0
2.5 | |
13.4 | |
20.4 | |
27.4 | |
24.4 | |
2.5 | |
27.4 | |
27.4 | |
28.4 | |
1.5 | |
1.5 | |
27.4 | |
1.5 | |
28.4 | |
13.4 | |
27‐28.4 | |
27‐28.4 | |
27.4 | |
29.4 | |
1.4 | |
27.4 | |
28.4 | |
27.4 | |
27.4 | |
25.4 | |
20.4 | |
24.4 | |
24.4 | |
20.4 | |
13.4 | |
22.4 | |
17.4 | |
17.4 | |
21.4 | |
1.4 | |
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 |
Men | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Men 100m Wind: +2.3 Final A Final | Wind: +2.3 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Morten Dalgaard Madsen Morten Dalgaard Madsen 95, DEN 10.39w | 95 | DEN | 10.39w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Festus Asante Festus Asante 94, DEN 10.45w | 94 | DEN | 10.45w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Eugene Ayanful Eugene Ayanful 90, GHA 10.45w | 90 | GHA | 10.45w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Frederik Schou-Nielsen Frederik Schou-Nielsen 96, DEN 10.46w | 96 | DEN | 10.46w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Elijah Skervin Elijah Skervin 92, GBR 10.61w | 92 | GBR | 10.61w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Andreas Trajkovski Andreas Trajkovski 93, DEN 10.74w | 93 | DEN | 10.74w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kieran Daly Kieran Daly 92, GBR DQ | 92 | GBR | DQ | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Race B Wind: +3.5 | Wind: +3.5 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Simon Hansen Simon Hansen 98, DEN 10.39w | 98 | DEN | 10.39w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Tobias Gorgone Larsen Tobias Gorgone Larsen 00, DEN 10.63w | 00 | DEN | 10.63w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Steffen Udengaard Knudsen Steffen Udengaard Knudsen 98, DEN 10.66w | 98 | DEN | 10.66w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Peter Trajkovski Peter Trajkovski 96, DEN 10.85w | 96 | DEN | 10.85w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Mathias Skou Mathias Skou 86, DEN 10.93w | 86 | DEN | 10.93w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Victor Jansson Victor Jansson 93, FIN 10.94w | 93 | FIN | 10.94w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Conrad Williams Conrad Williams 82, GBR DNF | 82 | GBR | DNF | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 Wind: +1.9 | Wind: +1.9 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Festus Asante Festus Asante 94, DEN 10.60 | 94 | DEN | 10.60 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Imran Rahman Imran Rahman 93, GBR 10.89 | 93 | GBR | 10.89 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Ramone McKenzie Ramone McKenzie 90, JAM 10.91 | 90 | JAM | 10.91 | =SB | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Steffen Udengaard Knudsen Steffen Udengaard Knudsen 98, DEN 10.93 | 98 | DEN | 10.93 | = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Peter Trajkovski Peter Trajkovski 96, DEN 11.06 | 96 | DEN | 11.06 | = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Mathias Skou Mathias Skou 86, DEN 11.12 | 86 | DEN | 11.12 | =SB | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 Wind: +1.5 | Wind: +1.5 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Kieran Daly Kieran Daly 92, GBR 10.49 | 92 | GBR | 10.49 | =SB | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Morten Dalgaard Madsen Morten Dalgaard Madsen 95, DEN 10.52 | 95 | DEN | 10.52 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Simon Hansen Simon Hansen 98, DEN 10.72 | 98 | DEN | 10.72 | =SB | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Tobias Gorgone Larsen Tobias Gorgone Larsen 00, DEN 10.86 | 00 | DEN | 10.86 | =PB | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Victor Jansson Victor Jansson 93, FIN 10.98 | 93 | FIN | 10.98 | =SB | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Emil Strøm Emil Strøm 93, DEN 11.16 | 93 | DEN | 11.16 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 3 Wind: +2.6 | Wind: +2.6 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Frederik Schou-Nielsen Frederik Schou-Nielsen 96, DEN 10.46w | 96 | DEN | 10.46w | Q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Eugene