0
2.5 | |
13.4 | |
20.4 | |
27.4 | |
24.4 | |
2.5 | |
27.4 | |
27.4 | |
28.4 | |
1.5 | |
1.5 | |
27.4 | |
1.5 | |
28.4 | |
13.4 | |
27‐28.4 | |
27‐28.4 | |
27.4 | |
29.4 | |
1.4 | |
27.4 | |
28.4 | |
27.4 | |
27.4 | |
25.4 | |
20.4 | |
24.4 | |
24.4 | |
20.4 | |
13.4 | |
22.4 | |
17.4 | |
17.4 | |
21.4 | |
1.4 | |
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 |
Män | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 200 m Vind: -0.4 Final A Final | Vind: -0.4 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Sinesipho Dambile Sinesipho Dambile 02, RSA 20.44 | 02 | RSA | 20.44 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Clarence Munyai Clarence Munyai 98, RSA 20.56 | 98 | RSA | 20.56 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Brandon Carnes Brandon Carnes 95, USA 20.63 | 95 | USA | 20.63 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Joe Ferguson Joe Ferguson 00, GBR 20.65 | 00 | GBR | 20.65 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Aidan Murphy Aidan Murphy 03, AUS 21.07 | 03 | AUS | 21.07 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Arthur Gue Cissé Arthur Gue Cissé 96, CIV 21.14 | 96 | CIV | 21.14 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Hachim Maaroufou Hachim Maaroufou 97, COM 21.15 | 97 | COM | 21.15 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
James Dadzie James Dadzie 01, GHA DNF | 01 | GHA | DNF | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 400 m Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Yuki Joseph Nakajima Yuki Joseph Nakajima 02, JPN 45.25 | 02 | JPN | 45.25 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Kajetan Duszyński Kajetan Duszyński 95, POL 46.00 | 95 | POL | 46.00 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Isaac Makwala Isaac Makwala 85, BOT 46.04 | 85 | BOT | 46.04 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Alex Haydock-Wilson Alex Haydock-Wilson 99, GBR 46.10 | 99 | GBR | 46.10 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Lewis Davey Lewis Davey 00, GBR 46.12 | 00 | GBR | 46.12 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Javon Francis Javon Francis 94, JAM 46.32 | 94 | JAM | 46.32 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Thomas Jordier Thomas Jordier 94, FRA 47.05 | 94 | FRA | 47.05 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 800 m Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Ben Pattison Ben Pattison 01, GBR 1:45.05 | 01 | GBR | 1:45.05 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Abdessalem Ayouni Abdessalem Ayouni 94, TUN 1:46.06 | 94 | TUN | 1:46.06 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Noah Kibet Noah Kibet 04, KEN 1:46.07 | 04 | KEN | 1:46.07 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Youssef Benzamia Youssef Benzamia 93, FRA 1:46.17 | 93 | FRA | 1:46.17 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Anicet Kozar Anicet Kozar 01, FRA 1:46.42 | 01 | FRA | 1:46.42 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Ryan Sanchez Ryan Sanchez 98, PUR 1:46.67 | 98 | PUR | 1:46.67 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Álvaro de Arriba Álvaro de Arriba 94, ESP 1:46.68 | 94 | ESP | 1:46.68 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Ludovic Le Meur Ludovic Le Meur 98, FRA 1:47.79 | 98 | FRA | 1:47.79 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Mohamed Ali Gouaned Mohamed Ali Gouaned 02, ALG DNF | 02 | ALG | DNF | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Benjamin Robert Benjamin Robert 98, FRA DNF | 98 | FRA | DNF | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Clement Paillon Clement Paillon 96, FRA DNF | 96 | FRA | DNF | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 1500 m Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Ignacio Fontes Ignacio Fontes 98, ESP 3:34.29 | 98 | ESP | 3:34.29 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Bastien Augusto Bastien Augusto 99, FRA 3:34.85 | 99 | FRA | 3:34.85 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Daniel Munguti Daniel Munguti 95, KEN 3:35.34 | 95 | KEN | 3:35.34 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Romain Mornet Romain Mornet 97, FRA 3:35.69 | 97 | FRA | 3:35.69 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Melkeneh Azeze Melkeneh Azeze 05, ETH 3:35.75 | 05 | ETH | 3:35.75 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Gonzalo García Gonzalo García 95, ESP 3:35.75 | 95 | ESP | 3:35.75 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Mael Gouyette Mael Gouyette 99, FRA 3:35.94 | 99 | FRA | 3:35.94 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Benoit Campion Benoit Campion 98, FRA 3:36.46 | 98 | FRA | 3:36.46 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Abu Salim Mayanja Abu Salim Mayanja 95, UGA 3:36.52 | 95 | UGA | 3:36.52 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Baptiste Mischler Baptiste Mischler 97, FRA 3:37.51 | 97 | FRA | 