0
2.5 | |
13.4 | |
20.4 | |
27.4 | |
24.4 | |
2.5 | |
27.4 | |
27.4 | |
28.4 | |
1.5 | |
1.5 | |
27.4 | |
1.5 | |
28.4 | |
13.4 | |
27‐28.4 | |
27‐28.4 | |
27.4 | |
29.4 | |
1.4 | |
27.4 | |
28.4 | |
27.4 | |
27.4 | |
25.4 | |
20.4 | |
24.4 | |
24.4 | |
20.4 | |
13.4 | |
22.4 | |
17.4 | |
17.4 | |
21.4 | |
1.4 | |
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 |
Men | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Men 5000m Final A Final | |||||||||
2 | Andreas Åhwall Andreas Åhwall 89, Hässelby 15:04.00 | 89 | Hässelby SK | 15:04.00 | =SB | ||||
Men 2000m Steeplechase Final A Final | |||||||||
1 | Lars Drageryd Lars Drageryd 89, KFUM Örebro 6:38.28 | 89 | KFUM Örebro | 6:38.28 | =SB | ||||
1 | David Petersson David Petersson 82, Wärnamo 6:55.30 | 82 | Wärnamo SK | 6:55.30 | =SB | ||||
6 | Johan Arnqvist Johan Arnqvist 85, IF Göta 6:15.15 | 85 | IF Göta | 6:15.15 | =SB | ||||
9 | Anders Soovik Anders Soovik 76, Kongahälla 6:29.08 | 76 | Kongahälla AIK | 6:29.08 | =SB | ||||
Men 300m Hurdles (76.2cm) | |||||||||
Race B | |||||||||
3 | Philip Ingvason Philip Ingvason 95, Ullevi 45.53 | 95 | Ullevi FK | 45.53 | =PB | ||||
4 | Philip Erixon Philip Erixon 95, IFK Växjö 47.04 | 95 | IFK Växjö | 47.04 | =PB | ||||
Men 300m Hurdles (84cm) | |||||||||
Race C | |||||||||
5 | Melker Zetterman Melker Zetterman 93, Lomma 45.86 | 93 | Lomma FIK | 45.86 | =PB | ||||
6 | Youssef Metahni Youssef Metahni 93, Ullevi 45.89 | 93 | Ullevi FK | 45.89 | =PB | ||||
Men 400m Hurdles Final A Final | |||||||||
3 | Niclas Åkerström Niclas Åkerström 88, IFK Växjö 53.37 | 88 | IFK Växjö | 53.37 | =PB | ||||
Race C | |||||||||
2 | Fredrik Wide Fredrik Wide 91, Bromma 1:01.49 | 91 | Bromma IF | 1:01.49 | =PB | ||||
U20 M 2000m Steeplechase Final A Final | |||||||||
4 | Erik Isacsson Erik Isacsson 91, Eksjö Södra 6:36.98 | 91 | Eksjö Södra IK | 6:36.98 | =PB | ||||
7 | Niklas Österlund Niklas Österlund 91, Ymer 7:10.04 | 91 | IK Ymer | 7:10.04 | =PB | ||||
8 | Christopher Martinsson 7:23.04 | 90 | Åhus FIK | 7:23.04 | =PB | ||||
U20 M Pole Vault Final A Final | |||||||||
1 | Sebastian Axell Sebastian Axell 91, Lerum 4.71 | 91 | IK Lerum FI | 4.71 | =PB | ||||
2 | Per Drageryd Per Drageryd 91, KFUM Örebro 4.58 | 91 | KFUM Örebro | 4.58 | =PB | ||||
3 | Andreas Rydberg Andreas Rydberg 90, Västerås FK 4.58 | 90 | Västerås FK | 4.58 | =PB | ||||
U20 M Javelin Throw Final A Final | |||||||||
2 | Pontus Bjärkvik Pontus Bjärkvik 90, Hovslätt 63.50 | 90 | Hovslätts IK | 63.50 | =PB | ||||
4 | Benjamin Hyvönen Benjamin Hyvönen 90, IFK Umeå 60.86 | 90 | IFK Umeå | 60.86 | =PB | ||||
