0
27.4 | |
27.4 | |
28.4 | |
1.5 | |
1.5 | |
27.4 | |
1.5 | |
28.4 | |
13.4 | |
27‐28.4 | |
27‐28.4 | |
27.4 | |
29.4 | |
1.4 | |
27.4 | |
28.4 | |
27.4 | |
27.4 | |
25.4 | |
20.4 | |
24.4 | |
24.4 | |
20.4 | |
13.4 | |
22.4 | |
17.4 | |
17.4 | |
21.4 | |
1.4 | |
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 |
Men | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Men 800m Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Henco Uys Henco Uys 92, RSA 1:49.91 | 92 | RSA | 1:49.91 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Duran Faro Duran Faro 94, RSA 1:51.37 | 94 | RSA | 1:51.37 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Pieter Conradie Pieter Conradie 94, RSA 1:51.62 | 94 | RSA | 1:51.62 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Emile Pieterse Emile Pieterse 93, RSA 1:53.17 | 93 | RSA | 1:53.17 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Tobias Budde Tobias Budde 92, GER 1:54.39 | 92 | GER | 1:54.39 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Christian Döring Christian Döring 92, GER 1:54.47 | 92 | GER | 1:54.47 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Men 1500m Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Tobias Arnold Tobias Arnold 90, GER 3:51.44 | 90 | GER | 3:51.44 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Markus Görger Markus Görger 98, GER 3:57.27 | 98 | GER | 3:57.27 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Moïse Rususuruka Moïse Rususuruka 99, SUI 3:58.44 | 99 | SUI | 3:58.44 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Men 2000m Steeplechase Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Jonathan Schmidt Jonathan Schmidt 99, GER 6:15.51 | 99 | GER | 6:15.51 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Men 400m Hurdles (84cm) Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Paul Raschdorf Paul Raschdorf 98, GER 54.24 | 98 | GER | 54.24 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||
U20 M 100m Wind: +1.2 Final A Final | Wind: +1.2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Alexander Schmidt Alexander Schmidt 96, GER 10.99 | 96 | GER | 10.99 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 Wind: -0.8 | Wind: -0.8 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Alexander Schmidt Alexander Schmidt 96, GER 10.99 | 96 | GER | 10.99 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
U20 M 2000m Steeplechase Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Patrick Karl Patrick Karl 96, GER 5:50.19 | 96 | GER | 5:50.19 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Brian Weisheit Brian Weisheit 97, GER 6:08.65 | 97 | GER | 6:08.65 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
U20 M Pole Vault Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Maximilian Knief Maximilian Knief 97, GER 5.10 | 97 | GER | 5.10 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
U20 M Long Jump Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Alexander Fuchs Alexander Fuchs 96, GER 7.50 | 96 | GER | 7.50 | +0.7 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
U18 M 100m Wind: +0.7 Final A Final | Wind: +0.7 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Milo Skupin-Alfa Milo Skupin-Alfa 99, GER 10.71 | 99 | GER | 10.71 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Emanuel Stubican Emanuel Stubican 98, GER 10.80 | 98 | GER | 10.80 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Maximilian Münzker Maximilian Münzker 98, AUT 10.97 | 98 | AUT | 10.97 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 Wind: -0.1 | Wind: -0.1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Nick Przeliorz Nick Przeliorz 98, GER 10.98 | 98 | GER | 10.98 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 Wind: +0.5 | Wind: +0.5 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Milo Skupin-Alfa Milo Skupin-Alfa 99, GER 10.68 | 99 | GER | 10.68 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Emanuel Stubican Emanuel Stubican 98, GER 10.80 | 98 | GER | 10.80 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 3 Wind: +0.4 | Wind: +0.4 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Thomas Barthel Thomas Barthel 98, GER 10.83 | 98 | GER | 10.83 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Frieder Scheuschner Frieder Scheuschner 99, GER 10.91 | 99 | GER | 10.91 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Maximilian Münzker Maximilian Münzker 98, AUT 10.92 | 98 | AUT | 10.92 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Simon Heweling Simon Heweling 98, GER 10.94 | 98 | GER | 10.94 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