3:37.51 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Luke McCann Luke McCann 98, IRL 3:38.13 | 98 | IRL | 3:38.13 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | Pierrik Jocteur-Monrozier Pierrik Jocteur-Monrozier 98, FRA 3:38.89 | 98 | FRA | 3:38.89 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Salim Keddar Salim Keddar 93, ALG DNF | 93 | ALG | DNF | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Alexis Miellet Alexis Miellet 95, FRA DNF | 95 | FRA | DNF | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Khalid Benmahdi Khalid Benmahdi 88, ALG DNF | 88 | ALG | DNF | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Adam Czerwiński Adam Czerwiński 88, POL DNF | 88 | POL | DNF | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M 400 m häck Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Yasmani Copello Yasmani Copello 87, TUR 48.80 | 87 | TUR | 48.80 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Khallifah Rosser Khallifah Rosser 95, USA 48.97 | 95 | USA | 48.97 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Sérgio Fernández Sérgio Fernández 93, ESP 49.13 | 93 | ESP | 49.13 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Dave Kendziera Dave Kendziera 94, USA 49.22 | 94 | USA | 49.22 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Daiki Ogawa Daiki Ogawa 03, JPN 49.88 | 03 | JPN | 49.88 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Giacomo Bertoncelli Giacomo Bertoncelli 99, ITA 50.29 | 99 | ITA | 50.29 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Jordan Terrasse Jordan Terrasse 00, FRA 50.64 | 00 | FRA | 50.64 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Chris McAlister Chris McAlister 95, GBR 51.66 | 95 | GBR | 51.66 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Spjut Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Andrian Mardare Andrian Mardare 95, MDA 79.46 | 95 | MDA | 79.46 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Anderson Peters Anderson Peters 97, GRN 78.17 | 97 | GRN | 78.17 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Dawid Wegner Dawid Wegner 00, POL 73.74 | 00 | POL | 73.74 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Dagbjartur Dadi Jónsson Dagbjartur Dadi Jónsson 97, ISL 72.27 | 97 | ISL | 72.27 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Felise Vahai Sosaia Felise Vahai Sosaia 99, FRA 72.10 | 99 | FRA | 72.10 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Remi Conroy Remi Conroy 98, FRA 71.71 | 98 | FRA | 71.71 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Lenny Brisseault Lenny Brisseault 02, FRA 65.82 | 02 | FRA | 65.82 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Matthieu Gudet Matthieu Gudet 01, FRA 61.92 | 01 | FRA | 61.92 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Franck Di Sanza Franck Di Sanza 00, SUI NM | 00 | SUI | NM | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Nationell 100 m Vind: -0.1 Final A Final | Vind: -0.1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Ngoni Makusha Ngoni Makusha 94, ZIM 10.57 | 94 | ZIM | 10.57 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Nans André Nans André 97, FRA 10.84 | 97 | FRA | 10.84 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Farel Ouedraogo Farel Ouedraogo 03, BUR 10.85 | 03 | BUR | 10.85 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Noe Gasch Noe Gasch 02, FRA 10.94 | 02 | FRA | 10.94 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B Vind: -0.8 | Vind: -0.8 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Bathye Erick Lion Kouamé Bathye Erick Lion Kouamé 94, CIV 10.93 | 94 | CIV | 10.93 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Eugene Aka Eugene Aka 00, FRA 11.06 | 00 | FRA | 11.06 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Alan Alais Alan Alais 90, FRA 11.09 | 90 | FRA | 11.09 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Yannick Kondo Kadjo Yannick Kondo Kadjo 91, CIV 11.13 | 91 | CIV | 11.13 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Kylian Vatrican Kylian Vatrican 04, MON 11.64 | 04 | MON | 11.64 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Nationell 200 m Vind: -1.0 Final A Final | Vind: -1.0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Noe Gasch Noe Gasch 02, FRA 21.83 | 02 | FRA | 21.83 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Alan Alais Alan Alais 90, FRA 22.09 | 90 | FRA | 22.09 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Benjamin Boyer Benjamin Boyer 93, FRA 22.21 | 93 | FRA | 22.21 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Nans André Nans André 97, FRA 22.30 | 97 | FRA | 22.30 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | William Bert William Bert 94, FRA 22.41 | 94 | FRA | 22.41 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B Vind: -1.7 | Vind: -1.7 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Eliott Sauzet Eliott Sauzet 04, FRA 22.41 | 04 | FRA | 22.41 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Nathan Lubin Nathan Lubin 01, FRA 22.70 | 01 | FRA | 22.70 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Nationell 400 m Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Kenzo Valliame Kenzo Valliame 03, FRA 47.92 | 03 | FRA | 47.92 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Cyril Rasoamanana Cyril Rasoamanana 01, FRA 48.53 | 01 | FRA | 48.53 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Prince Nadoussou Prince Nadoussou 94, FRA 49.16 | 94 | FRA | 49.16 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Eliott Sauzet Eliott Sauzet 04, FRA 49.17 | 04 | FRA | 49.17 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Nationell 800 m Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Jean Bertin Jean Bertin 96, FRA 1:49.10 | 96 | FRA | 1:49.10 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Romain Nacry Romain Nacry 95, FRA 1:49.68 | 95 | FRA | 1:49.68 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Emil Hajjaj-Charpail Emil Hajjaj-Charpail 01, FRA 1:50.84 | 01 | FRA | 1:50.84 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Bastien Mandrou Bastien Mandrou 94, FRA 1:51.43 | 94 | FRA | 1:51.43 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Edouard Lecrivain Edouard Lecrivain 01, FRA 1:51.68 | 01 | FRA | 1:51.68 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Kilian Daude Kilian Daude 03, FRA 1:52.02 | 03 | FRA | 1:52.02 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Maxence Lavergne Maxence Lavergne 04, FRA 1:52.22 | 04 | FRA | 1:52.22 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Hugo Aymard-Chazal Hugo Aymard-Chazal 00, FRA 1:57.04 | 00 | FRA | 1:57.04 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Amaury Adam Amaury Adam 98, FRA 1:57.34 | 98 | FRA | 1:57.34 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Raphael Aureau Raphael Aureau 01, FRA 1:58.15 | 01 | FRA | 1:58.15 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Thibault Waeles Thibault Waeles 99, FRA DNF | 99 | FRA | DNF | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Maxens Monin Maxens Monin 01, FRA 1:55.70 | 01 | FRA | 1:55.70 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Lucas Prongue Lucas Prongue 97, FRA 1:55.79 | 97 | FRA | 1:55.79 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Ritchie Daryl Polyxene Ritchie Daryl Polyxene 97, MRI 1:56.67 | 97 | MRI | 1:56.67 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Nationell 1500 m Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Gaor Drouin Viallard Gaor Drouin Viallard 01, FRA 3:43.12 | 01 | FRA | 3:43.12 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Josselain Barrellon-Vernay Josselain Barrellon-Vernay 99, FRA 3:46.78 | 99 | FRA | 3:46.78 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Morgan Le Tennier Morgan Le Tennier 96, FRA 3:48.39 | 96 | FRA | 3:48.39 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Vianney Lebrethon Vianney Lebrethon 96, FRA 3:48.80 | 96 | FRA | 3:48.80 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Baptiste Coudert Baptiste Coudert 00, FRA 3:51.53 | 00 | FRA | 3:51.53 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Antoine Godin Antoine Godin 99, FRA 3:55.54 | 99 | FRA | 3:55.54 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Mathias Vergotte Mathias Vergotte 02, FRA DNF | 02 | FRA | DNF | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Romain Legendre Romain Legendre 00, FRA DNF | 00 | FRA | DNF | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Florian Vauthrin Florian Vauthrin 90, FRA DNF | 90 | FRA | DNF | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Esteban Chevalier Esteban Chevalier 00, FRA DNF | 00 | FRA | DNF | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Final B | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Paul Fischer Paul Fischer 01, FRA 3:54.80 | 01 | FRA | 3:54.80 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Pau Orive Pau Orive 00, ESP 3:57.42 | 00 | ESP | 3:57.42 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Dylan Mazoyer Dylan Mazoyer 96, FRA 3:58.66 | 96 | FRA | 3:58.66 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Remi Liberse Remi Liberse 94, FRA 4:00.03 | 94 | FRA | 4:00.03 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Leo Fantini Leo Fantini 01, FRA 4:01.44 | 01 | FRA | 4:01.44 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Samir Tatah Samir Tatah 78, FRA 4:02.17 | 78 | FRA | 4:02.17 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Mohamed Hachemi Mohamed Hachemi 89, FRA 4:03.90 | 89 | FRA | 4:03.90 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Louis De Leersnyder Louis De Leersnyder 99, FRA 4:12.77 | 99 | FRA | 4:12.77 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Hadrien Mellhaoui-Briqueu Hadrien Mellhaoui-Briqueu 05, FRA DNF | 05 | FRA | DNF | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