Ayanful Eugene Ayanful 90, GHA 10.57w | 90 | GHA | 10.57w | Q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Andreas Trajkovski Andreas Trajkovski 93, DEN 10.69w | 93 | DEN | 10.69w | q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Elijah Skervin Elijah Skervin 92, GBR 10.69w | 92 | GBR | 10.69w | q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Conrad Williams Conrad Williams 82, GBR 10.80w | 82 | GBR | 10.80w | q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Simon Mathiasen Simon Mathiasen 96, DEN 11.21w | 96 | DEN | 11.21w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Conrad Williams Conrad Williams 82, GBR DNF | 82 | GBR | DNF | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Men 400m Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Sadam Koumi Sadam Koumi 94, SUD 45.67 | 94 | SUD | 45.67 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Nigel Levine Nigel Levine 89, GBR 45.89 | 89 | GBR | 45.89 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Conrad Williams Conrad Williams 82, GBR 46.02 | 82 | GBR | 46.02 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Theo Campbell Theo Campbell 91, GBR 46.02 | 91 | GBR | 46.02 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Wiktor Suwara Wiktor Suwara 96, POL 47.05 | 96 | POL | 47.05 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Benjamin Vedel Benjamin Vedel 97, DEN 47.17 | 97 | DEN | 47.17 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Alex Carew Alex Carew 89, AUS 48.22 | 89 | AUS | 48.22 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Race B | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Marquis Caldwell Marquis Caldwell 90, USA 47.88 | 90 | USA | 47.88 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Luke Lennon-Ford Luke Lennon-Ford 89, GBR 48.01 | 89 | GBR | 48.01 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Denis Danac Denis Danac 93, SVK 48.62 | 93 | SVK | 48.62 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Kolbeinn Hödur Gunnarsson Kolbeinn Hödur Gunnarsson 95, ISL 48.89 | 95 | ISL | 48.89 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Nicklas Hyde Nicklas Hyde 86, DEN 49.23 | 86 | DEN | 49.23 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Race C | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Kasper Kadestål Kasper Kadestål 99, SWE 48.68 | 99 | SWE | 48.68 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Men 800m Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Yassine Hathat Yassine Hathat 91, ALG 1:47.62 | 91 | ALG | 1:47.62 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Mohamed Ahmed Hamada Mohamed Ahmed Hamada 92, EGY 1:47.91 | 92 | EGY | 1:47.91 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Maurys Surel Castillo Maurys Surel Castillo 84, ESP 1:48.34 | 84 | ESP | 1:48.34 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Alejandro Estévez Alejandro Estévez 92, ESP 1:50.52 | 92 | ESP | 1:50.52 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Thomas Roth Thomas Roth 91, NOR 1:50.57 | 91 | NOR | 1:50.57 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Andreas Roth Andreas Roth 93, NOR 1:50.75 | 93 | NOR | 1:50.75 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Mukhtar Mohammed Mukhtar Mohammed 90, GBR 1:51.61 | 90 | GBR | 1:51.61 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Matúš Talán Matúš Talán 96, SVK 1:51.94 | 96 | SVK | 1:51.94 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Mattias Ohlsson Mattias Ohlsson 94, SWE 1:52.17 | 94 | SWE | 1:52.17 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Nick Jensen Nick Jensen 91, DEN 1:52.17 | 91 | DEN | 1:52.17 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Christian Laugesen Christian Laugesen 86, DEN DNF | 86 | DEN | DNF | = | pace | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Race B | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Christian Sand Clausen Christian Sand Clausen 96, DEN 1:51.40 | 96 | DEN | 1:51.40 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Kristinn Thór Kristinsson Kristinn Thór Kristinsson 89, ISL 1:51.92 | 89 | ISL | 1:51.92 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Peter