U18 M 200m | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 Wind: +0.9 | Wind: +0.9 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Simon Heweling Simon Heweling 98, GER 21.71 | 98 | GER | 21.71 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Niels Torben Giese Niels Torben Giese 98, GER 21.79 | 98 | GER | 21.79 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 Wind: -0.6 | Wind: -0.6 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Frieder Scheuschner Frieder Scheuschner 99, GER 21.75 | 99 | GER | 21.75 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Emanuel Stubican Emanuel Stubican 98, GER 21.82 | 98 | GER | 21.82 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
U18 M 400m Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Marvin Schlegel Marvin Schlegel 98, GER 47.97 | 98 | GER | 47.97 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Florian Colon-Marti Florian Colon-Marti 98, GER 48.64 | 98 | GER | 48.64 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Nico Garea Nico Garea 98, AUT 48.65 | 98 | AUT | 48.65 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
U18 M 800m Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Pascal Kleyer Pascal Kleyer 98, GER 1:53.51 | 98 | GER | 1:53.51 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Constantin Schulz Constantin Schulz 98, GER 1:53.66 | 98 | GER | 1:53.66 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
U18 M 2000m Steeplechase Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Yannik Dudda Yannik Dudda 98, GER 6:02.64 | 98 | GER | 6:02.64 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Bernhard Obrecht Bernhard Obrecht 98, AUT 6:08.03 | 98 | AUT | 6:08.03 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Niklas Buchholz Niklas Buchholz 98, GER 6:11.44 | 98 | GER | 6:11.44 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Silvan Rauscher Silvan Rauscher 98, GER 6:12.15 | 98 | GER | 6:12.15 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
U18 M 110m Hurdles (91.4cm) Wind: -1.3 Final A Final | Wind: -1.3 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Sales Junior Inglin Sales Junior Inglin 99, SUI 13.60 | 99 | SUI | 13.60 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Jonathan Petzke Jonathan Petzke 98, GER 13.66 | 98 | GER | 13.66 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Mathieu Jaquet Mathieu Jaquet 98, SUI 13.93 | 98 | SUI | 13.93 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Lucas-Arno Voigt Lucas-Arno Voigt 98, GER 14.39 | 98 | GER | 14.39 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Luca Marticke Luca Marticke 98, GER 14.45 | 98 | GER | 14.45 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 Wind: +0.7 | Wind: +0.7 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Jonathan Petzke Jonathan Petzke 98, GER 13.82 | 98 | GER | 13.82 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Luca Marticke Luca Marticke 98, GER 14.44 | 98 | GER | 14.44 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Henry Vißer Henry Vißer 98, GER 14.46 | 98 | GER | 14.46 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 Wind: +0.2 | Wind: +0.2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Sales Junior Inglin Sales Junior Inglin 99, SUI 14.00 | 99 | SUI | 14.00 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Mathieu Jaquet Mathieu Jaquet 98, SUI 14.21 | 98 | SUI | 14.21 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
U18 M High Jump Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Remo Cagliesi Remo Cagliesi 98, GER 2.10 | 98 | GER | 2.10 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Lucas Mihota Lucas Mihota 99, GER 2.08 | 99 | GER | 2.08 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Tomas Janda Tomas Janda 99, GER 2.03 | 99 | GER | 2.03 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Filip Björklund Filip Björklund 98, SWE 2.03 | 98 | SWE | 2.03 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
U18 M Pole Vault Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Tom-Linus Humann Tom-Linus Humann 98, GER 4.85 | 98 | GER | 4.85 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Philip Kass Philip Kass 98, GER 4.80 | 98 | GER | 4.80 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Bo Kanda Lita Baehre Bo Kanda Lita Baehre 99, GER 4.80 | 99 | GER | 4.80 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
