0
2.5 | |
13.4 | |
20.4 | |
27.4 | |
24.4 | |
2.5 | |
27.4 | |
27.4 | |
28.4 | |
1.5 | |
1.5 | |
27.4 | |
1.5 | |
28.4 | |
13.4 | |
27‐28.4 | |
27‐28.4 | |
27.4 | |
29.4 | |
1.4 | |
27.4 | |
28.4 | |
27.4 | |
27.4 | |
25.4 | |
20.4 | |
24.4 | |
24.4 | |
20.4 | |
13.4 | |
22.4 | |
17.4 | |
17.4 | |
21.4 | |
1.4 | |
14.4 | |
17.3 | |
7.4 | |
16.3 | |
29.3 | |
7.4 | |
7.4 | |
14.4 | |
13.4 | |
10.4 | |
27.3 | |
7.4 | |
6.4 | |
9.4 | |
7.4 | |
1.4 | |
6.4 | |
7.4 | |
6.4 | |
28.3 | |
23.3 | |
16.3 | |
4.2 | |
16.3 | |
29.3 | |
29.3 | |
23.3 | |
26.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23‐24.3 | |
23.3 | |
22.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23.3 | |
23‐24.3 | |
19‐21.3 | |
15‐16.3 | |
15‐16.3 | |
21.3 | |
19.3 | |
17.3 | |
10.3 | |
3.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
9.3 | |
17.3 | |
16‐17.3 | |
16‐17.3 | |
16.3 | |
16.3 | |
9.3 | |
2.3 | |
14.3 | |
9.3 | |
24.2 | |
27.2 | |
5.3 | |
10.3 | |
9‐10.3 |
Män | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M 5 km terräng Final A Final | |||||||||
1 | Linus Jansson Linus Jansson 04, Hässelby 15:51 | 04 | Hässelby SK | 15:51 | = | P19 1 | |||
2 | Edvin Hellstrand Ahlqvist Edvin Hellstrand Ahlqvist 04, Spårvägen 16:52 | 04 | Spårvägens FK | 16:52 | = | P19 2 | |||
3 | Theodor Broms Theodor Broms 02, Löparnas vänner 17:36 | 02 | Löparnas vänner IF | 17:36 | = | ||||
4 | Kenan Kuru Kenan Kuru 04, Tullinge FI 18:06 | 04 | Tullinge FI | 18:06 | = | P19 3 | |||
5 | Axel Månsson Axel Månsson 04, Hanviken 18:11 | 04 | Hanvikens SK | 18:11 | = | P19 4 | |||
6 | Milton Khodr Milton Khodr 04, Spårvägen 18:12 | 04 | Spårvägens FK | 18:12 | = | P19 5 | |||
7 | Johan Faskunger Johan Faskunger 73, Hammarby 21:06 | 73 | Hammarby IF | 21:06 | = | ||||
8 | Johan Edlund Johan Edlund 73, Tullinge FI 23:08 | 73 | Tullinge FI | 23:08 | = | ||||
9 | Jan Förberg Jan Förberg 42, Löparnas vänner 25:59 | 42 | Löparnas vänner IF | 25:59 | = | M80 1 | |||
10 | Karl Eidem 30:26 | 70 | 30:26 | = | |||||
11 | Roger Kjellström 33:07 | 68 | 33:07 | = | |||||
12 | Robert Areno 34:04 | 83 | 34:04 | = | |||||
M 10 km terräng Final A Final | |||||||||
1 | Robert Löfgren Robert Löfgren 67, Linnéa 36:04 | 67 | IF Linnéa | 36:04 | = | M55 1 | |||
2 | Musie Araya Musie Araya 98, Löparnas vänner 36:34 | 98 | Löparnas vänner IF | 36:34 | = | ||||
3 | Jerome Senaneuch Jerome Senaneuch 76, Tullinge FI 37:34 | 76 | Tullinge FI | 37:34 | = | M45 1 | |||
4 | Ulf Eriksson Ulf Eriksson 74, Huddinge 38:50 | 74 | Huddinge AIS | 38:50 | = | M45 2 | |||
5 | Joar Palm Joar Palm 79, Hammarby 39:21 | 79 | Hammarby IF | 39:21 | = | M40 1 | |||
6 | Patrik Hentschke Patrik Hentschke 68, Tullinge FI 39:57 | 68 | Tullinge FI | 39:57 | = | M50 1 | |||
7 | Patrick Pring Patrick Pring 65, Tullinge FI 39:57 | 65 | Tullinge FI | 39:57 | = | M55 2 | |||
8 | Niklas Asplund Niklas Asplund 70, Löparnas vänner 41:08 | 70 | Löparnas vänner IF | 41:08 | = | M50 2 | |||
9 | Fredrik Rosenqvist Fredrik Rosenqvist 83, Huddinge 41:31 | 83 | Huddinge AIS | 41:31 | = | M35 1 | |||
