0
27.4 | |
27.4 | |
28.4 | |
1.5 | |
1.5 | |
27.4 | |
1.5 | |
28.4 | |
13.4 | |
27‐28.4 | |
27‐28.4 | |
27.4 | |
29.4 | |
1.4 | |
27.4 | |
28.4 | |
27.4 | |
27.4 | |
25.4 | |
20.4 | |
24.4 | |
24.4 | |
20.4 | |
13.4 | |
22.4 | |
17.4 | |
17.4 | |
21.4 | |
1.4 | |
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 |
Män | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 10 km väg Final A Final | |||||||||
1 | Henrik Orre Henrik Orre 76, Björnstorp 32:04 | 76 | Björnstorps IF | 32:04 | =PB | ||||
2 | Axel Smith Axel Smith 86, Björnstorp 32:58 | 86 | Björnstorps IF | 32:58 | =PB | ||||
3 | Johannes Tegner Johannes Tegner 86, Malmö Löp 33:18 | 86 | IF Malmö Löp | 33:18 | =SB | ||||
4 | Karl Dannestam Karl Dannestam 80, Björnstorp 33:25 | 80 | Björnstorps IF | 33:25 | =PB | ||||
5 | Johan Alfvén Johan Alfvén 74, Björnstorp 34:10 | 74 | Björnstorps IF | 34:10 | = | ||||
6 | Daniel Karlsson Daniel Karlsson 84, Ystad 34:25 | 84 | Ystads IF | 34:25 | =PB | ||||
7 | Marcus Sollvén Marcus Sollvén 82, Björnstorp 34:47 | 82 | Björnstorps IF | 34:47 | =PB | ||||
8 | Ola Cederfeldt Ola Cederfeldt 81, Malmö Löp 34:53 | 81 | IF Malmö Löp | 34:53 | = | ||||
9 | Ola Krikström Ola Krikström 77, IS Göta 34:57 | 77 | IS Göta | 34:57 | =PB | ||||
10 | Johan Vallon-Christersson Johan Vallon-Christersson 73, Malmö Löp 35:16 | 73 | IF Malmö Löp | 35:16 | =PB | ||||
11 | Nils Jonsson Nils Jonsson 85, Malmö Löp 35:33 | 85 | IF Malmö löp | 35:33 | =PB | ||||
12 | Jonatan Ingelström Jonatan Ingelström 86, Gråmanstorp 35:41 | 86 | Gråmanstorp RC | 35:41 | =PB | ||||
13 | Miro Cepciansky Miro Cepciansky 76, IS Göta 35:50 | 76 | IS Göta | 35:50 | =PB | ||||
14 | Björn Lundberg Björn Lundberg 82, Björnstorp 36:05 | 82 | Björnstorps IF | 36:05 | =PB | ||||
15 | Martin Edvardsson Martin Edvardsson 75, Ystad 36:07 | 75 | Ystads IF | 36:07 | = | ||||
16 | Johan Hilmersson Johan Hilmersson 83, Härlöv 36:08 | 83 | Härlövs IF | 36:08 | =PB | ||||
17 | Lars Hansson Lars Hansson 79, Björnstorp 36:10 | 79 | Björnstorps IF | 36:10 | =PB | ||||
18 | Henrik Nord Henrik Nord 73, Ystad 36:15 | 73 | Ystads IF | 36:15 | =PB | ||||
19 | Mikael Stagling Mikael Stagling 75, IS Göta 36:17 | 75 | IS Göta | 36:17 | =PB | ||||
20 | Bo-Göran Nilensjö Bo-Göran Nilensjö 63, IS Göta 36:19 | 63 | IS Göta | 36:19 | =PB | ||||
21 | Hampus Börjesson Hampus Börjesson 93, Åhus 36:22 | 93 | Åhus FIK | 36:22 | =PB | ||||
22 | Andreas Wahlberg Andreas Wahlberg 80, IS Göta 37:05 | 80 | IS Göta | 37:05 | =PB | ||||
23 | Emil Pålsson Emil Pålsson 89, IS Göta 37:09 | 89 | IS Göta | 37:09 | =PB | ||||
24 | Harald Haglund Harald Haglund 82, Härlöv 37:10 | 82 | Härlövs IF | 37:10 | =PB | ||||
25 | Fredrik Stoltz Fredrik Stoltz 81, IS Göta 37:10 | 81 | IS Göta | 37:10 | = | ||||
26 | Peter Tall Peter Tall 77, Björnstorp 37:11 | 77 | Björnstorps IF | 37:11 | = | ||||
27 | Anders Persson Anders Persson 73, Ystad 37:16 | 73 | Ystads IF | 37:16 | =PB | ||||
28 | Sebastian Fannon Sebastian Fannon 75, Eslövs IF 37:49 | 75 | Eslövs IF | 37:49 | = | ||||
29 | Sixten Andersson Sixten Andersson 99, Åhus 38:34 | 99 | Åhus FIK | 38:34 | =PB | ||||
