0

20.4
13.4
22.4
17.4
17.4
21.4
1.4
14.4
17.3
7.4
16.3
29.3
7.4
7.4
14.4
13.4
10.4
27.3
7.4
6.4
9.4
7.4
1.4
6.4
7.4
6.4
28.3
23.3
16.3
4.2
16.3
29.3
29.3
23.3
26.3
21.3
19.3
23‐24.3
23‐24.3
23‐24.3
23.3
22.3
23.3
23.3
23.3
23.3
23‐24.3
19‐21.3
15‐16.3
15‐16.3
21.3
19.3
17.3
10.3
3.3
16.3
9.3
9.3
17.3
16‐17.3
16‐17.3
16.3
16.3
9.3
2.3
14.3
9.3
24.2
27.2
5.3
10.3
9‐10.3
9.3
9.3
9.3
9.3
3.3
21.2
5.3
2.3
2‐3.3
3.3
2‐3.3
2‐3.3
1‐3.3
2.3
29.2
27.2
29.2
27.2
14.2
27.2
27.2
25.2
25.2
24‐25.2
24.2
24‐25.2
21.2
22.2
Arena: Malmö Stadion   Arrangör: Heleneholms IF
Tävlande: 90 (61+29)   Starter: 90 (61+29)

Män
M 1500 m     


Final A

Final

1Michael Hansson
4:13.6m
IS Göta
4:13.6m
SB
  
2Karl Dannestam
Karl Dannestam 80, Björnstorp
4:15.6m
Björnstorps IF
4:15.6m
  
M40 1
3Eerik Nöu Wihlborg
4:15.8m
IS Göta
4:15.8m
PB
  
P19 1
4Robert HöckerstrandYstads IF
4:17.8m
  
M35 1
5Johan Alfvén
Johan Alfvén 74, Björnstorp
4:19.9m
Björnstorps IF
4:19.9m
PB
  
M45 1
6Henrik Nord
4:21.7m
Ystads IF
4:21.7m
  
M50 1
7Andreas Hentrich HansenMalmö AI
4:31.0m
  
P16 1
8Olle Hallsten
Olle Hallsten 07, Björnstorp
4:33.3m
Björnstorps IF
4:33.3m
PB
  
P16 2
9Mattias Larsson
4:34.2m
IS Göta
4:34.2m
PB
  
M40 2
10Karl Fridolf
4:38.5m
Malmö AI
4:38.5m
  
P17 1
11Sara Liljegren
4:40.0m
IS Göta
4:40.0m
  
K40 1
Final B
1Lukas Blom
Lukas Blom 99, Slottsstaden RC
4:33.4m
Slottsstaden RC
4:33.4m
PB
  
2Anders Nilsson
4:36.7m
Ystads IF
4:36.7m
PB
  
M40 3
3Fredrik Krantz
4:37.5m
IK Finish
4:37.5m
PB
  
M40 4
4David Waller
4:37.9m
Ystads IF
4:37.9m
PB
  
M40 5
5Andreas Rehnborg
4:38.1m
Hässelby SK
4:38.1m
SB
  
M40 6
6Martin EdvardssonYstads IF
4:38.7m
SB
  
M45 2
7Mattias Jonsson
4:39.4m
Malmö AI
4:39.4m
SB
  
M50 2
8Mikael Stagling
4:40.4m
IS Göta
4:40.4m
PB
  
M45 3
9Per Lundqvist
4:42.4m
IS Göta
4:42.4m
  
M40 7
10Viktor Karlsson
4:45.4m
Genarps IF
4:45.4m
PB
  
Final C
1Annelie Blomquist
4:44.4m
IS Göta
4:44.4m
PB
  
K 1
2Beata Wrigstad
4:47.7m
IFK Lund
4:47.7m
SB
  
F17 1
3Filip Zygmunt
Filip Zygmunt 08, Björnstorp
4:49.2m
Björnstorps IF
4:49.2m
PB
  