John Bourrely John Bourrely 92, FRA DNF | 92 | FRA | DNF | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
M Nationell 400 m häck Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Martin Fraysse Martin Fraysse 01, FRA 51.14 | 01 | FRA | 51.14 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Maxime Woirin Maxime Woirin 97, FRA 53.50 | 97 | FRA | 53.50 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Alexis Sekatcheff Alexis Sekatcheff 03, FRA 55.06 | 03 | FRA | 55.06 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Damien Seuzaret Damien Seuzaret 94, FRA 56.31 | 94 | FRA | 56.31 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kvinnor | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 200 m Vind: -0.5 Final A Final | Vind: -0.5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Jenna Prandini Jenna Prandini 92, USA 22.97 | 92 | USA | 22.97 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Jessika Gbai Jessika Gbai 98, CIV 22.98 | 98 | CIV | 22.98 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Lorène Dorcas Bazolo Lorène Dorcas Bazolo 83, POR 23.28 | 83 | POR | 23.28 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Vittoria Fontana Vittoria Fontana 00, ITA 23.74 | 00 | ITA | 23.74 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Eva Berger Eva Berger 95, FRA 24.04 | 95 | FRA | 24.04 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Gloria Hooper Gloria Hooper 92, ITA 24.17 | 92 | ITA | 24.17 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Eloise De La Taille Eloise De La Taille 99, FRA 24.24 | 99 | FRA | 24.24 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Sarah Manenq Sarah Manenq 99, FRA 24.64 | 99 | FRA | 24.64 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 400 m Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Ama Pipi Ama Pipi 95, GBR 51.44 | 95 | GBR | 51.44 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Miranda Coetzee Miranda Coetzee 97, RSA 51.71 | 97 | RSA | 51.71 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Nicole Yeargin Nicole Yeargin 97, GBR 51.80 | 97 | GBR | 51.80 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Amandine Brossier Amandine Brossier 95, FRA 52.31 | 95 | FRA | 52.31 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Alice Mangione Alice Mangione 97, ITA 52.47 | 97 | ITA | 52.47 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Alica Schmidt Alica Schmidt 98, GER 52.82 | 98 | GER | 52.82 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Camille Seri Camille Seri 99, FRA 53.43 | 99 | FRA | 53.43 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Rhodah Njobvu Rhodah Njobvu 94, ZAM 54.10 | 94 | ZAM | 54.10 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 800 m Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Allie Wilson Allie Wilson 96, USA 2:01.43 | 96 | USA | 2:01.43 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Lore Hoffmann Lore Hoffmann 96, SUI 2:01.53 | 96 | SUI | 2:01.53 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Charlotte Pizzo Charlotte Pizzo 97, FRA 2:01.53 | 97 | FRA | 2:01.53 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Anais Bourgoin Anais Bourgoin 96, FRA 2:01.88 | 96 | FRA | 2:01.88 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Gabija Galvydytė Gabija Galvydytė 00, LTU 2:01.95 | 00 | LTU | 2:01.95 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Lena Kandissounon Lena Kandissounon 98, FRA 2:02.21 | 98 | FRA | 2:02.21 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Agnes Raharolahy Agnes Raharolahy 92, FRA 2:02.26 | 92 | FRA | 2:02.26 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Naomi Korir Naomi Korir 98, KEN 2:02.35 | 98 | KEN | 2:02.35 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Eugenie Morel Eugenie Morel 99, FRA 2:02.42 | 99 | FRA | 2:02.42 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Olivia Baker Olivia Baker 96, USA 2:02.67 | 96 | USA | 2:02.67 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | McKenna Keegan McKenna Keegan 98, USA 2:02.70 | 98 | USA | 2:02.70 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | Netsanet Desta Netsanet Desta 00, ETH 2:02.76 | 00 | ETH | 2:02.76 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
