0

25.2
25.2
24‐25.2
24.2
24‐25.2
21.2
22.2
22.2
21.2
16.2
19.2
19.2
18.2
18.2
13.2
18.2
18.2
18.2
18.2
18.2
17‐18.2
16‐18.2
17.2
17.2
17.2
17.2
10.2
14.2
14.2
14.2
12.2
13.2
12.2
10.2
7.2
12.2
11.2
10‐11.2
10‐11.2
10‐11.2
9‐11.2
11.2
10‐11.2
10.2
8.2
10.2
8.2
4.1
7.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
6.2
27.1
1.2
5.2
5.2
1.2
5.2
3.2
2‐4.2
4.2
4.2
3.2
4.2
3.2
3.2
3.2
3‐4.2
3.2
2‐4.2
29.1
18.12
22.1
18.12
31.1
31.1
30.1
29.1
26‐28.1
27.1
28.1
27.1
27‐28.1
27‐28.1
27‐28.1
27‐28.1
26‐28.1
27.1
25.1
24.1
24.1
24.1
23.1
15.1
22.1
23.1
23.1
Arena: Höganäs Sportcenter   Arrangör: IS Göta och Höganäs FF
Tävlande: 44 (33+11)   Starter: 45 (34+11)

Män
M 1000 m     


Final A

Final

1Ahmed Abdelhamid
2:45.1m
IS Göta
2:45.1m
PB
  
2Karl Dannestam
Karl Dannestam 80, Björnstorp
2:48.1m
Björnstorps IF
2:48.1m
PB
  
3Sara Liljegren
2:53.3m
IS Göta
2:53.3m
PB NR40
  
K 1
4Annika Faager
Annika Faager 76, Björnstorp
2:55.5m
Björnstorps IF
2:55.5m
PB NR45
  
K 2
5Leif Grönqvist
3:19.9m
IS Göta
3:19.9m
PB
  
6Gunnar Bengtsson
3:29.0m
Majornas IK
3:29.0m
SB
  
7Algot Skårman
3:31.9m
Höganäs FF
3:31.9m
PB
  
8Sara Johnsson
Sara Johnsson 68, Helsingborg
3:32.1m
IFK Helsingborg
3:32.1m
PB
  
K 3
9Hans Melin
3:45.7m
Majornas IK
3:45.7m
SB
  
10Bo Andersson
3:49.1m
Genarps IF
3:49.1m
PB
  
11Monica Andersson
3:53.5m
IS Göta
3:53.5m
PB
  
K 4
12Ann-Magret Friberg
4:22.2m
Björnstorps IF
4:22.2m
PB
  
K 5
Christian Borg
DNF
IS Göta
DNF
  
M 1500 m     


Final A

Final

1Filip Malmros
4:20.1m
IS Göta
4:20.1m
PB
  
2Sander Petri Bere
4:20.1m
Genarps IF
4:20.1m
PB
  
3Marcus Lundblad
4:38.8m
IS Göta
4:38.8m
PB
  
4Thomas Rödin Hulth
4:42.1m
IS Göta
4:42.1m
PB
  
5Andreas Tjellander
4:43.8m
IS Göta
4:43.8m
SB
  
6Paul Bredhe
5:09.6m
IS Göta
5:09.6m
PB
  
7Lova Nilsson
5:20.7m
IS Göta
5:20.7m
SB
  
K 1
8Maibritt Nilsson
6:16.4m
IS Göta
6:16.4m
SB
  
K 2
M 3000 m     
Final A
1Ahmed Abdelhamid
9:52.2m
IS Göta
9:52.2m
PB
  
2Johanna Hofvendahl
9:52.3m
IS Göta
9:52.3m
PB
  
K 1
3Mattias Larsson
10:14.7m
IS Göta
10:14.7m
PB
  
4Bo-Göran Nilensjö
10:15.2m
IS Göta
10:15.2m
  
5Max Lundberg
Max Lundberg 70, Björnstorp
10:32.4m
Björnstorps IF
10:32.4m
  
Final B
1Annelie Blomquist
10:47.0m
IS Göta
10:47.0m
PB
  
K 1
2Fredrik Aplander RosencrantzIS Göta
11:11.9m
  
3Märtha Ots
12:05.7m
IS Göta
12:05.7m
PB
  
K 2
4Christer Wernersson
12:52.8m
FK Snapphanarna
12:52.8m
PB
  
M 5000 m     


Final A

Final

1Kevin Sandell
Kevin Sandell 98, FIN
15:15.4m
98FIN
15:15.4m
PB
  
2Neil Lowrie
16:28.1m
IS Göta
16:28.1m
PB
  
3Mikael Svensson
18:46.4m
IS Göta
18:46.4m
PB
  
4Patrik Olsson
18:47.9m
IS Göta
18:47.9m
  
5Simon Persson
19:24.9m
Höörs IS
19:24.9m
PB
  
6Martin Ahlqvist
Martin Ahlqvist 74, Helsingborgs LK
19:42.3m
Helsingborgs LK-92
19:42.3m
PB
  
7Mattias Carlsson
20:10.3m
IS Göta
20:10.3m
  
8Mattias Fineman
21:52.3m
IS Göta
21:52.3m
SB
  
9Maria Wester
22:35.2m
IS Göta
22:35.2m
PB
  
K 1
Anton Andersson
DNF
Höganäs FF
DNF
  
M 10 000 m     


Final A

Final

1Håkan Reistad
38:02.1m
IS Göta
38:02.1m
PB
  
2Martin Selin
38:35.5m
IS Göta
38:35.5m
PB
  
3Björn Hedin
39:15.2m
IS Göta
39:15.2m
PB
  
4Luca Demartino
40:25.7m
IS Göta
40:25.7m
PB
  
5Linus Eckerbom
40:34.6m
Heleneholms IF
40:34.6m
PB