5 | Linus Eriksson Linus Eriksson 91, Säffle 54.54 | 91 | Säffle FIK | 54.54 | =PB | ||||
U18 M Long Jump Final A Final | |||||||||
7 | Robert Erlandsson Robert Erlandsson 92, Ystad 6.26 | 92 | Ystads IF | 6.26 | +1.0 =SB | ||||
U18 M Javelin Throw (700g) Final A Final | |||||||||
1 | Erik Liberg Erik Liberg 93, Sävedalen 46.80 | 93 | Sävedalens AIK | 46.80 | =PB | ||||
2 | Peter Ahlström Peter Ahlström 93, Lomma 41.27 | 93 | Lomma FIK | 41.27 | =PB | ||||
9 | Sebastian Karlsson Sebastian Karlsson 92, Kalmarsund 48.88 | 92 | FI Kalmarsund | 48.88 | =SB | ||||
U16 M 1500m Steeplechase, 76.2cm Final A Final | |||||||||
6 | David Roos David Roos 94, Eslövs AI 4:48.12 | 94 | Eslövs AI | 4:48.12 | =PB | ||||
U16 M Shot Put (4kg) Final A Final | |||||||||
9 | Robin Forsell Robin Forsell 94, KFUM Örebro 13.00 | 94 | KFUM Örebro | 13.00 | =PB | ||||
U15 M Long Jump Final A Final | |||||||||
2 | Carl Moskuvaara Carl Moskuvaara 95, Huddinge 5.81 | 95 | Huddinge AIS | 5.81 | –0.3 =PB | ||||
U14 M High Jump Final A Final | |||||||||
1 | Pontus Sterner Johansson Pontus Sterner Johansson 96, Malmö 1.83 | 96 | Malmö AI | 1.83 | =PB | ||||
Women | |||||||||
Women 800m Final A Final | |||||||||
6 | Minda Langmoen Minda Langmoen 95, Kongahälla 2:24.32 | 95 | Kongahälla AIK | 2:24.32 | =PB | ||||
Race B | |||||||||
3 | Frida Furebring Frida Furebring 95, Lund 2:28.96 | 95 | IFK Lund | 2:28.96 | =PB | ||||
5 | Alice Andersson Alice Andersson 94, Ymer 2:27.71 | 94 | IK Ymer | 2:27.71 | =SB | ||||
Women 3000m Final A Final | |||||||||
1 | Isabelle Carlsson-Pallin Isabelle Carlsson-Pallin 94, Mosjö FK 11:50.18 | 94 | Mosjö FK | 11:50.18 | =PB | ||||
5 | Sandra Nilsson Sandra Nilsson 88, Björnstorp 10:29.97 | 88 | Björnstorps IF | 10:29.97 | =SB | ||||
Women 2000m Steeplechase Final A Final | |||||||||
1 | Christina Hultman Christina Hultman 91, Huddinge 7:36.82 | 91 | Huddinge AIS | 7:36.82 | =PB | ||||
1 | Emma Jansson Emma Jansson 91, Ludvika 7:44.50 | 91 | Ludvika FFI | 7:44.50 | =PB | ||||
1 | Hannah Nilsson Hannah Nilsson 91, Malmö 8:03.64 | 91 | Malmö AI | 8:03.64 | =PB | ||||
1 | Ida Forsén Ida Forsén 91, Tumba 8:17.89 | 91 | IFK Tumba | 8:17.89 | =PB | ||||
5 | Matilda Häggström Matilda Häggström 88, IF Göta 7:13.88 | 88 | IF Göta | 7:13.88 | =PB | ||||
Women 300m Hurdles Final A Final | |||||||||
1 | Erika Brandt Erika Brandt 92, Mölndal 43.66 | 92 | Mölndals AIK | 43.66 | =PB | ||||
Race B | |||||||||
1 | Sandra Wagner Sandra Wagner 92, KFUM Örebro 44.35 | 92 | KFUM Örebro | 44.35 | =PB | ||||
2 | Charlotte Lanfelt Charlotte Lanfelt 91, Huddinge 45.97 | 91 | Huddinge AIS | 45.97 | =PB | ||||