P15 1
4Andreas Nilsson
4:50.0m
IS Göta
4:50.0m
SB
  
M50 3
5Johanna Hofvendahl
4:50.3m
IS Göta
4:50.3m
SB
  
F19 1
6Max Lundberg
Max Lundberg 70, Björnstorp
4:53.5m
Björnstorps IF
4:53.5m
SB
  
M50 4
7Simon Atthage
Simon Atthage 05, Ängelholm
4:53.9m
Ängelholms IF
4:53.9m
PB
  
P19 2
8Thomas Rödin Hulth
4:54.3m
IS Göta
4:54.3m
SB
  
M40 8
9Peter Tall
Peter Tall 77, Björnstorp
5:07.7m
Björnstorps IF
5:07.7m
SB
  
M45 4
10Rasmus Gustavsson
5:10.3m
Genarps IF
5:10.3m
PB
  
P19 3
Final D
1Fredrik Tånnander
Fredrik Tånnander 96, Slottsstaden RC
4:46.0m
Slottsstaden RC
4:46.0m
PB
  
2Peter Hansson
Peter Hansson 64, Björnstorp
4:54.2m
Björnstorps IF
4:54.2m
PB
  
M55 1
3Linus Eckerbom
4:59.6m
Heleneholms IF
4:59.6m
PB
  
4Jacob Gumpert
Jacob Gumpert 86, Björnstorp
5:02.7m
Björnstorps IF
5:02.7m
PB
  
M35 2
5Daniel Ohlin
Daniel Ohlin 73, Björnstorp
5:09.8m
Björnstorps IF
5:09.8m
  
M50 5
6Isak Kämpe
Isak Kämpe 09, Ängelholm
5:12.6m
Ängelholms IF
5:12.6m
PB
  
P14 1
7Elin Hintze
Elin Hintze 06, Björnstorp
5:13.0m
Björnstorps IF
5:13.0m
  
F17 2
8Zelda Lukic
5:18.5m
Ystads IF
5:18.5m
  
F14 1
9Per Neuman
Per Neuman 72, Björnstorp
5:20.8m
Björnstorps IF
5:20.8m
SB
  
M50 7
Final E
1Edvin Hafsäter
5:00.8m
IK Finish
5:00.8m
PB
  
P12 1
2Bo-Göran Nilensjö
5:05.1m
IS Göta
5:05.1m
SB
  
M60 1
3Florentina Stojakovic
5:07.4m
IFK Helsingborg
5:07.4m
SB
  
K45 1
4Cedrik Wreme
5:10.1m
IK Finish
5:10.1m
PB
  
M50 6
5Håkan Ekfors
Håkan Ekfors 68, Björnstorp
5:14.3m
Björnstorps IF
5:14.3m
PB
  
M55 2
6Betti Lukic
5:16.2m
Ystads IF
5:16.2m
PB
  
K45 2
7Alicia Larsson
5:17.8m
IS Göta
5:17.8m
PB
  
F13 1
8Jörgen Hejde
5:23.6m
Genarps IF
5:23.6m
PB
  
M55 3
9Vilma Atthage
Vilma Atthage 07, Ängelholm
5:31.9m
Ängelholms IF
5:31.9m
PB
  
F16 1
10Tage Karlström
5:33.2m
IK Finish
5:33.2m
PB
  
P12 2
Final F
1Tomas Nilsson
Tomas Nilsson 69, Björnstorp
5:24.8m
Björnstorps IF
5:24.8m
PB
  
M50 8
2Anna Isaksson
Anna Isaksson 87, Heleneholm
5:25.9m
Heleneholms IF
5:25.9m
PB
  