10 | Alexander Eriksson | 85 | 43:08 | = | |||||
11 | Per Sohlberg 44:05 | 68 | 44:05 | = | |||||
12 | Karl Widlert 44:09 | 68 | 44:09 | = | |||||
13 | Tomas Lindell Tomas Lindell 72, Tullinge FI 44:36 | 72 | Tullinge FI | 44:36 | = | M50 3 | |||
14 | Mats Rodin Mats Rodin 79, Tullinge FI 46:28 | 79 | Tullinge FI | 46:28 | = | M40 2 | |||
15 | Tomas Widell Tomas Widell 68, Tullinge FI 46:31 | 68 | Tullinge FI | 46:31 | = | M50 4 | |||
16 | Nicklas Olsson Nicklas Olsson 70, Tullinge FI 47:37 | 70 | Tullinge FI | 47:37 | = | M50 5 | |||
17 | Tomas Berggren 50:04 | 78 | 50:04 | = | |||||
18 | Oskar Parmhed Oskar Parmhed 73, Tullinge FI 51:50 | 73 | Tullinge FI | 51:50 | = | M45 3 | |||
19 | Mathias Brorson 52:40 | 70 | 52:40 | = | |||||
20 | Peter Landqvist 52:44 | 63 | 52:44 | = | |||||
21 | Robert Skoglund 53:55 | 76 | 53:55 | = | |||||
22 | Martin Larsson Martin Larsson 71, IKJ Haninge 56:07 | 71 | IKJ Haninge | 56:07 | = | M50 6 | |||
24 | Evan Durfee 58:46 | 95 | 58:46 | = | |||||
P17 5 km terräng Final A Final | |||||||||
1 | Milian Hentschke Milian Hentschke 05, Tullinge FI 16:13 | 05 | Tullinge FI | 16:13 | = | ||||
2 | Lowe Fuxe Barkvall Lowe Fuxe Barkvall 06, Tureberg 16:24 | 06 | Turebergs FK | 16:24 | = | ||||
3 | Elton Hedberg Elton Hedberg 06, Hammarby 17:32 | 06 | Hammarby IF | 17:32 | = | ||||
4 | Elvin Thorsén Elvin Thorsén 05, Löparnas vänner 17:42 | 05 | Löparnas vänner IF | 17:42 | = | ||||
5 | Malte Lessing Malte Lessing 06, Täby 18:15 | 06 | Täby IS | 18:15 | = | ||||
6 | Simon Asplund Simon Asplund 05, Löparnas vänner 18:29 | 05 | Löparnas vänner IF | 18:29 | = | ||||
7 | Walter Herulf Walter Herulf 06, Löparnas vänner 20:39 | 06 | Löparnas vänner IF | 20:39 | = | ||||
P15 5 km terräng Final A Final | |||||||||
1 | Vilhelm Lood Falgén Vilhelm Lood Falgén 07, Tureberg 17:01 | 07 | Turebergs FK | 17:01 | = | ||||
2 | Almer Nyberg Almer Nyberg 07, Falkenberg 17:52 | 07 | Falkenbergs IK | 17:52 | = | ||||
3 | Rasmus Berglund Rasmus Berglund 08, Huddinge 18:24 | 08 | Huddinge AIS | 18:24 | = | ||||
4 | Alexander Sand Alexander Sand 07, Tullinge FI 20:52 | 07 | Tullinge FI | 20:52 | = | ||||
P13 2.5 km terräng Final A Final | |||||||||
1 | Frans Lessing Frans Lessing 09, Täby 10:03 | 09 | Täby IS | 10:03 | = | ||||
2 | Oliver Trigarsky Oliver Trigarsky 10, Spårvägen 10:33 | 10 | Spårvägens FK | 10:33 | = | ||||
3 | Benjamin Nordwall Benjamin Nordwall 10, Tullinge FI 11:04 | 10 | Tullinge FI | 11:04 | = | ||||
4 | Vincent Carlsson Vincent Carlsson 09, Tullinge FI 11:16 | 09 | Tullinge FI | 11:16 | = | ||||
5 | Gustaf Parmhed Gustaf Parmhed 10, Tullinge FI 13:00 | 10 | Tullinge FI | 13:00 | = | ||||
6 | Nils Lorentzon Nils Lorentzon 09, Tullinge FI 13:12 | 09 | Tullinge FI | 13:12 | = | ||||
7 | Axel Näsman Axel Näsman 09, Tullinge FI 13:27 | 09 | Tullinge FI | 13:27 | = | ||||
8 | Emil Gräns Emil Gräns 10, Tullinge FI 14:10 | 10 | Tullinge FI | 14:10 | = | ||||
9 | Milo Strandberg Milo Strandberg 10, Tullinge FI 15:27 | 10 | Tullinge FI | 15:27 | = | ||||
Kvinnor | |||||||||
K 5 km terräng Final A Final | |||||||||