U18 M Long Jump Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Simon Zienert Simon Zienert 98, GER 7.43 | 98 | GER | 7.43 | +0.4 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Gianni Seeger Gianni Seeger 98, GER 7.15 | 98 | GER | 7.15 | –0.3 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Björn Ole Klehn Björn Ole Klehn 98, GER 7.09 | 98 | GER | 7.09 | +1.3 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Marcel Cymcyk Marcel Cymcyk 99, GER 7.01 | 99 | GER | 7.01 | –0.1 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
U18 M Shot Put (5kg) Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Tobias Köhler Tobias Köhler 98, GER 19.20 | 98 | GER | 19.20 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Henrik Janssen Henrik Janssen 98, GER 17.93 | 98 | GER | 17.93 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Pascal Eichler Pascal Eichler 98, GER 17.47 | 98 | GER | 17.47 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Martin Knauer Martin Knauer 98, GER 17.16 | 98 | GER | 17.16 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
U18 M Discus Throw (1.5kg) Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Henrik Janssen Henrik Janssen 98, GER 58.08 | 98 | GER | 58.08 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Jan Vasco Bringmann Jan Vasco Bringmann 99, GER 53.35 | 99 | GER | 53.35 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Jakob Arbeit Jakob Arbeit 99, GER 50.38 | 99 | GER | 50.38 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Tim Ader Tim Ader 99, GER 50.18 | 99 | GER | 50.18 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
U18 M Hammer Throw (5kg) Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Fabio Heßling Fabio Heßling 99, GER 67.29 | 99 | GER | 67.29 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Marc Okun Marc Okun 98, GER 66.48 | 98 | GER | 66.48 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Pascal Thalhäuser Pascal Thalhäuser 99, GER 62.44 | 99 | GER | 62.44 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Tim Stösser Tim Stösser 99, GER 61.33 | 99 | GER | 61.33 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
U18 M Javelin Throw (700g) Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Niklas Kaul Niklas Kaul 98, GER 74.38 | 98 | GER | 74.38 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Norman Plischke Norman Plischke 98, GER 71.49 | 98 | GER | 71.49 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Women | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Women 800m Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Stefanie Müller Stefanie Müller 92, GER 2:11.04 | 92 | GER | 2:11.04 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Sarah Hettich Sarah Hettich 91, GER 2:13.76 | 91 | GER | 2:13.76 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Ylva Traxler Ylva Traxler 98, AUT 2:12.15 | 98 | AUT | 2:12.15 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||
U20 W 100m Wind: +2.0 Final A Final | Wind: +2.0 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Alexandra Scheftner Alexandra Scheftner 97, AUT 12.27 | 97 | AUT | 12.27 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
U20 W 3000m Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Sarah Kistner Sarah Kistner 97, GER 9:30.68 | 97 | GER | 9:30.68 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
U20 W 2000m Steeplechase Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Amélie Svensson Amélie Svensson 96, SWE 6:47.57 | 96 | SWE | 6:47.57 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Liane Weidner Liane Weidner 97, GER 6:51.69 | 97 | GER | 6:51.69 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
U20 W Pole Vault Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Luisa Schaar Luisa Schaar 97, GER 4.00 | 97 | GER | 4.00 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Sarah Zimmer Sarah Zimmer 96, AUT 3.60 | 96 | AUT | 3.60 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
U18 W 100m Wind: 0.0 Final A Final | Wind: 0.0 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Keshia Kwadwo Keshia Kwadwo 99, GER 11.60 | 99 | GER | 11.60 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Katrin Fehm Katrin Fehm 98, GER 11.84 | 98 | GER | 11.84 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Viktoria Dönicke Viktoria Dönicke 99, GER 11.95 | 99 | GER | 11.95 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Katrin Wallmann Katrin Wallmann 98, GER 11.98 | 98 | GER | 11.98 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Sophia Junk Sophia Junk 99, GER 12.04 | 99 | GER | 12.04 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Jennifer Montag Jennifer Montag 98, GER 12.09 | 98 | GER | 12.09 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Inola Blatty Inola Blatty 98, SUI 12.18 | 98 | SUI | 