16.10
16.10
16.10
3.10
17.10
14.10
9.10
3.10
10.10
17.10
17.10
16.10
16.10
3.10
26.9
13.10
7.10
14.10
9.10
28.8
6.10
9.10
13.10
9.10
9.10
9.10
12.10
9.10
19.9
12.10
10.10
10.10
9.10
10.10
3.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
10.10
9.10
9.10
3.10
30.9
10.10
25.9
13.9
27.9
19.9
9.10
3.10
26.9
9.10
7.10
7.10
6.10
10.10
9.10
9.10
9.10
7.10
7.10
30.9
9.10
9.10
2.10
2.10
26.9
26.9
5.10
2.10
2.10
3.10
2.10
26.9
29.9
27.9
22.9
20.9
15.9
3.10
26.9
2.10
2.10
2.10
2.10
21.9
14.9
29.8
3.10
26.9
3.10
2.10
26.9
26.9
3.10
Arena: Källbrinks IP   Arrangör: Huddinge AIS
Tävlande: 13 (4+9)   Starter: 37 (18+19)

Män
P15 80 m häck (83.8 cm)     

Vind: +0.6

Final A

Final

Vind: +0.6
1Emil Klockar
11.47
Huddinge AIS
11.47
PB
  
P15 3x800 m     


Final A

Final

1Hammarby IF 
6:31.19
  
  Filip Herre  06, Neo Hall  06, Vilmer Karlsson  07
2Turebergs FK 
6:45.46
  
  Vilhelm Lood Falgén  07, Lowe Fuxe Barkvall  06
3Hammarby IF 
7:22.25
  
  Bill Norlin  07, Alfred Berglind  06, Elton Hedberg  06
4Hammarby IF 
7:42.92
  
  Anton Sallnäs  06, Erik Alteskog  06, Hugo Sundström  06
5Huddinge AIS 
7:55.03
  
  Valter Åsberg  07, Ludvig Eggöy Markhester  07, Kit Fossengen  07
P13 5x60 m     


Final A

Final

1Hammarby IF 
40.02
  
  Axel Victorin  08, Alessandro Mancinella  09, Benjamin Wilkinson  08, Theodor Håkansson  08
2Huddinge AIS 
40.89
  
  Algot Särnbrink  08, Nemanja Opacic  08, Elliot Sjöberg  08, Alexander Granqvist  08
3Hammarby IF 
43.85
  
  Sixten Sherman  08, Anton Johansson  08, Felix Kavander  09, Filip Svanahav  09
4Huddinge AIS 
45.29
  
  Svante Blum André  09, Hampus Axelsson  09, Samuel Werner  09, Leo Sonesson  09
Huddinge AIS 
DQ
  
  Simon Solenberg Sjöström  08, Noah Öhrström  08, Vincent Yllèn  08, Axel Mathiesen  08
P13 3x600 m     


Final A

Final

1Hammarby IF 
5:16.97
  
  Benjamin Wilkinson  08, Anton Johansson  08, Jonas Atlassi  08
2Huddinge AIS 
5:20.48
  
  Elliot Sjöberg  08, Rasmus Berglund  08, Nemanja Opacic  08
3Turebergs FK 
5:31.73
  
  Carl Grindange  09, Viktor Berg  09, Trausti Mar Dagsson  09
4Huddinge AIS 
5:35.87
  
  Alvin Richtnér  08, Isak Kernell  08, Michael Khamon  08
5Hammarby IF 
5:47.26
  
  Alessandro Mancinella  09, Oliver Micanovic  09, Jonatan Borg  09
6Huddinge AIS 
6:03.29
  
  Gustav Eggöy Markhester  09, Leo Sonesson  09, Samuel Werner  09
7Huddinge AIS 
6:44.25
  
  Vincent Yllèn  08, Noah Öhrström  08, Simon Solenberg Sjöström  08
Kvinnor
F15 80 m     

Vind: +0.6

Final A

Final

Vind: +0.6
1Clara Unnerud WallhagenHuddinge AIS
11.30
SB
  
F15 80 m häck (76.2 cm, 8 m)     

Vind: +0.6

Final A

Final

Vind: +0.6
1Elin Hjertzell
13.03
Huddinge AIS
13.03
PB
  
F15 3x800 m     


Final A

Final

1Hammarby IF 
7:13.82
  
 Julia Wändin  07, Emmy Wolgast  06, Matilda Borg  07
2Turebergs FK 
7:30.29
  
 Venla Engström  07, Zara Klouda  07, Elsa Kagevik  06
3Turebergs FK 
8:27.74
  
 Amanda Solén  07, Saga Gustafsson  07, Klara Grundin  06
F13 5x60 m     


Final A

Final

1Täby IS 
39.41
  
 Elvira Ivarsson  09, Emilie Ekman  08, Tuva Eckerberg  09, Ebba Borglund  08
2Hammarby IF 
39.55
  
 Malva Lönn  09, Amanda Broberg  09, Tyra Sternlind  09, Elin Nordlund  08
3Turebergs FK 
43.04
  
 Stephanie Rimer  09, Elise Wiklund  09, Agnes Sildeby  09, Freja Ahlepil  09
Final B
1Danderyds SK 
42.30
  
 Aurora Lilja  , Emelie Lundqvist  08, Olivia Täkte  09, Elin Sjöberg  08
2Hanvikens SK 
43.24
  
 Alma Vemalovic  08, Filippa Holmqvist  08, Thea Lind  08, Elsa Sandahl  08
3Täby IS 
44.35
  
 Elsa Rudström  08, Nora-Magnolia Hedefalk  08, Arwen Parmenius  08, Hanna Vikström  08
4Hammarby IF 
46.45
  
 , Noelia Engström Villarroel  09, Smilla Runeborg  09, Linn Elsässer Haldin  09
5Huddinge AIS 
46.92
  
 Greta Åberg-Liesaho  08, Alma Sundelin  08, Emma Edgren  08, Embla Arfvidson  08
F13 3x600 m     


Final A

Final

1Turebergs FK 
5:26.18
  
 Molly Envall  09, Freja Ahlepil  09, Freja Kagevik  09
2Hammarby IF 
5:32.91
  
 Malva Lönn  09, Tyra Sparv  08, Elin Nordlund  08
3Täby IS 
5:44.26
  
 Arwen Pamelius  08, Hanna Vikström  08, Stella Weissenborn  08
4Hammarby IF 
6:00.15
  
 Linn Elsässer Haldin  09, Smilla Runeborg  09, Amanda Broberg Rydqvist  09
5Täby IS 
6:13.68
  
 Elsa Rudström  08, Elvira Ivarsson  09, Nora-Magnolia Hedefalk  08
6Tullinge FI 
6:21.14
  
 Agnes Parmhed  08, Matilda Danielsson  09, Sonja Dahlén  10