1 | Monica Kingstedt Monica Kingstedt 61, Huddinge 21:41 | 61 | Huddinge AIS | 21:41 | = | ||||
2 | Susanna Neill Susanna Neill 74, Löparnas vänner 22:28 | 74 | Löparnas vänner IF | 22:28 | = | ||||
3 | Ann-sofie Svärd-kullin | 68 | 24:14 | = | |||||
4 | Hilma Claesson Hilma Claesson 04, Tullinge- Tumba 25:16 | 04 | Tullinge-Tumba FF | 25:16 | = | F19 1 | |||
5 | Ida Lorentzon Ida Lorentzon 81, Tullinge FI 25:45 | 81 | Tullinge FI | 25:45 | = | ||||
6 | Annika Gunnerhed Annika Gunnerhed 74, Tullinge FI 26:44 | 74 | Tullinge FI | 26:44 | = | ||||
7 | Wendy Broadgate Wendy Broadgate 70, Tullinge FI 27:50 | 70 | Tullinge FI | 27:50 | = | ||||
8 | Agnes Eidem 29:40 | 95 | 29:40 | = | |||||
9 | Marie Hedman 29:42 | 67 | 29:42 | = | |||||
10 | Sonia Eidem 30:27 | 02 | 30:27 | = | |||||
11 | Marit Normasdotter | 65 | 30:38 | = | |||||
12 | Maria Enberg 30:42 | 80 | 30:42 | = | |||||
13 | Sandra Thibblin Sandra Thibblin 81, Tullinge FI 30:48 | 81 | Tullinge FI | 30:48 | = | ||||
14 | Charlotta Barker Charlotta Barker 73, Tullinge FI 30:50 | 73 | Tullinge FI | 30:50 | = | ||||
15 | Inger Norberg 31:24 | 60 | 31:24 | = | |||||
16 | Ann-Sofie Hansson 32:46 | 73 | 32:46 | = | |||||
17 | Maria Åhlberg 41:53 | 75 | 41:53 | = | |||||
K 10 km terräng Final A Final | |||||||||
1 | Matilda Berghäll Matilda Berghäll 86, Löparnas vänner 42:22 | 86 | Löparnas vänner IF | 42:22 | = | K35 1 | |||
2 | Freja Wallblom Freja Wallblom 04, Hammarby 43:35 | 04 | Hammarby IF | 43:35 | = | ||||
3 | Johanna Granhällen Johanna Granhällen 02, Rinkeby Run 43:36 | 02 | IF Rinkeby Run | 43:36 | = | ||||
4 | Mathilda von Schantz 1:07:19 | 95 | 1:07:19 | = | |||||
F17 5 km terräng Final A Final | |||||||||
1 | Ida Grimheden Ida Grimheden 05, Tullinge FI 19:47 | 05 | Tullinge FI | 19:47 | = | ||||
2 | Tyra Hedin Tyra Hedin 05, Lidingö 20:00 | 05 | IFK Lidingö | 20:00 | = | ||||
3 | Evelina Sparf Evelina Sparf 05, Spårvägen 21:14 | 05 | Spårvägens FK | 21:14 | = | ||||
4 | Lisa Bäckdén Lisa Bäckdén 06, Huddinge 23:41 | 06 | Huddinge AIS | 23:41 | = | ||||
F15 5 km terräng Final A Final | |||||||||
1 | Nora Ekdahl Nyström Nora Ekdahl Nyström 07, Spårvägen 21:25 | 07 | Spårvägens FK | 21:25 | = | ||||
2 | Matilda Solén Matilda Solén 07, Tureberg 21:56 | 07 | Turebergs FK | 21:56 | = | ||||
3 | Amanda Solén Amanda Solén 07, Tureberg 21:58 | 07 | Turebergs FK | 21:58 | = | ||||
4 | Agnes Parmhed Agnes Parmhed 08, Tullinge FI 22:31 | 08 | Tullinge FI | 22:31 | = | ||||
5 | Ellinore Sparf Ellinore Sparf 07, Spårvägen 26:32 | 07 | Spårvägens FK | 26:32 | = | ||||
6 | Alma Fernandez Alma Fernandez 08, Huddinge 27:06 | 08 | Huddinge AIS | 27:06 | = | ||||
F13 2.5 km terräng Final A Final | |||||||||
1 | Hilda Järvinen Hilda Järvinen 10, Hammarby 11:29 | 10 | Hammarby IF | 11:29 | = | ||||
2 | Elá Kizil Elá Kizil 10, Tullinge FI 12:13 | 10 | Tullinge FI | 12:13 | = | ||||
3 | Anni Anjemo Anni Anjemo 10, Hammarby 12:23 | 10 | Hammarby IF | 12:23 | = | ||||
4 | Olivia Källström 14:18 | 10 | 14:18 | = | |||||
5 | Wilma Widlert Wilma Widlert 10, Tullinge FI 15:40 | 10 | Tullinge FI | 15:40 | = |