Glans Peter Glans 93, DEN 1:51.99 | 93 | DEN | 1:51.99 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Andreas Holst Lindgreen Andreas Holst Lindgreen 98, DEN 1:52.63 | 98 | DEN | 1:52.63 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Frederik Fürstenberg Frederik Fürstenberg 93, DEN 1:53.50 | 93 | DEN | 1:53.50 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | William Devantier William Devantier 00, DEN 1:53.74 | 00 | DEN | 1:53.74 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Men 3000m Steeplechase Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Tesfaye Girma Tesfaye Girma 97, ETH 8:22.81 | 97 | ETH | 8:22.81 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Justus Lagat Justus Lagat 96, KEN 8:28.39 | 96 | KEN | 8:28.39 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Benjamin Kiplagat Benjamin Kiplagat 89, UGA 8:30.33 | 89 | UGA | 8:30.33 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Wogene Sebisibe Wogene Sebisibe 98, ETH 8:37.19 | 98 | ETH | 8:37.19 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Tom Væsel Wade Tom Væsel Wade 89, GBR 8:37.80 | 89 | GBR | 8:37.80 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Napoleon Solomon Napoleon Solomon 94, SWE 8:41.23 | 94 | SWE | 8:41.23 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Ole Hesselbjerg Ole Hesselbjerg 90, DEN 8:41.51 | 90 | DEN | 8:41.51 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Hakan Duvar Hakan Duvar 90, TUR 8:37.89DQ | 90 | TUR | 8:37.89DQ | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Men 110m Hurdles Wind: +4.2 Final A Final | Wind: +4.2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Damian Czykier Damian Czykier 92, POL 13.31w | 92 | POL | 13.31w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Vladimir Vukicevic Vladimir Vukicevic 91, NOR 13.59w | 91 | NOR | 13.59w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Andreas Martinsen Andreas Martinsen 90, DEN 13.69w | 90 | DEN | 13.69w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Sekou Kaba Sekou Kaba 90, CAN 13.69w | 90 | CAN | 13.69w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Jack Conway Jack Conway 90, AUS 13.97w | 90 | AUS | 13.97w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Yeison Rivas Yeison Rivas 87, COL 13.99w | 87 | COL | 13.99w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Mikołaj Justyński Mikołaj Justyński 92, POL 14.12w | 92 | POL | 14.12w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 1 Wind: +2.9 | Wind: +2.9 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Andreas Martinsen Andreas Martinsen 90, DEN 13.59w | 90 | DEN | 13.59w | Q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Yeison Rivas Yeison Rivas 87, COL 13.75w | 87 | COL | 13.75w | Q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Jack Conway Jack Conway 90, AUS 13.99w | 90 | AUS | 13.99w | q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Anton Levin Anton Levin 92, SWE 14.01w | 92 | SWE | 14.01w | q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Mikołaj Justyński Mikołaj Justyński 92, POL 14.23w | 92 | POL | 14.23w | q | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Anton Levin Anton Levin 92, SWE 14.01w | 92 | SWE | 14.01w | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 2 Wind: +1.6 | Wind: +1.6 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Damian Czykier Damian Czykier 92, POL 13.53 | 92 | POL | 13.53 | =PB | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Vladimir Vukicevic Vladimir Vukicevic 91, NOR 13.72 | 91 | NOR | 13.72 | = | Q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Sekou Kaba Sekou Kaba 90, CAN 14.20 | 90 | CAN | 14.20 | = | q | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Charles Mitala Charles Mitala 96, SWE 14.52 | 96 | SWE | 14.52 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heat 3 Wind: 0.0 | Wind: 0.0 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Alex Al-Ameen Alex Al-Ameen 89, NGR 14.17 | 89 | NGR | 14.17 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Men 400m Hurdles Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Andrés Silva Andrés Silva 86, URU 49.81 | 86 | URU | 49.81 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Amaechi Morton Amaechi Morton 89, NGR 49.86 | 89 | NGR | 49.86 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Sebastian Rodger Sebastian Rodger 91, GBR 49.98 | 91 | GBR | 49.98 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Patryk Adamczyk Patryk Adamczyk 94, POL 50.47 | 94 | POL | 50.47 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Martin Kučera Martin Kučera 90, SVK 50.66 | 90 | SVK | 50.66 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Nicolai Trock Hartling Nicolai Trock Hartling 94, DEN 50.94 | 94 | DEN | 50.94 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Thomas Kain Thomas Kain 93, AUT 52.83 | 93 | AUT | 52.83 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Men Pole Vault Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Eirik Greibrokk Dolve Eirik Greibrokk Dolve 95, NOR 5.45 | 95 | NOR | 5.45 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Rasmus Wejnold Jørgensen Rasmus Wejnold Jørgensen 89, DEN 5.45 | 89 | DEN | 5.45 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Lázaro Borges Lázaro Borges 86, CUB 5.30 | 86 | CUB | 5.30 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Luke Cutts Luke Cutts 88, GBR 5.30 | 88 | GBR | 5.30 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Carl Sténson Carl Sténson 93, SWE 5.15 | 93 | SWE | 5.15 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | David Kappelin David Kappelin 95, SWE 5.00 | 95 | SWE | 5.00 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Alessandro Sinno Alessandro Sinno 94, ITA 5.00 | 94 | ITA | 5.00 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Filip Gyllensten Filip Gyllensten 92, SWE 5.00 | 92 | SWE | 5.00 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Men Long Jump Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Andreas Trajkovski Andreas Trajkovski 93, DEN 7.79 | 93 | DEN | 7.79 | +0.9 =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Ingar Bratseth-Kiplesund Ingar Bratseth-Kiplesund 96, NOR 7.76 | 96 | NOR | 7.76 | +0.0 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Morten Jensen Morten Jensen 82, DEN 7.70 | 82 | DEN | 7.70 | +1.1 =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Christopher Ullmann Christopher Ullmann 93, SUI 7.59 | 93 | SUI | 7.59 | +0.0 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Ezekiel Ewulo Ezekiel Ewulo 86, NGR 7.59 | 86 | NGR | 7.59 | –0.2 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Robert Martey Robert Martey 84, GHA 7.56 | 84 | GHA | 7.56 | +1.2 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | David Martin David Martin 88, GBR 7.09 | 88 | GBR | 7.09 | –1.4 =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Bavon Sylvain Bavon Sylvain 86, DMA 7.06 | 86 | DMA | 7.06 | +0.6 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Sebastian Ree Pedersen Sebastian Ree Pedersen 97, DEN 6.90 | 97 | DEN | 6.90 | –2.0 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Emil Ipsen Emil Ipsen 99, DEN 6.84 | 99 | DEN | 6.84 | +0.0 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Massin Ait Bouziad Massin Ait Bouziad 95, DEN NM | 95 | DEN | NM | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Benjamin Gabrielsen Benjamin Gabrielsen 95, DEN NM | 95 | DEN | NM | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Women | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Women 100m Wind: +1.2 Final A Final | Wind: +1.2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Becky Campsall Becky Campsall 90, GBR 11.66 | 90 | GBR | 11.66 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Hrafnhild Eir Hermódsdóttir Hrafnhild Eir Hermódsdóttir 89, ISL 11.84 | 89 | ISL | 11.84 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Mathilde U. Kramer Mathilde U. Kramer 93, DEN 11.90 | 93 | DEN | 11.90 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Hanna Adriansson Nordberg 12.04 | 92 | SWE | 12.04 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Camilla F. R. Nissen Camilla F. R. Nissen 90, DEN 12.29 | 90 | DEN | 12.29 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Astrid Glenner-Frandsen Astrid Glenner-Frandsen 