24.5
24.5
24.5
22.5
18.5
23.5
12.5
21.5
22.5
11.5
22.5
21.5
22.5
22.5
22.5
21.5
21‐22.5
22.5
22.5
21‐22.5
21‐22.5
21‐22.5
21.5
20.5
21.5
21.5
18‐19.5
12.5
18.5
17.5
19.5
19.5
17‐19.5
18.5
4.5
17.5
7.5
16.5
2.4
7.5
10.4
16.4
11.5
15.5
15.5
14.5
12.5
11.5
7.5
15.5
15.5
15.5
15.5
8.5
14‐15.5
14.5
14.5
12.5
10.5
15.5
14.5
14‐15.5
7.5
23.4
18.4
9.4
6.4
3.4
27.3
26.3
7.5
12.5
30.4
8.5
10.5
11.5
8.5
10.5
8.5
7.5
4.5
4.5
4.5
23.4
23.4
7.5
8.5
7.5
8.5
7.5
7.5
30.4
30.4
15.4
28.4
1.5
30.4
30.4
1.5
1.5
Arena: Tybblelundshallen   Arrangör: IF Start
Tävlande: 41 (29+12)   Starter: 41 (29+12)

Män
M 1000 m     
Inne
Inne
Final A
1Oskar Hansson
Oskar Hansson 97, KFUM Örebro
2:48.25
KFUM Örebro
2:48.25
PB
  
2Fredrik Johnsson
2:48.34
Örebro AIK
2:48.34
PB
  
3Oskar Arlebo
Oskar Arlebo 77, Örebro AIK
2:48.49
Örebro AIK
2:48.49
PB
  
4Elias Zika
2:52.47
IF Start
2:52.47
PB
  
5Karl-Martin Nordling
2:54.60
IF Göta Karlstad
2:54.60
PB
  
6Karl Wilenius
Karl Wilenius 85, Lidköpings VSK
2:55.54
Lidköpings VSK
2:55.54
PB
  
7Rodney HundermarkIFK Nora
2:56.85
SB
  
Final B
1Stefan Sager
Stefan Sager 77, Örebro AIK
3:06.72
Örebro AIK
3:06.72
PB
  
2Peter Ström
3:10.35
Kumla SF
3:10.35
SB
  
3Liduina van Sitteren
3:10.67
Örebro AIK
3:10.67
PB
  
K 1
4Siri Englund
Siri Englund 91, Örebro AIK
3:12.91
Örebro AIK
3:12.91
PB
  
K 2
5Mikael Hansson
3:14.12
IF Start
3:14.12
PB
  
6Svante Jorstig
Svante Jorstig 08, KFUM Örebro
3:23.71
KFUM Örebro
3:23.71
PB
  
7Marie Dasler
3:24.94
IF Start
3:24.94
  
K 3
8Albin Wallgren
3:27.04
Åsbro GoIF
3:27.04
PB
  
Final C
1Olle Jendeberg
Olle Jendeberg 09, KFUM Örebro
3:20.14
KFUM Örebro
3:20.14
PB
  
2Rickard Bergström
3:22.69
Örebro AIK
3:22.69
PB
  
3Måns Dahlberg
3:24.94
IF Start
3:24.94
PB
  
4Roger SköldqvistIF Start
3:33.97
PB
  
5Axel Östh
Axel Östh 12, Åsbro
3:35.41
12Åsbro GoIF
3:35.41
PB
  
6Mikael Sandberg
3:37.21
Örebro AIK
3:37.21
PB
  
7Roger Elimä
Roger Elimä 78, Örebro AIK
3:39.10
Örebro AIK
3:39.10
PB
  
Final D
1Ebba Fryxell
Ebba Fryxell 08, Dala-Järna
3:37.12
Dala-Järna IK
3:37.12
PB
  
K 1
2Malin Sjödin
3:41.58
Kumla SF
3:41.58
  
K 2
3Ester Skoglund
Ester Skoglund 07, Östansjö SK
3:44.95
Östansjö SK
3:44.95
PB
  
K 3
4Jonas Ahlsson
3:46.38
Kumla SF
3:46.38
PB
  
5Lars Karlsson
Lars Karlsson 64, Östansjö SK
3:50.91
Östansjö SK
3:50.91
SB
  
6Thomas SöderkvistKumla SF
3:54.68
SB
  
7Jimmy Glinnerås
4:08.56
Örebro AIK
4:08.56
SB
  
Final E
1Daniel Öst
Daniel Öst 68, Östansjö SK
3:52.55
Östansjö SK
3:52.55
PB
  
2Martin Larsson
Martin Larsson 71, IKJ Haninge
4:02.82
IKJ Haninge
4:02.82
PB
  
3Annica Sjölund
4:04.59
IF Start
4:04.59
  
K 1
4Ove Karasiak
4:06.39
Åsbro GoIF
4:06.39
SB
  
5Elin Andersson
4:08.18
Kumla SF
4:08.18
PB
  
K 2
6Rose-Marie EnmalmIF Start
4:09.95
PB
  
K 3
7Susanne MalmqvistIF Start
4:22.35
  
K 4
8Ann-Britt ErikssonIF Start
4:22.44
PB
  
K 5
9Mattias Larsson
Mattias Larsson 72, Östansjö SK
4:46.39
Östansjö SK
4:46.39
PB
  
10Ola Lindstrand
5:06.75
IF Start
5:06.75
PB
  
11Isak Hallin
5:51.28
IF Start
5:51.28
PB
  
12Catharina WahlstedtIF Start
6:01.48
  
K 6

© 2022 Friidrottsstatistik