0
2.5 | |
13.4 | |
20.4 | |
27.4 | |
24.4 | |
2.5 | |
27.4 | |
27.4 | |
28.4 | |
1.5 | |
1.5 | |
27.4 | |
1.5 | |
28.4 | |
13.4 | |
27‐28.4 | |
27‐28.4 | |
27.4 | |
29.4 | |
1.4 | |
27.4 | |
28.4 | |
27.4 | |
27.4 | |
25.4 | |
20.4 | |
24.4 | |
24.4 | |
20.4 | |
13.4 | |
22.4 | |
17.4 | |
17.4 | |
21.4 | |
1.4 | |
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 |
Men | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Men 100m Wind: -0.2 Final A Final | Wind: -0.2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Arthur Gue Cissé Arthur Gue Cissé 96, CIV 9.94 | 96 | CIV | 9.94 | =PB NR | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Egwero Ogho-Ogene Egwero Ogho-Ogene 88, NGR 10.19 | 88 | NGR | 10.19 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Emre Zafer Barnes Emre Zafer Barnes 88, TUR 10.29 | 88 | TUR | 10.29 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Kim Collins Kim Collins 76, SKN 10.39 | 76 | SKN | 10.39 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Giovanni Codrington Giovanni Codrington 88, NED 10.40 | 88 | NED | 10.40 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Vitor dos Santos Vitor dos Santos 96, BRA 10.91 | 96 | BRA | 10.91 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 Wind: -0.2 | Wind: -0.2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Arthur Gue Cissé Arthur Gue Cissé 96, CIV 10.04 | 96 | CIV | 10.04 | =PB | Q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Emre Zafer Barnes Emre Zafer Barnes 88, TUR 10.36 | 88 | TUR | 10.36 | = | q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Aleixo Platini Menga Aleixo Platini Menga 87, GER 10.48 | 87 | GER | 10.48 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Peter Emelieze Peter Emelieze 88, GER 10.52 | 88 | GER | 10.52 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Daniel Hoffmann Daniel Hoffmann 95, GER 10.73 | 95 | GER | 10.73 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 Wind: -0.6 | Wind: -0.6 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Vitor dos Santos Vitor dos Santos 96, BRA 10.33 | 96 | BRA | 10.33 | = | Q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Egwero Ogho-Ogene Egwero Ogho-Ogene 88, NGR 10.36 | 88 | NGR | 10.36 | = | q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Kim Collins Kim Collins 76, SKN 10.42 | 76 | SKN | 10.42 | = | q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Giovanni Codrington Giovanni Codrington 88, NED 10.43 | 88 | NED | 10.43 | = | q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Felix Streng Felix Streng 95, GER 10.91 | 95 | GER | 10.91 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Kai Köllmann Kai Köllmann 96, GER 10.93 | 96 | GER | 10.93 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Men High Jump Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Sylwester Bednarek Sylwester Bednarek 89, POL 2.24 | 89 | POL | 2.24 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Tobias Potye Tobias Potye 95, GER 2.21 | 95 | GER | 2.21 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Hamdi Mahamat Alamine Saleh Hamdi Mahamat Alamine Saleh 97, QAT 2.21 | 97 | QAT | 2.21 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Chris Baker Chris Baker 91, GBR 2.21 | 91 | GBR | 2.21 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Douwe Amels Douwe Amels 91, NED 2.21 | 91 | NED | 2.21 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Mateusz Przybylko Mateusz Przybylko 92, GER 2.18 | 92 | GER | 2.18 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Torsten Sanders Torsten Sanders 94, GER 2.05 | 94 | GER | 2.05 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Men Pole Vault Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Melker Svärd Jacobsson 5.70 | 94 | SWE | 5.70 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Shawn Barber Shawn Barber 94, CAN 5.70 | 94 | CAN | 5.70 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Ben Broeders Ben Broeders 95, BEL 5.60 | 95 | BEL | 5.60 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Bo Kanda Lita Baehre Bo Kanda Lita Baehre 99, GER 5.60 | 99 | GER | 5.60 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Tobias Scherbarth Tobias Scherbarth 85, GER 5.50 | 85 | GER | 5.50 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Karsten Dilla Karsten Dilla 89, GER 5.35 | 89 | GER | 5.35 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Torben Blech Torben Blech 95, GER 5.35 | 95 | GER | 5.35 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Rasmus Wejnold Jørgensen Rasmus Wejnold Jørgensen 89, DEN 5.20 | 89 | DEN | 5.20 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Competition B | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Robin Pieper Robin Pieper 95, GER 5.30 | 95 | GER | 5.30 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Philip Kass Philip Kass 98, GER 5.10 | 98 | GER | 5.10 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Sebastian Vogt Sebastian Vogt 92, GER 5.00 | 92 | GER | 5.00 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Jonas Efferoth Jonas Efferoth 93, GER 4.80 | 93 | GER | 4.80 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Men Long Jump Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Markus Rehm Markus Rehm 88, GER 8.06 | 88 | GER | 8.06 | +0.4 = | Prosthetic leg | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Tomasz Jaszczuk Tomasz Jaszczuk 92, POL 7.85 | 92 | POL | 7.85 | +0.1 = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Dan Bramble Dan Bramble 90, GBR 7.78 | 90 | GBR | 7.78 | +0.1 = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Filippo Randazzo Filippo Randazzo 96, ITA 7.50 | 96 | ITA | 7.50 | –0.5 = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Felix Streng Felix Streng 95, GER 7.00 | 95 | GER | 7.00 | –0.1 = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Dominik Falkenhagen Dominik Falkenhagen 96, GER 6.99 | 96 | GER | 6.99 | –0.1 = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Men Shot Put Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Tobias Dahm Tobias Dahm 87, GER 19.28 | 87 | GER | 19.28 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Jan Josef Jeuschede Jan Josef Jeuschede 93, GER 19.20 | 93 | GER | 19.20 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Simon Bayer Simon Bayer 95, GER 19.12 | 95 | GER | 19.12 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Cedric Trinemeier Cedric Trinemeier 97, GER 18.70 | 97 | GER | 18.70 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Patrick Müller Patrick Müller 96, GER 18.59 | 96 | GER | 18.59 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Pascal Eichler Pascal Eichler 98, GER 16.98 | 98 | GER | 16.98 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
U20 M Pole Vault Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Constantin Rutsch Constantin Rutsch 00, GER 4.90 | 00 | GER | 4.90 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Daniel Breinl Daniel Breinl 00, GER 4.80 | 00 | GER | 4.80 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Women | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Women 100m Wind: -0.2 Final A Final | Wind: -0.2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Gina Lückenkemper Gina Lückenkemper 96, GER 11.16 | 96 | GER | 11.16 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Rosângela Santos Rosângela Santos 90, BRA 11.47 | 90 | BRA | 11.47 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Yasmin Kwadwo Yasmin Kwadwo 90, GER 11.53 | 90 | GER | 11.53 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Jennifer Montag Jennifer Montag 98, GER 11.54 | 98 | GER | 11.54 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Johanna Bechthold Johanna Bechthold 97, GER 11.73 | 97 | GER | 11.73 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Patrizia van der Weken Patrizia van der Weken 99, LUX 11.75 | 99 | LUX | 11.75 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 Wind: -4.6 | Wind: -4.6 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Gina Lückenkemper Gina Lückenkemper 96, GER 11.75 | 96 | GER | 11.75 | = | Q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Loungo Matlhaku Loungo Matlhaku 95, BOT 12.04 | 95 | BOT | 12.04 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Naomi Sedney Naomi Sedney 94, NED 12.08 | 94 | NED | 12.08 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Amelie-Sophie Lederer Amelie-Sophie Lederer 94, GER 12.32 | 94 | GER | 12.32 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Hanna-Maari Latvala Hanna-Maari Latvala 87, FIN 12.38 | 87 | FIN | 12.38 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 Wind: -1.4 | Wind: -1.4 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Rosângela Santos Rosângela Santos 90, BRA 11.68 | 90 | BRA | 11.68 | = | Q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Jennifer Montag Jennifer Montag 98, GER 11.74 | 98 | GER | 11.74 | = | q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Yasmin Kwadwo Yasmin Kwadwo 90, GER 11.75 | 90 | GER | 11.75 | = | q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Johanna Bechthold Johanna Bechthold 97, GER 11.90 | 97 | GER | 11.90 | = | q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Patrizia van der Weken Patrizia van der Weken 99, LUX 12.00 | 99 | LUX | 12.00 | = | q |