10.10
17.10
17.10
16.10
16.10
3.10
26.9
13.10
7.10
14.10
9.10
28.8
6.10
9.10
13.10
9.10
9.10
9.10
12.10
9.10
19.9
12.10
10.10
10.10
9.10
10.10
3.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
9.10
9.10
3.10
30.9
10.10
25.9
13.9
27.9
19.9
9.10
3.10
26.9
9.10
7.10
7.10
6.10
10.10
9.10
9.10
9.10
7.10
7.10
30.9
9.10
9.10
2.10
2.10
26.9
26.9
5.10
2.10
2.10
3.10
2.10
26.9
29.9
27.9
22.9
20.9
15.9
3.10
26.9
2.10
2.10
2.10
2.10
21.9
14.9
29.8
3.10
26.9
3.10
2.10
26.9
26.9
3.10
3.10
2.10
2.10
26.9
29.9
3.10
3.10
3.10
Arrangör: LK Roslagen
Tävlande: 60 (35+25)   Starter: 60 (35+25)

Män
M 4 km terräng     


Final A

Final

1Björn Seifert
13:49
Upsala IF
13:49
  
2Mika Sällinen
13:56
Ununge IF
13:56
  
3Edvin KarlströmRehns BK
15:07
  
P19 4 km terräng     


Final A

Final

1John Ettemo
John Ettemo 03, Gottsunda
15:42
Gottsunda IF
15:42
  
2Alexander Ebbestad
16:56
Upsala IF
16:56
  
P17 4 km terräng     


Final A

Final

1Elias Axelsson
15:18
Upsala IF
15:18
  
2Elis Bergendahl HanssonUpsala IF
15:54
  
P15 4 km terräng     


Final A

Final

1Felix Johnsson
14:23
Upsala IF
14:23
  
2Rasmus PerssonIK Rex
14:48
  
3Henning LindqvistIK Rex
15:45
  
4David Hedrén
16:08
LK Roslagen
16:08
  
5Truls Linhäll
17:03
Upsala IF
17:03
  
6Emil Henriksnäs
19:16
Upsala IF
19:16
  
7Benjamin Winninge
20:23
Upsala IF
20:23
  
P13 2 km terräng     


Final A

Final

1Love Hedrén
8:02
LK Roslagen
8:02
  
P12 2 km terräng     


Final A

Final

1Oscar PerssonIK Rex
8:04
  
2Leo Mandorf
Leo Mandorf 12, Bålsta
8:45
12F Bålsta IK
8:45
  
3Melker Brodén
Melker Brodén 09, Östervåla
9:16
Östervåla IF
9:16
  
M40 4 km terräng     


Final A

Final

1Tomas Jennerstål
13:56
LK Roslagen
13:56
  
2Johan Lindberg
14:26
Upsala IF
14:26
  
3Christian Dahlmann
14:35
Uppsala LK
14:35
  
4Per Åsberg
14:55
LK Roslagen
14:55
  
5Svante Franzon
15:19
Upsala IF
15:19
  
6Johan Stenbäck
15:29
Rånäs 4H
15:29
  
7Tommy Lindberg
15:40
LK Roslagen
15:40
  
8Svante Lenke
16:01
Upsala IF
16:01
  
9Anders Hjertén
16:34
LK Roslagen
16:34
  
10Björn Johansson
17:56
Östervåla IF
17:56
  
11Bengt Schön
18:05
Gottsunda IF
18:05
  
12Arne Olsson
18:39
  
13Jan Olof Andersson
18:48
Roslagsbro IF
18:48
  
14Mikael Tennare
18:59
LK Roslagen
18:59
  
15Stefan Johansson
19:10
LK Roslagen
19:10
  
16Christer Mattsson
19:25
LK Roslagen
19:25
  
17Birger Forsberg
20:06
Turebergs FK
20:06
  
Kvinnor
K 4 km terräng     


Final A

Final

1Mathilda Karlsson
17:55
Östhammar FI
17:55
  
F19 4 km terräng     


Final A

Final

1Filippa Hägglund
14:54
Upsala IF
14:54
  
2Maja Björnsson
16:50
Upsala IF
16:50
  
3Linnea Kroon
17:29
Upsala IF
17:29
  
F17 4 km terräng     


Final A

Final

1Lowa Branth
Lowa Branth 05, Upsala IF
15:08
Upsala IF
15:08
  
2Felicia Jansson
16:12
Upsala IF
16:12
  
3Elsa Sundqvist
17:56
Upsala IF
17:56
  
Elsa Hedin
Elsa Hedin 05, Upsala IF
DNF
Upsala IF
DNF
  
F15 4 km terräng     


Final A

Final

1Lisa Kroon
Lisa Kroon 06, Upsala IF
17:42
Upsala IF
17:42
  
2Emelie Öhman
17:52
Upsala IF
17:52
  
3Elsa AlexanderssonIK Rex
20:07
  
4Nova Bäckström
20:20
Upsala IF
20:20
  
F13 2 km terräng     


Final A

Final

1Ellen Hedin
8:27
OK Linné
8:27
  
2Ingrid WissmanIK Rex
9:35
  
F12 2 km terräng     


Final A

Final

1Cajsa Persson
8:30
LK Roslagen
8:30
  
2Lovis Backman
Lovis Backman 09, Östervåla
9:35
Östervåla IF
9:35
  
K45 4 km terräng     


Final A

Final

1Marianne Smedmark
18:06
LK Roslagen
18:06
  
2Elisabeth MandorfF Bålsta IK
18:26
  
3Ulrica Hägglund
19:32
LK Roslagen
19:32
  
4Ulrika Eklöf
Ulrika Eklöf 68, Uppsala LK
19:39
Uppsala LK
19:39
  
5Åsa Knutsson
20:38
Upsala IF
20:38
  
6Lotta Ottosson
21:17
Uppsala LK
21:17
  
7Karin Cleve Ettemo
21:58
Gottsunda IF
21:58
  
8Eva Hallin
Eva Hallin 59, Uppsala LK
26:11
Uppsala LK
26:11
  
Ewa Wahlberg
Ewa Wahlberg 55, Uppsala LK
DNF
Uppsala LK
DNF