30 | Andreas Tjellander Andreas Tjellander 79, IS Göta 38:43 | 79 | IS Göta | 38:43 | =PB | ||||
Oskar Henriksson Oskar Henriksson 94, Malmö Löp DNF | 94 | IF Malmö Löp | DNF | = | |||||
Alexander Holmgren Alexander Holmgren 78, Malmö Löp DNF | 78 | IF Malmö Löp | DNF | = | |||||
Final B | |||||||||
1 | Anders Nilsson Anders Nilsson 79, Ystad 37:00 | 79 | Ystads IF | 37:00 | =PB | ||||
2 | Rickard Johnsson Rickard Johnsson 74, IS Göta 37:08 | 74 | IS Göta | 37:08 | =PB | ||||
3 | Thomas Rödin Hulth Thomas Rödin Hulth 81, IS Göta 38:01 | 81 | IS Göta | 38:01 | = | ||||
4 | Klas Johansson Klas Johansson 77, IS Göta 38:15 | 77 | IS Göta | 38:15 | =PB | ||||
5 | Magnus Sjöberg Magnus Sjöberg 77, Trelleborg 38:28 | 77 | IFK Trelleborg | 38:28 | =PB | ||||
6 | Pelle Sjöberg Pelle Sjöberg 81, Björnstorp 38:31 | 81 | Björnstorps IF | 38:31 | =PB | ||||
7 | Erik Wesser Erik Wesser 68, IS Göta 38:41 | 68 | IS Göta | 38:41 | =PB | ||||
8 | Björn Hedin Björn Hedin 88, IS Göta 38:42 | 88 | IS Göta | 38:42 | =PB | ||||
9 | Stephen Murray Stephen Murray 66, Björnstorp 39:02 | 66 | Björnstorps IF | 39:02 | =PB | ||||
10 | Marcus Jansson Marcus Jansson 74, IS Göta 39:14 | 74 | IS Göta | 39:14 | =PB | ||||
11 | Håkan Reistad Håkan Reistad 64, IS Göta 39:15 | 64 | IS Göta | 39:15 | =PB | ||||
12 | Fredrik Aplander Rosencrantz Fredrik Aplander Rosencrantz 69, IS Göta 39:31 | 69 | IS Göta | 39:31 | =PB | ||||
13 | Mikael Sjöstrand Mikael Sjöstrand 76, Genarp 39:38 | 76 | Genarps IF | 39:38 | =PB | ||||
14 | Håkan Ekfors Håkan Ekfors 68, Björnstorp 39:55 | 68 | Björnstorps IF | 39:55 | =PB | ||||
15 | Mattias Carlsson Mattias Carlsson 69, IS Göta 40:08 | 69 | IS Göta | 40:08 | =PB | ||||
16 | Jörgen Holmqvist Jörgen Holmqvist 66, Heleneholm 40:45 | 66 | Heleneholms IF | 40:45 | = | ||||
17 | Björn Nordstedt Björn Nordstedt 81, Ystad 40:48 | 81 | Ystads IF | 40:48 | = | ||||
18 | Anders Östman Anders Östman 62, Genarp 40:58 | 62 | Genarps IF | 40:58 | =PB | ||||
19 | Håkan Larsson Håkan Larsson 69, Trelleborg 41:07 | 69 | IFK Trelleborg | 41:07 | =PB | ||||
20 | Flemming Olsen Flemming Olsen 64, Snapphanarna 41:14 | 64 | FK Snapphanarna | 41:14 | =PB | ||||
21 | Patrik Olsson Patrik Olsson 70, IS Göta 41:51 | 70 | IS Göta | 41:51 | =PB | ||||
22 | Nils-Arvid Olofsson Nils-Arvid Olofsson 64, Ystad 42:17 | 64 | Ystads IF | 42:17 | =PB | ||||
23 | Mikael Nilsson Mikael Nilsson 74, Björnstorp 42:55 | 74 | Björnstorps IF | 42:55 | =PB | ||||
24 | Magnus Lundberg Magnus Lundberg 78, Trelleborg 43:11 | 78 | IFK Trelleborg | 43:11 | = | ||||
25 | Christian Jörgensen Christian Jörgensen 64, F&S Malmö 56:45 | 64 | F&S Malmö | 56:45 | =PB | ||||
Patrik Persson Patrik Persson 71, Ystad DNF | 71 | Ystads IF | DNF | = | |||||
Final C | |||||||||
1 | Toni Einstulen Toni Einstulen 70, Helsingborgs LK 42:08 | 70 | Helsingborgs LK-92 | 42:08 | =PB | ||||
2 | Francois Travert Francois Travert 73, Ystad 42:42 | 73 | Ystads IF | 42:42 | =PB | ||||
3 | Christian Malmros Christian Malmros 74, IS Göta 42:45 | 74 | IS Göta | 42:45 | =PB | ||||