12.18 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Sabrina Häßler Sabrina Häßler 99, GER 12.30 | 99 | GER | 12.30 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 Wind: -0.3 | Wind: -0.3 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Katrin Wallmann Katrin Wallmann 98, GER 12.14 | 98 | GER | 12.14 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 Wind: +1.9 | Wind: +1.9 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Katrin Fehm Katrin Fehm 98, GER 11.86 | 98 | GER | 11.86 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Inola Blatty Inola Blatty 98, SUI 12.12 | 98 | SUI | 12.12 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Jennifer Montag Jennifer Montag 98, GER 12.13 | 98 | GER | 12.13 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
U18 W 200m Wind: +1.2 Final A Final | Wind: +1.2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Theresa Hauffe Theresa Hauffe 98, GER 24.53 | 98 | GER | 24.53 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Inola Blatty Inola Blatty 98, SUI 24.68 | 98 | SUI | 24.68 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
U18 W 400m Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Yasmin Giger Yasmin Giger 99, SUI 55.45 | 99 | SUI | 55.45 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Nele Heinrich Nele Heinrich 98, GER 56.99 | 98 | GER | 56.99 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
U18 W 800m Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Alina Ammann Alina Ammann 98, GER 2:10.05 | 98 | GER | 2:10.05 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Jana Reinert Jana Reinert 98, GER 2:10.55 | 98 | GER | 2:10.55 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Celine Noack Celine Noack 98, GER 2:11.21 | 98 | GER | 2:11.21 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Ylvi Traxler Ylvi Traxler 98, AUT 2:12.15 | 98 | AUT | 2:12.15 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Sonja Andenmatten Sonja Andenmatten 99, SUI 2:12.63 | 99 | SUI | 2:12.63 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Julia Schraml Julia Schraml 99, GER 2:13.82 | 99 | GER | 2:13.82 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
U18 W 3000m Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Lara Alemanni Lara Alemanni 98, SUI 9:53.97 | 98 | SUI | 9:53.97 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
U18 W 100m Hurdles (76.2cm) Wind: +0.4 Final A Final | Wind: +0.4 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Karin Strametz Karin Strametz 98, AUT 13.68 | 98 | AUT | 13.68 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Vanessa Hammerschmidt Vanessa Hammerschmidt 98, GER 13.79 | 98 | GER | 13.79 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Miriam Sinning Miriam Sinning 99, GER 13.81 | 99 | GER | 13.81 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Sabrina Häßler Sabrina Häßler 99, GER 14.02 | 99 | GER | 14.02 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Kim Flattich Kim Flattich 98, SUI 14.05 | 98 | SUI | 14.05 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Antonia Kohl Antonia Kohl 99, GER 14.09 | 99 | GER | 14.09 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Celina Schweizer Celina Schweizer 99, GER 14.10 | 99 | GER | 14.10 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 Wind: +0.4 | Wind: +0.4 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Miriam Sinning Miriam Sinning 99, GER 13.78 | 99 | GER | 13.78 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Vanessa Hammerschmidt Vanessa Hammerschmidt 98, GER 13.84 | 98 | GER | 13.84 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Sabrina Häßler Sabrina Häßler 99, GER 14.33 | 99 | GER | 14.33 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 Wind: +0.6 | Wind: +0.6 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Karin Strametz Karin Strametz 98, AUT 13.83 | 98 | AUT | 13.83 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Antonia Kohl Antonia Kohl 99, GER 13.90 | 99 | GER | 13.90 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Kim Flattich Kim Flattich 98, SUI 13.96 | 98 | SUI | 13.96 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Celina Schweizer Celina Schweizer 99, GER 14.29 | 99 | GER | 14.29 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
U18 W 400m Hurdles Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Corinna Schwab Corinna Schwab 99, GER 1:00.83 | 99 | GER | 1:00.83 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Nele Weßel Nele Weßel 99, GER 1:01.36 | 99 | GER | 1:01.36 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Elisa Adams Elisa Adams 98, GER 1:02.85 | 98 | GER | 1:02.85 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
