0
27.4 | |
27.4 | |
28.4 | |
1.5 | |
1.5 | |
27.4 | |
1.5 | |
28.4 | |
13.4 | |
27‐28.4 | |
27‐28.4 | |
27.4 | |
29.4 | |
1.4 | |
27.4 | |
28.4 | |
27.4 | |
27.4 | |
25.4 | |
20.4 | |
24.4 | |
24.4 | |
20.4 | |
13.4 | |
22.4 | |
17.4 | |
17.4 | |
21.4 | |
1.4 | |
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 |
Men | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Men 200m Wind: +1.5 Final A Final | Wind: +1.5 | ||||||||
1 | Jim Christensson Jim Christensson 89, Mölndal 22.99 | 89 | Mölndals AIK | 22.99 | =PB | ||||
2 | Oliver Willskytt Oliver Willskytt 92, Ullevi 23.09 | 92 | Ullevi FK | 23.09 | =PB | ||||
3 | Rasmus Karlsson Rasmus Karlsson 92, Orient 23.63 | 92 | IK Orient | 23.63 | =PB | ||||
2 | Pontus Ahlstedt Pontus Ahlstedt 94, Lerum 23.85w | 94 | IK Lerum FI | 23.85w | |||||
3 | Robin Skärström Robin Skärström 94, Tanum 23.94w | 94 | Tanums IF | 23.94w | |||||
Men 400m Final A Final | |||||||||
2 | Daniel Norgren Daniel Norgren 90, Örgryte 50.70 | 90 | Örgryte IS | 50.70 | =SB | ||||
Race C | |||||||||
4 | Simon Spencer Simon Spencer 94, Strömstad LK 55.05 | 94 | Strömstad LK | 55.05 | =PB | ||||
Men 1500m Final A Final | |||||||||
1 | Johan Rogestedt Johan Rogestedt 93, Stenungsunds FI 3:54.63 | 93 | F Stenungsunds FI | 3:54.63 | =SB | ||||
1 | Julius Strömberg Julius Strömberg 92, Hälle 4:20.88 | 92 | Hälle IF | 4:20.88 | =PB | ||||
7 | Viktor Stenberg Viktor Stenberg 90, Ullevi 4:10.58 | 90 | Ullevi FK | 4:10.58 | =PB | ||||
8 | Björn Martinsson Björn Martinsson 88, Strömstad LK 4:12.39 | 88 | Strömstad LK | 4:12.39 | =PB | ||||
Men 110m Hurdles Wind: +1.1 Final A Final | Wind: +1.1 | ||||||||
1 | Rafael Askros Rafael Askros 81, Falun 14.21 | 81 | Falu IK | 14.21 | =SB | ||||
3 | Marcus Persson Marcus Persson 89, Ullevi 15.23 | 89 | Ullevi FK | 15.23 | =SB | ||||
U18 M Javelin Throw (700g) Final A Final | |||||||||
3 | Anders Johansson Anders Johansson 93, Orient 43.61 | 93 | IK Orient | 43.61 | =SB | ||||
U16 M 100m Hurdles (84cm, 8.25m) Wind: +2.3 Final A Final | Wind: +2.3 | ||||||||
3 | Martin Selin Martin Selin 95, Ullevi 15.63w | 95 | Ullevi FK | 15.63w | |||||
U16 M High Jump Final A Final | |||||||||
2 | Johannes Svensson Johannes Svensson 96, Lund 1.77 | 96 | IFK Lund | 1.77 | =PB | ||||
Women | |||||||||
Women 200m Wind: +3.6 Final A Final | Wind: +3.6 | ||||||||
3 | Caroline Halsöy 26.73w | 91 | 26.73w | ||||||
4 | Lisa Brorsson Lisa Brorsson 96, Falköpings FIK 26.78 | 96 | Falköpings FIK | 26.78 | =PB | ||||
Women 400m Final A Final | |||||||||
4 | Malin Dahl Malin Dahl 93, Träff 1:04.14 | 93 | SOK Träff | 1:04.14 | =PB | ||||
Race B | |||||||||
3 | Maria Larsson Maria Larsson 94, Ullevi 1:03.66 | 94 | Ullevi FK | 1:03.66 | =PB | ||||
Race C | |||||||||
2 | Lina Hansson Lina Hansson 90, Orient 1:02.48 | 90 | IK Orient | 1:02.48 | =SB | ||||
4 | Felicia Magnusson Felicia Magnusson 93, Bergaström 1:05.05 | 93 | IK Bergaström | 1:05.05 | =PB | ||||
Women 1500m Final A Final | |||||||||
6 | Rebecka Andersson Rebecka Andersson 93, Strömstad LK 5:05.79 | 93 | Strömstad LK | 5:05.79 | =SB | ||||
7 | Malin Andersson Malin Andersson 92, Lidköpings IS 5:15.73 | 92 | Lidköpings IS | 5:15.73 | =SB | ||||
8 | Maja Hultin Maja Hultin 96, Orient 5:37.32 | 96 | IK Orient | 5:37.32 | =SB | ||||
Women High Jump Final A Final | |||||||||
1 | Louise Lindberg Louise Lindberg 91, Trollhättan FIK 1.58 | 91 | Trollhättan FIK | 1.58 | =SB | ||||
4 | Therese Lindhe Therese Lindhe 91, Kristinehamn 1.50 | 91 | IFK Kristinehamn | 1.50 | =SB | ||||
Women Triple Jump Final A Final | |||||||||
6 | Josefine Leander Nilsson Josefine Leander Nilsson 91, Orient 10.14 | 91 | IK Orient | 10.14 | –1.0 =SB | ||||
Women Shot Put Final A Final | |||||||||
6 | Maria Nilsson Maria Nilsson 95, Orient 9.63 | 95 | IK Orient | 9.63 | =PB | ||||
Women Javelin Throw Final A Final | |||||||||
1 | Josefin Karlsson Josefin Karlsson 91, Orient 26.60 | 91 | IK Orient | 26.60 | =SB | ||||
7 | Frida Jönsson Frida Jönsson 92, Lidköpings IS 28.24 | 92 | Lidköpings IS | 28.24 | =PB | ||||
8 | Therese Lindhe Therese Lindhe 91, Kristinehamn 27.77 | 91 | IFK Kristinehamn | 27.77 | =PB | ||||
U18 W 800m Final A Final | |||||||||
2 | Helén Andreasson Helén Andreasson 93, Orient 2:29.36 | 93 | IK Orient | 2:29.36 | =PB | ||||
3 | Josefin Ellmarker Josefin Ellmarker 93, Orient 2:30.22 | 93 | IK Orient | 2:30.22 | =SB |