0
27.4 | |
27.4 | |
28.4 | |
1.5 | |
1.5 | |
27.4 | |
1.5 | |
28.4 | |
13.4 | |
27‐28.4 | |
27‐28.4 | |
27.4 | |
29.4 | |
1.4 | |
27.4 | |
28.4 | |
27.4 | |
27.4 | |
25.4 | |
20.4 | |
24.4 | |
24.4 | |
20.4 | |
13.4 | |
22.4 | |
17.4 | |
17.4 | |
21.4 | |
1.4 | |
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 |
Män | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 5.5 km Final A Final | |||||||||
1 | Eric Tisell Eric Tisell 90, Hässelby 19:41 | 90 | Hässelby SK | 19:41 | = | ||||
2 | Axel Norén Axel Norén 96, Hässelby 20:47 | 96 | Hässelby SK | 20:47 | = | ||||
3 | Linus Studeny 21:46 | 81 | 21:46 | = | |||||
M 10.9 km Final A Final | |||||||||
1 | Otto Kingstedt Otto Kingstedt 94, Hässelby 33:37 | 94 | Hässelby SK | 33:37 | = | ||||
2 | Daniel Gleimar Daniel Gleimar 92, Spårvägen 34:28 | 92 | Spårvägens FK | 34:28 | = | ||||
3 | Hugo Setthagen Hugo Setthagen 01, Spårvägen 35:07 | 01 | Spårvägens FK | 35:07 | = | ||||
4 | Niklas Henningsson Niklas Henningsson 83, Sundbyberg 36:27 | 83 | Sundbybergs IK | 36:27 | = | ||||
5 | Markus Living Markus Living 89, Falun 36:52 | 89 | Falu IK | 36:52 | = | ||||
6 | Andreas Lundegård Andreas Lundegård 86, Studenterna 36:57 | 86 | FK Studenterna | 36:57 | = | ||||
7 | Ludvig Johansson Ludvig Johansson 98, Lidingö 37:14 | 98 | IFK Lidingö | 37:14 | = | ||||
8 | Joakim Svederman 38:36 | 84 | 38:36 | = | |||||
9 | Andreas Hardeström Andreas Hardeström 80, Linnéa 38:46 | 80 | IF Linnéa | 38:46 | = | ||||
10 | Jesper Stadigs Jesper Stadigs 93, Åkersberga 40:15 | 93 | Åkersberga SK | 40:15 | = | ||||
11 | Petter More Petter More 84, Studenterna 40:45 | 84 | FK Studenterna | 40:45 | = | ||||
12 | Rubin McRae Rubin McRae 73, Duvbo 41:18 | 73 | Duvbo IK | 41:18 | = | ||||
13 | Yavar Biranvand Yavar Biranvand 90, Västerås LK 41:22 | 90 | Västerås LK | 41:22 | = | ||||
14 | Oskar Lundqvist 42:04 | 95 | 42:04 | = | |||||
15 | Dennis Sundman 42:06 | 83 | 42:06 | = | |||||
M 16.2 km Final A Final | |||||||||
1 | Patrik Eklund Patrik Eklund 82, Handelsbanken 56:02 | 82 | Handelsbanken IF | 56:02 | = | ||||
2 | Kim Rörvik Kim Rörvik 84, Studenterna 59:31 | 84 | FK Studenterna | 59:31 | = | ||||
3 | Jonatan Alvaeus Jonatan Alvaeus 90, Upsala IF 59:49 | 90 | Upsala IF | 59:49 | = | ||||
4 | Niklas Mylfalk Niklas Mylfalk 73, Studenterna 1:01:49 | 73 | FK Studenterna | 1:01:49 | = | ||||
5 | Olof Plan Olof Plan 87, Studenterna 1:01:53 | 87 | FK Studenterna | 1:01:53 | = | ||||
6 | Erik Adeler Erik Adeler 79, NOR 1:04:07 | 79 | NOR | 1:04:07 | = | ||||
7 | Svend Jacobsen Svend Jacobsen 74, Linnéa 1:04:22 | 74 | IF Linnéa | 1:04:22 | = | ||||
8 | James Pratt James Pratt 70, GBR 1:04:30 | 70 | GBR | 1:04:30 | = | ||||
9 | Carl Berzell 1:04:50 | 90 | 1:04:50 | = | |||||
10 | Hjalmar Hylén 1:05:15 | 85 | 1:05:15 | = | |||||
P19 5.5 km Final A Final | |||||||||
1 | Linus Jansson Linus Jansson 04, Hässelby 18:15 | 04 | Hässelby SK | 18:15 | = | ||||
2 | Jonas Serry Jonas Serry 04, Rinkeby Run 20:12 | 04 | IF Rinkeby Run | 20:12 | = | ||||