U18 W High Jump Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Selina Schulenburg Selina Schulenburg 98, GER 1.81 | 98 | GER | 1.81 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Mona Gottschämmer Mona Gottschämmer 98, GER 1.78 | 98 | GER | 1.78 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Lale Eden Lale Eden 98, GER 1.76 | 98 | GER | 1.76 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Leonie Reuter Leonie Reuter 98, GER 1.76 | 98 | GER | 1.76 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Meike Reimer Meike Reimer 98, GER 1.73 | 98 | GER | 1.73 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
U18 W Pole Vault Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Tamara Schaßberger Tamara Schaßberger 98, GER 3.95 | 98 | GER | 3.95 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Stina Seidler Stina Seidler 98, GER 3.60 | 98 | GER | 3.60 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Maria Mahlo Maria Mahlo 98, GER 3.60 | 98 | GER | 3.60 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
U18 W Long Jump Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Antonia Kohl Antonia Kohl 99, GER 5.86 | 99 | GER | 5.86 | +1.0 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Sophie Doering Sophie Doering 98, GER 5.80 | 98 | GER | 5.80 | +0.9 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Imke Daalmann Imke Daalmann 99, GER 5.76 | 99 | GER | 5.76 | +0.8 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Janika Baarck Janika Baarck 99, GER 5.74 | 99 | GER | 5.74 | +0.7 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Merle Homeier Merle Homeier 99, GER 5.73 | 99 | GER | 5.73 | +0.7 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Synthia Oguama Synthia Oguama 98, GER 5.71 | 98 | GER | 5.71 | +0.2 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Sharin Oziegbie Sharin Oziegbie 98, GER 5.70 | 98 | GER | 5.70 | +0.4 =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
U18 W Triple Jump Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Victoria Fichtel Victoria Fichtel 98, GER 12.32 | 98 | GER | 12.32 | +1.2 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Leonie Neumann Leonie Neumann 98, GER 12.31 | 98 | GER | 12.31 | +0.7 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
U18 W Shot Put (3kg) Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Julia Ritter Julia Ritter 98, GER 18.35 | 98 | GER | 18.35 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Hanna Meinikmann Hanna Meinikmann 99, GER 16.20 | 99 | GER | 16.20 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Emelie Groß Emelie Groß 99, GER 16.11 | 99 | GER | 16.11 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Yemisi Ogunleye Yemisi Ogunleye 98, GER 15.78 | 98 | GER | 15.78 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
U18 W Discus Throw Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Annina Brandenburg Annina Brandenburg 98, GER 46.87 | 98 | GER | 46.87 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Julia Ritter Julia Ritter 98, GER 46.85 | 98 | GER | 46.85 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Ronja Sowalder Ronja Sowalder 98, GER 46.44 | 98 | GER | 46.44 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
U18 W Hammer Throw (3kg) Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Jessyka Schneider Jessyka Schneider 98, GER 61.77 | 98 | GER | 61.77 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Franziska Zott Franziska Zott 99, GER 58.78 | 99 | GER | 58.78 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Katharina Zott Katharina Zott 99, GER 56.65 | 99 | GER | 56.65 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Lia Heise Lia Heise 99, GER 56.00 | 99 | GER | 56.00 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Kira Benkmann Kira Benkmann 98, GER 55.28 | 98 | GER | 55.28 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Carolin Ziegs Carolin Ziegs 98, GER 52.41 | 98 | GER | 52.41 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
U18 W Javelin Throw (500g) Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Patricia Madl Patricia Madl 99, AUT 50.43 | 99 | AUT | 50.43 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Lotte Reimann Lotte Reimann 99, GER 49.91 | 99 | GER | 49.91 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Ann-Kathrin Witt Ann-Kathrin Witt 98, GER 45.37 | 98 | GER | 45.37 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Isabelle Heisig Isabelle Heisig 99, GER 45.20 | 99 | GER | 45.20 | = |