0
27.4 | |
27.4 | |
28.4 | |
1.5 | |
1.5 | |
27.4 | |
1.5 | |
28.4 | |
13.4 | |
27‐28.4 | |
27‐28.4 | |
27.4 | |
29.4 | |
1.4 | |
27.4 | |
28.4 | |
27.4 | |
27.4 | |
25.4 | |
20.4 | |
24.4 | |
24.4 | |
20.4 | |
13.4 | |
22.4 | |
17.4 | |
17.4 | |
21.4 | |
1.4 | |
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
3.3 | |
21.2 |
Män | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 800 m Final A Final | |||||||||
1 | Johan Eriksson Johan Eriksson 88, Tureberg 1:50.20 | 88 | Turebergs FK | 1:50.20 | =PB | ||||
2 | Håkon Mushom Håkon Mushom 93, NOR 1:50.69 | 93 | NOR | 1:50.69 | =SB | ||||
3 | Nick Jensen Nick Jensen 91, DEN 1:51.08 | 91 | DEN | 1:51.08 | = | ||||
4 | Joonas Rinne Joonas Rinne 95, FIN 1:51.51 | 95 | FIN | 1:51.51 | = | ||||
5 | Andreas Roth Andreas Roth 93, NOR 1:52.06 | 93 | NOR | 1:52.06 | = | ||||
6 | Johan Svensson Johan Svensson 89, Spårvägen 1:52.91 | 89 | Spårvägens FK | 1:52.91 | = | ||||
7 | Mattias Ohlsson Mattias Ohlsson 94, Heleneholm 1:54.03 | 94 | Heleneholms IF | 1:54.03 | = | ||||
Final B | |||||||||
1 | Stuart McCallum Stuart McCallum 95, GBR 1:51.88 | 95 | GBR | 1:51.88 | =PB | ||||
2 | Ådne Andersen Ådne Andersen 94, NOR 1:53.57 | 94 | NOR | 1:53.57 | = | ||||
3 | Antton Launto Antton Launto 90, FIN 1:53.79 | 90 | FIN | 1:53.79 | =PB | ||||
4 | Rasmus Bengtsson Rasmus Bengtsson 95, Spårvägen 1:54.35 | 95 | Spårvägens FK | 1:54.35 | = | ||||
5 | Gustav Bivstedt Gustav Bivstedt 96, Hässelby 1:54.67 | 96 | Hässelby SK | 1:54.67 | = | ||||
6 | Johan Henningsson Johan Henningsson 90, Tureberg 1:55.36 | 90 | Turebergs FK | 1:55.36 | = | ||||
Final C | |||||||||
1 | Hampus Börjesson Hampus Börjesson 94, Ullevi 1:55.20 | 94 | Ullevi FK | 1:55.20 | =SB | ||||
2 | Alexander Nilsson Alexander Nilsson 95, Mölndal 1:55.26 | 95 | Mölndals AIK | 1:55.26 | = | ||||
Final D | |||||||||
2 | Josef Wallenlind Josef Wallenlind 01, Mölndal 1:57.11 | 01 | Mölndals AIK | 1:57.11 | =PB | ||||
M 1 mile Final A Final | |||||||||
1 | Marco Bertolotti Marco Bertolotti 92, FIN 4:14.13 | 92 | FIN | 4:14.13 | =PB | ||||
M 5000 m Final A Final | |||||||||
1 | Okubamichael Fissehatsion Okubamichael Fissehatsion 93, ERI 14:10.35 | 93 | ERI | 14:10.35 | =SB | ||||
2 | Per Svela Per Svela 92, NOR 14:13.81 | 92 | NOR | 14:13.81 | = | ||||
3 | Ababa Lama Ababa Lama 93, Hälle 14:16.11 | 93 | Hälle IF | 14:16.11 | =SB | ||||
4 | Andreas Åhwall Andreas Åhwall 89, Hässelby 14:17.87 | 89 | Hässelby SK | 14:17.87 | =PB | ||||
5 | Martti Siikaluoma Martti Siikaluoma 92, FIN 14:20.02 | 92 | FIN | 14:20.02 | = | ||||
6 | Lars Södergård Lars Södergård 83, Spårvägen 14:44.82 | 83 | Spårvägens FK | 14:44.82 | =SB | ||||
7 | Ossi Kekki Ossi Kekki 93, FIN 14:51.82 | 93 | FIN | 14:51.82 | = | ||||
8 | Oscar Carlsson Oscar Carlsson 91, Hässelby 14:52.95 | 91 | Hässelby SK | 14:52.95 | =SB | ||||
Mellantider | |||||||||
M 3000 m Final A Final | |||||||||
1 | Okubamichael Fissehatsion Okubamichael Fissehatsion 93, ERI 8:24.15 | 93 | ERI | 8:24.15 | =SB | ||||