P17 5.5 km Final A Final | |||||||||
1 | Max Österberg Max Österberg 06, Värmdö 18:00 | 06 | Värmdö IF | 18:00 | = | ||||
2 | Markus Andersson Markus Andersson 05, Västerås FK 18:11 | 05 | Västerås FK | 18:11 | = | ||||
3 | Albert Ziegler Albert Ziegler 06, Tureberg 19:01 | 06 | Turebergs FK | 19:01 | = | ||||
P15 5.5 km Final A Final | |||||||||
1 | Vilhelm Lood Falgén Vilhelm Lood Falgén 07, Tureberg 18:58 | 07 | Turebergs FK | 18:58 | = | ||||
2 | Iker Garcia Lundström Iker Garcia Lundström 07, Tureberg 21:14 | 07 | Turebergs FK | 21:14 | = | ||||
3 | August Hannerstål August Hannerstål 07, Sundbyberg 24:41 | 07 | Sundbybergs IK | 24:41 | = | ||||
P13 2.2 km Final A Final | |||||||||
1 | Alvar Engström Alvar Engström 10, Tureberg 8:49 | 10 | Turebergs FK | 8:49 | = | ||||
2 | Arvid Vallin Arvid Vallin 10, Sundbyberg 9:04 | 10 | Sundbybergs IK | 9:04 | = | ||||
3 | Tage Lood Falgén Tage Lood Falgén 10, Tureberg 9:15 | 10 | Turebergs FK | 9:15 | = | ||||
Kvinnor | |||||||||
K 5.5 km Final A Final | |||||||||
1 | Stina Swartling Hoch | 84 | 22:08 | = | |||||
2 | Monica Kingstedt Monica Kingstedt 61, Huddinge 24:04 | 61 | Huddinge AIS | 24:04 | = | ||||
3 | Emelie Tillegård 24:28 | 75 | 24:28 | = | |||||
K 10.9 km Final A Final | |||||||||
1 | Jessie Ross Skärvad Jessie Ross Skärvad 78, Täby 40:14 | 78 | Täby IS | 40:14 | = | ||||
2 | Veronica Paterlini Veronica Paterlini 85, ITA 42:41 | 85 | ITA | 42:41 | = | ||||
3 | Louise Berlin Louise Berlin 87, Studenterna 47:42 | 87 | FK Studenterna | 47:42 | = | ||||
K 16.2 km Final A Final | |||||||||
1 | Malin Starfelt Malin Starfelt 86, Runacademy 1:00:40 | 86 | Runacademy IF | 1:00:40 | = | ||||
2 | Kajsa Barr 1:02:59 | 92 | 1:02:59 | = | |||||
3 | Hilda Löf Hilda Löf 00, Apladalen 1:08:48 | 00 | Apladalens LK | 1:08:48 | = | ||||
4 | Fanny Ericson Hållén 1:11:04 | 91 | 1:11:04 | = | |||||
5 | Josefin Backlund Josefin Backlund 89, Runacademy 1:12:13 | 89 | Runacademy IF | 1:12:13 | = | ||||
6 | Jennie Hurkmans Jennie Hurkmans 84, Tureberg 1:14:01 | 84 | Turebergs FK | 1:14:01 | = | ||||
F19 5.5 km Final A Final | |||||||||
1 | Victoria Pettersson Victoria Pettersson 03, Väsby 32:28 | 03 | Väsby IK | 32:28 | = | ||||
F17 5.5 km Final A Final | |||||||||
1 | Ida Grimheden Ida Grimheden 05, Mälarhöjden 22:22 | 05 | Mälarhöjdens IK | 22:22 | = | ||||
2 | Tyra Hedin Tyra Hedin 05, Lidingö 22:47 | 05 | IFK Lidingö | 22:47 | = | ||||
F15 5.5 km Final A Final | |||||||||
1 | Nora Ekdahl Nyström Nora Ekdahl Nyström 07, Spårvägen 22:24 | 07 | Spårvägens FK | 22:24 | = | ||||
2 | Hanna Månsson Hanna Månsson 08, Väsby 24:10 | 08 | Väsby IK | 24:10 | = | ||||
3 | Matilda Solén Matilda Solén 07, Tureberg 24:12 | 07 | Turebergs FK | 24:12 | = | ||||
F13 2.2 km Final A Final | |||||||||
1 | Mira Holgersson Mira Holgersson 10, Täby 10:12 | 10 | Täby IS | 10:12 | = | ||||
2 | Emilia Wikner Lejdung Emilia Wikner Lejdung 10, Sundbyberg 10:33 | 10 | Sundbybergs IK | 10:33 | = | ||||
3 | Signe Selmered Signe Selmered 09, Sundbyberg 10:52 | 09 | Sundbybergs IK | 10:52 | = |