4 | Eric Lacayo Eric Lacayo 62, Björnstorp 43:48 | 62 | Björnstorps IF | 43:48 | =PB | ||||
5 | Thomas Nilson Thomas Nilson 69, IS Göta 44:00 | 69 | IS Göta | 44:00 | =PB | ||||
6 | David Waller David Waller 79, Ystad 45:16 | 79 | Ystads IF | 45:16 | =PB | ||||
7 | Tommy Arnesson Tommy Arnesson 53, Simrishamn 45:29 | 53 | Simrishamns AIF | 45:29 | =PB | ||||
8 | Peter Hansson Peter Hansson 64, Björnstorp 45:31 | 64 | Björnstorps IF | 45:31 | =SB | ||||
9 | Bo Andersson Bo Andersson 52, Genarp 45:34 | 52 | Genarps IF | 45:34 | =PB | ||||
10 | Daniel Ohlin Daniel Ohlin 73, Björnstorp 47:19 | 73 | Björnstorps IF | 47:19 | =PB | ||||
11 | Kim Berggren Kim Berggren 68, Ystad 48:35 | 68 | Ystads IF | 48:35 | = | ||||
12 | Lars-Henrik Ottosson Lars-Henrik Ottosson 61, Ystad 48:49 | 61 | Ystads IF | 48:49 | = | ||||
Kvinnor | |||||||||
K 10 km väg Final A Final | |||||||||
1 | Annika Faager Annika Faager 76, Björnstorp 35:58 | 76 | Björnstorps IF | 35:58 | =PB | ||||
2 | Lisa Eneroth Lisa Eneroth 88, Malmö Löp 37:15 | 88 | IF Malmö Löp | 37:15 | =PB | ||||
Final B | |||||||||
1 | Julia Nilsson Julia Nilsson 92, Pallas 38:14 | 92 | IK Pallas | 38:14 | =PB | ||||
2 | Marina Stoltz Marina Stoltz 76, Heleneholm 40:06 | 76 | Heleneholms IF | 40:06 | =PB | ||||
3 | Mia Havinder Mia Havinder 69, Björnstorp 40:15 | 69 | Björnstorps IF | 40:15 | = | ||||
4 | Amanda Petersson Amanda Petersson 91, IS Göta 40:55 | 91 | IS Göta | 40:55 | =PB | ||||
Annelie Blomquist Annelie Blomquist 92, IS Göta DNF | 92 | IS Göta | DNF | = | |||||
Final C | |||||||||
1 | Matilda Matilda Strid Matilda Matilda Strid 89, Ystad 42:17 | 89 | Ystads IF | 42:17 | =PB | ||||
2 | Caroline Norrsand Caroline Norrsand 85, Ystad 42:26 | 85 | Ystads IF | 42:26 | =PB | ||||
3 | Jeanette Olofsson Jeanette Olofsson 87, IS Göta 45:39 | 87 | IS Göta | 45:39 | = | ||||
4 | Catarina Petersson Catarina Petersson 58, IS Göta 46:38 | 58 | IS Göta | 46:38 | =PB | ||||
5 | Josefine Carlberg Josefine Carlberg 69, IS Göta 46:57 | 69 | IS Göta | 46:57 | =PB | ||||
6 | Karolina Jagesten Karolina Jagesten 71, Björnstorp 47:02 | 71 | Björnstorps IF | 47:02 | =PB | ||||
7 | Sara Lundberg Sara Lundberg 84, Björnstorp 47:06 | 84 | Björnstorps IF | 47:06 | =PB | ||||
8 | Kajsa Hansson Kajsa Hansson 56, Snapphanarna 47:23 | 56 | FK Snapphanarna | 47:23 | = | ||||
9 | Eva Lönnqvist Eva Lönnqvist 56, Ystad 47:29 | 56 | Ystads IF | 47:29 | =PB | ||||
10 | Marie Olsson Marie Olsson 65, IS Göta 49:24 | 65 | IS Göta | 49:24 | =PB | ||||
11 | Susanne Ekström Susanne Ekström 73, Björnstorp 51:31 | 73 | Björnstorps IF | 51:31 | = | ||||
12 | Beatrice Christensson Beatrice Christensson 72, Heleneholm 51:43 | 72 | Heleneholms IF | 51:43 | = | ||||
13 | Barbro Liljequist Barbro Liljequist 54, Heleneholm 52:09 | 54 | Heleneholms IF | 52:09 | =PB | ||||
14 | Ulla Engelby Ulla Engelby 54, Pan-Kristianstad 52:17 | 54 | OK Pan-Kristianstad | 52:17 | =PB | ||||
15 | Bodil Mårtensson Bodil Mårtensson 64, Björnstorp 59:57 | 64 | Björnstorps IF | 59:57 | =PB | ||||
Eva Brengdahl Eva Brengdahl 61, Söderåsen DNF | 61 | Söderåsens FK | DNF | = |