13 | Ellie Baker Ellie Baker 98, GBR 2:04.19 | 98 | GBR | 2:04.19 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Agata Kołakowska Agata Kołakowska 97, POL DNF | 97 | POL | DNF | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 1500 m Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Emily MacKay Emily MacKay 98, USA 3:59.99 | 98 | USA | 3:59.99 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Sarah McDonald Sarah McDonald 93, GBR 4:03.33 | 93 | GBR | 4:03.33 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Helen Schlachtenhaufen Helen Schlachtenhaufen 95, USA 4:03.48 | 95 | USA | 4:03.48 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Bérénice Cleyet-Merle Bérénice Cleyet-Merle 94, FRA 4:05.62 | 94 | FRA | 4:05.62 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Kristie Schoffield Kristie Schoffield 99, USA 4:10.12 | 99 | USA | 4:10.12 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Sarah Madeleine Sarah Madeleine 98, FRA 4:10.13 | 98 | FRA | 4:10.13 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Rababe Arafi Rababe Arafi 91, MAR 4:13.18 | 91 | MAR | 4:13.18 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Abir Reffas Abir Reffas 97, ALG 4:14.90 | 97 | ALG | 4:14.90 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | María Pía Fernández María Pía Fernández 95, URU 4:15.40 | 95 | URU | 4:15.40 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Manon Guillermin Manon Guillermin 98, FRA 4:16.86 | 98 | FRA | 4:16.86 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Charlotte Mouchet Charlotte Mouchet 96, FRA DNF | 96 | FRA | DNF | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Katia Delarche Katia Delarche 93, FRA DNF | 93 | FRA | DNF | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Berenice Fulchiron Berenice Fulchiron 00, FRA DNF | 00 | FRA | DNF | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K 400 m häck Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Fatoumata Diallo Fatoumata Diallo 00, POR 55.61 | 00 | POR | 55.61 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Noura Ennadi Noura Ennadi 99, MAR 55.68 | 99 | MAR | 55.68 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Eileen Demes Eileen Demes 97, GER 56.54 | 97 | GER | 56.54 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Eleonora Marchiando Eleonora Marchiando 97, ITA 56.57 | 97 | ITA | 56.57 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Vera Barbosa Vera Barbosa 89, POR 56.76 | 89 | POR | 56.76 | =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Alice Muraro Alice Muraro 00, ITA 56.89 | 00 | ITA | 56.89 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Dímitra Gnafáki Dímitra Gnafáki 97, GRE 57.05 | 97 | GRE | 57.05 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
K Längd Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Agate De Sousa Agate De Sousa 00, STP 6.70 | 00 | STP | 6.70 | +0.9 = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Filippa Fotopoulou Kviten Filippa Fotopoulou Kviten 96, CYP 6.68 | 96 | CYP | 6.68 | +0.6 =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Hilary Kpatcha Hilary Kpatcha 98, FRA 6.64 | 98 | FRA | 6.64 | +0.4 = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Evelise Veiga Evelise Veiga 96, POR 6.53 | 96 | POR | 6.53 | +0.8 = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Rougui Sow Rougui Sow 95, FRA 6.50 | 95 | FRA | 6.50 | +0.8 =SB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Angelica Berriot Angelica Berriot 99, FRA 6.38 | 99 | FRA | 6.38 | +1.3 = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Daniela Gubler Daniela Gubler 94, SUI 6.32 | 94 | SUI | 6.32 | +0.6 = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Abigail Irozuru Abigail Irozuru 90, GBR 6.30 | 90 | GBR | 6.30 | +0.4 = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Marie-Jeanne Ourega Marie-Jeanne Ourega 97, FRA 6.26 | 97 | FRA | 6.26 | +1.1 = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
National Events K 400 m Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Isabelle Black Isabelle Black 00, FRA 55.84 | 00 | FRA | 55.84 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
National Events K 800 m Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Vanessa Scaunet Vanessa Scaunet 96, BEL 2:07.56 | 96 | BEL | 2:07.56 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Adeline Haisch Adeline Haisch 00, GER 2:10.09 | 00 | GER | 2:10.09 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Leana Calmels Leana Calmels 00, FRA 2:12.60 | 00 | FRA | 2:12.60 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Anaelle Guillonnet Anaelle Guillonnet 00, FRA 2:13.25 | 00 | FRA | 2:13.25 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Linn Adolfsson Linn Adolfsson 06, SWE 2:13.32 | 06 | SWE | 2:13.32 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
María Pía Fernández María Pía Fernández 95, URU DNF | 95 | URU | DNF | = | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
National Events K 400 m häck Final A Final | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Emma Montoya Emma Montoya 99, FRA 57.18 | 99 | FRA | 57.18 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Meghane Grandson Meghane Grandson 95, FRA 57.56 | 95 | FRA | 57.56 | =PB | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Farah Clerc Farah Clerc 90, FRA 59.72 | 90 | FRA | 59.72 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Marsha Dunkel Marsha Dunkel 95, GER 1:01.16 | 95 | GER | 1:01.16 | = | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Melisande Bertrand Melisande Bertrand 02, FRA 1:01.27 | 02 | FRA | 1:01.27 | = |