3 | Josefine Loggert Josefine Loggert 91, Boden FI 47.06 | 91 | Boden FI | 47.06 | =SB | ||||
Race C | |||||||||
3 | Elin Sjögren Elin Sjögren 92, Bromma 49.83 | 92 | Bromma IF | 49.83 | =SB | ||||
Women 400m Hurdles | |||||||||
Race B | |||||||||
1 | Louise Martin Louise Martin 87, Hässelby 1:01.75 | 87 | Hässelby SK | 1:01.75 | =SB | ||||
Women High Jump Final A Final | |||||||||
1 | Sandra Höckerstrand Sandra Höckerstrand 90, Hammarby 1.57 | 90 | Hammarby IF | 1.57 | =SB | ||||
7 | Anna Flodin Anna Flodin 88, Strand 1.65 | 88 | Strands IF | 1.65 | =SB | ||||
Women Javelin Throw Final A Final | |||||||||
2 | Emelie Haaparanta Emelie Haaparanta 88, Täby 37.49 | 88 | Täby IS | 37.49 | =SB | ||||
U20 W High Jump Final A Final | |||||||||
7 | Madeleine Serenhov Madeleine Serenhov 91, Lidingö 1.67 | 91 | IFK Lidingö | 1.67 | =SB | ||||
U18 W 1500m Steeplechase Final A Final | |||||||||
1 | Johanna Hultgren Johanna Hultgren 93, Ludvika 5:49.06 | 93 | Ludvika FFI | 5:49.06 | =SB | ||||
8 | Julia Nilsson Julia Nilsson 92, Pallas 5:39.10 | 92 | IK Pallas | 5:39.10 | =SB | ||||
U18 W 300m Hurdles Final A Final | |||||||||
1 | Gabriella Nykvist Gabriella Nykvist 92, Tranås 49.35 | 92 | Tranås AIF | 49.35 | =PB | ||||
U18 W Long Jump | |||||||||
Qualification | |||||||||
4 | Louise Thornander Louise Thornander 92, Upsala IF 5.43 | 92 | Upsala IF | 5.43 | +0.8 =SB | ||||
U18 W Javelin Throw Final A Final | |||||||||
1 | Katja Axelsson Katja Axelsson 92, Eslövs AI 33.67 | 92 | Eslövs AI | 33.67 | =SB | ||||
2 | Sofie Hallström Sofie Hallström 92, KFUM Örebro 26.81 | 92 | KFUM Örebro | 26.81 | =SB | ||||
2 | My Larsson 25.53 | 93 | 25.53 | =SB | |||||
U16 W 80 Meter Hurdles (76.2 cm - 8m) | |||||||||
Heat 2 Wind: -1.4 | Wind: -1.4 | ||||||||
3 | Emelie Nyberg Emelie Nyberg 94, Finish 12.71 | 94 | IK Finish | 12.71 | =PB | ||||
Heat 4 Wind: +0.7 | Wind: +0.7 | ||||||||
6 | Emma Ljungberg Emma Ljungberg 94, Nyköpings BIS 12.88 | 94 | Nyköpings BIS | 12.88 | =PB | ||||
U16 W Long Jump Final A Final | |||||||||
1 | Nikki Berglund Nikki Berglund 94, Färjestaden 5.17 | 94 | FIK Färjestaden | 5.17 | +1.6 =PB | ||||
1 | Kamila Pietruszka Kamila Pietruszka 94, Göteborgs KIK 5.08 | 94 | Göteborgs KIK | 5.08 | –0.2 =PB | ||||
1 | Lovisa Karlsson Lovisa Karlsson 94, Linköpings GIF 5.04 | 94 | Linköpings GIF | 5.04 | –0.4 =PB | ||||
1 | Emelie Nyberg Emelie Nyberg 94, Finish 5.01 | 94 | IK Finish | 5.01 | +0.8 =PB | ||||
3 | Lynn Johnson Lynn Johnson 94, Ullevi 5.76w | 94 | Ullevi FK | 5.76w | +2.2 | ||||
4 | Alissa Söderberg Alissa Söderberg 94, Malmö 5.73 | 94 | Malmö AI | 5.73 | –0.7 =PB | ||||