K35 1
3Alf Ek
Alf Ek 60, Björnstorp
5:26.5m
Björnstorps IF
5:26.5m
SB
  
M60 2
4Jan Forsberg
5:27.0m
IK Pallas
5:27.0m
SB
  
M55 4
5Denise Kemi RehnborgMalmö AI
5:33.5m
PB
  
F13 2
6Nils-Arvid OlofssonYstads IF
5:36.8m
SB
  
M55 5
7Håkan Larsson
5:42.3m
IFK Trelleborg
5:42.3m
SB
  
M50 9
8Tina Reimer
5:56.2m
IS Göta
5:56.2m
PB
  
K50 1
9Jörgen Holmqvist
5:56.6m
Heleneholms IF
5:56.6m
SB
  
M55 6
10Anneli Lundblom
5:56.8m
Björnstorps IF
5:56.8m
PB
  
K40 2
11Malin Rentner
Malin Rentner 74, Björnstorp
5:59.6m
Björnstorps IF
5:59.6m
PB
  
K45 3
Final G
1Lars-Henrik OttossonYstads IF
5:53.2m
SB
  
M60 3
2Tommy Arnesson
6:03.9m
Simrishamns AIF
6:03.9m
PB
  
M70 1
3Bengt Håkansson
6:04.9m
IS Göta
6:04.9m
  
M65 1
4Olivia Krantz Elm
6:08.6m
IK Finish
6:08.6m
PB
  
F12 2
5Beatrice Gölin
6:16.5m
IS Göta
6:16.5m
PB
  
K50 2
6Kajsa Hansson
Kajsa Hansson 56, Snapphanarna
6:22.0m
FK Snapphanarna
6:22.0m
  
K65 1
7Paul Simonsson
6:28.6m
Simrishamns AIF
6:28.6m
  
M80 1
8Christer Wernersson
6:29.7m
FK Snapphanarna
6:29.7m
SB
  
M70 2
9Maria Trönell
6:37.3m
IS Göta
6:37.3m
SB
  
K45 6
Final H
1Lovisa Gossner
5:54.0m
Malmö AI
5:54.0m
  
F13 3
2Ludvig Frieberg
5:56.2m
IK Finish
5:56.2m
SB
  
P13 1
3Sofie Berglund
6:01.0m
Malmö AI
6:01.0m
PB
  
F12 1
4Terese Atthage
6:04.5m
Ängelholms IF
6:04.5m
PB
  
K45 4
5Katja Landin
6:04.7m
Malmö AI
6:04.7m
PB
  
F13 4
6Astrid Hansson
6:24.3m
IK Finish
6:24.3m
PB
  
F12 3
7Hassan Khajch Abdollolli
6:31.6m
Björnstorps IF
6:31.6m
PB
  
M50 10
Final I
1Josefina Norman
6:34.5m
Ystads IF
6:34.5m
PB
  
K45 5
2Gunnar Sterner
6:35.6m
Heleneholms IF
6:35.6m
PB
  
M75 1
3Katarina Hansson
6:41.2m
Björnstorps IF
6:41.2m
SB
  
K55 1
4Eva Lönnqvist
6:41.8m
Ystads IF
6:41.8m
SB
  
K65 2
5Kenneth Rosengren
6:59.9m
IK Pallas
6:59.9m
SB
  
M70 3
6Lisette Åkesson
7:06.7m
Björnstorps IF
7:06.7m
SB
  
K60 1
7Darian Lindberg
Darian Lindberg 11, Slottsstaden RC
7:09.4m
Slottsstaden RC
7:09.4m
PB
  
P12 3
8Kerry Linell
Kerry Linell 50, Björnstorp
7:09.5m
Björnstorps IF
7:09.5m
SB
  
M70 4
9Barbro Liljequist
7:26.8m
Heleneholms IF
7:26.8m
SB
  
K65 3
Final J
1Bo-Göran Malmborg
7:18.1m
Heleneholms IF
7:18.1m
PB
  
M70 5
2Erwin Apitzsch
7:53.5m
IFK Lund
7:53.5m
SB
  
M75 2
3Carl Almström
Carl Almström 51, Björnstorp
8:40.6m
Björnstorps IF
8:40.6m
SB
  
M70 6
4Klas Paulsson
9:46.8m
Höörs IS
9:46.8m
SB
  
M75 3