2 | Ababa Lama Ababa Lama 93, Hälle 8:32.58 | 93 | Hälle IF | 8:32.58 | =SB | ||||
3 | Andreas Åhwall Andreas Åhwall 89, Hässelby 8:39.01 | 89 | Hässelby SK | 8:39.01 | = | ||||
4 | Per Svela Per Svela 92, NOR 8:39.34 | 92 | NOR | 8:39.34 | = | ||||
5 | Ossi Kekki Ossi Kekki 93, FIN 8:39.63 | 93 | FIN | 8:39.63 | = | ||||
6 | Martti Siikaluoma Martti Siikaluoma 92, FIN 8:39.90 | 92 | FIN | 8:39.90 | = | ||||
7 | Lars Södergård Lars Södergård 83, Spårvägen 8:48.44 | 83 | Spårvägens FK | 8:48.44 | =SB | ||||
8 | Oscar Carlsson Oscar Carlsson 91, Hässelby 8:48.78 | 91 | Hässelby SK | 8:48.78 | =PB | ||||
Kvinnor | |||||||||
K 800 m Final A Final | |||||||||
1 | Hanna Hermansson Hanna Hermansson 89, Tureberg 2:04.21 | 89 | Turebergs FK | 2:04.21 | = | ||||
2 | Yolanda Ngarambe Yolanda Ngarambe 91, Tureberg 2:06.90 | 91 | Turebergs FK | 2:06.90 | = | ||||
3 | Aino Paunonen Aino Paunonen 92, FIN 2:06.92 | 92 | FIN | 2:06.92 | = | ||||
4 | Martine Eikemo Borge Martine Eikemo Borge 90, NOR 2:08.28 | 90 | NOR | 2:08.28 | = | ||||
5 | Line K Schulz Line K Schulz 96, DEN 2:08.78 | 96 | DEN | 2:08.78 | = | ||||
6 | Maria Valtanen Maria Valtanen 91, FIN 2:09.72 | 91 | FIN | 2:09.72 | = | ||||
7 | Elina Johansson Elina Johansson 89, Spårvägen 2:11.61 | 89 | Spårvägens FK | 2:11.61 | =PB | ||||
8 | Josefine Rytter Josefine Rytter 94, DEN 2:12.51 | 94 | DEN | 2:12.51 | = | ||||
9 | Madeleine Björlin-Delmar Madeleine Björlin-Delmar 96, IFK Göteborg 2:12.98 | 96 | IFK Göteborg | 2:12.98 | = | ||||
Final B | |||||||||
1 | Lisa Öhberg Lisa Öhberg 88, Hälle 2:14.26 | 88 | Hälle IF | 2:14.26 | =SB | ||||
2 | Jennie Hurkmans Jennie Hurkmans 84, Tureberg 2:14.92 | 84 | Turebergs FK | 2:14.92 | = | ||||
3 | Elin Brink Elin Brink 97, Mölndal 2:15.46 | 97 | Mölndals AIK | 2:15.46 | = | ||||
K 1 mile Final A Final | |||||||||
1 | Yolanda Ngarambe Yolanda Ngarambe 91, Tureberg 4:57.65 | 91 | Turebergs FK | 4:57.65 | =SB | ||||
K 5000 m Final A Final | |||||||||
1 | Kristine Eikrem Engeset Kristine Eikrem Engeset 88, NOR 16:06.28 | 88 | NOR | 16:06.28 | =PB | ||||
2 | Frida Kristiansson Frida Kristiansson 92, Örgryte 16:38.09 | 92 | Örgryte IS | 16:38.09 | =PB | ||||
3 | Sara Holmgren Sara Holmgren 90, Sävedalen 16:47.82 | 90 | Sävedalens AIK | 16:47.82 | = | ||||
4 | Kristine Helle Kristine Helle 94, NOR 16:49.49 | 94 | NOR | 16:49.49 | =SB | ||||
5 | Malin Strand Malin Strand 93, Sävedalen 17:04.82 | 93 | Sävedalens AIK | 17:04.82 | =PB | ||||
6 | Elin Borglund Elin Borglund 91, Sävedalen 17:27.02 | 91 | Sävedalens AIK | 17:27.02 | = | ||||
Mellantider | |||||||||
K 3000 m Final A Final | |||||||||
1 | Sara Holmgren Sara Holmgren 90, Sävedalen 9:51.96 | 90 | Sävedalens AIK | 9:51.96 | = | ||||
2 | Kristine Eikrem Engeset Kristine Eikrem Engeset 88, NOR 9:52.09 | 88 | NOR | 9:52.09 | =SB | ||||
3 | Frida Kristiansson Frida Kristiansson 92, Örgryte 9:55.90 | 92 | Örgryte IS | 9:55.90 | = | ||||
4 | Kristine Helle Kristine Helle 94, NOR 10:01.98 | 94 | NOR | 10:01.98 | =SB |