5 | Josefin Myrén Josefin Myrén 94, Udd 5.60 | 94 | IF Udd | 5.60 | +0.5 =PB | ||||
6 | Hanna Kober Hanna Kober 94, Lund 5.51 | 94 | IFK Lund | 5.51 | +1.9 =PB | ||||
U16 W Shot Put (3kg) Final A Final | |||||||||
1 | Julia Gustafsson Julia Gustafsson 94, Frövi 10.00 | 94 | Frövi IK | 10.00 | =SB | ||||
5 | Lina Bengtson Lina Bengtson 94, Heleneholm 11.24 | 94 | Heleneholms IF | 11.24 | =PB | ||||
U15 W 80 Meter Hurdles (76.2 cm - 8m) Wind: -1.6 Final A Final | Wind: -1.6 | ||||||||
3 | Lisa Ferneman Lisa Ferneman 95, Hammarby 12.43 | 95 | Hammarby IF | 12.43 | =PB | ||||
Heat 1 Wind: -0.6 | Wind: -0.6 | ||||||||
1 | Frida Johansson Frida Johansson 95, IF Göta 12.30 | 95 | IF Göta | 12.30 | =PB | ||||
3 | Frida Jansson Frida Jansson 95, IFK Växjö 13.01 | 95 | IFK Växjö | 13.01 | =PB | ||||
Heat 3 Wind: -0.4 | Wind: -0.4 | ||||||||
1 | Emma Schack Emma Schack 95, Åhus 12.38 | 95 | Åhus FIK | 12.38 | =PB | ||||
U15 W Long Jump Final A Final | |||||||||
1 | Elise Malmberg Elise Malmberg 95, Hässleholms AIS 5.63 | 95 | Hässleholms AIS | 5.63 | +1.1 =PB | ||||
3 | Matilda Matthys Matilda Matthys 95, GoIF Tjalve 5.46w | 95 | GoIF Tjalve | 5.46w | +3.1 | ||||
4 | Elin Andersson Elin Andersson 95, IFK Växjö 5.33 | 95 | IFK Växjö | 5.33 | –0.8 =PB | ||||
5 | Alexia Holse Alexia Holse 95, GoIF Tjalve 5.25w | 95 | GoIF Tjalve | 5.25w | +2.1 | ||||
6 | Erika Löke Erika Löke 95, Falun 5.24 | 95 | Falu IK | 5.24 | –0.2 =PB | ||||
8 | Malin Samuelsson Malin Samuelsson 95, IFK Växjö 5.11 | 95 | IFK Växjö | 5.11 | –0.1 =PB | ||||
9 | Josefin Enoksson Josefin Enoksson 95, Klippan 5.11 | 95 | Klippans FK | 5.11 | +1.4 =PB | ||||
Qualification | |||||||||
1 | Alice Lidén Alice Lidén 95, Tranås 5.02 | 95 | Tranås AIF | 5.02 | +0.9 =PB | ||||
2 | Josefin Enoksson Josefin Enoksson 95, Klippan 5.16w | 95 | Klippans FK | 5.16w | +2.3 | ||||
5 | Julia Sederlin Julia Sederlin 95, Rånäs 5.15 | 95 | Rånäs 4H | 5.15 | +1.0 =PB | ||||
7 | Malin Samuelsson Malin Samuelsson 95, IFK Växjö 5.12w | 95 | IFK Växjö | 5.12w | +2.2 | ||||
U15 W Javelin Throw (400g) Final A Final | |||||||||
9 | Jennie Walfridsson Jennie Walfridsson 95, Ystad 32.28 | 95 | Ystads IF | 32.28 | =PB | ||||
U14 W High Jump Final A Final | |||||||||
1 | Adriana Janic Adriana Janic 96, Malmö 1.70 | 96 | Malmö AI | 1.70 | =PB | ||||
2 | Signe Svensén Signe Svensén 96, Kristianstad 1.61 | 96 | KFUM Kristianstad | 1.61 | =PB | ||||
5 | Emma Wernung Emma Wernung 96, Sävedalen 1.54 | 96 | Sävedalens AIK | 1.54 | =PB | ||||
U14 W Javelin Throw (400g) Final A Final | |||||||||
1 | Julia Eriksson 36.45 | 96 | 36.45 | =PB |