0
27.4 | |
27.4 | |
28.4 | |
1.5 | |
1.5 | |
27.4 | |
1.5 | |
28.4 | |
13.4 | |
27‐28.4 | |
27‐28.4 | |
27.4 | |
29.4 | |
1.4 | |
27.4 | |
28.4 | |
27.4 | |
27.4 | |
25.4 | |
20.4 | |
24.4 | |
24.4 | |
20.4 | |
13.4 | |
22.4 | |
17.4 | |
17.4 | |
21.4 | |
1.4 | |
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 |
Men | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Men 200m | |||||||||
Race B Wind: +0.1 | Wind: +0.1 | ||||||||
1 | Andreas Almlöf Andreas Almlöf 95, Hammarby 23.49 | 95 | Hammarby IF | 23.49 | =PB | ||||
Men 800m Final A Final | |||||||||
2 | Emil Mårtensson Emil Mårtensson 92, Hässelby 2:00.84 | 92 | Hässelby SK | 2:00.84 | =PB | ||||
3 | Abdi Yusuf Abdi Yusuf 96, Hammarby 2:01.49 | 96 | Hammarby IF | 2:01.49 | =PB | ||||
7 | Hugo Lindell Hugo Lindell 95, Rånäs 2:05.01 | 95 | Rånäs 4H | 2:05.01 | =PB | ||||
Men 3000m Final A Final | |||||||||
1 | Fredrik Uhrbom Fredrik Uhrbom 77, Spårvägen 8:20.84 | 77 | Spårvägens FK | 8:20.84 | = | ||||
1 | Alexander Holm Alexander Holm 92, GoIF Tjalve 9:00.23 | 92 | GoIF Tjalve | 9:00.23 | =PB | ||||
1 | Brian Buchtrup-Nielsen Brian Buchtrup-Nielsen 76, Fredrikshof 9:04.84 | 76 | Fredrikshofs FIF | 9:04.84 | =PB | ||||
1 | Stefan Stojanovic Stefan Stojanovic 98, Huddinge 9:06.51 | 98 | Huddinge AIS | 9:06.51 | =PB | ||||
1 | Niklas Hansson Niklas Hansson 77, Huddinge 9:07.65 | 77 | Huddinge AIS | 9:07.65 | =PB | ||||
1 | Michele Alemayoh Michele Alemayoh 92, Hammarby 9:18.85 | 92 | Hammarby IF | 9:18.85 | =SB | ||||
1 | Alberto Ramos Alberto Ramos 84, Huddinge 9:19.79 | 84 | Huddinge AIS | 9:19.79 | =PB | ||||
1 | Johan Södersten Johan Södersten 69, Hässelby 9:25.99 | 69 | Hässelby SK | 9:25.99 | =PB | ||||
2 | Lars Södergård Lars Södergård 83, Vallentuna 8:21.99 | 83 | Vallentuna FK | 8:21.99 | = | ||||
3 | Carl Wistedt Carl Wistedt 80, Huddinge 8:40.11 | 80 | Huddinge AIS | 8:40.11 | =PB | ||||
4 | John Börjesson John Börjesson 92, Hammarby 8:45.44 | 92 | Hammarby IF | 8:45.44 | =PB | ||||
5 | Claes Bengtsson Claes Bengtsson 82, Hässelby 8:50.79 | 82 | Hässelby SK | 8:50.79 | =PB | ||||
6 | Christoffer Åkesson Christoffer Åkesson 91, Hammarby 8:56.36 | 91 | Hammarby IF | 8:56.36 | =PB | ||||
7 | Christofer Fogel Christofer Fogel 84, Team Tete 8:57.86 | 84 | T Tete RC | 8:57.86 | =PB | ||||
8 | Filip Segerberg Filip Segerberg 90, Hammarby 8:58.37 | 90 | Hammarby IF | 8:58.37 | =PB | ||||
9 | Nils Spetz Nils Spetz 91, Hammarby 8:59.28 | 91 | Hammarby IF | 8:59.28 | =PB | ||||
Men Pole Vault Final A Final | |||||||||
