUM Örebro | 6.08 | +0.9 =PB | ||||
4 | Andreas Rydberg Andreas Rydberg 90, Västerås FK 6.01 | 90 | Västerås FK | 6.01 | +1.1 =PB | ||||
U18 M 200m Wind: 0.0 Final A Final | Wind: 0.0 | ||||||||
1 | Alexander Wittlock Alexander Wittlock 91, Hanviken 23.15 | 91 | Hanvikens SK | 23.15 | =PB | ||||
2 | Erik Kvarnerup Erik Kvarnerup 92, Hanviken 23.21 | 92 | Hanvikens SK | 23.21 | =PB | ||||
4 | Joakim Djuvfeldt Joakim Djuvfeldt 93, IF Göta 23.67 | 93 | IF Göta | 23.67 | =PB | ||||
Heat 2 Wind: +0.6 | Wind: +0.6 | ||||||||
2 | Oscar Hinrichsen Oscar Hinrichsen 91, Nyköpings BIS 23.51 | 91 | Nyköpings BIS | 23.51 | =PB | ||||
U18 M 800m Final A Final | |||||||||
3 | Jesper Lundström Jesper Lundström 91, Upsala IF 2:04.75 | 91 | Upsala IF | 2:04.75 | =PB | ||||
5 | Emil Blomberg Emil Blomberg 92, Hässelby 2:09.31 | 92 | Hässelby SK | 2:09.31 | =PB | ||||
U18 M High Jump Final A Final | |||||||||
5 | Michael Hjort Michael Hjort 92, Västerås FK 1.78 | 92 | Västerås FK | 1.78 | =PB | ||||
6 | Petter Billinger Petter Billinger 91, KFUM Örebro 1.78 | 91 | KFUM Örebro | 1.78 | =PB | ||||
U18 M Pole Vault Final A Final | |||||||||
1 | Jonathan Jansson Jonathan Jansson 91, Östhammar 4.33 | 91 | Östhammar FI | 4.33 | =PB | ||||
U18 M Long Jump Final A Final | |||||||||
2 | Tim Rådberg Tim Rådberg 92, Sundbyberg 6.38w | 92 | Sundbybergs IK | 6.38w | +2.1 | ||||
4 | Arlind Shaluni Arlind Shaluni 92, IK Norrköping FI 6.03 | 92 | IK Norrköping FI | 6.03 | +1.9 =PB | ||||
U18 M Triple Jump Final A Final | |||||||||
1 | Adam Stålberg Adam Stålberg 91, Örbyhus 13.80 | 91 | Örbyhus IF | 13.80 | +1.6 =PB | ||||
U16 M 800m Final A Final | |||||||||
1 | Rasmus Söderberg Rasmus Söderberg 93, Enhörna 2:06.99 | 93 | Enhörna IF | 2:06.99 | =PB | ||||
3 | Christofer Rydstedt Christofer Rydstedt 93, Ärla IF 2:09.61 | 93 | Ärla IF | 2:09.61 | =PB | ||||
4 | Olle Forslin Olle Forslin 93, Hässelby 2:10.52 | 93 | Hässelby SK | 2:10.52 | =PB | ||||
U16 M High Jump Final A Final | |||||||||
3 | Mattias Jällrud Mattias Jällrud 93, Rånäs 1.73 | 93 | Rånäs 4H | 1.73 | =PB | ||||
U16 M Pole Vault Final A Final | |||||||||
2 | Oliver Karlsson Oliver Karlsson 94, Västerås FK 3.03 | 94 | Västerås FK | 3.03 | =PB | ||||
Women | |||||||||
U20 W 800m Final A Final | |||||||||
2 | Jessica Kihlberg Jessica Kihlberg 90, Spårvägen 2:25.25 | 90 | Spårvägens FK | 2:25.25 | =PB | ||||
U20 W Triple Jump Final A Final | |||||||||
3 | Marika Lundin Marika Lundin 90, Råby-Rekarne 10.11 | 90 | Råby-Rekarne FIF | 10.11 | –1.6 =PB | ||||
U18 W 200m Wind: -2.1 Final A Final | Wind: -2.1 | ||||||||
1 | Elina Palmquist Elina Palmquist 91, Hagunda 25.49 | 91 | Hagunda IF | 25.49 | =PB | ||||
2 | Emma Fredriksson Emma Fredriksson 91, Täby 25.53 | 91 | Täby IS | 25.53 | =SB | ||||
Heat 1 Wind: +0.6 | Wind: +0.6 | ||||||||
2 | Caroline Taxén Caroline Taxén 94, Enköping 25.62 | 94 | Enköpings AI | 25.62 | =PB | ||||
3 | Marine Alfredsson Marine Alfredsson 93, Rånäs 26.13 | 93 | Rånäs 4H | 26.13 | =PB | ||||
4 | Frida Gill Frida Gill 92, Råby-Rekarne 26.49 | 92 | Råby-Rekarne FIF | 26.49 | =PB | ||||
U18 W High Jump Final A Final | |||||||||
1 | Johanna Hellgren Johanna Hellgren 92, Bålsta 1.66 | 92 | F Bålsta IK | 1.66 | =SB | ||||
2 | Emma Göthlin Emma Göthlin 91, KFUM Örebro 1.63 | 91 | KFUM Örebro | 1.63 | =PB | ||||
U18 W Triple Jump Final A Final | |||||||||
1 | Mikaela Lindqvist Mikaela Lindqvist 91, Upsala IF 11.38 | 91 | Upsala IF | 11.38 | –0.4 =PB | ||||
U16 W 800m Final A Final | |||||||||
4 | Julia Forsmark Julia Forsmark 93, Stål 2:23.03 | 93 | IK Stål | 2:23.03 | =PB | ||||
U16 W High Jump Final A Final | |||||||||
1 | Sabina Sandberg Sabina Sandberg 93, Spårvägen 1.60 | 93 | Spårvägens FK | 1.60 | =PB | ||||
U16 W Pole Vault Final A Final | |||||||||
1 | Jenny Jansson Jenny Jansson 93, Östhammar 2.93 | 93 | Östhammar FI | 2.93 | =PB | ||||
2 | Emma Karlsson Emma Karlsson 93, Västerås FK 2.73 | 93 | Västerås FK | 2.73 | =PB | ||||
U16 W Triple Jump Final A Final | |||||||||
4 | Alexandra Hjorth Alexandra Hjorth 93, Upsala IF 10.34 | 93 | Upsala IF | 10.34 | +0.9 =PB | ||||
5 | Isabelle Maijala Isabelle Maijala 94, Westmannia 10.10 | 94 | IK Westmannia | 10.10 | +1.6 =PB | ||||
U15 W 800m Final A Final | |||||||||
3 | Linda Gillström Linda Gillström 94, Kvarnsveden 2:29.58 | 94 | Kvarnsvedens GoIF | 2:29.58 | =PB | ||||
U15 W Pole Vault Final A Final | |||||||||
1 | Tove Hedberg Tove Hedberg 94, Västerås FK 2.78 | 94 | Västerås FK | 2.78 | =PB | ||||
U15 W Long Jump Final A Final | |||||||||
2 | Sara Söderberg Sara Söderberg 94, IK Norrköping FI 5.24 | 94 | IK Norrköping FI | 5.24 | +1.5 =PB |