93, DEN 12.32 | 93 | DEN | 12.32 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Women 1500m Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Linn Söderholm Linn Söderholm 96, SWE 4:25.39 | 96 | SWE | 4:25.39 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Anna Mark Helwigh Anna Mark Helwigh 00, DEN 4:26.06 | 00 | DEN | 4:26.06 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Josephine Thestrup Josephine Thestrup 96, DEN 4:28.13 | 96 | DEN | 4:28.13 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Sara Christiansson 4:33.77 | 97 | SWE | 4:33.77 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Sophie Søefeldt Sophie Søefeldt 00, DEN 4:33.90 | 00 | DEN | 4:33.90 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Josephine Brysting Josephine Brysting 95, DEN 4:34.71 | 95 | DEN | 4:34.71 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Louise Jørgensen Louise Jørgensen 91, DEN 4:38.26 | 91 | DEN | 4:38.26 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Women 400m Hurdles Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Emilia Ankiewicz Emilia Ankiewicz 90, POL 56.72 | 90 | POL | 56.72 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Stina Troest Stina Troest 94, DEN 56.93 | 94 | DEN | 56.93 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Arna Stefanía Gudmundsdóttir Arna Stefanía Gudmundsdóttir 95, ISL 57.79 | 95 | ISL | 57.79 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Anne Sofie Kirkegaard Anne Sofie Kirkegaard 98, DEN 1:00.37 | 98 | DEN | 1:00.37 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Marlen Aakre Marlen Aakre 93, NOR 1:00.77 | 93 | NOR | 1:00.77 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Women Pole Vault Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Ida Beate Øyen Østhus Ida Beate Øyen Østhus 87, NOR 4.15 | 87 | NOR | 4.15 | =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Caroline Bonde Holm Caroline Bonde Holm 90, DEN 4.15 | 90 | DEN | 4.15 | =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Lene Onsrud Retzius Lene Onsrud Retzius 96, NOR 4.00 | 96 | NOR | 4.00 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Line Renée Jensen Line Renée Jensen 92, DEN 3.80 | 92 | DEN | 3.80 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Amanda Gabrielsson 3.60 | 96 | SWE | 3.60 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Sara Eriksson Sara Eriksson 91, SWE 3.60 | 91 | SWE | 3.60 | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Cathrine Larsåsen Cathrine Larsåsen 86, NOR NH | 86 | NOR | NH | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Katrine Haarklau Katrine Haarklau 91, NOR NH | 91 | NOR | NH | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Women Long Jump Final A Final | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Nadia Akpana Assa Nadia Akpana Assa 95, NOR 6.53 | 95 | NOR | 6.53 | +0.4 =PB NU23R | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Erica Jarder Erica Jarder 86, SWE 6.38 | 86 | SWE | 6.38 | –0.2 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Martha Traoré Martha Traoré 95, DEN 6.18 | 95 | DEN | 6.18 | +1.2 =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Emma Beiter Bomme Emma Beiter Bomme 98, DEN 6.13 | 98 | DEN | 6.13 | +0.0 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Malin Marmbrandt Malin Marmbrandt 85, SWE 6.09 | 85 | SWE | 6.09 | –0.7 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Malin Olsson Malin Olsson 90, SWE 5.97w | 90 | SWE | 5.97w | +2.1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Johanna Carlsson Johanna Carlsson 94, SWE 5.91 | 94 | SWE | 5.91 | +0.5 =PB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Jessie Ipsen Jessie Ipsen 83, DEN 5.89 | 83 | DEN | 5.89 | –1.1 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Sandra Böll Sandra Böll 94, DEN 5.72 | 94 | DEN | 5.72 | +0.3 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Laura Tølløse Laura Tølløse 97, DEN 5.70 | 97 | DEN | 5.70 | +0.5 =SB | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Annelouise Villum Jensen Annelouise Villum Jensen 96, DEN 5.62 | 96 | DEN | 5.62 | +1.6 = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|