1 | Peter Gabrielsson Peter Gabrielsson 62, Huddinge 3.06 | 62 | Huddinge AIS | 3.06 | =PB | ||||
1 | Fredrick Ekholm Fredrick Ekholm 94, Huddinge 4.66 | 94 | Huddinge AIS | 4.66 | =PB | ||||
Men Shot Put Final A Final | |||||||||
1 | Simon Gustafsson Simon Gustafsson 90, Ullevi 17.77 | 90 | Ullevi FK | 17.77 | = | ||||
1 | Fredrick Ekholm Fredrick Ekholm 94, Huddinge 12.65 | 94 | Huddinge AIS | 12.65 | =PB | ||||
4 | Fredrik Hallinder Fredrik Hallinder 88, Tureberg 13.80 | 88 | Turebergs FK | 13.80 | =PB | ||||
5 | Petter Olson Petter Olson 91, Hässelby 13.46 | 91 | Hässelby SK | 13.46 | =SB | ||||
Men Discus Throw Final A Final | |||||||||
4 | Petter Olson Petter Olson 91, Hässelby 40.08 | 91 | Hässelby SK | 40.08 | =SB | ||||
Women | |||||||||
Women 100m Wind: +0.1 Final A Final | Wind: +0.1 | ||||||||
3 | Sara Österberg Sara Österberg 93, Hammarby 12.70 | 93 | Hammarby IF | 12.70 | =SB | ||||
5 | Louise Gabrielsson Louise Gabrielsson 95, Huddinge 13.38 | 95 | Huddinge AIS | 13.38 | =SB | ||||
Women 200m Wind: -0.1 Final A Final | Wind: -0.1 | ||||||||
4 | Felicia Berglind Felicia Berglind 93, Spårvägen 26.75 | 93 | Spårvägens FK | 26.75 | =SB | ||||
Race B Wind: 0.0 | Wind: 0.0 | ||||||||
2 | Johanna Höglund Johanna Höglund 84, Upsala IF 27.32 | 84 | Upsala IF | 27.32 | =SB | ||||
Women 800m Final A Final | |||||||||
1 | Josefin Edwall Josefin Edwall 93, Danderyd 2:25.61 | 93 | Danderyds SK | 2:25.61 | =PB | ||||
2 | Julia Wangenheim Julia Wangenheim 92, Hammarby 2:28.55 | 92 | Hammarby IF | 2:28.55 | =SB | ||||
3 | Josefin Holmström Josefin Holmström 91, Huddinge 2:33.21 | 91 | Huddinge AIS | 2:33.21 | =PB | ||||
Women 3000m Final A Final | |||||||||
1 | Louise Wiker Louise Wiker 79, Hässelby 9:44.22 | 79 | Hässelby SK | 9:44.22 | = | ||||
2 | Nathalie Rohlén Nathalie Rohlén 90, Spårvägen 9:47.74 | 90 | Spårvägens FK | 9:47.74 | =PB | ||||
3 | Dace Landström Dace Landström 83, Vallentuna 9:58.45 | 83 | Vallentuna FK | 9:58.45 | =PB | ||||
5 | Jessica Wetterborg Jessica Wetterborg 80, Studenterna 10:32.25 | 80 | FK Studenterna | 10:32.25 | =SB | ||||
6 | Paola Masdeu Vaerlien Paola Masdeu Vaerlien 77, Huddinge 11:52.47 | 77 | Huddinge AIS | 11:52.47 | =PB | ||||
Women Long Jump Final A Final | |||||||||
2 | Linda Bergh Linda Bergh 89, Hässelby 5.62 | 89 | Hässelby SK | 5.62 | +0.0 =SB | ||||
Women Discus Throw Final A Final | |||||||||
1 | Anna Wikström Anna Wikström 87, Tumba 48.00 | 87 | IFK Tumba | 48.00 | = | ||||
Women Hammer Throw Final A Final | |||||||||
1 | Linnéa Jönsson Linnéa Jönsson 95, Upsala IF 54.22 | 95 | Upsala IF | 54.22 | = |